"Piekło kosmosu" - UKOŃCZONE!!! (tekst w korekcie)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Rozdział 22, part 2
      wattpad.com/929587326-piek%C5%…u-rozdzia%C5%82-22-part-2
      Rozdział 22, part 3
      wattpad.com/930512401-piek%C5%…u-rozdzia%C5%82-22-part-3

      Zostały tylko 2 rozdziały do końca :D plus epilog :P
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sitro ().

    • Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Sitro ().

    • Rozdział 24
      wattpad.com/933185838-piek%C5%82o-kosmosu-rozdzia%C5%82-24
      Epilog
      wattpad.com/933195444-piek%C5%82o-kosmosu-epilog

      Po SZESNASTU LATACH napisałem tą książkę :D
      Teraz tekst idzie do redakcji, a ja siadam do pisania pełnego konspektu "Demonów kosmosu" oraz "Otchłani kosmosu".

      Więcej o planach wydawniczych napiszę niedługo.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sitro ().

    • Fantastycznie!!!!
      Aż ciężko uwierzyć, że tyle lat minęło. Byłam tu, gdy zaczynałeś publikować. Wszyscy wtedy dużo tu tworzyliśmy... Teraz to miejsce wieje pustka, a mi po domu biega trójka dzieci tym bardziej cieszę się, że twój projekt znalazł swoje zakończenie.
      Z niecierpliwością ja i mój czytnik czekamy na twojego ebooka. Dawaj znać na bieżąco jak idą nad nim prace i kiedy będzie premiera ♥️
    • Prolog i pierwszy rozdział "Demonów kosmosu" napisane :) Jedno z wydawnictw do którego wysłałem fragment "Piekła kosmosu" poprosiło o cały maszynopis książki. Czekam na odpowiedź od niego oraz kilku innych wydawców. Ma przyjść w przeciągu 1-3 miesięcy.

      Co do "Demonów kosmosu" to piszę ciągle póki jestem na fali weny twórczej. Najwyżej "Śmierć z głębin" poczeka nieco dłużej, bo strasznie dobrze pisze mi się historię Hellspace.

      A tutaj malutki bonus w postaci prologu "Demonów kosmosu" :D

      SYSTEM DOVOS
      ORBITA PLANETY SENTER
      VARIAŃSKI DREDNOT „ILUMINATI”

      - Panie – młody variańczyk wszedł do bogato zdobionej sali, której ściany przyozdabiały czerwone tkaniny z błyszczącymi srebrnymi oraz złotymi haftami symbolizującymi zaciśniętą pięść otoczonej przez promienie słońca. – Wszystko gotowe na twoją przemowę. Oczekujemy cię na mostku.
      - Dziękuję mój wierny sługo – odparł mężczyzna wyraźnie będący potomkiem varianki i terrańczyka. Miał znacznie krótszy pysk niż większość varian, typowo terrańskie, błękitne oczy a na głowie krótko przystrzyżoną czuprynę rudych włosów. W przeciwieństwie jednak do większości varterran, jak określano jemu podobnych, miał długi, gibki ogon oraz brunatno-czerwoną skórę, częściowo pokrytą łuską.
      Wstał, przejrzał się jeszcze raz w wielkim lustrze okutym złotą, misternie zdobioną ramą wysadzaną rubinami i poprawiwszy swój ceremonialny strój, zarzucił na plecy karmazynowy płaszcz, sięgający do ziemi. Sługa skłonił się przed swym mistrzem, gdy ten go mijał idąc dumny oraz wyprostowany. Gdy dotarł na mostek „Iluminati” przywitał go cichy szmer westchnień załogi. Adazir był z niej dumny tak samo, jak ze swego okrętu. Jeszcze do niedawna był zwykłym piratem, ale teraz gdy objawiła mu się Czerwona Cesarzowa pod postacią małej dziewczynki, zrozumiał, że jego przeznaczeniem jest nieść jej słowo. Wydostał się z Danaru, pogromił heretyckich kaznodziejów, którzy nie rozumieli przekazu Cesarzowej i stworzył organizację, mającą zgnieść jej wrogów. Teraz był potrzebny, był ważny. W końcu był kimś, z kim musiał liczyć się każdy. Nawet Richard Gambler.
      Stanął po środku stanowiska dowodzenia, omiatając wzrokiem mostek i spoglądając w obiektyw małej, zdalnie unoszącej się w powietrzu kamery, dał znak, aby rozpoczęto transmisję. Chwilę później na wszystkich okrętach zgromadzonych wokół „Iluminati” można było usłyszeć przemowę Wielkiego Mistrza.
      - Wierni. Ci którzy uwierzyliście – zaczął Adazir przyjmując dostojną pozę i żywo gestykulując rękoma. – Czerwona Cesarzowa dała nam cel. Dała powód do życia, złamanym, odepchniętym i porzuconym. Wczoraj byliśmy śmieciami, nic nie wartymi dla naszych rodzin i fałszywych przyjaciół. Dziś sami stanowimy rodzinę. Sami kierujemy swym losem. Drwimy z upadłych bogów zakutych w stalowe ciała, którzy są śmiertelni i boją się naszej Pani. Drwimy z krnąbrnej i skłóconej Federacji Galaktycznej oraz plujemy na Richarda Gamblera, samozwańczego króla Piratów Północy. Jestem jednym z was. Jestem mieszańcem, odrzuconym przez własną rodzinę i skazanym na banicję przez swych braci. Teraz mam nowy cel. Jest nim światłość oraz obietnica życia wiecznego, którą dała nam Czerwona Cesarzowa. Ona jest światłem wnoszącym jasność w serca oświeconych. W serca tych co umieją wierzyć. My zaś staliśmy się jej pięścią, jej gniewem, miażdżącym wrogów kąpiących się w ciemności. Jesteśmy wybrani! JESTEŚMY PIĘŚCIĄ ŚWIATŁA!!!

      Na wszystkich okrętach gdzie słuchano przemowy rozgrzmiał ryk zwycięstwa i zaczęto skandować imię Wielkiego Mistrza. Adazir czuł jak wstępuje w niego nieposkromiona siłą. Był gotów do działania i naprawdę wierzył w obietnice dane mu przez małą dziewczynkę, którą spotkał na Danarze, nim przybyli Niszczyciele.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • cześć @Sitro, nie śledziłem tego tematu i teraz pobieżnie rzuciłem okiem w środkowy rozdział twojego tekstu. Wygląda to bardzo obiecująco, a cała otoczka jaka powstała dookoła nadaje kolorytu powieści. Czy planujesz w ogóle wersję papierową? Nie ukrywam że jestem sentymentalny i chętnie dołączyłbym papierowy egzemplarz książki do mojej kolekcji.
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Chciałbym aby wyszła wersja papierowa, ale to zależy od tego czy wydawca będzie chciał to wziąć pod swe skrzydła. Mnie stać co najwyżej aby samodzielnie wydać to jako e-booka. Zatem gdyby żaden z wydawców nie chciał tego wydać lub zaproponował line warunki, to będzie (na razie) sam e-book. Wydaje mi się jednak, że dogadam się z którymś z tradycyjnych wydawnictw, bo społeczność wokół tej książki stale rośnie, widzę że wracają też osoby z forum Ogame, a nawet od zagorzałych czytelników hard SF słyszę pozytywne opinie. Zatem potencjał finansowy z punktu widzenia wydawcy, w tej serii jest.

      Obecnie piszę pełną parą "Demony kosmosu", które już niemal całe rozplanowałem. Jeśli utrzymam tempo pracy to do końca roku je skończę i wtedy w przyszłym roku napiszę finalną część, czyli "Otchłań kosmosu". Czas pokaże jak wyjdzie, ale chcę zarabiać jako pisarz i w końcu mogę spełnić to marzenie.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • Postęp prac nad "Demonami kosmosu"
      NAPISANE - prolog + rozdziały 1-3
      W TRAKCIE PISANIA - rozdziały 4-14
      PROJEKTOWANE - rozdziały 15-X

      Szacowana (wstępnie) liczba rozdziałów: 20-25

      OBECNE TEMPO PRAC - jeden rozdział na 2-3 dni
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Sitro ().

    • Jeśli ktoś nie lubi czytać na Wattpad to zamieściłem "Piekło kosmosu" w pliku PDF na moim chomiku. Poniżej link
      chomikuj.pl/SpiderVermin/Ksi*c4*85*c5*bcki/Hellspace

      Jednocześnie informuję, że rozpocząłem publikację na wattpad drugiej części, czyli "Demonów kosmosu" i robię wszystko aby skończyć ją pisać przed Gwiazdką tego roku. W zasadzie mam ją już niemal cała rozpisaną w konspekcie.Książki pozostaną na Wattpad i Chomikuj.pl do czasu gdy nie podpiszę wiążącej mnie umowy wydawniczej lub sam nie wydam ich własnym sumptem.

      Póki co czekam na odpowiedzi od wydawców, ale to potrwa, bo książka jak na debiut jest ryzykowna. Pomóc w podjęciu decyzji może po prostu publika, dobre opinie o niej lub zwykłe dzielenie się linkiem do Piekła kosmosu na waszych blogach czy profilach Facebooka/instagrama czy innych mediów społecznościowych. Ogólnie wygląda to tak - im więcej ludzi dowie się o książce, tym większa szansa, że znajdzie się sensowny wydawca, który wyda to w sensownym nakładzie. Zatem proszę was, promujcie poniższy link na waszych mediach społecznościowych lub na waszych blogach. Piszcie szczerze co sądzicie o "Piekle kosmosu" :)
      Link do Piekła kosmosu
      wattpad.com/story/225783719-piek%C5%82o-kosmosu
      Link do Demonów kosmosu
      wattpad.com/story/239695313-demony-kosmosu

      Otchłań kosmosu, czyli finalna część sagi Hellspace (albo trylogii Hellspace, jak to woli) będzie napisana w 2021.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • No dobra, czas przedstawić listę wydawców do których wysłałem Piekło kosmosu oraz jak wygląda z nimi sytuacja. Będę aktualizował jak coś będę wiedział.

      * Fabryka słów - czekam na odpowiedź
      * Rebis - odrzucone
      * Grupa Helion - odrzucone
      * Drageus - poprosili o całość po przeczytaniu fragmentu, czekam na decyzję
      * Insignis - czekam na odpowiedź
      * Jaguar - czekam na odpowiedź
      * Genius Creation - czekam na odpowiedź
      * Inanna - czekam na odpowiedź

      Jeśli macie pomysł do jakiego wydawnictwa jeszcze opłaca się podesłać Piekło kosmosu to piszcie.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • fantastyka.pl/hydepark/pokaz/15488

      Tu masz coś, co może się przydać.

      Grupa Helion to m.in. Editio Purple? Jeśli tak, to postaraj się bujnąć mocniej wattpada, oni na to bardzo patrzą. Koleżanka ostatnio wydała trylogię jakichś Harlequinów w Editio Red i odezwali się do niej sami, gdy przekroczyła jakąś liczbę odsłon na tej platformie.

      Lwica jest boska :)
    • Redakcja wre, ale masa pracy jeszcze przede mną i moją żoną :D Ostro mnie kąsa i w zasadzie przebudowaliśmy na nowo wiele opisów, w tym gwiezdne krążowniki klasy Rocket z prologu. Wyglądają zupełnie inaczej niż to co zaprezentowałem kilka dni temu. Teraz są bardziej sensowne.
      Tak czy inaczej będę publikował na blogu szczegółową listę zmian, a jest tego sporo :D
      wpajeczejsieci.blogspot.com/20…-kosmosu-patch-fix-1.html

      A tutaj pierwszy fragment pierwszego rozdziału w wersji po redakcji. Do końca listopada wrzucę w takich fragmentach całe rozdziały 1-3 aby pokazać różnicę pomiędzy tym co było, a tym co jest obecnie.
      Prolog
      wattpad.com/982710900-piek%C5%…prolog-wersja-po-redakcji
      Rozdział 1, part 1
      wattpad.com/983208169-piek%C5%…%C5%82-1-part-1-wersja-po

      Tekst przejdzie jeszcze korektę, ale to dopiero po składzie.

      Planowane wydanie "Piekła kosmosu" jako e-book jest to II kwartał 2021.

      P.S. Co do ekspozycji i głupot w mojej książce. Po pierwsze ZAWSZE powtarzałem, że to lekka space opera, nastawiona na rozrywkę a nie realizm. Po drugie, lubię bawić się ekspozycją i moim czytelnikom to nie przeszkadza, a patrząc po tempie ich przyrostu, taki zabieg podoba się wielu osobom. Stosuję prostą zasadę - piszę dla siebie nie dla kogoś. Jednym się to spodoba innym nie i tyle. Nikogo nie zmuszam do czytania, a tym bardziej kupowania. Nie podoba ci się, to olej książkę. Podoba ci się to zapraszam do lektury :)
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Sitro ().

    • Na Wattpad usunąłem rozdziały 4-24, a zamiast tego zamieściłem prolog i rozdziały 1-3 w wersji starej i PO REDAKCJI. Rożnica między nimi jest kolosalna.
      Wszystko pod tym linkiem
      wattpad.com/story/225783719-piek%C5%82o-kosmosu

      "Piekło kosmosu" w wersji przed redakcją zostawiłem w pliku PDF na moim koncie na chomiku.
      chomikuj.pl/SpiderVermin/Ksi*c4*85*c5*bcki/Hellspace
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • Szukam beta-czytelników nowej wersji "Piekła kosmosu" na styczeń.

      Książka będzie gotowa na koniec pierwszego lub drugiego tygodnia stycznia i zależałoby mi na dość szybkiej ocenie, tak aby z początkiem lutego dać ją do składu, a potem korekty.
      Zależałoby mi na tym aby część beta-czytelników znała wersję książki z Wattpad, a druga część nie miała z nią wcześniej styczności. Byłyby to dwa zupełnie odmienne punkty odniesienia dla mnie. To dalej ta sama historia, choć zmianie uległo bardzo wiele elementów. Część rozdziałów przepisałem na nowo, usunąłem kilka zbędnych wątków i postaci zastępując je nowymi, bardziej wkomponowanymi w opowieść elementami. Ogólnie zmian jest bardzo dużo, dlatego tym bardziej mi zależy aby część bet znała pierwotną wersję książki.
      Prosiłbym o zgłaszanie się tylko osoby zdecydowane, które w styczniu realnie znajdą czas na przeczytanie poprawionego "Piekła kosmosu" i napisanie krótkiej oraz rzetelnej opinii.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • Okej, nie ma sprawy.
      Odezwij się do mnie na FB, bo będzie mi łatwiej tamtą drogą informować ludzi gdy książka będzie gotowa
      Jak coś link do mojego profilu
      facebook.com/artur.tojza/

      Nie wiem czy pamiętasz starą wersję książki, bo nowa miejscami różni się diametralnie od strony relacji pomiędzy postaciami czy od strony przyczynowo-skutkowej.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.
    • Redakcja "Piekła kosmosu" dobiegła końca :D Teraz szykuję się do zebrania kasy na korektę.
      Pierwsze pięć rozdziałów wrzuciłem na Wattpada.
      wattpad.com/story/225783719-piek%C5%82o-kosmosu

      Moi beta czytelnicy dostali natomiast całą książkę do lektury. Różnic względem pierwowzoru jest od groma, bo tak naprawdę pod okiem redakcji przepisałem całość w 3 miesiące :D Gdyby ktoś z tego forum, kto czytał poprzednią wersję lub to co tutaj publikowałem chciałby dołączyć do beta czytelników to poniżej zapodaję link do grupy
      facebook.com/groups/211263570722741

      Warunek - bety maja czas do końca lutego 2021 na przeczytanie książki i wypowiedzenie się rzeczowo na grupie.
      Uniwersum Andromeda -> Vermin
      Znany też jako Pająk Vermin Drake
      vermin.bloog.pl/ - tu są moje recenzje filmów/gier/książek i nie tylko :) Zapraszam do czytania i komentowania.