Przyklejony Filmowa Foto-Zagadka

    • ooo dzieki luuk!!!
      ale:

      proponuje tak:
      ja zadam zagadke jak luuk bedzie chcial niech tez zada - i jak ktos odpowie na dwie to ok, a jak na jedną to tez ok.

      :)

      Moja zagadka:

      Poprosze o tytul filmu (i nazwisko głównego bohatera), a zdjecie, wiadomo, z tego właśnie filmu(o którego tytuł proszę), gdzie aktor, który grał psychiatrę w filmie wraz z "Luthorem" , występował jako główny bohater ratujacy świat rzeczywisty.... - najbardziej podobała mi się rozmowa jego z pewnym elementem można powiedzieć zero-jedynkowym, gdyż tylko "yes" albo "no" mógł on odpowiadać.
      PS. co ta za "element"? :)

      Podpowiedz: w tym filmie grali jeszcze: C.Morgan i B. Hughes :)
      Miałam jeszcze napisac ze juz w 2011 ma byc 2 część tego filmu :)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • miałem nie odpowiadać na ta zagadke ale aż sama sie prosi :)

      TRON z 1982 roku ,

      bohaterowi główni to ;
      Jeff Bridges - Kevin Flynn/Clu
      Bruce Boxleitner - Alan Bradley/Tron




      element to Bit


      mery zadaj następną

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez luuk ().

    • zagrał w kilku znaczących filmach jeden z nich należy już do arcydzieł sztuki filmowej okraszonej niesamowita muzyką słynnego kompozytora opowiadającej historie jezuitów *
      na planie tego filmu towarzyszyło mu kilku znakomitych aktorów min ;
      1) był aktorem który musiał odegrać wcześniejszą role Marlona Brando,jako ojciec Chrzestny
      2) drugi aktor zagrał wcześniej w filmie o legendzie króla Artura i Rycerzach Okrągłego Stołu , oraz zagrał w filmie o rosyjskim okręcie podwodnym
      *
      , grał w filmach sensacyjnych , historycznych , dramatach ,SciFi i Fantasy ,na planie jednego z filmów odwiedził polskę ,zagrał w filmie na podstawie prawdziwej historii która była skandalem-sensacją obyczajowo-polityczną historia szpiegowską we Francji* chociaż miejsce miała w azji, na koncie ma równie kontrowersyjną role filmową na podstawie powieści * , zagrał w filmie która jest historia pewnej amerykańskiej dziedziczki *,o kogo chodzi ?

      dziękuje za zabawę to była moja ostatnia zagadka ;) pozdrawiam btw* odpowiedź na powyższą zagadkę znalazłem w 4 linku na google więc nie była dość trudna wystarczy dobrze przeanalizować pytania / podpowiedzi .


      PS. Ja z google w sprawie zagadek filmowych praktycznie nie korzystam...
      SORRY.


      mary ja się nie obrażam po prostu wiem że to nie jest łatwa zagadka , ale łatwo znaleźć odpowiedź /podpowiedź , jeszcze napisz że z internetu nie korzystasz to w ogóle ci uwierzę :P

      Post był edytowany 15 razy, ostatnio przez luuk ().

    • Mery , Luuk. Chciałbym się zwrócić do Was z prośbą : Nie wiem czy to widzicie ale przez sposób w jaki zadajecie zagadki i na nie odpowiadacie temat zaczyna umierać.Wiele osób traktuje kino lużniej niż Wy czy ja i ma troszkę mniejszą wiedzę... Dostaje sporo PW z zapytaniami : " jaki to film a jaki to aktor/aktorka , a czy będzie dobrze jak wpisze to czy tamto? " Z tym że nie moge komukolwiek podpowiadać bo zabawa straci sens ( a wierzcie mi nie jest fajnie kilka razy dziennie czytać że zabawa jest dla kogos za trudna i nie bedzie sie w to bawił tylko dlatego że niestety nie jest kinomaniakiem). Jeżeli to możliwe prosze o powrót do poprzedniego systemu zadawania zagadek i odpowiadania na nie: zgadłeś(-łaś) zadajesz ( w poście musi być zdjęcie).

      Sprawa druga: w zagadce poprzestańmy na odszukaniu 1 konkretnej osoby i na niej też sie skupmy, jeżeli chcecie umieścic w zagadce podpowiedz , czyńcie to tak jakja żeby była czytelna dla innych i rzeczywiście była podpowiedzią a nie kolejną zagadka w zagadce.Tyle z mojej strony jako od autora tematu : Filmowa Foto Zagadka.

      Pozdrawiam [STEALTH]
    • Jeremy Irons

      Mi najbardziej zapadł w pamięć z filmu "szkalna pułapka" :)

      Misja to inny jego film...



      ok.

      Moja niby zagadka:
      Grała m.in. tam gdzie grał ten od K-19 (patrz powyżej) :)
      i w serialach też.
      własciwie co mozna o niej powiedziec wiecej? urodziła się w 1980r.
      Gdybym powiedziała że jeszcze zagrała w 2 filmach produkcji pół-francuskiej a pozostałe filmy to juz nie produkcja USA czy Francja .... - to by juz bylo za łatwe... :)
      Miłego,
      M.

      PS. Zdjęcie poproszę w białej sukni (ala M.Monroe)!

      ********jak to zgłoszony?!?!*********

      poza tym oddawanie zagadek psuje zabawe!! nie na tym przecież myk polega, żeby znać odpowiedź, ale też na tym, aby ciekawe pytanie wymóżdżyć, to często jest trudniejsza sprawa - zgadzam sie.

      Post był edytowany 9 razy, ostatnio przez mery ().

    • Luuk:
      dziękuje za zabawę to była moja ostatnia zagadka

      Tu nie chodzio to żebyś juz sie nie bawił ale o fakt że nie każdy znajduje punkt zaczepienia do zagadki tam gdzie Ty...Zapytaj Mery jak zaczynała sie bawićw Foto-Zagadkę, na poczatku nawet prosto skonstruowana zagadka sprawiała jej trudności a teraz ?
      Niepotrzebnie robicie z tego tematu "dyskusyjny poligon" kanwa zabawy była i jest prosta: Zgadłeś -> wklejasz odpowiedż -> zadajesz zagadke i wcale nie chodzi o to żeby wisiała 2 tygodnie bez odpowiedzi aż mod zamknie temat tylko o to by ktoś rzeczywiście pomęczył sie przez kilka godzin a jak patrze na 10-15 razy edytowane posty w których pojawiaja sie wyrwane z kontekstu zdania co pare h nowe to sam jestem ogłupiały choc w klimacie kina siedzę bardzo mocno. Przypomne: ten temat to nie forum dyskusyjne dla krytyków i koneserów ale zwyczajna zabawa dla ludzi którzy oglądaja filmy sporadycznie a maja jakąs wiedze na w/w temat.

      że przytocze z PW :
      no i panie dzieju taki fajowy temat zaspamili
      pytania o filmy z "tylnej części ciała", niechlujne zagadki i odpowiedzi, a przede wszystkim jakieś prywatne deliberacje nudne są, i ludzi zniechęcają
      poza tym oddawanie zagadek psuje zabawe!! nie na tym przecież myk polega, żeby znać odpowiedź, ale też na tym, aby ciekawe pytanie wymóżdżyć, to często jest trudniejsza sprawa


      Dlatego też zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Foto Zagadki: Za prawidłowy zostanie uznany post w którym imię i nazwisko + zdjęcie (ewentualnie dodatkowo wymienione filmy) będą stanowiły odpowiedż na zadane pytanie.



      Mam więc prośbe, zabawa idzie dalej i mam nadzieje że Wy też będziecie w niej uczesticzyć.Jeżeli żadne z Was nie wstawi zagadki, wstawie ją ja i temat potoczy sie dalej.Kazdy post nie związany bezpośrednio z zagadka czyli bez zdjęcia i odpowiedzi będzie zgłaszany i kasowany przez moderatora.

      Do moderatora: prosze o wyczyszczenie tematu ze zgłoszonych postów gdyz naruszaja one zasady i regulamin zabawy ( zwracam sie również z prośba o wyjaśnienie dlaczego,kto i w jakim celu zgłosił moje posty które doprowadzic miały jedynie do ustabilizowania sytuacji w temacie - nota bene załozonym przez moja osobę)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • wyjaśnienie zagadki ,

      "Misja" , klasyka filmu z muzyka Ennio Morricone,
      1) R. De Niro grał w "Ojcu chrzestnym II " młodego Don Vito którego w pierwszej części grał Marlon Brando,
      2) Liam Neeson grał w "Excalibur" i "K-19"
      obaj grali w Misji.

      grał w filmach sensacyjnych , historycznych , dramatach ,SciFi i Fantasy ,na planie jednego z filmów odwiedził polskę ,
      np:
      2005: Casanova
      2006: Inland Empire
      2006: Eragon
      2002: Wehikuł czasu
      2000: Lochy i smoki(Dungeons & Dragons)
      1995: Szklana pułapka 3(Die Hard: With a Vengeance)
      1998: Człowiek w żelaznej masce
      2005: Królestwo niebieskie(Kingdom of Heaven)

      film skandal -szpiegowsko -obyczajowy to "M. Butterfly" jako Rene Gallimard , a na podstawie kontrowersyjnej powieści Vladimira Nabokova to "Lolita" ,

      film o dziedzice to "Druga prawda"(Reversal of Fortune) jako Claus von Bülow
      to właśnie ten film znalazłem wpisując w google hasło "historia amerykańskiej dziedziczki "



      p.s. kompletnie nie rozumiem dlaczego to zrobił Autor Tematu ale to jego sprawa ;)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez luuk ().

    • Sorki za spam, ale kto teraz zadaje ?

      I do Autora: Nie lepsza bylaby ta foto-zagadka gdyby dawalo sie zdjecie z filmu i trzeba odpowiedziec co to ? Bo jak narazie to tu widze "Aktorska Foto-Zagadke" ....
    • nu więc tak po pierwsze jeśli autor tematu chce żeby temat przeczyścić to prosiłabym o pw, bo zgłaszanie mi n-postów będących notabene obok siebie i zapychanie skrzynki jedynie utrudnia pracę...
      poza tym nie widzę powodu kasowania zagadek niektórych osób tylko dla tego że nie podobają się one autorowi...
      na przyszłość proszę zarówno autora tematu jak i wszystkich zainteresowanych o wymienianie poglądów za pomocą pw a nie w temacie... tym bardziej jeśli pózniej mi owe wymiany zdań zgłaszacie w celu ich usunięcia...
      nu i tak na marginesie to w końcu bawić mogą się wszyscy, jeśli niektóre zagadki wydają się zbyt trudne, myślę że zawsze można autora takowej zagadki poprosić za pomocą pw o zamieszczenie dodatkowej podpowiedzi...
      jeśli przez powstałe zamieszanie, nie wiadomo czyja teraz kolej na zagadkę to niechaj następna osoba która zajrzy do tematu - jakąś zagadkę zada...

      pozdrawiam
      "The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more,
      that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds..."

      Soczysta różoffa Truskawka Króliczka ;*

      Multikonto 1/2
      Lady Claire/khartvin

    • Mam nadzieje że teraz wszystko wróci do normy. Dla sprostowania:
      poza tym nie widzę powodu kasowania zagadek niektórych osób tylko dla tego że nie podobają się one autorowi...

      Nie chodzi o to co mi się podoba tylko co niepodoba się ludziom biorącym udział w zabawiea z wiadomość odbieranych na PW i gg wiem że ich zdaniem zabawa zamieniła sie w wymianę filozoficznych polemik odnośnie obsady czy też życiorysów postaci w niej wymienianych. Zasady Filmowej Foto Zagadki były i są jasne:

      *****


      Zadajemy zagadke na która odpowiedzia bedzie fotografia osoby o która chodziło w zagadce oraz czasami dopisanie o jakim filmie jest w tej zagadce dodatkowo mowa.

      INNA FORMĄ ZAGADKI MOŻE BYĆ PROŚBA O JAKIEŚ KONKRETNE ZDJĘCIE DANEJ OSOBY AKTORA/AKTORKI/REŻYSERA/PLAKATU PROMUJĄCEGO FILM lub inne...

      .1.

      JEZELI NIE JESTES PEWIEN/PEWNA CZY UDZIELASZ DOBREJ ODPOWIEDZI NAPISZ PW DO TEGO KTO JA ZADAŁ UNIKNIEMY ZAMIESZANIA I ZAŚMIECANIA TEMATU!!!

      .2.

      Jeżeli masz czas żeby odpowiedziec , znajdziesz tez 2 minuty zeby zadac zagadke - przekazując ja komuś kto być moze juz sie wylogował odbierasz możliwosc zabawy innym osobom, TAK WIEC ZGADUJESZ=ZADAJESZ NOWA ZAGADKE.

      Dodatkowo możemy skorzystać też z propozycji Kaczego tj:
      Nie lepsza bylaby ta foto-zagadka gdyby dawalo sie zdjecie z filmu i trzeba odpowiedziec co to ?


      Reasumijąc ideą zabawy jest to że w kazdym poście czy to zadającego zagadke czy też na nią odpowiadającego musi znajdować sie fotografia.

      Wracamy na tory : ZAGADKA (łatwa i przyjemna dla rozładowania atmosfery): Poproszę o zdjęcie grupki przyjaciół z których : jeden objada sie ciągle miodem,drugi skacze i figluje,trzeci trzęsie sie ze strachu z byle powodu a czwarty jest wiecznym pesymistą.Miłym dodatkiem do tej 4 bedzie ich przyjaciel "koneser marchewki"

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Kubuś Puchatek


      Proszę o zdjęcie pary (małżeńskiej) z anime-klasyka, z którego brano przykład. Te anime ma trzy części (zdjęcie ma być z pierwszej) Głównym motywem jest zbieranie... no właśnie czego? Tego co jest w tytule anime. Bohaterowie dysponują niezwykłą siłą jak i wielkimi umiejętnościami sztuk walki.
      (Dlaczego pytanie o anime? Ponieważ były i filmy z niego robione)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez lukasz007 ().

    • Goku i Chi chi z Dragon Balla


      Ja poproszę zdjęcie człowiek który zasłynął jako człowiek bez imienia, jako słynny policjant z magnum .44 a także trener boksu. Zdjęcie ze wspomnianym magnum ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez miskov90 ().

    • o ile się nie myle chodzi o tego Pana: Clint Eastwood



      Zagadka: Do kogo należą i w jakim filmie możemy zobaczyć wklejone poniżej tatuaże? poprosze o zdjęcie z tego filmu.


    • Michael Scofield z Prison Breaka


      Zagadka *(jeśli zgadłem) Poprosze o zdjęcie z filmu (na podstawie książki mario puza) chodzi mi o zdjęcie najstarszego syna oraz imie i nazwisko aktora który się w niego wcielił

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Molof ().

    • James Caan - grał syna vito w ojcu chrzestnym



      PS. a w powyzszym poscie nie powinno byc zdjęcia?
      Molof! Zdjęcie zdjęcie potrzebne! ;)

      moja zagadka:

      ww. aktor grał pisarza który po wypadku samochodowym trafił "w ręce" pewnej pani która uuuwwwiiieeeellllbiała jego powieść - szczególnie tą jedną której cz. dalszą Paul musiał będąc na jej "garnuszku" pisać.

      Ta aktorka, o którą pytam grała też w Titanicu i w Dicku tracy (tym samym gdzie królowa popu wystąpiła.)

      Poproszę o zdjęcia albo z filmu w którym "więzila" Paula albo z Dicka Tracy.

      Dziękuję.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • Chodzi o film "Misery" Kathy Bates .



      Zagadka: Poprosze o odgadnięcie kim jest pan poniżej i o WKLEJENIE jego zdjęcia z filmu którego akcja dzieje sie w kosmosie a on gra morderce który paradoksalnie zamiast mordowac , stara sie wszystkich ocalic. Fotka moze byc dokładnie z tego filmu lub z jego pozniejszej kontynuacji.



      p.s: Molof wklej zdjecie do swojej odpowiedzi to podstawa w Foto Zagadce.
    • Vin Diesel

      Pitch Black & Kroniki Riddicka.




      Zagadka:
      Amerykański aktor młodego pokolenia (jego siostra też jest aktorką) - grał kowboja,snajpera w Iraku oraz syna klimatologa.


      Zdjęcie wojskowe może być ;)
    • Jake Gyllenhaal : Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej & Tajemnica Brokeback Mountain & Pojutrze



      ZAGADKA: Poprosze o zdjęcie łódki która pływali ( w tym samym filmie) Dirk Pitt, Wolf oraz Jon specjalista od Always.Koniecznie z numerkiem:)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • U-571

      D.Pit to M. McConaughey

      Wolf to H. Keitel

      Jon to Jon Bon Jovi



      zagadka:

      z ww. Wolfem grał a wcześnieji w 3 częściowej komedii tatuśka dzieciaka którego myśli słyszymy w filmie też odgrywał...., i jeszcze sobota mu nie straszna a wręcz gorąca!

      zdjęcie z tego filmu, najlepiej w białym garniturze.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez mery ().

    • Travolta:)



      ZAGADKA: Tańczyła lambade,przelewała krew i piła wino.Kombinowała jak pozbyć sie teściowej.Razem z raperem i "papieżem" polowała na wielkie gady.Zdjęcie poprosze z filmu w którym zakochuje sie w złodzieju - specjaliście od bezkrwawych napadów na banki.
    • Chodzi to o J.Lo ;)

      Anakonda, Lambada, Co z oczu to z serca, Krew i wino. W Anakondzie grala z Ice Cubem i Johnem Voightem




      Zagadka:

      Mistrz fechtunku i broni palnej... Wywiadu nie udzielal ale w filmie gral a na miano kochanka wszechczasow zasluzyl nienaganna postawa gentelmana, nadprzyrodzona umiejetnoscia tanca oraz swietna gra na gitarze.

      Poprosze o fotke jak wymiata w tangu z piekna blondynka ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 9 9 7 ().

    • Antonio Banderas - Zorro,Desperado,Wywiad z wampirem i inne;)



      ZAGADKA: Obracała sie wśród potężnych i szlachetnych ludzi, zagrała też razem z ostatnim królem ubranym w kraciasta kiecke,grała artystke i zwykłą dziewczyne ale rozgłos i sławe przyniosła jej rola w fimie i serialu w którym : wszystko co prawdziwe takie nie jest, a to co jest fikcja okazuje sie prawda która leży daleko stad... Zdjecie koniecznie w czarnym wdzianku:)
    • Gillian Anderson

      ARchiWUM słynne X

      Ostatni król Szkocji ....

      ^^



      zagadka:

      grała w filmie gdzie przebywa w nie-zwykłej-rzeczywistosci a rzeczywistość jest daleko...

      Karierę rozpoczęła w 1994 r. stąd niewiele filmów na koncie ale rozpoczęła nie lada filmem bo występowali tam: Terry Benedict i Sally Albright.

      ale i u boku samego Żeglarza (mutanta) też wystąpiła jako mala dziewczynka o krótkich włosach i tatuazu szczególnym na plecach...

      sorki - wlasnie przeczytalam ze mając 7 lat wystapiła w tv ale ww. przeze mnie jej pierwszy film byl jej pierszym "kinowym" przedsięwzięciem!

      Poproszę o zdjęcie albo z tego (pierwszego) filmu albo z filmu gdzie nie rzeczywistośc jest poza rzeczywistością :P

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez mery ().

    • Tina Majorino - Kiedy mężczyzna kocha kobietę , Alicja w krainie czarów , Wodny świat

      i takie ciut nowsze zdjęcie:


      ZAGADKA: Włosi i Anglicy zatrudniają Go do roboty choć słynie z przekrętów i tego że zawsze ma niewyrównane porachunki. Bawi sie w szybkiego kierowce z zasadami i to nawet kilka razy. Poprosze o jego zdjecie w towarzystwie pięknej pani pilot z filmu o bardzo wysoką stawke.
    • Jason Statham

      Włoska robota,Angielska robota,Przekręt,Porachunki i 3 x Transporter



      zagadka:




      a na odpowiedz poprosze znaleźć jednego aktora który występuje w tym filmie (co widac na powyższym zdjęciu....). i gral on u Spielberga jako 13-latek - w filmie, z którego poprosze o zdjęcie z tym wlasnie aktorem.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez mery ().

    • "Imperium Słońca" Christian Bale. ( a na fotce jest Iza w helikopterze - "Władcy Ognia" )



      Zagadka:
      Z jakiego filmu pochodzi to zdjęcie ? Poprosze o fotke głównego bohatera.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Ostatni samuraj a glowna role gra Tom Cruise



      Pytanie:

      Pracowal dla Krolowej, Strzelal z luku, Byl Mnichem jak i Hiszpanskim przyjacielem szkota, Znal Merlina i mial bardzo kolorowy miesiac

      Poprosze o zdjecie aktora z ostatniego filmu jaki podalem, oraz o podanie nazw wszystkich wymienionych filmow :) Mysle ze trudne nie jest

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Kaczy ().

    • Pracowal dla Krolowej, Strzelal z luku, Byl Mnichem jak i Hiszpanskim przyjacielem szkota, Znal Merlina i mial bardzo kolorowy miesiac


      Sean Connery a filmy to:
      Bond (jeden z wielu) , Robin Hood (Powrót Robin Hooda) , Imię Róży , Nieśmiertelny , Rycerz Króla Artura i został ten kolorowy miesiąc:) Nie tu szukałem ale znalazłem:) Polowanie na Czerwony Pażdziernik :)



      Zagadka: Pytanie kto jest na zdjęciu byłoby banałem.Wiec zapytam: kto w filmie z którego jest zdjęcie gra tam podwójną rolę? Poproszę o fotkę tej osoby z innego filmu w którym towarzyszy jej pan z obrazka poniżej

    • chodzi o Rachel Weisz - w filmie Constantine gra siebie i swoją siostrę, a z Keanu wystąpiła również w filmie Chain Reaction



      zagadka: będzie prosta bo nie mam weny ^^ jak nazywa sie aktorka z poniższego zdjęcia ? poproszę o jej fotkę z filmu w którym grała równiez aktorka która zagrała m.in w musicalu pełnym piosenek zespołu który bardzo znany był w latach 70 (musical ten wszedł do kin w zeszłym roku)


      e. wydaje mi się że największy problem stanowi rozszyfrowanie pani z powyższego zdjęcia o_o tak więc dodam że jest to scena z filmu nakręconego na podstawie jednej z książek autorstwa Nicholasa Sparks'a
      "The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more,
      that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds..."

      Soczysta różoffa Truskawka Króliczka ;*

      Multikonto 1/2
      Lady Claire/khartvin