Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!)

• Rekordy:
    • ciap wrote:

27 maja 2017 roku ze względu na zmieniające się konfiguracje zmieniłam regulamin tematu. Kiedyś można było się wpisywać tylko ze speed x1 i x2. Dlatego tamtego dnia zmieniła rgulamin tematu + napisałam posta: Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!). Można sprawdzić że nie jest edytowany.
      Proszę o jasną deklaracje Dziubasku. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu.

The post was edited 1 time, last by gardze wami ().

• Elkanen wrote:

Ty mozesz wyslac bo jestes wyzej ale jesli handlujesz ze slabszymi to tylko zwykla manipulacja przelicznikiem aby wyjsc na swoje i nie musiec wozic 150kkk (pewnie nawet nie masz tyle ladownosci).
      Rozumiem że rozmawiamy o moim rekordzie.

Nie mam tyle ładowności dlatego zwózkę robiłam dwa dni i odświeżałam ogame co minimum 5 minut. Nie powiem było to wyczerpujące siedzieć cały czas dostępna. Do tego parę osób miałam na straży które w różnych porach losowo miały sprawdzać czy jestem ON i jeżeli nie ma mnie 15 minut to miały wszczynać alarm. Raz byłam off dłużej to dostałam smska.

Całe dwa dni miałam rozpisane co do minuty co kiedy gdzie transportuję i teleportuję. Wraz z powiadomieniami w kom żeby nie mieć poślizgów.
      I jak pisałam w innym temacie - takich zwózek nie uzależnia się od transportów innych osób. Za duże ryzyko że ktoś nawali. Wszystko musi zależeć od działań na jednym koncie. Można mieć wyjście awaryjne jak np. ja że ktoś pilnuje czy siedzę ale tylko jedno konto.

Dlatego nie skorzystałam np. z blokady ataków bo blokada trwa za krótko a w środku tygodnia gdy idę do pracy nie ma jak odświeżać co 5 min gdy blokada się zakończy. Blokada ataków nie skróciłaby tego czasu bo lot DT przez 2 galę trwa tyle samo bez czy z blokada. Swoje flota musi przelecieć.

Nie ma lekko. :fsmile:

gardze wami wrote:

Proszę o jasną deklaracje. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu. Ustalcie między sobą.
      Temat dostałam od moda po tym jak prowadził mój sojusznik PIMPuś/zief w czerwcu 2008 roku.

Wiele lat go prowadziłam, zawsze byłam otwarta na propozycje np. kolory, różne rekordy. Ostatnio były zastoje w tematach typy rekordy dlatego np. nie wpisywałam pustego szablonu z x7 żeby nie straszyło. Jednak jeżeli ktoś taki szablon chciał pusty ponieważ uważał że więcej osób się wpisze wystarczyło napisać - dodałabym. Mnie takie puste tematy odstraszają ale nie oznacza że upierałabym się przy swoim bo wiele razy zmieniałam swoją wizję tematu (np. w rekordach u8 zmieniłam zapis na prośbę graczy i wpisywałam rekordy osób po banach, był wtedy pręgierz więc wiadomo było za co osoba siedzi). Rozumiem że moje zdanie może być błędne.

Problem z rekordami nie jest tylko tutaj. W 4-5 lat poznikały całkowicie rekordy unijne (z których często spisywałam rekordy, miałam tematy w ulubionych i widziałam gdy pojawiał się post). Obecnie tylko chyba 3 serwery mają tematy swoje. Dwa są w miarę prowadzone, jeden dochodzi - trzeba czasu aż temat się wyklaruje bo z początku zawsze pojawiają się rekordy niższe. Górników unijnych praktycznie nie ma. W górnicy ogame.pl przez prawie rok nie było zgłoszeń (a w tym czasie również wysłałam link do tematu do paru graczy topowych i nikt się nie wpisał). Rekordy speed x1 to większość moje skany. Kiedyś na 100 wpisów było 40 osób z mojego skanowania!! Zaniżałam deuter i pomimo że osoby dostały linki że i tak są w temacie żeby policzyły dex to odpowiedziały 2-3 osoby.

Ja tematu oddawać nie chcę. :fsad:

The post was edited 1 time, last by ciap ().

• gardze wami wrote:

Kto prowadzi Rekordy ogame.pl @Ruda czy @ciap
      Czy to ważne?

gardze wami wrote:

Proszę o jasną deklaracje Dziubasku. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu.
      Rekordy wszystkich speedów ma ciap, rekordy x7 - Ruda. Całkiem proste i o ile dziewczyny będą współpracować, tzn. spisywać od siebie wzajemnie rekordy, to super. Wydaje mi się, że celem nie jest tu sieczka w temacie i gównoburza, a stworzenie sytuacji, w której znany będzie stan faktyczny, czyli najlepsze wyniki graczy.

Lwica jest boska :)
    • [ciach]

Kategorie, Największy zysk z bitwy solo i ACS (teoretyczny) nie mają sensu. Jesteśmy w stanie dać RW. Sugeruje aby to usunąć.
      Proponuje dodać kategorię Największy zniszczony bunkier (solo) i ACS.
      Dla czytelności przedrostek 'Największa' suma procentów z RW wstawionych do ST ogólnie sugeruje zmienić na Suma procentów z RW wstawionych do ST.
      Sugeruje usunąć kategorie Największa suma procentów z RW wstawionych do ST ogólnie z racji karkołomności w liczeniu.

• Największa bitwa bez strat własnych solo: DemoN [3 X] vs. LubiszTo [CoEU] ~ 4186.22% entro [WarriorS] vs. Darth iwan666 [OUT] ~ 6720.11%
      • Największa bitwa bez strat własnych ACS: kaszub79 [WWO] & AndreP [WWO] vs. skinner69 ~ 3870.08%
      • Statki: 67 946 607 entro (Libra)
      • Sojusz z największą liczbą członków: 3 X (Uni68)
      • Najwiecej surowcow przejetych w jednym ataku: Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Najwiecej surowcow przejetych w jednym ataku: Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego metalu (solo):Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego metalu (acs):
      • Największa ilość przejętego kryształu (solo):
      • Największa ilość przejętego kryształu (acs):
      • Największa ilość przejętego deuteru (solo): Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego deuteru (acs):
      • Ilość bitew jednego gracza w ST na jednym uni: 11 Fabiano (Europa)
      • Ilość bitew jednego gracza w ST ogólnie: 192 Fabiano (Europa)
      • Największa suma procentów z RW wstawionych do ST jedno uni: 11 mln % Libra (patrz ST TOP10 dopóki Ruda nie usunęła)
      • Najwięcej razy zezłomowana osoba na miarę ST: 17 Aramis (Libra)
      • Największa suma procentów przegranych ST: 5.005.731,23% Starrk (Libra)
      • Najlepiej złomujący (iI): 3.934,72% balala (akcja Webber)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 uni: 17 [WSNR] (Europa)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (jednocześnie): 14 [ZLY SEN] (Quantum)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (ogólnie): 11 [ZLY SEN] (Quantum)
      • Ilość bitew jednego gracza w Top10 OGame.pl (ogólnie): 11 pl1 (Quantum)
      • Ilość bitew (SOLO) jednego gracza w Top10 ST na jednym uni: 6 Fabiano (Europa)
      • Ilość bitew (acs) jednego gracza w Top10 ST na jednym uni: 4 Fabiano (Europa)
      • Największa ilość ST w ciągu 24h: 6 Fabiano (Europa)
      • Największa ilość ST w ciągu 24h (ustawki):
      • Ilość ST tej samej ekipy w ACS w ciągu 24h: 2 [WSNR] (Europa)
      • Największa suma procentów z RW powyżej progu ST zrobionych w ciągu 24h (min. 3 RW): Marys (Quantum) 91128,39 % 24.11.2018 Marys (Quantum)
      Administrator Forum Toadie:
      Obraźliwe i bezsensowne teorie usuwam
    • Nikt nikomu tematu nie ukradł i nie było to moim celem. Do czasu stworzenia swoich rekordów dla samych x7 ciap miała tu tylko treści dla speedów x1 i x2.
      Temat nie był czytelny dla grających na x7 graczy, dlatego postanowiłam zrobić dla nich osobny temat gdzie swobodnie będą mogli zgłaszać swoje rekordy. Po pojawieniu się mojego tematu pierwszy post tego tematu uległ zmianie, przez co pojawił się problem. Usunęłam swój temat, gdyż wartości obu tematów w chwili obecnej będą do siebie bardzo zbliżone.
      Prosiłabym o zakończenie spekulacji w tej kwestii, bo nie jest to głównym tematem wątku.

Ogame.pl
      PoO, ST, DiD oraz S&D

[13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

:xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • Elkanen wrote:

Ano wlasnie, slowo klucz na koniec (podkreslilem). Bys nie chciala kombinowac tylko postarala sie o normalne zrobienie astro to bys nie musiala siedziec 48h online wiecej nic nie napisze bo znajdziesz zawsze wytlumaczenie na wszystko co tylko ktos Ci bedzie probowal zarzucic.
      Przy takich kosztach normalne zrobienie czegokolwiek nie jest możliwe.

Badanie kosztowało ponad 100kkk surowców (suma surowców bez przeliczania) więc nawet po wzięciu pod uwagę nowej ładowności potrzeba ok 2,2kk DT. Mam ich 800k więc musiałabym wybudować 1,4kk DT co stanowi koszt 8,4kkk metalu i 8,4kkk kryształu. Nawet jeżeli potem te DT bym zezłomowała (koszt 1,3kkk + 1,3kkk) to zostaje również kwestia bezpieczeństwa i spalonego deuteru.

Inna możliwość to trzymanie surowców w budynkach na all planetach i potem zwózka. Budynki kosztują metal i kryształ czyli finalnie ich potrzeba więcej. Przeliczając na deuter astrofizyka kosztuje 60kkk deuteru. Pojemność mojego konta w budynkach to 93kkk metalu i 25kkk kryształu co przeliczając na dex wynosi 43kkk deuteru. Więc pomimo że na wszystkich planetach coś budowałam miałam jeszcze o 16,5kk za mało deuteru który musiałam wozić. :E
      Do zwiezienia tego potrzebujesz 2,4kk DT i koszt również jest ponoszony w postaci deuteru mnie kosztowało to ok 450kk deuteru.

Więc masz dwa wyjścia do wyboru:
      1. Budujesz DT tylko na badanie i wszystko wozisz przez parę miesięcy i pilnujesz.
      2. Ładujesz wszystko w budynki i potem robisz zwózkę.

Choć uważam się w miarę dobrego gracza który umie upilnować surowce wolę jednak poświęcić 2 dni na zwózkę niż pilnować X czasu surowce. Spalanie pewnie na równi więc koszta te same. Zostaje kwestia bezpieczeństwa.
      Żeby spokojnie spać wybrałam opcję 2 dni. Myślę że większość graczy wybrałoby opcję jednorazowego pilnowania.

[ciach]

Super Moderator Ruda:
      offtop
    • @gardze wami

"Kategorie, Największy zysk z bitwy solo i ACS (teoretyczny) nie mają sensu. Jesteśmy w stanie dać RW. "
      Chodziło tutaj o RW gdzie jest meeega zysk a ktoś złom ukradł i zysk zwiał :D

"Największa bitwa bez strat własnych ACS: kaszub79 [WWO] & AndreP [WWO] vs. skinner69 ~ 3870.08%"
      Zrobione na x2

"Sojusz z największą liczbą członków: 3 X (Uni68)"
      [AVALON] wygrywa :D

"Ilość bitew jednego gracza w ST na jednym uni: 11 Fabiano (Europa)
      Ilość bitew jednego gracza w ST ogólnie: 192 Fabiano (Europa)"
      Chyba tu mają ludzie lepsze wyniki.

"Największa suma procentów z RW wstawionych do ST jedno uni: 11 mln % Libra (patrz ST TOP10 dopóki Ruda nie usunęła)"
      To dotyczyło jednego gracza.

Ogólnie rekordy w RW są dość problematyczne. Zmiana speed czy łączenie nie powinno mieć wpływu na takie rekordy? Jeżeli ktoś miał konto na u15 i przeszedł nim na u67 a potem na u68 i zmienił speed x1 na x7 to nadal to jedno konto i suma powinna dotyczyć wszystkich zmian i serwerów.

Najlepiej złomujący (iI): 3.934,72% balala (akcja Webber)
      Jaki serwer?

Z tymi:

• Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (jednocześnie): 14 [ZLY SEN] (Quantum)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (ogólnie): 11 [ZLY SEN] (Quantum)
      Coś pokręcone. Jednocześnie oznacza że w danym momencie, ogólnie w całej historii. Jeżeli dziś zrobię top10 raport, jutro ktoś zrobi ponownie top10 to wypadnę z czołówki. Jednocześnie miałam 1 RW w zestawieniu, ogółem takich RW miałam 2. :)

Idę rozmyślać. ;x

Super Moderator Ruda:
      komentarz do usuniętego postu ciach
    • Skoro jeden temat pozostał wypada coś zgłosić. Moderatora wątku proszę o określenie czy ma być używany nick poprzedniego właściciela czy mój.

Budynki na planecie
      • Magazyn metalu: 24 Vegi [uQuantum]
      • Magazyn kryształu: 23 Vegi [uQuantum]
      • Laboratorium badawcze: 20 Bladeripper [u68] Vegi [uQuantum]

Budynki na planecie sumarycznie
      • Laboratorium badawcze: 295 Vegi [uQuantum]

Badania
      • Technologia szpiegowska: 22 Vegi [uQuantum]]
      • Technologia komputerowa: 23 Vegi [uQuantum]
      • Technologia ochronna: 25 Vegi [uQuantum]]
      • Opancerzenie: 25 Vegi [uQuantum]
      • Technologia energetyczna: 22 Vegi [uQuantum]
      • Międzygalaktyczna Sieć Badań Naukowych: 14 Vegi [uQuantum]
      • Suma poziomów laboratoriów w MSBN: 295 Vegi [uQuantum]
      Powrót do nałogu...
      Spica ON
    • ciap wrote:

Największa bitwa bez strat własnych ACS: kaszub79 [WWO] & AndreP [WWO] vs. skinner69 ~ 3870.08%"
      OK, a co z Twoim nagłówkiem każdy speed (?)

"Sojusz z największą liczbą członków: 3 X (Uni68)"
      [AVALON] wygrywa :D
      OK

"Ilość bitew jednego gracza w ST na jednym uni: 11 Fabiano (Europa)
      Ilość bitew jednego gracza w ST ogólnie: 192 Fabiano (Europa)"
      Proponuje, żebyś znalazła, a dopóki tego nie zrobisz to mi zaufaj.

"Największa suma procentów z RW wstawionych do ST jedno uni: 11 mln % Libra (patrz ST TOP10 dopóki Ruda nie usunęła)"
      Proponuje policzyć dla każdego flociarza osobno. W moim odczuciu jeśli zamiar tego był inny należy taką kategorię dopisać.

Ogólnie rekordy w RW są dość problematyczne. Zmiana speed czy łączenie nie powinno mieć wpływu na takie rekordy? Jeżeli ktoś miał konto na u15 i przeszedł nim na u67 a potem na u68 i zmienił speed x1 na x7 to nadal to jedno konto i suma powinna dotyczyć wszystkich zmian i serwerów.

Najlepiej złomujący (iI): 3.934,72% balala (akcja Webber)
      Jaki serwer?
      Trudno powiedzieć. Starcie kiedyś zostało umieszczone, ale w związku z usuwaniem starych tematów nie ma do niego wglądu. Starcie zostało zrobione na x2 więc odpada jeśli nagle nagłówek każdy speed, nie oznacza każdy speed tylko x7. Starcie znajdziesz w KFZ, nie mylić z KFC. W razie co pisz pw.

Z tymi:

Coś pokręcone. Jednocześnie oznacza że w danym momencie, ogólnie w całej historii. Jeżeli dziś zrobię top10 raport, jutro ktoś zrobi ponownie top10 to wypadnę z czołówki. Jednocześnie miałam 1 RW w zestawieniu, ogółem takich RW miałam 2. :)

Coś za coś. Albo robisz w całej historii x7 (bazujesz również na usuniętych postach) albo robisz to na teraz. Na teraz WSNR ma 17 starć na swoim Uni i tego bym nie zmieniał.
      W ex temacie ex prowadzącej były również kategorie, które w moim odczuciu należy dopisać.
      Kolorystyka Rekordów z postu drugiego w moim odczuciu jest jak najbardziej OK.

Największa liczba gsów zniszczona solo:Marys [PACZKA] vs. legenda ~ 610266.31%
      Największa liczba gsów zniszczona ACS: Ate [DREAMS] Louve [DREAMS] aggressive [DREAMS] vs KIC [300] - 465888,58% --- TOP 2 ACS!
      Największy zniszczony bunkier SOLO: Marys [PACZKA] & chemikos [PACZKA] & pawelos [PACZKA] vs. MaK ~ 199136.08%
      Największy zniszczony bunkier ACS: maniek0121 & blokers & markus [KAC] & Fisher & entro [MG42] vs. Dzik [NoM] ~ 304088.2%

The post was edited 3 times, last by gardze wami ().

• Vegi wrote:

Moderatora wątku proszę o określenie czy ma być używany nick poprzedniego właściciela czy mój.
      Zależy kto go zrobił.
      Jeżeli poprzedni właściciel zgłoś nick tamtej osoby.
      Jeżeli zrobiłeś Ty na nicku tamtej osoby zgłoś się jako Ty z Twoim nickiem - jeżeli masz tylko taką ochotę. :fsmile:

W Zasadach mamy:
      "Rekordy są przypisane do osoby a nie do konta. "
    • dobrnełem i tu

budynki
      metal 50
      kris40
      deu47
      fuzyjna25
      terrek 15
      naniuty 11

budynki sumarycznie

fuzyjna382
      mag metal 295
      mag kris 295
      mag deu 288
      terki 201
      naniuty 145

badania

szpiegowska 22
      plazmowa 22
      energetyczna22
      astro 29 (to jak juz osobno ze wygrane prosze fioletowym kolorkiem xd)
      reszte danych ma @ciap jak bedzie miała czas i chęci to pewnie wpisze

edit:
      majs na czarodzieja xd
      Graczu z quantum szybko i zawsze kupię Twój deuter
      nie kiś dexu bo ci w końcu zabierze ten co potrzebuje bardziej....

The post was edited 1 time, last by ale cios antynazista ().

• board.pl.ogame.gameforge.com/i…ekordy-Uniwersum-Xanthus/

Nanity 11 wyrównanie Atuliti [Minionki] Xanthus.
      Elektrownia słoneczna 40 wyrównanie Bandit Dawn [Minionki] Xanthus.

board.pl.ogame.gameforge.com/i…buleon-Minionki-25997-26/
      Sonda szpiegowska (uni z ładownością) popraw mi na 3.284.079, chociaż wiem, że meduza miał koło 8 kk tego, ale nigdy nikt całości w akcji nie zobaczył, skanów całości nie widziałem, choć może ktoś ma, to poprawi. Tych sond też już zresztą nie ma, ale ilości w granicach 2,5-3 kk mogą być też na Yildun (janki dwukrotnie tracił minimalnie mniej niż ja, ale to było jakiś czas temu), a na Xanthus na pewno są.

Budynki nie powinny być odwrotnie u aleciosa? Deuter 47, a kryształ 40?
      Można prosić o dodanie doku do budynków? W razie czego Dok kosmiczny 8 gogol [Piraci] Xanthus.

Lwica jest boska :)
    • New

Ciężkie działo laserowe: 12.222.222 rekord OGame.pl i World

:P

uni34 [GLORY] - TOP 2 (TOP 1 flota) => oddane
      uni26 - TOP 8
      aktualnie - uni68 [-] - TOP 45 / po kolejnym UF Top 88 / a po jeszcze jednym UFTop 108 0_o

moje PB 8-) :

Ciężkie działo laserowe : 12.222.222
      - rekord światowy ogame