Juventus Turyn F.C.

    • Coś cicho się w temacie zrobiło :)

      Ale cóż dziwnego patrząc na wynik np niedzielnego meczu , gdy juve dostało 2 do 0 od palermo :)

      Szczerze mówiąc to tylko Alex Del Piero mnie trzyma przy tym klubie w ostatnich latach :)

      Jedynie na jego gre można popatrzeć entuzjastycznie , oczywiście nie zawsze ma dobry dzień i formę ;)

      I już nie ten wiek , ale myślę że dalej daje radę :)

      W juve brakuje kogoś takiego jak np Aguero , młody szybki napastnik z dobra techniką :)
      Diego nieźle drybluje , ale takie jakieś dziwne ma te rajdy , jakby nie wiadomo gdzie chciał zmierzać i co zrobić :)

      Zmiana trenera podczas rozgrywek nie może się skonczyć dobrze to wiadome , zwłaszcza takiego jak zacharoni niezbyt utytułowanego i 2 lata ponad na bezrobociu . Ale który inny zgodził by się poprowadzić taki klub jak juve w połowie sezonu ? :)

      Myśle że założeniami na ten rok będzie mimum zając miejsce premiowane gra w lidze mistrzów oraz ćwiercfinał lub półfinał w lidze europejskiej . Nie ma co się oszukiwać o tym że juve może jeszcze walczyć o mistrza włoch . Ten cel już w grudniu upadł ; )
      The heart is always only remain Ronin

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mef 69 ().

    • na dzień dzisiejszy jesteśmy poza wszelkimi pucharami.
      nie wiem, co w Juve wstąpiło - ale przegrać mecz - prowadząc w nim - to trzeba też umieć :P

      mam nadzieje, że dziś nam pójdzie troche lepiej..
      obyśmy w ogóle mieli szanse zagrać w jakiś pucharach ;/

      a taki Ranieri, niechciany w Juve - i wyrzucony bez powodu - w Romie sobie radzi i to z powodzeniem. wczoraj wygrana z Interem - i już mają tylko punkt straty do lidera Seria A...
    • z tym co prezentujemy teraz miejsce 4 byloby sukcesem - i tak pewnie nie zagramy w przyszlym sezonie w lidze mistrzow. mam nadzieje, ze nasi pilkarze wezma sie do roboty i zaczna grac w pilke.

      ranieri dobrze sobie radzi w serie a z roma, ale ostatnie mecze w LE bez komentarza.
    • Na poczatek chcialem sie przywitac po dlugiej przerwie kiedy nie bylo mnie na forum wiec wyglad i wszystko troche mnie zaskoczylo ale zeby nie przynudzac...

      co do Juve ktorego jestem wiernym kibicem od lat bodajze 15 i pozostalem nim nawet pomimo degradacji w dobrych i zlych (takich jak teraz...) czasach -> w tej chwili nie poznaje tej druzyny.nie bylem zwolennikiem Ranierego (tak to sie odmienia?!) bo jego filozofia gry nie bardzo pasowala mi do stylu Juve,tak samo jak nie wierzylem ze Ciro pokaze cos z obecnym skladem.wielu pamietal jeszcze ze swojej gry wiec trudno bylo o jakis autorytet a trener musi taki posiadac.tak samo jak obecny Zach tez mi zbytnio nie pasuje. Juventus powinien zatrudnic trenera pokroju Wegnera,ktory nie bedzie sie bal postawic na mlodych zawodnikow z Primavery a mamy tam paru dobrze zapowiadajacych sie zawodnikow jak Giovinco,Iago i Marchisio ktory obecnie jest w pierwszym zespole.nie widzialem sensu sprowadzania Cannavaro (mimo ze za free) jak i Grosso.pilkarze moze i niezli ale juz wiekowi i cudow sie po nich spodziewac nie mozna.z calym szacunkiem dla Buffona i Maningera potrzebujemy mlodego bramkarza ktory poduczylby sie fachu przy tych dwoch graczach zeby w przyszlosci ich zastapic.Zarzad Juve jakos nieszczegolnie mysli przyszlosciowo co mi sie strasznie nie podoba. Jedziemy dalej z nowymi nabytkami a wiec Diego...temat kontrowersyjny,sam zawodnik bardzo utalentowany.W czasach Werderu potrafil zagrywac niesamowite i nieszablonowe pilki a w Juve jakos nie moze sie odnalezc mimo paru dobrych meczow na poczatku sezonu.Widac presja wyniku niezbyt dobrze mu sluzy.Jedziemy dalej - Melo. W Violi niezly,moze troche (albo nawet bardzo) stylem gry podobny do Momo ale dobrze miec 2 takich destrukcyjnych zawodnikow w kadrze. Co z tego skoro nie wytrzymuje presji jak jego rodak Diego. Pies pogrzebany. Nastepnie mamy Caceresa. Poczatki nijakie,potem mial pare przeblyskow. Mozna by na niego postawic bo warunki ma niezle. Nie chcialbym sie wypowiadac zle na temat zarzadu mojego ukochanego klubu ale zal posladki sciska naprawde jak widze co robia (albo czego nie robia,nie wiem co gorsze). Powinni uspokoic atmosfere bo ten sezon mozna i tak spisac na straty. Jedynie w zasiegu pozostaje to upragnione 4 miejsce chociaz i to wydaje mi sie za wysokie progi. Gruntowne przewietrzenie skladu jest potrzebne, tak samo jak i wywietrzenie pomieszczen w siedzibie zarzadu. Moggi wroci!
    • W juve przyda się oddech, muszą sprzedać starych( no może nie Del Piero) ale resztę tak. I kupić młodych którzy będą w stanie walczyć o coś ważnego. W każdym klubie kiedyś jest potrzebna wymiana pokoleń czy to juve czy milan. Ehh pamiętam jak juve nie tak dawno pokonał real w 1/8. Wtedy jeszcze grali w miarę. Teraz kompletnie sobie nie radzą. Mieli walczyć o LM a odpadli z UEFA w 1/8
    • no i kolejna kolejka za nami i kolejny blamaz Juve...tym razem z Udine 3:0...
      ehh obroncy sie zachowywali jakby im ktos cochones zwiazal...masakra. dopiero wejscie Giovinco troche odswiezylo gre Starej Damy... Amauri porazka. gosciu przyjechal pospacerowac po boisku zamiast gra. LM sie oddala,jak tak dalej pojdzie nawe LE to za wysokie progi beda...zle sie dzieje panie i panowie zle powiadam wam!
    • Ten sezon mocno, niestety, nieudany. Już nawet na zajęcie trzeciego miejsca szans nie ma:/ Właściwie to najgorszy rok Juve od sezonu 1961-62. Chociaż rekord porażek z tamtego sezonu może jeszcze zostać pobity (wtedy było 15, teraz jest 13 a jeszcze cztery mecze do końca). O udziale Starej Damy w jakichkolwiek pucharach w tym sezonie chyba nie ma już sensu pisać.

      Moim zdaniem wina za tak słaby czas leży po stronie władz klubu. W końcu nie bez przyczyny za propozycję pracy na kolejny sezon podziękowali już Guus Hiddink, Cesare Prandelli, Roberto Mancini oraz Laurent Blanc. Z resztą zastąpienie Ciro Ferrary Alberto Zaccheronim też oceniam źle. Pod wodzą Zaccheroniego Juve gra jeszcze gorzej i traci jeszcze więcej bramek, co jest już rekordem w całej historii klubu. Podobno zarząd zamierza rozwiązać kontrakty Jonathana Zebiny, Zdenka Grygery i Fabio Grosso, a z Antonio Chimentim i Fabio Cannavaro nie przedłuży umów kończących się w czerwcu. Żeby tego wszystkiego było mało to Amauri, Gianluigi Buffon i Felipe Melo mają być wystawieni na listę transferową.

      Nic dziwnego, że symbol klubu rozważa przenosiny w dość egzotyczne piłkarsko rejony.


      Del Piero zakończy karierę w MLS?

      Poniedziałek, 19 Kwiecień 2010 11:56

      Napastnik Juventusu Turyn, Alessandro Del Piero zastanawia się nad zakończeniem swojej bogatej kariery na boiskach amerykańskiej Major League Soccer - czytamy w poniedziałkowej włoskiej prasie.

      35-letni Del Piero całą swoją profesjonalną karierę spędził w barwach Juventusu, dla którego gra już od 17 lat. W obecnym sezonie "Alex" z powodu kontuzji wystąpił tylko w 23 spotkaniach, podczas których zdobył 7 bramek.

      Do końca kontraktu ze "Starą Damą" napastnikowi pozostał jeszcze rok, ale już teraz zastanawia się on nad zakończeniem swojej przygody z piłką w USA. Klubem, do którego miałby trafić były reprezentant Włoch, jest New York Red Bulls. Szkoleniowcem tej drużyny jest były selekcjoner amerykańskiej reprezentacji narodowej, Bruce Arena.

      Juventus latem szykuje się na poważne zmiany kadrowe i do klubu ma trafić 6-7 nowych zawodników, w tym dwóch napastników. Del Piero na łamach prasy przyznał, że nie chce dodatkowo obciążać budżetu klubu i przeprowadzka za Ocean wszystkim wyjdzie na dobre.


      źródło: pilkanozna.pl
    • Myślę, że sam wolałby zakończyć karierę w Turynie. Grać w jednym klubie przez całe życie. Marzenie każdego piłkarza... Dużo bardziej sobie ceni Turyn niż jakiś Hollywood. Ciekawe czy nowy trener będzie go widział w nowym składzie
    • 37-letni, urodzony w Neapolu Cannavaro, chciał na zakończenie kariery sportowej wrócić do zespołu Napoli, gdzie zaczynał przygodę z futbolem, ale nie udało się. Ani Juventus nie wyraził zgody na przedłużenie kontraktu, ani Napoli go nie chciało.


      nie wiem co o tym myśleć, ale nasuwa mi się takie pytanie: czy do reszty ich tam aż tak pogięło? :quasi:
    • Koko napisał(a):

      tylko ciekawe ile taki Cannavaro chce zarabiać. Poza tym nie wszyscy chcą budować drużynę na "starych" zgredach :XP:

      tak tylko kto będzie grał za niego ? :D pokaż mi obrońce z kadry Juve, na dodatek młodego który mógłby go zastąpić ? ;) Cannavaro powinien zostać w Juve i powinni się z tego cieszyć, kupic młodego obrońce który ma przed sobą przyszłość i za sezon lub dwa mógłby zastąpić go i grać na podobnym poziomie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Grant- ().

    • 37lat, ale i tak jeden z najlepszych lub najlepszy obrońca Włoch. Bardzo by się przydał Juve w walce o LM w następnym sezonie, takiego obrońcy brakuje Legii:)
      A co do Neapolu to pewnie nie zgodzili się na jego zarobki, bo chciał sobie chłopak dorobić do emerytury
    • dobrze, że Cannavaro odchodzi. właściwie nie potrzebnie wracał. zdrajca z podkulonym ogonem. nie pokazał w tym sezonie nic - co mogłoby przemówić na jego korzyść.
      wszystko na to wskazuje, że to nie koniec wymiany defensywy Juve. odejść mają Grygera i Zebina. chciałbym natomiast by w Juve został Martin Caceres.
      co do pomocy - to ponoć dogadany już jest Simone Pepe. może uda się sprowadzić Milosa Krasića - choć tutaj pojawiają się jakieś rozbieżności finansowe między CSKA a Juventusem
      to chyba tyle z tych bardziej realnych transferów.

      mam nadzieję, że nie sprzedadzą Diego (choć nie spełnił pokładanych w nim nadziei - to mimo wszystko uważam, że trzeba mu dać czas..)
      nie chciałbym też by pozbywali się Sebastian Giovinco. nawet nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć dlaczego nie dają mu pograć. wszak to prawdziwy diament w zespole.
    • 2 Cáceres Silva José Martín Urugwaj, 1987
      3 Chiellini Giorgio Włochy, 1984
      5 Cannavaro Fabio Włochy, 1973
      6 Grosso Fabio Włochy, 1977
      15 Zebina Jonathan Francja, 1978
      21 Grygera Zdenek Czechy, 1980
      29 De Ceglie Paolo Włochy, 1986
      33 Legrottaglie Nicola Włochy, 1976

      z bramkarzami nie lepiej... a wciąż nie słychać o nowych obrońcach...
      sami pomocnicy i napastnicy...
      nie wiem jak to będzie. coś kuleje - tak jak w Wiśle :(
    • Do tak wielkiego klubu powinien przyjsc wielki trener, ktory by wykrzesal z tych pilkarzy maxa i Juve znowu by odzyl w Serie A i LM. Sami pilkarze to zdecydowanie za malo...
    • no i sezon się zaczyna a Juve tylko sprzedaje...
      ostatnio - Christian Poulsen - do Liverpoolu ...
      a nowych, poza tymi co przyszli na początku okresu transferowego, ni widu ni słychu ;s

      do tego Trofeo TIM przegrane na konto Interu... nawet Milan był lepszy :x
    • Alberto Aquilani (na zdjęciu) nowym piłkarzem Juventusu! Piłkarz został wypożyczony przez Bianconerich z Liverpoolu, co oficjalnie potwierdzili już szefowie angielskiego klubu.


      to jest kolejny pomocnik. już jest ich 3 nowych: Pepe, Kracic no i Aquilani.
      teraz jeszcze przydałby się jeszcze obrońca środkowy i boczny - bodaj prawy. ja bym jeszcze jakiegoś strzelca sprowadził.
      zobaczymy
    • Zdecydowanie potrzebują obrońców, ale z tego co widziałem na necie to sporą ilość piłkarzy mają na wypożyczeniu może któryś z tych piłkarzy będzie się nadawał :) No i jest zakupiony Bonucci za ponad 15 mln. Mam nadzieję, że Juve odrodzi się w tym sezonie ;)

      PS. a co do ataku to do Juve wraca Lanzafame (23) więc nie będzie chyba źle z tym atakiem i rozrusza trochę dziadków ;)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez G R A N T ().