Przyklejony Nowe Filmy

    • No i mamy pierwszy trailer bękartów Quentina.

      EDIT



      Zapamiętajcie to logo, bo film nim sygnowany narobi niedługo wiele zamieszania.

      Nie powinno mnie to dziwić, ale i tak zabawne i zarazem irytujące jest to do jakiego stopnia olano w naszym kraju tę produkcję. Cały komiksowy światek czeka na premierę filmu z wypiekami na twarzy a u nas nic.
      Dla nie wtajemniczonych mowa o obrazie Watchmen/Strażnicy, będącego wierną ekranizacją kultowego komiksu Alana Moorea i Davea Gibbonsa z 1986 roku, który przewrócił komiksowa scenę do góry nogami ioddzielił grubą krechą starą jakośc od nowej.

      Za ekranizację strażników odpowiedzialny jest Zack Snyder, i bez wątpienia jest on najlepszą rzeczą jaka mogła się przytrafić temu przedsięwzięciu.

      O ile poprzednia komiksowa ekranizacja Snydera, Frank Miller's 300 opowiada raczej nieskomplikowaną historię, - i chodzi w niej głownie o pokazanie wodotrysków i nieustannej sieczki - to o fabule Watchmen można się wypowiadać tylko w samych superlatywach. Ilość postaci i wątków przewijających się przez kilkaset kart komisku jest mocno przytłaczająca i czasem trudno nadażyć za rozwojem akcji. Do tego wszystko - poczawszy od dialogów, poprzez oddanie głębi bohaterów na świetnych grafikach skończywszy - podane jest czytelnikowi z takim polotem i rozmachem że naprawdę wydzielałem sobie czas na lekturę, żeby nie pochłonąć wszystkiego za jednym posiedzeniem.

      Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zbytnia szczegółowość, która zarzucano Snyderowi w przypadku 300 w przypadku Watchmen staje się jego największym atutem. Wszystko grało idealnie, potrzebny był jedynie reżyser, który przeniesie to wszystko na duży ekran. I taki sie znalazł.



      Pytanie tylko ile komiksu uda się Snyderowi upchnąć w tych trzech zapowiadanych godzinach. Oby cały.

      Komiks
      Trailer

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tytus ().

    • Ostatnio oglądałem nowych " Włatców Móch" i muszę powiedzieć tak:
      1. Trochę chwilami się dłużył ( może wina krzesełek, strasznie mnie bolała poooopa)
      2. Są mocne teksty obrażające niektóre wartości czy ugrupowania, ale to nie szkodzi.
      3. Film nie odstaje od serialu.
      4. Troszeczkę na początku dziwnie się ogląda.

      Ogólnie dałbym 6-7/10. Dużo śmiechu i zabawy, warto obejrzeć, choć sam film nie zapadnie za bardzo w pamięć.

      Nie chce mi się patrzeć w tyłu, ale czy film "Zmierzch" jest dobry?
    • polecam wszystkim film "Slumdog. Milioner z ulicy"
      Film opowiada historie Jamala, ktory wychowywal sie na ulicy, duzo widzial, w tle przewija sie cudowna milosc. Film zaczyna sie od tego, ze Jamal staje przed pytaniem za milion w "Milionerach" i wtedy wkracza policja ktora twierdzi, ze taki biedak jak on nie moze znac odpowiedzi na takie pytania. Torturuja go i wtedy mozemy zobaczyc jak wygladalo jego dziecinstwo i przez co musial przechodzic.
      Polecam go bo naprawde warto !!!
    • Muzyka w slumdog faktycznie zaslugiwała na oscara :-] :-]

      Całosc bardzo dobra, chociaz czasem mi sie dłuzyło. Motyw jak wskakuje do sraczyka i cały z kupy biegnie po autograf, lub gdy z bratem chodzili sobie po rozpędzonym wagonie i do tego ta muzyka...cos niesamowitego.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • CookieMonster napisał(a)
      dzisiaj premiera SRAŻNIKÓW !!!!! zaraz do kinka sie wybieram ;]

      no film mnie zaskoczyl, ze nie jest cos jak X men - czyli typowe mordobicie bez wiekszego przekazu
      patrzac w jakich latach powstal komiks to to siega glebiej...
      strasznie ambitny film mimo ze opowiada o ludziach z pewnymi zdolnosciami - chociaz tak naprawde tylko John ( Mr. Manhatan ) byl niezwykla postacia o niezwyklych zdolnosciach
    • bezimienny007 napisał(a)
      Oglądał ktoś Valkirie ? Dzisiaj wybieram się do kina, ale może ktoś jeszcze mi coś odradzi ? :)


      Valkyrie zhamburgeryzowana, ale to juz norma w hollywoodzkich produkcjach. Nacjonalistę i polonofoba von Stauffenberga wykreowano na zbawcę ludzkości i jednego z nielicznych w trzeciej rzeszy dobrych niemców. Tak poza tym nawet trzyma w napięciu i przyjemnie się ogląda. Jeśli nie masz w zwyczaju uczyc się historii w kinie to możesz zobaczyć.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Tytus ().

    • bezimienny007 napisał(a)
      Oglądał ktoś Valkirie ? Dzisiaj wybieram się do kina, ale może ktoś jeszcze mi coś odradzi ? :)

      fajnie tylko dziwne uczucie wiedziec juz na poczatku jak to sie konczy :P
    • PimP 1987 napisał(a)
      bezimienny007 napisał(a)
      Oglądał ktoś Valkirie ? Dzisiaj wybieram się do kina, ale może ktoś jeszcze mi coś odradzi ? :)

      fajnie tylko dziwne uczucie wiedziec juz na poczatku jak to sie konczy :P



      Nazwałbym to raczej głupim uczuciem, ale cóż, tak jest z filmami opartymi na znanych wydarzeniach historycznych. Jakby nie było przyjemnie się oglądało, dobra gra Cruise'a, lecz nie nazwałbym Valkirii nowym filmem.
    • Ostatnio oglądałem:

      Eden Lake - średni thriller, w sam raz na jeden, wieczór. Historia z początku może wydawać się mało realna, lecz po obejrzeniu, zaczynamy się zastanawiać do czego zdolny jest człowiek... film brutalny. 7/10

      Oszukana - Historia na faktach, wzruszający dramat, pokazujący nieudolności i zakłamanie policji, trochę przewidywalny, czasami nudny, czasami trzymający w napięciu;p niezła rola Angeliny Jolie. Ogólnie powinien się podobać, choć nie musi:P
      8/10
    • Oglądał ktoś może film "nienarodzony" ? Ja byłem przedwczoraj na nim i muszę powiedzieć, że naprawdę dobry film. Choć pisz, że horror to nie taki straszny ;) Można powiedzieć, że wogóle ;) Jedynie dziewczyny czasem odwracały głowę:P

      Ciekawa fabuła, afekty takie do obejrzenia ;)

      Co do czesia bo widzialem ze ktoś o nim pisał. Żałuję, że na to poszedłem. Lepiej w domu to obejrzeć. Początek super, ale potem chwilami się dłuzył i dłużył. kompletnie niepotrzebny wątek z tymi misiami. Chcieli na chama jak najbardziej przedłużyć film. Śmieszny film, ale miejscami zasypiałem

      S:4000 ACS:7608
      ST:71 7Dni-9ST
      [21:40]marcik>wiercipupka;P
      [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
      [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
      [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
    • Czesiownik napisał(a)
      Oglądał ktoś może film "nienarodzony" ? Ja byłem przedwczoraj na nim i muszę powiedzieć, że naprawdę dobry film. Choć pisz, że horror to nie taki straszny ;) Można powiedzieć, że wogóle ;) Jedynie dziewczyny czasem odwracały głowę:P

      Ciekawa fabuła, afekty takie do obejrzenia ;)



      Zabłąkany forumowiczu jesśi czytasz ten tekst, to wiedz, że Nienarodzony to największy, parszywy gniot jaki widziałem od lat. A uwierz że sporo kina w życiu widziałem. Nie, cofam to! Nienarodzony to największy gniot jaki widziałem w całej mojej dotychczasowej egzystencji. Piszę to bez najmniejszej przesady i przyznaję bez bicia, że celowo postanowiłem zmarnować na tego gniota kilkadziesiąt minut z mojego życia

      Trailer do tego filmu zobaczyłem przed seansem Strażników, na których poszedłem ze znajomymi, i już wtedy miałem z kumplami z niego niezły ubaw.

      Rozbawieni zapowiedzą, po wyjściu obiecaliśmy sobie zobaczyć Unborn w całości przy piwie, zwyczajnie, dla jajec. tak też zrobiliśmy, no i wyszło to czego się spodziewałem. Nienarodzony jet filmem schematycznym i przewidywalnym qwa aż do bólu. To aż wstyd coś takiego schematycznego w dzisiejszych czasach wypuszczać. Scenarzysta powinien zostać wychłostany i wykąpany w solance, bo to co napisał to jawna kpina z widza, który zapłacił za bilet.
      Przez cały czas trwania tego pożal się boze filmu grozy typowaliśmy ze znajomkami co się za chwilę wydarzy i zawsze któreś z nas trafiało w dychę.

      Wszystko w tym filmie jest typowe i otrzaskane aż do wyrzygania, rozwój scenariusza, durna historyjka, zwroty akcji, bohaterowie. To już Efekt motyla noga jest lepszy, a jak Efekt motyla noga jest od czegoś lepszy to znaczy że jest katastrofalnie.

      A tego klasycznego mrocznego bachora, oklepanego do tego stopnia, że nabijają się juz z niego nawet w reklamach plusa to mogli by sobie darować, bo to komedia sama w sobie.

      Jedyna dobra rzecz w tym filmie to ta dupa w stringach z plakatu. Znam ładniejsze, ale i tak się przyjemnie patrzyło.

      Udziału Oldmana w tym widowisku nie komentuję.

      Podsumowując film tak smutno przewidywalny, że aż śmieszny. Nie oglądać! Omijać z daleka! Chyba że wam zapłacą, i to dobrze.

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Tytus ().

    • coz dawno mnie na forum nie bylo mimo ze do kina chodze regularnie czyli 1-2 razy w tygodniu.cos moge powiedziec:ostatnim dobrym filmem ktory udalo mi sie tam zobaczyc byli Straznicy.i basta.zaden Slumdog czy cos rownie ckliwego nie jest w stanie mnie sciagnac przed duzy ekran chociaz moze skusze sie na zobaczenie tego filmu na dvd kiedy tylko wyjdzie.w koncu wszyscy zachwalaja mozna rzucic okiem.btw Nienarodzony byl straszny.i niestety nie pod wzgledem ze rozsypywalem popcorn i oblewalem dziewczyne coca-cola w trakcie seansu.tak wiec jak na horror a nawet triller to slabiutko.

      btw Tytus nie przesadzaj na pewno nie najgorszy film twojego zycia...ja sam moge podac kilka (nascie?) gorszych filmidel na tytul ktorych do tej pory budze sie w nocy z krzykiem.niestety

      co by daleko nie szukac Mow mi Dave z ostatnich filmow inteligentnych inaczej.do tego stopnia ze po wyjsciu mialem ochote isc do kasy i powiedziec "bardzo smieszne,a teraz powiedzcie mi kiedy naprawde bedzie seans za ktory zaplacilem".zycie.samo zycie nawet

      co do Wlatcow Moch czy jak sie to tam niby pisze nie bylem,mam nadzieje ze sie nie natkne nawet na trailer bo nienawidze.zreszta kazdy kto ogladal popisy Cartmana,Stana,Kyla,Kennego i reszty dzieciakow z South Parku nawet kijem przez szmate nie tknie Wlatcow.

      dzis premiera Szybko i wsciekle.moze glebi filozoficznej nie dostane ale licze na poltorej godziny poscigow,fajnych aut i milych dla oka przedstawicielek plci pieknej (dziewczyny w to miejsce wstawiaja napakowana jak ciezarowka klata imc Vina D.) i licze ze to dostane.idealne na piatkowy wieczor po calym dniu tyrki

      jako fan komiksowego uniwersum Marvel'a czekam z scisnietymi posladkami na premiere X-Men Origin:Wolverine.zobaczymy.mam nadzieje ze wychadzac z sali po seansie nie bede plakal w kacie jak pan Kaczynski po ostanich wyborach.oblukamy


      editki: wiec panowie i panie Szybko i Wsciekle tak jak sie spodziewalem.laski,auta,wyscigi i faceci jak z magazynu Vogue.da sie obejrzec bez stekania i placzu mimo "paru" fantastycznie nieprawdopodobnych momentow;

      i polecam Zapasnik'a.bardzo dobry film.obejrzcie sobie.aktorstwo lux,Rourke zagral super role i Marisa Tomei tez dobrze wypadla.a przede wszystkim muza.piekna rzecz godna zobaczenia

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez GamBit ().

    • też miałem okazję oglądać unborn i musze się zgodzić - pobił wszelkie rekordy banalności. Sie zastanawiam czasem, czy producenci dający kase na film czytają scenariusz przedtem.

      Z nowych, nawet niezly "edenlake" i to mowi osoba która uważa wszelkie horrory za zbrodnie przeciwko filmowi. Mimo, że dosyć banalny początek w stylu: młoda para przeżywa łikend w pieknych okolicznościach przyrody który okazuję się koszmarem - to już rozwiniecię i koniec całkiem, całkiem.

      Oscarowy "ciekawy przypadek.." nie ruszył mnie. To znaczy film zły nie jest, naprawdę doceniam efekty specjalne użyte w filmie, ale to taka typowa wzruszająca opowieść, którą się kręci tylko dla nagrody filmowej. Innych laureatów oscarów nie widziałem, nadrobię wkrótce.

      Zaskoczył mnie bardzo "waltz z bashirem", zrobienie pseudo dokumentu animowanego naprawde było dobrym pomysłem. Druga sprawa, że co najważniejsze, nie czuć, że film przybrał tylko jedną stronę w historii o wojnie, zwyczajnie pokazuje jej bezsens i absurd. Ekstra przejście z animacji do zwykłego obrazu na końcu. Można śmiało polecić.

      Frost/Nixon ekstra, choć muszę przyznać, że brakuję mu ostrości, którą zawsze oczekuję i cenię przy tego rodzaju filmach.


      Pytanie tylko ile komiksu uda się Snyderowi upchnąć w tych trzech zapowiadanych godzinach. Oby cały.

      Komiks
      Trailer


      czy to nie przypadkiem glassowska muzyka z serii qatsi w tle ;)?


      A co do nadchodzących filmów:

      [URL=http://www.filmweb.pl/f469370/Limits+of+Control%2C+The,2009]nowy film jarmuscha[/URL]

      youtube.com/watch?v=YJQ5bLmYGm0

      Patrząc na obsadę, może być naprawdę nieźle, choć z traileru widzę, że fabuła taka niejarmuschowa.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Abraxas ().

    • O GamBit z uni 26 Witam ;) Wątpię żebyś mnie pamiętał, ale ja pamiętam :D

      Co do tego nienarodzonego, to aż tak złego zdania o tym filmie nie mam. Co prawda był schematyczny trzeba to przyznać. Ale nie zawsze ;) Film ogólnie mi się podobał, choć był ten właśnie jeden wielkie minus ;)

      A co do "luster". Niestety nie miałem jeszcze czasu go obejrzeć. Ale widzę, że są dobre opinie na ten temat. Także muszę go zobaczyć w ten weekend, badź w tygodniu ;)

      S:4000 ACS:7608
      ST:71 7Dni-9ST
      [21:40]marcik>wiercipupka;P
      [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
      [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
      [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
    • Właśnie wróciłem z Szybkich i Wściekłych.

      Ogólnie film dobry, aczkolwiek nieco magiczny, gość po 4 bułach po których powinien pluć zębami, nie miał nawet śladu na twarzy :XP:
      Samochody dobre, muscle cary ładnie wyeksponowane, no i Jordana Brewster 8-)

      Polecam
      Beta for life baby !
    • "Zapaśnik", "Zapowiedź" - filmy jakie mozna polecic z pewnoscia, ze wiekszosci przypadna do gustu
      co do "Szybkich i Wscieklych" - z braku laku mozna sie na to wybrac choc mnie zbytnio nie kreca takie filmy i zatrzymalem sie na 2 czesci i jakos nie korcilo mnie zeby obejrzec kolejne.
      "Watchmeni" za to byli bardzo ciekawi - nie jakas fabula X menowa tylko naprawde konkretny klimat i ciekawa historia ;]
    • PimP 1987 napisał(a)
      "Zapaśnik", "Zapowiedź" - filmy jakie mozna polecic z pewnoscia, ze wiekszosci przypadna do gustu


      podpisuje sie pod tym wszystkimi konczynami

      PimP 1987 napisał(a)
      co do "Szybkich i Wscieklych" - z braku laku mozna sie na to wybrac choc mnie zbytnio nie kreca takie filmy i zatrzymalem sie na 2 czesci i jakos nie korcilo mnie zeby obejrzec kolejne.

      eee no co ty :] Jordana Brewster jest warta obejrzenia tego naciaganego filmu :)

      PimP 1987 napisał(a)
      "Watchmeni" za to byli bardzo ciekawi - nie jakas fabula X menowa tylko naprawde konkretny klimat i ciekawa historia ;]

      dobry film mimo ze nie dla wszystkich ale kto ceni kultowe komiksy temu sie spodoba.

      btw bylem wczoraj na PUSH.film taki troche Straznikowy,X-Menowy i Herosowy ale da sie obejrzec.nie powiem zebym bardzo byl wciagniety przez fabule itp ale moze byc.szczegolnie ze lubie takie pierdoly o telekinezie,widzeniu przyszlosci itd.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez GamBit ().

    • GamBit napisał(a)
      PimP 1987 napisał(a)
      co do "Szybkich i Wscieklych" - z braku laku mozna sie na to wybrac choc mnie zbytnio nie kreca takie filmy i zatrzymalem sie na 2 czesci i jakos nie korcilo mnie zeby obejrzec kolejne.

      eee no co ty :] Jordana Brewster jest warta obejrzenia tego naciaganego filmu :)

      i powiedzmy sobie szczerze że jest to jedyny atut tego filmu (dla żeńskiej widowni to chyba Vin tylko się łapie:P)
      seria z filmu na film robi się coraz głupsza i scenarzyści postawili sobie chyba za punkt honoru zrobić większy badziew niż Torque. poprzeczka postawiona wysoko, jeszcze jedna część i myśle że cel osiągną :O


      Spam from 07 Sep 2006
    • GamBit napisał(a)
      btw bylem wczoraj na PUSH.film taki troche Straznikowy,X-Menowy i Herosowy ale da sie obejrzec.nie powiem zebym bardzo byl wciagniety przez fabule itp ale moze byc.szczegolnie ze lubie takie pierdoly o telekinezie,widzeniu przyszlosci itd.

      no wlasnie mam zamiar sie na to przejsc dzisiaj
      z takich historycznych - "General Nil" - ciekawy film, polecam
      za to "General - Zamach na Gibraltarze" - jalowka, gdybym nie pracowal w Multikinie i nie mial wejsciowek za darmo to bym sie strasznie wkurzyl i chyba juz wiecej nie przyszedl do kina ^^
    • PimP 1987 napisał(a)
      GamBit napisał(a)
      btw bylem wczoraj na PUSH.film taki troche Straznikowy,X-Menowy i Herosowy ale da sie obejrzec.nie powiem zebym bardzo byl wciagniety przez fabule itp ale moze byc.szczegolnie ze lubie takie pierdoly o telekinezie,widzeniu przyszlosci itd.

      no wlasnie mam zamiar sie na to przejsc dzisiaj
      z takich historycznych - "General Nil" - ciekawy film, polecam
      za to "General - Zamach na Gibraltarze" - jalowka, gdybym nie pracowal w Multikinie i nie mial wejsciowek za darmo to bym sie strasznie wkurzyl i chyba juz wiecej nie przyszedl do kina ^^


      eee Panie i Panowie.dzis premiera Wolverine'a.ja pierdziele dlugo na to czekalem.jutro sie wybieram wiec po powrocie zdam relacje.mam nadzieje ze sie nie zawiode
    • GamBit napisał(a)
      eee Panie i Panowie.dzis premiera Wolverine'a.ja pierdziele dlugo na to czekalem.jutro sie wybieram wiec po powrocie zdam relacje.mam nadzieje ze sie nie zawiode


      No i jak? Bo aż sam jestem ciekaw, czy będzie równie znamienity, jak kinowe adaptacje X-menów.
    • ja jestem bardzo ciekaw jaki bedzie nowy star trek, po trailerze wnioskuje ze raczej mi sie nie spodoba 8-) ale obacze.

      Polecam zato "Observe and Report" klik , komedia. Niestety w naszym "pieknym" kraju raczej w kinach niezagosci.
    • Prince of Persia

      Wielu z pewnością miało do czynienia z tym właśnie wątkiem faublarnym, z ta historią i z samym księciem. Zabawa przy tym fajna (osobiście najbardziej ruszyła mnie druga część Warrior Within. Fakt, że zobaczymy to na srebrnym ekranie ucieszy z pewnością nie jednego fana starożytnej Persji.


      IX wiek, średniowieczna Persja. Główny bohater - młody książę, w czasie jednej z wojennych wypraw natrafia na ostrze posiadające potężne magiczne możliwości i tajemniczą klepsydrę kryjącą w sobie Piaski Czasu, które mogą zamieniać ludzi w piaskowe potwory.

      Niejaki El Mayimbe, który miał okazję zapoznać się ze scenariuszem, opisuje go jako Indianę Jonesa w IX wieku. Bez zdradzania jakichkolwiek szczegółów mówi, że fabuła wiernie trzyma się wydarzeń znanych z gier komputerowych. Podczas akcji i walk mamy zobaczyć wiele elementów gimnastyki oraz współczesnego parkour.

      Film Prince of Persia został zapowiedziany jeszcze w 2004 roku. Jego produkcją ma zająć się Jerry Bruckheimer (Piraci z Karaibów) na potrzeby wytwórni Walt Disney Pictures. Przy projekcie pracuje także Michael Bay, reżyser filmu Transformers. Opisywany scenariusz stworzył zaś Jordan Mechner, twórca gier PoP, wraz z autorem fabuły filmu Day After Tomorrow.



      Twórcy: Mike Newell, Jordan Mechner, Jeffrey Nachmanoff
      Przwidywana premiera: 28 maja 2010

      Trailer:

      pl.youtube.com/watch?v=rSrCIpa5Jw0&feature=related

      ---------------

      The Hobbit

      Wielu z pewnością stęskniło się za zekranizowaną trylogią Tolkiena. Powrót do Śródziemna staje się teraz faktem. Powstaje bowiem film na postawie książki Hobbit. Osobiście nie mogłem się doczekać oficjalnej zapowiedzi tego.


      Opowieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins.

      Nie jak zapowiadano w 2011 roku a rok później w kinach pojawi się pierwsza część filmu "Hobbit". Producenci nie zdradzają dlaczego zdecydowano się na przesunięcie daty premiery tej znaczącej produkcji.

      Za reżyserię dwóch części filmu "Hobbit" odpowiadać będzie Guillermo del Toro. Drugi tytuł pojawi się w 2013 roku. W produkcję filmu zaangażowani są twórcy pracujący nad filmową trylogią "Władcy Pierścieni", m.in. Peter Jackson. Zgodnie z napływającymi informacjami w obsadzie filmu znajdzie się na pewno Ian McKellen, który ponownie będzie Gandalfem. Należy też oczekiwać powrotu Golluma w interpretacji Andy'ego Serkisa. Wstępnie początek zdjęć zapowiadano na 2009 rok, dziś jednak wiadomo, że nastąpi to z rocznym opóźnienie. Premiera pierwszego filmu odbędzie się więc dopiero za cztery lata.

      Twórcy: Guillermo del Toro
      Przewidywana premiera: 2012




      ---------------

      World of Warcraft

      Dla fanów najpopularniejszego MMORPG na świecie Eden.

      O tym, że Blizzard współpracuje z Legendary Pictures, było wiadomo od dawna. Żadna z firm nie ukrywała również, że chodzi o film World of Warcraft. Problemy zaczynały się dopiero przy szczegółach. Aż do dziś.

      Podczas imprezy Blizzcon, przedstawiciele Blizzarda i Legendary Pictures ujawnili sporo szczegółów dotyczących projektu. Jakie są fakty?

      Najważniejsze, że podano wstępną datę premiery. Według zapowiedzi, film trafi do kin w 2009 roku. Przy okazji, poinformowano, że jego budżet oscyluje wokół zawrotnej kwoty 100 milionów dolarów. Wyraźnie widać, że panowie z Blizzarda i LP celują bardzo wysoko.

      Wiadomo, że film World of Warcraft utrzymany będzie "w duchu Władcy Pierścieni". Ma być dużo akcji, fantastyki i scen batalistycznych. Twórcy zapowiedzieli również, że zamiast przygód jednego bohatera, przedstawią raczej konflikt między Sojuszem i Hordą. Historia opowiedziana zostanie głównie z perspektywy pierwszej potęgi.



      Twórcy: Legendary Pictures (300)
      Przewidywana premiera : 2011/12

      -------------

      Fallout

      Aktualnie to tylko spekulacje, ale tak dobre danie podadzą nam w końcu na pewno.
      Jak dla mnie to najbardziej wyczekiwana ekranizacja. Może to sentyment do starej, dobrej krypty, a może po prostu brakuje mi postapokaliptycznego klimatu ; ]
      W sieci krążą plotki, jakoby Pete Hines wraz z Bethesda Softworks byli gotowi rozważyć pomysł ekranizacji Fallouta 3. Bethesda jest podobno gotowa na taki krok, jednak jak zapewnia, nie zamierza dopasowywać swojej produkcji na potrzeby filmu.
      - Jeśli spier***imy tę grę, nikt nie będzie chciał nas nawet dotknąć - zaznaczył przedstawiciel Bethesdy. - Jesteśmy spółką robiącą gry, zróbmy więc możliwie najlepszą grę. [...] Naszym zadaniem nie jest zrobienie rzeczy, która byłaby świetną podstawą pod film, naszym zadaniem jest stworzenie świetnej gry - kontynuował.
      Wśród potencjalnych kandydatów na reżysera wymienia się między innymi Quentina Tarantino (Pulp Fiction) czy Ridleya Scotta (Obcy - 8 pasażer Nostromo). Jeśli któryś z twórców wyraziłby chęć pracy nad ekranizacją jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych już gier, to być może w niedalekiej przyszłości, za kilkanaście miesięcy moglibyśmy zobaczyć apokaliptyczną wizję świata nowego Fallouta na dużym ekranie.



      ---------------

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez greatboom ().