Flota dla flociarza

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Flota dla flociarza

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się, w jakim kierunku rozbudowywać moją flotę, aby przynosiła maksymalne zyski.

    Na forum znalazłem taki oto wzór na flotę:

    1x Niszczycieli
    1xBombowców
    2xPancerników
    4x Krążowników
    15x Lekkich Myśliwców

    Wykonałem w Speedsimie kilka symulacji i muszę przyznać - jest to chyba jeden z najlepszych składów pod względem skuteczności w zwalczaniu flot nieprzyjaciela...

    Ale

    Jako graczowi, który głownie opiera swoją gospodarkę, na gospodarce innych (:E) graczy, zależy mi nie tylko na rozwaleniu obrony i floty przeciwnika, ale na rozwaleniu floty przeciwnika, i poniesieniu przy tym minimalnych strat. Taka filozofia, zmienia nieco podejście do tworzenia floty, zatem i wzór nieco zmodyfikujemy, ale to na końcu.

    Przyjrzyjmy się więc statystykom różnych typów okrętów:

    Lekki Mysliwiec:
    siła ataku: 50
    pole ochronne 10
    wytrzymałość 400

    Okręt wojenny:
    siła ataku: 1000
    pole ochronne: 200
    wytrzymałość: 6000

    Tragizm sytuacji polega na tym, że OW ZAWSZE zdąży wystrzelić w pierwszej rundzie rozwalając lekki myśliwiec,
    innymi słowy, jeżeli masz w swojej flocie dużo słabych okrętów, a przeciwnik ma mocne, to ZAWSZE doznasz strat, niezależnie od twojej przewagi liczebnej.
    Jest to bezpośredni powód dla którego,moim zdaniem, w takiej flocie nie powinno być LM ani CM

    Spotkałem się z wieloma stwierdzeniami na forum, że bombowiec przydaje się raczej tylko na bunkry, a do normalnej walki lepsze OW
    Teraz, dlaczego wg. mnie bombowiec jest lepszy niż OW?

    Staty Bombowca:
    siła ataku: 1000
    pole ochronne 500
    wytrzymałość 7500

    pole ochronne większe o 300 jednostek, wytrzymałość większa o 1500...
    A jeżeli pancerz, t. ochronna i t. bojowa będą na 5 lv?
    policzmy: szybkie działa - powiedzmy że strzeli 5 razy - normalnie zada 5000 obrażeń, a tak 7500, OW jest bez szykich dział =normalnie 1000 a 1500
    Widać, że w skrajnych przypadkach bombowiec będzie miał ogromną przewagę, pogłębioną jeszcze przez wysoki poziom technologii
    wytrzymałość: bez uwzględnienia technologii na 5lv różnica wynosi 1500, po uwzględnieniu - 2250
    pole ochronne: bez technologii różnica = 300, a z technologią = 450

    Pole jest chyba największym atutem bombowca, jako że dzięki niemu może całkowicie bezstratnie walczyć z krążownikami (w stosunku ok. 1:1), CM - (1:2) LM - (1:4), a przy wysokiej technologii nawet więcej.

    w przypadku użycia odpowiedniej liczby bombowców w starciu z powyższymi okrętami, pełnią one rolę podobną do małej i dużej powłoki - wyłapują znaczy procent trafień nie odnosząc przy tym żadnych szkód

    Kolejną ważną zaletą jest fakt, że bombowiec nie dostaje szybkimi działami od pancerników - można je skutecznie zwalczać bombowcami.

    Wady: Potrzebują dużo deuteru, (w produkcji i utrzymaniu)
    drogie,
    powolne
    i najważniejsze:
    Totalnie nie radzą sobie w starciu z niszczarkami - szczególnie kiedy niszczarki są poważnie ulepszone

    - czy korzystać z nich zamiast z OW? To już kwestia indywidualna, ale ja podjąłem już decyzję :)

    Dobra rozpisałem się troszkę o bombowcach, a teraz pora na główny punkt, czyli zmodyfikowany wzór:

    1x Niszczycieli
    1.5xBombowców
    2xPancerników
    4x Krążowników

    + transportery rzecz jasna

    Czyli modyfikacja nieznaczna:) W końcu mówiłem, że wzór de facto jest bardzo dobry (szybkie działa praktycznie przeciw wszystkiemu), przy czym, kiedy nasz przeciwnik dysponuje wyłącznie silnymi okrętami, prawdopodobnie, nie warto wysyłać krążowników - jesli mamy odpowiednią przewagę oszczędzimy tylko sobie ich odbudowy.
    Faktem jest co prawda, że taka flota będzie miała trochę gorszy stosunek ceny do skuteczności, ale coś za coś, lepiej chyba zapłacić trochę więcej i nie odbudowywać nic, niż gdyby po każdej większej walce bawić się w odbudowę myśliwców

    PS. Jesli nadal ktoś twierdzi, że OW jest ogólnie lepszy od bombowca, to niech wyłuszczy to tu i teraz, będę mógł go pozbawić złudzeń ;)
  • RE: Flota dla flociarza

    Prędkość Bombowca a OW - i już masz podstawową słabość..
    bardzo istotną..
    i koszty.. koszty koszty...
    dojdziesz kiedyś do duzej floty to się przekonasz:]

    hmm flotka złomiarza bez lamek ??
    oj jako flociarz nie zgodzę się z taką wersją..

    ZASADY MOŻNA ŁAMAĆ ... TAK JAK LUDZI

    UNI 2-top 10 end
    UNI 18-top 40 end
    UNI 30-top 20 end
    UNI 40-top 70 end
    UNI 49-top 50 end
    UNI 57-top 37 end
    UNI 59-top 95 end
    UNI 64-top 20 end
    UNI IO - top 30 end

    UNI Polaris - Top 30 end

    Kalyke - Active

  • lamki są dobre bo są dobre i tanie :E
    a teraz poważnie ;) Ja miałem kiedyś dość dużą flotkę , była ona oparta na Lmach , ow , bomb, pancach . Innych statkow praktycznie nie mialem , ( oczywiście oprócz mt i dT :D ) i powiem ci , że byłem zadowolony :D jak będziesz miał dużo reków , to zawsze na + wyjdziesz
  • Ktos chyba nie czytal FAQ :rolleyes:
    Okrety zawsze wybuchaja pod koniec rundy, wiec nawet jak OW oddadza salwe, to lm tez ja oddadza...

    Poradnik kiepski, lm i mt sa niezbedne na wieksze ilosci WP!!!
  • jedyny słuszny skład floty do łączenie cm'ków z niszczarkami , przynajmniej po wprowadzeniu pancka każdy go robi jakby był fajny :E

    prosta symulacja

    10 cm & 10 nish vs 10 ow & 10 pancków , za rożnice w budowie tych kombinacji można podciągnąć napędy i nie macie słabym pkt :E

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truth ().