Ogłoszenie ~ Faq ST ~

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • ~ Faq ST ~


    ~~FAQ ST~~





    Gracz: Dodałem posta, którego chciałem za chwile edytować ale on zniknął, gdzie sie podział?

    Moderator: Moderator traktuje rezerwacje jako SPAM dlatego tego typu posty lądują w koszu.



    Gracz: Dlaczego w dziale ST oraz w top10 ST znajdują się RW, które były ustawione/zaplanowane, mimo iż autor się do tego przyznał?

    Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy. Dotyczy to także wszelkich RW pożegnalnych oraz innych sytuacji, w których podczas tworzenia RW powstał odpowiedni dla danego uni % do ST. Natomiast w tematach TOP starć, osobą decydującą o ewentualnym zamieszczeniu ST (powstałego na skutek złamania Zasad Gry), jest autor tematu.



    Gracz: Znajomy z mojego uniwersum zamieścił w bardzo krótkim czasie kilka ST.. Czy mozna tak masowo zamieszczac swoje rw?

    Moderator: Regulamin nie zabrania masowego zamieszczania swoich RW przez jednego gracza. Ważne by RW nie były wstawione do ST nie później niż 72h od daty bitwy i by spełniały próg procentowy na danym uni.



    Gracz: Chcę założyć topkę w dziale st mojego uni. Jakie warunki muszę spełnić by móc to zrobić?

    Moderator: Wpierw musisz się skontaktować z moderatorem st danego rewiru (Rewiry moderatorów) poprzez napisanie do niego PW w tej sprawie. Moderator umówi się z Tobą na rozmowę na IRC. Wymagane informacje jakie muszą być w każdej topce to: czas w jakim będziesz aktualizował topkę oraz zasady pisania postów w topce. Dublowanie topek jest zakazane.



    Gracz: Czy przy wyliczaniu 5% floty o największej wartości liczą się wszystkie surowce wydane na flotę i obronę?

    Moderator: Nie, liczy sie tylko metal i kryształ, ponieważ to jedynie one pozostają na orbicie po starciu.



    Gracz: Czy jeśli w końcówce RW jest napis "Bitwa zakończyła się bez rozstrzygnięcia", to oznacza, ze jest remis i nie ma ani zwycięzcy ani przegranego i nie ma różnicy, kto zamieści RW na forum?

    Moderator: Nie. W sytuacji bitwy nierozstrzygniętej RW może zostać opublikowany przez stronę, która w wiadomości z gry ma mniejsze straty.



    Gracz: W danym temacie interweniował moderator, który jednoznacznie nie jest przypisany do mojego uni. Czy dozwolone jest takie zachowanie moderatora, aby podejmował decyzje na uni nie przypisanych do jego rewiru?

    Moderator: Takie działanie jest jak najbardziej prawidłowe, gdyż moderator dostaje zgłoszenia ze wszystkich działów ST - poza tymi na których gra/grał. Przypisanie rewiru moderatorowi nie oznacza ograniczenia jego praw na pozostałych uniwersach, lecz znaczące zwiększenie jego uwagi na dane uni, które mu podlegają.



    Gracz: Czy mogę prosić moderatora o zamknięcie mojego tematu w ST?

    Moderator: Tak, prośby takie zazwyczaj są uwzględniane, nie jest nawet konieczne podanie powodu, jednak czy i kiedy temat zostanie zamknięty, zależy wyłącznie od moderatora.




    Gracz: Gdzie sie podziały moje posty w temacie? Kto je usunął? Dlaczego?

    Moderator: Moderator usuwa z tematu posty niezgodne z Regulaminem Forum bez konieczności informowania o tym danego użytkownika. W takim przypadku po ewentualne wyjaśnienia należy zgłosić się do moderatora opiekującego sie danym universum.




    Gracz: Regulamin ST wymaga aby w temacie wątku znajdowały się nicki wszystkich graczy biorących udział w bitwie, tagi ich sojuszu oraz zdobyty procent. Ale co zrobić w sytuacji kiedy nie da się tego zmieścić w temacie?

    Moderator: Można wtedy w temacie napisać jaką wersję skróconą np. pominąć tagi czy napisać sojusz AAA vs sojusz BBB, jeżeli gracze po każdej stronie bitwy należeli do jednego sojuszu.
    Pełną wersję tematu wymaganą przez regulamin należy wtedy zamieścić na początku postu z bitwą.




    Gracz: W moim RW umieściłem kilka zdjęć i / lub animacji. Po pewny czasie zostały one usunięte, bądź pozostały do nich tylko linki. Jaki jest tego powód ?

    Moderator: Twoje grafiki nie spełniały wymogów zawartych w Regulaminie forum- były zbyt duże, gwałtowne, bądź zawierały niedozwolone treści, przez co uniemożliwiały sprawne przeglądanie RW.
    Wyjątkiem są tutaj screeny z: podglądu galaktyki, niszczenia moona oraz pola zniszczeń.



    Gracz: Czy w dziale ST mogę umieścić RW, który spełniałby próg procentowy mojego uniwersum ale powstał w wyniku wysłania floty na ekspedycję?

    Moderator: Bitwy z udziałem obcych czy piratów, nie są traktowane jako ST. Starcia tytanów, są to starcia między graczami, a nie raporty z ekspedycji. Bitwy z ekspedycji można umieszczać w DiD, w stworzonym w tym celu temacie.



    Gracz: Zmienił się próg na moim uniwersum. Czy wstawienie na forum (po godzinie zmiany progu) ST zrobionego przed godziną zmiany jest regulaminowe?

    Moderator: Tak. Liczy się godzina zrobienia starcia, a nie jego wstawienia. W niektórych przypadkach niemożliwe jest wstawienie ST przed minięciem określonej godziny.





    Gracz: Dlaczego progi w ST są tak często zmieniane? Mam niski top, a też chcę pochwalić się jakimś starciem. Od czego zależy wysokość progów?

    Moderator: Progi w Starciach Tytanów są zmieniane po to, by uwypuklić największe starcia flot na uniwersum. Wraz z rozwojem uniwersum pojawiają się floty coraz większe, a co za tym idzie, coraz większe są niszczone. Z początku progi są zmieniane często, później coraz rzadziej. Wysokość progów zależy od ilości wstawianych tematów oraz od wielkości flot przedstawianych w raportach. Należy pamiętać również, że starcia, które nie kwalifikują się do umieszczenia w ST, mogą zostać wklejone do działu DiD, w stosownym wątku (przykład).

    Legenda:
    FAQ ST powstało z mojej inicjatywy przy współpracy wszystkich moderatorów Forum OGame.pl, aby pomóc w odpowiedzi na wszelkie problematyczne pytania dotyczące Regulaminu i działu ST.
    Do FAQ ST mogą być dodawane kolejne problematyczne pytania i odpowiedzi.
    Wszelkie wątpliwości i problematyczne sytuacje na które tu nie znaleźliście odpowiedzi możecie kierować na PW do każdego z moderatorów ST.
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Wywalamy:

    Gracz: Dlaczego temat top10 Starć Tytanów jest zamknięty i nie można go aktualizować ani dodawać w nim postów?

    Moderator: Raz w tygodniu (w weekend) wszystkie wątki, w których nie pojawił sie żaden post od 2 tygodni, sa zamykane. W przypadku takich problemów należy zgłosić się do któregoś z MODów ST z prośba o otworzenie tematu.


    Zmieniamy:

    Gracz: Czy przy wyliczaniu strat liczą sie wszystkie surowce wydane na flotę i obronę?

    Moderator: Nie, liczy sie tylko metal i kryształ


    Na :

    Gracz: Czy przy wyliczaniu 5% floty głównej liczą sie wszystkie surowce wydane na flotę i obronę?

    Moderator: Nie, liczy sie tylko metal i kryształ, ponieważ to jedynie one pozostają na orbicie po starciu.

    Oraz :
    Gracz: Dlaczego w ST i w top10 ST znajduje się RW, które było ustawką, chociaż autor się do tego przyznał/nie przyznał się?

    Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Jeżeli nie było mowy o pushu, to nie ma to znaczenia. W momencie, gdyby push był (jest ban od GO), to kara dotyczy tylko gry. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy.


    Na:

    Gracz: Dlaczego w dziale ST oraz w top10 ST znajdują się RW, które były ustawione/zaplanowane, mimo iż autor się do tego przyznał?

    Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Jeżeli nie było mowy o pushu, to nie ma to znaczenia. W momencie, gdyby push był (jest ban od GO), to kara dotyczy tylko gry. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy. Dotyczy to także wszelkich RW pożegnalnych oraz innych sytuacji, w których podczas tworzenia RW powstał odpowiedni dla danego uni % do ST.

    Dodajemy:

    Gracz: Zmienił się próg na moim uniwersum. Czy wstawienie na forum (po godzinie zmiany progu) ST zrobionego przed godziną zmiany jest regulaminowe?

    Moderator: Tak. Liczy się godzina zrobienia starcia, a nie jego wstawienia. W niektórych przypadkach niemożliwe jest wstawienie ST przed minięciem określonej godziny.



    Gracz: Czy mogę połączyć sloty w RW ?

    Moderator: Niedozwolone jest łączenie flot różnych graczy (także swoich !). Swoją flotę można połączyć tylko wtedy, gdy rozdzielenie ma marginalny wpływ na wynik bitwy (np. sondy opóźniające starcie).



    Gracz: Dlaczego progi w ST są tak często zmieniane? Mam niski top, a też chcę pochwalić się jakimś starciem. Od czego zależy wysokość progów?

    Moderator: Progi w Starciach Tytanów są zmieniane po to, by uwypuklić największe starcia flot na uniwersum. Wraz z rozwojem uniwersum pojawiają się floty coraz większe, a co za tym idzie, coraz większe są niszczone. Z początku progi są zmieniane często, później coraz rzadziej. Wysokość progów zależy od ilości wstawianych tematów oraz od wielkości flot przedstawianych w raportach. Należy pamiętać również, że starcia, które nie kwalifikują się do umieszczenia w ST, mogą zostać wklejone do działu DiD, w stosownym wątku (przykład).
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Zmieniono zapis:
    Gracz: Dlaczego w dziale ST oraz w top10 ST znajdują się RW, które były ustawione/zaplanowane, mimo iż autor się do tego przyznał?

    Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Jeżeli nie było mowy o pushu, to nie ma to znaczenia. W momencie, gdyby push był (jest ban od GO), to kara dotyczy tylko gry. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy. Dotyczy to także wszelkich RW pożegnalnych oraz innych sytuacji, w których podczas tworzenia RW powstał odpowiedni dla danego uni % do ST.
    na:
    Gracz: Dlaczego w dziale ST oraz w top10 ST znajdują się RW, które były ustawione/zaplanowane, mimo iż autor się do tego przyznał?

    Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy. Dotyczy to także wszelkich RW pożegnalnych oraz innych sytuacji, w których podczas tworzenia RW powstał odpowiedni dla danego uni % do ST. Natomiast w tematach TOP starć, osobą decydującą o ewentualnym zamieszczeniu ST (powstałego na skutek złamania Zasad Gry), jest autor tematu
    Jestem i mnie nie ma ^^
  • Zmieniono:

    kasai napisał(a):

    Gracz: Czy w dziale ST mogę umieścić RW, który spełniałby próg procentowy mojego uniwersum ale powstał w wyniku wysłania floty na ekspedycję?
    Moderator: Bitwy z udziałem obcych czy piratów, nie są traktowane jako ST, ponieważ w wyniku takich bitw nie powstaje pole zniszczeń, którego wielkość decyduje o szansie na powstanie księżyca, a to właśnie jest wyznacznik przekroczenia progu danego uniwersum. Starcia tytanów, są to starcia między graczami, a nie raporty z ekspedycji. Bitwy z ekspedycji można umieszczać w DiD, w stworzonym w tym celu temacie.
    Na:

    kasai napisał(a):

    Gracz: Czy w dziale ST mogę umieścić RW, który spełniałby próg procentowy mojego uniwersum ale powstał w wyniku wysłania floty na ekspedycję?

    Moderator: Bitwy z udziałem obcych czy piratów, nie są traktowane jako ST. Starcia tytanów, są to starcia między graczami, a nie raporty z ekspedycji. Bitwy z ekspedycji można umieszczać w DiD, w stworzonym w tym celu temacie.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.