Przyklejony Filmowa Foto-Zagadka

    • Keira Knightley grała z Rosamund Pike w filmie: Duma i uprzedzenie.



      Zadadka: W filmie z którego fotka jest ponizej gra pewien pan który nie szczegolnie przepada za Oceanem.Poprosze o jego zdjecie z filmu w którym towarzyszy mu " czyściciel,nurek,hrabia,policjant,zabójca i perkusista w jednym , a dla ułatwienia dodam że w filmie który uznawany jest za klasyk swojego gatunku lubi pić mleko "

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Vincent Cassel

      Na zdjęciu jest M. Belluci - jego zona

      a ja w odpowiedzi daje zdjęcie z Purpurowych Rzek gdzie V.C. gra z z J.Reno



      moja zagadka:
      poprosze o zdjecie aktora z filmu sf(w ktorym byl gł.bohaterem- - akcja dzieje sie nie tyle na innej planecie co moze w innym wymiarze, aby zakonczyła sie wyprawa powodzeniem potrzebny jet 7 znak-symbol..., ale nasz główny bohater i tak nie wraca bo zakochał sie w tubylce...), w ktorym grał z Cash'em....
      film ten byl tez serialem sf...
      Ten aktor o ktorego zdjecie prosze gral tez w thillerze z Neo.

      PS. niestety odpowiadający na tą zagadke nie zapodał zdjęcia z filmu z którego zdjęcie prosilam ale co tam musze sie zadowolić garniturkiem - jesli moge prosic o zmianę... :) pleasse....

      Post był edytowany 6 razy, ostatnio przez mery ().

    • James Spader

      film: Gwiezdne wrota





      Zagadka:

      Miał piłkę za przyjaciela, był apartydą, świetnie biegał i jako wybitny semiotyk uwikłany był w niemałą aferę. O kogo chodzi? Proszę o nazwisko aktora i filmy o których mowa



      /edit:

      mery napisał(a)
      PS. niestety odpowiadający na tą zagadke nie zapodał zdjęcia z filmu z którego zdjęcie prosilam ale co tam musze sie zadowolić garniturkiem - jesli moge prosic o zmianę... :) pleasse....


      Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem ;)



      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Euro ().

    • Miał piłkę za przyjaciela ( Cast Away - Poza światem ), był apartydą ( Terminal ), świetnie biegał ( Forrest Gump ) i jako wybitny semiotyk uwikłany był w niemałą aferę ( Kod Leonarda da Vinci ). O kogo chodzi? Proszę o nazwisko aktora i filmy o których mowa.

      Tom Hanks



      Zagadka:

      Pewien Pan którego którego znamy z wielu,wielu filmów (a ostatnio z takiego w którym trzyma na łańcuchu Katrine Van Tassel ) grał w filmie o narkotykach które nie są narkotykami a w obrazie tym towarzyszył mu aktor który miał koszulkę z logo pewnej piłkarskiej drużyny ( na marginesie też ja bardzo lubie:) ) i chodził w niej przez calusieńki film. Poproszę o fotke tej pary i ich nazwiska ( jeden z nich koniecznie w koszulce o której mowa).

      Podpowiedz: Jeden z nich ( spec od narkotyków, mieczy-latarek i węży w aeroplanie ) w tym filmie chodził w stroju Ostatniego Króla Szkocji ...
      Podpowiedz nr 2 : akcja w/w filmu dzieje sie na wyspie a jeden z panów o których chodzi jest czarnoskóry.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Co się naszukałem to moje, ale ostatecznie miecze-latarki pomogły rozwikłać zagadkę



      Ową 'narkotykową zgrają' jest Samuel L Jackson(czarnoskóry mistrz Jedi) oraz Robert Carlyle(słynna koszulka), a film nosi sportową nazwę 'Formuła' :D

      A teraz czas na moją łamigłówkę

      Znany z ról zabawnego komendanta i miłościwego złodzieja. Grał też w filmie, w którym był wpływowym gangsterem gdzie to posiadał 'tytułową' córkę, zaś aktorka która grała ową postać, wygrała pewien znany muzyczny program rozrywkowy.

      Myślę, ze prosta zagadka i tradycyjnie poproszę o tytuły filmów oraz zdjęcie, jak bohater zagadki 'zdobywa' góry.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Euro ().

    • Zanim odpowiem chcialabym Oficjalnie Podziękować użytkownikowi EURO za zamieszczenie extra zdjęć z "Gwiezdnych Wrót" Dzięki!! Very much.

      ODPOWIEDZ na łamigłówkę EURO: Marek Perepeczko

      13-ty posterunek,
      Janosik, Sara - Agnieszka Włodarczyk-Sara, Marek Perepeczko- Józef, ojciec Sary

      zdjec jak na lekarstwo....



      łamigłówka:?

      tego aktora chyba nikt nie zapomni. Przy ojcu Sary czyli komendancie występował...
      Z prezesem klubu jeździeckiego oraz Radziwillem koty darł ale też i "kochali" sie czasami....
      poprosze o zdjecie najlepiej przy płocie i najlepiej ze swoim ww. "własnym wrogiem"...

      skoro namotałam to tak:
      matka jego poprosila go aby swego syna Wicię bogato ożenił - teraz lepiej?

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • Oj namotałas kobieto :E :E :E :E
      To nia babka tak mówiła a sam Pawlak:
      Stary Pawlak, ciężko chory, musi przekazać swą ziemię. Ale starszy syn Witia, ożeniony z Jadźką Kargulówną, więcej gruntów uprawiać nie może, młodszy zaś, Paweł, jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani. Pawlak i Kargul postanawiają ją wydać za mąż za młodego technika mechanizacji rolnictwa Zenka.



      Wacław Kowalski ( przy ojcu Sary w Janosiku grał górala ) i Władysław Hańcza ( prezes klubu jeździeckiego oraz Radziwil )



      ZAGADKA: Pan ze zdjecia (poprosze o jego pseudonim artystyczny) bardziej znany z teledysków i muzyki która była jego pasją, zagrał tez w kilku ciekawych filmach..Poproszę o zdjęcie jego partnera z filmu o skorumpowanych policjantach.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Tupac Shakur czyli 2Pac i James Belushi z filmu "Brudny glina".

      Nie specjalnie mi się podobał 2Pac jako człowiek,muzyk,raper czy aktor ale utkwił mi w pamięci z roli gangstera Tanka z filmu "Bullet",swoją drogą świetny film...








      Zagadka:
      Nietypowo - z jakiego filmu pochodzą poniższe zdjęcia i kto był reżyserem tego dzieła?
      Poproszę zdjęcie reżysera ;)




    • 2001: Odyseja kosmiczna
      klasyk jakich mało :) mozna to oglądać non stop.

      reżyseria Stanley Kubrick :


      teraz ja:
      na tym zdjęciu jest aktor który oprócz tego że zagrał służącego to jeszcze....



      .... z rozbitkiem , który był też agentem, ale też i doktorem w filmie na podstawie opowiadania Kinga (eksperymenty na szympansach przeprowadza, a potem na swoim sąsiedzie),

      popełnił film-fikcję na podstawie bestsellerowej powieści... o politycznym zabarwieniu ale wiele faktów tam się przewija. (?Londyn-kontrwywiad, KGB, amerykańska baza wojskowa?)

      poproszę o zdjęcie tych 2 aktorów razem w tym jednym ww. filmie polityczno-fikcyjnym.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • poproszę o zdjęcie tych 2 aktorów razem w tym jednym ww. filmie polityczno-fikcyjnym.


      Michael Caine & Pierce Brosnan

      Swoja drogą świetny film :)

      Zagadka:Łatwa będzie bo weny nie mam:D Z jakiego filmu pochodzi zdjęcie? ( film ten miał szanse przebić sie do czołówki filmów SF i przy okazji nieżle wypromować pewnego mięśniaka ) Poprosze o kinowy plakat z filmu :)




      Taki mały p.s do Necro;)
      Nie specjalnie mi się podobał 2Pac jako człowiek,muzyk,raper czy aktor ale utkwił mi w pamięci z roli gangstera Tanka z filmu "Bullet",swoją drogą świetny film...
      Niestety obiegowa opinia mediów robi z niego niewiadomo jakiego gangstera co troche mija się z prawda...

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Uniwersalny żołnierz? z Jean-Claude Van Damme

      Hmm a widziałeś w "Uniwersalnym..." takie stworki? Bo ja nie:)
      P.s : jeżeli nie jesteś pewien odpowiedzi zapytaj osobe która ja zadała wysyłając PW.

      Ponawiam pytanko:


      Zagadka:Łatwa będzie bo weny nie mam Z jakiego filmu pochodzi zdjęcie? ( film ten miał szanse przebić sie do czołówki filmów SF i przy okazji nieżle wypromować pewnego mięśniaka ) Poprosze o kinowy plakat z filmu.
    • Film to pitch black (prequel Kronik Riddicka), owym mięśniakiem jest Vin Diesel a oto zdjęcie:


      Moja zagadka: zagrał gubernatora w parodii westernu, prezydenta w parodii jednego z bardziej znanych filmów sf, a także rabina w parodii Robin Hooda. Wszystkie filmy wyreżyserował. Poproszę o dowolne zdjęcie ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez miskov90 ().

    • Mel Brooks

      A propos w "Kosmicznych jajach" zagrał nie tylko prezydenta ale i Yoghurta który posiadał schwartz ;)







      Zagadka:
      Z jakiego filmu pochodzi to zdjęcie i co to za aktor?

      Mala podpowiedż - jest to film SF z elementami horroru.




      Tradycyjnie poproszę o zdjęcie aktora w kapeluszu ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez NecroMan ().

    • Mysle ze chodzi o Petera Jacksona i jego film Martwica mózgu - Braindead



      Choć zdaniem wielu innych osob jest to : Kill Bill , Zatoichi lub nawet (tu już satyrycznie: Hot Shot :)

      Zagadka: Jak nazywa sie pan przedstawiony na zdjeciu poniżej to po pierwsze.A po drugie : poprosze o fotke kobiety która towarzyszyła mu w filmie którego znakiem rozpoznawczym jest łoś.

    • W "przystanku Alaska" grał: Rob Morrow jako dr Joel Fleischman
      i towarzyszyła mu: Janine Turner jako Maggie O'Connell



      Moja"łami-główka":



      Jest to zdjęcie z 2 części pewnej "serii" .
      Poproszę o zdjęcie z trzeciej części tej "serii" z aktorem, który grywał księży, a w filmie o przodowniku pracy grał reżysera... - kto to? Proszę podać nazwisko!

      ok. mała podpowiedz. tam gdzie był reżyserem grała też pani która kręciła tam film. Występowała tez w filmie (o prawach ojca) z Księdzem Robakiem i Leonem ochroniarzem :)
      otrzymala tez Superwiktora za całokształt twórczości.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • Jest to zdjęcie z 2 części pewnej "serii" . Poproszę o zdjęcie z trzeciej części tej "serii" z aktorem, który grywał księży, a w filmie o przodowniku pracy grał reżysera... - kto to? Proszę podać nazwisko! ok. mała podpowiedz. tam gdzie był reżyserem grała też pani która kręciła tam film. Występowała tez w filmie (o prawach ojca) z Księdzem Robakiem i Leonem ochroniarzem :) otrzymala tez Superwiktora za całokształt twórczości.


      Zdjęcie z filmowej Trylogii. Trzecia część to Pan Wołodyjowski a aktor o którego chodzi (grał z Jandą i Linda) w Człowieku z Marmuru to Tadeusz Łomnicki.Fotka:



      Zadadka: W filmie poniżej obok mięśniaka,chudzielca i szałowej tancerki gra jeszcze bandyta poprosze o jego zdjecie z brodą zaplecioną w warkocz.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • fotka z filmu Driven (Wyścig)
      a aktor to: Til Schweiger



      :)

      moja ?(
      :


      Poprosze zdjęcie tego (widocznego na zdjęciu) pana z tą której wpadl w sidła (czyli byłej żonie sierżanta E. Welsha.)
      Sam nie był Peterem Parkerem ale obok niego sie pojawiał.
      I wystapił też jako kuszony ciesla w filmie pana Martina S.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez mery ().

    • Willem Dafoe + była żona Seana Penna , Madonna w filmie : Body of Evidence.

      Zdjecie (ciezko było trafic cos co by przeszło bez cenzury:) )



      Zagadka:Z jakiego filmu jest zdjęcie umieszczone poniżej to raz a dwa: kto na nim jest? (albo raczej czyja to dłoń-poproszę o fotkę)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Zdjęcie jest z filmu Funny Games ( z roku 1997) a jego remake nakręcono 10 lat póżniej (w 2007r) i w tytule do dano tylko U.S. czyli : Funny Games U.S.

      Fotka z filmu:


      Zagadka: Z jakiego filmu jest zdjecie umieszczone poniżej (tytuł filmu) ? A w odpowiedzi proszę o wklejenie zdjęcia głównego bohatera z jego najnowszego filmu.



      Podpowiadam: W filmie z którego jest zdjecie o jego względy walczą "prawdziwa blondynka" i brunetka która w tym roku dostała Oscara.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Vanilla Sky i Tom Cruise.

      Zdjęcie z filmu Walkiria,choć na koncie ma już nastepne trzy tytuły ale nie miały w Polsce jeszcze swoich premier.





      Zagadka:
      Co to za film na zdjęciu poniżej i co to za aktor? (Dodam,że film ten był głośnym debiutem pewnego reżysera).
      Poproszę o zdjęcie reżysera tego filmu.


      P.S.Jeden z moich ulubionych/najlepszych filmów ;)

    • Michael Madsen w filmie Wściekłe Psy a reżyser to Quentin Tarantino.



      Zagadka: Śmiało mogę powiedzieć że jest on moim ulubionym aktorem.Jest też głosem tej postaci... Poprosze o jego zdjęcie z filmu w którym jest królem i obraca sie w podobnym sobie towarzystwie.Na zdjęciu koniecznie razem z innymi monarchami z filmu.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Chodzi rzecz jasna o Geogre'a Clooney'a, a film to Złoto Pustyni, po angielsku Three Kings.



      Mam, kolejnego brainteaser'a :)

      W jakim filmie wystepuje ten pistolet. Dodam, że jest on zrobiony z kości :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Deadwing ().

    • "Idealny facet dla mojej dziewczyny" ;)

      Obsada:
      Marcin Dorociński jako Kostek
      Magdalena Boczarska jako Luna
      Iza Kuna jako Klara Rojek
      Tomasz Karolak jako Norbert Plesica
      Danuta Stenka jako Teresa
      Daniel Olbryhski jako doktor Gebauer


      Zagadka:

      Milosc jest Wszystkim... nie wiadomo kiedy przychodzi ale jak juz sie pojawi to trzeba stanac twarza w twarz przed wyborem czy ja przyjac i powiedziec sobie teraz albo nigdy... W zyciu jest raz na zle a raz na dobre. Warto polozyc sobi wtedy dlon na sercu i nie klamac swojemu partnerowi

      Poprosze o zdjecie tej pieknej pani na Krakowskim rynku badz na tle znanego zamku nad Wisla

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez 9 9 7 ().

    • Tak długa moja nieobecność i od razu na piękną zagadkę trafiłem ;)

      Marta Żmuda-Trzebiatowska




      Idąc z duchem czasu i zagadki moje pytanko:

      Co to za film i jak nazywa się to najpiękniejsze auto Ameryki?




      Jako podkład i podpowiedź polecam piosenkę nieistniejącego już niestety Audioslave - Show me how to live ;)

      W odpowiedzi zdjęcie pojedynku z Jaguarem E-Type

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Łowca Jelonków ().