Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!)

    • Rekordy:

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Skłamałam? Nie. Nikt nie zgłasza już rekordów.
      Więc zapraszam ale zgłaszać należy rekordy zgodnie z speed i serwerem. Ty zgłosiłeś rekordy z Libry jako z Quantum. Nie wiem czy wszystkie ale na pewno np.

      Statystyki graczy x2
      * Punkty: 605.564.498 entro [Uni117]
      * Ekonomia: 489.794.093 audi [Uni117]
      * Badania: 92.000.552 Laycon [Uni117]

      x_x
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      Będziesz to jakoś różnicować, czyli robić konfiguracje czy po prostu największe możliwe wszystko, niezależnie od speedu?
      Ostatnim czasie wszystkie serwery idą na speed x7 eko (nawet serwer który powstał niedawno chce zmiany z x6 na x7) dlatego mogę rozróżnić dla x7 na flote.

      Ogólnie nie ogarniam co tu się dzieje. Od 2,5 roku jest info w regulaminie tematu że zgłosić się może każdy serwer. Jak każdy to niezależnie od speed. :fsad:
      Nie wpisywałam zbędnych kategorii bez rekordów bo temat byłby długi. Nie przeszkadzało to jednak w dodawaniu. Gracz Kovalem zgłosił nanity i zostały dodane.

      Mają być dodane? Będą jak wrócę z pracy.
      Ale nie można napisać że nie można było wpisywać się... :ffreak:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Kto prowadzi Rekordy ogame.pl @Ruda czy @ciap
      W Porozmawiajmy o ogame są dwa równoległe tematy. Zdecydujcie się.

      Krążownik: 3.100.000 Fisher [uLibra/138]

      Nie ma takiego rekordu na Librze.

      Astrofizyka: 29 ale cios (lvl wygrany) [uQuantum/117] Dagusia [u68]

      Facepalm. Nie ma znaczenia w jaki sposób zostało zrobione to badanie. Z dwojga złego wolałbym jak cios go wygrać niż zaciągać pożyczki według zasad nie spiętych w regulaminie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

    • gardze wami napisał(a):

      Kto prowadzi Rekordy ogame.pl @Ruda czy @ciap
      W Porozmawiajmy o ogame są dwa równoległe tematy. Zdecydujcie się.
      27 maja 2017 roku ze względu na zmieniające się konfiguracje zmieniłam regulamin tematu. Kiedyś można było się wpisywać tylko ze speed x1 i x2. Dlatego tamtego dnia zmieniła rgulamin tematu + napisałam posta: Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!). Można sprawdzić że nie jest edytowany.

      Post @Virtual_ManPL pokazał że czasem rekordy nie są zgłaszane na czas i były zrobione na mniejszym speed dlatego idąc na rękę pozwoliłam zgłaszać rekordy jeszcze po zmianach konfiguracji. Dokładnie chodzi mi o post: np. Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!)
      W przypadku badań czy budynków w większości przypadkach idzie określić kiedy rekord został zrobiony po przyrostach. Problematyczna jest obrona, flota i wszystkie rekordy specjalne.
      Dlatego w regulaminie jest "Jeżeli nie da się określić kto pierwszy zrobił dany rekord liczy się kolejność zgłoszeń. ". Jeżeli idzie taki rekord udowodnić to gracz ma plusa. Często też inni gracze na serwerze mogą potwierdzić rekord. Zawsze mówiłam że jeżeli coś jest w rekordach unijnych to uznaję to za pewniak.
      Nie tylko ja miałam problemy z zmieniającymi się konfiguracjami ponieważ ten sam problem dopadł tematy na ogame.FR czy ogame.ES. Swojego czasu prowadzący na FR nawet napisał że kończy z tym bo zmiana konfiguracji zniszczyła idee rekordów. Obecnie nie jestem w temacie ale pewnie jak wszystko się unormowało to wrócił do prowadzenia.
      Po co wpisywać w stare rekordy? Mała bo mała ale jest szansa że kiedyś powstanie serwer o mniejszym speed. Choć na ostatnie 5 lat chyba na wszystkie kraje powstały tylko 3 takie serwery.

      Jedyne tematy które dają radę na serwerach w kwestiach rekordów unijnych to 2-3 serwery. Uni 68 dobrze jest prowadzony jednak żeby rekordy były znośne gdy autor się stara potrzeba przynajmniej z pół roku żeby były jakieś miarodajne.
      Moje konto jest jednym z najstarszych na serwerze u68 i uwzględniając speed (np. 1 dzień na speed x5 liczony jest jako 5 dni) grało 8.160 dni. Serwer Q jeżeli policzymy w ten sam sposób ma wiek 18.831 dni. Więc większość rekordów powinna być z tego serwera lub określać +/- jaki jest rekord. Niestety ten serwer nie ma swoich rekordów.


      gardze wami napisał(a):

      Nie ma takiego rekordu na Librze.
      OK :)


      gardze wami napisał(a):

      Astrofizyka: 29 ale cios (lvl wygrany) [uQuantum/117] Dagusia [u68]

      Facepalm. Nie ma znaczenia w jaki sposób zostało zrobione to badanie. Z dwojga złego wolałbym jak cios go wygrać niż zaciągać pożyczki według zasad nie spiętych w regulaminie.
      Problem ustawiania nagród był omawiany w tym temacie w przypadku zmiany nagród w S&D. Wpisanych było w ten temat parę osób już z taką adnotacją. Temat ma 96 stron ale gdzieś tam była dyskusja na ten temat. Tak samo omawiane to było w rekordach unijnych gdzie prowadziłam tematy. A było to na paru serwerach

      Co do pożyczki. Kupowałam surowce zgodnie z Zasadami Gry płacąc minimum 2,5:1,5:1. Jeżeli gracz sprzedaje mi deuter po 1,6 i w tym czasie sprzedał mi 600kk to zamiast 960kk kryształu dostał 900kk. Czy Zasady Gry zostały złamane? No chyba nie. :fsmile:
      I co ciekawe było mu to na rękę. Ponieważ ma większy transport w dzień kiedy on robi astro. Dziubasku na tym polega pomaganie sobie w grze. Jeden gracz pożyczy Ci recki, inny wyśle dex na lot gdy braknie.

      Napiszesz "nie mam pewności czy oddałaś.".
      Po 1 nie musiałam oddawać więc problem z głowy - trzymałam się przeliczników. Wszystko poza 4 graczami zostało oddane. 4 osoby pauzują z powodu właśnie swojego astro. Jeżeli to czytacie oczywiście że Wam oddam :*
      Po 2 jaka masz pewność jak inne osoby robiły rekordy? Ostatnio na uni 68 całe 25 kont dostało bany. Jak sobie zobaczysz przyrosty tych osób to pomimo gry cześć z tych kont nie punktowała albo nie punktowała tak jak wskazuje eko. Punktów straconych też jakoś nie przybywa. Gdzie szły surowce? :fsmile:

      Elkanen napisał(a):

      gardze wami napisał(a):

      Z dwojga złego wolałbym jak cios go wygrać niż zaciągać pożyczki według zasad nie spiętych w regulaminie.
      Sa rowni i rowniejsi a przyklad zapozyczania sie ciap aby zrobic astro dobitnie to pokazal, ze jako GO majac znajomosci mozna zrobic cos wiecej niz bedac zwyklym graczem/userem.
      Zdradzę Ci tajemnicę. Jeżeli kupisz deuter po 2,5:1,5:1 to również nie dostaniesz bana pomimo że nie jesteś w team. Tylko nikomu nie mów o tej tajemnicy bo to tylko dla członków teamu. OK? :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a):

      Zdradzę Ci tajemnicę. Jeżeli kupisz deuter po 2,5:1,5:1 to również nie dostaniesz bana pomimo że nie jesteś w team. Tylko nikomu nie mów o tej tajemnicy bo to tylko dla członków teamu. OK?
      Ale po co mam kombinowac? :) skoro teraz handluje po 2,8/1,8 to myslisz, ze spodoba sie to moim dostawcom jesli zjade przelicznikiem na 2,5/1,5 z obietnica, ze oddam kiedy bede mial? :E

      ^BrzydaI^ napisał(a):

      no przycisnoles słabsze konta... pro kozak z Ciebie.

      Czym tu się chwalić wygranymi licytacjami haha no to się nazywa skil
      No flociarzom nie dasz rady A ciap dasz??? Haha. Z tego co widzę to tylko wytykasz komuś kto co zrobił nic więcej-leszcze tak robią.
      Idac Twoim tokiem myslenia to flociarz ze scislej topki, ktory trafi dt gornika wypchane po brzegi i zrobi rw na kilka/kilkanascie miliardow to jest pro zawodnik?
    • Elkanen napisał(a):

      Ale po co mam kombinowac?
      Naprawdę muszę to pisać? :fsmile:
      Wysłałam jednemu graczowi 2kkk deuteru na jego astro bez handlu. Po co? Żeby wcześniej kliknął swoje astro i nie woził tych surowców. Gracz 2 albo 3 razy dostał złoma przed samym badaniem więc wolałam żeby miał u mnie dług niż kolejny raz wtopił.
      Dlatego gracze sobie pomagają w badaniach. I z tego co wiem nie tylko ja tak robię ale jest więcej takich osób.

      Jak innemu raz zezłomowali grawitony to również mu zrobiłam na zasiadaniu bo mnie... :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Wysłałam jednemu graczowi 2kkk deuteru na jego astro bez handlu.
      Ty mozesz wyslac bo jestes wyzej ale jesli handlujesz ze slabszymi to tylko zwykla manipulacja przelicznikiem aby wyjsc na swoje i nie musiec wozic 150kkk (pewnie nawet nie masz tyle ladownosci). Dlatego tez zapytalem:

      Zapytaj programistów OGame

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elkanen ().

    • ciap napisał(a):

      27 maja 2017 roku ze względu na zmieniające się konfiguracje zmieniłam regulamin tematu. Kiedyś można było się wpisywać tylko ze speed x1 i x2. Dlatego tamtego dnia zmieniła rgulamin tematu + napisałam posta: Rekordy OGame.pl (wszystkie speed zapraszam!). Można sprawdzić że nie jest edytowany.
      Proszę o jasną deklaracje Dziubasku. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

    • Elkanen napisał(a):

      Ty mozesz wyslac bo jestes wyzej ale jesli handlujesz ze slabszymi to tylko zwykla manipulacja przelicznikiem aby wyjsc na swoje i nie musiec wozic 150kkk (pewnie nawet nie masz tyle ladownosci).
      Rozumiem że rozmawiamy o moim rekordzie.

      Nie mam tyle ładowności dlatego zwózkę robiłam dwa dni i odświeżałam ogame co minimum 5 minut. Nie powiem było to wyczerpujące siedzieć cały czas dostępna. Do tego parę osób miałam na straży które w różnych porach losowo miały sprawdzać czy jestem ON i jeżeli nie ma mnie 15 minut to miały wszczynać alarm. Raz byłam off dłużej to dostałam smska.

      Całe dwa dni miałam rozpisane co do minuty co kiedy gdzie transportuję i teleportuję. Wraz z powiadomieniami w kom żeby nie mieć poślizgów.
      I jak pisałam w innym temacie - takich zwózek nie uzależnia się od transportów innych osób. Za duże ryzyko że ktoś nawali. Wszystko musi zależeć od działań na jednym koncie. Można mieć wyjście awaryjne jak np. ja że ktoś pilnuje czy siedzę ale tylko jedno konto.

      Dlatego nie skorzystałam np. z blokady ataków bo blokada trwa za krótko a w środku tygodnia gdy idę do pracy nie ma jak odświeżać co 5 min gdy blokada się zakończy. Blokada ataków nie skróciłaby tego czasu bo lot DT przez 2 galę trwa tyle samo bez czy z blokada. Swoje flota musi przelecieć.

      Nie ma lekko. :fsmile:


      gardze wami napisał(a):

      Proszę o jasną deklaracje. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu. Ustalcie między sobą.
      Temat dostałam od moda po tym jak prowadził mój sojusznik PIMPuś/zief w czerwcu 2008 roku.

      Wiele lat go prowadziłam, zawsze byłam otwarta na propozycje np. kolory, różne rekordy. Ostatnio były zastoje w tematach typy rekordy dlatego np. nie wpisywałam pustego szablonu z x7 żeby nie straszyło. Jednak jeżeli ktoś taki szablon chciał pusty ponieważ uważał że więcej osób się wpisze wystarczyło napisać - dodałabym. Mnie takie puste tematy odstraszają ale nie oznacza że upierałabym się przy swoim bo wiele razy zmieniałam swoją wizję tematu (np. w rekordach u8 zmieniłam zapis na prośbę graczy i wpisywałam rekordy osób po banach, był wtedy pręgierz więc wiadomo było za co osoba siedzi). Rozumiem że moje zdanie może być błędne.

      Problem z rekordami nie jest tylko tutaj. W 4-5 lat poznikały całkowicie rekordy unijne (z których często spisywałam rekordy, miałam tematy w ulubionych i widziałam gdy pojawiał się post). Obecnie tylko chyba 3 serwery mają tematy swoje. Dwa są w miarę prowadzone, jeden dochodzi - trzeba czasu aż temat się wyklaruje bo z początku zawsze pojawiają się rekordy niższe. Górników unijnych praktycznie nie ma. W górnicy ogame.pl przez prawie rok nie było zgłoszeń (a w tym czasie również wysłałam link do tematu do paru graczy topowych i nikt się nie wpisał). Rekordy speed x1 to większość moje skany. Kiedyś na 100 wpisów było 40 osób z mojego skanowania!! Zaniżałam deuter i pomimo że osoby dostały linki że i tak są w temacie żeby policzyły dex to odpowiedziały 2-3 osoby.

      Ja tematu oddawać nie chcę. :fsad:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • gardze wami napisał(a):

      Kto prowadzi Rekordy ogame.pl @Ruda czy @ciap
      Czy to ważne?

      gardze wami napisał(a):

      Proszę o jasną deklaracje Dziubasku. Czy temat z Rekordami ogame.pl przejęła @Ruda mimo, że 27 maja zmieniłaś 'regulamin' czy dalej prowadzisz go Ty? Bo jeśli dalej się poczuwasz do prowadzenia 'ogólnych' rekordów to nie widze sensu zakładania drugiego takiego 'samego' tematu.
      Rekordy wszystkich speedów ma ciap, rekordy x7 - Ruda. Całkiem proste i o ile dziewczyny będą współpracować, tzn. spisywać od siebie wzajemnie rekordy, to super. Wydaje mi się, że celem nie jest tu sieczka w temacie i gównoburza, a stworzenie sytuacji, w której znany będzie stan faktyczny, czyli najlepsze wyniki graczy.

      Lwica jest boska :)
    • [ciach]

      Kategorie, Największy zysk z bitwy solo i ACS (teoretyczny) nie mają sensu. Jesteśmy w stanie dać RW. Sugeruje aby to usunąć.
      Proponuje dodać kategorię Największy zniszczony bunkier (solo) i ACS.
      Dla czytelności przedrostek 'Największa' suma procentów z RW wstawionych do ST ogólnie sugeruje zmienić na Suma procentów z RW wstawionych do ST.
      Sugeruje usunąć kategorie Największa suma procentów z RW wstawionych do ST ogólnie z racji karkołomności w liczeniu.

      • Największa bitwa bez strat własnych solo: DemoN [3 X] vs. LubiszTo [CoEU] ~ 4186.22% entro [WarriorS] vs. Darth iwan666 [OUT] ~ 6720.11%
      • Największa bitwa bez strat własnych ACS: kaszub79 [WWO] & AndreP [WWO] vs. skinner69 ~ 3870.08%
      • Statki: 67 946 607 entro (Libra)
      • Sojusz z największą liczbą członków: 3 X (Uni68)
      • Najwiecej surowcow przejetych w jednym ataku: Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Najwiecej surowcow przejetych w jednym ataku: Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego metalu (solo):Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego metalu (acs):
      • Największa ilość przejętego kryształu (solo):
      • Największa ilość przejętego kryształu (acs):
      • Największa ilość przejętego deuteru (solo): Yossarian [NPF] vs. Mis Uszatek ~ 46349.37%
      • Największa ilość przejętego deuteru (acs):
      • Ilość bitew jednego gracza w ST na jednym uni: 11 Fabiano (Europa)
      • Ilość bitew jednego gracza w ST ogólnie: 192 Fabiano (Europa)
      • Największa suma procentów z RW wstawionych do ST jedno uni: 11 mln % Libra (patrz ST TOP10 dopóki Ruda nie usunęła)
      • Najwięcej razy zezłomowana osoba na miarę ST: 17 Aramis (Libra)
      • Największa suma procentów przegranych ST: 5.005.731,23% Starrk (Libra)
      • Najlepiej złomujący (iI): 3.934,72% balala (akcja Webber)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 uni: 17 [WSNR] (Europa)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (jednocześnie): 14 [ZLY SEN] (Quantum)
      • Ilość bitew jednego sojuszu w Top10 OGame.pl (ogólnie): 11 [ZLY SEN] (Quantum)
      • Ilość bitew jednego gracza w Top10 OGame.pl (ogólnie): 11 pl1 (Quantum)
      • Ilość bitew (SOLO) jednego gracza w Top10 ST na jednym uni: 6 Fabiano (Europa)
      • Ilość bitew (acs) jednego gracza w Top10 ST na jednym uni: 4 Fabiano (Europa)
      • Największa ilość ST w ciągu 24h: 6 Fabiano (Europa)
      • Największa ilość ST w ciągu 24h (ustawki):
      • Ilość ST tej samej ekipy w ACS w ciągu 24h: 2 [WSNR] (Europa)
      • Największa suma procentów z RW powyżej progu ST zrobionych w ciągu 24h (min. 3 RW): Marys (Quantum) 91128,39 % 24.11.2018 Marys (Quantum)
      Administrator Forum Toadie:
      Obraźliwe i bezsensowne teorie usuwam
    • Nikt nikomu tematu nie ukradł i nie było to moim celem. Do czasu stworzenia swoich rekordów dla samych x7 ciap miała tu tylko treści dla speedów x1 i x2.
      Temat nie był czytelny dla grających na x7 graczy, dlatego postanowiłam zrobić dla nich osobny temat gdzie swobodnie będą mogli zgłaszać swoje rekordy. Po pojawieniu się mojego tematu pierwszy post tego tematu uległ zmianie, przez co pojawił się problem. Usunęłam swój temat, gdyż wartości obu tematów w chwili obecnej będą do siebie bardzo zbliżone.
      Prosiłabym o zakończenie spekulacji w tej kwestii, bo nie jest to głównym tematem wątku.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa: