Ogłoszenie Wojny w pigułce - FAQ, narzędzia itp.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Wojny w pigułce - FAQ, narzędzia itp.

    Przewodnik po Wojnach


    I Regulamin Wojen, czyli spis wszystkich zasad panujących w dziale Wojny.

    II Rewiry moderatorów Wojen, czyli komu w pierwszej kolejności należy zgłaszać łamania regulaminu.

    III Lista postów zakazanych

    IV FAQ Wojen



    V Ogame Team WarTools

    VI Obliczanie dla kogo liczy procent z danej bitwy

    VII Zabawa "Playoff" w wojnach

    Vivianka :* moja ulubiona spamerka :D
  • Lista Postów Zakazanych


    Drodzy wojownicy oraz komentatorzy wojenni. Forum Wojny zostało stworzone po to, by gracze OGame i sojusze, do których przynależą, mogli udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi... wyższość w GRZE OGame, a nie w świecie rzeczywistym.


    Dla niektórych jednak ta granica wyraźnie się zaciera w momencie, gdy emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem - a nie wątpmy w to, że KAŻDY takowy posiada - darzmy się wzajemnym szacunkiem.

    Chcąc uniknąć przyszłych nieporozumień odnośnie kar nałożonych przez Moderatora Wojen, zawarłem wskazówki odnośnie tego, jakie zachowania nie będą tolerowane.

    Zasady forum wojny wyznacza Regulamin Wojen, niestety przepisy w nim zawarte są nagminnie łamane. Dlatego też aby uprościć Wam nieco zgłębianie tajników regulaminowych - powstała ta lista...


    Lista Postów Zakazanych


    1) "powodzenia" - nic nie wnosi, a wydłuża niepotrzebnie temat

    2) "gratki" tudzież "pięknie" - jw.

    3) "gratki sojuszniku" - jeszcze gorzej niż powyżej - jeśli do komunikacji wewnątrz sojuszniczej służy wam Forum OGame, to współczuję.

    4) "kibicuję X" - fajnie, ale po co to komu wiedzieć? Zaśmieca niepotrzebnie temat.

    5) "mam nadzieję że X zjedzie Y, bo też mamy z nimi wojnę" - sami ich zjedźcie, wklejcie RW do tematu ze swoją wojną, to wtedy KAŻDY się dowie w bardziej naturalny sposób, że macie wojnę ;).

    6) "a jakieś powody?" - nie są wymagane do wypowiedzenia wojny, więc nie musicie ich znać.

    7) "głupi powód do wojny" - jw., dodatkowo dla jednych jest głupi, dla drugich nie. Co więcej starajmy się pojąć ważną rzecz - to jest gra, a nie rzeczywistość - powody wcale nie muszą być podane :).

    8 ) "tępić masówki, masówkom mówimy NIE" - hasło dobre, ale do sygnaturki.

    9) "bunkrom mówimy nie" - jw.

    10) "no w końcu coś zaczyna się dziać" - jak jest RW, to każdy to zauważy. Nie należy chwalić się ponadprzeciętną spostrzegawczością, bo wtedy moderator może pochwalić się swoją ;).

    11) "kolejna wojna na słowa" - wydłuża kolejną wojnę na słowa, zamiast nabijać sobie posta, wystarczy zgłosić do Moderatora Wojen używając przycisku zgłoś

    12) "już się cieszę na tę wojenkę" - znamy lepsze sposoby okazywania radości.

    13) "indywidualnie dołączam się do wojny" - to nie jest miejsce na prywatne wendety; oczywiście reguła basha obowiązuje.

    14) "dalibyście jakieś RW" - po to są tematy wojenne, RW zazwyczaj są, lecz trudno je odnaleźć w nadmiarze postów wymienionych tu przeze mnie.

    15) "usuń kordy" - zamiast tego proszę używać opcji zgłoś

    16) "Podliczam %", " Jaki jest wynik wojny?", "Podliczajcie procent pod RW", itp. Jest to spam w czystej postaci i nie będzie tolerowany. O wynik wojny zainteresowani mogą zapytać sie poprzez PW autora tematu, ew. innych uczestników wojny.

    17) "System Antaresa/Procentowy jest dla noobów!!!" - i tym podobne wypowiedzi na temat systemu podliczeń wojennych są niczym innym jak tylko spamem w czystej postaci, i będą sumiennie usuwane, a w przypadku nagminnego łamania zakazu - autorzy będą karani ostrzeżeniami. Takie wypowiedzi mogą zostać potraktowane jako flame war.

    18 ) "żal.pl żal.ru" i podobne. Jest to kompletnie nic nie wnosząca wypowiedź. I będzie traktowana jako spam, w najczystszej postaci.

    19) Zabrania się wklejania obrazków, tekstów z komunikatorów internetowych. Zwłaszcza, jeżeli będą one przyczyną flame'a w temacie oraz zawierają wulgaryzmy. Autorzy takiego postępowania będą surowo karani ostrzeżeniami.


    Zastrzegam sobie prawo do aktualizacji listy

    UWAGA: Powyższa lista nie zwalnia nikogo z przestrzegania Regulaminu Forum oraz Regulaminu Wojen!!!
  • FAQ Wojny - najczęstsze problemy w wojnach

    Witam,

    W związku z wielokrotnie powtarzającymi się problemami, które zazwyczaj dopiero po dłuższej wymianie postów i kłótniach decydujecie się zgłaszać do moderatorów, a także przez sytuacje, które nie zawsze precyzyjnie określone są przez regulamin, stworzyłem mini FAQ, odpowiadający na wasze najczęstsze problemy.
    Mam nadzieję, że zrobicie z tego użytek ;)

    ~FAQ~
    [ostatnia aktualizacja 29.01.2013]


    ~FAQ Ogólny i system procentowy~


    Pytanie: Od kiedy zaczyna się wojna?

    Odp: W chwili zamieszczenia pierwszego postu z poprawnie wypełnionym schematem.


    Pytanie: Czy potrzebna jest akceptacja wojny przez sojusz, któremu ją wypowiedzieliśmy?

    Odp: Nie, wojna trwa od zamieszczenia pierwszego postu na forum i nie wymaga ona akceptacji przez drugą stronę


    Pytanie: Ile minimalnie a ile maksymalnie może trwać wojna w przypadku progu czasowego?

    Odp: Wojna minimalnie może trwać 1 miesiąc kalendarzowy (z godziną ukończenia, nie wcześniejszą niż godzina zamieszczenia pierwszego postu), a maksymalnie 3 miesiące kalendarzowe (z godziną zakończenia nie późniejszą niż godzina zamieszczenia pierwszego postu)


    Pytanie: Jaką godzinę obrać za koniec wojny w przypadku progu czasowego? Czy można ustalić własną godzinę?

    Odp: Domyślnie, godziną zakończenia jest godzina umieszczenia pierwszego postu, w dniu, w którym dana wojna miała być zakończona. Można jednak określić własną godzinę zakończenia, o ile nie narusza ona punktu znajdującego się powyżej.


    Pytanie: Czy można ustalać dodatkowe reguły wojny jak np. wstawić zapis dotyczący tego, że w wojnie biorą udział tylko te osoby które są w sojuszach w chwili wypowiedzenia wojny?

    Odp: Można ustalać własne zasady, które nieznacznie odbiegają od tych zawartych w samym regulaminie, ale muszą one być potwierdzone przez wszystkie sojusze biorące udział w wojnie oraz moderatora działu Wojny, który może nakazać powrót do standardowych zapisów.


    Pytanie: Zaatakowałem planetę na której była sama obrona (bunkier), procent jest z mojej floty, ale obrońca ma dużo większe straty. Komu przyznaje się procent?

    Odp: Procent przyznajemy na podstawie bilansu strat (sposób wyliczania poniżej), ten kto uzyskał mniejsze straty jest zwycięzcą.


    Pytanie: Jak policzyć ile wynoszą straty obrońcy, a ile agresora?

    Odp:
    - Straty agresora równe są 100% jego strat całkowitych (oczywiście wliczany jest metal i kryształ) pomniejszone o wartość ewentualnie zrabowanych i zebranych z PZ surowców,
    - Straty obrońca liczone są w następujący sposób:
    - liczymy 100% jego strat we flocie (metal+kryształ)
    - uzyskaną wartość odejmujemy od jego strat całkowitych
    - z otrzymanego wyniku liczymy 30% (x*30/100)
    - dodajemy 100% strat we flocie z uzyskanym wynikiem 30% strat w obronie
    - jeśli obrońca zebrał coś z PZ to również odejmujemy tą wartość od jego strat


    Pytanie: Walka zakończyła się remisem, czy raport liczy się do wojny?

    Odp: Tak, a zwycięzcą zostaje gracz, który poniósł mniejsze straty.


    Pytanie: Wysłałem flotę z misją atakuj na gracza z sojuszu z którym mam wojnę, ale jak doleciałem to nie był on już w tym sojuszu, czy raport się liczy?

    Odp: Tak, ważna jest kondycja gracza w momencie wysyłania floty z misją atakuj. Jeśli jest wtedy członkiem tego sojuszu, to raport jest ważny.


    Pytanie: Zaatakowałem gracza, który po chwili opuścił sojuszu. Już po opuszczeniu sojuszu przez obrońcę do bitwy dołączył się kolega z mojego sojuszu. Czy takie RW będzie liczyć się do wojny?

    Odp: Tak będzie się liczyć, bowiem nie patrzymy w jakich sojuszach jesteś ty i obrońca w chwili gdy twój kolega wysłał flotę z misją Atak związku. Ważne, że on sam w tym momencie był w sojuszu biorącym udział w wojnie. Dla ciebie i obrońcy wiążącym momentem było wysłanie przez ciebie floty z misją Atakuj. A wtedy obrońca był w sojuszu, więc jest traktowany jako uczestnik wojny do końca w kontekście tej bitwy.


    Pytanie: Zginął mi raport ze zbiórki recyklerów, ale zebrałem cały złom, czy to się liczy?

    Odp: Nie, warunkiem do zaliczenia zabranego złomu, jest przedstawienie pełnego raportu ze zbiórki recyklerów.


    Pytanie: Do pomocy jednej ze stron zadeklarował się pewien sojusz, po paru dniach zamieścił on raport, ale nie ma postu, gdzie któraś ze stron zgodziłaby się na jego dołączenie, czy raport się liczy?

    Odp: Nie, jeśli w ciągu 12h po zamieszczeniu ich postu nikt z sojuszy głównych nie zgodził się na ich dołączenie, to sojusz ten nie bierze udziału w wojnie, zatem raport nie liczy się.


    Pytanie: Sojusz x zadeklarował pomoc sojuszowi y w wojnie, po pewnym czasie sojusz x wkleił raport wojenny, ale miało to miejsce zanim sojusz y potwierdził dołączenie do wojny, czy raport jest ważny?

    Odp: Tak, wszystkie raporty od momentu deklaracji dołączenia są ważne, jednak w przypadku braku akceptacji w ciągu 12h są one unieważniane


    Pytanie: Do jednej ze stron w wojnie przyłączył się pewien sojusz, jednak po jakimś czasie chce on zrezygnować z wojny, czy wolno mu się odłączyć?

    Odp: Nie, potrzeba do tego akceptacji strony przeciwnej, po uzyskaniu zgody sojusz odłączający uznaje się za przegrany. W razie nie uzyskania zgody, sojusz ten pozostaje nadal uwikłany w wojnę.


    Pytanie: Posiadam raport wojenny, który niestety nie spełnia minimalnego progu, czy mogę go pomimo wszystko zamieścić?

    Odp: Tak, jest to forma urozmaicenia tematu, o wiele bardziej stosowniejsza niż spamowanie gratkami, jednakże wypadałoby aby raport ten osiągnął co najmniej 1%.


    Pytanie: Zrobiłem duży atak rakietami międzyplanetarnymi, jednak wojna prowadzona jest w systemie procentowym, czy można to jakoś doliczyć do wojny?

    Odp: Nie, system procentowy nie przewiduje wliczania do wojny ataków rakietowych. Nie mniej sam raport można zamieścić w temacie.


    Pytanie: Jestem członkiem czołowego sojuszu na uni, któremu została wypowiedziana wojna przez bardzo słaby sojusz z odległego TOP. I nie ma możliwości aby ta wojna mogła być prowadzona w sposób normalny. Czy istnieje możliwość zakończenia jej przed czasem lub unieważnienia?

    Odp: Tak, kiedy między sojuszami istnieją bardzo duże dysproporcje np. w ilości członków, czy w punktacji, to istnieje możliwość unieważnienia wojny. Odbywa się to na podstawie punktu 10 części I Regulaminu Wojen.


    Pytanie: W jaki sposób podlicza się wynik wojny? Czy ważne są liczby po przecinku?

    Odp: Wynik wojny można podliczać zarówno w liczbach całkowitych (wynik zaokrąglany w dół) jak i w liczbach po przecinku. Jednakże rozpoczęcie liczenia którąś z opcji, wyklucza możliwość liczenia za pomocą drugiej.


    Pytanie: Jeżeli został wybrany system wojen bez niszczenia księżyca, to gdy przy jego niszczeniu zostały zniszczone również Gwiazdy Śmierci to mogę dodać je do wyniku wojny?

    Odp: Nie. Samo niszczenie księżyca oraz ewentualne zniszczone przy tej okazji Gwiazdy Śmierci są prezentowane na jednym i tym samym raporcie. Stanowią zatem jedną całość, więc nie można liczyć zniszczonych GŚ bez niszczenia księżyca. Nie mniej raport z bitwy poprzedzającej niszczenie cały czas jest liczony do wyniku wojny o ile spełniony jest minimalny próg wklejania RW.


    ~FAQ systemu Antaresa~


    Pytanie: Minimalny próg w mojej wojnie ustalono na 333K. Czy to 333K oznacza straty jedynie obrońcy? Agresora? A może obydwu?

    Odp: Podobnie jak w systemie %, gdzie do uzyskania ustalonego progu wliczane są straty we flocie zarówno agresora jak i obrońcy, również w systemie Antaresa wielkość starcia oblicza się na podstawie strat agresora i obrońcy. Zatem 333K to wartość strat, jakie odnoszą zarówno obrońca jak i agresor we flocie i/lub obronie.


    Pytanie: Udało mi się zniszczyć flotę obrońcy na księżycu bez obrony. Przy okazji przejąłem połowę z 10 mln surówki, którą tam zgromadził. Lecą kolejne fale mojej floty, aby przejąć pozostały surowiec. Czy kolejne ataki (tzw farmienie) również będę mógł doliczyć do wyniku wojny, jeśli nie zniszczę ani nie stracę już nic w tych atakach?

    Odp: Jeśli straty obydwu stron w danym starciu (tzw farmieniu) nie przekroczą ustalonego progu starć wojennych, RW nie jest zaliczane do wyniku wojny. Nie ma wtedy znaczenia ilość surówki przejęta w tych atakach.


    Pytanie: Czy jeśli po ataku, w którym jako obrońca przegrałem starcie, udało mi się zebrać PZ powstałe na skutek bitwy, mam prawo zamieścić jedynie raport ze zbiórki złomu i odliczyć zebrane PZ od strat mojego sojuszu ?

    Odp: Oczywiście tak.


    Pytanie: Czy, jeśli mój sojusznik zebrał PZ z bitwy, w której nie brał udziału, a wzięły udział floty walczących ze sobą sojuszy, ma prawo zamieścić jedynie raport ze zbiórki złomu i odliczyć zebrane PZ od strat mojego sojuszu?

    Odp: Oczywiście tak.


    Pytanie: Czy, jeśli złom zebrał mój kolega, który nie bierze udziału w wojnie, to mogę ten złom odliczyć od strat swojego sojuszu?

    Odp: Tak, ale dopiero wtedy kiedy kolega odeśle ten złom do Ciebie lub innego uczestnika wojny. W tym przypadku oprócz raportu ze zbiórki złomu konieczny jest również raport z dostarczenia surowców do uczestnika wojny.


    Pytanie: Czy istnieje jakiś minimalny próg raportów ze zbiórki złomu ?

    Odp: Nie. Każdy raport ze zbiórki złomu z PZ powstałego z RW liczącego się do wojny jest ważny i może byc odliczony od strat.


    Pytanie: Dlaczego nie uwzględnia się floty znajdującej się na księżycu i dlaczego bierze się tylko 70% obrony?

    Odp: Każde niszczenie księżyca jest poprzedzone bitwą, która musi być wygrana przez agresora, a tym samym znajdująca się na księżycu flota oraz obrona musi być w całości zniszczona. I jak po każdej bitwie 70% obrony się odbudowuje, a 30% zostaje całkowicie zniszczone w bitwie poprzedzającej niszczenie więc jest pomijane w wyliczaniu wartości zniszczonego księżyca. RW z bitwy poprzedzającej niszczenie księżyca podlega takim samym zasadom jak każdy inny atak flotą i aby było liczone do wojny musi spełniać minimalny próg wklejania RW do wojny.


    Pytanie: Jeżeli jest przeprowadzany większy atak rakietowy na obronę przeciwnika i rakiety są wysyłane partiami po kilka-kilkanaście sztuk, to czy należy każde uderzenie rozpatrywać osobno czy też można je zsumować i potraktować jako jeden atak?

    Odp: Można uderzenia zsumować i potraktować jako jeden atak, ale czas od wysłania pierwszej rakiety do ostatniej nie może przekraczać 3 godzin. Jeżeli po upływie 3 godzin były kolejne ataki, to można jest zsumować w kolejny zbiorczy atak.


    Lista będzie się rozszerzać/zmieniać w miarę zwiększania się waszych wątpliwości na dany temat, bądź w razie ewentualnych zmian w regulaminie.

    Jeśli macie nadal z czymś problemy, to radzę dokładnie przejrzeć Regulamin działu Wojny.

    W razie jakichkolwiek wątpliwości w tematach wojennych, wszelkie pytania kierujcie poprzez wiadomości pw, bądź zgłoszenie posta do mnie, bądź pozostałych moderatorów forum wojen (lista dostępna tutaj: Zgłoś do Moderatora - Podział Uniwersów - Wojny.).
    eXmod wojen || uni 26 exPlayer + Nekkar Player - Angelic Reapers
    S
    mart And Young Computer Operator ¤ Próba skończenia z OGame - 1087%

    say art
  • OGame Team WarTools - przybornik wojownika

    Przedstawiamy najnowszy zestaw arkuszy i konwerterów spisanych specjalnie na potrzeby wojen OGame.pl:


    W skład zestawu wchodzą:
    • 1. Wartość zniszczonej floty przy próbie rozbicia księżyca
      Konwerter oblicza na podstawie oryginalnego raportu wojennego wartość floty, która brała udział przy nieudanej próbie rozbicia księżyca. Konwerter ma możliwość przedstawienia wyniku zarówno w systemie procentowym jak i systemie strat. Konwerter umożliwia także podliczenia strat do wyniku ogólnego wojny. Wraz ze skonwertowanym RW ciągle musi być zamieszczony raport z niszczenia księżyca, gdzie flota agresora zostaje zniszczona. Przykładowy raport:

      [align=center]Dnia 03.07.2008 o godzinie 14:20:31:

      Agresor aa [AAA] (x:xxx:x)
      Gwiazda Śmierci: 1

      próbował zniszczyć księżyc należący do:

      Obrońca qq [QQQ] (x:xxx:x)

      Próba nie powiodła się !!

      Agresor aa
      Został zniszczony

      Agresor stracił flotę o wartości: 9.000.000
      Co daje nam 27.00% (9.000 k wg Antaresa)

      *************************
      Wynik wojny:
      AAA: 9.000 k
      QQQ: 0 k

      Wygenerowane przez Ogame Team WarTools ver. 1.0[/align]


    • 2. Wartość zniszczonego księżyca w systemie Antaresa
      Na podstawie raportu szpiegowskiego konwerter oblicza straty jakie poniósł obrońca przy udanej próbie niszczenia księżyca. Oprócz skonwertowanego RW wymagany jest raport z niszczenia księżyca. Konwerter posiada także możliwość sumowania z wynikami wojny. Przykładowy raport:

      [align=center]Agresor aa [AAA]

      próbował zniszczyć księżyc xxx należący do:

      Obrońca qq [QQQ]

      Na księżycu znajdowało się:

      Obrona:
      Wyrzutnia rakiet: 2.250
      Lekkie działo laserowe: 592
      Ciężkie działo laserowe: 782
      Działo Gaussa: 465
      Działo jonowe: 497
      Mała powłoka ochronna: 1

      Budynki:
      Fabryka robotów: 5
      Stocznia: 6
      Stacja księżycowa: 6
      Falanga czujników: 6
      Teleporter: 1

      Próba się powiodła
      Księżyc został zniszczony !!

      Obrońca stracił: 36.161.620 (13.613.920 z budynków i 22.547.700 z obrony)
      Co daje nam 36.162 k wg systemu Antaresa

      *************************
      Wynik wojny:
      aa: 0 k
      qq: 36.162 k

      Wygenerowane przez Ogame Team WarTools ver. 1.0[/align]


    • 3. Skrypt obliczający rzeczywiste straty w systemie procentowym
      Za pomocą arkusza rozstrzygamy która z stron starcia poniosła mniejsze straty w systemie procentowym. Obliczenia takie wykonujemy na ogół w wypadku kontrowersyjnych raportów wojennych np. wlotów w obronę. Arkusz przydatny jest także gdy na forum umieszczony został raport nie posiadający informacji o stratach, a wojna prowadzona jest w systemie Antaresa. Arkusz sam generuje rozstrzygnięcie, które wystarczy tylko umieścić na forum. Przykładowy wynik:

      Straty agresora/ów: -107.198 (-107 k), straty obrońcy/ów: 108.000 (108 k).
      Agresor poniósł mniejsze straty.
      Raport rozstrzygnięty przez Ogame Team WarTools ver. 1.0


    • 4. Skrypt obliczający rzeczywiste straty w systemie procentowym (na podstawie RW)
      Arkusz rozstrzyga kontrowersyjne raporty wojenne na podstawie oryginalnego raportu (zbiórkę złomu z pz należy podać ręcznie). Na tej podstawie otrzymujemy potwierdzenie rozstrzygnięcia starcia, może to np. uciąć wszelkie niepotrzebne spekulacje na temat starcia. Przykładowe automatycznie wygenerowane rozstrzygnięcie:

      Straty agresora/ów: -157.200 (-157 k), straty obrońcy/ów: 138.000 (138 k).
      Agresor poniósł mniejsze straty.
      Raport rozstrzygnięty przez Ogame Team WarTools ver. 1.0



    • 5. Konwerter RW
      Konwerter posiada pełną obsługę ACS oraz szereg dodatkowych możliwości jak: podsumowanie starcia w systemie Antaresa, możliwość dodania raportów ze zbiórki złomu, bilans starcia z uwzględnieniem rabunku z planety i zbiórki złomu oraz sumowanie z dotychczasowymi wynikami w wojnie. Przykładowy raport:

      [align=center]Dnia 02.09.2008 o godzinie 00:22:55 spotkały się następujące floty:

      Agresor aa [AAA] ([x: xxx: x])
      Broń: xx% Tarcza: xx% Osłona: xx%
      Duży transporter: 50
      Krążownik: 5
      Okręt wojenny: 10
      Bombowiec: 2
      Pancernik: 6

      Obrońca qq [QQQ] ([x: xxx: x])
      Broń: xx% Tarcza: xx% Osłona: xx%
      Mały transporter: 13
      Duży transporter: 4
      Krążownik: 5
      Okręt wojenny: 10
      Recykler: 4
      Wyrzutnia rakiet: 3

      Bitwa ...


      Agresor aa [AAA] ([x: xxx: x])
      Duży transporter: 36
      Krążownik: 4
      Okręt wojenny: 10
      Bombowiec: 2
      Pancernik: 6

      Obrońca qq [QQQ] ([x: xxx: x])
      Zniszczony

      Agresor wygrał bitwę!
      Przejął
      29.000 metalu, 51.401 kryształu, 54.178 deuteru.

      Agresor stracił łącznie 195.000 jednostek
      Obrońca stracił łącznie 905.000 jednostek
      Na tych współrzędnych znajduje się teraz 223.200 metalu i 105.000 kryształu.
      Szansa na powstanie księżyca wynosi 3,28%
      Księżyc został dany !!


      *************************
      Straty obu stron wg. Antaresa:
      Straty agresora(ów): 195 k
      Straty obrońcy(ów): 901 k


      *************************
      Raporty z pola zniszczeń:
      Raporty agresora(ów):
      10 recyklerów ma całkowitą ładowność równą 200.000. Na polu zniszczeń znajduje się 223.200 jednostek metalu i 105.000 jednostek kryształu. Flota odzyskała 100.000 jednostek metalu i 100.000 jednostek kryształu.

      Łącznie odzyskano 100.000 jednostek metalu i 100.000 jednostek kryształu.

      Raporty obrońcy(ów):
      10 recyklerów ma całkowitą ładowność równą 200.000. Na polu zniszczeń znajduje się 123.000 jednostek metalu i 5.000 jednostek kryształu. Flota odzyskała 123.000 jednostek metalu i 5.000 jednostek kryształu.

      Łącznie odzyskano 123.000 jednostek metalu i 5.000 jednostek kryształu.


      *************************
      Bilans starcia (z uwzględnieniem rabunku i PZ):
      Bilans agresora(ów): -139.579 (-140 k)
      Bilans obrońcy(ów): 772.800 (773 k)
      W systemie procentowym % z bitwy idzie na konto sojuszu Agresora(ów)


      *************************
      Wynik wojny:
      AAA: -140 k
      QQQ: 773 k

      Wygenerowane przez Ogame Team WarTools ver. 1.0[/align]


    • 6. Konwerter ataków rakietowych
      Konwerter na podstawie raportów szpiegowskich z przed i po ataku robi pełne obliczenia zniszczonej obrony oraz przedstawia je w sposób ciekawy dla oka. Konwerter ma też możliwość zsumowania ataku z dotychczasowym wynikiem w wojnie. Przykładowy raport:

      [align=center]Atak rakietowy na: Colony (x: xxx: x) dnia 03.07.2008 o godzinie 16:41:59

      Stan obrony gracza qq [QQQ] przed atakiem:
      Wyrzutnia rakiet: 2.250
      Lekkie działo laserowe: 592
      Ciężkie działo laserowe: 782
      Działo Gaussa: 465
      Działo jonowe: 497
      Mała powłoka ochronna: 1

      100 rakiet od gracza aa [AAA] później:
      Wyrzutnia rakiet: 250
      Lekkie działo laserowe: 592
      Ciężkie działo laserowe: 782
      Działo Gaussa: 465
      Działo jonowe: 497
      Mała powłoka ochronna: 1


      *************************
      Straty obu stron wg. Antaresa:
      Straty agresora(ów): 1.500 k
      Straty obrońcy: 4.000 k


      *************************
      Wynik wojny:
      aa: 1.500 k
      qq: 4.000 k

      Wygenerowane przez Ogame Team WarTools ver. 1.0[/align]


    Za pomoc przy realizowaniu projektu dziękujemy szczególnie Grangerowi, 13thGhostowi oraz Kernelowi.

    Pozdrawiamy,
    Zespół moderatorów wojen na czele z FA cruellą i FA joniasem i FA wakatem.
    "OGame jest kosmiczną grą masochistyczną. Dziesiątki graczy logują się co miesiąc, aby przedłużyć urlop."
    Mod Wojen 'o7 - 'o9
    Mod PSojuszy 'o9
    S&D 'o7 - 'o9

    dawniej...
  • Mimo iż zapis odnośnie wyliczania strat w systemie procentowym służący do rozstrzygania dla kogo liczy się RW obowiązuje od dawna to niektórzy gracze ciągle mają problemy z jego zrozumieniem. Punkt ten w Regulaminie Wojen brzmi tak:
    Poniższe obliczenia dotyczą systemu procentowego. Procent z raportu liczony jest na podstawie zostawionego na orbicie złomu. Ta strona, która poniesie mniejsze straty (wliczając w to także rabunek z planety i zbiór złomu), uznawana jest za stronę wygraną i to dla niej liczy sie uzyskany procent.
    I teraz:
    - straty agresora to straty jakie ponosi on we flocie; (met+krys+deu)
    - straty obrońcy to straty jakie ponosi on we flocie i 30% strat poniesionych w obronie. (met+krys+deu)
    - straty agresora są pomniejszane o zrabowane surowce z planety (met+krys+deu) oraz ewentualną zbiórkę złomu z PZ
    - straty obrońcy są pomniejszane o ewentualną zbiórkę złomu z PZ
    Osoba, która zebrała złom, powinna umieścić raport ze zbioru debrisu w ciągu 48 godzin. Aby złom był wliczany musi znajdować się w rękach uczestnika bitwy lub wojny, w innym przypadku oprócz reportu ze zbiórki złomu musi pojawić się raport z dostarczenia surowca z pz na planetę uczestnika bitwy lub wojny.
    - Posiadanie Mechanika nie wpływa na wyliczenie strat w obronie w momencie wojny. Dzieje sie tak z tego powodu, ze każde RW musiałoby być weryfikowane przez GO, aby sprawdzić, czy na danym koncie jest Mechanik czy tez nie, co jest wręcz niemożliwością, w związku z tym nie jest on brany pod uwagę.


    Poniżej znajduje się przykładowe RW wraz z pełnym opisem wyliczania rzeczywistych strat.

    Starcie następujących flot:

    Agresor AAA (x;xxx;xx)
    Broń xxx% Tarcza xxx% Osłona xxx%
    Flota:
    L.myśliw. 31
    Krazownik 54
    O.wojenny. 167
    Panc. 13

    Obrońca OOO (x;xxx;xx)
    Broń xxx% Tarcza xxx% Osłona xxx%
    Flota:
    M.transp. 15
    D.transp. 11
    L.myśliw. 32
    C.mysliw. 54
    Krazownik 58
    O.wojenny. 31
    Recykler 8
    So.szpieg. 16
    Bombowiec 1
    Sat.slon. 1
    Obrona:
    Wyrz.rak 169
    L.laser 32
    C.laser 4
    Gauss 3
    Jon 14
    M.powloka 1
    D.powloka 1

    ...po 5 rundach:

    Agresor AAA (x;xxx;xx)
    Flota:
    L.myśliw. 6 -25 (M: 75.000 K: 25.000)
    Krazownik 34 -20 (M: 400.000 K: 140.000 D: 40.000)
    O.wojenny. 156 -11 (M: 495.000 K: 165.000)
    Panc. 13

    Obrońca OOO (x;xxx;xx)
    Zniszczony!

    Agresor wygrał bitwę!
    Przejął 124.995 metalu, 38.897 kryształu, 10.600 deuteru.

    Agresor stracił łącznie 1.300.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 5.278.000 jednostek.
    Na tych współrzędnych znajduje się teraz 1.251.300 metalu i 490.800 kryształu.
    Szansa na powstanie księżyca wynosi 17.42%
    Created by cuteConverter v 7.0 - Adam85

    + raporty ze zbiórki złomu:

    Agresor AAA:
    Zbiórka PZ
    83 recyklerów ma całkowitą ładowność równą 1.660.000.
    Na polu zniszczeń znajduje się 1.251.300 jednostek metalu i 490.800 jednostek kryształu.
    Flota odzyskała 1.200.000 jednostek metalu i 460.000 jednostek kryształu.

    Obrońca OOO:
    Zbiórka PZ
    20 recyklerów ma całkowitą ładowność równą 400.000.
    Na polu zniszczeń znajduje się 51.300 jednostek metalu i 30.800 jednostek kryształu.
    Flota odzyskała 51.300 jednostek metalu i 30.800 jednostek kryształu.


    Straty agresora z RW wynoszą: 1.300.000. Ponieważ jest to tylko flota do bierzemy całą wartość do dalszych obliczeń. Straty te to metal i kryształ wydany do budowy zniszczonych jednostek. Straty te są pomniejszane o zrabowany złom z planety obrońcy (wszystkie trzy surowce). Zatem:
    1.300.000 - 124.995 - 38.897 - 10.600 = 1.125.508
    Straty te są też pomniejszane o zebrany złom z pola zniszczeń przez agresora, czyli:
    1.125.508 - 1.200.000 - 460.000 = -534.492
    i są to łączne ostateczne straty agresora.

    Straty obrońcy z RW wynoszą: 5.278.000 (metal + kryształ użyty do budowy straconych jednostek). Jednak w tym przypadku są to łączne straty we flocie oraz obronie. Ze względu na to, że 70% straconej obrony po bitwie się odbudowuje bierzemy tylko 30% strat w obronie w stosunku do RW. Musimy zatem ręcznie wyliczyć wartość floty i wyliczoną wartość odjąć od sumarycznych strat w celu uzyskania wartości straconej obrony, bądź na odwrót wyliczając najpierw wartość obrony. W tym przypadku wartość floty to:
    M.transp.: 15 * (2000 + 2000) = 60.000
    D.transp.: 11 * (6000 + 6000) = 132.000
    L.myśliw.: 32 * (3000 + 1000) = 128.000
    C.mysliw.: 54 * (6000 + 4000) = 540.000
    Krazownik: 58 * (20000 + 7000) = 1.566.000
    O.wojenny.: 31 * (45000 + 15000) = 1.860.000
    Recykler: 8 * (10000 + 6000) = 128.000
    So.szpieg.: 16 * 1000 = 16.000
    Bombowiec: 1 * (50000 + 25000) = 75.000
    Sat.slon.: 1 * 2000 = 2.000

    Łączne straty we flocie to: 4.507.000.
    Straty w obronie wynoszą zatem:
    5.278.000 - 4.507.000 = 771.000
    Bierzemy 30% tej wartości:
    771.000 * 30% = 231.300
    Łączne rzeczywiste straty we flocie i obronie:
    4.507.000 + 231.300 = 4.738.300
    Straty te są pomniejszane o zebrany złom z pola zniszczeń:
    4.738.300 - 51.300 - 30.800 = 4.656.200
    I to są łączne rzeczywiste straty obrońcy.

    Ostatecznie mamy:
    Agresor: -534.492
    Obrońca: 4.656.200
    Mniejsze straty ma agresor i to na konto jego sojuszu idzie zdobyty procent.

    Uwagi:
    - Powyższe wyliczenia stosuje się w przypadku każdego RW w wojnie: wygranego przez agresora, wygranego przez obrońcę, starć nierozstrzygniętych. Ale w wielu przypadkach pomija się je ze względu na to, że i bez tego widać faktycznego zwycięzcę starcia.
    - Nie ma znaczenia jaki procent z bitwy pochodzi z floty obrońcy a jaki z floty agresora.
    - W przypadku bitw z udziałem ACS wylicza się straty łączne straty wszystkich agresorów i obrońców.
    - Wynik ujemny oznacza, że dana strona wyszła w danej bitwie na plus, czyli osiągnęła zysk, ale osiągnięcie zysku nie jest wymagane do uznania RW, a brak jego do przyznania jego stronie przeciwnej.
    - Konwerter Formatron dodaje do sumarycznych strat agresora i obrońcy deuter, który nie jest uwzględniany w tych wyliczeniach.

    Jako, że ręczne wyliczanie strat bywa dość pracochłonne można posłużyć się skryptem znajdującym się na stronie: Ogame Team WarTools, którego efekt działania jest taki sam. Wymagane jest tylko wpisanie wszystkich danych.

    Vivianka :* moja ulubiona spamerka :D
  • Zabawa "Playoff" w wojnach

    Jakiś czas temu na uni 56 pojawiła się zabawa "Playoff" (szczegóły: Playoff U56) w skrócie polegająca na tym, że sojusze walczą parami, a zwycięzca awansuje dalej aż do ostatecznego zwycięstwa.

    Pomysł jest też przenoszony na inne uni i stąd konieczność pewnego uporządkowania tej zabawy pod kątem jej zgodności z Regulaminem Wojen.

    Główną zasadną jest:
    Regulamin tej zabawy nie może wykraczać poza Regulamin Wojen, poza dwoma poniżej spisanymi wyjątkami.

    Wyjątki:
    - dopuszcza się ustalenie czasu trwania poszczególnych wojen na 3 tygodnie, w celu przyśpieszenia całej zabawy.
    - w przypadku kiedy czas trwania wojny jest dłuższy niż 3 tygodnie, nie obowiązuje punkt 8e Regulaminu Wojen mówiący o wojnie nierozstrzygniętej (ze względu na dobrowolny udział wszystkich sojuszy w tej zabawie).

    W każdym innym punkcie regulamin zabawy musi być zgodny z Regulaminem Wojen.

    Zasady do ustalenia przez graczy indywidualnie na danym uni:
    - zasady prowadzenia poszczególnych wojen (czas trwania, próg RW, stosunek do ACS)
    - zasady przyjmowania sojuszy do zabawy
    - zasady awansów sojuszy do kolejnych rundy w przypadkach remisów
    - ustalenie lub losowanie kto z kim walczy w danej rundzie.

    O tym czy i kiedy zabawa ruszy na danym uni decydują tylko i wyłącznie sami gracze, bowiem cała zabawa jest przez nich organizowana. Zadaniem moderatorów wojen jest tylko nadzór nad całością, pilnowanie porządku i przestrzegania Regulaminu Wojen.

    W dziale wojen powinien być temat z Zasadami zabawy. W tym temacie najlepiej aby były także zgłoszenia do zabawy. Można założyć także temat z wynikami poszczególnych wojen. Tematy zakłada jeden z graczy. Ogólna dyskusja odnośnie turnieju powinna mieć miejsce w jednym temacie w dziale DiD.

    Regulaminem nadrzędnym jest Regulamin Wojen i sytuacje sporne są rozpatrywane zgodnie z tym regulaminem.

    Vivianka :* moja ulubiona spamerka :D
  • Szukanie przeciwników do wojen

    W związku z malejącą liczbą wojen i dużą liczbą takich, w których jeden z sojuszy nie podejmuje walki zdecydowaliśmy się na założenie na każdym uni tematu w którym będzie można zgłosić chęć do podjęcia walki.

    Sojusz chętny będzie wpisywał się w temat podając jaki przeciwnik ich interesuje (miejsce w rankingu punktów, flot i/lub liczebność) oraz kiedy i jak długo chce prowadzić wojnę. Może również podać zastrzeżenia odnośnie preferowanego systemu liczenia, minimalnego progu raportów liczących się do wojny czy też stosunku do RW z ACS.

    Po znalezieniu rywala zakłada się temat według wytycznych w Regulaminie Podforum Wojny.

    Pomysł jest autorstwem użytkownika ASPIRE.



    Dodatkowo dodajemy małe FAQ, w razie potrzeb będzie ono poszerzane.

    Pytanie: Znaleźliśmy już przeciwnika, co dalej?

    Odp: Konieczne jest teraz założenie tematu wojennego, poprzez napisanie deklaracji takiej, jak wskazana w Regulaminie Wojen


    Pytanie: Czy zamiast potwierdzenia i negocjacji druga strona może od razu wypowiedzieć wojnę?

    Odp: Może, jednak warto przedyskutować wszystkie warunki, by uniknąć sprzeczek.



    Pytanie: Czy inny sojusz może nam wypowiedzieć wojnę na innych warunkach niż podaliśmy w temacie?

    Odp:Tak. Temat ten nie może w żadnym wypadku służyć do blokowania wojen na innych warunkach.
    ex SMod ZŻU, MN
    ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

    LFC - this means more...


    Twister jest genialny!
    mirela jest wspaniała!
    Pręgierz (*)