Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    • W tej grze nie ma nowych dodatków, statków, budowli .... niechby GF wprowadziło do floty 2x więcej statków, niech były by np, 2 rodzaje okrętów wojennych, jedne lepsze od drugiego, ale np wolniejsze, coś by się działo, ludzi by nie brakowało bo to by ich kręciło, sam bym w takie coś chciał grać .....


      Ale GF olewa niemal wszystkie gry.

      Przerzuciłem się z Ogame na MetalDamage i tam wszystkie najlepsze rzeczy są za "puchy" <-- trzeba je wykupić np, poprzez sms.....

      ludzie kupują puchy, konta premium a gra jaka była rok temu, taka jest teraz ...

      tylko ludzie się zmieniają, bo większość odchodzi......
    • hah... OGame to dno, cale szczescie mam zdrowe podejscie do tego :)

      Nie ma patchow (dodatków), nie ma usprawnien, nie ma urozmaicen.. jedyne co sie zmienia to jakis nedzny patch raz na jakis czas i to tylko po to zeby poprawic jakiegos buga. Czasami wrzuca jakiegos pancka (raz na 2 lata O_o), czy inne dziadostwo. To jak gra ma byc interesujaca i trzymac ludzi przy sobie?
    • Gemi napisał(a)
      hah... OGame to dno, cale szczescie mam zdrowe podejscie do tego :)

      Nie ma patchow (dodatków), nie ma usprawnien, nie ma urozmaicen.. jedyne co sie zmienia to jakis nedzny patch raz na jakis czas i to tylko po to zeby poprawic jakiegos buga. Czasami wrzuca jakiegos pancka (raz na 2 lata O_o), czy inne dziadostwo. To jak gra ma byc interesujaca i trzymac ludzi przy sobie?


      Widocznie jeszcze dla niektórych jest skoro otwierają nowe universa i ludzie się na nich rejestrują. :)
    • No właśnie brak nowych dodatków, nowych budynków itp. GF zajmuje sie otwieraniem nowych uni, oraz tworzeniem nowych gier...

      min. BiteFight, Galaxy Wars, SeaSkulls, MetalDamage, Battle Knight, Vendetta, Andaloria, Gladiatus,GoalUnited, Darkpirates, Tanoth, Ikariam, WildGuns to są gry GF'a....

      P.S. Jeszcze jedna fajna gra: Metin2 ^^

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sir Sirius Glasgow ().

    • Mnie szlak trafia, jak najlepsi gracze potrzebują back'upów i Gf nie chce ich zrobić ......

      oj takich graczy było za dużo ...... np, Molesiu z u26 --> niegdyś mój wzór do naśladowania ... ...
    • SpaceKiller napisał(a)
      Mnie szlak trafia, jak najlepsi gracze potrzebują back'upów i Gf nie chce ich zrobić ......

      oj takich graczy było za dużo ...... np, Molesiu z u26 --> niegdyś mój wzór do naśladowania ... ...


      Fakt... w ciagu tygodnia odchodzi od ogame.pl kilka wzorów do naśladowania...

      Jak napisałem w tym temacie : Kiedy nowe uaktualnienia?? - Wykupmy Polskie OGame!! tak i wtym potwierdze, za mało dodatków, aktualizacji... w metinie są co tydzień(też GF) o ogame już zapominają...

      Fakt polacy (i nie tylko) dali mnóstwo pomysłów, jednak GF ich nie zaakceptował!

      Wystarczy dodać ze 2 statki jedną armate jakąś technologie obronną i się będziemy cieszyć jak dzieci przez pół roku...
    • ano fakt nawet 1 statek moze zrewolucionizować wszystko, ale wg mnie ogame nigdy sie nie wyludni moze stare uni tak, ale zawsze beda powstawac nowe i tak w kolo. zrobilo sie juz za dużo uni, a graczy coraz mniej.
    • Nie dziwię się, że coraz mniej ludzi gra w ogame, skoro obowiązują tu takie absurdalne zasady, jak na przykład karanie za pushing czy poroniony system "ochrony" przed multikontami - no cóż, za długo by mówić o podobnych smaczkach.
    • rzeczywiście graczy OGame jest coraz mniej :( a co do GO i moderatorów to ja uważam że jak na ludzi którzy pracują za darmo to dobrze wykonują swoją pracę większość banów jest słuszna ;) jednak obok Metina i BiteFighta OGame to gra cały czas aktualizowana z OGame nie jest źle mogłoby być gorzej a jeśli chodzi o graczy którzy przestają grać to może my w jakiś sposób powinniśmy rozpromować OGame :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gun Jack ().

    • OGAME W LICZBACH

      Gram w OG od 1,5 roku. I notuję sobie różne dane do statystyk...
      Dane dotyczą Uni 2.

      Najwięcej kont było 19 marca 2007, zanotowałam: 4.377 kont.
      Dziś jest 3018 kont.

      Jak widać ubyło ponad tysiąc kont w tym czasie, ale tendencja się nasila, ostatnio ubywa nie 2-3 konta dziennie ale nawet ponad 10.
      Np. 17 lipca 2008 było 3227 kont, 5 dni później już tylko 3115 kont, jak widać przez ostatnie dwa tygodnie ubyło ok. 200 kont.

      W tym tempie OG skończy się w tym roku....

      ***

      Dlaczego ubywa graczy?

      IMO, OG ma kilka kardynalnych wad:

      - lekceważenie graczy (brak backupu, brak mozliwości odwołania się),
      - niezbyt przyjazny interfejs gry,
      - skomplikowany regulamin (dlaczego nie wolno mieć multikont? dlaczego nie wolno pushować? co to komu przeszkadza?!)
      - nadgorliwość niektórych moderatorów

      Lecz za najważniejszą wadę OG uważam koszmarne szpiegowanie.... nuda, monotonia, strata czasu.... klikamy: szpieguj, szpieguj, szpieguj.... kolejny układ i znowu szpieguj, szpieguj.... czekaj aż sondy wrócą i kolejny układ i szpieguj, szpieguj, szpieguj.... i czekaj i szpieguj.... bezsens, beznadzieja, nuda i mordowanie gry!

      Szpiegowanie powinno być automatyczne tak np.
      1) szpieguj od ukł. X do Y
      2) opcja: wszystkich - aktywnych - nieaktywnych
      3) z księżycami TAK/NIE
      4) szpieguj graczy od miejsca X do Y
      5) i zabanowanych TAK/NIE

      Ta jedna zmiana naprawdę uatrakcyjniłaby grę.

      No to tyle mam do powiedzenia.
      ab.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez abangel666 ().

    • Za 10 lat:
      Ogame będzie wyglądało identycznie jak dzisiaj, z tą różnicą, że uniwersów będzie 10 razy więcej, a graczy 10 razy mniej.

      Za 50 lat:
      Ogame będzie wyglądało niemal identycznie jak dzisiaj, z tym że dominującymi językami nie będą niemiecki i angielski, a chiński i arabski. Graczy będzie 50 razy więcej, a uniwersum będzie jedno duże.

      Za 100 lat:
      Ogame będzie modną grą planszową dla ówczesnych studwudziestolatków.

      Za 500 lat:
      Ogame będziemy grać w realu.

      Za 1000 lat:
      GosiaK zamknie tą piaskownicę.

      ps: to wszystko przy optymistycznym założeniu, że w 2012 nie będzie końca świata.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Konto usunięte ().

    • Tragedia

      3 lata minely i mamy na uni 12.5k graczy mniej...

      No po prostu swietnie - powiedzialbym tym programistom co o nich mysle
      Motto GF: Liczy sie tylko kasa, graczy mamy w tyle
    • Ancient napisał(a)
      Ja mam pytanie do Arta.
      Jakiś czas temu dawałaś info o poprawce która zrewolucjonizuje ogame możesz dać jakieś przybliżenie kiedy to ma nastąpić? (miesiąc/dwa)


      Znajac tempo programistow za jakies 100 lat :lol: :lol: :lol:

      Sami widzicie ile trwa poprawianie najprostszych bledow

      A boje sie ze jak wprowadza cos nowego to od razu bog wie ile bugow...
    • Ogame nie zginie - póki ostatni gracz siedzi, to nie zginie.
      proste :)

      twórcy gry nie narzucają żadnego stylu gry.
      dają pewne ramy, w których gracze mogą się poruszać.

      A że gracze wykorzystują te grę w taki sposób, a nie inny, no to trudno.
      za exodus graczy wg mnie sami jesteśmy sobie winni, bo to gra indywidualistów, a nie gra zespołowa.
      to jakaś paranoja - 10.000 potencjalnych graczy, a naparza sie moze z 20 średnio 15-30 osobowych sojuszy i jescze sie dziwia, że poza 500 osobami na uni nikt czynnie juz nie gra.

      To wasza wina i tyle!

      jęczenia w stylu "aleście kiepska grę zrobili, zmienicie tu coś fajnego, bo nie chce nam się grać" jest godne pożałowania.

      Wg mnie za kilka lat będzie tylko kilka uni, gdzie toczy się gra - bo tam sens gry nadadzą sami gracze i większość uni, gdzie gracze uciekną, bo gra tam będzie beznadziejnie nudna.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Czart` ().

    • Chcecie usłyszeć prawdę? Ja wam wyjawnię.

      1. Czy ogame kiedykolwiek upadnie?

      - Nie, to pewne. Dopóki GF nie znajdzie sposobu na uniknięcie skasowania kont aktywnych graczy, gra a w szczególności którekolwiek uni nie zostanie zamknięte.

      2. W takim razie uniwersa zostaną ze sobą połączone?

      - To kolejna bzdura. Było by przy tym mnóstwo pracy, i konieczne by było powiększenie galaktyk/układów. Spowodowane by to było nakładającymi się koordynatami planet poszczególnych graczy.

      3. Tak więc jak zapełnić starsze uni??

      - Myślę ( tylko moje własne teoretyczne rozważania ) , że uni na ogame zostanie dotąd aż bynajmniej jeden gracz będzie na nim grał. Otworzone w świecie internetu nie za dużo kosztują. Kogo to obchodzi jak za 50 lat będziemy mieli 300 uni (oby) i nowe pokolenie ( w sumie 2 ) graczy ( tym bardziej oby).

      4. Zatem uni zostaną pozostawione, opuszczone?

      - Moja wizja. Rok 2015 , nowo otwarte 145 uni. I świeży, nowy gracz z chęcią zarejestrowania się. Czy nie lepiej dla niego byłoby poczekać na 146 uni a tymczasem poduczyć się na starych uni, gdzie nikt mu nie będzie przeszkadzał w rozwoju?



      Wniosek jest jeden, grajcie bo wam grac dano,a nie zajmujcie się starymi uni. Brak wam adrenaliny, ataków? Właśnie dlatego otwierane są nowe uni. Może szkoda opuszczać milionowe konto? To Wasza decyzja. Dla mnie podniecająca jest perspektywa odkrycia czegoś nowego, poznania innych ludzi, świeżych złomowań i szansa na top 1.

      Grajmy, i dajmy grac innym...
    • - Moja wizja. Rok 2015 , nowo otwarte 145 uni. I świeży, nowy gracz z chęcią zarejestrowania się. Czy nie lepiej dla niego byłoby poczekać na 146 uni a tymczasem poduczyć się na starych uni, gdzie nikt mu nie będzie przeszkadzał w rozwoju?


      Jeśli błędy będą się mnożyły w takim tempie jak teraz, to może się zdarzyć moment, że liczba graczy drastycznie spadnie, lecz Niemcy mimo to nie zamkną żadnego uni, ( może kilka z powodu liczby graczy poniżej 100 ale tylko przejściowo ) a następnie programiści wezmą się za siebie i naprawią te błędy, GF zadba o reklamę ogame i wszystko możliwe, że wróci do normy (to tylko moje spekulacje więc nie przywiązujcie do nich zbyt dużej wagi).
    • Powiem tak : pomysł z złoączniem uni jest nawet dobry, ale nie myślicie że uni można tak poprostu zamknąc ? tyle pracy włożone przez setki graczy nawet tysiące. Wobrażacie sobie że DZIDEK pewnego dnia chce sie zalogowac na konto a tam uni zamknięte ? Tyle pracy nie wkłada sie na marne i mam nadzieje że Ogame zawsze będzie żyło i dawało zyski. Przeciesz nowi gracze też sie rodzą :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Marix ().

    • Hmm ... Ale co z tego , że nowi gracze zaczynają , skoro są farmieni zaraz po zdjęciu NP . Nie mówie bo sam farmię takich , jak surkę mają :P była już o tym mowa , że jakby był taki sojusz zrzeszający tych początkujących to do np. 100k dało by się im spokój , bo tak to będą farmieni...
    • A mi sie wydaje ze predko nie umrze..
      Gram w ogame juz dosyc troche czasu prawie 4 lata
      z duza przerwa ale pamietam ze juz pare lat temu byly podobne tematy
      i watpliwosci ale i tak nowe uni powstaja i beda powstawac
      a na tych nowych zawsze bedzie mial kto grac i tak bylo i tak bedzie..
      Gorzej z tymi starszymi uni ale mysle ze "spece" z GF cos wymysla
      w koncu to ich praca i wielka kasa..
    • Super Jan napisał(a)
      A mi sie wydaje ze predko nie umrze..
      Gram w ogame juz dosyc troche czasu prawie 4 lata
      z duza przerwa ale pamietam ze juz pare lat temu byly podobne tematy
      i watpliwosci ale i tak nowe uni powstaja i beda powstawac
      a na tych nowych zawsze bedzie mial kto grac i tak bylo i tak bedzie..
      Gorzej z tymi starszymi uni ale mysle ze "spece" z GF cos wymysla
      w koncu to ich praca i wielka kasa..


      potwierdzam :P
    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      Xaltotun napisał(a)
      Wiele starych Uni ma problemy z wyludniającymi graczami... :| Dla takich młodych wilczków jak ja ( i nie tylko ) to smutne gdy masz świadomość że pomimo aktywnej gry, rozbudowywania, atakowania itp. nagle może nastąpić napis : Uni zostało zamknięte. Masa godzin spędzonych przed kompem pójdzie w las bez sensu... i nawet nie zdążysz nacieszyć się tym co stworzyłeś lub co tworzysz... :-/

      To nasuwa mi do głowy smutne rozważania... Kiedy umrze moje (17) Uni, kiedy inne ? Kiedy ludzie znudzą się na tyle tą grą że ogame zniknie całkowicie ?

      I co będą memłać pod nosem Ci którzy poświęcili tyle godzin/nocek nad kontem ? Ile Uni pozostanie za 2 lata ? ?(


      Nie potrzebnie się tym martwisz, że jakieś uni może zostać zamknięte bo do tego nie dojdzie chyba, że nikt aktywny nie zostanie co raczej nie nastąpi.
      Z Ogame rezygnują ludzie z różnych przyczyn nuda też czasem ma wpływ na podjęcie takiej decyzji ale pojawiają się nowi gracze i zajmują miejsce tych którzy zrezygnowali. Jest to naturalny proces, który trwa nieprzerwanie.
      Oczywiście widać tendencje spadkową co do ilości graczy na starszych uni ale to powolny proces bardzo, rozłożony na wiele lat ponieważ rezygnujących zastępują nowi gracze.
      Ogame nie przestanie istnieć cały czas się zmienia i rozwija pomimo spadku ilości graczy na starszych uni co jest zwyczajnym procesem selekcji smutnym dla tych z lepszymi kontami którzy nagle nie mają na kogo latać.
      Za dwa lata pozostanie tyle samo uni tylko ilość graczy może spaść na starych uni i oczywiście powstanie tez wiele nowych kolejnych uni.
      Być może coś zostanie wprowadzone co ilość graczy będzie utrzymywać jakiś nowatorski pomysł ale to może za dwa lata się przydarzy :rolleyes:
    • Według mnie takim gadaniem o tym, że Ogame zaraz umrze i już umiera odstraszacie tylko potencjalnych nowych graczy. Jak dla mnie to powinniśmy cieszyć się tym co mamy a nie bez przerwy zamartwiać. Co ma być to będzie i jedyne co możemy zrobić to pokazać, że dobrze się z grą bawimy i będziemy to robić nadal.
    • no ciekawe ciekawe czy GF cos zrobi z tymi wymierajacymi uniwerkami.
      A sprawa rozwiazania tego problemu jest prosta wystarczy
      zrobic ze nowy gracz na uni dostaje ilosc pkt na starcie propocjonalna do jakiegos top.........
    • Makoowka 7sins napisał(a)
      no ciekawe ciekawe czy GF cos zrobi z tymi wymierajacymi uniwerkami.
      A sprawa rozwiazania tego problemu jest prosta wystarczy
      zrobic ze nowy gracz na uni dostaje ilosc pkt na starcie propocjonalna do jakiegos top.........


      Ehh... kolejny pomysł niczym z filmu fantasy .
      Jeśli już jest koncepcja, to musi być ona perfekcyjnie dopracowana, aby nie było usterek. Więc powiedz mi tylko, jak chcesz na starcie dawać użytkownikowi pewna ilość punktów ? Jak ?
      Jak wiadomo punkty dostajemy za wykorzystane surowce, czyli zbudowane budynki. Dostając pewna ilość punktów na początek, musisz mieć więc zbudowane pewna ilość budynków . A właśnie cały urok tej gry polega na tym, aby samemu decydować o tym, co robimy. Nie zabierajmy graczom możliwości decyzji, myślenia ...
      Po drugie jeśli każdy będzie dostawał tę sama ilość punktów na start, to to nic nie zmieni . Nie wskoczy wyżej w top, nie wybije sie ponad resztę, która dostanie tyle samo punktów.

      Temat trochę bez sensu. Ograniczamy sie do samych spekulacji, których owoc i tak nie wejdzie w życie. Swoje pomysły zostawmy dla siebie, jeśli maja byc takie jak powyżej