Przyklejony Filmowa Foto-Zagadka

    • "Miasto Aniołów" - Meg Ryan, Nicolas Cage



      Czas szukania: 30 sekund.

      Moja zagadka: film z 2005 roku, wyglądający jak nakręcony w latach przedwojennych (brak dźwięku, napisy, szum), nakręcony na podstawie twórczości pewnego słynnego autora horrorów.
      Poproszę o plakat z tego filmu i nazwisko pisarza.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Deadwing ().

    • Zew Cthulhu (The call of Cthulhu). Na youtube można znaleźć pacynkowy show o zbliżonej nazwie "calls for Cthulhu". Muszę przyznać, że humor w owym show jest niczego sobie ;)



      pisarz: Howard Philips Lovecraft


      Zagadka: Jak nazywa się ta pani i z skąd jest to zdjęcie?



      //edit:

      Jestem niepocieszony, byłem pewien że zagadka banalna, a tu już ponad 24 godziny i nie ma nikogo kto wie. Cóż, sięgamy zatem po podpowiedzi:

      1) Aktorka na tym zdjęciu nie jest bohaterką filmu, tylko serialu.
      2) Serial ten nie jest już kręcony, miał w sumie 2 sezony, które połączone były ze sobą tylko i wyłącznie postacią tejże aktorki.
      3) Jest to serial anglojęzyczny, jednakże współrealizowany przez telewizję polską, grali w nim polscy aktorzy, niektórzy strasznie kalecząc jezyk angielski ;)

      kolejna podpowiedź
      4) W pierwszym sezonie serialu grał między innymi aktor znany z polskiej telenoweli "Klan", a w drugim sezonie aktorka znana z "Plebanii"

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Euro ().

    • Zagadka: Jak nazywa się ta pani i z skąd jest to zdjęcie?

      Heather Mitchell - Dwa światy vel Spellbinder

      Jestem niepocieszony, byłem pewien że zagadka banalna, a tu już ponad 24 godziny i nie ma nikogo kto wie. Cóż, sięgamy zatem po podpowiedzi:

      Niestety nie zawsze czas i życie pozwała by odwiedzić forum...

      ZAGADKA:

      Film z którego zamieściłem zdjęcie poniżej opowiada historie pełną determinacji i poświęcenia... Jaki to film, kto gra w nim główną role ( w odpowiedzi fotka) ? I dla dociekliwych : jak nazywają sie okręty z fotki.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Podpowiem: część zdjęcia które dam jako podpowiedż jest jednocześnie częścią okładki i plakatu owego filmu.


      Ponawiam pytanie:
      Film z którego zamieściłem zdjęcie poniżej opowiada historie pełną determinacji i poświęcenia... Jaki to film, kto gra w nim główną role ( w odpowiedzi fotka) ? I dla dociekliwych : jak nazywają sie okręty z fotki.
    • Glownym bohaterem jest Russel Crowe


      A film to: "Pan i władca: Na krańcu świata"


      Moja zagadka...:

      Bryan jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i wówczas rozpoczyna sie akcja filmu. Została ona porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.

      A to glowny aktor:




      Jak nazywa sie ten znakomity aktor i o jaki film chodzi?

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez SiMoNek ().

    • Ten film to "Uprowadzona" a aktor to Liam Nesson



      Zagadka: Kto jest na umieszczonej poniżej fotce i w jakim filmie gra głupkowatego podrywacza? Odpowiedzią niech bedzie jego zdjęcie wraz z ekipą kolegów z liceum:).



      p.s: nie wkleiłeś fotki Russela:/

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • jest to Seann William Scott tytulowy Steve Stifler z American Pie




      Zagadka:

      Z jakiego filmu to fotka?



      W ramach odpowiedzi poprosze o tytul oraz o fote zabawnego pana ktory wraz ze swoim singlem chcial byc na szczycie swiatecznej listy utworow ;)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez 9 9 7 ().

    • Ten film to : " To właśnie miłość" a pan z Top One list przebojów to:
      Bill Nighy

      Zagadka: pluszaczek którego wkleiłem poniżej jest własnościa pewnego komika , poproszę o jego zdjęcie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().



    • Rowan Atkinson ;)

      Zagadka:

      Polka wychowana w Niemczech, ostatnia rola w adaptacji znanej gry komputerowej. Śpiewała również covera piosenki Nancy Sinatry i Lee Hazelwood'a. Mile widziana sexi fota ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez chthc88 ().

    • Natalia Avelon- naprawde Natalia Siwek (Far Cry )

      i fotka na życzenie ( mam nadzieje że się podoba;) )


      I w swojej zagadce poproszę o równie sexowne lub nawet bardziej ]:-D zdjecie pani w której zakochany po uszy jest właściciel tego oto pojazdu:

    • Megan Fox (Transformers)





      Druga osoba już mnie ubiegła z odpowiedzią na zagadkę, ale tym razem mam nadzieję, że nikt nie będzie szybszy :p


      Zagadka:



      Jak nazywa sie ten pan. Znany między innymi z amerykańskiego show, które powstało na podstawie brytyjskiego pomysłu.
    • Ten pan to : Colin Mochrie
      Green Screen Show

      I jako że nie poprosiłeś o zdjęcie , to zadam zagadke z pytaniem o fotke: Jak nazywa sie pani ze zdjęcia? Proszę wkleić zdjęcie przedstawiające plakat z jej ostatniego filmu.
    • Oj,dawno mnie tu nie było =)

      Ta pani na zdjęciu to oczywiście amerykańska seksbomba z dawnych lat czyli - Rita Hayworth

      Jej ostatni film to "Gniew boży" z 1972 roku.





      Zagadka:
      Co to za aktor (na zdjęciu poniżej) i w jakim filmie grał ze zdeformowaną twarzą?


    • Człowiek słoń jako John Merrick - > John Hurt



      Zagadka: W jakim filmie pan ze zdjęcia spotkał śmierć o twarzy Achillesa? Poprosze o zdjęcie aktorki która gra w tym filmie główną rolę kobiecą.
    • Pan ze zdjęcia Anthony Hopkins (Tytus Andronikus) spotkał Brada Pitta (Joe Black) który zakochal się w Claire Forlani.





      Zagadka (retro):
      Kim jest ten aktor ze zdjęcia i z jaką aktorką tworzył wieloletni duet (filmowy i prywatny)?
      Zdjęcie towarzyszki tego pana poproszę ;)


    • WITTMANN napisał (-ła) :

      Aktor to Spencer Tracy, a jego partnerka filmowa i wieloletnia przyjaciółka to Katharine Hepburn


      Cieszę sie z Twojej wiedzy filmowej ale w regulaminie zagadki jest wyrażnie napisane: Jeśli miałeś czas odpowiedzieć na zagadkę , znajdziesz też 2 min by zadać własne pytanie. Uprzejmie proszę więc jeszcze raz : zgadłeś zadaj zagadke, jeśli Ci sie nie chce wystarczy napisać : oddaje. To nie takie trudne i zabawa nie wisiałaby bez sensu od 11:17.

      Żeby nie wisiało zadam:
      Człowiek którego fotografie widać poniżej to słynny : producent filmowy,pilot i konstruktor lotniczy,miliarder ale głównie ekscentryk.
      W swoim czasie jego nazwisko było na ustach całego świata. Poproszę o zdjęcie aktora który w roku 2004 wcielił się w jego postać, czym zdobył sobie uznanie krytyki i widzów.
    • Facet to Howard Hugehes a w Aviatorze z 2004r. w jego rolę wcielił się Leonardo DiCaprio


      Aktor ten był ginącym mistrzem w pierwszym z serii filmów składających się z dwóch trylogii, był również ginącym nauczycielem człowieka, który walczył ze zbrodnią nocą, a także ojcem głónego bohatera z flimu o pewnym kolorowym królestwie.

      Poproszę o zdjęcie z pierwszego filmu. Najlepiej pojedynku lub śmierci :P
    • Myślałem ze chodzi o Aleca Guinessa :) Ale chyba bedzie to Liam Neeson :
      * Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace) jako Qui-Gon Jinn
      * Człowiek ciemności (Darkman) jako Peyton Westlake/Darkman
      * Królestwo niebieskie (Kingdom of Heaven) jako Godfrey z Ibelinu



      Zagadka: Kto gra role postaci z fotki w fabularnej wersji tej bajki?

    • to jest Dafne
      Przyjaciółka Scooby - doo.

      A gra ją:
      Sarah Michelle Gellar
      nie wiem jakie zdjecie wiec daje takie:


      moja zagadka:
      dzis na jednym z polskich programów tv jest wlasnie film z którego poprosze zdjęcie głównego bohatera.
      a to z tego filmu wersja "kreskówkowa"...:


      :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez mery ().

    • Postać o która prosiła Mery to :
      Spiderman vel Peter Parker vel Tobey Maguire



      &



      Chodziło mi o batman początek, ale nie ważne
      Faktycznie;) Mój błąd.

      Zagadka: Z jakim pokazywanym ostatnio w kinach filmem bardzo ściśle związany jest ten obrazek ? Poproszę o tytuł tego filmu i o nazwisko osoby w nim występującej z która związany jest najbardziej.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • [ STEALTH ] napisał(a)
      * Człowiek ciemności (Darkman) jako Peyton Westlake/Darkman

      Chodziło mi o batman początek, ale nie ważne :P

      I jeszcze widzę że z odpowiedzią na zagadkę mnie wyprzedził :P

      Edit: Odpowiedź na powyższą zagadkę:
      Film : Watchmen
      Postać: Rorschach
      Aktor: Jackie Earle Haley
      Zdjęcie nie było wymagane więc wkleję Rorschacha


      Moja zagadka:
      Poproszę o dowolne zdjęcie człowieka który:
      *jako brawurowy kierowca uciekał policji
      *był kurduplowatym (ang. shorty) detektywem z filmu o gorącym tytule
      *był wojskowym w komedii o pewnym angliku z obrazem w tle

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez miskov90 ().

    • Wiedziałem już wczoraj bo była łatwa ale pomyślałem że ktoś jeszcze powalczy i zgadnie :D
      Chodzi o Burta Reynoldsa:)
      Sławetny BANDIT:)


      Zagadka: Jeden z Bondów zagrał w filmie w którym zdarzyło mu sie poderwać na " złodzieja " dziewczynę Martina Riggsa. Jednak w zagadce nie chodzi mi ani o Bonda ani o dziewczynę ani o Martina Riggsa ale o aktora który zagrał w pierwszej wersji filmu o którym mowa w pierwszym zdaniu zagadki. Dla podpowiedzi podam ze oba filmy maja identyczny tytuł i obaj panowie graja tam człowieka który nie kradnie dla pieniedzy ale dla przyjemnosci.
      Poprosze o zdjęcie tego aktora z filmu o 24 godzinnej jeżdzie samochodem.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().

    • Prosiłem już kilka razy i inni tez o to apelowali: JEŻELI NIE ZNASZ ODPOWIEDZI LUB NIE JESTEŚ JEJ PEWIEN ZADAJ PYTANIE NA PW ZAMIAST ZAŚMIECAĆ TEMAT.

      To nie jest : Sean Connery.

      Powtarzam zagadke:
      Zagadka: Jeden z Bondów zagrał w filmie w którym zdarzyło mu sie poderwać na " złodzieja " dziewczynę Martina Riggsa. Jednak w zagadce nie chodzi mi ani o Bonda ani o dziewczynę ani o Martina Riggsa ale o aktora który zagrał w pierwszej wersji filmu o którym mowa w pierwszym zdaniu zagadki. Dla podpowiedzi podam ze oba filmy maja identyczny tytuł i obaj panowie graja tam człowieka który nie kradnie dla pieniedzy ale dla przyjemnosci.
      Poprosze o zdjęcie tego aktora z filmu o 24 godzinnej jeżdzie samochodem.
    • Aktor grający Bonda to Peirce Brosnan
      Dziewczyna Riggsa to Rene Russo
      Wspomniany film to Afera Thomasa Crowna
      Aktor to Steve McQueen, a film to Le Mans (nie wiem czemu, ale jakoś nie mogłem skojarzyć tytułu z opisem mimo że był oczywisty)


      Moja zagdka:
      Aktor który w swojej karierze był bratem bliźniakiem elektronicznego mordercy, miał dziwną zbieżność z linuxowym zwierzakiem, a także przeżył atak marsjan. Zdjęcie bym prosił z drugiego filmu ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez miskov90 ().

    • miskov90 napisał:
      Aktor grający Bonda to Peirce Brosnan Dziewczyna Riggsa to Rene Russo Wspomniany film to Afera Thomasa Crowna Aktor to Steve McQueen, a film to Le Mans (nie wiem czemu, ale jakoś nie mogłem skojarzyć tytułu z opisem mimo że był oczywisty)


      I to jest właśnie czytanie zagadek ze zrozumieniem.

      Odpowiedz na zagadke:
      Brat Gubernatora-Terminatora w filmie : Bliżniacy.
      Linuxowy zwierzak to wróg Batmana : Pingwin.
      Trzeci film to : Marsjanie Atakuja.
      Danny De Vito


      Zagadka: Kobietka o której zdjęcie poproszę jest najmłodszą aktorką która zdobyła sześć nominacji do Oscara. Na planie jednego ze swoich filmów: wybiła sobie bark,dostała zapalenia płuc,rozcięła wargę oraz o mało się nie utopiła ale jak mówi Ona sama jak i wiele milionów widzów : warto było się tak poświęcić.Odmówiła też "panu od wielkiej małpy" zagrania w pewnej superprodukcji.Poprosze o piękne zdjęcie:)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez [ STEALTH ] ().