Czy chcesz zmian w sposobie liczenia % z niszczenia moonów?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Czy chcesz zmian w sposobie liczenia % z niszczenia moonów?

    Wielokrotnie już słyszeliśmy, że aktualny system liczenia nie jest dobry, że premiuje ataki na (i), że jeden gracz potrafi samym moondestroingiem przesądzić o wyniku całej rozgrywki - ogólnie, że % przyznawany za niszczenie moonów jest za duży.
    Jednak ankieta w tej sprawie zamieszczona około roku temu pokazała, że większość jest za pozostawieniem moondestroingu.
    Proponujemy więc Wam ponowną ankietę, która nie likwiduje ale ogranicza przyznawany %.

    Wzór służący do obliczeń brzmi: procent=((średnica/100)^2)/17
    Jednak bez obaw - nikt nie musi liczyć tego samodzielnie!
    Przygotowaliśmy dla Was specjalny programik, który zrobi to za Was!
    Oto jego adres
    Możecie popróbować jak duża byłaby to zmiana. Dla przykładu podam:
    Moon o średnicy 4500km - 119,12 %
    Moon o średnicy 6000km - 211,76 %
    Moon o średnicy 8000km - 376,47 %
    Nowy system liczenia wszedłby od nowej kolejki, poczynając od U1.


    Zadecydujcie w głosowaniu co bardziej Wam odpowiada:
    odpowiedź TAK oznacza głos za wprowadzeniem nowego sposobu liczenia.
    odpowiedź NIE oznacza głos za pozostawieniem wszystkiego tak jak jest.

    Życzymy powodzenia
  • RE: Czy chcesz zmian w sposobie liczenia % z niszczenia moonów?

    heheh ^^


    Moon o średnicy 8000km - 376,47 % 1 MOON = ST :P


    Nieźle nieźle się zapowiada :> , to teraz każdy będzie kasował Moony :P


    :E

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lord Azumi ().

  • Lord Azumi czemu sie cieszysz? raczej kazdy przestanie kasowac moony. Moze nie wiesz ale w obecnym sposobie liczenia za 8k srednicy dostajesz 800%, a za 4k srednicy 400%, ankieta ma rozsadzic czy ograniczyc %.


    dzisiaj przeprowadzilem 7 prob niszczenia na moonach do 5k srednicy, efekt moony nadal stoja a ja stracilem 2 GSy ;/
    od poacztku S&D czyli ok 2 tyg, mialem juz 17 nieudanych ataków i stracilem 4 GSy (moony do 5,5k), osobiście jestem na NIE, niszczenie wiąze sie z ryzykiem utraty GSa, jest to loteria, wiele zalezy od szczescia.
    Uni Libra - top 150 ON
    Uni 40 - TOP 60 - OFF

    Księżyce zniszczone: 8

    12 ST - suma 7268%
  • Jestem na nie.
    Ci co chcą zmian, to raczej Ci co nie potrafią się obsługiwać GŚ lub nie mają czasu na takie coś i chcą, żeby cierpieli przez nich inni.

    A ja nie chcę zmiany, bo uważam iż moonów u idlerów jest coraz mniej wraz z przebiegiem gry, więc za kilka miechów naprawdę będzie trzeba się narobić, żeby zniszczyć jakiegokolwiek moona.
    Debilizmem będzie wprowadzenie tej zmiany.

    Tyle ode mnie.
  • a ja jestem za zmianą bo po pierwsze moon to nie flot :E i czemu z nich ma być az taki procen jak dla mnie fikcyjny ponieważ nawet PZ nie ma :rolleyes: i zadnego ja dlamnie zysku .. A co do ryzyka to jest małe bo atakuje się nieaktywnych:E w większości .
    -=51 razy w ST u35=-

    PB Solo 4833,72%

    PB ASC 3979,81%
  • Dar_ks napisał(a)
    a ja jestem za zmianą bo po pierwsze moon to nie flot :E i czemu z nich ma być az taki procen jak dla mnie fikcyjny ponieważ nawet PZ nie ma :rolleyes: i zadnego ja dlamnie zysku .. A co do ryzyka to jest małe bo atakuje się nieaktywnych:E w większości .



    ty chyba nigdy nie niszczyles moona... tu nie chodzi o ryzyko podstawki tylko o to że szczątki moona moga pochlonąć gsy...niszczenie moonow to loteria
    raz sie uda zniszczyc raz nie albo mozesz i gs stracic..
  • Ludzie... puknijta sie w banke pol metra nad tylkiem...
    Uwazacie, ze stracenie moona o srednicy 4000km jest trudne? Bo mozna stracic GSa ? A zyskac 400%?
    Porownajcie to do wysilku jakiego nierzadko trzeba uzyc aby zdjac czyjas flote na 400%...
    Moondestroing wypacza idee S&D... To jest pewne.
    Dlatego jestem na TAK

    |Były Moderator Seek and Destroy oraz Starć Tytanów|


  • n00bsik napisał(a)
    no to dobra ale latanie na moona dla 120% (moon 4k) bedzie zupelnie nie opłacalne ...


    hmn.. niszczyłem moony ale tylko po to aby flote komus zdjac a nie żeby komus go zniszczyc tak o :E dla zabawy :D

    Ps.A kiedykolwiek niszczenie moona było zyskowne?? jak piszesz że teraz nie bedzie się to opłacalo ...
    -=51 razy w ST u35=-

    PB Solo 4833,72%

    PB ASC 3979,81%
  • Dar_ks napisał(a)
    n00bsik napisał(a)
    no to dobra ale latanie na moona dla 120% (moon 4k) bedzie zupelnie nie opłacalne ...


    hmn.. niszczyłem moony ale tylko po to aby flote komus zdjac a nie żeby komus go zniszczyc tak o :E dla zabawy :D

    Ps.A kiedykolwiek niszczenie moona było zyskowne?? jak piszesz że teraz nie bedzie się to opłacalo ...


    nie chodzi mi o zysk tylko o to ile % nabiję.
  • Ja tam jestem na nie.

    Jeśli ktoś narzeka, że ktoś przesądza o wyniku przez rozwalenie moona, to zamiast gadać niech lepiej sam weźmie się za moonkilling.

    Zdecydowanie jestem za zostawieniem dużych procent za rozwałkę moona.
    ex SMod ZŻU, MN
    ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

    LFC - this means more...


    Twister jest genialny!
    mirela jest wspaniała!
    Pręgierz (*)
  • hmm :P z jednej strony niszczenie moonow daje duzo i to bardzo duzo danej druzynie :) ale trzeba spojrzec z 2 strony ze zdjecie moona to tez nie jest taka latwizna ;] nie zawsze sie uda a GŚ latają długo :) wiadomo na idlerach łatwiej ale gorzej jak ktoś aktywnie gra :) wg . mnie moze zostac
  • n00bsik napisał(a)
    nie chodzi mi o zysk tylko o to ile % nabiję.


    S&D nie jest wspolzawodnictwem w niszczeniu moonow idlerom, tylko konkursem dla zlomiarzy. Na samym poczatku jesli dobrze pamietam nie bylo w ogole %% za zniszczone ksiezyce i rozgrywki byly duzo ciekawsze. Moze gracze chcacy znalezc rozrywke w moonkillingu powinni miec swoj wlasny konkurs zamiast wypaczac wyniki w S&D... ?
    pzdr. V.
  • a ja głosuję za zmianą

    bo taki duży przyznawany % sprzyja mocniejszym graczom właśnie temu, zeby nie wysilać sie i nie szukać flot... wystarczy, ze znajda małego moona i maja juz 400%, a drugi (słabszy gracz który nie może jeszcze mieć GS bo go nie stać na grawitony) musi sie ostro nalatać, żeby nazbierać chociaż200%... może być on dużo lepszym graczem niż ten co strąca moony, ale dzięki systemowi obecnemu staje sie on po prostu niezauważalny...

    co do ryzyka stracenia GS-a... faktycznie jest, ale jesli cie nie stać na stratę gwiazdy to po prostu sie nie zajmujesz strącaniem moonów... a jeśli robisz to notorycznie (bez celu zniszczenia FS-ujacej floty na tym moonie) to oznaka, ze jest cię stać na stratę 1-2 czy nawet 3 GS-ów... i nie liczysz sie z tym ryzykiem wcale...

    zato przy złomowaniu... ryzyko podstawki jest niemalże zawsze i wtedy sie nie traci tych kilku GS-ów ale duży fragment a często i całą flotę...

    Oceńcie sami, które ryzyko jest tak naprawdę większe... a przy niepowodzeniu bardziej dotkliwe...
    emerytura podejście trzecie :E
  • Zdecydowanie TAK.

    Przy całym szacunku dla graczy z górnej półki z naszego UNI, którzy pokazują że można i łapać floty, i niszczyć moony (vide Ceglasty), są też tacy, którzy grają np. na EKO, z nudów stawiają GS-y, i fartem strącą podczas rozgrywki 4 czy 5 małych moonów, ale to może im już dać pod 2.000 % w sumie. W normalnym starciu nie mieliby szans. Spróbujcie zrobić taki procent na flocie...

    Moony dalej będzie się niszczyć. Ale już nie dla sportu, tylko po to, żeby znaleźć czyjąś flotę. Zysk z floty będzie głównym bonusem punktowym, a jakaś drobnica za moona to tylko "kwiatek do kożucha".
  • S&D nie jest wspolzawodnictwem w niszczeniu moonow idlerom, tylko konkursem dla zlomiarzy. Na samym poczatku jesli dobrze pamietam nie bylo w ogole %% za zniszczone ksiezyce i rozgrywki byly duzo ciekawsze. Moze gracze chcacy znalezc rozrywke w moonkillingu powinni miec swoj wlasny konkurs zamiast wypaczac wyniki w S&D... ?
    pzdr. V.


    nic dodać nic ując
  • a teraz pytanie, kto lata na moony o średnicy powyżej 8, grałem już w 5 seriach i zazwyczaj max. zniszczony księżyc mieścił się w przedziale do 6,5, rzadkością są ataki na moony powyżej 7 a na 8 to się nie spotkałem. Tak jest na 20, może na innych jest inaczej.

    Ja jestem na Tak, bo jak ktoś ma ochotę rozwalać księżyce to będzie je dalej rozwalał, ale musi się więcej nalatać ^^
  • zdecydowanie TAK!!
    niszczenie moonów wypatrza idę SD...
    człowiek marnuje czas lata złomuje ma te 4k% a tu koleś sobie pusci np 9 gs i moony zniszczy na idlerkach moze nawet nie być przy ataku i co? prowadzi bo moony niszczy? wygrywa bo moony idlerką zniszczył? gdzie logika?
    SD jest dla ZŁOMIARZY !!
  • _ NIE _ - lecieć 10-cioma albo i więcej falami GS na moona, gdy się jest widocznym na fali dla wszystkich wokół jest zdecydowanie watre starego systemu liczenia

    1)w takim ataku nie można zrobić a ACs'a (dłączyc innych flot)
    2) nie można spowolnić takiego ataku
    3) taki lot trwa kilka jak nie kilkanaście godzin
    4)zawsze jest szansa na stratę GS + dołączonej floty
    5) nie powstaje PZ
    6) jest bardzo i to b. ryzykowny jak się leci z koloni

    taki atak jest warty swoich %

    więc jestem za niewprowadzeniem nowego systemu liczenia - jest nieopłacalny
    Budowniczy _wierny wojownik [KHORNE] Asgard!!! _ _

    Moony własne=(5)4 [-1 odrodzony Sith Emp]
    Moony porzucone=2
    Moony zniszczone w wojnach =6 _ | 3 - z AoRPG | 1 - z Asgard | 1- z P.D.L | 1- z MASP
  • Ja rowniez jestem na TAK - moze dlatego, ze jeszcze nie udalo mi sie zniszczyc zadnego moona w S&D bo jestem na to za slaby... :(
    ST Uni 19
    Solo:
    x166 = 176.225 % ( best: ~ 13.106 % ) - 6 ST w TOP10 uni
    ACS:
    x29 = 94.424 % ( best: ~ 58.396 % )
    Razem:
    x195 = 270.649 %

    Wpadka: 5432% - Kobieta zostawila, czlowiek sie napil i widac efekty...
  • jestem na nie...

    bo choc faktycznie niszczenie moona wymaga mniej wkladu niz zlapanie floty na podobny % , ale czy nie macie wrazenia ze moonow jest po prostu za duzo?:) zrobic moona nie trudno w dzisiejszych czasach a zeby zniszczyc trzeba sie nameczyc. dlatego wg mnie gracze ktorzy to robia powinni byc premiowani....bylbym na tak gdyby zamiast "17" bylo powiedzmy 14... osobiscie zadnego moona nie zniszczylem wiec zeby nie bylo siebie nie promuje;)
  • smiesza mnie nie ktore wypowiedzi tutaj, szczegolnie tych ktorzy z sd nie mieli stycznosci, a zawieraja glos - taki klozi na przyklad... jako doswiadczony moonkiller jestem zdecydowanie na NIE... przy takim systemie jaki jest proponowany to nikt nie bedzie sciagal moonow dla %, tylko i wylacznie dla floty pod nim latajacej... a sd to przeciez konkurs w ktorym od zawsze nie tylko sie zlomuje ale niszczy moony...trzeba sie wykazac umiejetnoscia obu tych czynnosci...

    zastanawia mnie jedno, czemu ci wszyscy ludzie ktorzy tak narzekaja na ten system nie od dzis i dla ktorych niszczenie moonow nawet idylerom jest to banalna sprawa - nie pokaza nam co potrafia... - pewnie czesc powie "co to wyslac gs na idylera"... niewiem jak na innych uni, ale na naszym rywalizacja w moonkillu wyglada dosc ostro i jak tylko przy jakims mniejszym moonie zapala sie magiczne "i" odrazu leci na niego kilka osob... do tego jeszcze rozne cuda sie dzieja przy tym niszczeniu... odnosnie ryzyka to przy ostatnich 2 edycjach tracilem okolo 10-12gs na sciaganiu moonow... % uzyskane z niszczenia, w pelni rekompensuja ta strate, w przypadku nowego systemu tak nie bedzie bo nawet nie wysle jednego gsa jak mam dostac 150% za moona 6k na ktorym spadnie mi 5gs...

    domyslam sie ze pomysl powstal zeby to zwiekszyc zainteresowanie turniejem, a szczegolnie jego liczbe uczestnikow... obawiam sie jednak ze taki system moze ta liczbe jedynie zmniejszyc, sa tacy gracze ktorzy robia % wylacznie z moonow... mysle ze lepiej byloby sie zastanowic nad obowiazkiem podawania na forum floty - z tego co wiem to jest glowny argument dlaczego ludzie nie decyduja sie na udzial w projekcie... jako ze informacje te potrzebne sa do utworzenia "rownych" grup - proponowalbym rozwiazanie - wysylanie floty w pw do opiekuna... jestem przekonany ze takie dzialanie zwiekszylo by liczbe uczestnikow projektu... a tym co zal dupe sciska nie robcie sond, tylko jeszcze zwiekszcie % za moony, moze wtedy sie wezma za niszczenie...