Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    • micmaz19 napisał(a)
      u nas na u30 jest 2730 graczy i liczba ta drastycznie spada z dnia na dzien ;/
      moze byla by mozliwosc zeby uniwersa o malej ilosci graczy polączyc ze soba....


      a na u16 jest spoko :P
      widać to po S&D :P
      moje uni jest jak wino, im starsze tym lepsze :P
      polecam wszystkim :)
    • ziomblack napisał(a)
      Urth napisał(a)

      moje uni jest jak wino,...


      Raczej jak mleko... ]:-D


      nie, nie :P
      na u16 panuje wyjątkowa atmosfera :P
      wszelkie wałki są codziennością :)
      jak mleko to jest to co masz w czaszce (bez urazy :P)
    • micmaz19 napisał(a)
      u nas na u30 jest 2730 graczy i liczba ta drastycznie spada z dnia na dzien ;/
      moze byla by mozliwosc zeby uniwersa o malej ilosci graczy polączyc ze soba....


      Narazie jeszcze weż pod uwagę, że są wakacje..
      U nas, to znaczy na 13 uni w każde wakacje leci mnóstwo kont i też nie jestem z tego rad.

      Tak naprawdę każde starsze uni żyje grą kilkudziesięciu graczy . To oni podtrzymują atmosferę i życie na uni.. jednak co jakiś czas pojedyncze, wybitne jednostki kończą grę, pomniejszając grono aktywnych. Z czasem życie zamiera... a gra dalej się toczy ... Co dołączenia universów sa małe szanse. Zauważ, jak często się o tym mówi, jak wielu o tym wspomina. Jednak GF pozostaje obojetny na takie wypowiedzi i wołania . Gracz to jest maszyna dająca pieniądze, szara istota z którą nikt się nie liczy. Dopóki nie zjednoczymy sie i nie zrobimy nieoczekiwanego posuniecia, do tej pory nasze wołania pozostana w naszych myślach ;)
    • przeczytalem wczoraj taka plotke, jakoby GF zamykalo uniwersa,
      na ktorych liczba kont spada ponizej 2k. Info pochodzi z ogame.de
      ale nie udalo mi sie dotrzec do zrodla.
      Czy ktos z Was slyszal moze o czyms takim
      i moze podac zrodlo tej informacji ??
    • Trochę głupia nazwa tematu.
      Ariel jak by zamkneli uni które ma 4 lat , a było by na nim 1800 graczy to chyba by dostali szału :lol:.
      Ogame będzie tyle czasu ile będzie przynosić zyski czyli zawsze bo ciągłe będzie ktoś grał z czasem będą pojawiać sie nowości.
      Zresztą ja żyję chwilą nie martwię się co będzie jutro
      Brak podpisu.
    • No nie wiem Felix, moze byc tak, ze koszty utrzymania serwera
      z uni, na ktorym rezyduje mniej niz 2k kont sa wyzsze,
      od dochodow z platnych opcji.

      poniewaz uznalem, ze to mozliwe to pytam,
      bo brzmi to niestety - wiarygodnie
    • Ariel Szary napisał(a)
      No nie wiem Felix, moze byc tak, ze koszty utrzymania serwera
      z uni, na ktorym rezyduje mniej niz 2k kont sa wyzsze,
      od dochodow z platnych opcji.

      poniewaz uznalem, ze to mozliwe to pytam,
      bo brzmi to niestety - wiarygodnie

      No niestety, jeśli to brzmi wiarygodnie to trzeba jak najwięcej multi sobie robić :P :P
    • za kilka lat bedzie tak
      • szpieguj (1zł)
      • transportuj (1.5zł)
      • atakuj (2zł)




      Okręt wojenny
      Okręty wojenne tworzą trzon floty. Ich ciężkie działa, duża prędkość i pojemność ładunkowa robią z nich naprawdę groźnych przeciwników.
      Wymagania: Metal: 45.000 Kryształ: 15.000
      Czas ukończenia: 16min.

      [Buduj] (Wymagania: 5zł)
    • Rzecz nie jest w łączeniu czy nowościach bo nowi gracze nie mają szans dołączyć do starych uni. Ledwie po przekroczeniu 5k zostają farmą i nie mają szans na utrzymywanie żadnej floty. Na Uni15 przekroczyłem 5k i następnego dna zostałem zezłomowany przez gościa z top 200 z dwoma milionami punktów nich mi powie jak zrobić fs-a gdy gość ma moony i niewyobrażalną flotę a ty ledwie 4 słabe planetki i żadnej wiedzy jak grać. Mam parę znajomych którzy zagrali z miesiąc potem zostali zfarmieni/zezłomowani i nawet im się nie chciało kasować konta.
    • Mnie ciekawi tylko jedno.. nie wiem czy to jest dalej.. ale jak zaczynałem grac z jakies 2,5 roku temu to w OWU pisało chyba ze gra jest w fazie testów.. i mogą wystąpić błędy itp..

      I ciekawi mnie czy kiedys bedzie jak by to ująć "pełna wersja"??
    • Hmmmm
      Wszyscy mówią o zachłanności GF, że nic nie robią, mają nas gdzieś itd. Jest to prosta sprawa, póki zysk jest satysfakcjonujący to po co coś zmieniać?
      A jak wiadomo prawd jest wiele :P . Po części gracze tez są winni; ot choćby sytuacja opisana wyżej.

      Odnośnie zamykania uni. Nie sądzę. Jak już to poleci wszystko razem. Zamykanie pojedynczych uni nie jest rozsądnym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia. Bo jak zamkną jedno to gracze zaczną masowo odchodzić z innych. Bo poco marnować tyle czasu jak na moim uni jest 2,5k graczy i za 2-3 miechy mogą zamknąć uni?!
      Coś wymyślą. Albo konta ze sztuczną inteligencją albo w końcu łączenie uni albo jeszcze coś innego.
      Moim zdaniem jak będą coś zamykać to całe ogame.pl, a nie pojedyncze uni.
      .

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cmdr_Raziel ().

    • Co do posta wyżej:sztuczna inteligencja(?)... wątpię :D jeśli zamkną jedno ze starszych uni to zrobi się protest, mianowicie każdy włączy urlop i zobaczymy kiedy GF wymięknie...

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Sir Sirius Glasgow ().

    • Coolicky napisał(a)
      Rzecz nie jest w łączeniu czy nowościach bo nowi gracze nie mają szans dołączyć do starych uni. Ledwie po przekroczeniu 5k zostają farmą i nie mają szans na utrzymywanie żadnej floty. Na Uni15 przekroczyłem 5k i następnego dna zostałem zezłomowany przez gościa z top 200 z dwoma milionami punktów nich mi powie jak zrobić fs-a gdy gość ma moony i niewyobrażalną flotę a ty ledwie 4 słabe planetki i żadnej wiedzy jak grać. Mam parę znajomych którzy zagrali z miesiąc potem zostali zfarmieni/zezłomowani i nawet im się nie chciało kasować konta.


      A może zamiast płakać jaki to ty biedny jesteś poczytasz trochę poradników, poprzeglądasz dział zadawanie pytań i nauczysz się gry.
      Ja gdy startowałem na uni6(od marca), pojęcia nie miałem wtedy o grze. Nie wiedziałem że to jedno z najstarszych uni i co się z tym wiąże. I popatrz jakoś dałem sobie radę. Właśnie dlatego że w czasie gdy zbierało mi się te 5k pkt. studiowałem forum. Dzięki temu nauczyłem się jak robić fs'a. I uwierz mi, fs'a nie ustrzelił mi jeszcze nikt. Słyszałeś kiedyś o takiej misji jak "stacjonuj"? Albo zawrócone stacjonuj?
      Jak zostawiasz flotę i surkę na matce na kilka dni to sam jesteś sobie winien.
      Co innego gdy łapią cię na farmingu, na to nie ma już rady. Tylko trzeba być mądrym i też mieć z tego korzyść, ja na ten przykład robiłem sobie próby moonowe przy pomocy mojego "ciemiężyciela". I nawet sam złom pozbierałem.
    • Dokładnie...

      Jeśli masz sprawnego neta, czas, umiesz ustawić FS"a to już jesteś w top 100 :)

      żart, ale wszystko zależy właśnie od taktyki, strategi, gry... (i od umiejętności robienia FS'ów)
    • Sir Sirius Glasgow napisał(a)
      jeśli zamkną jedno ze starszych uni to zrobi się protest, mianowicie każdy włączy urlop i zobaczymy kiedy GF wymięknie...

      Sek w tym że to nie przejdzie :P Serio myślisz, że każdy włączy urlop? Jak włączy go 10% grających to już będzie mega sukces. Sęk w tym, że większość graczy w takim urlopie widzi możliwość nadgonienia innych graczy.
      .
    • Coolicky napisał(a)
      Dla ciekawych złapany zostałem na stacjonuj


      dzięki za info :D na bank to było z planety i nie zawróciłeś :P eh... ;P

      ogame będzie długo nawet jakby miało grać 1000 graczy i byli by eko to im się to kiedyś znudzi i przejdą na flotę i zabawa się zacznie :D
    • bo byłem w pracy a nawet jakby chciał wystarczyło by wysłac na kazdą z moich planet flotę. Słabego gracza kazdy noob złapie jak się zaweźmie. Ciekawe jak miałem mieć moona :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Coolicky ().

    • ja jak zaczynałem grę dużo czytałem forum , tu naprawdę można się wszystkiego dowiedzieć o grze , jak czegoś na szybko potrzebowałem to pytałem na gg lepszych graczy z sojuszu , a pewnie sam kusisz agresora , na początku gry nie rób floty , ani obrony , szkoda pkt podnieś sobie eko , zrób trochę MT i lataj na nie aktywnych a potem zrób jakąś obronę anty farmingową , poproś kogoś o moon i baw się we flote , a przede wszystkim staraj się nie trzymać dużej ilość surki na planecie ;)
    • Coolicky napisał(a)
      Dzięki bogu teraz już jestem eko po jednym ataku dużo się nauczyłem ale rzecz w tym jest że tysiące graczy kończy przez takie coś


      Silniejszy gracz zjedzie takiego "mało wytrwałego ogejmowca" i temu gra się znudzi i ucieka do innych gier.
      Niby jest to noob protection, ale jak gracz wyjdzie ponad 5k pkt to go wszyscy równo jadą.

      Ciągła gra na eko tez się może w pewnym momencie znudzić, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.
    • Widzisz ja nie mam zamiaru kończyć ale zmian potrzeba bo być zjechanym przez dokładnie 471 razy silniejszego przeciwnika to mało przyjemne.

      Co do upadku ogame to jeszcze bedzie troche istniał ale jak długo prawdopodobnie po tym jak się uni wyl;udnią niemce sobie stworzą kilka uni na abonamencie dla wyjadaczy i to wszystko.

      Parę rzeczy można by zrobić
      1. Ochrona noob protection nie kończona na 5k tylko stała do 5 razy więcej punktów.
      2. Dobrze by było stworzyć jakąś aplikację bo gra na przeglądarce internetowej wg. mnie fajna jest już przeżytkiem

      sorry ale w dzisiejszym świecie nawet jak jakąś grę instaluje to za zaawansowane opcje uważa się wybór folderu. Gra potrzebuje bajerów więcej grafiki. Oglądałem upadek gry JK2 która mimo jak na dzisiejsze czasy niesamowitą uznawana jest za "beznadziejna" ponieważ nie widać guzików na koszuli bohatera bo grafa za słaba. I gra w nią z 50 osób.

      i 5k to zdobyć można w minimum 2 tygodnie więc jest to trochę śmieszne mierzenie się z graczami którzy grają od roku.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Coolicky ().

    • programiści skupieni są nad olbrzymią zmianą w grze, którą zobaczycie już wkrótce. GA



      Jak myślicie co to będzie? Coś co zepsuje całkiem styl ogame? i to już nie będzie to samo? Czy może na odwrót ?Powiedzcie co o tym myślicie.
    • najbardziej mnie dziwi podejście ludzi do tego ze nowi gracze nie maja szans na starych uni :quasi:

      nie rozumiem was ja zaczynałem dość dawno grac na u22 nie wiem ile wtedy top1 miał pkt ale tak czy tak to uni już było stare teraz jestem prawie w top300

      bylem graczem bez żadnych doświadczeń to było pierwsze moje konto na ogame i wogole w takich grach

      sam poznałem wszytko od podstawi nikt mnie nie farmili bo się pilnowałem

      i teraz gram dalej i nadal nie widzie przeszkód żeby zacząć grę na starych uni

      tylko nie którzy ludzie maja taka tendencje ze odrazu będą atakowani o przekroczenia 5k pkt

      jak by się pilnowali to by ich nie farmili

      wszytko się da zrobić tylko trzeba chcieć