Legia Warszawa

    • Prawda. I do tego trzeba kupować karnet premium. Sorry, ale po prostu żal wi wydawać tyle kasy, żeby pójść na mecz. Powiedzcie mi, w jakim normalnym kraju każą płacić 500 zł, żeby można było usiąść na brudnym krzesełku i obejrzeć marną grę naszych kopaczy? Do tego nie można kupić karnetu na jedną rundę. Do tego trzeba kupić karnet premium. Ruszyły te zapisy po karnety. Ciekaw jestem po co? Przecież nie sprzeda się 5.5k karnetów. Czyżby dlatego, żeby wyeliminować "niewygodną" publiczność? Szkoda, że na krytą nie wpuszczają tylko w krawatach. Kibic w krawacie jest mniej awanturujący się!
      Dobrze, że zawsze pozostają wyjazdy...
    • Idziemy do przodu ...

      Brawo panie Trzeciak!!!

      Hiszpański napastnik w Legii!

      Kilka dni temu Przegląd Sportowy informował, że nowym zawodnikiem Legii Warszawa zostanie Mikel Arruabarrena Arambide. W dniu dzisiejszym oficjalna strona klubu potwierdziła tę wiadomość - napastnik drugoligowego CD Tenerife podpisał trzyletni kontrakt ze stołecznym klubem. Kontrakt Arruabarreny z Tenerife miał wygasnąć za rok, Legia zapłaciła za niego ok. 200 tys. euro.
      Hiszpański napastnik urodził się 09.02.1983 r. w Tolosie. Ma 188 cm wzrostu i waży 83 kg. Wcześniej występował w następujących klubach:
      2002-2003 Baskonia
      2003-2005 Athletic Bilbao (rezerwy)
      2005-2006 Osasuna (rezerwy)
      2006-2007 Xerez CD
      2007-2008 Tenerife CD

      W kręgu zainteresowań Mirosława Trzeciaka pozostaje jeszcze inny Hiszpan - Abraham Paz Cruz, który jest obrońcą Cadiz FC. Ma on być następcą Inakiego Astiza, który powrócił do Osasuny po rocznym wypożyczeniu do Legii.
    • Iwański jeszcze dziś legionistą?

      Jeszcze dziś powinno wyjaśnić się, czy Maciej Iwański trafi do Legii Warszawa. Jednym z czołowych zawodników Zagłębia Lubin interesuje się zarówno Wisła Kraków jak i stołeczny klub. Wydawało się, że krakowianie są bliżej pozyskania Iwańskiego jednak jak informuje dzisiejsze wydanie Gazety Wrocławskiej działacze Legii wykorzystali opieszałość Wisły i porozumieli się już z władzami Zagłębia. "Dostaliśmy bardzo konkretną propozycję z Legii, którą jesteśmy skłonni zaakceptować" - potwierdza Jakub Jarosz, dyrektor sportowy lubińskiego klubu.
      Suma odstępnego za zawodnika wynosi ok. 850 tysięcy euro, ale wiadomo że Legia zapłaci mniej.

      Teraz Legia musi namówić do przejścia na Łazienkowską samego zainteresowanego. W związku z degradacją "miedziowych" Iwański myśli o zmianie klubu: "Dobrze czuję się w Lubinie. Gdyby nie wisząca nad klubem degradacja, to pewnie związałbym się z Zagłębiem na dłużej. Muszę jednak myśleć o swojej rodzinie, a także o rozwoju. Zawsze marzyłem o występach w reprezentacji. A z Legii czy Wisły jest do niej zdecydowanie bliżej. Wszystko dzieje się bardzo szybko. O ofercie Legii dowiedziałem się dopiero we wtorek wieczorem. Nie miałem nawet pojęcia, że kluby się już dogadały" - mówi Iwański.

      Jeżeli menedżer zawodnika Bartłomiej Bolek porozumie się z Legią, to być może jeszcze dziś Iwański trafi do stolicy.



      Oby...Oby :)
    • Z oficjalnej:
      Dzisiaj Legia Warszawa i zawodnik Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Panče 0umbev, doszli do porozumienia oraz wyrazili chęć podpisania kontraktu.

      Piłkarz z Macedonii chce wzmocnić naszą drużynę i reprezentować legijne barwy już od najbliższego sezonu.

      Również dzisiaj nasz klub zwrócił się z prośbą do drużyny z Grodziska o podanie numeru konta bankowego, na które miałaby wpłynąć kwota odstępnego wpisana w kontrakt między zawodnikiem, a zdobywcą Pucharu Ekstraklasy 2008.

      Zawodnik jest piłkarzem reprezentacji Macedonii. Do ligi polskiej trafił w 2004 roku i od początku związał się z Dyskobolią, z którą dwukrotnie zdobywał Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. W sumie w polskiej Ekstraklasie Macedończyk rozegrał 52 mecze i zdobył w niej trzy bramki.


      No no... Całkiem fajnie:)
    • Vuković otrzymał polskie obywatelstwo

      Mówi świetnie po polsku, od wielu lat jest ostoją warszawskiej Legii, ale na przyznanie polskiego obywatelstwa musiał czekać znacznie dłużej niż jego klubowy kolega, Roger. W piątek Aleksandar Vuković otrzymał wreszcie upragniony polski paszport. - Jestem bardzo szczęśliwy, cieszę się i wierzę, że osiądę w Polsce na dłużej - powiedział kapitan zespołu z Łazienkowskiej.
      - Otrzymałem polskie obywatelstwo, a nie zostałem Polakiem. To jest spora różnica. Po to składałem dokumenty, by otrzymać polskie obywatelstwo. Cieszę się, że w końcu się udało - dodał Vuković, który od razu zaznaczył. - Nie składałem dokumentów z myślą o grze w polskiej reprezentacji, także myślę, że nie ma tematu.



      Aleksandar Vuković



      Data urodzenia: 25.08.1979
      Miejsce urodzenia: Banja Luka
      Narodowość: Serbia i Czarnogóra
      Pozycja: pomocnik
      Wzrost: 183 cm
      Waga: 80 kg
      Debiut w Legii: Ruch Chorzów 0-4 Legia (3.08.2001)
      Kontrakt do: 30.06.2009

      Kariera:
      1993/94 FK Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
      1994/95-1999/00 FK Partizan Belgrad (Jugosławia)
      2000/01 FK Milicionar Belgrad (Jugosławia)
      2001/02-2003/04 Legia Warszawa
      2004/05 GS Lyttos Ergotelis (Grecja)
      (w) 2004/05-? Legia Warszawa
      (j) - jesień, (w) - wiosna


      Statystyki całkowite w Legii
      Liga Polska Puchar Polski Puchar Ligi Superpuchar Polski Europejskie puchary suma

      MECZE 146 23 14 1 19 203
      GOLE ball 10 2 1 0 3 16


      Super sprawa......


      /i po co te kolorki? UPOMINAM. tortoise
    • Omonia Nikozja w lecie zapowiada ofensywę transferową. W cypryjskich mediach pojawiają się ciągle nowe nazwiska zawodników, którzy jakoby mieli wkrótce przybyć na Wyspę Afrodyty w celu podpisania kontraktu ze stołecznym klubem.
      W weekend jedna ze stacji radiowych podała informację, iż na Cyprze wkrótce przylecieć ma piłkarz Legii Warszawa - Édson Luiz da Silva. Trafił on do drużyny z Łazienkowskiej w przerwie zimowej sezonu 2005/2006. Już niedługo powinno się wyjaśnić, czy Brazylijczyk faktycznie zamierza zmienić barwy klubowe.
      Omonia planuje przetestować także innego futbolistę, który ma na swoim koncie występy w warszawskim zespole. Chodzi o Godoy'a Alvesa Júniora. Rozstał się on z Legią w ubiegłym roku i od tamtej pory szuka nowego pracodawcy.


      Ja się powstrzymam od komentarza 8-/

      Edit: Jednak się nie powstrzymam:P Żeby Cypr był atrakcyjniejszy niż Polska... Żałosne.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Belit ().

    • No to powiem że według najnowszych przecieków Roger jest warty 4 miliony... ale funtów a nie Euro :D
      a i tak uważam że puszczanie go za taka kasę to jest głupota :quasi:
      Ciekawe jak tam nasz Boruc... Pewnie oferty spływają z całego piłkarskiego świata :)
      Śmiać mi się chce jak jeszcze pół roku temu trener Milanu mówił że wydanie 10 milionów Euro na niego jest pomyłką :) grzecznie cofnął swe słowa i TERAZ skłonny jest tyle za niego dać. Tylko że i tak nic z tego nie wyjdzie bo Totenham daje 12 :P
      Bíg číťÝ (L)ífë
    • "Maciej Iwański podpisał dziś kontrakt z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa." - poinformowała oficjalna strona Zagłębia Lubin. "Zrobiliśmy wszystko, by zatrzymać Maćka w Lubinie. Zawodnik jednak podjął decyzję o odejściu, a my nie chcemy blokować mu drogi do piłkarskiego rozwoju" mówi Prezes Zagłębia, Paweł Jeż. Legia musiała wyłożyć za zawodnika 650 tysięcy euro, co jest najwyższą sumą w historii, jeśli chodzi o transfer przeprowadzony pomiędzy polskimi klubami.
      "Nie jestem zaskoczony tym, że do takiego transferu doszło. Prasa spekulowała, że nasi zawodnicy, być może, będą opuszczać nasz klub i tak się stało w przypadku Maćka. Tracimy lidera zespołu, jednego z najlepszych piłkarzy, jakich ta drużyna miała. Mam nadzieję, że Maciek będzie realizował swoje sportowe marzenia już w Legii Warszawa" mówi trener lubinian Rafał Ulatowski.


      Nie uwierzę dopóki nie zobaczę:P
    • Kolejna dobra wiadomość:)
      Od przyszłego sezonu nowym piłkarzem Legii będzie hiszpański obrońca Abraham Cruz Paz. 29-letni zawodnik przeszedł już pozytywnie testy medyczne w Warszawie, a oficjalnej informacji o jego przejściu na Łazienkowską należy się spodziewać lada chwila. Paz będzie występował w Legii przez najbliższe trzy lata. To już drugi, po Mikelu Arruabarrenie, Hiszpan, który od nowego sezonu wzmocni skład "wojskowych".

      Paz przyleciał do stolicy już wczoraj w towarzystwie swojego przedstawiciela i małżonki, a dzisiaj rano poddał się testom medycznym w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Te przebiegły bez zastrzeżeń, dlatego już nic nie stoi na przeszkodzie aby Hiszpan podpisał umowę z Legią.

      Sprawę przejścia Abrahama Paza na Łazienkowską komentuje drugi trener Legii, Kibu Vicuna. Tak, to prawda. Abraham ma już za sobą testy. Teraz dajemy mu czas na wakacje - prawdopodobnie do końca miesiąca albo nawet trochę dłużej. Co prawda, już niedługo zaczynamy przygotowania do nowego sezonu (23 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim przyp. redakcji), ale rozumiemy, że po zmaganiach ligowych należy mu się odpoczynek fizyczny i psychiczny mówi Vicuna.

      Hiszpan zdradził też nieco szczegóły kontraktu Paza. - Paz będzie u nas występował przez najbliższe trzy lata. Dostał kontrakt na dobrych warunkach, choć nie wygórowanych stwierdził na łamach prasy hiszpańskiej drugi trener Legii.


      Mam nadzieje, że nie będzie jak z Balbino. Oby Paz grał jak na Legionistę przystało.
    • "Od lipca br. KP Legia Warszawa wznawia organizowanie wyjazdów na mecze piłki nożnej dla zorganizowanych grup kibiców." - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Legii Warszawa. Klub nie zamawiał biletów dla fanów stołecznej drużyny przez rok, taki stan rzeczy miał trwać 3 lata.
      "Równocześnie mamy nadzieję, że swoim zachowaniem Kibice nie dadzą podstaw do tego, by decyzję tę trzeba było cofnąć. Liczymy, że fani Legii, prowadząc głośny, entuzjastyczny doping ugruntują swoją pozycję najlepszych kibiców w Polsce.
      Jednocześnie Zarząd Klubu pragnie podkreślić i przypomnieć, iż w wyjazdach będą mogły uczestniczyć jedynie osoby posiadające Kartę Kibica i bilet na mecz, nie objęte zakazem stadionowym.

      Obowiązywać też będą wszystkie wytyczne PZPN i Ekstraklasy oraz zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, które wyraźnie określają na jakich zasadach mają być organizowane wyjazdy grup kibiców w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku." - informuje KP Legia.


      Coś się ruszyło? Oby...

      PS. Przepraszam za double posting:P
    • Dudaas napisał(a)
      Polska Piłka, chyba nie wzbudza wielkiego respektu.

      @pomimo tego, ze jestem z okolic poznania, 90% spoleczenstwa pała nienawiscią do Legii, ja do nich nic nie mam. :)


      Może i tak ale to 10% (ja do niego należę) zrobi dla niej wszystko

      LEGIA!!! :top1:
    • Wiadomo już po co Legia zorganizowała zapisy na karnety. Początkowo wydawało nam się, że powodem może być duże zainteresowanie abonamentami. Jednak kibice nie zamówili tylu karnetów, ile jest dostępnych miejsc na trybunie krytej i przed krytej. Dotychczas tę "segregację" w sposób naturalny regulowała zasobność portfela. Ci, którzy chcieli wydać około 1000 złotych, zajmowali najlepsze miejsca na Krytej, inni wybierali skrajne sektory, trybunę przed krytą lub Żyletę. Nigdy nie było problemu z zakupem abonamentu. Tego co wymyślili działacze KP Legia jeszcze jednak nie było!

      Od nowego sezonu dobór sektora zależny jest nie tylko od dostępności miejsca, czy też od ilości posiadanych złotówek. Teraz klub stworzył - nie wiadomo na jakiej zasadzie - listę kibiców niechcianych na innych sektorach i postanowił posadzić ich w jednym - na sektorze F trybuny krytej i przed krytej. Jesteśmy pewni, że nie jest to przypadek, bo zaalarmowało nas o tym już kilkunastu kibiców, którzy w piątek udali się po abonamenty na mecze Legii.

      "Najpierw otrzymałem e-mail z informacją, że mogę iść kupić karnet zgodnie z zamówieniem, które złożyłem. Dopytałem czy będę mógł zachować swoje miejsce i otrzymałem pozytywną odpowiedź. Nie trwało to jednak długo, bo dotarł do mnie kolejny e-mail, w którym zostałem poinformowany, że zarząd klubu może zaproponować mi sprzedaż karnetu w podobnym miejscu, ale tylko w sektorze F!" - relacjonuje Wojtek, regularnie zasiadający w tym samym miejscu trybuny krytej A górnej.

      Do dziwniejszych sytuacji dochodziło na Łazienkowskiej, gdy kilku znajomych chciało kupić karnety na sąsiadujące miejsca na trybunie przed krytej sektor A. "Kasjerka powiedziała, że nie ma najmniejszych problemów, bo na sektorze A jest dużo wolnych miejsc" - relacjonuje Maciej. "Ucieszyliśmy się, ale nasza radość nie trwała długo. Gdy przyszedł moment zamawiania okazało się, że niektórzy z nas nie mogą zakupić karnetów na pożądany sektor, ponieważ są w jakiejś 'grupie' z adnotacją w systemie. 'Możecie kupić karnet tylko na sektor F. Taka jest decyzja zarządu klubu' - usłyszeliśmy" - opowiada Wiktor. Próby wyjaśnienia i skontaktowania się z osobami, które podjęły takie decyzje spełzły oczywiście na niczym.

      "Nie zamierzamy odpuścić tej sprawy i takiego traktowania przez klub. Przez ostatnie 3 lata posiadałem karnet Premium, a teraz zostałem potraktowany jak zło konieczne. Zażądam wyjaśnień" - dodaje inny kibic Michał.

      Z informacji, do których dotarliśmy, wynika że na "czarnej liście" jest grubo ponad setka nazwisk. W najbliższych dniach sprzedaży spodziewamy się więc podobnych informacji od fanów stołecznej drużyny.

      W tej sytuacji stwarzanie pozorów powrotu normalności, poprzez wznawianie zamawiania biletów na mecze wyjazdowe, jest delikatnie mówiąc niesmaczne. Trudno bowiem oczekiwać, by w mniejszej grupie obowiązywały inne "standardy" niż te wprowadzone tego lata przy sprzedaży karnetów.


      Czyli nic się nie zmienia i raczej się już nie zmieni. ITI obrało taką politykę, więc wygląda na to, że kolejny sezon będzie taki sam jak poprzedni 8-/ Normalka...
    • Chcecie się dowiedzieć po co?
      proszę bardzo..

      Wyglada na to ze klub podzielil kryta na trzy parcele. Stowarzyszenie wraz sympatykami dostalo sektor F. Sektor E to uzupelnienie F i normalni "ze wskazaniem na sklw". C i D to honorowa i normalsi. A i B sa chronione specjalnie. Tam nie ma prawa sie dostac nikt ze Stowarzyszenia oraz nikt z zadnych znanych grup. Najprawdopodobniej to wlasnie tam klub umiesci swoj nowy chor, orkiestre . To wlasnie stamtad poplyna piesni o wielkosci Legii pod przewodnictwem "dobrego wujka". Przed kryta prawdopodobnie bedzie rozdzinny i sektor dla mlodych wilkow z rodzinami.
      Zapowiada sie piekna rywalizacja...kibice Legii vs kibice Legii


      Kibice znajdujący sie na tej liście to nic innego tylko członkowie SKLW i ludzie znani klubowi jako sympatyzujący z nimi... I na liście nie ma 100 tylko ok 400 osób
      Bíg číťÝ (L)ífë

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bemek ().

    • Niestety póki nie odejdzie ITI lub SKLW nie opuszczą pewne osoby nie będzie normalności na tym stadionie. Powoli zacząłem odsuwać się w cień bo po prostu zacząłem się nie zgadzać i z jedną i drugą stroną...
      Nadzieja podobno umiera ostatnia ale ja wierze że jeszcze będzie normalnie... oby...
      Bíg číťÝ (L)ífë