Podręczna baza raportów szpiegowskich ogame

  • Narzędzia:
  • Podręczna baza raportów szpiegowskich ogame

    Konwerter/analizator/podręczna baza raportów szpiegowskich w jednym
    rs-konwerter.lua.pl/

    Czekam na opinie/sugestie :)
    Jakie informacje chcielibyście jeszcze uzyskiwać z takiego raportu?
    Jakie macie propozycje usprawnienia działania/wyglądu strony?

    Pozdrawiam :)

    Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Lucas ().

  • RE: Konwerter RS (strona www)

    Powiem tyle - calkiem dobry konwenter
    Usun moze te OW ile maja zabrac z planety:)
    Powiem tyle - konwenter naprawde mi sie podoba
    Choc niektore funkcje ma SpeedSim to to jest lepsze :)
    9/10 bo drobne bledy sa jak sam pisales
  • Piękna robota ^^ Gratulacje i 10/10

    Co bym zmienił? Przede wszystkim przydały by się informacje o napędach, szpiegowskiej i komputerowej obok technologii bojowych.
    Jeśli nie byłoby z tym za dużo roboty - dodaj możliwość wyboru statku innego niż OW, czyli wszelkie krówki, skorupiaki i inne niszczarki ;)
    Stronka w ulubionych ^^
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • Dziękuję za ciepłe przyjęcie, utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto dalej zwiększać możliwości tej strony :)
    dodałbym informację w ilu atakach.

    Mówisz masz ;)

    Pozostałe Wasze sugestie - dotyczące wyboru statków, pokazywania technologii - na pewno te udogodnienia zostaną wprowadzone, tyle że wymagają więcej pracy. W tej chwili pracuję nad możliwością zapisu własnych indywidualnych ustawień - gdy to zrobię, zajmę się dodawaniem nowych opcji :)
  • Graveir napisał(a)
    Piękna robota ^^ Gratulacje i 10/10

    Co bym zmienił? Przede wszystkim przydały by się informacje o napędach, szpiegowskiej i komputerowej obok technologii bojowych.
    Jeśli nie byłoby z tym za dużo roboty - dodaj możliwość wyboru statku innego niż OW, czyli wszelkie krówki, skorupiaki i inne niszczarki ;)
    Stronka w ulubionych ^^


    zgadzam sie ^^ daje dyche :D
    dodaj checkbox'a lub listbox'a z wyborem statkow
    polecam :]
  • Graveir napisał(a)
    Przede wszystkim przydały by się informacje o napędach, szpiegowskiej i komputerowej obok technologii bojowych.
    Zrobione

    Graveir napisał(a)
    Jeśli nie byłoby z tym za dużo roboty - dodaj możliwość wyboru statku innego niż OW, czyli wszelkie krówki, skorupiaki i inne niszczarki ;)

    Również zrobione

    Mam nadzieję, że o to Wam chodziło ;)

    Edit: a czy sam wygląd strony Wam odpowiada? Zastanawiam się nad zrobieniem do niej kilku skinów...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lucas ().

  • 10/10 świetny projekt, postaram się rozpowszechnić... zrobiłem z niego użytek przy farmingu :D naprawde kawał dobrej roboty, gratuluję :)


    PS: odnośnie tych skinów to moim zdaniem lepszy byłby jakiś jaśniejszy, to zwiększyłoby jego czytelność... będę śledził wątek :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bounty Hunter ().

  • Sam wygląd jest wporzo, mi pasuje taki jaki jest 8-)
    Ale jak to mówią, od przybytku głowa nie boli :XP: jak coś zrobisz to nikt nie będzie narzekał([SIZE=7]a niech spróbuje[/SIZE]) :juzpotobie: A nóż widelec coś kawaii się przytrafi XD
    Ustawienia personalne byłyby genialne, bo tak zmieniać za każdym razem to uciążliwe trochę jest ;)
    Tak czy inaczej kawał dobrej roboty zrobiłeś, masz tu ode mnie :kwiat:
    10/10
  • Ustawienia personalne byłyby genialne, bo tak zmieniać za każdym razem to uciążliwe trochę jest ;)

    Zrobione - pod opcjami znajduje się odpowiedni przycisk do zapisu własnych ustawień. W razie jakichś błędów/problemów - piszcie.

    Aktualnie pracuję nad dodaniem informacji o:
    - wartości punktowej obrony na planecie
    - wartości punktowej floty na planecie
    - % jaki można wykręcić z floty na planecie

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Lucas ().

  • heh no calkiem fajny bo nie trzeba liczyc ile czego wyslac :D


    poza tym hmmm....wypada pogratulowac dobrego pomyslu i zyczyc sukcesów w dalszych poczynaniach ;)



    naturalnie 10/10



    p.s. nawet stronka w pelni bezpieczna...zero trojanow itp :]
    wiec juz od dzisiaj mozna zacząć sie bawic :P
  • no więc konwerter super więc dam 10/10... jak byś dodał kilka opcji typu jak duże będzie PZ i ile recków potrzebnych i gdybyś dodał jeszcze LM i CM (tam gdzie są owce, DT, MT, krązki itp.) to mógłbyś rywalizować ze speed sim'em :P wszystko w jednym miejscu by było więc niektóre opcje by były nawet lepsze (chociaż speed sim ma jeszcze troche dodatkowych opcji ale Twój konwerter lepiej działa niż speed sim bo jak każdy kto go używa pewnie zauważył już jego błędy) naprawde odwaliłeś kawał dobrej roboty :D
  • Putin napisał(a)
    Fajny konwerterek, ale na moim forum typu phpBB modified by Przemo, coś nie trybi ten wygenerowany kod :quasi:
    Już wszystko działa. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. phpBB by Przemo po prostu nie obsługiwało koloru w formacie skróconym '#xyz'.

    Zuk napisał(a)
    jak byś dodał kilka opcji typu jak duże będzie PZ i ile recków potrzebnych i gdybyś dodał jeszcze LM i CM (tam gdzie są owce, DT, MT, krązki itp.)...

    Tym właśnie się będę teraz zajmować. Tylko przed tym chcę zrobić małe porządki w kodzie, nie wiem ile mi z tym zejdzie...

    Póki co zmienił się znacznie wygląd całej strony - kolorystyka jest jaśniejsza, dodałem menu i kilka podstron, które pomału będą zapełniane informacjami
  • No tło jest teraz świetne, i zapis ustawień też.
    Takie małe pytanko: czy dałoby radę żeby w podglądzie raportu, obrona i ewentualnie flota miała inny kolor niezależnie od wybranych ustawień? Tak żeby się wyróżniała od innych?
  • Ryoka napisał(a)
    czy dałoby radę żeby w podglądzie raportu, obrona i ewentualnie flota miała inny kolor niezależnie od wybranych ustawień? Tak żeby się wyróżniała od innych?

    Zrobione. Znacznie rozbudowałem możliwości kolorowania raportu - wystarczy kliknąć na "więcej ustawień..." przy zakładce "kolorowanie" w opcjach żeby je zobaczyć. :)

    drspl napisał(a)menu górne wypadało by zmniejszyć :)
    Zmniejszyłem trochę ;)


    Edit: A interesowałoby Was coś w rodzaju bazy takich raportów szpiegowskich? Plus różne funkcje do ich sortowania, przegladania, porównywania...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Lucas ().


  • Wersja 2.5.1 analizatora/konwertera RS gotowa :)

    Nowości:
    Pojawiły się nowe informacje o planecie:
    wartość punktowa floty na planecie,
    wartość punktowa obrony na planecie,
    % szans na księżyc z floty na planecie przy zerowych stratach własnych,
    ilość surowców z pz powstałego po zniszczeniu floty na planecie,
    ilość recyklerów potrzebna do zebrania całego pz


    Nad czym pracuję obecnie:
    Dodam kolejne statystyki o wartości badań/budynków na planecie, ilości wydobywanych surowców na godzinę/dzień na planecie.
    Ze zmian niewidocznych: planuję przejść na technologię AJAX

    Zapraszam do korzystania z konwertera i proszę o zgłaszanie wszystkich zauważonych błędów w działaniu/propozycji dalszych usprawnień.
  • Raport szpiegowski z planety x [ x:xxx:x ]
    Data skanu: xx-xx , xx:xx:xx
    Surowce:
    ..... Metal: x
    ..... Kryształ: x
    ..... Deuter: x
    ..... Energia: x
    Floty:
    Obrona:
    Badania:
    ..... Technologia szpiegowska: x
    ..... Technologia bojowa: x
    ..... Technologia ochronna: x
    ..... Opancerzenie: x
    ..... Napęd spalinowy: x
    ..... Napęd impulsowy: x
    ..... Napęd nadprzestrzenny: x


    moglbys dodac (opcjonalnie) cos takiego, ze jak wybierzemy np DT do farmingu to zeby w skownertowanym raporcie sie wyswietlalo ile ich potrzeba :D

    Do zebrania surowców jednym ataku potrzeba:
    x dużych transporterów
  • Witam

    Nie wyrobiłem sobie obrazu w 100% bo nie odpaliłem tego cudeńka
    ale...

    co moim zdaniem powinien zawierać analizator koniecznie by się wznieść ponad przeciętność:

    - opcja sortuj po: suma surówki malejąco, selektywnie suma pz (ew. jedno i drugie tj suma obu),
    - każdy raport powinien zachowywać oryginalną datę skanu,
    - możliwość segregacji po dacie pozyskania,
    - możliwość segregacji po kordach,
    - oczywiście ilość mt, dt na farming i rec do pz,

    a w telegraficznym skrócie jaka powinna być funkcjonalność:
    - możliwość utworzenia bazy raportów szpiegowskich w dłuższym okresie czasu, to jest stabilna praca przy >10000 skanów (kilkadziesiąt sekund na posegregowanie w takiej sytuacji nie jest wadą to rzecz normalna)
    - opcje segregowania raportów po dowolnym składniku surówka, pz, suma farming i pz, obrona, itd w miarę możliwości jak najwięcej, wyszukiwanie raportów po kordach i po nicku gracza, segregowanie raportów dla kordów w chronologii czasowej

    a teraz coś z górnej półki:
    - symulacja optymalnego składu floty na farming dla wybranych raportów
    (ta naprawdę da się zrobić bo jeśli ja patrząc na skan już mniej więcej wiem co tam posłać to można to wrzucić w program, ew. program liczy straty po kilka symulacji dla składów flot zależnych od liczebności poszczególnych składników obrony i floty na celu a z wyników dobiera kilka składów o najmniejszych 3-5 wynikach strat - w sumie jeśli do symulacji zastosować by uproszczenia w algorytmie starć to obliczeń nie byłoby tak wiele)
    No dobrze wiem to ostatnie to trochę za nadto może wybiegam w przód ale spójrzmy na to tak - czy mechanicznie tysiące razy powtarzane czynności powinny być wizerunkiem tej gry czy też nasze świadome decyzje powinny stanowić o satysfakcji z całości ?
    No chyba odpowiedź jawi się sama a na zarzuty, że coś tam zanadto uprościło by grę odpowiedź jest prosta - zaatakuj sobie na podstawie tych obliczeń dobrego i aktywnego gracza bez sprawdzenia falą co się dzieje na celu przed atakiem a zobaczymy co Ci taki analizator pomoże ;)

    pozdrawiam autora i zachęcam do dalszych wysiłków

    Toshiro
  • @*Bestia*
    Pracuję teraz nad nowym "modułem" opcji - będą one dużo bardziej rozbudowane, elastyczne, czytelne i wygodne w obsłudze, między innymi będzie można dopisywać - tak jak chciałeś - do
    skonwertowanego raportu różne informacje z analizy raportu.

    @Toshiro
    Dążę właśnie do stworzenia czegoś takiego, o czym piszesz, jednak osiągnięcie takiej funkcjonalności będzie wymagać jeszcze sporo pracy z mojej strony...
    a teraz coś z górnej półki:
    - symulacja optymalnego składu floty na farming dla wybranych raportów

    Trafiłeś właśnie w to, co mnie najbardziej w tym całym ogame interesuje :) Jednak stworzenie czegoś takiego wymagać będzie jeeeszcze więcej roboty
    (musiałbym stworzyć chociażby swojego własnego speedsima), także cierpliwość wskazana ;) Nad algorytmem też się już trochę zastanawiałem, pewnie stworzę jakiegoś genetyka/algorytm ewolucyjny, ewentualnie sieć neuronowa z nauką na podstawie wcześniejszych raportów (albo hybryda tychże rozwiązań). Stworzenie takiego algorytmu, który jednocześnie byłby szybki i przydatny, nie jest sprawą trywialną :P

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lucas ().

  • Lucas

    Świetnie, że sobie radzisz z kodem i chwali Ci się to ale popełniasz moim zdaniem typowy grzech ludzi co za dużo umieją i lubią grzebać się w kodzie:
    - chcesz zrobić jak najwięcej,
    - próbujesz zrobić wszystko dokładnie tak jak to działa w oryginale lub możliwie najbliżej,

    no ale pytanie po co to i czy nie szkoda Twojego wysiłku i umiejętności skoro podstawowa kwestia to zrobienie tego co się robi przede wszystkim funkcjonalnie a potem głaskanie i finezje.

    Ja bym się skupił na dwóch sprawach:
    - szukanie, segregowanie przy czym z naciskiem na szukanie po .... i tu w miarę jak najwięcej, a segregowanie ... to samo,
    - algorytm walki, miałem znajomego co dostał funkcję administratora gry podobnej do Ogame i miał za zadanie opracować / dopracować algorytm starć a roboty było huk bo powsadzali tam ambitnie jakieś odjechane jednostki i w rw były notoryczne błędy (powłoki nie dało się zdjąć niektóre straty były żadne inne niebotyczne), w kółko zarzucał mnie pytaniami co dać poszczególnym jednostkom i faktycznie wniosek z tych doświadczeń nasuwa się jeden, owszem arkusz walk tak jak się on prezentuje w Ogame jest super ale jeśli nie chcesz zamęczyć najpierw siebie a potem komputer na którym ma to działać to daj sobie z tym spokój, np. zrób uproszczenia przy <10 jednostkach a dopiero wyżej daj własny, z innej beczki jak jesteś uparty możesz podejrzeć kod źródłowy ugameli i może to Ci coś naświetli bardziej.

    Acha i jeszcze jedna moja drobna uwaga.
    Zrób programik pracujący na kompie a nie na serwer z dostępem sieciowym - czemu? nie chcę rozwijać tematu ale to też pisze na podstawie doświadczeń. Wystarczy jeśli będzie możliwość zapisu do pliku i czytanie z pliku tekstowego.

    Pozdrawiam i dalszego zapału życzę
    Toshiro
  • Ryoka napisał(a)
    Czy mi tylko nie działa czy coś w programiku się spsuło?
    Bo dziś chcę wrzucić i nic się nie dzieje.

    To jest drobny błąd strony.
    Już tłumaczę:
    na stronie najpierw wczytuje się jej wygląd, a potem skrypty do konwertowania - przez co czasem się zdarza, że skrypty nie zdążą się wczytać przed naciśnięciem przycisku 'konwertuj'.

    Obecnie przebudowuję praktycznie od zera kod i wygląd strony (dlatego tak długo nie ma aktualizacji), w nowej wersji strony tego błędu nie będzie (będzie za to mnóstwo nowych funkcjonalności :))

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Lucas ().

  • Ładna i czytelna kolorystyka(wszystkie 3 ;] ):ja bym proponował techy pogrubić a nie podkreślić-ale tak tez jest dobrze.
    Podoba mi sie analiza raportu-koniec z symulowaniem z 5000 gs :P

    Co do poprawek: jako konwerter działa świetnie-zwłaszcza te dodatkowe staty, ale wywaliłbym energie i dodał GS do "Oblicz, ile należy wysłać:"

    pozdro

    Pokaż spoiler

    U12
    Top 1 wydobycia
    Czołówka górników ogame.pl
    Top 1 bunkier
    Solo: 3'300%
    ACS 17'000%
    Łącznie: 39'472,17%
    Uczestnik 5 S&D
    Zniszczone moony ~40

    Electra
    Top 75
    Top 8 wydobycia

  • Teraz na to wpadłem :idea:
    Dałoby się wprowadzić taka opcję jak edycja raportu szpiegowskiego, w oknie w którym go wklejasz? Teraz jest tak że zaznacza wszystko. Chodzi mi o to że chciałbym np. podmienić liczby w ilościach okrętów. Bo w raporcie jest to co stoi na planecie a chciałbym dodać ilość okrętów z falangi.
    Da radę?