Problem z ogame na telefonach komórkowych

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Bez Cenzury napisał(a)
    To teraz moj problem :P
    Mam SE k800i Orange...

    Strona mi sie zaladowala wpisuje passy i pisze mi ze "probowales sie zalogowac na gracza 0(bla bla bla)"

    Co mozna z tym zrobic ?


    Tutaj winne są utracone pakiety. Do serwera dociera żądanie logowania, ale brakuje danych, bo zaginęły gdzieś po drodze.
    Wydaje mi się, że winą za zagubione pakiety można obarczyć bardzo wolny transfer i długie pingi - a takie to norma przy połączeniach GSM, GPRS, EGDE, HSDPA.

    Przykład: kiedyś podłączałem telefon do PC w roli modemu Dial-Up (czyli łączyłem się przez numer dostępowy swojego operatora komórkowego).
    Dawało to oszałamiającą, maksymalną prędkość 9,6 kbps.
    Efekty takiej prędkości dawały odczucia jak przy chorobie lokomocyjnej ;) Wysyłka surowców z 8 planet trwała ok. pół godziny, czasem dłużej. Dlaczego? Dlatego, że zanim udało się zalogować, kilka razy pokazywał się taki właśnie komunikat, jak zacytowany.
    Z kolei po wybraniu okrętów albo ilości surowców często wracałem do punktu wyjścia, ponieważ rzekomo nie wybrałem żadnych okrętów, tudzież flota leciała pusta, bo niby nie wpisałem liczby surowców.

    Dla mnie oczywiste było, że winne temu stanowi rzeczy są utracone pakiety, co jest bezpośrednią konsekwencją zbyt wolnego połączenia i wyjątkowo dużych opóźnień.

    Co do transmisji GPRS (a właściwie EDGE) - tu nie mam zastrzeżeń. Udaje mi się łączyć z prędkością ponad 230 kbps. To wystarcza w zupełności aby korzystać z OGame w telefonie bądź z telefonu jako modemu podłączonego do PC.
    Nie wiem tylko czy gdybym miał brak dostępu do EDGE, tradycyjny GPRS (bodajże maks. 48 kbps) nie powodowałby problemów opisanych wyżej.
    Zgaduję, że tak - uwzględniając koszmarne pingi przy połączeniu z Internetem poprzez operatorów komórkowych.

    I stąd moim zdaniem kolega ma takie problemy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez BMcM ().

  • Ot ciekawa dyskusja, wlacze swoje 3 grosze chociaz nie sadze, zeby gameforge cos dalo rade z tym zrobic

    Uzywam IPhone`a, 1rwszej wersji (tzw. 2,5G) i przegladarka Safari (standardowa na IPhone`a) nie radzi sobie z og :) Wszystko pieknie ladnie, ale po zalogowaniu widze tylko tyle ile na ekranie, czyli ok. 3/4 menu + to co obok. Nie da sie "zjechac nizej".

    Dodam, ze jest to jedyna strona internetowa, z ktora na tym telefonie mam problemy ;) Jesli jest to mozliwe prosze moderatorow o zdobycie maila do odpowiedniej osoby w gameforge lub pokierowania mnie to przedstawie swoj problem bezposrednio tam :)

    Dziekuje :P
    All for FUN, all for RONIN!
    "Wycięcie wroga w pień to droga strategii i nie ma potrzeby, aby ją długo i mądrze rozważać."
    Top RW: 11841%, 8124%, 7551%, 7083%, 6235%
    ilosc RW w ST: Uni12: 201, Inne: 46
    Laczny % w ST Uni12: 215`126%
  • crouch3r napisał(a)
    Uzywam IPhone`a, 1rwszej wersji (tzw. 2,5G) i przegladarka Safari (standardowa na IPhone`a) nie radzi sobie z og :) Wszystko pieknie ladnie, ale po zalogowaniu widze tylko tyle ile na ekranie, czyli ok. 3/4 menu + to co obok. Nie da sie "zjechac nizej".

    Co prawda nie mam iPhone, ale mam Safari w Windows na PC (mam nadzieje, ze wersje przegladarki wygladaja podobnie i posiadaja te same funkcje). Rozdzielczosc ekranu iPhona to chyba 480x320, a gra ewidentnie nie jest przygotowana dla takich rozdzielczosci. Na PC wystarczy zmniejszyc okienko przegladarki do ww. rozmiaru, aby sie o tym przekonac.

    Mozna to doraznie i na szybko troszke poprawic modyfikujac formatownie strony w skinie (plik "formate.css") umieszczonym gdzies na wlasnym serwerze lub, jesli uzywamy standardowego skina, poprzez wlaczenie w Safari wlasnego formatowania strony z wybranego pliku arkusza stylow. Opisze ten drugi przypadek jako prostszy.

    Ponizszy kod nalezy skopiowac i zapisac w czystym pliku tekstowym, np. pod nazwa "ogameiphone.css".

    Kod źródłowy

    1. div#menu {
    2. position: absolute !important;
    3. width: 80px !important; /* szerokosc menu */
    4. overflow: auto !important;
    5. height: 90% !important;
    6. }
    7. div#header_top {
    8. height: 76px !important; /* wysokosc surowcow */
    9. position: absolute !important;
    10. left: 80px !important; /* miejsce na menu */
    11. overflow: auto !important;
    12. width: 400px !important; /* szerokosc surowcow */
    13. }
    14. div#content {
    15. position: absolute !important;
    16. left: 80px !important; /* miejsce na menu */
    17. overflow: auto !important;
    18. width: 400px !important; /* szerokosc glownej zawartosci */
    19. }
    Pokaż wszystko

    Plik umieszczamy na iPhone i musi on zostac wybrany w przegladarce Safari. Pod Windows opcja ta znajduje sie w menu:
    Edycja -> Preferencje... -> Zaawansowane -> Arkusz stylow -> Inne...

    Gra dalej pewnie nie bedzie idealnie wygladac, ale powinno dac sie dostac do wszystkich jej elementow. Oczywiscie mozna samemu dobrac doswiadczalnie odpowiedniejsze szerokosci jesli podane wyzej sie nie sprawdza.

    Zasadnicza uwaga:
    Gdy ustawimy w Safari powyzszy arkusz stylow, bedzie on stosowany do wszystkich przegladanych stron. Moze to drastycznie zmienic ich wyglad, gdy wystapia na nich te same, dosc popularne, nazwy div-ow. Dlatego proponuje wlaczac ta opcje w Safari tylko na czas gry.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pitbull_u3 ().

  • problem z ogame na telefonie

    witam. gram w ogame tylko przez tel i używam do tego opery mini. niestety od dzisiaj każda próba zalogowania kończy sie komunikatem sesja nie ważna. wyczyscilem ciasteczka i nic sie nie zmieniło.przez standardową przeglądarkę mozna sie zalogowac ale granie jest okropnie utrudnione. ip czek tez zmieniałem i nie ma zadnych efektow. tak wiec pomocy
  • Ja powiem tylko tyle : od 3 miesięcy gram na ogame przez komórkę , mam Ericsona w 880i i do tej pory wszystko było ok aż tu nagle wszystko wysiadło. Pracuję w delegacjach i komórka jest moim jedynym sposobem kontrolowania konta.Mam wrażenie że takich użytkowników jak ja jest o wiele więcej.Może tak zrobilibyście coś z tym zamiast jak politycy się wykręcać???
  • gram przez SE k750i od dobrego roku i co jakiś czas(raz, dwa razy w miesiącu) tak się dzieje i zawsze następnego dnia przechodzi. niestety nie wiem czym to jest spowodowane ?( ale to chyba wina operatora komórkowego bądź serwera ogame choć stawiam osobiście na operatora :E
  • Zdecydowanie nie jest to wina operatora, bo ja też loguje się na ogame z komórki ale nie mieszkam w Polsce. Nie jest też to wina przeglądarki bo próbowałem z trzech różnych: Opera, Explorer i Safari. - wszędzie to samo. No chyba ze to wina wszystkich operatorów sieci komórkowych. Tak jak napisał LordXantos ten problem pojawia sie cyklicznie. Tak wiec pozostaje nam cierpliwie poczekać, aż się "samo" zreperuje :)
  • Korzystam często z internetu przez komórke (samsung u900 soul orange) i nie mam problemów z korzystaniem ogame. Kiedyś zdarzało mi się to o czym mówisz, ale wtedy wyłaczałem opere i jeszcze raz logowalem się i potem było dobrze, rzadko dwa razy musialem :) Jak zaimer napisał GF nie gwarantuje ze będzie chodzic, ale wedlug mnie bardzo dobrze chodzi i naprawde rzadko kiedy jest problem :)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • U mnie tez nie było problemu, z reguły pomagało wyłączenie ipcheck (obecnie nie jest potrzebna zgoda operatora na wyłączenie), ale dziś nic nie pomogło. Włączenie wyłączenie telefonu, prze konfigurowanie połączenia czyszczenie ciasteczek cashu i historii nic nie pomogło. Dziwie sie ze GF nie zrobi wersji na komórkę - lżejszej i szybszej w ładowaniu oraz kompatybilnej z przeglądarkami w komórkach.
  • RE: problem w operze mini;)

    chudy66655 napisał(a)
    Jubys napisał(a)
    od jakis dwoch dni nie moge zrobic fsa na komroce z powodu iz gdy wybieram statki przechodze dalej ustawiam kory zmieniam przykladowo na ksiezyc lub paneta czy pole zniszczen i po wybraniu przeskakuje mi odrazu do wybranai misji oraz ilosci surowcow. Problem tkwi w tym ze nie moge ustawic %;/ samo tak jakby klika sie w tym momencie dalej jaka jest tego przyczyna?? jesli mozna to prosilbym o wytlumaczenie;/ zmienilem wersje opery i jest dalej to samo mysle ze to jest jakas winna ogame a moze i nie;p ]:-D



    Problemy mogą wynikać z tego, że masz taki, a nie inny skin.
    Ja miałem jeden i nie mogłem wysłać floty, po zmianie wszystko chodziło w porządku.


    To raczej nie jest wina skina ja miałem podobne problemy z F-Sem a nic nie dłubałem przy skinach .
    Jak już napisano wcześniej to raczej przez to ze OG nie został stworzony z myślą o użytkownikach komórek :(
    korzystam prawie rok z kom. i różne już rzeczy widziałem, czasem pomaga jak wyczyścisz ciasteczka ,czasem wył. tel. lub przeglądarke a czasem nic :E .
  • Ehh, to i ja się pożalę.
    To samo, "twoja sesja jest nie ważna bla bla bla..." Tylko dziwnie trochę bo na uni 20 zalogować się dało, dopiero przy próbie wejścia w jakąś zakładkę zdychało. A na uni 60 od razu przy logowaniu.
    Cyklicznie czy nie po raz pierwszy tak tak mi się zdarzyło, a gram przez koma od jakiś 3 m-cy.
    Oby do wtorku przeszło.
  • OGame w SE K750i

    Dostałem SE K 750i i nie mogę uruchomić internetu i opery mini.

    Wiem że były na forum już podobne tematy ale nie mogę nic znaleźć.

    Ma ktoś uruchomiony internet? Proszę o pomoc.

    ps. ustawienia od operatora zainstalowałem. (plusgsm)
  • Bez Cenzury napisał(a)
    To teraz moj problem :P
    Mam SE k800i Orange...

    Strona mi sie zaladowala wpisuje passy i pisze mi ze "probowales sie zalogowac na gracza 0(bla bla bla)"

    Co mozna z tym zrobic ?


    Ja mam k800i w erze i nie mam żadnego problemu z logowaniem czy wysłaniem floty.(może poza tym że wszystko dzieje się bardzo bardzo powoli). Czasami też podłączam erica do lapka i korzystam z niego jak z modemu, też powoli ale za to pożądna grafika. Tak wiec IMO źle wpisujesz login, albo internet GPRS w orange jest jeszcze wolniejszy niż w erze.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Romaz ().

  • A ja mam jeszcze inny problem, gdy wchodzę w zakładkę flota to widzę tylko MT, chociaż na planecie mam jeszcze inne rodzaje statków. Problem nie występuje na wszystkich planetach. Ma ktoś pomysły?
  • Witam wszystkich

    Skoro jest już taki temat, to i ja mam pytanie....

    Dzisiaj tj. 22.01.2009r. zanika mi obraz w Operze Mini v4.02. Czy to chwilowa awaria spowodowana ingerencją GF w ustawieniach, czy może problem tkwi gdzie indziej??

    Jak zwykle z ratunkiem przyszła mi opera mini v3.00, ale jest ona uboga i trudna w obsłudze (nie powoduje ona również "autowylogowania").
    ----------------------------->>>>>>>>>>
    Radoslaw 19 napisał(a)
    witam. gram w ogame tylko przez tel i używam do tego opery mini. niestety od dzisiaj każda próba zalogowania kończy sie komunikatem sesja nie ważna. wyczyscilem ciasteczka i nic sie nie zmieniło.przez standardową przeglądarkę mozna sie zalogowac ale granie jest okropnie utrudnione. ip czek tez zmieniałem i nie ma zadnych efektow. tak wiec pomocy
    Syn Nocy,
    zlatuje na czarnych skrzydłach,
    wchodzi niepostrzeżony do pokoju
    i złotym nożem odcina konającemu pukiel włosów.
    W ten sposób,
    niby kapłan umarłych,
    poświęca człowieka na ofiarę bóstwom podziemnym
    i na zawsze odrywa od ziemi

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez michael9k ().

  • Ogame na komórce....

    Witam...
    nie wiem czy to dobry dział...

    korzystam z ogame głównie na telefonie komórkowym...

    dziś wchodzę, i ?

    nie działa logowanie itd...

    posiadam SE K800i i do tej pory wszystko było dobrze...

    Da się coś z tym zrobić by działało?

    BO niestety nie mam dostępu do kompa i wszystko może zakończyć się usunięciem konta...

    Pozdrawiam

    byłbym wdzięczny za jakieś rozwiązanie tego problemu...

    PS. widzę napis że:
    Animacje Flash nie są obecnie obsługiwane

    Niżej mam to co wcześniej tj. login, hasło itd.
    ale po wpisaniu wyświetla mi się znów strona główna..

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aramil ().

  • Może masz nowszy model telefonu?
    Hmm... Pozatym mowisz opere mini...
    Hmm... Nawet teraz siedzę na fonie...
    Komp mi się spalił jakis czas temu i jest nie do naprawy...
    Opere mogę spróbować ściągnąć, jeśli się da od razu na fona...
    / Tylko jak to zrobic :D /

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aramil ().