Poradnik ekonoma i kolonizatora- czyli jak czerpać zysk ze swoich kolonii.

  • Gra:
  • Poradnik ekonoma i kolonizatora- czyli jak czerpać zysk ze swoich kolonii.

    Proszę o surowe i sprawiedliwe oceny poradnika, jest też to mój pierwszy temat na forum (chodź a więc o wyrozumiałość (chodź gram już 2 lata) . Nie umiem poprawnie pisać, więc za wszystkie literówki i błędy językowe przepraszam:)
    Witam. Chciałbym zaprezentować wam sposób w którym dowiemy się jak prowadzić nasz kolonie i w co inwestować surowce z naszych koloni jako ekonomiści. Nie będę pisał jaką budować naszą flotę oraz jak toczyć wojny. Przejdźmy do rzeczy. Zakładam, że każdy z was ma :
    " 10 MT albo 2 DT( na początek wystarczy)
    " 20 SSZ i technologie szpiegowską rozwiniętą na poziomie 5
    " Technologie komputerową na poziomie 5
    " Planetę matkę która podoła dziennie wybudowanie jednego
    " Kolonizator
    Jeżeli spełniasz te wymagania zabieramy się do pracy. Przede wszystkim musimy znaleźć dobre miejsce pod naszą przyszłe kolonie. Moim zdaniem jako ekonomiści powinniście wybrać miejsce z daleka od innych graczy szczególnie tych, którzy lubią złomować floty. Uważam że najlepszym miejscem pod kolonizacje są galaktyki nr. 8 i 9. Następnym elementem kolonizacji jest ulokowanie się w miejscu pustym tzn. oddalonym od innych planet. Przeważnie z doświadczenia wiem, że w tych galaktykach są ulokowane bazy wypadowe, graczy czyhających na nasze kolonie i próbujący z nich zrobić farmy. Toteż musimy przyjąć kilka zasad lokalizacji naszych koloni, aby je ochronić przed agresorami.
    " Zakładamy że chcemy poszukać obszaru pod kolonizacje od układu 9:100 do układu 9:200. A więc różnica między tymi układami wynosi 100 układów słonecznych. Skupiamy się na tych 100 układach. Zaczynamy więc od układu 9:100 i idziemy kolejno 100,101,102,103& itd., aż nie napotkamy obcej planety. Załóżmy, że planeta X znajduje się w układzie 9:120 i była to pierwsza napotkana kolonia. Idziemy dalej. Znowu spotykamy planetę, ale tym razem w układzie 9:144 o nazwie planeta Y. Szukamy kolejnych. Ostatnią spotykamy w układzie 9:200 którą oznaczymy literą Z. Znaleźliśmy 3 planety X, Y, Z. Bierzemy pod uwagę planety Y i Z Dlaczego??? Ponieważ różnica odległości jest największa pomiędzy tymi planetami. Wynosi ona 66. Następnie dzielimy tą liczbę przez 2 co daje nam 33 i dodajemy ją do liczby 144 i wychodzi, że układ 9:177 jest najlepszym miejscem do ulokowania naszych kolonii, ponieważ odległość między sąsiadami jest taka sam. Robiąc to na oko jak większość graczy często mam do jednego bliżej i jesteśmy narażeni na częstsze ataki (przy założeniu że nie zrobi wypadówki w naszym układzie) :)

    " Kolonizujemy się z daleka od graczy którzy posiadają księżyce, bądź próbujemy założyć kolonie tam gdzie nie dosięgnie nas falanga

    " Należy zrobić wywiad. Sprawdzić czy gracze należą do takiego samego sojuszu, jeżeli tak unikać. Ile mają pkt.

    " Spróbować nawiązać kontakt z sąsiadami (najlepiej handlowy)

    " Kiedy atakują przyłączyć się do ich sojuszu jeżeli jest taka możliwość, handlować w najmniejszych przelicznikach a przede wszystkim unikać wroga i atakować na bazie podstępów (opisze w kolejnych poradnikach dwie takie strategie)

    " Jak najszybciej zdobyć księżyc

    To ogólne zasady lokalizacji którymi się kieruję i zawsze wychodzę z opresji :) ( no raz się nie udało :))

    Udało się w końcu znaleźć nasz wymarzony układ. Będziemy tylko w tym układzie zakładać przyszłe planety z odpowiednią ilości pól do zagospodarowania (planety 4,5,6).Ułatwi nam to transport surowców. Na początku należy właśnie zając te planety na pozycji 4,5,6. Powinny mieć ponad 160 pól żeby myśleć o kolonizacji tego układu. Gdy mają tyle pól ž sukcesu mamy za sobą:) Wybieramy największą z nich. Będzie to stolica naszych koloni gdzie, będą spływać do niej wszystkie surowce z innych planet. Na niej zbudujemy fabryki robotów, stocznię, nanity, magazyny, kopalnie oraz będziemy rozwijać badania i budować bunkier o którym jeszcze wspomnę w następnych poradnikach. 2 pozostałe planety będą wydobywać surowce szczególnie nacisk na tych koloniach kładziemy na metal i kryształ oraz budujemy magazyn z rakietami :) też opowiem dlaczego w następnym poradniku, oraz rozwijamy stocznie i fabrykę robotów. Kolonizujemy planety na pozycji 8,9. Liczę, że będzie na nich ponad 130 pól. Jeżeli tak budujemy dalej nasze imperium. Na tych planetach również skupiamy się na budowie kopalnie metalu kryształu. Nie bronie rozbudowy deuteru, ale do poziomu 25 wystarczy. Na Tych planetach z kolei rozbudowujemy laboratorium i również magazyny z rakietkami:) Czas na kolonizacje pozostałych. Wybieramy planety najdalej położone od słońca czyli 13 i 15 i zakładamy, że będą miały średnio 110 pól. Na tych koloniach z kolei skupiamy się na wydobywaniu deuteru, ponieważ najzimniej. Budujemy tu następujące budynki: Fabrykę robotów na poziom 10 i nanity 1. Pewnie zastanawia się każdy dlaczego??? Są to najmniejsze planety w naszym imperium. Dlatego w przyszłości jeżeli będziemy chcieli zwiększyć wydobycie deuteru a na pewno tak będzie zabraknie miejsca i wtedy z pomocą przyjdzie Teraforemer. I została nam jeszcze dwie planety do ulokowania. Ale co z nimi zrobię opowiem w przyszłym poradniku :)
  • Na moje oko to nawet przydatny i rzeczowy poradnik. Ja okres kolonizacji mam już za sobą ale dla graczy którzy zaczynają podboje to jest w sam raz. Bardzo ciekawy ten poradnik. Czekam na następną częśc;) . Daje 10/10.
  • FAQ: Planety i kolonizacja (+Poradnik: kolonizacja)
    Tu jest znacząca większość z tego co napisałeś. Poza tym jeśli kolonizujemy się pod eko to 160 pól to absolutne minimum, lepiej mieć 200+. No i już zupełnie nie rozumiem po co kolonizując 9 galę rozstrzeliwać kolonie x_x Szukamy okolicy gdzie ani w lewo ani w prawo nie ma nikogo w zasiegu 20-30 systemów i mamy względny spokój... Jak eko to minimalne odległości.

    Kolejną głupotą są kolonie na 8 pozycji - co nam to daje? Średnia temperatura, najczęściej beznadziejny rozmiar kolonii...
    Planeta na pozycji 13 ma 60-160 pól. Średnio: 110 pól.

    Relatywnie najlepsza pod deuter jest 13 pozycja i tam też należy skierować kolonka... O_o

    Przemyśl jeszcze raz ten poradnik, póki co zostawiam bez oceny...
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • Graveir napisał(a)
    FAQ: Planety i kolonizacja (+Poradnik: kolonizacja)
    Tu jest znacząca większość z tego co napisałeś. Poza tym jeśli kolonizujemy się pod eko to 160 pól to absolutne minimum, lepiej mieć 200+. No i już zupełnie nie rozumiem po co kolonizując 9 galę rozstrzeliwać kolonie x_x Szukamy okolicy gdzie ani w lewo ani w prawo nie ma nikogo w zasiegu 20-30 systemów i mamy względny spokój... Jak eko to minimalne odległości.

    Kolejną głupotą są kolonie na 8 pozycji - co nam to daje? Średnia temperatura, najczęściej beznadziejny rozmiar kolonii...
    Planeta na pozycji 13 ma 60-160 pól. Średnio: 110 pól.

    Relatywnie najlepsza pod deuter jest 13 pozycja i tam też należy skierować kolonka... O_o

    Przemyśl jeszcze raz ten poradnik, póki co zostawiam bez oceny...


    Bardzo się cieszę, że znalazł się ktoś kto ma niejasności do mojego poradnika. Oto właśnie chodziło. A więc drogi Graveir. Czytając FAQ (nie widziałem go nigdy) zgadzam się z tobą, że niektóre sprawy kolonizacji pojawiły się w moim poradniku są już omówione, ale to zaledwie 3/4 z tego co napisałem bo , musiałem jakoś wprowadzić czytelnika w poradnik i napisać które najlepiej się kolonizuje, ponieważ niektórzy nie widzieli tego FAQ. Co do rozmiaru planet zgadzam się, że dobrze mieć planetę o rozmiarze ponad 200 pól, ale żeby zdobyć taką planetę to trzeba mieć dużo szczęścia ( inni może mają ja nie:))Więc moim zdaniem planety ponad 160 pól mogą zostać a jeżeli zabraknie wybudować Teraformer (ekonom inwestuje w budynki a nie flotę więc kłopotów z surowcami nie będzie) :) Kolejna sprawa którą poruszyłeś to "rozstrzelenie koloni". Ja w poradniku dałem przykład by pokazać jak to robić dlatego wybrałem sobie systemy od 100 o 200. Ja osobiście w 8 galaktyce jestem oddalony od swoich sąsiadów 15 systemów:) i też mam względny spokój. Zgadzam się z tobą że 8 pozycja nie jest dobra i popieram to, ale ja wole moim zdaniem mieć wszystkie kolonie w "kupie" i łatwo transportować surówkę. Owszem można założyć kolonie w układzie sąsiednim ale o tym napisze w kolejnym poradniku do którego również zapraszam Ciebię abyś przeczytał :) No i ostatnia sprawa kolonie na pozycji 13 i 15. Osobiście mam tam największą niską temp jaką kol wiek spotkałem więc dlatego napisałem o tym moim szanownym czytelnią :) żeby tam zakładali kolonie pod deuter.

    Pozdrawiam i liczę na pozytywną łapkę :) i dalsze komentarze.
  • Poradnik calkowicie dla zielonych
    A z tym zeby planty robic w 8 - 9 gali? smiech
    Jesli umiesz grac to wystarczy dobra obrona antyfarmingowa na pierwszych galach - a moze kiedys zechcesz grac flota?
    Planety minimum po 220 pol powinny byc
    wogole niedopracowany poradnik
  • Dziki Pies napisał(a)
    Poradnik calkowicie dla zielonych
    A z tym zeby planty robic w 8 - 9 gali? smiech
    Jesli umiesz grac to wystarczy dobra obrona antyfarmingowa na pierwszych galach - a moze kiedys zechcesz grac flota?
    Planety minimum po 220 pol powinny byc
    wogole niedopracowany poradnik



    Drogi Dziki Psie. Planety na 8 i 9 galach są dla ludzi którzy cenią sobie miłą i spokojną grę, gdzie nie ma za dużo graczy którzy czyhają na twoją flotę w sam raz dla ekonomów. Ja za bardzo czasu nie mam żeby pilnować surówki a dobra obrona antyfarmingowa nic nie da kiedy mamy np. KM 26 KK25 ED22. Jeżeli jest dobry gracz który będzie chciał zrobić farmę wyśle rakiety i po sprawie nawet jeśli masz 100PR. Znam kilku ludzi którzy są do tego zdolni by wyczyścić ci obronę. Życzę powodzenia w znajdowaniu planet o polach 220. Jeżeli niedopracowany poradnik proszę powiedz co jest jest jeszcze źle to poprawie i napisze, że pomogłeś mi udoskonalić poradnik.

    P.s jeżeli dla zielonych proszę napisz albo podpowiedz jak wygląda poradnik dla zawansowanych będę wdzięczny :)

    Pozdrawiam :)


    Pozdrawiam i czekam na komnetarz.
  • kolonizacja

    zgadzam sie z opinią ze aby myśleć o kolonizacji potrzeba planet powyżej 220 pól, co nie jest nieosiągalne (sam mam nawet 305 pól). Bardzo szybko zabudowuje się 100 pól, jeśli eko to planetki blisko siebie (szybsze przerzucenie surówki).
  • RE: kolonizacja

    szczery77 napisał(a)
    zgadzam sie z opinią ze aby myśleć o kolonizacji potrzeba planet powyżej 220 pól, co nie jest nieosiągalne (sam mam nawet 305 pól). Bardzo szybko zabudowuje się 100 pól, jeśli eko to planetki blisko siebie (szybsze przerzucenie surówki).



    Macie rację. Owszem planety z 220 pół są dobre, ale ja nie buduje kopalni na 35 poziom bo to drogi zakup. Powiedzmy mamy planety 160 pól. Jak ją wykorzystam

    lvl 25 KM
    lvl 24 KK
    lvl 23 ED
    lvl 29 E
    lvl 10 FR
    lvl 1 N
    lvl 2 MM
    lvl 1 MK
    lvl 6 S
    Zajęstych pól 121

    Więc nawet nie doszliśmy do 130 a mamy dobrze prosperującą kolonię. 220 pól tak ale dla planety głownej w której będzie składowana surówka.A jeżeli zabraknie na kopalnie miejsca jest teraformer :)

    Pozdro
  • Jak dla mnie szkoda kasy na terraformer... skoro gramy eko, czyli nie stawiamy kolonii koło jakiegoś tam celu i nie jest na szybko, to czemu się nie pomęczyć?
    Moje kolonie są ZABUDOWANE w następującym stopniu:
    112
    177
    183(matula)
    169
    170
    149
    197 (270pól ma, rozwój spoko może iść dalej <: )
    187
    166
    I teraz jak bym zostawiał same 140-160 planety to bym się chyba załamał... 2 planety na których trzeba masakrycznie terraformer rozbudowywać :quasi: A wystarczy zamiast tego puścić parę/naście kolonków więcej :]
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • A powiedz mi Graveir. Po co tak mocno rowijać kolonie. Ja jestem zdania żeby na pozstałych budować kopalnie a nie stocznie na poziom 12 nanity na 3 laboratorium na poziom 10. Od tego jest kolonia "stolica" do której przylatuje surówka z innych koloni i tam budujemy flote bunkier i zwiększamy budynki na wyższe poziomy i tam nadaje się własnie planete która ma z 220 pól. Nie wiem jak inni ale ja wolę mieć jedną pożądną planetę niż 7 pozostały. Ja już powiedizałem kolonie służą do wydobywania a nie produkcji :)
  • Heh... Jest on kompletnie nieprzydatny, a przede wszystkim pokazuje bezsensowna droge rozwoju...
    Planety deuterowe to nieporozumienie, proponowane wielkosci i pozycje planet tez raczej na gre max 6 miesiecy...
    Oceny nie dam za to pogratuluje checi

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez isostar ().

  • isostar napisał(a)
    Heh... Jest on kompletnie nieprzydatny, a przede wszystkim pokazuje bezsensowna droge rozwoju...
    Planety deuterowe to nieporozumienie, proponowane wielkosci i pozycje planet tez raczej na gre max 6 miesiecy...
    Oceny nie dam za to pogratuluje checi



    No wiesz czy nie przydatny... tego bym nie mówił bo jedna osoba popiera ten poradnik a pozatym weszło tu już 300 osób :) Ja akurat lubie się powoli rozwijać i a zajęło mi to zaledwie 3,5 miesciąca :)

    Pozdrawiam i dziękuje za komentarz liczę na następne
  • Co do wielkosci planet ...........................................
    wysyłam swój 1 zaznaczam PIERWSZY kolonizator trafia mi sie 14o :E moze i troszke mniej i watpie w to ze ktos taka planetke oleje przeca to jego PIERWSZA KOLONIA a ciezko zbierał na kolonizatora tak ze spokojnie panowie i panie


    Nie pisze po polskiemu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AniolCiemnosci ().

  • hhh mój komentarz do tego poradnika jest taki że pomimo tak długiego stażu w grze niewiele się nauczyłeś 800.000 Deuter: 1.600.000 Energia: 16.000 tyle kosztuje terraformer na 4 poziom do tego dodaj 3,2i 1 to wyjdzie 1,5 kk kryształu i 3kk deuteru za co z palcem w nosie zbudujesz 75 statków kolonizacyjnych, a przy znacznie mniejszych nakładach czasem nawet za pierwszym razem trafiasz 200/300 pól a z planety 160 nie zrobisz porządnej kopalni bo ją szybko zabudujesz jak nie kombinuj roboty na 10 nanity na 2 i stocznia na 8 plus silos to oprócz kopalni niezbędne minimum. Jeśli zatrzymujesz budowę kopalni na koloniach na poziomie 24 lvl metalu to pomyłka i woła o pomstę do nieba :D. Kolejna sprawa budowa bunkra na jednej planecie pytam po co nie lepiej skolonizować dwa sąsiednie układy na pozycjach jak się da 4/8 a jak wolisz trzy układy tak aby wszystkie 8 planetek było na pozycjach 4/6 rozwijać je mniej więcej równomiernie pobudować naprawdę nieduże anty farmingówki w zupełności wystarcza 1k WR 1 k LL i 10 plazm do tego silos z 20/30 przeciwrakietami i nikt ci nie poleci po dzienny urobek i nie pisz że są tacy co polecą gdy nie ma zysku bo z tego zysk mogą mieć tylko GŚ, ale latać gwiadkami nikt nie będzie po urobek z kopalni. Piszesz też że masz niewiele czasu ja na konta ekonomiczne poświęcam maks 1/2 dziennie i to nie codziennie bo wiem że jak utrzymuje na planecie powiedzmy 50 DT to nikt nie poleci chyba że z żądzy zemsty bądź w trakcie wojny. utrzymywanie DT na takich planetach daje ci to że logujesz się zwozisz surówkę na jedną planetę zaczynasz budowę jakiejś kopalni i się wylogowujesz tylko trzeba pamiętać o tym aby nie zostawiać reszty surowców na planecie. temu służy rozmieszczenie w dwóch układach aby FS na stacjonuj mógł trochę czasu lecieć. Kolejna sprawa to zakładanie planet pod wydobycie deuteru przy grze ekonomicznej totalny nonsens ponieważ dla ekonoma który na każdej planecie ma deuter na 15 poziomie i flote z DT jest on i tak wystarczający po co więcej i tak będzie się gromadził.
    a jeśli potrzebujesz go na badania to przecież ci się nie śpieszy nazbiera się.
    Jeszcze wracając do tego bunkra napisz co według jest leprze bunkier za 200k punktów gdzie będziesz wieczność zbierał na jakieś sensowne budynki przy eko na poziomie 24 metal czy te 200k surowców zainwestowane w kopalnie które dadzą ci wydobycie dwa razy większe. bo mając np na jednym z młodych uni konto ekomoma z 430k punktów mam około 4kk surowców dziennego wydobycia i jeden moonik gdzie przewożę surowce które mi zostają po rozpoczęcie kolejnej kopalni. i pomimo tego że mam za sąsiadów gości ze ścisłego top flot nikt na mnie nie lata bo nie mają po co i jak że też gram flotowo nie latam tam gdzie nie zarobię. a jak widę bunkierek z 40k WR 40k LL i 1k plazm zbudowany na planecie gdzie stoi metal na 25 poziomie to mnie dosłownie skręca tym bardziej jak taki koleś ma raptem 500 DT bo nie ma co wozić.
    Pamiętaj ekonom inwestuje w eko a nie w bunkier a jeśli grasz na jednym koncie od dwóch lat i masz takie eko to bunkier pewnie ogromny bo ja przez rok zbudowałem konto 2kk punktów. Dobra kończę te przydługie wypociny ale czasami nie mogę się powstrzymać bo mnie krew zalewa. :D
  • Mi tam się poradnik podoba :) przydatny nie powiem... ja gram od niemal samego początku ogame (czyli jakieś 3 lata :D) a trochę mi się ten poradnik przydał :D

    Sam mam 80% koloni w 8 i 9 gali :P
  • taki poradnik w miare fajny... przydatny dla nowych graczy, problem jest taki że nowi gracze raczej nie zaglądają na forum a przynajmniej nie są w stanie tego ogarnąć i raczej by nie skorzystali. Zresztą kazda gra jak chce...

    8/10 ;) rozpisz sie nieco (bardziej) nastepnym razem
  • Poradnik bardzi mi sie, podoba ,powinni go opublikowac na kazdym nowo otwartym uni:D dam 10/10 ]:-D
    dzieki takim poradnikom flociarze beda mieli mega farmy i u kogo zakotwiczyc w 8-9 gali:P polujac na floty ktore sie tam pochowaja..

    rada odemnie:) daj se spokoj z takimi poradnikami:) raz ze wprowadzasz ludzi w blad a dwa ze nikt nie czyta poradnikow FAQ jest wystarczajace , a sposobow na spokojna gre jest tyle ilu graczy ,kazdy ma wlasna teorie.

    Poradnik mosi byc bez wad , a podstawowym bledem tego poradnika i nowych graczy jest skupianie planet w poblizu siebie:) i chowanie sie w dalszych galaktykach ,pamietaj podobnie jak ty mysla inni i zadaj se pytanie co zrobisz jak pewnego dnia zobaczysz mona kogos z top 1-20 z mega flota:) pewnie szybko skonczysz gre jak inni podobnie myslacy:P to kwestia czasu kiedy sie pojawia tam topowi gracze.!
    przyznam Ci rację Przyjacielu, pod warunkiem, że wskażesz dowód, że to PUSH,
    urealnij Twoje wywody, a sam kliknę "usuń" konto

    Czekamy ARO az dotrzymasz slowo
  • jeśli chodzi o poradnik to troche nie najleprzy
    sam gram na eko i wszystkie planety mam ponad 200 lub 300 a poświęciłem na to około 30 kolonizatorów troche to trwało bo ze 2 miesiące ale jak bym miał planety poniżej 200 to bym juz myslał o tym że miejsce na planetach sie kończy mam graczy z czołówki koło siebie i mają moony i falangi skanują mnie raz może 2 razy w tygodniu lub żadziej tak jak przedmówcy pisali flociażom sie nie opłaca lecieć po 40 dt gdzie jest duza obrona i nie ma surowców
    krótko mówiąc wystarczy mieć kolonie nie zablisko siebie bo mozna zacząć grac flotowo , kolonie powinny mieć powyżej 200+ pól dobra obrona robisz fs z surowcami i nikt ciebie nie ruszy bo nie masz nic na koloniach
  • planety deuterowe oczywiście że na 15 pozycji , mam tam 2 kolonie , jedna 201 pól , a druga 183 bez terraformerów.

    Sam poradnik nawet niezły , ale 8 i 9 gala tak z dala od ludzkości to przesada :P . Tak jak ktoś wyżej napisał, wystarczy dobra obrona antyfarmingowa 5k wr , 1,5k ldl , 150 plazm i nikt nie wpadnie :P po kilkaset k surki . ;]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truth ().

  • Moge powiedziec ze jestem Ekonomem i moje rozmieszczenie planet jest calkiem inne. Wszystkie kolonie wraz z matka mam ulokowane w 4 gali (Gram na UNI 53 ). Zadna kolonia nie jest mniejsza od matki dotego mam jeszcze 4 kolosy powyzej 270 pól wszystkie ;) Odleglosci miedzy koloniami nie sa wieksze niz 7 ukladow ;) Oczywiscie na koloniach nie stawiam samych kopalni, nie wydolilbym tak :P Jakas fabryka nanitow przynajmniej na 1 poziom sie przyda. Nie zapominajmy rowniez o obronie nie musi byc to na kazdej kolonii po 5k WR, wystarczy ze mamy 1k i juz stajemy sie nie ciekawym celem ;) A pozatym najlepiej zyc w zgodzie z sasiadami flociarzami, wtedy tylko zaszpieguja i dadza spokoj ;) Pozdrawiam

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez CorvPL ().

  • .Dziadek. napisał(a)
    A powiedz mi Graveir. Po co tak mocno rowijać kolonie. Ja jestem zdania żeby na pozstałych budować kopalnie a nie stocznie na poziom 12 nanity na 3 laboratorium na poziom 10. Od tego jest kolonia "stolica" do której przylatuje surówka z innych koloni i tam budujemy flote bunkier i zwiększamy budynki na wyższe poziomy i tam nadaje się własnie planete która ma z 220 pól. Nie wiem jak inni ale ja wolę mieć jedną pożądną planetę niż 7 pozostały. Ja już powiedizałem kolonie służą do wydobywania a nie produkcji :)


    lol i Ty grasz w ogame 2 lata? xD
    i sadzisz ze eko 25/24/23 jes dobre?
    Ja srednio na planetach mialem eko 32/28/27 i mialem je ze nic nadzwyczajnego..
    Jesli Gramy eko to po co inwestowac w flote?
    jak bede mial male planety o jak mam rozwijac eko?
    Bo nie widzi mi sie caly czas terraformery budowac..
    Planey powyzej 220 pol (najlepiej pozycje 4-6..)
    A co do Nanitow..Powiedzmy ze tawiam metal na 33 z naniami na 1 lvl budowal by mi ie wieki..Z nanitami na 4-5lvl jet to okolo 2-4 dni..
    Poradnik bardzo slaby..
  • I dodam, że chyba na starszych uniach najbardziej wyludnioną galaktyką jest 7ka. A poza tym Ameryki nie odkryłeś.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dziecko We Mgle ().