Legia Warszawa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Legia Warszawa

      LEGIA WARSZAWA

      Dane adresowe:
      ul. Łazienkowska 3
      00-449 Warszawa, Polska
      tel.: +48 22 628 43 03, +48 22 621 83 36
      fax: +48 22 621 82 61, +48 22 628 13 60
      e-mail: info@legia.pl
      www: legia.com

      Legialive.pl
      Legia.com.pl
      Legia.net

      SKLW.pl

      władze kluby[Prezes Zarządu:Paweł Kosmala
      Wiceprezes Zarządu: Leszek Miklas
      Członkowie Zarządu Legii: Jarosław Ostrowski, Andrzej Kozankiewicz, Marek Drabczyk,
      Dyrektor Sportowy: Marek Jóźwiak
      Dyrektor organizacyjny: Bogdan Błędowski

      Sztab Trenerski:

      Trener: Maciej Skorża
      Trener asystent: Rafał Janas
      Trener asystent: Jacek Magiera
      Trener asystent: Lucjan Brychczy
      Trener asystent: Paolo Terziotti
      Trener bramkarzy: Krzysztof Dowhań
      Kierownik drużyny: Ireneusz Zawadzki
      Lekarz: Stanisław Machowski
      Odnowa biologiczna: Jerzy Somow, Zbigniew Sęktas


      Skład drużyny:
      Bramkarze
      12 Konstiantyn Machnowskij
      1 Marjan Antolovic
      84 Wojciech Skaba
      Obrońcy
      2 Artur Jędrzejczyk
      17 Marcin Komorowski
      4 Dickson Choto
      11 Tomasz Kiełbowicz
      25 Jakub Rzeźniczak
      24 Jakub Wawrzyniak
      15 Inaki Astiz
      23 Srda Kneżevic
      Pomocnicy
      36 Ariel Borysiuk
      27 Alejandro Cabral
      21 Ivica Vrdoljak
      33 Michał Żyro
      32 Miroslav Radović
      31 Maciej Rybus
      20 Sebastian Szałachowski
      8 Maciej Iwański
      9 Manu
      Napastnicy
      19 Takesure Chinyama
      82 Bruno Mezenga


      OSIĄGNIĘCIA:
      Mistrz Polski
      1955, 1956, 1969, 1970, 1993*, 1994, 1995, 2002, 2006

      Puchar Polski
      1955, 1956, 1964, 1966, 1973, 1980, 1981, 1989, 1990, 1994, 1995, 1997, 2008

      Superpuchar Polski
      1989, 1994, 1997

      Puchar Ligi
      2002

      Wicemistrz Polski
      1960, 1968, 1971, 1985, 1986, 1993, 1996, 1997, 2004, 2008

      Finał Pucharu Polski
      1952, 1969, 1972, 1988, 1991, 2004

      Finał Pucharu Ligi
      2000, 2008

      Finał Superpucharu Polski
      1990, 1995, 2006

      Puchar Mistrzów/Liga Mistrzów
      1970 - Półfinał, 1971 - Ćwierćfinał, 1996 - Ćwierćfinał

      Puchar Zdobywców Pucharów
      1965 - Ćwierćfinał, 1982 - Ćwierćfinał, 1991 - Półfinał

      Puchar UEFA
      1969, 1986, 1997 - 1/8 finału

      Puchar Intertoto
      1968 - Zwycięzca, 1974 - Finał, 1977 - Finał

      IKONY:

      KAZIMIERZ DEYNA
      * Data urodzenia:
      * 23.10.1947
      * Data śmierci:
      * 01.09.1989
      * Kariera:
      * do 1966 Włókniarz Starogard Gdański
      * 1966 ŁKS Łódź
      * 1966-78 Legia Warszawa
      * 1978-81 Manchester City
      * 1981-88 San Diego Sockers
      * 1988-89 Tijuana Legends
      * Pierwszy mecz w Legii:
      * 12.08.1966 Ruch Chorzów 1-1 Legia Warszawa
      * Ostatni mecz w Legii:
      * 05.11.1978 Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź
      * W Legii:
      * w latach 1966-78, 390 meczów, 141 bramek
      Lucjan Brychczy
      * Data urodzenia:
      * 13.06.1934
      * Kariera:
      * Pogoń Nowy Bytom
      * 1948-53 ŁTS Łabędy Gliwice
      * 1954 Piast Gliwice
      * 1954-72 Legia Warszawa
      * Pierwszy mecz w Legii:
      * 12.09.1954 Ruch Chorzów 1-0 Legia Warszawa
      * Ostatni mecz w Legii:
      * 12.03.1972 Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa
      * W Legii:
      * w latach 1954-72, 452 mecze, 227 bramek


      Historia:
      Rok założenia klubu- 1916
      Barwy- czerowono-biało-zielone
      Debiut w 1 lidze- 3 Kwiecień 1927 Legia-Warszawianka 0-0
      Ilośc sezonów w 1 lidze -71
      Najwięcej meczów w barwach klubu Lucjan Brychczy 452
      Najwięcej goli w barwach klubu Lucjan Brychczy 227

      Hymn: Mistrzem Polski jest Legia
      Legia najlepsza jest
      Legia to jest potęga
      Legia CWKS la la la la la la TO MY


      TO NASZA PASJA, KTÓRA NIE MA KOŃCA SIŁA MIŁOŚCI NISZCZY SIŁE PIENIĄDZA





      PRZYJACIELE:

      POGOŃ SZCZECIN
      ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
      OLIMPIA ELBLĄG
      DEN HAAG
      JUVENTUS TURYN


      ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

      MAM NADZIEJE ZE SIE PODOBA TEMAT ^^

      zapraszam rowniez do odwiedzania strony legia.tv/


      ZA NASZE MIASTO I ZA TE BARWY ODDAMY CAŁE ŻYCIE SWE ŻWYCIĘŻAJ DLA NAS MY ZWYCIĘŻAMY LEGIO WARSZAWA KOCHAM CIĘ


      LEGIA TO MY
      Menelinho

      Post był edytowany 15 razy, ostatnio przez Kar(L)ik ().

    • dobrze że założyłeś temat, ładnie to teraz wygląda i wiele się można o klubie dowiedziec dla zainteresowanych

      a teraz o Legii
      porażka z Groclinem i zwycięstwo nad Wisłą dośc szczęśliwe
      moim zdaniem nie mamy większych szans na Puchar Uefa ( faza grupowa)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez krzychu007 ().

    • ja mam nadzieję że w końcu zarząd kasy nie poskąpi i kupią Lewandowskiego nawet tego Mięciela , Iwańskiego bo Garguła to raczej w wiśle zagra niż dojdzie do nas , Astiz musi zostac i Roger ale on odejdzie pewnie i będzie nie zle



      edit ten obrazek za duży :/

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez krzychu007 ().

    • W końcu!:D Nie miałem gdzie ponapinać się po meczu finału pp i finału pe. Ale teraz wszystko wróci do normy;) Czytał ktoś dzisiejszy wywiad z Leszkiem M.?
      Jeśli ktoś ma dobry humor, to odradzam czytanie;)

      PS. Najlepszy cytat:
      "Jeżeli komuś nie odpowiada Legia silna, rozwijająca się, dobrze zarządzana, grająca w Europie, to co on właściwie robi na stadionie przy Łazienkowskiej?"

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Belit ().

    • [/QUOTE]
      Belit napisał(a)
      Czytał ktoś dzisiejszy wywiad z Leszkiem M.?
      Jeśli ktoś ma dobry humor, to odradzam czytanie;)

      PS. Najlepszy cytat:
      "Jeżeli komuś nie odpowiada Legia silna, rozwijająca się, dobrze zarządzana, grająca w Europie, to co on właściwie robi na stadionie przy Łazienkowskiej?"


      nic nowego nie powiedział. Pokłamał, stwierdził. ze piłkarze grali niejako na wyjeździe, a o dopingu na meczach wyjazdowych nie wspomniał, bo przecież było by to samobójem. ITI gada co chce, opłacają ten szmatławiec zwany GW i mają rozgłos, ludzie wierzą że Legia = kibole, a ITI ich zwalcza. Czemu w 40 milionowym kraju nie ma jednego dziennikarza, który napisał by jak jest naprawde? boli mnie to bardzo, ale chuliganów ludzie kupują, nikt by nie chciał czytać o wspaniałej atmosferze stworzonej przez kibiców itd. bo to nikogo nie interesuje. Szkoda w ogole rozwodzić się na ten temat wiecej. dopóki będzie Miklas, a Walter będzie chciał wymienić publiczność będzie tak jak jest teraz.

      co do transferow to chyba najwiekszym oslabieniem ma byc odejscie Urban do Osasuny :/


      Mam trzyletni kontrakt z Legią. Tylko to się liczy - mówi szkoleniowiec warszawskiej drużyny.
      - Jeżeli mówi się o mnie w kontekście Osasuny, to jest to bardzo miłe. Ale ja już przyzwyczaiłem się, że w gazetach pisze się różne rzeczy. A to Roger odchodzi z Legii, a to kupujemy tego czy tamtego. Nie dostałem żadnej propozycji i nie chcę nawet się zastanawiać, co by było, gdybym taką dostał. Jestem bardzo zadowolony z pracy w Legii, mam tu jeszcze trzyletnią umowę.


      Dla mnie nie ważne kogo kupią, ważne zeby był wzmocnieniem, ale Trzeciak napewno coś mądrego wymyśli. Wierze w jego talent. Najlepiej to jakby nikogo nie kupować, bo nie ma szału transferowego. Takim składem II miejsce zajeliśmy, zdobyliśmy PP finał PE, a Urban będzie sięgał najwyżej do Młodych Wilków. Z tak śmiesznym zarządem możemy się spodziewać wszystkiego, szczegolnie rzeczy, których nie możemy sobie wyobrazić.
    • Rasialdinho dziecko drogie powiec mi jak przecietny czlowiek ktory nie kibicuje Legii ma uwierzyc w to co mowisz gdy dopingu u was nie ma na Legii bo bunt a do tego pojawiaja sie co jakis czas takie sytuacje jak finał pucharu polski? :quasi: No niby jak? :E Kazdy dobrze wie ze to nie pierwszy raz ;) Mowiliscie ze WIlno sie nie powtorzy. I co? Tyle jest warte wasze słowo :lol:

      ps. Kogo byscie nie sciagneli Europy nie podbijecie a w lidze podium i tak bedzie :]
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Rassija ().

    • Rassija - Ja wiem, że Ty bardzo byś chciał, żeby Legia kibicowsko była taką Dyskobolią (bez urazy dla Grodziszczan). Chciałbyś, żeby Mariusz W., Leszek M., oraz Stefan D. wyplenili prawdziwych kibiców z trybun? Jeśli tak, to życzę Ci, żeby Lech miał podobny zarząd jaki jest teraz w Legii... Wtedy się przekonasz dlaczego u nas nie ma dopingu, dlaczego po prostu jest jak jest...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Belit ().

    • Rassija napisał(a)
      Mowiliscie ze WIlno sie nie powtorzy. I co? Tyle jest warte wasze słowo :lol:


      a powtórzyło się? z LEgii rzucili race, Wisła wybiegła potem Legia, SKLW zaczeło cofać i można było grać po 3 min.
    • Rassija napisał(a)
      Mowiliscie ze WIlno sie nie powtorzy. I co? Tyle jest warte wasze słowo :lol:

      wy nawet z takim Wilnem nie gracie , a co to Wilno było?? co tu się takiego złego stało ?? stadion cały , ludzie też ,mecz dokończony , najwięcej zamieszania zrobili ochroniarze a po 2 wisła tak samo jest winna jak Legia więc schowaj się do lasu
    • "
      Dlaczego ja wszędzie muszę się wstydzic warszawy? Brzydkie, byle jak zbudowane miasto, śmieszny k(L)ub piłkarski ze stadionem pojemnym na 10000 miejsc, klub który przegrywa z największymi cieniasami w Europie i robi z siebie pośmiewisko. Nie chcę stolicy w tej mazowieckiej, nadwiślańskiej, prerośniętej wiosce!!! "


      wypowiedz pewnego pana z onet.pl


      Szczerze nic dodac nic ujac !

      u53 top 7 flota top 1 off
    • I LoVe MiLkA ^^ napisał(a)
      "
      Dlaczego ja wszędzie muszę się wstydzic warszawy? Brzydkie, byle jak zbudowane miasto, śmieszny k(L)ub piłkarski ze stadionem pojemnym na 10000 miejsc, klub który przegrywa z największymi cieniasami w Europie i robi z siebie pośmiewisko. Nie chcę stolicy w tej mazowieckiej, nadwiślańskiej, prerośniętej wiosce!!! "


      wypowiedz pewnego pana z onet.pl


      Szczerze nic dodac nic ujac !


      szczerze kazdy moze przytoczyc wypowiedz kazdego na temat kazdego miasta
      lepiej zajmij sie swoim lks ktory sie sypie i niedlugo nie bedzie mial kto grac.!@!

      stadion ma narazie 13,5k pojemnosci
      zreszta zaden Warszawiak nie napisze warszawa tylko Warszawa

      widze ze brakowalo tematu o Legii teraz kazdy moze sie tu ponapinac i byc happy z tego powodu
      Menelinho

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kar(L)ik ().

    • Kar(L)ik napisał(a)
      I LoVe MiLkA ^^ napisał(a)
      "
      Dlaczego ja wszędzie muszę się wstydzic warszawy? Brzydkie, byle jak zbudowane miasto, śmieszny k(L)ub piłkarski ze stadionem pojemnym na 10000 miejsc, klub który przegrywa z największymi cieniasami w Europie i robi z siebie pośmiewisko. Nie chcę stolicy w tej mazowieckiej, nadwiślańskiej, prerośniętej wiosce!!! "


      wypowiedz pewnego pana z onet.pl


      Szczerze nic dodac nic ujac !


      szczerze kazdy moze przytoczyc wypowiedz kazdego na temat kazdego miasta
      lepiej zajmij sie swoim lks ktory sie sypie i niedlugo nie bedzie mial kto grac.!@!

      stadion ma narazie 13,5k pojemnosci
      zreszta zaden Warszawiak nie napisze w
      arszawa tylko Warszawa

      widze ze brakowalo tematu o Legii teraz kazdy moze sie tu ponapinac i byc happy z tego powodu



      Tak będe się napinał ;] bo to jest sama prawda, zawsze przez kibców Legii cała Polska się wstydzi ...

      a co do ŁKS :) nie mart się nie sypie się aż tak jak wasze koleżanki i nie którzy koledzy :lol:

      u53 top 7 flota top 1 off

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez I LoVe MiLkA ^^ ().

    • tak tak tak mysl tak dalej. tak prawda ze napinka to dla was cel zycia. Jestesmy najlepsi dla tego kazdy o nas mowi,pisze pomimo przeciwnosci jestesmy zawsze na wyjazdach mimo zakazow wlaczymy z wrogiem ktorego nie da sie pokonac, wrog ten ma media w garsci i nas oczernia ale MY i tak bylismy jestesmy najlepsi w Polsce a wy czym mozecie sie pochwalic??
      Menelinho
    • Jeśli kążdy kbic jest takim dzieckiem jak wy tutaj to szczerze wolalbym za kibicow tych z Dyskbolii chociaz jest ich 2K. Oni sa przynajmniej prawdziwi i potrafia sie zachowac i wiedza czego robic sie nie powinno ;) Napinanie sie? To wy ciagle sie napinacie ja tylko pisze suche fakty za ktore wam wstyd i do ktorych sie nie przyznajecie albo owijacie w zart ;)

      ps. CIekaw jestem czy Procedera zglosil ktos z Legii, ale za takie teksty powinien dostac jednak bana :] Ciekaw jestem kim on jest ze jest taki pewny siebie...

      ps2. i kto tu sie karliczku napina? kto pisze obrazliwie nazwe klubu? kibic legiuni? No tak tylko tyle potraficie ;) Zobacyzmy co legiunia i jej kibice w uefa pokaza jak beda dostawac znow 2-0 z jakims podrzednym klubikiem ;)
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Rassija ().

    • Wątek uprzątnąłem tylko troszkę, ale apeluje, by skończyć ze wzajemnym antagonizmem i wziąć się do poważnej rozmowy.

      Na chwile obecną upomnienie zarobili:
      - I Love Milka - za trolling
      - Proceder - za obrazę.

      Może trochę kultury, hmm?
    • DangerMan napisał(a)
      Z kim gramy następny mecz??


      hoho z Barceloną czy jakoś tak. Najpierw na serio się zainteresuj klubem, a potem pisz coś na forum.

      Karlik posty Rassiji czyta się z dystansem. Uwielbia prowokować i pisać głupie posty szczególnie na tematy o których nie ma pojecia. Zmiażdzył mnie post, w którym był cytowany jakiś pokemon z onetu. Pomyśleć, że temat ma 28h, a już ma praktycznie najwiecej postów z nowo założonych. Ale nikt tu się nie napina.
    • Warszawa i tak wie swoje i tak. a Wilno co to było? proszę was bądźmy poważni. paru zaczęło no i przyłączyła sie reszta... a wy winę chcecie zrzucić na ochroniarzy. Był chociaż ktoś z was tam że wie wszystko na 100%?

      Tak wiem zaraz będę wyzywany od śmieci itd. Ale panowie albo poważna rozmowa i konstruktywne argumenty bo inaczej to niema sensu a zdania o Legi nikt nie zmieni...
    • ^^LoTuS^^ napisał(a)
      a Wilno co to było?


      A Grunwald ? a Racławice ?
      ciągle to Wilno i Wilno, błędu który wtedy popełniliśmy nie naprawimy i nie ma co do tego wracać...

      Przyjaciół miej blisko, a wrogów jeszcze bliżej
      PRZESZŁOŚĆ
      UNI 21 - TOP450
      UNI32 - TOP250
      UNI 23.org - TOP100
    • ^^LoTuS^^ napisał(a)
      Tylko jeszcze musielibyście się do niego po prostu przyznać z honorem a nie tak jak nie którzy sie wypierają...


      Przyznac to sie z tego co pamietam przyznal prawdziwy i chyba jedyny Legionista chodzacy na stadion z calej tej paczki - Bemek :] Reszta to dzieci ktore na stadion bywaja od swieta ;) Dowodem byly chociazby ich obecnosci na forum w czasie meczy ligowych :D


      pisać głupie posty


      Jakis post prosze mi przytocz i zaargumentuj dlaczego jest głupi. :) Co w nim nie tak i jak powinno byc. Czekam ;) Pamietaj o argumencie, solidnym argumencie jesli zechcesz odpisac :]


      pokemon z onetu




      Pomyśleć, że temat ma 28h, a już ma praktycznie najwiecej postów


      I co z tego? :D To nie jest argument ;) Argumentacja to rzecz najwazniejsza gdy sie kogos/cos ocenia wiec czekam na konstruktywna wypowiedz =)
      Pokemon bo Ty masz inne poglady? :D I kto tu jest pokemon? :> Moze jakis argument dlaczego pokemon?

      ps. Odpowiecie Legioniście DangerMan kiedy nastepny mecz czy nie da rady? :> Macie juz jakies zaplanowane sparingi? Przeciez kochacie calym sercem klub wiec wszystko wiecie jako 1... Ja tez chetnie bym sie dowiedzial =)



      ps. Belit buahaha :D Screena sobie zrobilem :D swietny jestes :D
      Proceder jak zawsze szwankuje u Ciebie czytanie ze zrozumieniem ;) Zrob cos z tym bo przez gimnazjum sie nie przebijesz =)
      Nie wiesz czemu sie Legii to wypomina? No to masz problem i brakuje Ci umiejetnosci myslenia w przyszlosc. (wiem, wiem to tez trudne zdanie wiec nie bede zly jak poraz kolejny nie zrozumiesz)


      Bym zapomnial :D Czekam nadal na konstruktywne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania ;) Na odpowiedzi zgodne z regulaminem tego dzialu oczywiscie ^^
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Rassija ().

    • Rassija napisał(a)


      Przyznac to sie z tego co pamietam przyznal prawdziwy i chyba jedyny Legionista chodzacy na stadion z calej tej paczki - Bemek :] Reszta to dzieci ktore na stadion bywaja od swieta ;) Dowodem byly chociazby ich obecnosci na forum w czasie meczy ligowych :D




      Masz z tym jakis problem? ja osobiscie w dni kiedy sa mecze nie ma mnie w miescie niektórzy maja dziewczyny sam mam kumpli ktorzy przez dziewczyny nie moga na mecze chodzic inni maja inne sprawy przez ktore nie moga chodzic na mecze ciesz sie z tego ze Ty mozesz chodzic ^^ tak wiec jak nie znasz sie tutaj wypowiadajacych to sie nie czepiaj ^^

      Co do Wilna to chyba juz wszystko zostalo powiedziane Legionisci zrobili rozrube i tyle inne kluby tez robia rozrube/robily i jakos im sie tego nie wypomina zabardzo tylko Legii ^^
    • Rassija napisał(a)
      Przyznac to sie z tego co pamietam przyznal prawdziwy i chyba jedyny Legionista chodzacy na stadion z calej tej paczki - Bemek :] Reszta to dzieci ktore na stadion bywaja od swieta ;)


      To jesteś w błędzie ;)

      Przyjaciół miej blisko, a wrogów jeszcze bliżej
      PRZESZŁOŚĆ
      UNI 21 - TOP450
      UNI32 - TOP250
      UNI 23.org - TOP100
    • Ahh.. Jak mi tej napinki brakowało. Internetowa armia NetHoolsów (Rassija i I LoVe MiLkA ^^) w końcu zaczęła działać:) Rassija - Uważasz, że nie jesteśmy prawdziwymi kibicami? U nas cały czas rzuca się nam kłody pod nogi, na każdym kroku jesteśmy oczerniani, mimo to na każdym ligowym meczu jest nas 10k. Ciekaw jestem ilu Was by było gdybyście mieli 3 letni zakaz wyjazdowy (jeszcze 2 lata do końca:D), posranego prezesa i właściciela co o piłce słyszał tylko w TV?

      PS. Rassija, to źle wiesz. Na stadion chodzi duża część ludzi z tego forum. Zresztą.. Sam się Go spytaj:)
      PS2. Ty nie kochasz swojego klubu. Ty po prostu kochasz nienawidzieć nas;)
      PS3. Wolę przegrać z Vetrą Wilno niż z Terekiem Grozny..

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Belit ().