Legia Warszawa

    • Na Legii zauważam coraz większy trend na ciuchy/modę casual... Nie wiem jak inne ekipy kibicowskie w PL, ale widać, że w różnych aspektach kibicowskiego życia idziemy do przodu. (chociaż każdy ma na to inny pogląd)
      Zwracam na to uwagę, bo ostatnio coraz częściej się o tym mówi i słyszy. Oby nie wynikało to tylko z zazdrości do bogatszych państw, gdzie ludzie mogą sobie pozwolić na ubrania od Stone Island, C.P. Company, tylko ze zwykłego wyrabiania sobie jakiegoś stylu.

      Co do meczu.... Bez rewelacji
      "Nigdy nie poznacie bohatera, którym było pisane Nam się stać"
      u50 - OFF
      uDraco - ON
      Chatek_emeryt

    • Legia - Korona 1:0
      - mecz bardzo słabiutki, żadnej ręki Berga nie widziałem. W zasadzie wypracowali sobie dwie klarowne sytuacje (Ojamaa, Kucharczyk). U siebie? Z Koroną? Słabo
      - man of the match Kuciak. Jego pewność siebie emanowała na kilkadziesiąt metrów
      - Karny trochę naciągany
      - Korona jeszcze przynajmniej jedno czerwo więcej powinna dostać, może nawet dwa
      - Gruzin głupi nieprzeciętnie, ale takie płaczliwe aktorzyny jak Golański mnie denerwują
      - trener Pacheta płaczący po meczu że na rozgrzewce dostał nienapompowane piłki przelicytował Golańskiego w płaczliwości

      Za tydzień z taką grą będzie ciężko.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Tak sie zastanawialem, jesli zamkna Wam stadion do konca sezonu to straty Legii za wczorajszy wybryk beda liczone w milionach. Zepsul sie takze klimat wokol klubu, zszargano pewien wizerunek, a to tez straty finansowe choc nie tak oczywiste na pierwszy rzut oka. Dodajmy do tego wczesniejsze straty ktore Legia poniosla w tym sezonie (race, zamkniete trybuny, itd.) i nie zapominajmy o tym ze generalnie fanatycy zaopatruja sie w jedne z najtanszych biletow/pakietow, mowimy literalnie o groszach.

      Kalkuluja sie kibole Legii? W srode byc moze sie okaze ze nie, definitywnie nie. Przynajmniej w tym sezonie.

      P.S
      Tak na boku to szczerze wspolczuje.


      Edit; (Lech)
      Kownacki, Linetty... bardzo dobrze, wole takich od starych prykow Slusarski & Murawski ktorzy prochu juz nie wymysla, profesjonalizmem nie zarzuca. Swoja droga mam niemile podejrzenie ze gdyby Bartosz Slusarski nie pyskowal to dzisiaj i tydzien wczesniej Rumak Mariusz wystawilby wlasnie jego, a Kownackiego wyslal do grzania krzeselka na trybunie/lawki przez 89 minut ;]
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Bagin :D ().

    • Legia - Wisła 2:2

      Po początkowej frustracji już mi przeszło. Zobaczyłem bardzo dobry mecz naszej ekstraklapy, oby więcej takich. Daleki jestem od ludowego wskazywania kozłów ofiarnych ("ura bura, wszystko przez Berga, wszystko przez Dwaliszwiliego, ura bura"). Taka jest piłka, raz na wozie, raz pod.

      - szacun dla Stilicia, nie tylko za kosmiczną bramkę, on zdominował ten mecz
      - czerwo dla Głowackiego podręcznikowe. Jeśli z taką siła robisz wjazd od tyłu to jakikolwiek kontakt z nogami oznacza wykluczenie. Choć zgadzam się z wiślakami że nie zrobił żadnej krzywdy Żyro ale w tym wypadku to nie ma znaczenia
      - czerwo ustawiło mecz, choć wcale nie tak korzystnie dla Legii jak mogłoby się wydawać. Legia weszła na takie rekreacyjne obroty i nie była w stanie wrócić do swojej gry, a Wisłę to tylko skonsolidowało i zmobilizowało do walki
      - w niektórych kręgach bardzo popularne jest jechanie po Michale Żyro (bo wysoki, tyczkowaty, śmiesznie biega) ale on ma coś, czego nie ma 90% ligowców czyli krótkie prowadzenie piłki
      zgniły liberał/podły ateista
    • Zostałem mega pozytywnie zaskoczony , przebiegiem spotkania choć po 1 połówce miałem odpuścić i ostrzyć już sobie apetyt ( jak się okazało wyszło wielkie g...) na 1 z hiciorów Premier League tego niedzielnego popołudnia . Zarówno Legia jak i Wisła pokazały "kawałek" porządnej naszej ligowej piłki ,jak na aktualnie 2 czołowe nasze zespoły w tabeli i nie zamierzam nikogo wychwalać lub poniżać za to co zrobili lub co zmarnowali , jak napisał przedmówca raz na wozie raz pod choć końcowy wynik może jednych mocno rozczarowywać a drugim sprawiać niedosyt , to wynik spotkania nie otwiera finalnie drogi do majstra ligi jednym ani nie zamyka definitywnie innym. Oby więcej takich spotkań a końcówka sezonu będzie bardzo emocjonująca ;]
    • Dupy dał także sędzia liniowy w doliczonym czasie, bo jak widać tutaj nie ma spalonego (było to gwizdnięte, ale nie pokazano żadnej powtórki). Jasne, nie jest powiedziane, że Paweł by strzelił, nie ma co gdybać, ale jednak mały niedosyt pozostaje.

      Szacunek dla Legii za pierwszą połowę bo kilka razy naprawdę ładnie poklepali, zdziwię się jak, mimo wszystko, mistrzem nie będą. Ja osobiście przyznaje się, że trochę przestałem wierzyć - 0:2, w 10, dobrze grająca Legia? Nie ma szans. A jednak wszedł Donald, 'pokazał' coś więcej (bo póki co to najwięcej pokazał na focie na fb :D), Stilic kosmos, szkoda mi Arka. Legia stanęła, a to co Dwaliszwili zrobił to chyba nawet Boguski by trafił :D I tu nawet nie była rewelacyjna interwencja Miśkiewicza - Gruzin podał mu piłkę do rąk po prostu.

      Cieszę się, że udało się odrobić, zostały nam cztery mecze, z których przydałoby się co najmniej 8-9 pkt uzbierać - konieczne są wygrane z Podbeskidziem i Widzewem, liczę też na komplet z Zawiszą. Zagłębie jest dość nieprzewidywalne, ale trzeba powiedzieć, że do końca rundy zasadniczej jest dobry terminarz. I nie wiem czy to coś daje, ale póki co Wisła ma korzystny bilans z Legią...
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Na polskie el klasiko bez napadziora wychodzimy, jak zwykle ostatnio. Kosecki najwyraźniej wejdzie w drugiej na podmęczonego rywala.
      Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Dossa, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Radović, Duda, Ojamaa

      Liczę na otwarty mecz, bez murarki.
      zgniły liberał/podły ateista

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Thorgoth ().

    • Legia - Lech 1:0
      - mecz strasznie kaszaniasty, szczególnie w wykonaniu Legii
      - jęków na sędziego że nie powinien uznać bramki nie rozumiem. Takich odepchnięć w meczu jest masa, Kamiński po prostu przegrał fizyczną walkę o pozycje. Inna sprawa że za podobne odepchnięcie Linetty dostał żółtko (niesłusznie). Gil jest ogólnie słabym i aptekarskim arbitrem, dziwie się że wyznaczyli go do tego meczu
      - Pawłowski chyba wreszcie mentalnie wyjechał z Lubina, 8 miesięcy po transferze
      - Legia wygrała już sezon zasadniczy, prawdopodobnie po podziale będziemy mieli te 2 mecze (4-6 punktów) przewagi. Aby obronić tytuł wystarczy nie przegrywać najważniejszych starć. Najkorzystniej byłoby, gdyby ani Wisła ani Lech nie spadły na 4 miejsce, bo z drugim oraz trzecim zespołem w rundzie finałowej Legia zagra u siebie a z czwartym już na wyjeździe
      - ciekawostka: Legia obecnie ma 57 punktów po 28 kolejkach, czym wyraźnie odsadziła resztę stawki. Rok temu 57 punktów po 28 kolejkach miał Lech Poznań i nie miał już szans na dogonienie Legii Urbana


      PS
      Życzę sobie również aby podium po sezonie składało się z tych samych drużyn co teraz. Wynalazkom typu Piast w pucharach mówimy gromkie NIE.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Najlepszy mecz za kadencji Berga, choć ciężko mi pojąć czy aż tak musi pokazywać,że nie chciał Sa iż nie wpuszcza go w 60min przy 2-0, a daje go na 2min przed końcem spotkania. Na te 2 min mógł Sagana wpuścić.
      Osobny akapit dla Vrdoljaka: Był dziś wszędzie zasuwał aż miło tak powinni wszyscy w każdym meczu zapier..suwać.
      Rado king :) a żółta kartka to była tzw. pefka dzisiaj.

      Osuch co się nasłuchał to jego :D

      Legia Mistrz.
      Menelinho
    • Lechia - Legia 0:1
      - bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o mistrza. Moim zdaniem nie będzie trudniejszego wyjazdu
      - sędzia częściej mylił się na korzyść Legii. Dało się podyktować karnego za przyziemienie Dossy ale większość stykowych sytuacji na naszą korzyść
      - Vrdoljak jak na amfie, zapiernicza po całym boisku. To jest człowiek który na chwilę obecną robi Legii całą grę. Dwadzieścia kilka odbiorów? 7 podań otwierających kontrę? Kapelusze z głów
      - Chyba wolę Brozia na prawej obronie. Bartuś B. biega, walczy ale jakoś tak mało sensu w tym wszystkim
      - Powrót Łukasika i 49756394587 podań do tyłu :/
      - fajnie gra Dossa, jest chyba najlepszym obrońcą tej ligi jeśli chodzi o walkę w powietrzu. Na ziemi jednak trochę lepszy Głowacki
      - Pinto zamula strasznie. Może i ma technikę ale w naszej lidze się nie sprawdził i raczej już nie sprawdzi. Za stówę miesięcznie można mieć lepszego grajka, dużo lepszego
      zgniły liberał/podły ateista
    • Legia - Wisła 5:0
      - wynik bajeczny ale nie czuje szczególnej euforii. To była taka trochę gierka treningowa, podobna do Lech - Wisła sprzed 2 tygodni. Euforia byłaby gdybyśmy powieźli Wisłę pełnowartościową a nie taką
      - mam wrażenie że pomógł nam Smuda. Te jego wypowiedzi przedmeczowe świadczą o tym że przyjechał tu bez wiary w jakiekolwiek punkty, a to się udziela drużynie
      - linia obrony Wisły to był jakiś zupełnie inny poziom, oprócz bramek naliczyłem 5 idealnych, zmarnowanych sytuacji do podwyższenia wyniku
      - po półtora roku w Legii pierwszą asystę zanotował Bartosz Bereszyński.

      Asysta polegała na tym że Bartuś źle dośrodkował, Dudka podbił piłkę do góry, Duda nie trafił w piłkę przewrotką a Czekaj z Nalepą wykazali się refleksem i uniknęli kontaktu z futbolówką. Kucharczyk nie uniknął i kopnął do pustaka. Reasumując, owacje i szampany ale wolę Łukasza Brozia
      - wszystkim polskim obrońcom polecam obejrzeć jak powinna wyglądać sylwetka profesjonalnego stopera KLYK & KLYK. Przeciw takiemu typowi gra się "troszeczkę" trudniej niż przeciw Kamińskiemu czy Nalepie
      - młody Duda ma chyba delikatną obniżkę formy, co zresztą jest normalne. Może czas dać szanse Saganowi od początku?
      - Vrdoljak gra rundę życia. Dobrze że się go pół roku temu nie pozbyli, jak sugerowało wielu płaczków

      Dziś Lech jest na musiku. Jak nie wytrzyma ciśnienia to pomału kończymy zabawę.
      zgniły liberał/podły ateista

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Thorgoth ().

    • Górnik - Legia 2:3
      - mamy mistrza. Żeby go stracić trzeba by wszystko przegrać a Lech musiałby wszystko wygrać. Piłka jest nieprzewidywalna... ale bez przesady :P
      - wynik chyba jednak zakłamuje obraz gry. Olkowski strzelił nam dwie pierwsze (i pewnie ostatnie) bramki w ekstraklasie, za to Legia miała chyba z 5 słupków i poprzeczek
      - jeśli Kucharczyk gra w pierwszym składzie to znaczy że nie jest dobrze
      - Berg jeszcze w Polsce nie przegrał na boisku
      zgniły liberał/podły ateista
    • Rok temu byl sobie taki wesolek ktory sie smial z liczenia tych wszystkich punktow rankingowych, duperele mowil. Zycie bardzo szybko potrafi nauczyc pokory, Legia tym razem nie bedzie rozstawiona w 3 rundzie el. Ligi Mistrzow. Ergo, o zagwarantowanie fazy grupowej LE (nie LM) byc moze przyjdzie Legii walczyc z takimi pasterzami jak, ekhem, FC Salzburg, Steaua Bukareszt czy Celtic Glasgow. Innymi slowy, druzyny przy ktorych Molde jawi sie niczym potulny baranek (a przeciesz Legia i tak mogla wylosowac duzo lepiej niz wylosowala).

      Najprawdopodobniej tym razem by zapewnic sobie granie w europie do grudnia nie bedzie wystarczylo granie na 80-100%, bedzie trzeba zagrac na 110%, trafic idealnie z forma, wspiac sie na szczyt umiejetnosci pilkarsko-mentalnych. Zagrasz padline jak z Molde? Posrasz gajtki jak ze Steaua? Przykro mi i do widzenia, to znaczy do fazy play off LE (a tam rowniez Legia nie bedzie rozstawiona).
      Innymi slowy, nie ma juz poduszki bezpieczenstwa, albo Berg trafi z forma, albo nie trafi (jak Urban) i skonczy przygode w sierpniu a nie w grudniu. Punkciki... sie licza.

      Pozdrawiam Karlik
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Bagin :D ().

    • True. Nadzieja jest w tym, że Legia jest troszeczkę mocniejsza niż w sierpniu, ale nie będę zdziwiony końcem zabawy w 3 rundzie kwalifikacji. Kwestia szczęścia i maksymalnego spięcia pośladów.
      To że Legia jest teraz troszeczkę mocniejsza (w grze obronnej) to zresztą nie musi oznaczać że będzie mocniejsza w wakacje. Wystarczy że odejdą Kuciak, Dossa oraz Zyro i drużyna się rozleci.

      Odnośnie sporu czy Kucharczyk czy Ojamaa to obaj obecnie nie prezentują zbyt wiele. Jeden jest szybszy, drugi silniejszy, obaj mają drobną wadę - nie potrafią grać w piłkę. Jedyną przewagą Kucharczyka jest chyba to że nie irytuje kolegów na boisku aż tak bardzo. Liczę na to że wyleczą się (i wrócą do formy) Kosecki oraz Guilherme, bo Heniu z Kuchym to są dobre opcję na niskokosztowe przedłużanie ławki rezerwowych a nie na poważniejsze granie.

      Legia robi rozsądne wzmocnienia. Szwoch czy Budziłek to młodzi, bezkosztowi oraz perspektywiczni Polacy. Bardzo przydałby się jeszcze lewy obrońca, moim osobistym typem jest Daniel Dziwnel z Ruchu. No i Ariel Borysiuk, jak już wraca to niech wraca do nas a nie do Gdańska.
      zgniły liberał/podły ateista
    • sr

      Bagin :D napisał(a):

      Rok temu byl sobie taki wesolek ktory sie smial z liczenia tych wszystkich punktow rankingowych, duperele mowil. Zycie bardzo szybko potrafi nauczyc pokory, Legia tym razem nie bedzie rozstawiona w 3 rundzie el. Ligi Mistrzow. Ergo, o zagwarantowanie fazy grupowej LE (nie LM) byc moze przyjdzie Legii walczyc z takimi pasterzami jak, ekhem, FC Salzburg, Steaua Bukareszt czy Celtic Glasgow. Innymi slowy, druzyny przy ktorych Molde jawi sie niczym potulny baranek (a przeciesz Legia i tak mogla wylosowac duzo lepiej niz wylosowala).

      Najprawdopodobniej tym razem by zapewnic sobie granie w europie do grudnia nie bedzie wystarczylo granie na 80-100%, bedzie trzeba zagrac na 110%, trafic idealnie z forma, wspiac sie na szczyt umiejetnosci pilkarsko-mentalnych. Zagrasz padline jak z Molde? Posrasz gajtki jak ze Steaua? Przykro mi i do widzenia, to znaczy do fazy play off LE (a tam rowniez Legia nie bedzie rozstawiona).
      Innymi slowy, nie ma juz poduszki bezpieczenstwa, albo Berg trafi z forma, albo nie trafi (jak Urban) i skonczy przygode w sierpniu a nie w grudniu. Punkciki... sie licza.

      Pozdrawiam Karlik

      srasz się tym rankingami jak nie wiem co. Trzeba pokazać formę na boisku i tyle,a rankingi sobie prowadź dalej w domowym zaciszu. Lech też miał super ranking i odpadł z Żalgirisem. Przy obecnym zarządzie można być pewnym,że potrafią zarządzać hajsem. Kupić lewego obrońce, cenić się wysoko i zasuwać na treningach.
      Jakiej pokory walnij się( wersja light) w ten baniak może jeszcze uda się uratować resztki mózgu.
      Kucharczyk i Ojama - nr.1 w dwóch meczach pokazał i dał więcej niż Heniek przez cały sezon( wyjątek mecz z Cracovią).


      FC Salzburg AUT Q3 46,185

      Steaua Bukareszt ROU Q2 39,451

      Celtic FC SCO Q2 36,813

      BATE Borysów BLR Q2 33,725

      AC Sparta Praga CZE Q2 28,870

      NK Dinamo CRO Q2 23,925

      Łudogorec Razgrad BUL Q2 18,125

      Maccabi Tel Awiw ISR Q2 17,875

      Sheriff Tiraspol MDA Q2 17,075

      NK Maribor SVN Q2 16,200

      Strach się bać tych potęg.
      także pozdrawiam i licz dalej swoje punkciki.
      Menelinho
    • Kar(L)ik napisał(a):

      Kucharczyk i Ojama - nr.1 w dwóch meczach pokazał
      Tam guzik pokazał, dwa razy do pustaka kropnął. To nie były jego jedyne 2 mecze w sezonie, co ogólnie pokazał?
      Żeby była jasność, nie jestem hejterem Kucharczyka. Jeżeli zgodzi się na niski kontrakt to może tu siedzieć do końca kariery. To jest tutejszy chłopak, sympatyczny, robi atmosferę w szatni, czasem może wejść na zmęczonego rywala, urwać się albo strzelić.

      Chodzi o to że jeśli on jest pierwszym wyborem na skrzydło to znaczy że gdzieś był popełniony błąd. Szanujmy się, to nie jest poziom mistrza polski. Chyba że mamy inne oczekiwania.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Nigdzie nie napisałem,że jest to poziom na Legię tylko widać różnicę między Kucharzyczkiem, a Ojamą. Trafić do pustaka Ojama mimo tylu gier nie potrafił się odnaleźć i do pustaka trafić. Kucharczyk nie jest super pro, ale fakt, że Polak to też plus i jeśli sprzedajna pani, który prowadzi jego interesy nie będzie żądać nie wiadomo czego może dalej grać w (L). Kosa czy Gui inny poziom przy tych dwóch.

      W niedziele starówka :D
      Menelinho