Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • kiedy zamkna ogame - NIGDY

      ja bym założył temat z ankietą :

      ILE % "PROGRAMISTóW GF" TO DOśWIADCZENI PROGRAMISCI : ?
      A) 1%
      b) 3%
      C) 5%
      D) 10%.

      moim zdaniem ogame nie zamkna , to gracze odejda i gra bedzie pusta

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AlianF ().

    • Z U2, dalsze dane:

      - w ciągu ostatniego tygodnia liczba graczy zmniejszyła się o kolejną setkę

      - tym samym pierwszy raz od kiedy gram w OG (tj. półtora roku) liczba graczy wynosi niespełna 3 tys. a dokładnie: 2958

      - z moich obserwacji wynika, że ubywa średnio ponad 10 graczy na dobę i że wielkość ta, od około 3-4 miesięcy systematycznie rośnie.

      - jeśli tendencja (postęp geometryczny w ubywaniu graczy) się utrzyma, to pod koniec roku liczba graczy w U2 zmaleje do niespełna tysiąca, a ok. marca 2009 r. do zera.

      _________________________-

      rozwiązanie tymczasowe to uproszczenie regulaminu, który odstrasza nowych, postuluję na początek zezwolić na:
      - push
      - multikonta
      - wyłączanie IP-Checka

      oraz:
      - umożliwić szpiegowanie automatyczne, tj. dodać opcję, "szpiegowania układów od-do + opcje szpiegowania", bowiem szpiegowanie jest najbardziej czasochłonną częścią gry i jednocześnie nudną jak flaki z olejem....
    • abangel666 napisał(a)
      Z U2, dalsze dane:

      - w ciągu ostatniego tygodnia liczba graczy zmniejszyła się o kolejną setkę

      - tym samym pierwszy raz od kiedy gram w OG (tj. półtora roku) liczba graczy wynosi niespełna 3 tys. a dokładnie: 2958

      - z moich obserwacji wynika, że ubywa średnio ponad 10 graczy na dobę i że wielkość ta, od około 3-4 miesięcy systematycznie rośnie.

      - jeśli tendencja (postęp geometryczny w ubywaniu graczy) się utrzyma, to pod koniec roku liczba graczy w U2 zmaleje do niespełna tysiąca, a ok. marca 2009 r. do zera.


      no niezłe te obliczenia tylko policz srednia punktów tych ktorzy odchodza :quasi:
      Watpie żeby 10 graczy z TOP 100 nagle odeszlo w ciagu jednej doby :quasi:
      a to ze odejdzie 100 graczy ktorych srednia nie przekracza 1k pkt to zrobi lepiej dla tego uni
    • Gra jest skonstruowana tak, że małe są szanse przyciągnięcia nowych graczy na stare uniwersa. A bez nich gra musi upaść, to tylko kwestia czasu. Z punktu widzenia nowego gracza na starym uniwersum, odrabianie strat jest bez sensu, jest nierealne. Czołówka to poza nielicznymi wyjątkami bardzo dobrzy gracze, którzy za samą dzienną produkcję surówki mają kilka-kilkanaście tysięcy punktów, czyli dziennie oddalają się o wielokrotność dorobku nowego gracza. Owszem , z upływem czasu nowy jeśli jest naprawdę świetny może dogonić najlepszych , ale to już wymaga lat, i to lat bezbłędnej gry (a przecież wystarczy nawet odrobina pecha, brak neta, lagi itp duperele). Dlatego kont ubywa, i jeśli ktoś gra to woli na cudzym , już rozwiniętym. A do tego dochodzą bany za cały czas częste oszustwa, znudzenie i olanie konta, czasem kasacja. Ale to wszystko jest bez znaczenia, bo tak naprawdę ogame się skończy kiedy stanie się nieopłacalne. Kiedy urwie się strumień kasy dla GF, zaczną zamykać uniwersa.
    • Kiedyś napewno to się stanie, aczkolwiek dopóki będą powstawały nowe universa to jakoś będzie się ciagnęło. Gram teraz na uni61, wcześniej byłem na 17 i przeraziłem się jak po zalogowaniu w dwa dni po otwarciu uni61 było już ponad 3tys graczy...teraz dobiło do 15 tysięcy i narazie się utrzymuje... Większość z tych graczy, (zaobserwowałem przy przeglądaniu galaktyk), ma włączony urlop i to dobre 75%, znając życie jakieś 30% z tego urlopu nie wróci, także napewno liczebność spadnie...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cody667 ().

    • F L O O X napisał(a)
      Mysle przeciwnie niż kolega wyzej chociaz troche racji ma =)

      Z nowych universów zyski napewno są!

      Ale Art napisał ze szykują sie wielkie zmiany... ciekawe co wykombinowali znowu... jesli bedą za duzo zmieniać, te zmiany sie podobac nie bedą to duzo ludzi przestanie grać.

      Chociaz wiadome ze jakieś dzieciaki bedą w to pykały =)

      To tylko moje zdanie,moja opinia.
      bedzie trzeba tylko wiecej placic;]
    • no wlasnie kiedy te nowosci ktore maja uzdrowic stare podciwe uni na ktorych gra po 2-3k graczy i z czego wiecej niz 5k pkt ma 1k graczy w ktorym 1/2 to urlopy?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez OFICER ().

    • Czekam na cud ze strony programistów...

      Oby to nie był tylko kolejny oficer albo inny sposób na wyrzucenie antymaterii w błoto...

      Musi się po prostu coś dziać na starych uni by nowi wchodzili do gry...

      Może zrobią restarty uni a zostawią top 500?? Kto to wie..
    • Śmierć ogame to nie tylko wina GF, a także nas graczy !

      Otóż ile znacie osób, które po złomie na starym uniwersum, próbowali sił na nowym ? Na pewno sporo !
      Na nowych uniwersach wiele ludzi na start kupuje komandory, żeby być w jak najlepszym top. Ilość graczy spada drastycznie, aż w końcu się robi coś takiego, jak na innych uniwersach. Dlatego warto zamiast zacząć grać na nowym uni - na top, warto założyć konto na starym uniwersum :)
      Ja ostatnio założyłem konto na u47 po miesiącu jest:
      Punkty 48.654 (Miejsce 846 z 2.408) - mogę robić wszystko oprócz GS i nie mam jeszcze moona, a gra mi daje tyle satysfakcji co top50...

      Dlatego też:
      GRAJĄC NA NOWYCH UNI PRZYCZYNIACIE SIĘ DO ŚMIERCI OGAME
    • Gram od lat w traviana postanowiłem spróbować OGame - w końcu się trochę o nim nasłuchałem. Jestem po kilku już dniach gry i czytania forum.

      I trochę się dziwię wielkiej ilości NARZEKACTWA na samo OGAME i GF wylewającego się z wielu postów.

      Szczególnie bawią mnie postulaty ZMIAN. OGAME trochę mi przypomina szachy - wyobraźcie sobie że zamiast wieży czy skoczka wprowadzamy nową figurę bardziej odpowiadającą naszym czasom np. wahadłowiec ;p albo rakietę balistyczną (przecież figury szachowe brały się w jakiś sposób z dawnych formacji wojskowych). Takie zmiany nie byłyby chyba zbyt mile widziane przez szachistów.

      Merytoryczne zmiany w OGAME powinny być jak najrzadsze i wynikające z dojrzewania gry. (nie mówię tu o rozwoju graficznym, czy dopracowania sposobu sterowania)

      GF ma częściowo utrudnione wprowadzanie zmian ze względu na niekończące się czasowo UNI. Załóżmy, że mamy świetne dopracowane koncepcje nowych jednostek. Może się okazać po tym, że mozolnie budowana przez 3 lata przez kogoś flota nadaje się tylko do zezłomowania. Nie byłbym tym faktem jako gracz zachwycony.

      Co do płatnych dodatków. Dobrze, że są. Gra musi się z czegoś utrzymywać. Być może docelowo warto wprowadzić niewielki abonament dla każdego gracza a zrezygnować z Oficerów. Najgorsze w tego typu grach jak jest za dużo nieaktywnych graczy tudzież rozmaitych brzydko się wyrażę idiotów. Zawsze i wszędzie można spotkać takie osoby w każdej grze. Płacenie eliminuje część takich niefajnych zjawisk.

      Dużo było pomysłów na noobrotection w starych światach. Moim zdaniem to co jest jest OK. Gracze nie dzielą się na noobów i doświadczonych, tylko na dobrych i złych. I choćby noobprotection nie wiem jakie było to będą mieli problemy 1sekundę po skończeniu okresu ochronnego. Idea FS jest tak łopatologicznie w kilku miejscach wyłożona, że nie wiem co więcej można dodać. Ponieważ nie można niszczyć budowli na planecie to można przetrwać farmienie w miarę obronną ręką - nie we wszystkich grach jest tak miło.

      Zmiany na szybko
      Co ja bym zmienił tak na szybko - to wprowadził określone w momencie startu długości trwania Uniwersów. Powiedzmy 1, 2 lub 3lata. Myślę, że optymalnie byłoby 1,5 - 2 lata. Żeby ta końcówka miała "ręce i nogi" można by wprowadzić coś w rodzaju "cudu wszechświata", który gracz/sojusz wybuduje wygrywa i kończy dany serwer (wiem, że to nic oryginalnego). Można by potem na forum stworzyć dział "Hall of fame", gdzie byliby najlepsi gracze zamieszczeni i ich osiągnięcia po wieczność :).

      W takiej sytuacji gdyby serwer trwał 2 lata a nowy wchodził co 1 miesiąc - potrzeba by 24 UNI + specjalne.

      Myślę, że dobrym pomysłem byłoby, żeby KAŻDE nowe UNI (albo co 2gie) było miejscem wprowadzania updatów.

      Fajne by było wprowadzenie nowego specjalnego UNI, gdzie byłyby testowane na bieżąco nowe jednostki i rozwiązania, i to przede wszystkim te wychodzące od graczy. Na pewno rozładowałoby to napięcia.

      Tytułem pocieszenia tym, którzy się martwią, że OGame się skończy bo GF nie będzie się opłacać. Utrzymanie takich gier praktycznie nic nie kosztuje. Kosztuje WYMYŚLENIE, NAPISANIE, TŁUMACZENIE i WPROWADZENIE na rynek. Wcale bym się nie zdziwił gdyby całe polskie OGAME mieściło się na 1-2 serwerach + powiedzmy serwer rezerwowy. Podnajęcie serwera to wydatek rzędu od 500 do 2000 miesięcznie. Czyli powiedzmy cały projekt OGAME to 7500 miesięcznie. Załóżmy, że na każdym świecie jest 1000 aktywnych graczy, czyli 61.000 graczy. Niech 5% z nich (czyli 3050 wyda 1 raz w roku po 9,99 euro za najtańszy pakiet daje to ponad 100.000 zł przychodu przy max kosztach około 70.000). Nawet taka pesymistyczne symulacja pokazuje, że jeszcze dłuuugo się będzie opłacać, tym bardziej. Właśnie dlatego nie ma zmian - za bardzo się opłaca. Każda zmiana w OGAME bodnosi znacząco koszty. Programiści, testy, backup, tłumaczenia tekstów na konkretne języki. Po co zmieniać coś co zarabia :))

      A na koniec jak gra stanie się deficytowa to może Towarzystwo Miłośników OGAME się zorganizuje i wykupi prawa do gry i postawi się na jakimś własnym serwie :)
    • lituma napisał(a)

      Co ja bym zmienił tak na szybko - to wprowadził określone w momencie startu długości trwania Uniwersów. Powiedzmy 1, 2 lub 3lata. Myślę, że optymalnie byłoby 1,5 - 2 lata. Żeby ta końcówka miała "ręce i nogi" można by wprowadzić coś w rodzaju "cudu wszechświata", który gracz/sojusz wybuduje wygrywa i kończy dany serwer (wiem, że to nic oryginalnego). Można by potem na forum stworzyć dział "Hall of fame", gdzie byliby najlepsi gracze zamieszczeni i ich osiągnięcia po wieczność :).




      Za takie propozycje większość graczy,którzy latami budowali tu swoje konta,pewnie chętnie wbiliby Cię na pal.Widzę,że nie rozumiesz specyfiki tej gry-ona jest tak skonstruowana,żeby móc baaaaardzo długo rozbudowywać swoje konto i czerpać z tego satysfakcję.Przypuszczam,że 80% starych graczy zrezygnowałaby na dobre z ogame gdyby wprowadzić Twoje propozycje w życie
    • Mroczny777 napisał(a)
      Za takie propozycje większość graczy,którzy latami budowali tu swoje konta,pewnie chętnie wbiliby Cię na pal.Widzę,że nie rozumiesz specyfiki tej gry-ona jest tak skonstruowana,żeby móc baaaaardzo długo rozbudowywać swoje konto i czerpać z tego satysfakcję.Przypuszczam,że 80% starych graczy zrezygnowałaby na dobre z ogame gdyby wprowadzić Twoje propozycje w życie


      Takie deklaracje o odejściu graczy po zmianach raczej mnie śmieszą, zwłaszcza że podają zawsze przy wprowadzaniu zmian :lol:. Może zmieniłby się przeciętny profil gracza, ale na miejsce tych (moim zdaniem bardzo nielicznych) którzy by odeszli znajdą się nowi którym to nie będzie przeszkadzało
    • Przecież taka zmiana zmieniłaby ogame kompletnie-myślę,że tym razem odeszłoby bardzo wielu.Poza tym takie półtoraroczne uni po pół roku byłoby puste-nie byłoby sensu zakładać konta-wiadomo,że i tak wśród najlepszych się nie będzie,a radości z budowy własnego konta i tak nie ma,bo wiadomo,że ono zniknie.A co to za przyjemność być nawet top 1 na pustym uni,jak uniwersum jest jeszcze młode
    • Mroczny777 Zarzucasz mi, że nie rozumiem OGAME.

      Moja propozycja wynika z lektury forum gdzie generalnie słychać skargi, że OGAME się wyludnia.

      Wyludnia się z wielu różnych powodów. Wskazuje się jako podstawową przyczynę fakt, że otwierane są nowe UNI oraz, że na starych za duży dystans do czołówki. 90% graczy rozpoczynających grę nawet jak się zarejestruje na starym UNI pogra i zorientuje się jak to wygląda przeniesie się na nowe/nowsze UNI. NIC na to nie da się poradzić tak to wygląda (zresztą w każdej grze MMO jest dokładnie to samo, jak tylko otwiera się nowa edycja 70% graczy, którzy zaczęli później przenosi się na nowy serwer/uni/światitp.). A gadanie tego typu żeby zmierzyć się z graczami co mają po kilka kk punktów mało przekonuje kogokolwiek. Może jeszcze jako slogan reklamowy umieść: ZACZNIJ JUŻ DZISIAJ - ZA 3 LATA BĘDZIESZ TOP 300.

      Jedynym sposobem na wzrost populacji i ilości graczy jest nie otwieranie nowych światów - nigdy. Ale jak myślisz jak długo zdołasz przyciągnąć nowych graczy, gdy nie będą mieli szans na szybki awans do czołówki. OGAME samo wtedy się wykończy.

      Owszem możliwy jest status quo jak obecnie - ciągle nowe światy, ale w tym tempie za 2 lata będzie z 90 UNI i problem się znacznie nasili.

      Tak naprawdę starzy gracze mogliby mieć pretensje gdyby GF powiedziało za miesiąc zamykamy (co zresztą się pewnie zdarzy jak liczba aktywnych graczy na uni spadnie do 50-100). Nowi gracze zaczynający na nowych serwerach, wiedząc że rozgrywka będzie trwała 2 lata (jak mi ktoś powie, że to mało to go wyśmieję, założę się, że grających graczy dłużej niż 2 lata nieprzerwanie będzie ze 200-300 na 60UNI) będą mieli zupełnie inne podejście.

      Jeśli w miarę szybko nie rozwiąże się tego problemu to ból będzie większy - co ktoś powie, gdy będą chcieli zamknąć 5-6-7-10 letnie konto ??
    • Kiedy umrze Ogame ?

      ja myślę że za kilka lat wszyscy zmądrzejemy i pokasujemy konta :D



      a tak poważnie to zależy od wieeeelu czynników, np: czy pojawią się reklamy lub jak często będą wychodzić nowe uniwersa.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez serpentes ().

    • serpentes napisał(a)
      Kiedy umrze Ogame ?

      ja myślę że za kilka lat wszyscy zmądrzejemy i pokasujemy konta :D



      a tak poważnie to zależy od wieeeelu czynników, np: czy pojawią się reklamy lub jak często będą wychodzić nowe uniwersa.


      Gracze się starzeją... jedyna siła jest w nowych noobkach którzy tak jak my kilka lat temu o grze usłyszeliśmy i zaczęliśmy tworzenie społeczności ogame. Jedyny problem który ich trzyma żeby się nie rejestrować to olbrzymia przewaga starszych graczy, dlatego Ci wybierają te nowsze uniwersa.
      jak znam GF to skasują 49 starych uni na raz i znowu zaczną robić wszystko od początku. Przy okazji reklama w TV przez tydzień i już gwarancja 20-30 uni zapełnionych na raz co daje dochody milionach. Chyba obliczeń nie muszę podawać...
    • lituma napisał(a)
      Mroczny777 Zarzucasz mi, że nie rozumiem OGAME.

      Moja propozycja wynika z lektury forum gdzie generalnie słychać skargi, że OGAME się wyludnia.

      Wyludnia się z wielu różnych powodów. Wskazuje się jako podstawową przyczynę fakt, że otwierane są nowe UNI oraz, że na starych za duży dystans do czołówki. 90% graczy rozpoczynających grę nawet jak się zarejestruje na starym UNI pogra i zorientuje się jak to wygląda przeniesie się na nowe/nowsze UNI. NIC na to nie da się poradzić tak to wygląda (zresztą w każdej grze MMO jest dokładnie to samo, jak tylko otwiera się nowa edycja 70% graczy, którzy zaczęli później przenosi się na nowy serwer/uni/światitp.). A gadanie tego typu żeby zmierzyć się z graczami co mają po kilka kk punktów mało przekonuje kogokolwiek. Może jeszcze jako slogan reklamowy umieść: ZACZNIJ JUŻ DZISIAJ - ZA 3 LATA BĘDZIESZ TOP 300.

      Jedynym sposobem na wzrost populacji i ilości graczy jest nie otwieranie nowych światów - nigdy. Ale jak myślisz jak długo zdołasz przyciągnąć nowych graczy, gdy nie będą mieli szans na szybki awans do czołówki. OGAME samo wtedy się wykończy.

      Owszem możliwy jest status quo jak obecnie - ciągle nowe światy, ale w tym tempie za 2 lata będzie z 90 UNI i problem się znacznie nasili.

      Tak naprawdę starzy gracze mogliby mieć pretensje gdyby GF powiedziało za miesiąc zamykamy (co zresztą się pewnie zdarzy jak liczba aktywnych graczy na uni spadnie do 50-100). Nowi gracze zaczynający na nowych serwerach, wiedząc że rozgrywka będzie trwała 2 lata (jak mi ktoś powie, że to mało to go wyśmieję, założę się, że grających graczy dłużej niż 2 lata nieprzerwanie będzie ze 200-300 na 60UNI) będą mieli zupełnie inne podejście.

      Jeśli w miarę szybko nie rozwiąże się tego problemu to ból będzie większy - co ktoś powie, gdy będą chcieli zamknąć 5-6-7-10 letnie konto ??


      Graczy,którzy grają już wiele lat jest znacznie więcej niż myślisz.Sam gram prawie od początku polskiej edycji i doskonale wiem,że nie tylko ja.Naprawdę wierzysz,że ktoś,kto zbudował przez lata milionowe konto z całą flotyllą gwiazd śmierci,teleporterami i jeszcze nie wiadomo czym,będzie chciał zaczynać od zera po restarcie?Nie-ci gracze odejdą.A oni stanowią sól tej gry,jak trochę pograsz i stracisz po raz pierwszy flotę to zrozumiesz jaki to kunszt,kiedy okazuje sie,że mozna wyłapac niemal wszystko,oprocz transportuj z ksiezyca na księżyc,a i to nie zawsze.
      Mógłbym nawet zdecydować się na budowę konta od zera,ale nie,wiedząc,że przetrwa tylko 2 lata.Powtarzam-limity czasowe nie pasują do tej gry-zawsze jest w niej cos jeszcze do osiagniecia,jakas granica do przekroczenia,której nie można sztucznie ograniczać limitem czasowym.

      Jedynym skutecznym rozwiązaniem pustki na uniwersach,jest ich łączenie-do skutku,czasem nawet po pięć,a pozniej,w razie potrzeby,znowu-technicznie to jest możliwe i jestem pewien,że też rozważane
    • Mroczny777 napisał(a)
      lituma napisał(a)
      Mroczny777 Zarzucasz mi, że nie rozumiem OGAME.

      Moja propozycja wynika z lektury forum gdzie generalnie słychać skargi, że OGAME się wyludnia.

      Wyludnia się z wielu różnych powodów. Wskazuje się jako podstawową przyczynę fakt, że otwierane są nowe UNI oraz, że na starych za duży dystans do czołówki. 90% graczy rozpoczynających grę nawet jak się zarejestruje na starym UNI pogra i zorientuje się jak to wygląda przeniesie się na nowe/nowsze UNI. NIC na to nie da się poradzić tak to wygląda (zresztą w każdej grze MMO jest dokładnie to samo, jak tylko otwiera się nowa edycja 70% graczy, którzy zaczęli później przenosi się na nowy serwer/uni/światitp.). A gadanie tego typu żeby zmierzyć się z graczami co mają po kilka kk punktów mało przekonuje kogokolwiek. Może jeszcze jako slogan reklamowy umieść: ZACZNIJ JUŻ DZISIAJ - ZA 3 LATA BĘDZIESZ TOP 300.

      Jedynym sposobem na wzrost populacji i ilości graczy jest nie otwieranie nowych światów - nigdy. Ale jak myślisz jak długo zdołasz przyciągnąć nowych graczy, gdy nie będą mieli szans na szybki awans do czołówki. OGAME samo wtedy się wykończy.

      Owszem możliwy jest status quo jak obecnie - ciągle nowe światy, ale w tym tempie za 2 lata będzie z 90 UNI i problem się znacznie nasili.

      Tak naprawdę starzy gracze mogliby mieć pretensje gdyby GF powiedziało za miesiąc zamykamy (co zresztą się pewnie zdarzy jak liczba aktywnych graczy na uni spadnie do 50-100). Nowi gracze zaczynający na nowych serwerach, wiedząc że rozgrywka będzie trwała 2 lata (jak mi ktoś powie, że to mało to go wyśmieję, założę się, że grających graczy dłużej niż 2 lata nieprzerwanie będzie ze 200-300 na 60UNI) będą mieli zupełnie inne podejście.

      Jeśli w miarę szybko nie rozwiąże się tego problemu to ból będzie większy - co ktoś powie, gdy będą chcieli zamknąć 5-6-7-10 letnie konto ??


      Graczy,którzy grają już wiele lat jest znacznie więcej niż myślisz.Sam gram prawie od początku polskiej edycji i doskonale wiem,że nie tylko ja.Naprawdę wierzysz,że ktoś,kto zbudował przez lata milionowe konto z całą flotyllą gwiazd śmierci,teleporterami i jeszcze nie wiadomo czym,będzie chciał zaczynać od zera po restarcie?Nie-ci gracze odejdą.A oni stanowią sól tej gry,jak trochę pograsz i stracisz po raz pierwszy flotę to zrozumiesz jaki to kunszt,kiedy okazuje sie,że mozna wyłapac niemal wszystko,oprocz transportuj z ksiezyca na księżyc,a i to nie zawsze.
      Mógłbym nawet zdecydować się na budowę konta od zera,ale nie,wiedząc,że przetrwa tylko 2 lata.Powtarzam-limity czasowe nie pasują do tej gry-zawsze jest w niej cos jeszcze do osiagniecia,jakas granica do przekroczenia,której nie można sztucznie ograniczać limitem czasowym.

      Jedynym skutecznym rozwiązaniem pustki na uniwersach,jest ich łączenie-do skutku,czasem nawet po pięć,a pozniej,w razie potrzeby,znowu-technicznie to jest możliwe i jestem pewien,że też rozważane


      a ja chciał bym pokonać ta barierę obecnie mam 18 szpiegowską a tyle kosztuje 19 :)
      Technologia szpiegowska (Poziom 18)
      Przy pomocy tej technologii można zdobywać informacje o innych planetach.
      Wymagania: Metal: 52.428.800 Kryształ: 262.144.000 Deuter: 52.428.800
      Czas ukończenia: 120d 5godz. 59min. 20sek.
    • A ja bym proponowal najprostrzy sposob i taki ktory wszystkim wyszedl by na dobre. Polaczenie uni to by bylo cos np. Uni 1 bym zostawil w spokoju bo tam nie jest tak zle z liczebnoscia , uni2 polaczyl z uni3 ,uni4 z uni5 i tak dalej do uni 50.

      Napewno ozywila by sie gra na starych uni nowe znajomosci nowe wojny itd.

      Najwiekszym technicznym problemem bylo by umieszczenie planet w ukladach i galaktykach ale napewno jakies rozwiazanie by sie znalazlo.
      Dla niemcow moim zdaniem tez wyszlo by to na wieksza kozysc finansowa.
    • DRAGON 23 napisał(a)
      A ja bym proponowal najprostrzy sposob i taki ktory wszystkim wyszedl by na dobre. Polaczenie uni to by bylo cos np. Uni 1 bym zostawil w spokoju bo tam nie jest tak zle z liczebnoscia , uni2 polaczyl z uni3 ,uni4 z uni5 i tak dalej do uni 50.

      Napewno ozywila by sie gra na starych uni nowe znajomosci nowe wojny itd.

      Najwiekszym technicznym problemem bylo by umieszczenie planet w ukladach i galaktykach ale napewno jakies rozwiazanie by sie znalazlo.
      Dla niemcow moim zdaniem tez wyszlo by to na wieksza kozysc finansowa.


      Dobrze mówi polać mu :D

      Wszystko dobrze tylko GF(czyt. niemcy) są troche za leniwi na takie kroki :rolleyes:

      Dlatego na to bedziemy musieli jeszcze długo czekać nawet bardzo ]:-D Ogólnie połączenie uni by przyniosło wiecej korzyści IM niż Nam :XP:
    • Połączenie nic nie da. to rozwiązanie krótko terminowe, jedyn sensownym rozwiązaniem jest utrzymanie kilku progów noob protection bo jak sie ma konto 5k pkt do konta 17mln pkt każdy wie. Kilka progów np do 5k 200k 1mln dało by szanse na posegregowanie graczy i co ważniejsze konta 5k nie były by prane przez 17mln konto.
    • Ancient napisał(a)
      Połączenie nic nie da. to rozwiązanie krótko terminowe, jedyn sensownym rozwiązaniem jest utrzymanie kilku progów noob protection bo jak sie ma konto 5k pkt do konta 17mln pkt każdy wie. Kilka progów np do 5k 200k 1mln dało by szanse na posegregowanie graczy i co ważniejsze konta 5k nie były by prane przez 17mln konto.


      jeżeli takie połączenia byłyby regularne to łączenie uni dużo by dało.Po spadku graczy poniżej pewnego poziomu po prostu łączyłoby się kolejne uni-aż byłoby ich na tyle mało,że na każdym byłaby odpowiednia gęstość graczy.Oczywiście,powstawałyby nowe uni,ale procedura w pewnym momencie byłaby powtarzana-koło się zamyka.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mroczny777 ().

    • Moze dobrym rozwiazaniem bylo by zmiana na u1-30 , na takie same ustawienia jak ma u60 ?
      x2 , zlom 60 % , i mozliwosc skanowania za pomoca asa ?
      przeciez wszyscy wiemy ze to najnudniejsza robota.
      a wieksza predkosc wkoncu by ozywila ogame. bo obecna zaczyna sie robic nudna. albo raczej konczy ... to te universa nie dlugo umra.
    • [sets] napisał(a)
      Moze dobrym rozwiazaniem bylo by zmiana na u1-30 , na takie same ustawienia jak ma u60 ?
      x2 , zlom 60 % , i mozliwosc skanowania za pomoca asa ?
      przeciez wszyscy wiemy ze to najnudniejsza robota.
      a wieksza predkosc wkoncu by ozywila ogame. bo obecna zaczyna sie robic nudna. albo raczej konczy ... to te universa nie dlugo umra.


      jeżeli wszystkie uniwersa byłyby wyjątkowe to ta wyjątkowość straciła by na wartości i tak naprawdę byłoby to coś zwykłego...
    • lituma napisał(a)
      Gram od lat w traviana postanowiłem spróbować OGame - w końcu się trochę o nim nasłuchałem. Jestem po kilku już dniach gry i czytania forum.


      Przeczytalem cala twoja wypowiedz i w zupelnosci sie zgadzam. Jestes nowy :]

      lituma napisał(a)
      I trochę się dziwię wielkiej ilości NARZEKACTWA na samo OGAME i GF wylewającego się z wielu postów.

      Jakbys gral od poczatku to bys sie nie dziwil, ale to nie twoja wina :P

      lituma napisał(a)
      Szczególnie bawią mnie postulaty ZMIAN. OGAME trochę mi przypomina szachy - wyobraźcie sobie że zamiast wieży czy skoczka wprowadzamy nową figurę bardziej odpowiadającą naszym czasom np. wahadłowiec ;p albo rakietę balistyczną (przecież figury szachowe brały się w jakiś sposób z dawnych formacji wojskowych). Takie zmiany nie byłyby chyba zbyt mile widziane przez szachistów.

      Zły przyklad. Dobrym przykladem bylaby wypowiedz dodania do szachownicy nowej figury ;) Ty tylko chciales zmienic nazwe jednej z figur, a to ma sie nijak to sytuacji w ogame.

      lituma napisał(a)
      Merytoryczne zmiany w OGAME powinny być jak najrzadsze i wynikające z dojrzewania gry. (nie mówię tu o rozwoju graficznym, czy dopracowania sposobu sterowania)


      To o czym mowisz? Brak konkretow w tym zdaniu tak naprawde,a przerwa miedzy tym, a nastepnym tekstem daje do zrozumienia, ze zakonczyles ten watek w swojej wypowiedzi.. Tak wiec to bylo bez sensu. Nie rozwinales skrotu myslowego.

      lituma napisał(a)
      GF ma częściowo utrudnione wprowadzanie zmian ze względu na niekończące się czasowo UNI. Załóżmy, że mamy świetne dopracowane koncepcje nowych jednostek. Może się okazać po tym, że mozolnie budowana przez 3 lata przez kogoś flota nadaje się tylko do zezłomowania. Nie byłbym tym faktem jako gracz zachwycony.


      Powiedzmy ze cos takiego wprowadzil pancernik :] Nadal sie dziwisz ze wielu olalo ogame? A i tak to nie wtedy zaczela sie masowa "ucieczka" od ogame ;)

      lituma napisał(a)
      Co do płatnych dodatków. Dobrze, że są. Gra musi się z czegoś utrzymywać.


      Uwazasz ze wczesniej sie nie utrzymywala? Jestes wiec w bledzie :] Platne dodatki to nie kwestia utrzymania ale zarobku. To jest fundamentalna roznica.

      lituma napisał(a)
      Być może docelowo warto wprowadzić niewielki abonament dla każdego gracza a zrezygnować z Oficerów. Najgorsze w tego typu grach jak jest za dużo nieaktywnych graczy tudzież rozmaitych brzydko się wyrażę idiotów. Zawsze i wszędzie można spotkać takie osoby w każdej grze. Płacenie eliminuje część takich niefajnych zjawisk.


      Wyraziles sie brzydko. Do tego nieprecyzyjnie. Co zarzucasz takim ludziom? O co ich oskarzasz i co oni zlego do gry wprowadzaja? Abonament na gre... Myslisz ze to by dalo przyrost ludzi na ogame? A moze po prostu 3/4 ludzi przestaloby grac? Kolejne bez sensowne zdania.. Ludzie bez urlopu z niekatywnoscia to czesc tej gry. Kiedys na nich sie farmilo. Jednak co ty mozesz wiedziec, gdy grasz w takich czasach :]

      lituma napisał(a)
      Dużo było pomysłów na noobrotection w starych światach. Moim zdaniem to co jest jest OK. Gracze nie dzielą się na noobów i doświadczonych, tylko na dobrych i złych. I choćby noobprotection nie wiem jakie było to będą mieli problemy 1sekundę po skończeniu okresu ochronnego. Idea FS jest tak łopatologicznie w kilku miejscach wyłożona, że nie wiem co więcej można dodać. Ponieważ nie można niszczyć budowli na planecie to można przetrwać farmienie w miarę obronną ręką - nie we wszystkich grach jest tak miło.


      Patrzysz na inne gry. Co nas inna gra w tym momencie obchodzi? Ogame bylo od poczatku jedyne w swoim rodzaju. Od nikogo nie sciagalo, to od ogame ludzie sie uczyli, dodali mozliwosc niszczenia budynkow. To nie jest dobry argument, a dla mnie wrecz smieszny. Obecne noobprotection jest dobre? Ja mam na koncie 2 mln punktow. Moge poleciec do goscia mala flota, ale taka ze wiem iz nawet jak pojde to mi sie nic nie stanie. On nie ma mozliwosci obrony. ZNiecheca sie do gry i odchodzi. Kiedys to bylo dobre bo ludzi bylo po 8k i tlok od gali 1 do 5 (a moze i 6). Jak jest teraz? Zdarzaja sie puste uklady w 1, 2, 3 gali a w 4 to juz norma. Twoje gadanie nadal jest jak lokata - bez sensu.

      lituma napisał(a)
      Zmiany na szybko
      Co ja bym zmienił tak na szybko - to wprowadził określone w momencie startu długości trwania Uniwersów. Powiedzmy 1, 2 lub 3lata. Myślę, że optymalnie byłoby 1,5 - 2 lata. Żeby ta końcówka miała "ręce i nogi" można by wprowadzić coś w rodzaju "cudu wszechświata", który gracz/sojusz wybuduje wygrywa i kończy dany serwer (wiem, że to nic oryginalnego). Można by potem na forum stworzyć dział "Hall of fame", gdzie byliby najlepsi gracze zamieszczeni i ich osiągnięcia po wieczność :).


      Tak zrob z tej gry The Crims. Wlasnie w ogame jest to piekno ze jest ona (ponoc) do konca swiata. Jest juz cos podobnego i trwa 3 miechy (jakies jedno universum). Twoj pomysl jest bez sensu. Poza tym juz po roku gry czlowiek bardzo przywiazuje sie do konta. Po umownym koncu uni wszystko sie skasuje? To w ogame nie fair. Za duzo nagrales sie w inne gre :] Wlasnie przez zmiany sciagane z innych gier sytuacja ogame jest taka a nie inna. Szkoda ze tego kompletnie nie rozumiesz.

      lituma napisał(a)
      W takiej sytuacji gdyby serwer trwał 2 lata a nowy wchodził co 1 miesiąc - potrzeba by 24 UNI + specjalne.

      I oby to sie nie spelnilo :]

      lituma napisał(a)
      Myślę, że dobrym pomysłem byłoby, żeby KAŻDE nowe UNI (albo co 2gie) było miejscem wprowadzania updatów.
      W wymyslonym przez Ciebie systemie to jest sensowne rozwiazanie, ale w obecnej formule ogame, dziwaczne i bez sensu.

      lituma napisał(a)
      Fajne by było wprowadzenie nowego specjalnego UNI, gdzie byłyby testowane na bieżąco nowe jednostki i rozwiązania, i to przede wszystkim te wychodzące od graczy. Na pewno rozładowałoby to napięcia.

      Były juz takie pomysly, i nawet jest takie uni. U670 sie nazywa :]

      lituma napisał(a)
      Tytułem pocieszenia tym, którzy się martwią, że OGame się skończy bo GF nie będzie się opłacać. Utrzymanie takich gier praktycznie nic nie kosztuje. Kosztuje WYMYŚLENIE, NAPISANIE, TŁUMACZENIE i WPROWADZENIE na rynek. Wcale bym się nie zdziwił gdyby całe polskie OGAME mieściło się na 1-2 serwerach + powiedzmy serwer rezerwowy. Podnajęcie serwera to wydatek rzędu od 500 do 2000 miesięcznie. Czyli powiedzmy cały projekt OGAME to 7500 miesięcznie. Załóżmy, że na każdym świecie jest 1000 aktywnych graczy, czyli 61.000 graczy. Niech 5% z nich (czyli 3050 wyda 1 raz w roku po 9,99 euro za najtańszy pakiet daje to ponad 100.000 zł przychodu przy max kosztach około 70.000). Nawet taka pesymistyczne symulacja pokazuje, że jeszcze dłuuugo się będzie opłacać, tym bardziej. Właśnie dlatego nie ma zmian - za bardzo się opłaca. Każda zmiana w OGAME bodnosi znacząco koszty. Programiści, testy, backup, tłumaczenia tekstów na konkretne języki. Po co zmieniać coś co zarabia :))


      Tu sie zgadzam. Sam robilem obliczenia (lekko chaotyczne) i wyszlo mi ze przy 3k osob oni zarabiaja miesiecznie pieniadze siegajace 150.000 ale dolarow :] Zobacz ile jest univerosow na swiecie. W kazdym razie nawet jesli moje wyliczenia sa kilkanascie razy bledne, to oni i tak zarabiaja wiele pieniedzy, bo tylko GF na tym zarabia. A ogame to ich nie jedyna gra co pokazuje ze interes sie kreci.


      lituma napisał(a)A na koniec jak gra stanie się deficytowa to może Towarzystwo Miłośników OGAME się zorganizuje i wykupi prawa do gry i postawi się na jakimś własnym serwie :)


      Deficytowa? Wtedy grac musialoby chyba ponizej 1000 osob na uni, a i tak uwazam ze by zarabiali. Watpie jednak zeby skape i nieuczuciowe na wolanie graczy GF oddaloby swoj twor komus. Poza tym istnieja rozne (niektore calkiem niezle) podroby ogame wiec kolejny twoj pomysl jest bez sensu.


      Konczac moje riposty stwierdzam ze:

      - ten temat jest bez sensu i byl juz poruszany wielokrotnie, a niedlugo moze byc tematem zakazanym bo jest wszedzie poruszany :]
      - nie masz ani jednego dobrego argumentu. Jak dla mnie to tylko zbior wypowiedzi czlowieka ktory nie zna realiow tej gry
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • Rassija napisał(a)


      Z

      Deficytowa? Wtedy grac musialoby chyba ponizej 1000 osob na uni, a i tak uwazam ze by zarabiali. Watpie jednak zeby skape i nieuczuciowe na wolanie graczy GF oddaloby swoj twor komus. Poza tym istnieja rozne (niektore calkiem niezle) podroby ogame wiec kolejny twoj pomysl jest bez sensu.






      hmmm chciał bym zeby na starszych uni grało po 1000 osób
      widać ze też masz lekko oczka zamydlone tymi statystykami
      a z resztą sie zgadzam :)



      wyciąg z statystyk uni 5
      miejsce 1401 -1
      makaroniarz03 482 pkt



      więc byle makraoniarz ma 482 pkt i miejsce 1401 i nawet na farme sie nie nadaje więc liczenie ze jest 2000 graczy jest lekko śmieszne

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez von eliminator ().

    • A mi jest to całkowicie obojętne czy Ogame upadnie czy nie to tylko gra. Nawet gdyby upadła to zawsze są inne lub po prostu można znaleźć sobie inne zajęcie np. Pójść bądź grać w jakimś klubie sportowym i na tym kasę zarabiać. Lub po prostu znaleźć inną grę internetową typu Plemiona.pl lub inne tym podobne. Takie jest moje zdanie nie warto się tym aż tak przejmować.