Początek Gry - MT i Zdobywanie Pkt

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Sam sobie szukaj. Każdy ma swój styl gry. :)

    Poza tym tamten gorzej opisany.

    PS. Nie umiecie wykorzystać po prostu. Mi i moim kumplom idzie bardzo dobrze właśnie teraz na u64. Większośc top100 a jutro po południu będziemy latać MTkami.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez FreeSTM ().

  • Przestań pisać brednie o umiejętności korzystania bo na u63 budowałem wszystko co do sekundy prawie bo wstawałem w nocy nawet co 2h a i tak nie doszedłem do mt jako jeden z pierwszych. Wiec daruj sobie. Ja teraz mt też będę miał za chwile a w top100 się utrzymuje a to dlatego że gram po swojemu. Pozdrawiam i popraw ten poradnik albo go skasuj lub zaznacz że on jest dla tych którzy zaczynają przygodę z ogame. Pa
  • Poradnik to nic innego jak podsumowanie kilku sposobów:)

    W sumie nawet niezły, ale ma kilka błędów.

    Spójrzmy np na to:

    Istotą tego poradnika jest trzymać się schematu głównego rozbudowy początkowej, który jest uznawany za najlepszy. Dojście do MT bez użycia Antymateri to czas ok. 60h. Z użyciem Antymaterii ok. 36h. Jeżeli zmieścisz się w tym czasie, możesz być pewny, że będziesz jedną z pierwszych osób, które zaczęły farmienie, a zarazem zdobędziesz szybko punkty.



    Sam zacząłem grać na 62. Spałem obie noce. MT wyleci ze stoczni o 16.
    Więc czas ten wynosi ok 48h. A z antymaterią i nie śpiąc przyjmuję, że jakieś 30h wystarczy, oczywiście jeżeli będziemy wiedzieli jak korzystać i z Antymaterii i z Handlarza.

    I tu następuje chwila ciężkiego wyboru. Mamy do wyboru powyższą drogę, czyli Kolonizator, albo poniższą, czyli Recykler. Co się bardziej na początku opłaca? Jak najbardziej uważam, że Recykler i przydatne jest także postawienie jednej lub dwóch kolonii, które również dadzą nam źródło dochodów. Na początku szybkie dojście do Recyklera daje nam dostęp do wielkich ilości złomu na orbicie (jak na początek gry). Mało kto wtedy lata Recyklerami, a złomu cały czas przybywa. Jest to szansa na szybki rozwój Planety Matki i mniejsza strata pkt.
    Perfekcyjnym flociarzom polecam Recyklery, a Ekonomistom Kolonie. Ale sam zalecam stosowanie obydwu technik, ponieważ po pewnym czasie złomu z orbity zacznie brakować, a gracze będą mieli własne recyklery.


    Tu się z tobą zgodzę w 100%. Jak dla mnie najlepszą taktyką jest postawienie recyklera, którym pozbieramy jakąś ilość surowców z orbity, a następnie przetopienie tych surowców na Statek kolonizacyjny, bądź, jeżeli ten wcześniej zbudujemy- na rozbudowę kolonii.


    Co do Obrony: Naszą obroną powinno być tylko kilka WR lub LDL, które uchronią nas przed swobodnym farmingiem, a reszta surowców, zawsze powinna być pilnowana poprzez FS. Zbyt duża obrona to tylko strata surowców, a każdą obronę w dowolnej chwili da się zniszczyć, lecąc choćby i z innymi graczami w ACSie. Obrona nigdy nie ucieknie.


    Tu muszę zaprzeczyć. Nie zawsze kilka wr czy ldl zapewni nam bezpieczeństwo. Jak dla mnie w początkowej fazie gry (do 2 tyg.) wystarcza jakieś 10 ldl i 5 wr. Później, gdy zaczną pojawiać się CM a jeszcze później Krążowniki jedynym sposobem jest bezpieczny fs. Budowanie wielkiego bunkra jest nieopłacalne.

    Tyle ode mnie ;)
    Poradnik jest dobry.
    Masz ode mnie 8
    Pozdrawiam!
  • No dobra zaraz porobię poprawki. Lupino dzięki że wziąłeś pod uwagę cały poradnik. :)

    I tarpan, czytasz zapewne tylko to jak dojść do MT, a resztę to gdzieś zgubiłeś. Bo pisałem, że ten schemat dojścia MT jest skopiowany z internetu. Ja używam go już drugi raz i mam już MT. A szybkie dojście, to nie tylko budowanie tak jak pokazane, ale i sterowanie wydobyciem i siedzenie po nocach.

    I co najważniejsze: Pisałem, żeby stosować własne techniki i nie trzymać się dokładnie całego poradnika, w tym schematu dojścia do MT.

    Powodzenia w grze i stosujcie także swoje taktyki i nie trzymajcie się szczegółowo tego co tu napisane.


    Następni są proszeni nie tylko o ocenianie dojścia do MT.

    I jeszcze jedno: Napisałem, że jest to poradnik dla początkujących.

    Poradnik ten piszę dla graczy początkujących jak i zaawansowanych.



    Czyli wychodzi, że nie czytasz uważnie, albo czytasz skrawki poradnika.
    Ale przede wszystkim bez względu na to jaka jest twoja ocena tego poradnik, cenię ją sobie i postaram się poprawić. Chociaż dziwne bo ja już MT mam i lece już na farming. A jeszcze gracze potwierdzają, że nawet w szybszym czasie się da zrobić niż powiedziałem tą własnie
    techniką. :)

    PS. Używałem anty.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez FreeSTM ().

  • No nie ma sensu ta rozmowa skoro uważasz że poradnik jest dobry.

    Mówisz, że już masz mt, a korzystałeś z antymaterii? Bo jeśli nie to takie kity możesz swojej mamie wciskać.

    Nic nieważne. Żałuję, że to przeczytałem. Na razie :]
  • tarpan napisał(a)
    Przestań pisać brednie o umiejętności korzystania bo na u63 budowałem wszystko co do sekundy prawie bo wstawałem w nocy nawet co 2h a i tak nie doszedłem do mt jako jeden z pierwszych. Wiec daruj sobie. Ja teraz mt też będę miał za chwile a w top100 się utrzymuje a to dlatego że gram po swojemu. Pozdrawiam i popraw ten poradnik albo go skasuj lub zaznacz że on jest dla tych którzy zaczynają przygodę z ogame. Pa

    To może zdradź nam twój sposób...
    PS: poradnik może się przydać jednak, kierowałem się nim i MT mam dopiero teraz, i z mojego top 500 zrobiło się top 3000, no ale trudno, może ktoś napiszę lepszy, co do tego wyboru zdecydowanie polecam recyklera, daje 7/10 ponieważ już to gdzieś czytałem :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vetan ().

  • Vetan napisał(a)
    tarpan napisał(a)
    Przestań pisać brednie o umiejętności korzystania bo na u63 budowałem wszystko co do sekundy prawie bo wstawałem w nocy nawet co 2h a i tak nie doszedłem do mt jako jeden z pierwszych. Wiec daruj sobie. Ja teraz mt też będę miał za chwile a w top100 się utrzymuje a to dlatego że gram po swojemu. Pozdrawiam i popraw ten poradnik albo go skasuj lub zaznacz że on jest dla tych którzy zaczynają przygodę z ogame. Pa

    To może zdradź nam twój sposób...
    PS: poradnik może się przydać jednak, kierowałem się nim i MT mam dopiero teraz, i z mojego top 500 zrobiło się top 3000, no ale trudno, może ktoś napiszę lepszy, co do tego wyboru zdecydowanie polecam recyklera, daje 7/10 ponieważ już to gdzieś czytałem :D

    Nom masz racje ten poradnik doprowadził mnie do MT w 50+ godzin a budowałem wszystko "co do minuty" ...
  • FreeSTM napisał(a)
    No to 50h to jest źle dla ciebie czy dobrze?
    Ja uważam że to świetny czas. :)

    (Poradnik jeszcze młody jest i cały czas ulega modyfikacjom)

    Tak ten czas mnie można powiedzieć zadawala ale...chciałem w 40 :P Poradnik ok ;] Dodaj DT i jeszcze pare innych rzeczy i bedzie ok

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Molof ().

  • Witam forumowiczów!
    Mnie się ten poradnik podoba. Szczególnie na początku ważne jest szybkie działanie, a z całą pewnością ułatwia je dobry poradnik.Ten opisuje szczegółowo jak od rozpoczęcia gry dojść do MT, co mnie się podoba, gdyż na początku nie ma czasu na zastanawianie się, w co inwestować. Potem można usiąść i spokojnie przemyśleć strategię dalszego działania. Ale nawet w późniejszych etapach gry przydatny jest czasami poradnik krok po kroku jak do czegoś większego dojść. Mnie się ten poradnik bardzo podoba i dlatego daję mu 10/10.

    P.S. Fajnie by było, żebyś go rozbudował np. do OW :D

    Pozdro
  • Raczej to nie ma sensu żeby do OW go rozbudowywać. Byłoby za dużo czytania i to po pierwsze. Ciężko by się było w nim znaleźć.
    A najważniejsze to to że po prostu jak dojść do OW to mamy w zakładce Technologia. ^^
    A jeżeli chodzi o to jak najszybciej, to robić tak jak napisane, czyli dużo farmić i złomować i zbierać złom, kolonizować i rozbudowywać eko to się szybko dojdzie do OW. :)
  • Śmieje się z tych że od wielu wielu lat mówią że ten schemat początkowy jest najlepszy a g***o prawda ja mam lepszy zmieniony ten schemat i udało mi się wycisnąć 53h około wypróbuje na uni 65 a reszta jest spoko!!!! 8/10

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Sosnapl ().

  • Liczyłem kilka godzin i udało mi się wyciągnąć 48h (Możesz uzyskać o wiele lepszy) z antymaterią, nie do końca używając Handlarza. (Czas razem z budową MT)
    I teraz dochodzę do wniosku, że nie ma sposobu, który daje możliwość dojścia do mt w 30h i czasy około tego. Myślę, że to co mi się udało, to jest bardzo dobry czas, który da się skrócić.
    Ale to są moje przemyślenia i być może grubo się mylę.

    Zamieszczam tutaj schemat: (Wymaga sporo antymaterii na Handlarza)


    Elektrownia Słoneczna(1)
    Kopalnia Metalu(1)
    Kopalnia Metalu(2)
    Elektrownia Słoneczna(2)
    Kopalnia Metalu(3)
    Handlarz - Wymiana 106 kryształu na metal.
    Kopalnia Metalu(4)
    Handlarz - Wymian 102 kryształu na metal.
    Elektrownia Słoneczna(3)
    Kopalnia Kryształu(1)
    Handlarz - Wymiana 20 metalu na kryształ.
    Kopalnia Kryształu(2)
    Handlarz - Wymiana 30 metalu na kryształ.
    Elektrownia Słoneczna(4)
    Handlarz - Wymiana 13 kryształu na metal.
    Kopalnia Metalu(5)
    Handlarz - Wymiana 39 metalu na kryształ.
    Kopalnia Kryształu(3)
    Ekstraktor Deuteru(1) - Zniżamy wydobycie deu, tak aby nam pasowało.
    Handlarz - Wymiana 18 metalu na kryształ.
    Elektrownia Słoneczna(5)
    Handlarz - Wymiana 30 kryształu na metal.
    Kopalnia Metalu(6)
    Handlarz - Wymiana 50 metalu na kryształ.
    Kopalnia Kryształu(4)
    Elektrownia Słoneczna(6)
    Ekstraktor Deuteru(2)
    Handlarz - Wymiana 20 kryształu na metal.
    Ekstraktor Deuteru(3)
    Elektrownia Słoneczna(7)
    Handlarz - Wymiana 55 metalu na kryształ.
    Kopalnia Kryształu(5)
    Ekstraktor Deuteru(4)
    Handlarz - Wymiana 150 kryształu na metal.
    Elektrownia Słoneczna(8)
    Handlarz - Wymiana 109 kryształu na metal.
    Ekstraktor Deuteru(5)
    Handlarz - Wymiana 165 kryształu na metal.
    Ekstraktor Deuteru(6) - Jeżeli trafimy na planetę na 12 polu nie budujmy go, a przejdźmy od razu do poniższego kroku, nie obniżając wydobycia.
    Zmniejszamy wydobycie po trochu metalu i deuteru, aby starczyło energii na kopalnię kryształu.
    Kopalnia Kryształu(6)


    Do tąd dotarłem wliczając wymianę surowców u Handlarza. Uwzględniając, że dalej już bym nie wymieniał surowców, czas dojścia do MT to 48h. Dokładny czas to: 48 h 8 min 45 sek.
    Jeżeli ktoś umiejętnie wymieni dalej surowce u Handlarza, to powinien osiągnąć dużo lepszy czas. I oczywiście, jeżeli trafi planetę na 12 polu, skróci to znacznie czas.

    (Metal/Kryształ/Deuter)
    Fabryka robotów (Poziom 1) (400/120/200)
    Fabryka robotów (Poziom 2) (800/240/400)
    Laboratorium badawcze (Poziom 1) (200/400/200)
    Technologia energetyczna (Poziom 1) (0/800/400)
    Napęd spalinowy (Poziom 1) (400/0/600)
    Napęd spalinowy (Poziom 2) (800/0/1200)
    Stocznia orbitalna (Poziom 1) (400/200/100)
    Stocznia orbitalna (Poziom 2) (800/400/200)


    Tak więc może to się komuś przyda. Sposób na 99% pewny jeżeli będziemy robić wszystko co do sekundy-minuty. Dużo zależy na jakim polu będziemy mieli planetę. Jeżeli na 12 polu, to myślę, że Ekstraktor Deuteru wystarczy na 5lvl, co jeszcze bardziej skróci czas budowy(Wtedy więcej poświęcimy na badania, co da szybszy wynik).


    Być może uzyskacie naprawdę dobre czasy. Pozdrawiam. ^^
    Czekam na ewentualne pytania, w sprawie ewentualnych niejasności.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez FreeSTM ().

  • Może mi ktoś coś wyjaśnić. Własnie gram na uni65 i wg poradnika powinnienem teraz budować ekstraktor deuteru lvl6. Z tymże w tej chwili mając 6lvl metalu 6vl kryształu i 8 elekektrowni. Moja energia to -34/342 ... Jaki jest sens budować 6 lvl deuteru i potem elektrownie ? A nie odwrotnie...?
  • Schemat z którego korzystałeś nie jest mojej roboty. Jest to najczęściej stosowany dlatego go zamieściłem. Ja za niego nie odpowiadam.

    Może trzeba było uwzględnić to, że trzeba mieć Mechanika(+10% energii). Wtedy byś miał zapewne energię na ekstraktor.
  • siema :)
    z tego co pamietam takich poradnikow juz kilka jest, albo bylo na forum ogeja :P
    ale jeden wiecej nie zaszkodzi, aczkolwiek osobiscie prowadze konto nieco inaczej, ale kazdy gra jak uwaza za stosowne :P
    pozdrawiam 8/10
  • Zaktualizowałem schemat dojścia do MT.

    Teraz MT już w 40h! ^^

    Poradników tak - kilka jest, lecz ten jest cały czas aktualizowany i bardziej rozbudowany od innych. :)

    I dobrze robisz, jeśli ktoś ma swoją taktykę, to powinien się jej trzymać. Ja sam uważam, że ten poradnik, to dla tych którzy nie mają pomysłu na grę lub chcą sobie coś przypomnieć. :) Przy okazji dla zielonych. :)
  • FreeSTM napisał(a)
    Zaktualizowałem schemat dojścia do MT.

    Teraz MT już w 40h! ^^

    Poradników tak - kilka jest, lecz ten jest cały czas aktualizowany i bardziej rozbudowany od innych. :)

    I dobrze robisz, jeśli ktoś ma swoją taktykę, to powinien się jej trzymać. Ja sam uważam, że ten poradnik, to dla tych którzy nie mają pomysłu na grę lub chcą sobie coś przypomnieć. :) Przy okazji dla zielonych. :)


    dobrze ze sa jeszcze osoby, ktore mysla o innych graczach ktorzy byc moze pierwszy raz graja w ta gierke :) i za to ci chwala :)
    pozdrawiam
  • Witam, po długiej nieobecności w końcu znalazłem czas na aktualizację niedokończonego poradnika. :)

    Dodałem schemat dojścia do MT bez antymaterii (wcześniej był tylko z anty). Co do schematów, starałem się dać jak najlepsze. Szybszych nie znalazłem, a te co są zostały sprawdzone przeze mnie.
    Weszło jeszcze kilka poprawek, głównie błędy stylistyczne.

    W razie uwag i propozycji proszę o kontakt na PW. Temat niedługo zostanie zamknięty.