Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      Wiele starych Uni ma problemy z wyludniającymi graczami... :| Dla takich młodych wilczków jak ja ( i nie tylko ) to smutne gdy masz świadomość że pomimo aktywnej gry, rozbudowywania, atakowania itp. nagle może nastąpić napis : Uni zostało zamknięte. Masa godzin spędzonych przed kompem pójdzie w las bez sensu... i nawet nie zdążysz nacieszyć się tym co stworzyłeś lub co tworzysz... :-/

      To nasuwa mi do głowy smutne rozważania... Kiedy umrze moje (17) Uni, kiedy inne ? Kiedy ludzie znudzą się na tyle tą grą że ogame zniknie całkowicie ?

      I co będą memłać pod nosem Ci którzy poświęcili tyle godzin/nocek nad kontem ? Ile Uni pozostanie za 2 lata ? ?(

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xaltotun ().

    • Ja się osobiście zastanawiam kiedy zamkną ogame przecież chyba do końca życie nie będziemy w to grać prawda ? Śmieszna mi sie wydaje sytuacja gdy za xxx lat dziadek w podeszłym wieku zapisze w spadku swoje konto wnukowi :)
    • Tekila napisał(a)
      Ja się osobiście zastanawiam kiedy zamkną ogame przecież chyba do końca życie nie będziemy w to grać prawda ? Śmieszna mi sie wydaje sytuacja gdy za xxx lat dziadek w podeszłym wieku zapisze w spadku swoje konto wnukowi :)


      A wnuczek mówi, że nie jest noobem i te 40 lat co jest uni da się odrobić xD
    • A może by tak zainwestować w reklamę?
      Może uda się przycjągnąć jakichs nowych graczy.

      Może poprosić niemców, by pewien % z dochodów można było przeznaczyć na reklamę co zapewniło by nowych graczy i dodatkowe zyski :)
    • Lord-Nerevar napisał(a)
      A może by tak zainwestować w reklamę?
      Może uda się przycjągnąć jakichs nowych graczy.

      Może poprosić niemców, by pewien % z dochodów można było przeznaczyć na reklamę co zapewniło by nowych graczy i dodatkowe zyski :)


      Ta a gdzie ta Reklama ? Za rok , może dwa przeczuwam , że zaczną zamykać najmniej liczne unie. Bo poprostu nie opłaca się marnować serwera dla 2000 osób , ciekawe jak to wygląda w innych krajach
      Sie sehen mich rodeln
      Sie hassen ... XD
    • Tak jak napisał pan powyżej , dopóki GF będzie miało chociaż minimalne zyski , nie będzie zamykało uniwersum ... zaczną się malutkie straty , to zamkną starsze unie i otworzą sobie nowe na tajwanie :E
      Ostatnio w DiD jednego z uni , przez przypadek natrafiłem na temat dotyczący realnejn liczebności graczy ... i wyszło , że z 3000 tys zarejestrowanych gra aktywnie około 200-300 osób , ponieważ , 1000 osób to idlerzy lub gracze z 0 pkt , a reszta ma banu bądź urlopy , więc dla GF potencjalny zysk nie stanowi 3000 osób ale 300 z czego może 15 % kupi geologa bądź coś innego ... Jeżeli GF spojrzy na to w ten sposób to będzie bieda ...
    • A ja jeszcze nie słyszałem żeby zamknęli jakieś Uni kiedykolwiek na jakimkolwiek OGame z powodu małej ilości graczy(co nie oznacza, że nie możemy być pierwsi xD)....

      Żeby policzyć opłacalność tej gry trzeba by się nieźle naliczyć; ja myślę, że jak będą chcieli zamknąć to zamkną - może wtedy wszyscy uświadomią sobie, że ich konto może być następne i odejdą z gry, czego GF raczej nie chce. :) Dlatego raczej tego nie zrobi.
      Jeśli jednak zrobi - wtedy być może wyniesie się z Polski, a my zapomnimy o OGame, i tak to się wszystko skończy....
    • Nie istniejecie tylko wy...
      Rodzą się nowe pokolenia które być moze bedą grać
      lub są jeszcze n tyle młodzi ze nie wiedza ze istnieje taka gra...
      Ale w koncu bedą miec neta, więc z pewnoscią w jakąs gre bedą grać, bo jak wszyscy wiemy swiat jest z komputeryzowany i wiekszosc ludzie spedza czas przes swiatem wirtualnym....

      moze stare uni badaja ale nowe powstaja tak wiec calkowicie ogame nie padnie

      a problem pustoszenia starych uni to wina Niemcow oraz złomiarzy ktorzy lubia beszcześcić kogoś flote:P więc teraz bez pretensji
    • larken15 napisał(a)

      a problem pustoszenia starych uni to wina Niemcow oraz złomiarzy ktorzy lubia beszcześcić kogoś flote:P więc teraz bez pretensji


      Nie rozumiem ?( Co chcesz od złomiarzy? Na tym polega ta gra chyba, prawda? Znaleźć, zniszczyć, posprzątać. Dziś mnie, jutro ja(albo na odwrót :P) :] To raczej nie tu leży problem.
    • Jedynym rozwiązaniem będzie połączenie uni np 10 z 11 i 9 itd a mnie ogólnie to wali:P ogame już od czasu ACS spadło na psy i spada z dnia na dzień coraz bardziej. A GF ma graczy w dupie bo nawet nie można doczekać się uni bez acs mino że bardzo dużo graczy by tego chciało. Wiec widać jak zależy im na zdaniu graczy
      Darko W. stworzył rodzinę i nazwał ją Bad Boys, lecz każda rodzina
      rozpada się po odejściu swego Ojca.
      "Razem idziemy , razem zginiemy - Źli chłopcy na śmierć i życie " Darko W., BlackEagle, Wesooly, Hikari, Gekon, Skala, Odrodzony, Spoon, Zbusia, Sindbad, Beetle, lukash00, Shagy.
    • Ryoka napisał(a)
      larken15 napisał(a)

      a problem pustoszenia starych uni to wina Niemcow oraz złomiarzy ktorzy lubia beszcześcić kogoś flote:P więc teraz bez pretensji


      Nie rozumiem ?( Co chcesz od złomiarzy? Na tym polega ta gra chyba, prawda? Znaleźć, zniszczyć, posprzątać. Dziś mnie, jutro ja(albo na odwrót :P) :] To raczej nie tu leży problem.


      Dobrze myśli tarken15 złomiarze też mają w tym jakiś swój wkład, że uni są puste :D:D Ale to jest wina noobów, którzy przestają grać kiedy stracą flote.
    • Perkos2 napisał(a)
      Dobrze myśli tarken15 złomiarze też mają w tym jakiś swój wkład, że uni są puste :D:D Ale to jest wina noobów, którzy przestają grać kiedy stracą flote.

      a po co się odbudowywać, skoro bez problemu można mieć następne wielomilionowe konto. xP
      Poza tym nauczcie się w końcu, że umierać to może człowiek, a nie jakaś głupia gierka..
    • Nie rozumiem Co chcesz od złomiarzy? Na tym polega ta gra chyba, prawda?


      no własnie:)
      setki napalonych pragnie złomowac innych:)
      przez co gracze odchodza i zostaja tylko doswiadczeni...
      dziwne zeby na uni grał noobek ktory co tydzien dostaje zloma bo nie umie fsa...
    • to ja się wypowiem:


      Ogame upadnie prędzej czy później przez TEAM który funkcjonuje beznadziejnie (po za wyjątkami)
      i przez GF który jest zachłanny i chce zarabiać na wszystkim...
      albo będzie tak że staere uni po otwierają a będą tworzyć nowe z uporem maniak i w końcu dojdzie do takiej sytuacji że będzie 200 uni z czego pierwsze 100 zamknięte bo są wyludnione a kolejne 100 będa sie wyludniać po to by za kolejne 2 lata otworzyć kolejne 100 i tak w kółko... :lol:

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Król Theoden ().

    • So Seductive napisał(a)
      Lord-Nerevar napisał(a)
      A może by tak zainwestować w reklamę?
      Może uda się przycjągnąć jakichs nowych graczy.

      Może poprosić niemców, by pewien % z dochodów można było przeznaczyć na reklamę co zapewniło by nowych graczy i dodatkowe zyski :)


      Ta a gdzie ta Reklama ? Za rok , może dwa przeczuwam , że zaczną zamykać najmniej liczne unie. Bo poprostu nie opłaca się marnować serwera dla 2000 osób , ciekawe jak to wygląda w innych krajach


      serwer = 1 maszyna

      1 maszyna = kilkadziesiat uni ( po popingujcie to sie dowiecie :] )

      bo drugie gra umiera przez jej niszczący charakter :]
    • Mogli by połączyć uni żeby(wiem że były takie propozycje ale cóż<:) wyszło razem tak z 10 uni i by problemu nie było

      Kiedy ja zaczynałem grac w ogame było 12 uni i było all w porządku
    • Ahh...

      jak miło się czyta, że Team jest beznadziejny, że nic nie robi.
      Prawda, że łatwo jest oceniać coś czego się nie zna? ;)

      Pytanie do Teamu
      [post Atr'a - link bezpośredni]


      Nie, nie bronię Team'u za wszelką cenę tylko wiem jak jest i nie obwiniam ich za całe zło świata.
      Wyludnianie się uni to też po części nasza wina :]

      OGame umrze jak każda gra internetowa, prędzej czy później, choć wolałbym żeby to było później.

      I prosiłbym was jak czegoś nie wiecie na jakiś temat, to się po prostu nie wypowiadajcie ;]



      Theoden i cała reszta, skoro Team jest taki beznadziejny to czemu nie dołączycie? Przecież wy jesteście tak super obeznani w sprawach OGame, że jestem pewny, iż zrobicie piorunującą karierę :]
      Tylko martwi walczą uczciwie.



      OG.Origin Representative PL
    • cały czas gram na u40 (troche powyżej 3k osób) i jak weszło nowe u60 to chciałam spróbować i zobaczyć jak to jest na nowym uni... miałam nadzieję, że szybko będę wysoko :P jak sie pierwszy raz zalogowałam było coś około 8k osób, a po jakiejś chwili było już kilkanaście tysięcy osób... przy takiej liczbie coś się chociaż dzieje. Część zawsze będzie Idlerami i część na urlopie, ale jeśli by było aż tylu graczy na jednym uni to czy tak zawsze zostanie spora grupa graczy i tych dobrych i tych słabszych :) na u40 w sumie to cały czas atakują/skanują te same osoby, farm nie wiele za to idlerów i urlopowiczów chyba najwięcej... strach pomyśleć co sie dzieje na tych uni mniej zaludnionych :rolleyes: i szczerze to myślę, że ten pomysł złączenia kilku uni w jedno duże nie byłoby chyba złym pomysłem... tylko dużo roboty by przy tym było dlatego nie ma co marzyć o tym aby zostało to zrobione >_>