Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      NewYorkCityGirl napisał(a)
      Zapraszam na Uni 1 tylko to uni ma 13.000 graczy codziennie pojawiaja sie nowe farmy

      Przyjdz zaloguj sie my juz czekamy n Ciebie ]:-D :>


      jak dla mnie marna zacheta nie farmie od roku,
      farmienie jest dobre w początkowym okresie gry
      mysle ze topniejaca ilosc graczy to nie tylko sprawka zlomiarzy a bardziej farmerow, ale moze sie myle :)
    • Ja gram na uni 38 i tam jest 2.731 graczy gdzie do 200 maja 0 pkt a potem jeszcze z 200 po 1, 2 pkt. I to dopiero jest problem. Polaczenie uni jest niewykonalne choc jest jedynym ratunkiem dla takich uni. Ja juz kilku graczy wprowadzilem do Ogame (sasiadow) ale co to daje jak jeszcze niedawno bylo ponad 3000 osob. Jestem pewny ze niedlugo takich uni juz nie bedzie.
      ST Uni 38 - 2
      ST uni 66 - 4
      tnij.org/j89j - 414,46%
      tnij.org/ljm3 - 1180,09%
      Mini ST uni 66 - 41
      ST uni Rigel - 1
      czosnak vs sinv - 9,11%
      ST uni Hyperion - 5
      czosnak [MBL] vs nosferatu - 63,81%
      czosnak [MBL] vs. KAT [DRAA] -115,49%
    • Tekila napisał(a)
      Ja się osobiście zastanawiam kiedy zamkną ogame przecież chyba do końca życie nie będziemy w to grać prawda ? Śmieszna mi sie wydaje sytuacja gdy za xxx lat dziadek w podeszłym wieku zapisze w spadku swoje konto wnukowi :)




      czemu by nie
      Ja osobiście pogram moze jeszcze rok, moze dłuzej moze krocej. Tak naprawdę nie wiem. CZas pokaże
    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      Xaltotun napisał(a)
      Kiedy umrze moje (17) Uni


      Nie można do tego dopuścić. Grałem na Uni17 już dawno temu, byłem w top 100, potem skasowałem konto a niedawno wróciłem i jestem na 846 miejscu już:) Do graczy Uni17 - słyszeliście może o projekcie odbudowy naszego Universum?
      Pilnuj floty bardziej niż cnoty!
      "Grasz" ufsem i wydaje ci się, że jesteś dobrym graczem?
      Masz rację, wydaje ci się.
    • Wiele osób mówi żeby połączyć kilka uni. A jak jeden gracz gra na kilku uni i te uni przykładowo miałyby być połączone to co wtedy? Może zalegalizować multikonta wtedy ilość graczy znacznie wzrośnie :]
      Ogame długo nie pociągnie. GF powinien skasować OG na 2 lata i zmienić mechanizm gry żeby bardziej była przyjazna graczom a nie na odwrót 8-)
    • Jest za dużo universów i za mało graczy na nich.
      Powinni zrobić tak by zostało jakieś 40 uni, ale żeby grało na nich jakieś 5000 graczy
      P.S. Myślicie, że jakieś 2800 graczy to mało? Na moim uni na duńskim jest 1400 osób,
      a w tym kupę idlerów. To dopiero jest wymierające uni :quasi:
    • Derlej napisał(a)
      Jedynym rozwiązaniem będzie połączenie uni np 10 z 11 i 9 itd a mnie ogólnie to wali:P ogame już od czasu ACS spadło na psy i spada z dnia na dzień coraz bardziej. A GF ma graczy w dupie bo nawet nie można doczekać się uni bez acs mino że bardzo dużo graczy by tego chciało. Wiec widać jak zależy im na zdaniu graczy


      Nie wiem co Ci się w ACSie nie podoba...
      Urozmaiciło takie rozwiązanie grę, umożliwiło to, co kiedyś było normalnie nieosiągalne (zezłomowałbyś zwykłą flotą 1000 GS solo? Bo tyle już co poniektórzy posiadają)...

      Natomiast wszelkie szmatławe pomysły typu geolog, technokrata czy inne pierdoły faktycznie niszczą tą grę... zauważcie że każdy nowy pomysł GF, ostatnimi czasy nawiązuje do płatności... nie do urozmaicenia gry...
      Wystarczy sobie poczytać informacje o nowej wersji... same kosmetyczne poprawki które zajmują chwilkę...

      BTW niektórzy, mniej doświadczeni gracze pytają w jaki sposób czołówka ma ogromne przyrosty punktowe, znacznie przewyższające możliwości ekonomiczne i farmingowe konta... spieszę z odpowiedzią- te przyrosty są generowane za pomocą HANDLARZA. Kupujesz metal, który następnie wymieniasz na inne surowce (gdzieś na forum ktoś zamieszczał schemat) i tak dzięki każdorazowej wymianie KUPUJESZ sobie punkty (surowce).

      Tak więc powodzonka życzę tym którzy chcieliby wbić do ścisłej czołówki bez takich przekrętów... zwyczajnie się nie da...

      [SIZE=7]UNI47: TOP13 [OFF][/SIZE]

      "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem,
      że na świecie jest tylu idiotów"

      Stanisław Lem
    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      SmirnoffUni17 napisał(a)
      Xaltotun napisał(a)
      Kiedy umrze moje (17) Uni


      Nie można do tego dopuścić. Grałem na Uni17 już dawno temu, byłem w top 100, potem skasowałem konto a niedawno wróciłem i jestem na 846 miejscu już:) Do graczy Uni17 - słyszeliście może o projekcie odbudowy naszego Universum?


      Być może ale zawsze możesz przybliżyć bo nawet jeśli widziałem to już nie pamiętam
    • Damashqu napisał(a)

      Natomiast wszelkie szmatławe pomysły typu geolog, technokrata czy inne pierdoły faktycznie niszczą tą grę... zauważcie że każdy nowy pomysł GF, ostatnimi czasy nawiązuje do płatności... nie do urozmaicenia gry...
      Wystarczy sobie poczytać informacje o nowej wersji... same kosmetyczne poprawki które zajmują chwilkę...

      BTW niektórzy, mniej doświadczeni gracze pytają w jaki sposób czołówka ma ogromne przyrosty punktowe, znacznie przewyższające możliwości ekonomiczne i farmingowe konta... spieszę z odpowiedzią- te przyrosty są generowane za pomocą HANDLARZA. Kupujesz metal, który następnie wymieniasz na inne surowce (gdzieś na forum ktoś zamieszczał schemat) i tak dzięki każdorazowej wymianie KUPUJESZ sobie punkty (surowce).

      Tak więc powodzonka życzę tym którzy chcieliby wbić do ścisłej czołówki bez takich przekrętów... zwyczajnie się nie da...


      A wy dalej swoje :? jak nie jeden to drugi. Kiedy w końcu załapiecie że GF to FIRMA, jako taka ma zarabiać kasę i przynosić zysk. To nie jest jakiś Caritas czy inne pod wezwaniem. Gdyby nie te komandory i handlarze na których tak narzekacie to pogralibyście sobie może z pół roku, bo nikt za free nie będzie dla was robił. Powinniście się cieszyć że możecie grać cały czas za darmo, a płatności są dobrowolne.
    • Problem wyludniania Universów, nie jest problemem lokalnym. Narzekania pochodzą także z innych krajów, jednakże przynajmniej narazie programiści skupieni są nad olbrzymią zmianą w grze, którą zobaczycie już wkrótce. GA

      Problem pustek na serwerach będzie wracał jak bumerang z coraz większą siłą, przynajmniej na razie nie widzę rozwiązania. Jeśli chodzi o możliwości Teamu - tak, są one ograniczone i oprócz możliwości organizowania konkursów dla graczy z małymi nagrodami - niewiele ma dopowiedzenia.
      Pytania w stylu czy zamierza coś zrobić są nie na miejscu - Team robi wszystko to co może.


      to słowa art'a

      Co za nadchodząca burza nowych pomysłów? 10 nowych statków?
      to ja dziękuje... 10 nowych budynków? to ja dziękuje... 10 nowych badań i dupereli ? to ja dziękuje...

      a może to jakieś animacje co obciążają serwer? może będzie w końcu widać bitwy na animacjach?
      To ostatnie -fakt zachęci ale 2 razy wolniej będzie...

      Ciekaw sam jestem...
      Skoro team może robić konkursy to czemu na żadnym uni tego nie ma?
    • Ryoka napisał(a)
      A wy dalej swoje :? jak nie jeden to drugi. Kiedy w końcu załapiecie że GF to FIRMA, jako taka ma zarabiać kasę i przynosić zysk. To nie jest jakiś Caritas czy inne pod wezwaniem. Gdyby nie te komandory i handlarze na których tak narzekacie to pogralibyście sobie może z pół roku, bo nikt za free nie będzie dla was robił. Powinniście się cieszyć że możecie grać cały czas za darmo, a płatności są dobrowolne.


      Firma firmą, ale kupowanie punktów to kretynizm.
      Mi tam wisi czy OGame dalej będzie funkcjonować czy też nie. Swojego skilla pokazałem, grając bez tych płatnych oszustw. Skończyłem i dobrze mi z tym, widząc że moja praca była kompletnie syzyfowa. Bez szans na dostanie się do TOP 5, gdyż od tej piątki odróżniało mnie to, że szkoda mi było ciężkiej kasy na kupowanie punktów.

      Widzę, żeś nowy tutaj, więc uprzejmie Cię poinformuję, że dawniej gdy jeszcze nie było płatnych dozwolonych oszustw, było tu coś takiego jak reklama. Dało się z tym grać, wystarczyło zainstalować Ad Blocka lub inny tego typu program. Po prostu GF widząc reakcje graczy, którzy wielce trąbili, że kupować oficerów nie będą, po czym szybciutko się po ich wprowadzeniu rzucali do telefonów celem nabycia, zdecydował że wszystko przejdzie skoro przeszli oficerowie. Stąd idea w/w handlarza.

      Co do słów Art'a o 'olbrzymiej zmianie w grze'...
      Jeśli będą to budynki/statki/obrona/badania 'budowane' z antymaterii, to GF tylko przyspieszy zgon OGame'a...

      [SIZE=7]UNI47: TOP13 [OFF][/SIZE]

      "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem,
      że na świecie jest tylu idiotów"

      Stanisław Lem
    • Właściwie to, żeby pofarmić coś blisko to tylko 1 i 2 gala, bo dalej to w układach jest po 3-4 planety, na 6 gali jest już problem z wysyłaniem FS-a, bo najbliższe planety nieraz są oddalone od siebie o 10 układów.
    • Jak zaczynałam grę w 2005 roku Uni było 13:) a teraz...
      Grałam trzy lata i oddałam konto, aż sie dziwę że można grać dłużej.
      Mi się poprostu znudziło, jaki luz potem bez FSów, bez ciągłego sprawdzania, patrzenia czy wsz dobrze.
      Moje konto to było przede wsz eco i to sprawiało mi największa radość, ale wszystko ma swój cel i swój koniec. Teraz mogę sobie poczytac forum ale gra mi się przejadła i nie wrócę.
      Wciąz powstają nowe UNI ciekawe jak długo:)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez MissKaty@ ().

    • killer12 napisał(a)
      Kristo2323 napisał(a)
      A może znowu wprowadzą statystyki co 8 godzin(znaczy przeliczenia)???


      to nie byloby za dobre ;/ tak jest moim zdaniem lepiej :)


      Po jakiego Grzyba cofać się w tył ? :P
      Giertych wystarczającą cofnął polską gospodarkę :)
      co do Ogame, to pociągnie tak długo, jak GF będzie miało z tego jakiś zysk :P
    • Też tak już sobie myślałem jak to się zakończy. Obawiam się za rok, może 2 ogame będzie przynosiło straty i będzie close na starych uni.
      Według mnie dobrze będzie jeżeli każdy z nas zacznie namawiać kumpli do gry. U mnie połowa znajomych w moim wieku gra, tylko, że większość z nich wchodzi 1 na dzień, bo więcej im się nie chce.
      Krokiem w dobrą stronę było by także nie tworzenie swoich własnych "ogame", albowiem ugamelle tak czy tak szybko upadają i mogą dawać złą reputacje oryginalnemu og.

      Co do reklam, to już był taki temat poruszamy, GF nie będzie miało z tego zysków, wręcz dostanie ostro w tył, ponieważ takie reklamy tanie nie są, chyba, że jakiś z bogatszych graczy załatwiłby w większych miastach bilbordy z dobrą reklamą ogame.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DragoN XTR ().

    • DragoN XTR napisał(a)
      Też tak już sobie myślałem jak to się zakończy. Obawiam się za rok, może 2 ogame będzie przynosiło straty i będzie close na starych uni.
      Według mnie dobrze będzie jeżeli każdy z nas zacznie namawiać kumpli do gry. U mnie połowa znajomych w moim wieku gra, tylko, że większość z nich wchodzi 1 na dzień, bo więcej im się nie chce.
      Krokiem w dobrą stronę było by także nie tworzenie swoich własnych "ogame", albowiem ugamelle tak czy tak szybko upadają i mogą dawać złą reputacje oryginalnemu og.

      Co do reklam, to już był taki temat poruszamy, GF nie będzie miało z tego zysków, wręcz dostanie ostro w tył, ponieważ takie reklamy tanie nie są, chyba, że jakiś z bogatszych graczy załatwiłby w większych miastach bilbordy z dobrą reklamą ogame.


      STOP NOWYM UNI !!!
    • Wiadomym jest że przegladarkowe gry nigdy nie dorównają zwyklym, w dodatku darmowe przeglądarkowe gry. GF na pewno to wie i wie, że jeżeli chce zachować stały zysk musi pomyślec nad c zymś nowym. Mamy już silniki 3d dla przeglądark więc ...

      Uważam, że GF nie pozwoli aby gra która daje im największy dochód tak sobie umarła, cczekam na coś typu EVE online :)
      Sojusz AVALON od roku 2005
    • Freddie Mercury napisał(a)
      Przykładowo na uni 13 trzy miesiące temu było jeszcze ok 5,5k graczy! Ale to dowód, że GF robi puste konta, żeby pokazać, że niby jeszcze coś uni żyje... ;(


      To prawda(za to dostane bana xD), tyle jest idlerów i urlopowiczów że ho ho....

      Dla przykładu podam swoje uni(56) graczy jest 5,266 rano było 5,600 jakiś tydzień temu ok. 6,000 liczba graczy nawet na uni pow. 50 spada w zastraszającym tempie...

      Co do pomysłów:

      a) łączenie uni- spoko tylko żeby były nazwane w stylu 9-10-11 a nie 4 lub coś takiego i łączone w stylu uni-gala-układ itd. :D[jak ktoś wyżej napisał:)]

      b) filmiki/animacja- też spoko tylko których komp udźwignie bitwe 1000 ow z 1KK lm :D

      c) nowe dodatki- mogą być, nowe statki ew. budynki, co do badań- co nowego można wymyślić :D

      d) eeee... chyba więcej pomysłów nie widziałem :]

      To by było na tyle :>

      Ogame nie umrze do póki ja, mój syn, syn mojego syna, wnuk mojego syna, prawnuk mojego syna, prapra(...)wnuk mojego syna; będzie grał w ogame, na moim(moich) kontach!!!

      POzdro
    • Abrams napisał(a)
      Wiadomym jest że przegladarkowe gry nigdy nie dorównają zwyklym, w dodatku darmowe przeglądarkowe gry. GF na pewno to wie i wie, że jeżeli chce zachować stały zysk musi pomyślec nad c zymś nowym. Mamy już silniki 3d dla przeglądark więc ...

      Uważam, że GF nie pozwoli aby gra która daje im największy dochód tak sobie umarła, cczekam na coś typu EVE online :)

      Jak najbardziej Cię popieram, jakby nie patrzeć jest XXI wiek...
      Dokładnie , mogliby dodać coś w stylu Eve Online