Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      Myślę ze temat jest do zamknięcia,teraz każdy bedzie pisał to samo "gf zamknie stare uni kiedy się wyludnią i nie będą już mieli z tego zysku"
    • Ja nie wiem, dlaczego Wy jesteście uparci i piszecie wciąż to samo o wyludnianiu Uni i zamykaniu ;)
      Każdy to wie, że to powoli następuje, po to zmieniłem temat na : jak będzie wyglądać za lat kilka/naście abyście mogli na ten temat pisać ;)
      Bo chyba nie będzie wyglądać tak samo zawsze , nie ?
      Jeśli przetrwa to być może wprowadzą animacje walk lub coś takiego. (????)

      No jeśli faktycznie wciąż w kółko to samo będziecie pisać to może faktycznie lepiej zamknąć temat bo jest już lepszy i starszy od mojego dotyczący takich wypowiedzi ;)
    • moim zdaniem sami twórcy gry za bardzo nie wiedzą jak ma wyglądać przyszłość gry

      jak na razie skupiają się na otwieraniu nowych uniwersów i tworzeniu coraz to nowszych gier a ogame jest nieco zaniedbywana

      można by przestać otwierać nowe a w kilku starych wprowadzić tury - ożywiło by to grę, rywalizacja zaczęła by się od nowa
      jeśli nie w starych - bo zapewne znalazło by się wielu co to się dorobili i by nie chcieli tego stracić - to otworzyć jeszcze kilka nowych i na nich wprowadzić tury
    • Xaltotun napisał(a)
      Ja nie wiem, dlaczego Wy jesteście uparci i piszecie wciąż to samo o wyludnianiu Uni i zamykaniu ;)
      Każdy to wie, że to powoli następuje, po to zmieniłem temat na : jak będzie wyglądać za lat kilka/naście abyście mogli na ten temat pisać ;)
      Bo chyba nie będzie wyglądać tak samo zawsze , nie ?
      Jeśli przetrwa to być może wprowadzą animacje walk lub coś takiego. (????)

      No jeśli faktycznie wciąż w kółko to samo będziecie pisać to może faktycznie lepiej zamknąć temat bo jest już lepszy i starszy od mojego dotyczący takich wypowiedzi ;)


      PODPISUJE SIĘ POD TYM CO NAPISAŁEŚ LEWĄ RĘKĄ BO PRAWA ZŁAMANA :(
      Jeżeli nie ma wypowiedzi odnoszących się do tematu. tylko narzekania jaki to GF jest; to spokojnie temat może iść do zamknięcia bo było już ich wiele.
    • Po 1. Stop Nowym uni! u61? chyba żarty...

      Po 2. może zmienić noob protection nie do 5000 pkt tylko do 10% twoich pkt! Rozumiecie? wtedy nie będzie już pretextów że jadą ich z top 10... jak zaczynałem na u 56, to ledwo co wyszedłem pow. 10K pkt zjechał mnie gość top 3 i pech i zaszczyt :D ale to było dawno i nieprawda :P

      Po 3. można zrobić zrzute i zaczniemy wykupywać uniwersa do niemców? najpierw 1, 2, 3, i dojdziemy do tego 61:/
    • Według mnie powinni zostawić 6-12 najmłodszych uniwersów. Co miesiąc otwierać nowe i jednocześnie zamykać najstarsze.
      Dzięki temu powstałby w końcu cykl. Do tego wprowadzić jakąś formę nagrody(materialnej) dla osób zajmujących kilka pierwszych miejsc przy zamykaniu uni. Walka utrzymywałaby się do końca. Dużo emocji, zabawy.

      Oczywiste jest, że przy takim rozwiązaniu trzeba by zadbać o dużo większą kontrolę graczy pod kątem przestrzegania regulaminu gry.


      Zapewne wiele osób mnie za chwile zjedzie za tą wypowiedz, ale uważam to za najlepsze rozwiązanie. Jestem prawie przekonany, że ogame odżyłoby na nowo, a GF zwielokrotniło znacznie swoje zyski.
    • Cornus napisał(a)
      Według mnie powinni zostawić 6-12 najmłodszych uniwersów. Co miesiąc otwierać nowe i jednocześnie zamykać najstarsze.
      Dzięki temu powstałby w końcu cykl. Do tego wprowadzić jakąś formę nagrody(materialnej) dla osób zajmujących kilka pierwszych miejsc przy zamykaniu uni. Walka utrzymywałaby się do końca. Dużo emocji, zabawy.

      Oczywiste jest, że przy takim rozwiązaniu trzeba by zadbać o dużo większą kontrolę graczy pod kątem przestrzegania regulaminu gry.


      Zapewne wiele osób mnie za chwile zjedzie za tą wypowiedz, ale uważam to za najlepsze rozwiązanie. Jestem prawie przekonany, że ogame odżyłoby na nowo, a GF zwielokrotniło znacznie swoje zyski.


      CZy Ty pomyślałeś wogóle. popatrz na starsze uni .Top 1- 20kk pkt , 3 lata gry, nocki zarwane . Imaja tak po prostu zamknąć uni i go pozbawić konta. Jakby Ci coś takiego zrobili nie wiem, czy grałbyś na nowym uni od początku i piął się znowu w górę skoro wiesz, że i tak to zostanie zamknięte. Liczba graczy jeszcze bardziej by spadła niż teraz .
    • a według mnie stare universa już umarły. Bo nikt tam się nie rejestruje a to konta które już są to albo ban, urlop lub iI czyli tak zwani idlerzy :P
      a gra tylko elita czyli jakieś 500 - 600 ludzi .
      A to wszystko przez to że GF chce a tym jeszcze zarabiać
      Bo na starcie każdej uni mają najwięcej kasy a jak ludzie przestaną kupować tą całą antymaterię to dla nich nie ma zysku i otwierają nowe uni

      A co do wypowiedzi Cornusa
      To trochę bez sensu.
      Lepiej niech nowych uni nie otwierają

      pozdrawiam

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez M A R C I N ().

    • Czytając cały temat nasuwa się klika pomysłów:

      GF jako firma musi zarabiać - musi otwierać nowe uniwersa. Dobrze niech sobie otwiera, ale coś ze starymi trzeba robić!

      Uni5, kiedy zaczynałem 2lata temu: około: 4,5k graczy. Rok temu: 3k graczy
      Dziś: 2.892 :rolleyes: . Jest duża różnica. Nie ma kogo farmić, zostaje jak to nazwano sama 'elita' która niszczy sama siebie. Mogę się założyć ze pod koniec 2008 roku będzie koło 2.200 graczy. GF ma jedną rzecz do wymyślenia jak wskrzesić stare uniwersa i zarobić na tym.

      Z śmiercią ogame to bym się tak nie spodziewał, popyt na taką grę jeszcze będzie przez jakiś czas. Póki społeczeństwo się nie wzbogaci i nie będzie pochłonięte nowinkami technicznymi jakie niesie nam przyszłość. Wszystko kiedyś umiera. Ogame również, a szczególnie stare uniwersa - one już obumierają (niszczą same siebie) pustoszeją. Gracze idlują / przestają grać bo nie ma kogo atakować została elita do której startować nie masz szans... Co raz mniej graczy. Dziś przeglądałem galaktykę po 3miesięcznym urlopie. o_o :quasi: ręce mi opadły. Zostali sami najlepsi, farmy wyginęły, nie ma ich prawie nigdzie. Co 2 układ jest pusty albo ktoś w pojedynkę go zasiedla... koszmar. Postanowiłem że nie wracam chwilowo do gry - nie będę miał co robić tam.

      Bez komentarza...
      W sprawie starych universów najlepiej by było przygotować list otwarty w języku angielskim i wysłać go mailem. Ewentualnie podyskutować z administracją ogame.pl i wspólnie coś zaproponować.
      A może reklama starych uni? Kiedyś kolega zaproponował abyśmy rozwiesili reklamy ogame naszego uni po osiedlu :?

      Pozdrawiam
    • mastermatiboy napisał(a)
      CZy Ty pomyślałeś wogóle. popatrz na starsze uni .Top 1- 20kk pkt , 3 lata gry, nocki zarwane . Imaja tak po prostu zamknąć uni i go pozbawić konta. Jakby Ci coś takiego zrobili nie wiem, czy grałbyś na nowym uni od początku i piął się znowu w górę skoro wiesz, że i tak to zostanie zamknięte. Liczba graczy jeszcze bardziej by spadła niż teraz .

      Bredzisz chłopie, bredzisz. Nowe uniwersa zawsze cieszą się popularnością. Jeśli jednocześnie istniałoby 6-12 uniwersów to na wszystkich byłoby sporo osób. Do tego wizja nagrody za grę do końca jeszcze bardziej zachęcałaby do walki.

      W rzeczywistości problem polega na tym, że mało kto potrafi na sprawę spojrzeć obiektywnie. Większość osób kieruje się jakimiś sentymentami do uni, a to nie służy dobrze przyszłości ogame.
    • Moją opinie wyraże w ptk

      1. Umrzeć to może człowiek a nie gra

      2. Ogame zrobi się z czasem przestarzałe i jak wy to nazywacie "umrze" ze starości :E <lol>

      3. I co, że będą nowe uni na których na początku wszyscy będą zamawiać same dodadki ? W końcu GF juz przesadzą i nie będzie się graczą już nic opłacało.

      Myśle, że tak może być aczkolwiek może być inaczej. Dowiemy się wtedy gdy będzie koniec ogame x_x
    • Cornus, nie rób sobie jaj...

      Czyli ogame ma się stać np. The Crims? Tam chyba po 5 tyg. zamykają serwer i zaczy nają od nowa... można zgarnąc niezlą kasę lub platforme (XboX, PS3) jak się ma bota..., przy okazji gra non stop chyba ze 30K luda... operatorzy serwów zarabiają na wszystkie nagrody chyba w ciągu pierwszego dnia serwa...

      Stanowczy sprzeciw takim pomysłom z mojej strony!!
    • Według mnie ogame żyło 1-2 lata temu teraz zapadło w śpiączkę i umrze za rok może dwa :(
      Ludzia już znudziło sie ogame a widać to po braku rejestracji na uniach spadek liczebności, ogromna ilość czołowych graczy kończy grę bo poprostu ogame już nim sie nudzi i nie wiem co by trzeba zrobić by zachęcić byłych i nowych graczy do gry. Może by tu pomogły jakieś nowe stateczki lub technologie ( ciekawych pomysłów co do tego jest nie mało) Bo od kad gram to wprowadzono tylko ekspedycje i pancerniki :D Każda rzecz każdemu się prędzej czy później nudzi......!
    • Cornus napisał(a)
      mastermatiboy napisał(a)
      CZy Ty pomyślałeś wogóle. popatrz na starsze uni .Top 1- 20kk pkt , 3 lata gry, nocki zarwane . Imaja tak po prostu zamknąć uni i go pozbawić konta. Jakby Ci coś takiego zrobili nie wiem, czy grałbyś na nowym uni od początku i piął się znowu w górę skoro wiesz, że i tak to zostanie zamknięte. Liczba graczy jeszcze bardziej by spadła niż teraz .

      Bredzisz chłopie, bredzisz. Nowe uniwersa zawsze cieszą się popularnością. Jeśli jednocześnie istniałoby 6-12 uniwersów to na wszystkich byłoby sporo osób. Do tego wizja nagrody za grę do końca jeszcze bardziej zachęcałaby do walki.

      W rzeczywistości problem polega na tym, że mało kto potrafi na sprawę spojrzeć obiektywnie. Większość osób kieruje się jakimiś sentymentami do uni, a to nie służy dobrze przyszłości ogame.


      Wiez, jeśli grasz na ogame, bo Cię podniecają cyferki to żal mi Ciebie. Ja na uni poznałem wielu fajnych ludzi, jestem w super sojku i zamknięcie uni spowoduje, że możemy już w takim składzie nie spotkać się na innych uni. Wielu ludzi właśnie sentymenty i znajomości trzymają jeszcze przy grze .
    • mastermatiboy napisał(a)
      Wiez, jeśli grasz na ogame, bo Cię podniecają cyferki to żal mi Ciebie. Ja na uni poznałem wielu fajnych ludzi, jestem w super sojku i zamknięcie uni spowoduje, że możemy już w takim składzie nie spotkać się na innych uni. Wielu ludzi właśnie sentymenty i znajomości trzymają jeszcze przy grze .

      Jestem matematykiem, oczywiście, że podniecają mnie cyferki. ;)

      Sam gram na uni 1, więc uwierz mi, że nie mam żadnego interesu w tym aby zamykać uniwersa. Mimo to nie widzę innego sposobu na zapewnienie ciągłości ogame niż ten, który podałem.

      Od dawna irytują mnie krzykacze, którzy cały czas powtarzają jeden tekst "stop nowym unia". Prawda jest taka, że większość z nich też kiedyś zarejestrowała się na takim nowym uniwersum, a teraz próbuje odebrać ten przywilej innym. Za jakich racji się pytam? Bo nie mają co farmić?

      Nie mam ochoty sie sprzeczać, więc ostatnie zdania w tym temacie.
      Jak będzie wyglądało ogame za lat kilka/naście?
      Uniwersa staną się nierentowne, więc GF pewnego dnia postanowi część zamknąć, nie będzie litości. Poza tym pewnie nie wiele się zmieni...
    • Co do samych łączeń uniwersów, to nie będzie mała zmiana... trzeba będzie wkleić baze sql'a jednego uni w drugie.. itp.

      Jeśli chodzi o stopa uni...

      uniwersa jakby były robione rzadziej np. co 4 -6 miechów, to więcej wiary rejestrowało by się na starszych ...
    • Ja jestem bardzo ciekawy co o tym sądzi Art. Jako że jest CoMa - Menadżer społeczności ogame w polsce. Myślę że powinien zabrać aktywny udział w tej dyskusji...


      wracając do tematu...
      Ogame upadnie kiedyś ze starości, jeśli czegoś nie zrobią ze starymi uniwersami to wyginie jeszcze szybciej taka jest prawda. GF zajmuje się nowymi grami i pomysłami na zbicie kapitału. A ogame to takie coś zapomniane... ^ :?

      Pozdrawiam

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Luc3K ().

    • Za rok juz moze nie być :(

      U nas teraz jest (Miejsce xxx z 2.548)

      A co do wymarcia, no nie wiem czy OGame umrze .... Myśle ze GF coś zrobi z tym fantem i ogame bedzie sie jeszcze cieszyć zywotnością... Nie chce zeby zamkneli moje uni ;( ;( ;(
    • Cornus napisał(a)
      Do tego wprowadzić jakąś formę nagrody(materialnej) dla osób zajmujących kilka pierwszych miejsc przy zamykaniu uni. Walka utrzymywałaby się do końca. Dużo emocji, zabawy.

      Oczywiste jest, że przy takim rozwiązaniu trzeba by zadbać o dużo większą kontrolę graczy pod kątem przestrzegania regulaminu gry.


      takie cos jest wprowadzone na delirium, np na s6 (gdzie bylem operatorem gry) dali chyba 2 miesiace i top3 dostali nagrody, ipody, rowery, jakis laptop chyba, cos takiego. gra byla bardzo zacieta, do samego konca ;).
    • mastermatiboy napisał(a)
      Cornus napisał(a)
      mastermatiboy napisał(a)
      CZy Ty pomyślałeś wogóle. popatrz na starsze uni .Top 1- 20kk pkt , 3 lata gry, nocki zarwane . Imaja tak po prostu zamknąć uni i go pozbawić konta. Jakby Ci coś takiego zrobili nie wiem, czy grałbyś na nowym uni od początku i piął się znowu w górę skoro wiesz, że i tak to zostanie zamknięte. Liczba graczy jeszcze bardziej by spadła niż teraz .

      Bredzisz chłopie, bredzisz. Nowe uniwersa zawsze cieszą się popularnością. Jeśli jednocześnie istniałoby 6-12 uniwersów to na wszystkich byłoby sporo osób. Do tego wizja nagrody za grę do końca jeszcze bardziej zachęcałaby do walki.

      W rzeczywistości problem polega na tym, że mało kto potrafi na sprawę spojrzeć obiektywnie. Większość osób kieruje się jakimiś sentymentami do uni, a to nie służy dobrze przyszłości ogame.


      Wiez, jeśli grasz na ogame, bo Cię podniecają cyferki to żal mi Ciebie. Ja na uni poznałem wielu fajnych ludzi, jestem w super sojku i zamknięcie uni spowoduje, że możemy już w takim składzie nie spotkać się na innych uni. Wielu ludzi właśnie sentymenty i znajomości trzymają jeszcze przy grze .


      Zgadzam się z Tobą w 100 % , najfajniejsze w tej grze nie są złomy, cyferki ani inne badziewia ale LUDZIE. Niektórzy wnerwiają na maxa, ale jeśli trafi się na sojusz w którym z każdym można pogadać na gg, czy przez mikrofon, w którym da się zrobić zlot w realu, to jest to naprawdę rzecz która utrzymuje przy grze nawet przy znudzeniu samą grą...

      PS- Ktos tam coś mówil o cyklach... Chłopie _ Ty chory jesteś ??? I myslisz ze kazdy gracz bedzie co 2 miesiace zaczynal od nowa ? Ze Ci ktorzy po 2-3 lata marnowali nocki nieprzespane, będą po wdrożeniu takiego pomysłu jak Twój grali w to dalej ? :lol:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xaltotun ().

    • Odpowiedź na pytanie: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?
      zależy od marketingu.

      Wg mnie Ogame, w obecnej formie, dawno powinna się przenieść - w całości na telefony komórkowe. Gra jest prosta, wymagania sprzętowe minimalne.
      Można zrobić system powiadamiania o powracającej flocie, smsem ustawiać jakieś alarmy co godzinę np., skanowac o określonym czasie itd.
      Oczywiście, gra pewnie straci jakiś swój klimat - ale w obecnej formie ta gra się kończy. Trzeba szukać nowych rozwiązań, grupy docelowej, zmienić styl gry.

      Natomiast jeśli gra dalej miałby się opierać na przeglądarkach w domowych komputerach - to musi się totalnie rozbudować. Wg mnie jednak wpierw musi totalnie zdechnąć - by powrócić za jakiś czas w całkowicie nowej formule. Ludzie lubią takie remake.
      Może nie będzie już tak to masowe, ale jeśli pozwoli się grać - tak by nie było musu ślęczenia non-stop nad tą grą, gdy będzie może trzeba więcej zapłacić, ale też i dostanie się większą/lepszą dawkę wrażeń - to coś z tego będzie...

      Marka Ogame zapisała się trwale w głowach ogromnej rzeszy ludzi. Trzeba to tylko wykorzystać.

      To tak jakby ktoś teraz wyskoczył z totalnie odnowionymi grami typu River Raid, Pac-Man lub otworzył stacje paliw z logo CPN albo sieć delikatesów Pewex.
      Siła sentymentu, na samym starcie takie przedsięwzięcia mocno by premiowała.
    • Może zrobimy inicjatywe obywatelską i zaczniemy wykupywać polskie ogame...

      Zaczniemy od pierwszego serwera(uni)...

      Zawiąże się "Fundacje" zbierającą datki na kolejne serwery...

      Na kupionych serwerach zlikwiduje się antymaterie, doda kilkanaście statków, systemów obronnych, badań itp.

      W danej "Fundacji" wynajmie się kilku programistów w php i javie... i doda się mini bitwy jak w komórce... (grafa)
      :evil: :tratata: :lm: :ow: :kawa: :bicz: :grr: :juzpotobie: :biglol: :pirat: :ciszanasali:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sir Sirius Glasgow ().

    • Sir Sirius Glasgow napisał(a)
      Może zrobimy inicjatywe obywatelską i zaczniemy wykupywać polskie ogame...

      Zaczniemy od pierwszego serwera(uni)...

      Zawiąże się "Fundacje" zbierającą datki na kolejne serwery...

      Na kupionych serwerach zlikwiduje się antymaterie, doda kilkanaście statków, systemów obronnych, badań itp.

      W danej "Fundacji" wynajmie się kilku programistów w php i javie... i doda się mini bitwy jak w komórce... (grafa)
      :evil: :tratata: :lm: :ow: :kawa: :bicz: :grr: :juzpotobie: :biglol: :pirat: :ciszanasali:



      i doda się lepsze projekty z PiP... ehh raj :D ale zdaje się że idea niemal niemożliwa do zrealizowania. Nie wyobrażam sobie tego i tyle... co do wymierających uni to na 30 niedawno było 3,5k graczy teraz jest 2,5k :( powoli wszystkie padną... nie wiem jak na innych
    • nie zmknał starych uni bo ci wszyscy gracze z TOP by ich chyba pozabijali
      wg jeśli w ogame nie zacznie grac troche wiecej ludu to poprostu czeka nas jedynie wyludnianie coraz wieksze
      bo kto ciach wpadł na pomysłzeby otwierac prawie tyle uni co w niemczech mając młodsze ogame i 2x mniej ludzi w kraju?!
      po za tym sami gracze musza swoich znajomych namawiaćdo gry!

      //Proszę nie używać wulgaryzmów,
      Hellgirl