Legia Warszawa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Thorgoth napisał(a):

      nie widzę różnicy jakościowej między klubem wojskowym, milicyjnym, kolejowym czy górniczym

      To, że Ty nie widzisz, to nie znaczy takiej różnicy nie było

      Thorgoth napisał(a):

      przykładowo taki Górnik dawał po 5 etatów w kopalni

      bzdura, nie było mozliwości, żeby w tamtych czasach siedzieć na kilku etatach (brak znajomości realiów się kłania) owszem, przyznam, że górnik tez ściagał najlepszych piłkarzy , ale ogranioczało się to raczej do okręgu śląskiego a nie całej Polski a co do Gierka,....hmmm przecież on rzadził tyko 10 z 40 lat komunizmu a Legia była zawsze na piedestale władz.

      Thorgoth napisał(a):

      Legia za komuny zdobyła 4 mistrzostwa (słownie: cztery), cudowny wynik jak na "niesamowicie faworyzowany" klub, nieprawdaż?

      nie zrosumiałeś do końca co miałem na myśli myśląc o "renomie" legii, raczej chodziło mi o dzisiejszą renomę wliczając dzisiaj wypowiedź Rzeźniczaka dla canal+, że w przyszłym roku Legia obierze, to co się jej "NALEŻY" do końca wyjasnia pychę piłkarzy , działczy i kibiców takich jak Wy która na szczęście dzisiaj została trochę poskromiona i mam nadzieję, że to Lech a bedzie pierwsza polska drużyną która awansuje do fazy grupowej LM.
      Pozdrawiam wszystkich zarozumiałych :D

      btw. Legła poległa :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ackra ().

    • To jest temat o Legii Warszawa, więc offtop na temat Lecha Poznań usuwam. Prosiłbym też o grzeczniejszą i bardziej kulturalną konwersację.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • ackra napisał(a):

      nie zrosumiałeś do końca
      Wątpie by ktokolwiek "zrosumiał".
      Próbujesz kręcić gównoburzę stawiając tezy o tym jaka to Legia była zła korzystając ze swoich resortowych przywilejów.
      Teza jest głupia, bo każdy klub korzystał na miarę swoich możliwości z przywilejów swojego komunistycznego protektora, chyba że go nie miał, ale wtedy raczej błąkał się po niższych ligach.
      Z mojej strony EOT bo czuje zapach nadciągających rzygowin ad personam.
      zgniły liberał/podły ateista
    • [ciach]


      Wracajac na właściwe tory. Chyba po raz pierwszy nie jestem rozgoryczony 'porażką' Legii. Ten sezon moim zdaniem był tragiczny. Jedynym plusem jaki widzę po tym sezonie to sprzedanie jakiegoś grajka z KKS do Arsenalu. Może mam chwilowy zanik pamięci... ale... nie - to faktycznie był kiepski sezon Legii (zresztą - całej 'EKSTRAklasy)

      Zawodziło wszystko... frekwencja na trybunach, postawa naszych piłkarzy, doping kibiców, poziom sędziowania, transfery, postawa PZPN i na koniec(a raczej 'na początek') afera z Ostrowską w roli głównej.
      Przed Legionistami jeden z najtrudniejszych sezonów. Muszą odbudowować(korci mnie cały czas, użyć zwrotu - zbudować nową drużynę) skład, mądrze wydać pieniądze podpisując kontrakty z nowymi piłkarzami, wypromować klub podczas LE... Wszystko to pod presją setnej rocznicy założenia klubu. Powoli przestaje mieć nadzieje, że to się może udać. Po prostu za dużo wszystkiego raz - albo ambicje zbyt wysokie.
      Poczekam jeszcze na jakieś bardziej oficjalne/rzetelne podsumowanie sezonu, do którego będę mógł się odnieść - na teraz same negatywy.

      Super Moderator Toadie:
      Obrazę i flame usuwam
      "Nigdy nie poznacie bohatera, którym było pisane Nam się stać"
      u50 - OFF
      uDraco - ON
      Chatek_emeryt

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Chatek ().

    • Ta sama pyra juz jakis czas temu poczula chec wypisania swojego belkotu w tym temacie teraz poprostu sie powtarza i tyle.
      ________________________________________________________________________________________________________

      - Frekwencja zawodzila fakt za duzo spotkan zwiazku z tym kasa na bilety nie miala, karnet tez nie byl tani. Od nowego sezonu jest postep obnizka cen w koncu patrzac ile u nas kosztuja, a ile w Gdansku to gruba przesada. Co chwila spotkania tez zrobila swoje nie dosc ze trzeba u siebie wydac ,,pare" plny to i wyjazdy nie naleza do najtanszych i trzeba niestety wybierac. Wiosna dochodzi tragiczna gra zespolu.
      - Doping w tej rundzie byl dobry, lepszy niz jesienia na Europejskich pucharach chociazby.
      - Postawa pilkarzy i panow pilkarzy to kwestia na prace magisterska.
      - Sedziowanie to z perspektywy wieku - raz daje sedzia, raz zabiera.
      - Transfery - raczej ich brak.

      W sumie kubel zimnej wody przyda sie kazdemu Lesny,Mioduski i Wandzel, Berg, Zewlakow plus jego dzial skautingu, my kibice ( patrzac na umiarkowana radosc po PP, widac,ze przejadly sie chwilowo sukcesy,) panowie Pilkarze.

      Kuciak - Jesienia dobry tylko w LE w lidze marnie lub bardzo marnie. Wiosna poczatek marny pozniej konkurencja Malarza sprawila,ze wrocil do dobrej gry. ZOSTAWIC
      Malarz - Fatalne w skutkach wyjscie w Poznaniu pozbawilo go 1 skladu, ale dzieki niemu paradoksalnie Kuciak wrocil na wlasciwe tory. ZOSTAWIC
      Broz - Jesienia super - wiosna mocno srednia jednak na tle calej obrony obok Rzeznika na plus. ZOSTAWIC
      Beres - Solidny zmienik bez szalu zarowno jesienia jak i wiosna. ZOSTAWIC
      Astiz - Jesien solidna - Wiosna zjazd do zajezdni i tyle. OUT
      Rzeznik - Najepszy obronca do tego pare brameczek wbil. ZOSTAWIC
      Dossa - Poki zdrowy tworzyl solidna pare stoperow z Rzeznikiem pozniej kontuzja, brak zgody na operacje, fochy jego na Berga i vice versa. Raczej odejdzie ze wzgledow poza sportowych.
      Lewczuk - Jesienia marny oj marny, wiosna wyrobil sie i jako uzupelnienie skladu idealny. ZOSTAWIC
      Brzyski - Coz dzieki jego SFG sporo bramek udalo sie strzelic, w obronie marny, w ataku pozycyjnym tez nie przydatny. Jako rezerowy na kolejny sezon moze byc. ZOSTAWIC
      Jodla - Obok Rzeznika najrowniej grajacy Legionista w tym sezonie. Szkoda, ze strzaly z dystansu mu nie siedza bo pary troszke
      Ivica - Coz jesienia potrafil w LE bardzo dobrze grac w obronie gdy czesto gralismy praktycznie na 3 stoperow. Wiosna nie dal nic druzynie moze to wynik kontuzji z ktora gral, ale skoro sztab i on sie uparali aby gral wiec ich wina. Bedzie oferta podziekowac za gre i sprzedac.
      Furman - Jak juz wchodzil niezawodzil widac ze okres gry we Francji poprawil u niego gre w obronie i lepiej bije SFG.
      Gui - Udanie zastapil Brzyskiego w obronie gdzie walczyl ostro i bardzo dobrze ;) Wiosna byl zapchajdziura z czego najlepiej wypadal na ,,10".
      Zyro - Czlowiek zagadka po rundzie wiosenej zeszlego sezonu Mistrz, obecnie jesien jako tako, ale wiosna to kompletna padlina nie wiem czy Berg dostal prikaz aby on gral w kazdym meczu ale robil krzywde sobie i Legii bo z kazdym meczem pikowal w dol tak jak i jego cena. Sodowka w dodatku odbila jemu nie milosiernie. OUT OUT OUT
      Kuchy - Najbardziej waleczny w druzynie, zelazne pluca i super wydolnosc, ale za duze wahania formy jednak gdy mial gaz robil gre Legii z przodu. ZOSTAWIC
      Kosecki - Czlowiek kontuzja i chyba juz zmarnowany talent. Do tego jak on sie ubiera vide mecz z Jaga i sprzeczka w tunelu. OUT
      Duda - Jesien super, rewelacja, lodzio miodzio. Wiosna ciezka kontuzja w styczniu i kazdy mecz to czarna rozpacz.
      Pinto - Wielkie nadzieje i wielkie rozczarowanie. OUT
      Ryczkowski - szkoda,ze dostal tak malo szansy gry, wiosna mial niestety uraz. Zostawic
      Maslowski - 800k niestety poszlo w bloto. Kto go wezmie chocby za 1/2. ?
      Sagan - Szacun za wszystkie mecze i bramki dla (L) ale trzeba wiedziec kiedy zejsc z sceny.
      OSA - Pilkarsko super, mentalnie przedszkole. Z tego co Lesny powiedzial out.
      Menelinho
    • „Z obecnej drużyny Górnika nikt nigdy nie będzie naszym zawodnikiem” - zakomunikował Bogusław Leśnodorski.
      Takie wypowiedzi wieją straszną prowincją. Z punktu widzenia mistrza polski Legii to czy w jakimkolwiek meczu jakiś Górnik (z całym szacunkiem) wystawia Madeja, Pierdzieja czy juniora powinno być kompletnie bez znaczenia. Winnych przerąbania mistrzostwa należy szukać w Warszawie, nie w Zabrzu.
      Tak więc brać się do roboty a nie bóldupić.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Bogusław wcześniej zapowiadał,że na początek zgrupowania będą nowi zawodnicy póki co cisza oprócz Węgra no i powroty z wypożyczeń. Standardowo się robi historia z transferami - 1. Będą przed 1 zgrupowaniem 2. Będą w trakcie przygotowań 3. Będą przed startem ligi 4. Będą w zależności od gry w pucharach 5. Będzie szrot pod koniec sierpnia,którego nikt nie chciał.
      Tragicznie to wygląda.


      Dobra odskocznia była wczoraj na meczu CLJ Legia 3-0 wygrała choć mogła i powinno tak 6/7-1 wygrać. Chociaż tu chłopaki pokazali ambicję i walkę. Makowski,Bartczak, Szczepański, Ryczkowski bardzo fajnie się zaprezentowali.
      Menelinho
    • Piłkarze chcą zwolnić trenera taką grą? Do tego niektóre komentarze:
      legionisci.com/news/63954_Legionisci_o_meczu_z_Lechem.html
      Pokaż spoiler
      Dominik Furman: Co poszło nie tak? To pytanie do trenera, nie do mnie. Myślę, że styl naszej gry nie uległ zmianie w stosunku do tego, co pokazywaliśmy wiosną. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, wręcz [ciach] Niemniej taka jest piłka i nie widzę innej możliwości, jak tylko wyjść w czwartek na boisko i wygrać zawody, a następnie w niedzielę to powtórzyć. Czas będzie pracować na naszą korzyść. Każdego dnia można notować progres, więc już od jutra musimy dążyć do tego, aby nasza gra wyglądała lepiej.

      Michał Masłowski: Lech był w wielu aspektach drużyną lepszą. To nie ulega wątpliwości. Wyprowadzenie piłki, kontrola, to było widać na boisku. Na pewno mamy nad czym myśleć, ale co dalej, to już trener zadecyduje. Gdybym wiedział dlaczego tak się zaprezentowaliśmy na murawie, to bym to zmienił. Na pewno to nie gramy tego, na co nas stać. To nie jesteśmy my. Zobaczymy co przyniesie kolejny tydzień, ale myślę, że mamy problem.
      Dzień przed meczem dowiedziałem się, że zacznę mecz na ławce. Było to dla mnie lekkim zaskoczeniem. Aczkolwiek nie jestem osobą, która wdaje się w dyskusje. Trzeba było przyjąć to na klatę. Życie.

      Michał Kucharczyk: Przegraliśmy dzisiaj z zespołem lepszym. Nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Przed meczem padały różne słowa z naszego obozu, ale... skończyło się tylko na słowach. Ciężko teraz powiedzieć dlaczego tak się stało. Myślę, że zawiodło ustawienie taktyczne, bo Lech nas rozmontowywał z łatwością. Gospodarzom wystarczyły 2-3 szybkie podania. Teraz musimy skupić się na najbliższej przyszłości.


      Ale mowa jest też o nastawieniu, nerwowości, braku zaciętości. Na mecz z Lechem o Superpuchar słabe nastawienie, no nieźle.

      Skauting też ostatnimi czasy nie znalazł nic specjalnego, nie widać na horyzoncie ciekawych piłkarzy zza granicy pokroju Dudy, który już głową jest w zachodnim klubie.

      Koszulki świetne, też bardzo mi się podobają, ale zawsze mam wątpliwości do takich zielonych barw wtapiających się w murawę. Ciekawe jaką może to robić różnicę dla dostrzeżenia kątem oka kolegi z zespołu.

      Super Moderator Toadie:
      Pseudocenzura
    • Najlepszy mecz Legii w tym sezonie, najlepszy od... bardzo dawna. Skupienie, dyscyplina i koncentracja. Było super, choć napewno znajdą się tacy którzy powiedzą że Zoria była ultra słaba. Nie, nie była. Było super, taka Legia to jest najlepsza edycja bergowej Legii, rodem z poprzedniego sezonu w LE.
      zgniły liberał/podły ateista
    • hiper333 napisał(a):

      Dzisiaj Legia ma zagrać w Lublinie XD jakieś wyniki stawiam na 2:1 XD ryzykownie


      hiper333 - Ty masz jakiś challenge ostatnio w nabijaniu postów? Wszędzie pełno, połowa to kwiatki jak wyżej.


      Legia kroczy po fotel lidera. Rywale nie utrudniają za bardzo, ale ta liga ostatnio tak wygląda, że co chwila ktoś się "potyka".
      I tak Legia... "skazana na mistrza" jest sama dla siebie największym zagrożeniem. :)
      offline
    • Są na drugim miejscu jak na razie
      a ostatnio było 2:2

      Rzeźnik drzew napisał(a):

      hiper333 - Ty masz jakiś challenge ostatnio w nabijaniu postów? Wszędzie pełno, połowa to kwiatki jak wyżej.


      Ostatnio mnie nie było jakiś czas temu to sobie piszę
      a lubię się wypowiadać na każdy temat
      co w tym złego
      ja mam dużo mniej postów niż wy " title=":>" style="font-size: 0.8em;">

      Bemek napisał(a):

      i cisza i spokój tutaj
      jak się nikt nie chce wypowiadać to napisałem i o co tyle szumu :O



      wy macie mnóstwo postów nawet widzę nie którzy bardzo często się wypowiadają w jednym temacie po kilkadziesiąt postów
      też trochę dość pewnie co niektórych z was mają dość ludzie nie mówię że was akurat ale nie których XD
      trochę luzu



      ps. to se ide

      " Trzeba marzyć tak jak by się żyło wiecznie, a żyć tak jak by się miało umrzeć dzisiaj. "


      Uni 21
      Badania TOP 1

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez hiper333 ().

    • Rzeźnik drzew napisał(a):

      Lubisz wypowiadać się na każdy temat, tylko czasem jak się nie ma o czymś pojęcia i nie odróżniasz Lublina od Lubina.
      Prijović strzelił w 2 minucie =) 2:1 dla Legii - 90 min i kto się tu nie zna , przewidziałem wynik dziękuję :ocb:
      38 Kucharczyk

      zwracam honor przepraszam wkradła się literówka literka l fakt napisałem Lublin zamiast Lubin
      a nie że się nie znam " title=";>" style="font-size: 0.8em;"> oglądam piłkę nożną :P
      " Trzeba marzyć tak jak by się żyło wiecznie, a żyć tak jak by się miało umrzeć dzisiaj. "


      Uni 21
      Badania TOP 1

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez hiper333 ().

    • Pomimo wzlotów, upadków i potknięć Legii to nadal nasza najlepsza drużyna krajowa, która może reprezentować nas w europejskich pucharach i nie ma co czy się lubi Legię czy nie kibicować poza ekstraklasą trzeba.
      Co do ekstraklasy to wiadomka, póki co idzie Legii jak idzie, ale i tak myślę że mistrzostwo będzie ich.
    • Raiden napisał(a):

      Pomimo wzlotów, upadków i potknięć Legii to nadal nasza najlepsza drużyna krajowa, która może reprezentować nas w europejskich pucharach
      Ha ha ha. Super nas reprezentuje odpadając z Trnavą z el Lm i przegrywając z mistrzem Luksemburga w 3 rundzie eliminacji LE. Tragedia. Mimo porażek również Jagi i Lecha które można było przewidzieć wiedząc jakimi drużynami grali, porażka Legii jest kompromitacją.
    • Żal patrzeć, żenada a miała być taka eksportowa na LM lub puchary!!!!

      Dawno nie było prawdziwej drużyny z Polskiej ligi na puchary nie licząc sprzed kilku lat epizodu!!!!

      Dlatego czekam na początek sezonu bo Juve w moim sercu od 22 lat

      Ave Juve i Widzew bo to mój klub!!!!!
    • No cóż, Legia przebiła wczoraj wszystkie żenady jakich doświadczyliśmy w wykonaniu polskich zespołów w pucharach. I nawet nie chodzi o wynik, bo można przegrać przypadkiem po dobrym meczu, ale mieć pecha. Ale jeśli jest się gorszym piłkarsko od mistrza Luksemburga, i wynik 2:1 jest w sumie niesprawiedliwy dla Dudelange bo mogło być wyżej, no to usprawiedliwić się tego nie da.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.