Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    • Ja powiem jedno moje Uni47 WYMIERA:( i ja nic nie mogę z tym zrobić a jestem z tego powodu zły bo poświęciłem mnóstwo czasu na konto które tam mam. Ja wpadłem na pomysł żeby nie otwierać co miesiąc czy dwa nowego uni np. dziś wchodzę patrze Uni61 będzie otwarte bla bla bla... dla mnie to jest głupota uni47 ma zaledwie 2500 graczy tam powoli nie ma z kim grać. I co do mojego pomysłu który i tak nie zostanie wprowadzony w życie przez jakiś czas nie otwierać nowego uni i jak nowi się rejestrują to niech będą polecane te uni które mają naprawdę mało graczy tak jak u47 dla niektórych może to się wydawać bez sensu, ale dla mnie jakiś sens to ma bo wiadomo że jak nowa osoba się rejestruje która nigdy nie grała to wybierze to uni co jest polecane i w ten sposób trochę osób mogło by podochodzić
    • Dziki Pies napisał(a)
      Ta gra nie umrze
      Ona juz umiera
      A wszystko przez zachlannosc GF ktorzy chca zarabiac wiecej i wiecej...


      co racja to racja
      niedlugo bedziemy placic za same konto <mozliwosc zalogowania :> > czas pokaze czy OGame sie zmieni na lepsze czy tez nie
      "The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell
    • Czeqs napisał(a)
      Dziki Pies napisał(a)
      Ta gra nie umrze
      Ona juz umiera
      A wszystko przez zachlannosc GF ktorzy chca zarabiac wiecej i wiecej...


      co racja to racja
      niedlugo bedziemy placic za same konto <mozliwosc zalogowania :> > czas pokaze czy OGame sie zmieni na lepsze czy tez nie


      Jakby coś takiego wprowadzili na pewno by ktoś grał :P

      Zaloguj się na swoje konto za 1 sms na numer 7121 o treści nick: Hasło: uniwersum. Za jedyne 7,89pln
    • Kuba53 napisał(a)
      Ja powiem jedno moje Uni47 WYMIERA:( i ja nic nie mogę z tym zrobić a jestem z tego powodu zły bo poświęciłem mnóstwo czasu na konto które tam mam. Ja wpadłem na pomysł żeby nie otwierać co miesiąc czy dwa nowego uni np. dziś wchodzę patrze Uni61 będzie otwarte bla bla bla... dla mnie to jest głupota uni47 ma zaledwie 2500 graczy tam powoli nie ma z kim grać. I co do mojego pomysłu który i tak nie zostanie wprowadzony w życie przez jakiś czas nie otwierać nowego uni i jak nowi się rejestrują to niech będą polecane te uni które mają naprawdę mało graczy tak jak u47 dla niektórych może to się wydawać bez sensu, ale dla mnie jakiś sens to ma bo wiadomo że jak nowa osoba się rejestruje która nigdy nie grała to wybierze to uni co jest polecane i w ten sposób trochę osób mogło by podochodzić



      Kuba mądrze mówi poco otwierać nowe uni skoro jest cała masa prawie pustych??? a zresztą też jest racją że dopóki jest zysk jest i ogame... ale nie warto powtarzać spraw już ustalonych teraz pytanie brzmi jak zapobiec wyludnianiu uniwersów a co do płacenia za konta to szczerze wątpi w tę możliwość bo to była by totalna klęska :O
    • Tahir napisał(a)
      Kuba53 napisał(a)
      Ja powiem jedno moje Uni47 WYMIERA:( i ja nic nie mogę z tym zrobić a jestem z tego powodu zły bo poświęciłem mnóstwo czasu na konto które tam mam. Ja wpadłem na pomysł żeby nie otwierać co miesiąc czy dwa nowego uni np. dziś wchodzę patrze Uni61 będzie otwarte bla bla bla... dla mnie to jest głupota uni47 ma zaledwie 2500 graczy tam powoli nie ma z kim grać. I co do mojego pomysłu który i tak nie zostanie wprowadzony w życie przez jakiś czas nie otwierać nowego uni i jak nowi się rejestrują to niech będą polecane te uni które mają naprawdę mało graczy tak jak u47 dla niektórych może to się wydawać bez sensu, ale dla mnie jakiś sens to ma bo wiadomo że jak nowa osoba się rejestruje która nigdy nie grała to wybierze to uni co jest polecane i w ten sposób trochę osób mogło by podochodzić



      Kuba mądrze mówi poco otwierać nowe uni skoro jest cała masa prawie pustych??? a zresztą też jest racją że dopóki jest zysk jest i ogame... ale nie warto powtarzać spraw już ustalonych teraz pytanie brzmi jak zapobiec wyludnianiu uniwersów a co do płacenia za konta to szczerze wątpi w tę możliwość bo to była by totalna klęska :O


      Tak a nie lepiej zrobić noobprotect do 80k pkt np.?
      Co to za zabawa skoro top 1 ma 10kk pkt a ty zaczynasz i osiagajac 5k pkt juz nie masz flotki?
    • Szkoła życia XD trzeba się szybko uczyć co to FS :E a poza tym nie było by zabawy gdyby noobprotect był do 80k ptk i kto z 5k ptk ma flotkę którą warto zezłomować ? ( max kilka lm) ale dobra koniec bo :offtop: się nam zaczyna robić

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tahir ().

    • Padłem jak to zobaczyłem:
      to wyczytalem w DiD na uni60 w temacie "ogame za 10lat"


      Jak bedzie wyglądało? :D 120 uniwersów, na kazdym po 500 chłopa(250 nieaktywni, 100 na urlopach).Ekstraktor deuteru zlikwidują i żeby poderwać flota bedzie trzeba SMS-em zamawiać paliwko, to by było na tyle^^



      Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :quasi:
    • Elos !
      Wielu z Was martwi się że jak zamkną OGame to pudzie w piach wiele godzin spędzonych nad tworzeniem swojego imperium. Ja natomiast będę się cieszyć, że w końcu będę uwolniony od nałogu i nie będę mógł już wrócić ( bo pewnie bym i tak wrócił jak była by możliwość :P ) oraz będę się cieszyć z tego, że poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, a nie martwił się tym że nie zobaczę tych literek i cyferek dla których wielu oddało by wiele wartościowych rzeczy.


      Żeby była wypowiedź zgodna z tematem sądzę ze w ciągu 10 lat OG zobaczymy koniec tej fajnej gierki ;).

      Pozdrawiam KyuDo
    • Abrams napisał(a)
      niezawyżony noobprotect to żadne rozwiązanie, jak cie na początku nie zezłomują, nie nauczysz sie jak temu potem zaradzić. Ktoś z 80k pkt po stracie floty miałby już większy wstręt do gry po zezłomowaniu niż ktoś z 5kl


      Ja dostałem 3 złomy po jakieś 20 parę % aż się nauczyłem prawidłowo fs'y robić. Więc to, że zwiększy się próg nikomu floty nie uratuje. A moim zdaniem jeszcze zaszkodzi bo taki kolo przyzwyczai się do tego że nikt go nie atakuje a nagły złom po tych 80k pkt. będzie niezłym szokiem.
    • Zuk napisał(a)
      i szczerze to myślę, że ten pomysł złączenia kilku uni w jedno duże nie byłoby chyba złym pomysłem... tylko dużo roboty by przy tym było dlatego nie ma co marzyć o tym aby zostało to zrobione >_>


      To jest ciekawy pomysł i może tak zrobią.... ]:-D
    • Kristo2323 napisał(a)
      Jestem ciekaw niespodzianki GF...

      fajnie by było widzieć jak lecą statki...




      w sumie fajnie by było ale po jakimś czasie mogło by się znudzić ja 10 raz z rzędu widziałbyś ten sam filmik nawet jeżeli było by kilka filmików i losowo odtwarzane po kilku farmieniach miałbyś wszystkie obleciane a 1 wielkie uni to całkiem niezły pomysł moim zdaniem i ogame tak szybko nie padnie tibia w końcu jeszcze się trzyma x_x
    • Kristo2323 napisał(a)
      albo jak nie połączyć bo wiadomo ktoś może mieć konto na tym i na tym universum...

      To może zrobić coś ala uni 50 z 50 galaktykami ale po 499 układów...


      Raczej nieee.... na u50 jest ok 8000 graczy, może takie uni będzie początkowo Hitem i będzie mieć przez dłuższy czas TYLKO TROSZKĘ więcej graczy, ale i tak przyjdzie czas na takie uni.

      Na u60 na którym są bajery też przyjdzie czas.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez European Patriot ().

    • Połączenie uniwersów, zostawienie ich na samoistną śmierć albo ich kasacja- taki dylemat czeka obecnie GF, bo nic nie robiło jak gracze zaczęli masowo odchodzić. Gdy nowe uni powstawało co niespełna miesiąc.

      Ile jeszcze Ogame będzie żyć, ja stawiam że po 3 latach, gdy nie będzie żadnych zmian w podejściu GF, zostaną tylko starzy wyjadacze (nowi gracze będą mieli ciekawsze propozycje gier, może nawet i GF) którzy zarejestrują się wspólnie na kilku uni by pograć na ostro, a na reszcie będzie tylko eco...

      Co można zrobić by tego uniknąć? Zacząć wprowadzać zmiany i ograniczyć powstawanie nowych Uniwersów, ale to zarówno my, jak i GF wie. Tylko może bardziej opłacalne jest dla nich olanie tego, informatyków zatrudnić do nowych projektów, a uni otwierać dla kasy z antymaterii... nie znamy raportów finansowych tej firmy, więc możemy tylko gdybać
    • Damashi napisał(a)
      Pewnie zarabiają tyle na nowych uniwersach że hoho... Myśle że niedługo wszystkie uniwersa będą specjalne warto zauważyć że na takich jest najwięcej osób...

      O ile ogame wytrzyma kilka lat... :P

      teraz kilka panstw z uniami i masz kasy ze szok;)
      a topowcy napewno maja komandorow cale wieki plus moze geolog?
    • Kristo2323 napisał(a)

      teraz kilka panstw z uniami i masz kasy ze szok;)
      a topowcy napewno maja komandorow cale wieki plus moze geolog?


      Uni=uniwersum, więc nie jakaś uniami a uniwersami, bardzo przepraszam że się czepiam ale to bardzo mnie w oczy kole...

      Poza tym sądzę że częściej to właśnie rozpoczynający wykupują dodatki licząc że szybko dobiją do topki (no może poza komandorem-on ułatwia życie wszystkim, ale przecież można się i bez niego bez trudu odnaleźć)
    • Tekila napisał(a)
      Ja się osobiście zastanawiam kiedy zamkną ogame przecież chyba do końca życie nie będziemy w to grać prawda ? Śmieszna mi sie wydaje sytuacja gdy za xxx lat dziadek w podeszłym wieku zapisze w spadku swoje konto wnukowi :)


      ahahahahhaahaahaahhahaahahahahaa :D:D:DD:DD:D:DD:DD:D xDDDD (prosze nie upominac za spam, nie moglem sie powstrzymac :D)
    • Ja widzę po sobie. Miałem konto na u33 zamieniłem się, bo tam 2,6k ludzi... Z kim grać? :| Jedyne uni gdzie mam ochotę pograć to u20, gdyż tam zacząłem swoją grę (ok. 3 lata temu). I pamiętam te chwile jak do 10k pkt, nie wiedziałem skąd skrót: RW, hehe ;)

      PzDr - OGame nigdy nie ZGINIE! :D hehe... ^^

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Grasster ().

    • Już dawno tu nie zaglądałem i średnio mnie interesują te sprawy, od kiedy nie gram xD


      ale nie rozumiem dlaczego nie jest możliwe połączenie Uni..

      Wystarczyłoby zamknąć dane uni na kilka dni czy ile tam by czasu potzebowali.
      Stworzyć normalne uni tylko, że z układami po 30 miejsc w każdym układzie i każda kolejna para pól odpowiadałaby jednemu polu na łączonych uniach.

      Wgrać wszystkie dane od nowa i już. Pewnie od strony technicznej nie wygląda to tak prosto, ale jak by się postarali to pewnie by zdjełali jakiś skrypt co by im to ułatwił.
    • To nie jest problem połączyć uni.
      Technicznie jest to możliwe - lecz strasznie czasochłonne i skomplikowane.

      Bo niby jak inaczej nałożyć na siebie dwie bazy danych posiadających takie same rekordy bez utraty i napisania żadnego z nich :P

      Jedyne rozsądne rozwiązanie to wtedy gdy Ukłąd ma 30 miejsc na planety :) wtedy miałoby to sens - wtedy skryptem można by automatycznie pozmieniac pozycje pozostałych planet i koordy i po sprawie :)

      Niedługo uruchomią U61 - na moim Uni (U3) jest już tylko 2700 graczy wliczając idlerów i konta które niedługo zostaną usunięte.

      To bez sensu.