Rankingi największych złomiarzy i aktywistów OGame.pl

  • Rekordy:
  • Niedługo będą tacy co wkleją 100 RW zrobionych na Electra, czy też Fornaxie i co wtedy? Jak dla mnie Speed Uni powinny posiadać osobną kategorię. Wiem, ze to więcej pracy dla Rasty - no ale... speed uni nie równają się z normalnymi.

    W KFZ zresztą tak jak cro zauważył powinno być podobnie, a przykład rw z GŚ jest trafiony w 100%.
  • Zgadzam się z przedmówcami tj. z Matiq. RW ze speed uni nie są uwzględniane w topce OGame.pl.
    Tutaj wypadałoby stworzyć oddzielną topkę dla uniwersów ze speed Uni.
  • Jak sie słucha niektórych co piszą to aż żal , Matiq grał swego czasu na u50 w chaosie i zaliczył jakąś tam wtopke przy ataku pancerami później zrezygnował wolał swoje uni. Jakiś czas temu dostał konto top 3 z flotką 1.5 miliona statków , ile st zrobił 1 może dwa .

    Gralem na zwykłej uni i na normalnej i o wiele łatwiej jest zrobić st na zwykłej . Dlaczego ? bo
    dziecinnie prosty fs na 7h na własne pz jest takie coś na u 50 odpada , gracze tutaj 100 razy lepiej się pilnują niż na zwykłej uni
    Dalej powiedzmy populacja graczy na najstarszym un i U 1: _4.299 a U 50: _3.174 czyli od dawna gracze z u 1 mają najwięcej celi i na pewno większe floty na ich uni latają. Tak więc dla mnie to jest niesprawiedliwe bo ktoś gra w ogame od 5 lat zaczynał jak ludzie nie wiedzieli co to fs .
    Co do dużych % Matiq to bzdury wypisujesz nie moja wina , ze w waszych sojach są największe floty ostatnie 50k było zrobione na top 1 uni

    Teraz troche statystyk

    # Najwięcej punktów: 40.343.766 Abercrombie [Uni10]
    # Największa flota: 2.345.678 John Digweed 4fun [Uni35]

    Dalej Hopeless2 tak krzyczysz na u50 ile dostałeś złomów 3? 4? wiem tak sie gra na starych uniach gdzie ma sie super flotke , stoi sie w odległej gali , największe floty to sojusznicy lub ziomale i w dzien nawet nie trzeba robić fsa na speed uniach nie ma tak łatwo
    Dlla mnie niesprawiedliwe jest jak ktoś gra na 8 uniach przecież to logiczne , że będzie mial więcej stków i powinien mieć więcej %

    Next na speed uniach bunkry nie mają życia byle jaki na 100% jest orany a na zwykłych uniach ? Na zwykłych orają je wybrańcy co mają po 800gś do tego dochodzi mały próg na st i spokojnie z samych bunkrów niektórzy tutaj nasiekali bardzo dużo %
    Jakie to porównanie kogoś kto gra na u1 a kogoś kto gra na u66 i co to jest sprawiedliwe?

    Dalej może osoby które nie zbudowaly same konta od podstawy też nie powinny tutaj być brane pod uwage bo co to za wielkość jak ktoś dostaje od kolegi konto na 60k% i później wali stki ?

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Evangelion ().

  • Jak na moj gust to za bardzo to sobie wziales do serca ;]

    Evangelion napisał(a):

    Jak sie słucha niektórych co piszą to aż żal , Matiq grał swego czasu na u50 w chaosie i zaliczył jakąś tam wtopke przy ataku pancerami później zrezygnował wolał swoje uni. Jakiś czas temu dostał konto top 3 z flotką 1.5 miliona statków , ile st zrobił 1 może dwa .

    Przyznam szczerze, ze odrazu wiedzialem jakie bedzie Twoje stanowisko w tej sprawie ;)

    No ale po kolei.
    Skoro zaczales do mnie pic to moze zaglebmy sie w szczegoly. Na U50 mialem 2 etapy gry. Po raz pierwszy zaczalem tam grac w 2007 r. kiedy uni tetnilo zyciem i aby sie utrzymac w topie nalezalo poswiecic odpowiednio duzo czasu.
    Po pol roku nolifeowania uznalem, ze to jednak nie dla mnie. Owszem w tym czasie zaliczylem wpadke i nalezalem do sojuszu CHAOS - ale co to ma do rzeczy? Nie widze zwiazku z tematem.

    Pod koniec ubieglego roku powrocilem na U50 na jednym z lepszych kont na uni, ale uznalem ze po prostu mi sie nie chce siedziec po nocy w celu pilnowania floty (bo wydawanie 3-4kk deu za FSa uwazam za rozboj :P), kombinowania akcji w pojedynke itp.

    No i to by bylo na tyle jezeli chodzi o mnie.

    Evangelion napisał(a):


    Gralem na zwykłej uni i na normalnej i o wiele łatwiej jest zrobić st na zwykłej . Dlaczego ? bo
    dziecinnie prosty fs na 7h na własne pz jest takie coś na u 50 odpada , gracze tutaj 100 razy lepiej się pilnują niż na zwykłej uni
    Dalej powiedzmy populacja graczy na najstarszym un i U 1: _4.299 a U 50: _3.174 czyli od dawna gracze z u 1 mają najwięcej celi i na pewno większe floty na ich uni latają. Tak więc dla mnie to jest niesprawiedliwe bo ktoś gra w ogame od 5 lat zaczynał jak ludzie nie wiedzieli co to fs .
    Co do dużych % Matiq to bzdury wypisujesz nie moja wina , ze w waszych sojach są największe floty ostatnie 50k było zrobione na top 1 uni

    Bredzisz jak malo kiedy.
    Na u50 wystarczy 30 minut nieuwagi, a co za tym idzie latwiej mozna kogos zlapac poprzedzajac to odpowiednimi obserwacjami ofc. Na dodatek GSy lataja x2 szybciej i latwiej mozna zdjac moona.

    Ponadto wystarczy porownac dzialy ST u1 i u50 (czego jak widac nie zrobiles) aby wiedziec, ze na u50 lataja duzo wieksze floty.
    A wiesz dlaczego? Pozwol ze Ci przypomne:
    -na U50 kopalnie produkuja 2 razy tyle surowca co normalnie, przez co szybciej mozna stawiac nowe domki,
    -na U50 farmi sie 2 razy szybciej przez co poswiecajac tyle samo czasu co na zwyklym uni mozna wybudowac wieksza flote,

    I glownie dlatego jestem za tym aby specjalne uniwersa nie byly brane na rowni z reszta.

    Evangelion napisał(a):


    Teraz troche statystyk

    # Najwięcej punktów: 40.343.766 Abercrombie [Uni10]
    # Największa flota: 2.345.678 John Digweed 4fun [Uni35]

    Dalej Hopeless2 tak krzyczysz na u50 ile dostałeś złomów 3? 4? wiem tak sie gra na starych uniach gdzie ma sie super flotke , stoi sie w odległej gali , największe floty to sojusznicy lub ziomale i w dzien nawet nie trzeba robić fsa na speed uniach nie ma tak łatwo
    Dlla mnie niesprawiedliwe jest jak ktoś gra na 8 uniach przecież to logiczne , że będzie mial więcej stków i powinien mieć więcej %

    Jesli o mnie chodzi to jezeli ow gracz gra na 8 normalnych uniwersach to niech gra. Wazne, ze na wszystkich 8 panuja takie same zasady rozgrywki.

    Evangelion napisał(a):


    Next na speed uniach bunkry nie mają życia byle jaki na 100% jest orany a na zwykłych uniach ? Na zwykłych orają je wybrańcy co mają po 800gś do tego dochodzi mały próg na st i spokojnie z samych bunkrów niektórzy tutaj nasiekali bardzo dużo %
    Jakie to porównanie kogoś kto gra na u1 a kogoś kto gra na u66 i co to jest sprawiedliwe?

    No i co w zwiazku z tym? Wybudowanie 800 GS na zwyklym uniersum to nie taka prosta sprawa, wiec jezeli ktos jest pro i wybudowal tyle to dlaczego ma z nich nie korzystac?

    Evangelion napisał(a):

    Dalej może osoby które nie zbudowaly same konta od podstawy też nie powinny tutaj być brane pod uwage bo co to za wielkość jak ktoś dostaje od kolegi konto na 60k% i później wali stki ?

    Malo przekonywujacy argument.
    Co prawda wybudowanie dobrego konta wymaga czasu i umiejetnosci, ale jezeli juz ktos dostal takie konto to napewno nie przez przypadek (zazwyczaj:P). Nalezy takze pamietac o tym, ze STki same sie nie robia ;)
    Whatever.
  • Evangelion napisał(a):

    Gralem na zwykłej uni i na normalnej i o wiele łatwiej jest zrobić st na zwykłej . Dlaczego ? bo
    dziecinnie prosty fs na 7h na własne pz jest takie coś na u 50 odpada , gracze tutaj 100 razy lepiej się pilnują niż na zwykłej uni

    no ok trudniej wyliczyc, za to latwiej poleciec na kogos ot tak (krotszy czas lotu), wiec to dziala w dwie strony

    Evangelion napisał(a):

    Dalej powiedzmy populacja graczy na najstarszym un i U 1: _4.299 a U 50: _3.174 czyli od dawna gracze z u 1 mają najwięcej celi i na pewno większe floty na ich uni latają.

    u1 to wyjatek i nie widze w ranku nikogo z tej uni, takze nie wiem do czego bijesz - poztym czynnik populacji wg mnie wogole nie powinien byc tutaj poruszany

    Evangelion napisał(a):

    Teraz troche statystyk

    # Najwięcej punktów: 40.343.766 Abercrombie [Uni10]
    # Największa flota: 2.345.678 John Digweed 4fun [Uni35]

    tutaj to juz wogole nie rozumiem co ma do rzeczy ze gosc z u35 ma 2kkk sond...

    Evangelion napisał(a):

    Dalej Hopeless2 tak krzyczysz na u50 ile dostałeś złomów 3? 4? wiem tak sie gra na starych uniach gdzie ma sie super flotke , stoi sie w odległej gali , największe floty to sojusznicy lub ziomale i w dzien nawet nie trzeba robić fsa na speed uniach nie ma tak łatwo

    tylko ze Hopek nic nie pisal ze jest latwo upilnowac floty, a ze bedzie wieksza ilosc ST...
    a wniosek z Twojej wypowiedzi nasuwa mi sie jeden - skoro jest trudniej upilnowac floty to bedzie wieksza ilosc ST

    Evangelion napisał(a):

    Dla mnie niesprawiedliwe jest jak ktoś gra na 8 uniach przecież to logiczne , że będzie mial więcej stków i powinien mieć więcej %

    z tym akurat sie zgodze, juz dawno pisalem ze wyniki powinny byc uwzglednione z jednego uni, jednak pomysl nie przeszedl

    Evangelion napisał(a):

    Next na speed uniach bunkry nie mają życia byle jaki na 100% jest orany a na zwykłych uniach ? Na zwykłych orają je wybrańcy co mają po 800gś do tego dochodzi mały próg na st i spokojnie z samych bunkrów niektórzy tutaj nasiekali bardzo dużo %

    coz trafia to we mnie dosc mocno, bo nawet mam tyle gs co napisales:D ...troche jestem w szoku ze dla Ciebie jest to argument, bo mysle ze wiekszosc sie zgodzi ze % sie robi z flot a nie bunkrow, zreszta bylem na tyle zdeterminowany zeby przejrzec swoje ST i przedstawic Ci to:

    moje st gaskami na bunkrach:

    2230,46% , 874,17%, 285,37 %, 259,37 %, 538,01%, 704,27%, 372,42%, 256.48%, 1333% , 327 %, 701%, 558 %, 459 %, 388 %, 474 %
    ==> co daje nasiekanych % = 9760,55%, co nie stanowi nawet pol procenta moich procentow :E

    wiesz, dla mnie argumentem jest to ze nobek, ktory predzej czy pozniej dostaje zloma u mnie po miesiacu gry dostaje zloma na 500% a u Ciebie na 1000% czy tam ile...

    Evangelion napisał(a):

    Jakie to porównanie kogoś kto gra na u1 a kogoś kto gra na u66 i co to jest sprawiedliwe?

    ten z u1 sie szybciej zestarzeje i ten z u66 bedzie mial mozliwosc kiedys go dogonic :E

    Evangelion napisał(a):

    Dalej może osoby które nie zbudowaly same konta od podstawy też nie powinny tutaj być brane pod uwage bo co to za wielkość jak ktoś dostaje od kolegi konto na 60k% i później wali stki ?

    ohoho i znowu trafia to we mnie, wszak dostalem konto z flotka na 50k% i siekam na nim %ty...
    coz pragre zauwazyc ze zanim to konto dostalem, stare konto zbudowalem od postaw - postawilem na nim flotke na 12k%, zrobilem ponad 100k%, wygralem pare razy SD i w sumie przez ta prace na starym koncie mialem mozliwosc zaczac grac na tym, wiec nie zycze sobie zebym byl tutaj w jakis sposob dyskryminowany 8-/

    skoro %ty na speeduni a normalnym powinny byc brane w ten sam sposob to dlaczego w topce ogame.pl nie sa uwzgledniane speedy - zastanawiajace 8-/

    rozumiem ze nie chcesz stracic tytulu top1 zlomiarzy ogame.pl, ale bez jaj! :E

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez c3gi3l ().

  • c3gi3l


    no ok trudniej wyliczyc, za to latwiej poleciec na kogos ot tak (krotszy czas lotu), wiec to dziala w dwie strony


    Łatwo to jest jak się uni zaczyna i nooby grają a nie po 2 latach gdzie zostali tacy co z lapkiem do kibla chodzą


    u1 to wyjatek i nie widze w ranku nikogo z tej uni, takze nie wiem do czego bijesz - poztym czynnik populacji wg mnie wogole nie powinien byc tutaj poruszany


    To był przykład tego , że ranking jest niesprawiedliwy a czynnik populacji ma wielką role bo jak wiecej graczy to wiecej celi jak wiecej celi to wiecej surki jak wiecej surki to wieksza flota

    tutaj to juz wogole nie rozumiem co ma do rzeczy ze gosc z u35 ma 2kkk sond...


    To powiedz ile sond ma Abercrombie

    tylko ze Hopek nic nie pisal ze jest latwo upilnowac floty, a ze bedzie wieksza ilosc ST...
    a wniosek z Twojej wypowiedzi nasuwa mi sie jeden - skoro jest trudniej upilnowac floty to bedzie wieksza ilosc ST


    Trudniej upilnować floty czyli stracić dobytek gry co za tym idzie nie móc dalej robić %

    coz trafia to we mnie dosc mocno, bo nawet mam tyle gs co napisales:D ...troche jestem w szoku ze dla Ciebie jest to argument, bo mysle ze wiekszosc sie zgodzi ze % sie robi z flot a nie bunkrow, zreszta bylem na tyle zdeterminowany zeby przejrzec swoje ST i przedstawic Ci to:


    Zanim to napisałem przejrzałem sobie chyba u5 i u8 gdzie większość stków była robiona na bunkrach w które wpadały masakryczne ilości gś no ale przecież tam dużych flot nie ma

    ohoho i znowu trafia to we mnie, wszak dostalem konto z flotka na 50k% i siekam na nim %ty...
    coz pragre zauwazyc ze zanim to konto dostalem, stare konto zbudowalem od postaw - postawilem na nim flotke na 12k%, zrobilem ponad 100k%, wygralem pare razy SD i w sumie przez ta prace na starym koncie mialem mozliwosc zaczac grac na tym, wiec nie zycze sobie zebym byl tutaj w jakis sposob dyskryminowany 8-/


    Nie miało w nikogo uderzać tylko miało pokazać , że ten ranking nie może być sprawiedliwy bo każda uni rządzi się swoimi prawami

    skoro %ty na speeduni a normalnym powinny byc brane w ten sam sposob to dlaczego w topce ogame.pl nie sa uwzgledniane speedy - zastanawiajace 8-/


    Dlatego nie są uwzględniane , że takie zasady zostały ustalone jak pojawił sie z tym problem

    rozumiem ze nie chcesz stracic tytulu top1 zlomiarzy ogame.pl, ale bez jaj! :E


    Wisi mi ten tytuł po 5latach pierwszy raz wstawiłem jakiś % w sygne jak Cie tak razi to napisz na pw to go skasuje

    Matiq


    Przyznam szczerze, ze odrazu wiedzialem jakie bedzie Twoje stanowisko w tej sprawie ;)

    No ale po kolei.
    Skoro zaczales do mnie pic to moze zaglebmy sie w szczegoly. Na U50 mialem 2 etapy gry. Po raz pierwszy zaczalem tam grac w 2007 r. kiedy uni tetnilo zyciem i aby sie utrzymac w topie nalezalo poswiecic odpowiednio duzo czasu.
    Po pol roku nolifeowania uznalem, ze to jednak nie dla mnie. Owszem w tym czasie zaliczylem wpadke i nalezalem do sojuszu CHAOS - ale co to ma do rzeczy? Nie widze zwiazku z tematem.

    Pod koniec ubieglego roku powrocilem na U50 na jednym z lepszych kont na uni, ale uznalem ze po prostu mi sie nie chce siedziec po nocy w celu pilnowania floty (bo wydawanie 3-4kk deu za FSa uwazam za rozboj :P), kombinowania akcji w pojedynke itp.


    Czyli super złomiarz , GO od floty który wszystko wie o ogame niewiele nawojował na uni gdzie % sie bardzo łatwo zdobywa ? niewierze


    Bredzisz jak malo kiedy.
    Na u50 wystarczy 30 minut nieuwagi, a co za tym idzie latwiej mozna kogos zlapac poprzedzajac to odpowiednimi obserwacjami ofc. Na dodatek GSy lataja x2 szybciej i latwiej mozna zdjac moona.


    Gski latają 2x szybciej czyli byle noob pusci Ci je na moona w nocy i możesz flotke stracić bo na acsa nie jeden będzie chętny a jak zezłomujesz pare osób to takie coś nie raz się zdarza oczywiście na zwykłej uni wybronisz sie spokojnie

    -na U50 kopalnie produkuja 2 razy tyle surowca co normalnie, przez co szybciej mozna stawiac nowe domki,
    -na U50 farmi sie 2 razy szybciej przez co poswiecajac tyle samo czasu co na zwyklym uni mozna wybudowac wieksza flote,


    na u50 każdy fs w układzie kosztuje 4kk dexu na mały % , a jak chcesz iść na impreze wyjechać gdzies urlop = 0 surki ( na zwykłej uni robisz fsa w ukladzie na sporo h co luzem styka na u 50 nie ma takiej mozliwości

    Co do farmienia sam pisałes niedawno , że nie ma na co latać

    Jesli o mnie chodzi to jezeli ow gracz gra na 8 normalnych uniwersach to niech gra. Wazne, ze na wszystkich 8 panuja takie same zasady rozgrywki.


    Równe zasady ? 8 gości bije 1 no równe są bo każdy może używać noża


    No i co w zwiazku z tym? Wybudowanie 800 GS na zwyklym uniersum to nie taka prosta sprawa, wiec jezeli ktos jest pro i wybudowal tyle to dlaczego ma z nich nie korzystac?


    oo jednak da się zbudowac dużą flote na zwykłym uni

    Malo przekonywujacy argument.
    Co prawda wybudowanie dobrego konta wymaga czasu i umiejetnosci, ale jezeli juz ktos dostal takie konto to napewno nie przez przypadek (zazwyczaj:P). Nalezy takze pamietac o tym, ze STki same sie nie robia ;)


    Dobre konto to ludzie sprzedają a później można podziwiać je w st już nie jeden taki % padł .



    Koniec wojny i panowie zmieniają system z % na antaresa =)


    I na koniec dla mnie zwykłe uni jest jak 1 liga Angielska a speed jak premiership beniaminek często wylatuje po sezonie ;)

    Więcej nie będe się w piramidki bawił nie macie co złomować bo jest na uni 700 graczy i się zaczął placz jakoś nikomu nie przeszkadzało jak osoby ze speed uni były w tyle .


    Co do aktywistów można dać próg % np 200 bo co to za złomiarz co nabija 100stków po 5% -100% na gosciach co nie wiedzą co to fs

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Evangelion ().

  • Evangelion napisał(a):


    Czyli super złomiarz , GO od floty który wszystko wie o ogame niewiele nawojował na uni gdzie % sie bardzo łatwo zdobywa ? niewierze

    Wiedza o grze jest warunkiem koniecznym ale niewystarczajacym. Wazny jest takze czas i checi do gry.
    Ja gram przy okazji i po prostu nie jestem w stanie poswiecic odpowiednio duzo uwagi i czasu na speeda, ale nikomu nie zamierzam sie tlumaczyc jak, po co i dlaczego. Wiec wole po prostu nie grac, anizeli lamic i dawac sie farmic.
    Speed to zupelnie inna bajka i dlatego uwazam, ze takowe uniwersa powinny miec osobne rankingi i nie powinny byc stawiane na rowni z innymi. Tak jak to ma miejsce w innych tego typu tematach. Dobrego przelicznika nigdy nie bylo i nie bedzie, wiec dalsza licytacja jest bez sensu.
    Jak dla mnie sprawa jest prosta, inne zasady - inny ranking.

    Evangelion napisał(a):


    Co do farmienia sam pisałes niedawno , że nie ma na co latać

    No tak - ostatnio. Ale tutaj przedmiotem dyskusji sa starcia i floty ktore powstawaly na przestrzeni lat, nie tygodni.

    Evangelion napisał(a):


    Jesli o mnie chodzi to jezeli ow gracz gra na 8 normalnych uniwersach to niech gra. Wazne, ze na wszystkich 8 panuja takie same zasady rozgrywki.


    Równe zasady ? 8 gości bije 1 no równe są bo każdy może używać noża

    Raczej jeden gosc ma 8 nozy ;) Ale jednoczesne ich uzywanie w tak efektywny sposob jak robi to ten z jednym nozem jest praktycznie niemozliwe ;)

    Evangelion napisał(a):



    No i co w zwiazku z tym? Wybudowanie 800 GS na zwyklym uniersum to nie taka prosta sprawa, wiec jezeli ktos jest pro i wybudowal tyle to dlaczego ma z nich nie korzystac?


    oo jednak da się zbudowac dużą flote na zwykłym uni


    Owszem, da sie - ale na innych, trudniejszych zasadach ;)

    Evangelion napisał(a):


    Koniec wojny i panowie zmieniają system z % na antaresa =)

    Wojna od poczatku powinna byc prowadzona systemem antaresa :)

    Evangelion napisał(a):


    Więcej nie będe się w piramidki bawił nie macie co złomować bo jest na uni 700 graczy i się zaczął placz jakoś nikomu nie przeszkadzało jak osoby ze speed uni były w tyle .

    No a jak myslisz, dlaczego osoby ze speeda dogonily reszte? :>

    Nie chce sie powtarzac, wiec pogrubilem to co uwazam za istote tej sprawy.
    Jezeli ktos nadal uwaza, ze ST z uniwersow specjalnych powinny byc wliczane, a ja sie myle to niech sie bezposrednio do tego odniesie.
    Whatever.
  • Evangelion napisał(a):

    no ok trudniej wyliczyc, za to latwiej poleciec na kogos ot tak (krotszy czas lotu), wiec to dziala w dwie strony


    Łatwo to jest jak się uni zaczyna i nooby grają a nie po 2 latach gdzie zostali tacy co z lapkiem do kibla chodzą

    a u mnie po prawie 5 latach kazdy lata na wlasne w 1 slocie:E

    Evangelion napisał(a):

    To był przykład tego , że ranking jest niesprawiedliwy a czynnik populacji ma wielką role bo jak wiecej graczy to wiecej celi jak wiecej celi to wiecej surki jak wiecej surki to wieksza flota

    poza wyjatkowym u1 to te liczby sa porownywalne - a wlasnie na speedach gra wiecej osob (ale tak jak pisalem pupulacje mam gdzies)
    a jak juz tak pogrywasz to moze jeszcze napisz ze u mnie gra Andrzej, ktory 7 razy dostal zloma, a u Ciebie Michal tylko 2 razy i to nie sprawiedliwe bo na kazdym uni powinien grac i Andrzej i Michal
    co do wiekszej ilosci surki to wlasnie na speedach macie jej wiecej...

    Evangelion napisał(a):

    tutaj to juz wogole nie rozumiem co ma do rzeczy ze gosc z u35 ma 2kkk sond...
    To powiedz ile sond ma Abercrombie

    to moze odniosie sie do tej statystyki:

    # Najwięcej punktów: 40.343.766 Abercrombie [Uni10] - powstalo w 2005 roku

    38.677.048 fz750 [uni50] - powstalo bodajrze w 2007 roku

    nalezy dodac jeszcze ze obecnie topka wyglada tak:


    1 fz750 50 38 677 048
    2 Patriota 10 36 280 436
    3 Made in Paradise 32 35 071 840
    4 c3gi3L 19 34 764 938
    5 Malack 50 33 863 788
    6 Balagan 50 33 776 208
    7 Hawi 1 33 343 701
    8 zorg 16 32 186 884
    9 Mortal 50 31 574 871
    10 tomek pl 50 31 181 177
    11 Id17 50 30 865 362
    12 Schottkey 20 30 758 484
    13 glesio 35 28 277 231
    14 Depmind 50 28 092 910
    15 Glory Man United 50 28 064 069


    i wziac pod uwage daty powstania poszczegolnych universow, czyli jak przedstawia sie rozwoj na danych uni (w tym rozbudowa floty)

    Evangelion napisał(a):

    Trudniej upilnować floty czyli stracić dobytek gry co za tym idzie nie móc dalej robić %

    no sorry sam sobie takie uni wybrales, nie rozumiem tylko dlaczego wiazesz umiejetnosc utrzymania floty z umiejetnoscia zlomowania

    Evangelion napisał(a):

    Zanim to napisałem przejrzałem sobie chyba u5 i u8 gdzie większość stków była robiona na bunkrach w które wpadały masakryczne ilości gś no ale przecież tam dużych flot nie ma

    ale nie da rady jak to napisales "nasiekac" procentow z bunkrow, bo powstaja one z floty... a nie chcesz chyba mi wmowic ze flote buduje sie tak samo dlugo jak na speedzie

    Evangelion napisał(a):

    Nie miało w nikogo uderzać tylko miało pokazać , że ten ranking nie może być sprawiedliwy bo każda uni rządzi się swoimi prawami

    no rzadza sie swoimi prawami, mowilem juz o topce ogame.pl, na zeptosie tez jest podzial, ba nawet w rekordach ogame.pl... no ale przeciez %ty tak samo sie robi 8-/

    Evangelion napisał(a):

    skoro %ty na speeduni a normalnym powinny byc brane w ten sam sposob to dlaczego w topce ogame.pl nie sa uwzgledniane speedy - zastanawiajace 8-/
    Dlatego nie są uwzględniane , że takie zasady zostały ustalone jak pojawił sie z tym problem

    buahahhaha

    Evangelion napisał(a):

    rozumiem ze nie chcesz stracic tytulu top1 zlomiarzy ogame.pl, ale bez jaj! :E
    Wisi mi ten tytuł po 5latach pierwszy raz wstawiłem jakiś % w sygne jak Cie tak razi to napisz na pw to go skasuje

    zwisa mi to co tam sobie wpisujesz, ja procentow branych ze speeda nie traktuje powaznie w porownaniu do tych normalnych...
    szanuje graczy ktorzy graja na speedzie, bo moje zdanie na ten temat jest takie ze gra sie tam trudniej (nie mowie tu o wykrecaniu %)
    jesli jednak myslisz ze mnie razi Twoja sygna to sie grubo mylisz, bo traktuje ja jako wynik osiagniety na speedzie i nawet moge Ci tego pogratulowac, natomiast w kwesti top1 zlomiarzy to dla mnie najlepszy wynik ma provokator...

    wogole zabawna ta gadka jest to tak jakby gracz Quake klocil sie z graczem CSa, ktory jest lepszy w FPSY - wyniki osiagane w zupelnie innych warunkach nie sposob porownac i w ogame jest podobnie - zreszta juz przytoczylem podzialy na zeptosie, rekordach, topce a Ty dalej brniesz w wierze ze jest to to samo...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez c3gi3l ().

  • Pięknie , że topke wpisałeś tutaj to teraz pomyśl nad jednym u50 było pierwszym speedem na ogame pl i na tą unie zwaliło się wielu świetnych graczy z innych uni np yar na jego koncie zostało zrobione 50k% , syberius top 1 z u33 obecnie jest jego konto top 1 na u50 , Bałagan , Idek top 1 z jakiegoś uni ,Ainn top 1 z u1? i tak można wymieniać bez końca graczy z czołówek innych uni więc masz odpowiedz dlaczego floty są duże . A teraz spójrz na u60 gdzie złom jest 2x większy czyli dzielimy wyniki przez 2

    1. DrSpiele [CLZ] Lacznie 237.662 %
    2. DeathAngel [CLZ] Lacznie 94.316 %
    3. Koszmar [PK.] Lacznie 92.575 %
    4. jozz [CLZ] Lacznie 79.849 %

    podzielić to przez 2 to wyniki są gorsze niż na normalnej uni . I gdzie masz wyższość w takim razie?


    Matiq napisał
    Wiedza o grze jest warunkiem koniecznym ale niewystarczajacym. Wazny jest takze czas i checi do gry.
    Ja gram przy okazji i po prostu nie jestem w stanie poswiecic odpowiednio duzo uwagi i czasu na speeda, ale nikomu nie zamierzam sie tlumaczyc jak, po co i dlaczego.



    Czyli nabiłeś 330k% nie poświęcając wiele czasu na gre i to moja wina , że poświęciłem go bardzo dużo na speed uni aby nabić więcej %
    Tak więc kończe na tym gadke

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Evangelion ().

  • Evangelion napisał(a):

    Pięknie , że topke wpisałeś tutaj to teraz pomyśl nad jednym u50 było pierwszym speedem na ogame pl i na tą unie zwaliło się wielu świetnych graczy z innych uni np yar na jego koncie zostało zrobione 50k% , syberius top 1 z u33 obecnie jest jego konto top 1 na u50 , Bałagan , Idek top 1 z jakiegoś uni ,Ainn top 1 z u1? i tak można wymieniać bez końca graczy z czołówek innych uni więc masz odpowiedz dlaczego floty są duże . A teraz spójrz na u60 gdzie złom jest 2x większy czyli dzielimy wyniki przez 2

    1. DrSpiele [CLZ] Lacznie 237.662 %
    2. DeathAngel [CLZ] Lacznie 94.316 %
    3. Koszmar [PK.] Lacznie 92.575 %
    4. jozz [CLZ] Lacznie 79.849 %

    podzielić to przez 2 to wyniki są gorsze niż na normalnej uni . I gdzie masz wyższość w takim razie?


    Ludziska ale macie problem ;) Tak naprawdę aby topka zlomiarzy miała sens powinna byc prowadzona osobno dla każdego unii . Bo jak porównać % które może osiągnąć gracz na uni 66 z procentami jakie może mieć np na unii 1? Są całkowicie inne realia gry . Dlatego według mnie jedyną sensowną statystyką jest top aktywistów gdyż pokazuje faktyczny stan . Mogą sie tu znaleźć zarówno gracze z młodszych jak i starszych unii bo liczy się ilość zrobionych ST .

    I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
    Księga Mroku roz.XII







    Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D
  • To z drugiej strony ktos powie, ze na nowo otwartym uni robi sie o wiele łatwiej ST niz na starym uni. O wiele wiecej celow i mozliwosci do zrobienia tego ST na 2%.

    EDIT: chociaz z "trzeciej" strony na starum uni tez byl czas kiedy mozna bylo trzepac takie STki :P
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Muniek ().

  • Munio ale większośc graczy nie gra tylko na 1 unii . St pochodzą z różnych zarówno starych i nowych unii więc pokazuje faktyczną aktywność graczy .W końcu to topka aktywistów ;)

    I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
    Księga Mroku roz.XII







    Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D
  • Zew ale każdy kij ma dwa końce, przecież większość graczy nie gra tylko na u1, albo tylko na u50 i 60. Więc, top złomiarzy pokazuje również faktyczną ilość %.
    A co jeśli ktoś gra na kilku uni w tym na Fornaxie, u50 i u9 np. Z waszych rozważań wynika, że miałbym zrobić 3 oddzielne topki? Dla normalnych uni, dla uni x2 i dla uni x5? I Stki takiego gracza miałbym rozdzielać ?
    A tak na marginesie powiem wam jedno, póki sweter nie był top1 wszystko było ok, aż tu nagle zrobił się wielki problem. Potem jakieś hejty osobiste też z [ciach] wzięte.
    Poczekam jeszcze, jeśli dojdziecie do jakiegoś konsensusu : jestem otwarty na zmiany, jeśli jednak to będzie dyskusja na płaszczyznach takich jak wyżej to naprawdę wiedzcie prowadzę to dla Was, jednak ja też mam swoje granice. Wystarczy prośba o kłódkę i koniec


    Ładniej proszę, ładniej.
    Vasco

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez RASTA ().

  • Rasta bez nerwów. ;) Ilość St bez względu na ilu uniach ktoś gra będzie sumowana. A jak wygląda sumowanie % jesli ktoś zrobi np .sto ST na uni 65 i 66 i jedno na unii pierwszej - wtedy faktycznie jego % wyglada marniutko mimo że jest dobrym złomiarzem ;) Mnie to obojętne bo i tak nie gram na nowych uniach ale dla dużej ilośc graczy niestety krzywdzące. co do ilości ST na speed uniach nie uważam by predkość miała znaczenie bo równie dobrze może obrócic sie przeciwko graczowi gdyż jeśli nie zdązy na odebranie fsa ktoś równie szybko go zezłomuje więc szanse zezłomowania jak i dostania zloma pozostają takie same =)

    I Twoim najlepszym Eco będą sąsiedzi
    Księga Mroku roz.XII







    Od:Vekk - tak szczerze to wole lucyfera w układzie niż ciebie w jednej gali...tak jakoś spokojniej śpię :D
  • Evangelion napisał(a):

    Pięknie , że topke wpisałeś tutaj to teraz pomyśl nad jednym u50 było pierwszym speedem na ogame pl i na tą unie zwaliło się wielu świetnych graczy z innych uni np yar na jego koncie zostało zrobione 50k% , syberius top 1 z u33 obecnie jest jego konto top 1 na u50 , Bałagan , Idek top 1 z jakiegoś uni ,Ainn top 1 z u1? i tak można wymieniać bez końca graczy z czołówek innych uni więc masz odpowiedz dlaczego floty są duże . A teraz spójrz na u60 gdzie złom jest 2x większy czyli dzielimy wyniki przez 2

    1. DrSpiele [CLZ] Lacznie 237.662 %
    2. DeathAngel [CLZ] Lacznie 94.316 %
    3. Koszmar [PK.] Lacznie 92.575 %
    4. jozz [CLZ] Lacznie 79.849 %

    podzielić to przez 2 to wyniki są gorsze niż na normalnej uni . I gdzie masz wyższość w takim razie?

    Teraz to pojechales po bandzie.

    Wyniki z rankingu sa niekompletne i nie do konca aktualne, wystarczy troche poprzegladac STki z U60, czy nawet top10 ST aby wiedziec, ze wielu graczy tj. astell, motykaman, Ar4S po prostu tam nie ma. Totez trudno go brac na powaznie, co najwyzej mozesz go sobie wsadzic w buty, bedziesz wyzszy :XP:
    Sygna DeathAngel'a "Aktualnie Universum 60 - 54 ST na łącznie 188 652,34%" ;]

    Evangelion napisał(a):


    Czyli nabiłeś 330k% nie poświęcając wiele czasu na gre i to moja wina , że poświęciłem go bardzo dużo na speed uni aby nabić więcej %
    Tak więc kończe na tym gadke

    Ty nie rozumiesz? Nie chcesz zrozumiec? Czy udajesz, ze nie rozumiesz? 8-/

    Poswiecajac sumarycznie tyle samo czasu na gre na zwyklym i specjalnym uni mozna osiagnac dwa zupelnie rozne wyniki.
    Zgadnij, ktory bedzie wiekszy/lepszy 8-)

    Jedyne o co mi sie rozchodzi to odmiennosc zasad.
    Dlatego specjalne uni nie sa stawiane na rowni w zadnym ogolnopolskim zestawieniu. A kontrargument mowiacy o tym, ze uni specjalne sie nie liczy bo tak zostalo ustalone jest po prostu smieszny.

    Roznica pomiedzy u1, a u66 jest jedna - czas powstania. Roznica ta wystepuje pomiedzy kazdym serwerem, jednakze jak powszechnie wiadomo to ze uni powstalo wczesniej wcale nie musi oznaczac, ze jest lepsze. (top1: u1 - 33,5kk || u32 - 35kk)

    A co do STkow z nowych uni to wiadomo, ze tam mozna latwo nabijac 1-20%-towe tytany na bfsach, ale wszystko pozniej wychodzi w sredniej ;)
    Whatever.
  • Nie ma co się czepiać i obrażać :)
    Uni 50 w porównaniu do uni 60 lub draco , electry i tego nowego szajsu Fornax jest najnormalniejsza :)
    Tam jedyne co powiększa % to speed x2 , ale za to poprzez taki podział galaktyk nie jest aż tak łatwo , a deu na pewno idzie troszkę ^^


    Bardziej bym się przyczepił do osób grających np na electra tam 4 miesiące nie mineły , a już można mieć 100 st mając czas .

    X 5 czyli odbudowa faremki trwa aż 5 razy szybciej i nie minie tydzień dwa , a już dana osobę można ponownie załadować w recki na miare st

    Uni 60 , ok będzie dzielony % na płu , ale zysk który trafi na stocznie raczej nie podzielimy i stateczków będzie więcej i więcej :)

    Przepraszam że się wtrąca lama taka jak ja do tego tematu , ale wyraziłem tylko swoją małą opinie :)
    The heart is always only remain Ronin
  • temat jest o złomiarzach całego polskiego ogame a skoro nie ma sensownego przelicznika darujcie se lanie wody, wszelkie podziały sprowadzały by się do wykluczenia ludzi grających na speed uni i można topic o [ciach] rozbić, jedyną sensowną zmianą którą można by wprowadzić jest podział procentów z acsów na uczestników


    edit. Vasco
  • Evangelion napisał(a):

    Dalej Hopeless2 tak krzyczysz na u50 ile dostałeś złomów 3? 4? wiem tak sie gra na starych uniach gdzie ma sie super flotke , stoi sie w odległej gali , największe floty to sojusznicy lub ziomale i w dzien nawet nie trzeba robić fsa na speed uniach nie ma tak łatwo
    Dlla mnie niesprawiedliwe jest jak ktoś gra na 8 uniach przecież to logiczne , że będzie mial więcej stków i powinien mieć więcej %
    Wyobraz, ze nie stoje na dalekiej gali - na uni50 gram tylko eko :) jakby sie nie dalo zauwazyc dlatego jak zapije to nie martwie zbytnio strata - gdyby to byla normalna flotka inaczej by to wygladalo :) wracajac do innych Twoich argumentow 130 moich ST nie polegalo na zadnym liczeniu i wszystkie sa wieksze od 100%...


    Edit, nie majac zadnej flotki zrobilem na tym badziewnym uni 2 ST :) przez posiadanie samych dennych GS


    Edit2, no fakt samymi DT bede latal zlomowal i 100GS, ktore mozna zrobic w 2-3 miesiace :P rzeczywiscie jestem top flociarz uni50 :)

    Edit3, te 2 ST byly na pseudo top flociarzach tego uni :)

    Edit4, szczegolnie ciekawe bylo podniesienie DT i ST samymi GS - typowa akcja dla uni50 :)

    Edit5, jak ekonom robi ST na topowych flociarzach to kiszka nie uni...

    Osobiscie uwazam uni 50 za raj dla flociarzy, bo pelno jest osob idacych w eko i majacych DT do ST...


    Edit5, zapraszam do mnie czesciej :) az se znowu GS pare postawie :)

    Edit6, na uni19 tez mialem 2 wtopy na 5000% i 2000% :) wiec wszystkie Twoje porownania sa chyba g... Edit7, warte :)

    Edit7, zawsze wolalem se wypic niz pilnowac flotki :)



    Edity mi sie myla bo pije :)



    pewnie nie znajdziesz - i pewnie znajdziesz powod dlaczego Ja moge a Ty, badz Ktos z uni 50 nie :)
    I ostatnia rzecz zrob se na uni 50 6 ST w ciagu 2 tygodni :) chyba ciezko znalezc takie Osoby mimo, ze na uni jest 7 razy wiecej Osob i flotki sa 7 razy wieksze :)


    Ostatni edit bo nie mam sily liczyc - nie masz argumentow na moja wypowiedziec, wiec schowaj sie do swojej dziupli


    Przy okazji chyba nie wiesz ile ma punktow nasz top1 :) nie mowiac o flotce :) - ktora spokojnie przez gale lecac robi sieczke...
    ST Uni 19
    Solo:
    x166 = 176.225 % ( best: ~ 13.106 % ) - 6 ST w TOP10 uni
    ACS:
    x29 = 94.424 % ( best: ~ 58.396 % )
    Razem:
    x195 = 270.649 %

    Wpadka: 5432% - Kobieta zostawila, czlowiek sie napil i widac efekty...

    Post był edytowany 14 razy, ostatnio przez Hopeless2 ().

  • I ostatnia rzecz zrob se na uni 50 6 ST w ciagu 2 tygodni :) chyba ciezko znalezc takie Osoby mimo, ze na uni jest 7 razy wiecej Osob i flotki sa 7 razy wieksze :)


    piękny argument na to , że jak chce się i ma się czas można siekać spokojnie % na normalnej uni jak jest 900 osób a jakby było tyle co na u50 czyli 3k to miałbyś 18 stków w 2 tygodnie =)

    Od siebie dodam , że jak Rasta chcesz to usuwaj osoby ze speed uni tylko zmień temat na Top15 Aktywistów i Top15 Największych Złomiarzy normalnych uni . Nie mam zamiaru od nowa bawić się w wymysły dzielenia jeszcze bardziej % bo znowu gdy osoby z normalnego uni zostaną wyprzedone to znowu zasady które ustalili będą fee
  • jak cos jest normalne to sie tego nie pisze...

    chwytasz sie juz takich argumentow ze nie widze sensu dalszej dyskusji na ten temat, bo zal
    proponuje poddanie utworzenia rankingu specjalnego dla speeduni pod glosowanie przez bezposrednio zwiazanych z tematem, ja glosuje na TAK

    btw RASTA co do tego co napisales o powodach tej burzliwej dyskusji to ja bylem swiecie przekonany ze jest stosowany przelicznik 1\2 (jakos mi post webbera z poczatq tematu utknal w pamieci)
  • Może nie jestem najdłużej w topce, ale jak dla mnie i jak widać nie tylko dla mnie problem jest zauważalny.
    Nie można stawiać na równi z równym ST z speed uni i z normalnych uni z normalną prędkością.
    Speed uni x2 , speed uni x5 niedługo będzie speed uni x20. I co wtedy ? (może z tą 20 to przesadzam ale widać o co mi chodzi dosadnie).
    Podkreślę to jeszcze raz, że nie bez powodu w innych topkach speed uni nie są brane na równi z normalnymi, a rozdzielone.
    Tyle w temacie ode mnie na chwilę obecną.
  • chyba komus wjechaliscie na ambicje ze zmianami
    oczywiste jest że na speed uni łatwiej zrobic st niz na zwykłym uni, a sam rozwój na takowym jest znacznie szybszy stad % znacznie większe niż na zwykłych uniwersach

    aporo uni 66 - uni 10, 20, 30, 40... itd one nie miały swoich początków? i masy n00bow do zlomowania?
    kiedyś większość uniwersów rozwijało się w podobnym tępie

    mam jakieś tam 70 st na uni 66 i wiem jaką one mają wartość
    ale mam tez 180 na uni 26, które zaczęłem robić w momencie gdy uni miało jakiś rok - i one też mają swoją wartość
    ale te na tych uniwersach % nigdy nie podbiją sie nawet w podobnym stopniu do tych ze speed uni

    jestem zdecydowanie za osobnymi rankingami

    edit. jeszcze coś mi się przypomnialo
    jakiś czas temu liczylem ile wychodzi % z największej floty po za moja na uniwersum 26
    bylo to jakies 16-18k% - ile takich masz na u 50 czy 60?

    evangelion - nie wiem ile z tych % zrobiles na u50 a ile na zwyklym uni
    ale porownaj to z tym co zrobil provokator
    przeciez to śmieszne porównanie jest

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Black Grucha ().

  • A cała ta awantura tylko o to, że każdy siedzi, zarywa noce i chce coś w zamian...

    I lipa, nie ma należnej sławy bo takich osób jest mnóstwo i wszystkie chcą tego samego :E

    Dodatkowo GF w ramach tej samej nazwy Ogame stworzył kilka różnych gier i wszyscy myślą, że grają w to samo.

    Dla mnie osobiście speed uni to jakaś masakra, myślałem ze top na zwykłym uni to nolife ale popykałem chwile na Fornaxie i jestem blady.

    Zluzujcie poślady i odświeżcie podgląd zamiast forum

    P.S. Webber fajo są z Ciebie ludzie ^^ Jestem z Ciebie dumny :E


    P.S.2 Może warto dodać ankietę z możliwością głosowania przez "czytelników" na topke ? Niech sami ocenią kto i dlaczego...


    Ok, już się nie udzielam, nie moja liga :E


    ____________________________________

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Piciu^acc_No8 ().

  • Co do tych osobnych rankingow - mozna to rozwiazac w taki sposob, aby RASTA nie zostal zawalony robota.
    Na wiekszosci uni prowadzane sa osobne tematy dotyczace TOPki zlomiarzy. (przynajmniej na uni50 i 60 sa)
    Wystarczyloby tutaj wprowadzic drobna korekte graficzna i podlinkowac w quote odpowiedni temat

    np.

    TOP20 Złomiarzy U50 napisał(a):



    albo

    (oczywiscie zmiana napisu)

    TOP 20 Zlomiarzy uni 50 [13.02.2010]



    Ta daaaam! Mozna?

    Oczywiscie w takiej sytulacji nalezaloby zmienic nazwe tematu na Rankingi największych złomiarzy i aktywistów OGame.pl.
    No chyba ze prowadzacy sie dogadaja i ogranicza/rozszerza rankingi do 15 graczy.

    W ten oto cudowny sposob gracze ze specjalnych uniwersow nie zostana wywaleni tylko przeniesieni do innej kategorii, gdzie beda mogli rywalizowac na rownych zasadach.
    Natomiast jezeli gracze ze specjalnych uniwersow beda zainteresowani takze rankingiem aktywistow to po prostu niech takowy stworza i nie widze przeszkod aby takowy link tutaj dodac.

    Jest to tylko taka moja luzna, niezobowiazujaca propozycja na rozwiazanie 'konfliktu', no chyba ze ktos (prowadzacy?:P) ma inny/lepszy pomysl. :)
    Whatever.
  • Matiq pomysł bardzo dobry tylko mam jedno pytanie, co z osobami które grały/grają na u50/60 i na normalnym Uni? Zapewne po rozdzieleniu ST takiego gracza nie łapał by się do podstawowego rankingu. Jakiś pomysł?
  • .::Brudny Harry::. napisał(a):

    Aktualka

    Miejsce 12. Brudny Harry

    #Universum/Universa na których zostały zrobione ST: 19, 35
    #Łączny % z wszystkich RW: 192.516,63%
    #Ilość ST: 76
    #Średnia na 1 RW: 2533,113%



    74. Brudny Harry i c3gi3L [KINGSIZE] vs Vizard [Pegazus] - 4494,87%
    75. Brudny Harry [KINGSIZE] vs Luca [300.S.] - 12290,44% , Top 1 SOLO Uni 35
    76. conlusor, Brudny Harry, c3gi3L, piki, pajak vs Frazir - 977,34% + farming

    Zaległa aktualka z 2 lutego, którą przeoczyłeś RASTA
  • Wandal

    #Universum na których zostały zrobione ST: 8
    #Ilość ST: 140
    #Łączny % z wszystkich RW: 72.581%
    #Średnia na 1 RW: 518,4%


    To i ja wejdę na TOP 14 :)

    Do prowadzącego poszybowało PW z linkami :)

    Cya
  • spora aktualka

    Black Grucha

    #Universum/Universa na których zostały zrobione ST: 3, 26, 41, 43, 59, 66
    #Ilość ST: 340
    #Łączny % z wszystkich RW: 208.075 %

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Black Grucha ().