Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • hmm jak dla mnie poradnik super właśnie zaczynam grę górnikiem wiec trafiłem w coś potrzebnego. Według mnie ten poradnik powinien zostać dodany do listy poradników.
    Dobra robota i oby takich więcej.
    10/10
    "Szanować potrafimy tylko to, na co ciężko zapracowaliśmy."

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Rayman ().

  • Poto gracze mają prawo wypowiedzi pod poradnikiem by go ulepszać a nie gadać o niczym bo pisanie n-ty raz że coś jest dobre nie daje nic konstruktywnego.

    Według mnie (jak już pisałem) jest pare braków:
    ---Co z Planetą Matką?? jak ją wykożystać??
    ---Kolonnie conajmniej 220 pól bo na magazyny i inne
    --Dlaczego 1k Cl zamiast 4k Ll mają przecież lepszy stosunek moc/koszty chyba że o coś innego wam chodzi to chociaż poprzyjcie to symulacjami
    --Dlaczego nie ma jonów, zawsze troche sie przyda bo mają silną powłoke
    To są pytania oraz prośby o edytowanie poradnika na które oczekuje odpowiedzi

    PS
    W takich tematach karalne powinno być pisani o niczym bo to przeszkadza w śledzeniu wątku i jego rozwijaniu oraz ulepszaniu.

    Zwolin
  • Szczerba zgadza się dobrze mówisz ;) O ekspedycji napisał Revotour i nie zauważyłem, że napisał coś takiego - przeoczenie. Ale już poprawiam i dziękuje ;)

    Zwolin:

    --dlaczego 1k Cl zamiast 4k Ll mają przecież lepszy stosunek moc/koszty chyba że o coś innego wam chodzi to chociaż poprzyjcie to symulacjami


    Ciężkie są dobre na rozwalanie mięsa, także powinny znaleźć się w naszym bunkrze. Symulację trzeba było już sobie samemu zrobić i sprawdzić;)

    Symulacja 200.000 lm, 20.000 OW, 5.000 Bombowców vs cały bunkier

    Straty agresora: 16 586 000 Metalu, 5 562 000 Kryształu i 60 000 Deuteru


    Straty agresora15 082 000 Metalu, 5 069 000 Kryształu i 75 000 Deuteru



    Druga walka jest z ciężkim lasemem, więc jak widać bardziej się opłaca ;)

    policzyłem koszty kopalni metalu na 39 i kryształu na 32 i stosunek jest 2.88 czyli kopalnia krychy przynajmniej o jeden/dwa (1.7^2=2.89) poziomy w góre to samo deuter


    Więcej surowców, więcej punktów, metalu najwięcej i najszybciej się wydobywa;) Po za tym jak już osiągniemy takie eko jak moje to wtedy rozwijanie kopalni kryształu i deuteru zależy już od każdego indywidualnie. Myślę, że będą już doświadczonymi górnikami ;)

    kolonnie wg. mnie conajmniej 220 pól bo te 193 to stanowczo za mało nawet z terraformerem lvl 7-8 co daje 28-32 pola wolne


    A czemu większe? Poprzyj to jakoś może co ? Ja Ci dałem całą rozpiskę co na jakim poziomie, a Ty zdaniem wyżej myślisz, że mnie przekonasz do swojej teorii? Sam chcesz abym popierał swoje argumenty, a Ty sam tego nie robisz.

    nanity na lvl 5 to dobrze, nawet bardzo dobrze tylko czemu nie więcej- wiem że popadam w gigantyzm i prubuje łamać od dawna nie ruszane rekordy ale to jedna z moich niewielu słabości. Jak napisałem niżej możesz na spoko na lvl 8-9 bo to sie mieści w kosztach kopalni mety na 39 lvl ( przy f.n na lvl 9 to 2 takie kopalnie)


    Jak już dobrze napisałeś popadasz w gigantyzm i jest to Twoja słaba strona. Nie rozumiem po co górnikowi, aż takie poziomy nanitów, nawet i 5 mogą być za wysoko ;) Ja mam na niektórych koloniach na 3 i kopalnia na 38 buduje mi się 46 dni i jakoś nie narzekam bo nigdzie mi się nie śpieszy. Przyznam jedynie, że poziom 4 byłby w sam raz ;)

    Po co tym podaj jakiś argument dobry, że się opłaca tak wysoko. Bo porównując do kopalni to nie wiem co chcesz zrobić. Kopalnia da Ci jakie plus, więcej surowców, więcej punktów, wyżej w statach, a nanity ?


    Co do matki. Ten poradnik jest jednym z czterech części, które powstaną. Jeden jest w trakcie pisania, przy drugim prowadzone są badanie, które niestety trwają miesiąc. Nad czwartą częścią jeszcze nie zacząłem.


    Co do koloni to pisałem przecież o tym Zwolin, jak je rozłożyć :) To spójrz gdzie powinni być kolonie z 2 i 3 gali tak zrób ;)

    Co do teleportera na 2 poziom ? A są jakieś zyski nie ;)

    A tak to dziękuje Zwolin za aktywność w moim temacie i to zdanie:

    [quotePowinni to moderatorzy ustawić na stałe na top liście poradników bo z tego co czytałem to z małymi poprawkami (wielkość kolonni) i uwzględnieniem Planety Matki to on jest jedyny sensowny i składny a przy tym przejżysty.
    Srr za ortografie ale jestem słaby w te klocki [/quote]

    Kolonie wytłumaczone o matce też, więc poprawek nie musi byc ;)

    SPIDERRR za jakiś czas będzie kolejna odsłona poradnika dla ekonoma, będzie tam rozbudowane o ekspedycjach poparte badaniami także zobaczysz co i jak ;)

    Joks masz symulacje 200.000 lekkich myśliwców, 20.000 OW i 5.000 bombówców, więc nie mów że nie ma z mięsem :)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Czesiownik ().

  • Masz racje z nanitami dla ekonoma to wystarczy ale sam pisałeś że potem można na flociarstwo przejść a różnica między 3-4 a 7-8 wynosi odpowiednio:
    3-7===>16x
    4-7===>8x
    3-8===>32x
    4-8===>16x
    0-8===>256x
    0-7===>128x

    nie mówiąc o dziewiątym gdzie:
    3-9===>64x
    4-9===>32x
    0-9===>512x

    więc jak ładnie widać nawet przy rozbudowie z 4 na 8 lvl zyskujemy 16 razy więcej czasu
    poza tym fabryka naitów jest jedynym budynkiem który opłaca się tak samo na każdy poziom (2 razy większe koszty 2 razy większa skuteczność poprawcie jeśli się myle ale conajwyżej coś może iść na równi bo chyba w OGame nic nie ma wzrostu skuteczności/koszty wraz z rozwojem na n-ty poziom a w szczegulności daleko od tego są badania)

    obrona i flota transportowa też jest tu ważnym aspektem bo jej szybka odbudowa może nam przynieść całkiem niezłe zyski.
    Czemu tak daleko od siebie? A bo górnik to nie zawsze tylko ten co transportuje surowce na jedną, a też taki który bardzo dużo farmi. Mając taki układ planet mamy tak naprawdę trzy galaktyki pod falangą. Na brak farm w tym momencie nie powinniśmy narzekać.


    Oczywiście takie nanity (przy takim poziomie gry) wystarczą na 1-3 planet bo nieprzewiduje by przy takich bunkrah ktoś miał ochote naraz nam wszystko skasować (zakładam telepka lvl1 na każdym moonie i moona przy każdej planecie) ale pozostaje kwestia obrony i tego że na tych 3 planetach moze zabraknąć surki żeby wszystko zbudować. I pozostaje kwestia floty bojowej, która jest bardzo ważna przy takim prowadzeniu gry.
    Fakt można zawsze kombinować ale to moja osobista uwaga.

    w kwestii rozłożenia planet to zaczołem na 19uni a tam top1 ma 29kk pkt!!! a w 2 i w szczegulności 3 gali nie ma praktycznie nikogo poza tymi z top 200 :XP:
    dla porównani jak jakiś czas temu grałem na 40uni to mając 20k pkt i nanity na matce na 1lvl wchodziło się do top 1000 a tu:
    821 * Zwolin GROM 8.664 i jak tu sobie znależć farmy i takie tam??
    graczy powyzej 1k pkt czyli takich którzy dają nadzieje że będą aktywni i się rozwiną jest:
    1060 * nedii 1.004
    takich co mają 5k i też dają szanse jest:
    892 * kmaciek CB 5.017
    i wszyscy (99%) jest w 1 gali

    reasumując jeśli poradnik ma być uniwersalny to podaj ew. układy dla starych uni
    ja w tej chwili mam matke i 2 planety towarzyszące nieźle rozwinęte w 157 które póżniej i tak skasuje a dalej ich nie rozwijam bo będzie szkoda kasować a założyłem żeby mieć szybki transport na matke gdzie rozwijam badania i buduje najwięcej (w początkowym etapie gry b.przydatne)
    1:243
    1:408

    2:83
    2:243 (pozucona ale dziś, a raczej jutro, o 1:20 wysyłam kolonka- miała 161 miejsc :) :| :( X( ]:-D)
    2:405

    Zwolin
    Upraszasię zaglądających tu o nie wykorzystywanie danych o położeniach planet do własnych celów (farmy) ze względu na dobro nauki i fakt że ujawniam je by przysłużyć się OGame :D :D :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zwolin ().

  • Pakowanie surowców w tak wysokie poziomy nanitów jest dla mnie nie opłacalne i będę bronił tego stanowiska. Jeżeli górnik chce zostać flociarzem to i tak 5 lvl mu wystarczy spokojnie. W jeden dzień i tak nie stworzy floty top 1 ;) Lepiej zainwestować w kopalnie, które cały czas zarabiają. Nanity natomiast nie

    A spróbuj napisać poradnik dla nowego, średniego, umierającego uni :) Powodzenia ;)

    Ja zakładam, że zaczynamy na nowym uni, bo większość graczy robi właśnie tak ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Świetny poradnik, na pewno się przyda wielu graczom przede wszystkim tym początkującym. Lepszego poradnika dotyczącego ekonomii nie czytałem, wykonałeś kawał dobrej roboty i daje 10/10.
  • Czesiownik napisał(a)
    Szczerba zgadza się dobrze mówisz ;) O ekspedycji napisał Revotour i nie zauważyłem, że napisał coś takiego - przeoczenie. Ale już poprawiam i dziękuje ;)


    Nie ma za co 8-)

    Czesiownik napisał(a)
    Ten poradnik jest jednym z czterech części, które powstaną. Jeden jest w trakcie pisania, przy drugim prowadzone są badanie, które niestety trwają miesiąc. Nad czwartą częścią jeszcze nie zacząłem.


    To zdradź nam jeszcze czego będą dotyczyły pozostałe części ;]
  • metal powinien być te 4-5 poziomów przed kryształem. Natomiast kryształ z deuterem w miarę na równym poziomie ewentualnie deuter 1-2 oczka wyżej.


    Jak dla mnie zła taktyka budowania wg. mnie powinna być taka:

    teoria :

    Metal większy od kryształu o 3 poziomy
    Kryształ mniejszy o 2 poziomy od metalu
    Deuter mniejszy od kryształu o 2 poziomy

    w praktyce :


    metal 25
    kryształ 22
    deuter 20

    Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez glucik933 ().

  • glucik933 napisał(a)
    metal powinien być te 4-5 poziomów przed kryształem. Natomiast kryształ z deuterem w miarę na równym poziomie ewentualnie deuter 1-2 oczka wyżej.


    Jak dla mnie zła taktyka budowania wg. mnie powinna być taka:

    teoria :

    Metal większy od kryształu o 3 poziomy
    Kryształ mniejszy o 2 poziomy od metalu
    Deuter mniejszy od kryształu o 2 poziomy

    w praktyce :


    metal 25
    kryształ 22
    deuter 20


    A czemu tak ? Uzasadnij wtedy, że Twoja teoria nie jest zła ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Dokładnie przy niższych jeszcze ok, ale przy takich wysokich docelowych poziomach kompletnie to się nie opłaca ;) Metal na 39 poziomie, a kryształ na 36 ? Powodzenia :D

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Czesiownik napisał(a)
    A zróbmy jeszcze symulacje bardzo wściekłego gracza na nas. Popadł w kompleksy i chce przejąć nasze surowce atakiem na nas.
    200.000 lekkich myśliwców + 20.000 Okrętów + 5000 Bombowców

    Rezultat | Atakujący wygrał (100%) | po ~ 3 rundach
    Pole zniszczeń 3.637.800 Metalu, 2.815.200 Kryształu

    Straty agresora 6.406.000 Metalu, 2.202.000 Kryształu i 120.000 Deuteru
    Straty obrońcy 53.280.000 Metalu, 29.742.000 Kryształu i 9.515.500 Deuteru


    Tak czy siak agresor jest stratny i to nie mało. A flotę którą na nas ruszył jest ogromną. Już nawet nie będę wspominał o tym ile stracił na deuter :D

    Teraz to już na pewno nikomu nie będzie chciało się to wbijać. Taki bunkier będzie na pewno wystarczający.



    Brak w języku polskim odpowiedniego określenia, którego można spokojnie użyć bez obawy o bana :)
    A więc, gdyby agresor był... wściekły tymi ciągłymi nieudanymi napadami?

    Starcie z 2009-04-08 następujących flot:

    Agresor krysztal [TLH]
    Siła floty 5.888.000
    Flota:
    Gwiazda Śmierci 368

    Obrońca zyga102
    Siła floty z obroną 1.505.775
    Flota:
    Mały transporter 7.000
    Duży transporter 200
    Lekki myśliwiec 1.361
    Krążownik 75
    Okręt wojenny 50
    Recykler 10
    Sonda szpiegowska 111
    Pancernik 1
    Gwiazda Śmierci 1
    Satelita słoneczny 320
    Obrona:
    Wyrzutnia rakiet 90.999
    Lekkie działo laserowe 330.490
    Ciężkie działo laserowe 403
    Działo Gaussa 2.958
    Działo jonowe 9.454
    Wyrzutnia plazmy 558
    Mała powłoka ochronna 1
    Duża powłoka ochronna 1

    ...po 6 rundach:

    Agresor krysztal [TLH]
    Flota:
    Gwiazda Śmierci 368

    Obrońca zyga102
    Flota:
    Mały transporter 2.065 -4.935
    Duży transporter 61 -139
    Lekki myśliwiec 394 -967
    Krążownik 16 -59
    Okręt wojenny 12 -38
    Recykler 1 -9
    Sonda szpiegowska 37 -74
    Pancernik 1
    Satelita słoneczny 91 -229
    Obrona:
    Wyrzutnia rakiet 26.328 -64.671
    Lekkie działo laserowe 95.924 -234.566
    Ciężkie działo laserowe 117 -286
    Działo Gaussa 835 -2.123
    Działo jonowe 2.660 -6.794
    Wyrzutnia plazmy 163 -395
    Mała powłoka ochronna 1

    Bitwa zakończyła się bez rozstrzygnięcia, obie floty wracają na swoje ojczyste planety.

    Agresor stracił łącznie 0 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 807.844.000 jednostek.
    Na tych współrzędnych znajduje się teraz 6.475.500 metalu i 5.172.000 kryształu.
    Szansa na powstanie księżyca wynosi 116,48%
    Siła flot agresorów 5.888.000 (79,63%). Siła flot i obrony obrońców 1.505.775 (20,37%).
    Bilans agresora (M: 6.475.500, K: 5.172.000, D: 0, P: 11.648).
    Bilans obrońcy (M: -189.198.300, K: -80.319.200, D: -6.094.300, P: -275.612).
    *Przy założeniu że agresor zebrał cały złom.
    Created by cuteConverter v 0.1.8.7 - Adam85


    Agresor stracił łącznie 0 jednostek.

    przy czym spalił niewiarygodne ilości 1-2k deuteru!


    RW nie moje, ale świetnie ukazuje, że nie ma bunkra nie do pokonania :)
    No i jest zaprzeczeniem wszystkiego, co pogrubiłem w cytacie na początku posta.

    Zdarzają się ludzie wlatujący w bunkry "dla sportu".
  • Zapomniałem napisać o gwiazdach - mój błąd, a raczej zapomnienie, bo myślałem o tym. Dopiszę to tutaj. Ale na koloniach nie będzie się zbytnio opłacało po co wlatywać. Chyba, że będziemy zostawiać surowce i flotę jak pan powyżej. A planeta główna będzie inaczej zabudowana jeśli chodzi o bunkier. I gwarantuje Ci, że nie będzie można się wbić, a bunkier nie będzie rekordowy;) Wystarczy z głową go robić ;) Ale to już będzie w drugiej części poradnika

    Co do handlarza: Handlarza dostajesz na ekspedycjach, do tego antymaterię, więc można z tego żyć. Ale w moim przypadku kupuję ją z takiego powodu, że biorę jeszcze geologa, który ekonomi daję jednak trochę ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Alanith napisał(a)
    Czesiownik napisał(a)
    RW nie moje, ale świetnie ukazuje, że nie ma bunkra nie do pokonania :)
    No i jest zaprzeczeniem wszystkiego, co pogrubiłem w cytacie na początku posta.

    Zdarzają się ludzie wlatujący w bunkry "dla sportu".





    Kiepski przykład. Bunkier wcale nie taki duży, a flota tragiczna. Wystarczy porównać ich wartości.
  • Bomber napisał(a)
    Co zrobić gdy skolonizowanie planet w takim układzie jak proponowany w poradniku jest niemozliwe? (pozycje 250 83 i 417 sa zajete)?


    To są tylko opcje uśrednione. Nic się nie stanie jeśli planeta będzie od nich te 10, nawet 20 układów.Gorzej jak ktoś ma źle matkę ułożoną :quasi:
  • Pamiętaj że matka będzie miała najmniej pól ze wszystkich Twoich planet, a główna powinna być jak największa ;) A po za tym czy matka jest w 2 gali ?:) Czy czasem nie w pierwszej ?:)

    A tak jak już ktoś napisał wyniki tych koordów są uśrednione także mogą być odchylenia wysokości 20 układów ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Matka jest w 1 gali na pozycji 253 chodzi o to, że wg Twojego poradnika powinno się zwozić surke do planety w środku (plus minus 250 układ) czyli zalicza się do tego moja matka bo jest na pozycji 253 no ale jak wiadomo ma najmniej pól czyli co powinien zwozić do koloni załóżmy w 80 układzie? ?(
  • Jak jest w 1 gali to o jakim środku mówisz ?:) Chyba druga gala jest w srodku

    Planety masz w 1,2,3 druga gala to srodek. W drugiej gali masz np planety na pozycjach 80 250 415 to wybieramy 250. Czyli środek to 2:250.

    Nie wiem skąd Ci się wzięła ta 1 gala

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D