konwerter RW - wtKonwerter

  • konwerter RW - wtKonwerter



    Witam!

    Chcę tutaj oficjalnie przedstawić swój konwerter raportów wojennych. Jest on dostępny już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz doczekał się osobnej strony i z tej okazji ten temat.

    A więc oto i on - wtKonwerter:

    konwerter.wtk300.pl

    Wydaje mi się, że adres w miarę łatwy do zapamiętania, ale oczywiście jeszcze łatwiej jak się ma link w ulubionych/zakładkach ;)



    Jak widać grafika zapożyczona z nowej wersji OGame i nie jest to przypadek, gdyż konwerter będzie obsługiwał także nowe raporty (jeżeli będą analogicznie zmienione jak na U42 org, a najprawdopodobniej przy tym już "grzebać" nie będą ;) ). Starałem się aby konwerter był maksymalnie funkcjonalny, przejrzysty i intuicyjny. Tak więc jest:
    • wstępna weryfikacja poprawności raportów, która nie pozwala na wysłanie większości uszkodzonych RW.
    • generowana automatycznie po wklejeniu raportu tabelka z nickami graczy i miejscem na tagi sojuszy
    • zestaw różnych schematów kolorystycznych dostępnych jednym kliknięciem i podzielonych na jasne i ciemne (nie trzeba ustawiać 18 opcji, żeby zmienić wygląd RW ;) )
    • trzy rodzaje bilansu dla lubiących statystyki - także wybierane w jednej opcji
    • konwerter generuje też nagłówki do S&D, wystarczy podać nazwę drużyny i zaznaczyć biorących udział w S&D graczy - % należny każdemu graczowi (w atakach ACS) zostanie obliczony automatycznie na podstawie wartości flot, zgodnie z regulaminem S&D
    • podgląd wyniku odwzorowujący to jak będzie wyglądał naprawdę raport, czy to dla Burning Board czy dla phpBB.

    A jak wyglądają wygenerowane raporty? Możliwe że już spotkaliście się z poprzednią wersją, w tej wygląd został jeszcze dopracowany.
    • wycentrowany i wyrównany raport
    • bilans dla poszczególnych statków
    • powiększone i pogrubione, w zależności od wartości, liczby w bilansie
    • gradientowe kolorowanie tekstu


    A tutaj przykładowy raport:


    bryk [TRUFLA]
    Sonda Szpiegowska ...... 1

    wtk300 [TRUFLA]
    Mały Transporter .. 28'512
    Lekki Myśliwiec .. 237'106
    Ciężki Mysliwiec ... 1'998
    Krążownik ......... 20'886
    Okręt Wojenny ...... 9'332
    Pancernik .......... 9'225

    DestroYer [ZoMbie]
    Mały Transporter .. 12'000
    Duży Transporter ... 2'099
    Lekki Myśliwiec .... 2'200
    Krążownik .......... 4'001
    Okręt Wojenny ...... 3'373
    Recykler .......... 11'901
    Sonda Szpiegowska .... 172
    Bombowiec .......... 3'051
    Niszczyciel ........ 4'231
    Gwiazda Śmierci ........ 9
    Pancernik .......... 1'845



    bryk [TRUFLA]
    Sonda Szpiegowska ........ 1

    wtk300 [TRUFLA]
    ........ Mały Transporter .... 22'786 (-5'726)
    ......... Lekki Myśliwiec .... 190'536 (-46'570)
    ...... Ciężki Mysliwiec ..... 1'689 (-309)
    ........ Krążownik ........... 19'367 (-1'519)
    ...... Okręt Wojenny ........ 9'152 (-180)
    ...... Pancernik ............ 9'091 (-134)

    DestroYer [ZoMbie]
    ZNISZCZONY


    Agresor wygrał bitwę
    Przejął 922'539 metalu, 3'173'314 kryształu i 55'278 deuteru.

    Agresor stracił łącznie 273'467'000 jednostek + 5'048'000 deuteru
    Obrońca stracił łącznie 1'487'368'000 jednostek + 177'709'000 deuteru

    Na tych współrzędnych znajduje się teraz 328'885'500 metalu i 199'365'000 kryształu.
    Teoretyczna szansa na powstanie księżyca wyniosła 5'283%


    Teoretyczny zysk zwycięzcy wyniósł 253'886'631 jednostek (PZ + farming - straty)

    nick .............. | wartość floty | .... straty ( .. metal/ kryształ/ . deuter)
    bryk ...............| ...........1K | .......brak ...............................
    wtk300 .............| ...3'032'191K | ...278'515K ( .195'516/ ..77'951/ ...5'048)
    DestroYer ..........| ...1'665'077K | .1'665'077K ( .900'769/ .586'599/ .177'709)

    konwerter RW - wtKonwerter



    Czekam na opinie i komentarze :)

    pozdrawiam
    wtk300
  • RE: konwerter RW - wtKonwerter

    Bardzo fajny konwerter, i chyba przerzucę się na niego <;

    Tak na szybko przejrzałem to i owo i nie znalazłem jakiś większych błędów <;
    Ale mam parę pyt. [może nie doczytałem]

    - czy konwerter pokazuje ile recyklerów jest potrzebnych do zebrania pz? <;
    - czy można przeliczyć punkty(wojny) tzw. system wg. Antaresa?
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Bilans według systemu Antaresa jest kolejnym punktem na mojej liście ;) i będzie właśnie dostępny do wyboru w opcji "BILANS". Myślę że to kwestia drobnych dodatków i dzisiaj jeszcze będzie dostępna.

    Natomiast ilość potrzebnych do zebrania PZ recyklerów.... hmm? Myślę, że od tego jest SpeedSim (chyba że ktoś zamieszczając ST chce dać od razu podpowiedź innym ile mają recków wysłać żeby ukraść złom ;)) i nie chciałbym tutaj go powielać, a symulację przed atakiem godnym zamieszczenia w ST robi chyba każdy? ;)
  • RE: konwerter RW - wtKonwerter

    Od pewnego czasu mój ulubiony konwerter :P
    Czysty, jasny i łatwy w obsłudze - czyli dokładnie taki jaki jest mi najbardziej przyjazny :D
    ... uwag szczególnych w tej chwili nie mam (może w trakcie częstszego korzystania coś wymyśle)
    Jedyne czego mogłabym się czepić to za ciemne kolorki :P (kwestia monitora)
  • a mi brakuje jednego- wyraźnego zaznaczenia na początku- kto jest agresorem a kto obrońcą. Jedyne co odróżnilo obrońcę w tej kolorystyce to jaśniejsze napisy.


    9/10
  • hmm

    Kod źródłowy

    1. Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/wtkpl/public_html/konwerter/konwerter.php on line 776


    Przy próbie skonwertowania RW :>


    + dodatkowo tak jak już ktoś wspomniał, nie widać kto jest agresorem a kto obrońcą.
  • @Avatar: bilans według systemu Antaresa dodany, tak jak pisałem jest do wyboru w opcji 'BILANS'

    @bloodsucher: jest wyraźne zaznaczenie na początku kto jest agresorem a kto obrońcą - w temacie ST ;) ale dodam jeszcze nad RW nagłówek taki jak będzie w raportach z nowej wersji OGame - wtedy wszystko będzie jasne :)

    @Kernel: dzięki, błąd naprawiony :)

    @Aidan: dofarmienia i zbiórkę PZ można wklejać w polu, które pojawi się po zaznaczeniu "Dodaj tekst pod RW". Wszystko co tam wkleisz zostanie pokolorowane tak jak bilans starcia, włącznie z pogrubieniem i powiększeniem liczb. Niestety na razie nie jest to uwzględniane do ogólnego bilansu.


    Postaram się też dopracować kolorki ;)
  • wtk300 napisał(a)
    @bloodsucher: jest wyraźne zaznaczenie na początku kto jest agresorem a kto obrońcą - w temacie ST ;) ale dodam jeszcze nad RW nagłówek taki jak będzie w raportach z nowej wersji OGame - wtedy wszystko będzie jasne :)


    nie to, żebym się czepiał, le ja tam żadnego tytułu ST nie widzę? :>
  • Zawsze zwracam uwagę na szczegóły więc i tu dodam coś od siebie(oczywiście jest to kwestia gustu).
    1. W zysku zwycięzcy dodałbym podział na surowce. Teraz są liczone w sumie, a jednak osobno lepiej by się to prezentowało.
    2. Miło widziana dodatkowa opcja "% z floty agresora i obrońcy".
    3. Jakoś bardziej podoba mi się kropka zamiast apostrofu :P
    4. Można też ewentualnie dodać ile rund trwało starcie(ale też jako opcja dodatkowa)

    Generalnie im więcej opcji do wyboru tym lepiej bo ciężko zrobić konwerter który pasuje wszystkim, ale z drugiej strony duża ilość opcji może niektórym przeszkadzać :/

    Poza tym konwerter bardzo schludny. Wszystkie elementy ładnie rozłożone, duża czytelność. Jeżeli będzie jeszcze parę opcji to na pewno będzie to (przynajmniej dla mnie) najlepszy konwerter (chociaż za często z nich nie korzystam :D).

    Ogólnie dobra robota 9/10.

    PS: Po ustawieniu kolorów na fire/ice chyba nie ma wątpliwości kto był agresorem.
  • Nom całkiem ładny program.
    Wszystko jasne i dobrze wytłumaczone.
    Chyba przejdę sobie na jego usługi.
    Jest kilka rzeczy które bym poprawił...
    Ale nic nie jest idealne:)

    Pozdrawiam:)
  • Bardzo ladny konwerter. jednak radzilbym zamiast apostrofy dodac kropke, apostrofa moze zmylic, a wazne, zeby rw bylo przejrzyste. no i starcie z <godzina> <data>, ilosc rund mile widziane. kolory bardzo fajne. dam 9/10 ;)
  • @bloodsucher: tytuł ST jest tam gdzie jego miejsce - w tytule założonego wątku ;) Ale tak jak pisałem, kolorki będą bardziej dopracowane oraz tytuł starcia będzie zdublowany nad samym raportem żeby nie było wątpliwości kto jest agresorem.

    @Ketam:
    1. Dobra sugestia na pewno to dodam
    2. będzie pokazywane w szczegółowym bilansie
    3. pomyślę nad tym :P
    4. to też do szczegółowego bilansu

    dzięki za miłe słowa ;]

    @Super Hornet: chętnie poczytam jakie masz sugestie - po to ten temat założyłem :P

    @panterek: opcja pokazywania daty już jest


    Chwilowo propozycje są tylko dodawane do listy "to do" ze względu na zmianę kodowania strony na unicode (przygotowanie do obsługi wielu języków) i drobne problemy z obsługą tego przez php. Ale po przestawieniu strony zabiorę się za nie też. Czekam na dalsze opinie, zwłaszcza mi zależy na tym co się wam nie podoba ;)
  • RE: konwerter RW - wtKonwerter

    Przed chwilą znalazłem jedną, denerwującą rzecz.

    Mianowicie gdy wrzuciłem w konwerter farming, a potem na forum:

    takie male ST:)

    musiałem sam zmniejszać 'tytuł rw [7th vs pawe123] ponieważ był on zapisany dużymi literkami.
    Osobiście zależy mi na tym, żeby mój nick był pisany 7th a nie 7TH, i czy nie dałoby się tego zmienić?^^

    taki drobny szczegół ale lepiej dążyć do perfekcji <;
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Od dzisiaj można korzystać z nowej wersji konwertera - tutaj krótki opis zmian:
    • kodowanie strony zmienione na UTF-8 - jest to przygotowanie do obsługi wielu języków (na razie kończę pracę przy obsłudze raportów z ogame.org). I w tym miejscu proszę o kontakt na maila dwoxniak@gmail.com osoby które chciałyby podjąć się przetłumaczenia konwertera na jakiś obcy język - najbardziej mi zależy na ogame.fr oraz ogame.de, ale oczywiscie każdy inny mile widziany.
      Wymagania:
      - dostęp do raportów w danym języku - najlepiej mieć konto na danym OGame
      - potrzebne są zróżnicowane raporty: z bitwy wygranej przez agresora, remisowe, wygrane przez obrońcę oraz zawierające wszystkie jednostki
      - znajomość szczególnych upodobań przy zamieszczaniu RW - np podawanie teoretycznej szansy na księżyc jest praktykowane chyba tylko na ogame.pl, natomiast na .org jest podawany TD (Total Damage) i o takie szczegóły mi chodzi.
      - znajomość php, html, javascriptu NIE JEST tutaj potrzebna, do przetłumaczenia dostarczę tylko szablon w języku polskim/angielskim.
    • dodany tytuł raportu nad samą jego treścią - zgodnie z sugestią bloodsucher'a teraz będzie podkreślone kto na kogo ;)
    • dodanie do ogólnego bilansu podziału na poszczególne surowce
    • poprawki w systemie komentarzy
    • baza raportów - po zaznaczeniu opcji zostanie wygenerowany link pod którym będzie się znajdowała kopia wygenerowanego raportu. można się nią dzielić z sojusznikami, znajomymi na gg itd.
      Należy jedynie pamiętać, że jedyną ochroną prywatności raportu jest jego unikalny ID - tak jak na imageshack czy rapidshare.
      Raporty będą usuwane po pewnym czasie z bazy danych, a po jakim to już zależy od tego jak popularna będzie to opcja (więc proszę nie używać jej jeżeli nie zamierzacie później dzielić się takim raportem ;) )


    @Avatar: zdublowany tytuł jest wzorowany na tym jak to będzie wyglądać w raportach z nowej wersji OGame i chyba nawet 7TH nie wygląda tak źle jeżeli cały tytuł jest zamieniony na duże litery? ;) Ale skoro tak sugerujesz to rzeczywiście zastanowię się nad usunięciem funkcji strtoupper() ;)
  • Bardzo fajny konwerter.
    Jeśli można coś zasugerować to dobrym rozwiązaniem byłoby zamienienie apostrofy na kropkę.
    Tak przy okazji większa paleta kolorów no i będzie super.
    9/10