TS Wisła Kraków.

    • A co tam Walter. Czytałem wywiad z Cupiałem, on od dziecka kibicuje Wiśle, powiedział że jak miałby się wycofać to na pewno nie zostawi Wisły bez żadnych środków finansowych. Poza tym, tak jak mówił, nie zamierza w najbliższym czasie zaprzestać inwestowania w Wisłę.
    • z tego co się orientuje to o tym wycofaniu sponsorów z klubów nie mówił Walter tylko Drzymała wycofać podobno się mają: Cupiał, Rutkowski i inni Cupiał za bardzo zżył się z tym klubem to nie jest pierwszy lepszy właściciel klubu który rozsprzedaje piłkarzy a później wycofuje się z klubu (Antoni Ptak ;)) a Drzymała tak mówi bo nigdzie go nie chcą koleś poniósł porażkę ;) a transfery to nie tylko Cupiała i Bednarza działka ale kandydatów do gry w Wiśle musi zaakceptować Rada Nadzorcza klubu po co Wisła ma sobie przeciążać budżet drewniakami? jeśli transferować to tylko zagranicznych piłkarzy albo tych nie wypalonych z naszej ligi ;)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Gun Jack ().

    • Ja czytalem w gazecie sportowej wywiad z Walterem i to on mowil ;) Byc moze cytowal ale to wszystko jedno bo cala reszta ktora napisales sie zgadza.

      Jaki z tego moral? Maja wycofac sie CI, ktorzy inwestuja w czolowe polskie kluby... Tak jak teraz nasza liga jest prawie amatorska, tak za chwile bedzie juz w calosci amatorska (mysle tu o pucharach europejskich) x_x
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • Cupiał chce odzyskać jak najwięcej kasy - właśnie mi o to Rassija chodzi. Czyli jak najwięcej zarobić teraz.

      Prawda jest taka że trzeba mieć dobry system, dobrych ludzi i sporo kasy. Wtedy można mówić o piłce nożnej na porządnym poziomie. My mamy system skopany (zaczynając od szkolenia młodzieży, aż po PZPN), ludzi dobrych wyparli ludzie sprzedający mecze itp. chcący się tylko nachapać na machlojkach a kasy nie tylko mamy mało, ale kasa chce się też wycofać.

      Wisła jest na tym morzu zguby jednym z ostatnich bastionów nadziei który powoli się wali (lata upokarzających porażek w pucharach, od złotych czasów Kasperczaka następuje coraz głębsza zapaść).

      Jeśli idzie o polską piłkę a Wisłę razem z nią to iść tylko i się powiesić :-/
    • Właściciel Wisły Kraków Bogusław Cupiał podjął decyzję o zwolnieniu dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Zmiana na tym stanowisku nastąpi dopiero po znalezieniu następcy Bednarza - pisze "Przegląd Sportowy". Ofertę wstępnie zaakceptował Grzegorz Mielcarski, który w zespole Białej Gwiazdy już pracował. Ale stawia również swoje warunki.

      Jacek Bednarz na stanowisku dyrektora sportowego Wisły pracuje od ponad roku. Letnie okno transferowe ma okazać się dla niego ostatnie. Wskazywać na to mają słowa Bednarza, gdy dwa tygodnie temu kontaktowali się z nim menedżerowie, polecając swoich zawodników: - Przepraszam, ale ja już jestem skreślony. Nie mam żadnej mocy sprawczej. Moje dni są policzone, więc nie mogę pomóc - słyszeli podobno od niego .

      Dyrektor sportowy w tym oknie transferowym nie może się popisać spektakularnymi osiągnięciami. Ściągnął jedynie za darmo Słowaka Petera Singlara. I na tym koniec. Dlatego dochodziło do wielu spięć z trenerem Maciejem Skorżą. Głośne i ostre rozmowy w gabinetach przeniosły się potem na forum publiczne. Szkoleniowiec na konferencjach prasowych starał się grzecznie, ale coraz bardziej zdecydowanie wywierać presję na Bednarza. Ten dzień później uciął spekulacje o głośnych transferach.



      Ktoś tu w tym temacie napisał, że Bednarz jest dobrym dyrektorem sportowym i podejmuje słuszne decyzje. Bzdura. Wstaje tak wcześnie rano a tu taka dobra informacja, Bednarz wylatuje :D Jeszcze tylko awansik i nic nie popsuje mi dzisiaj humoru :D
    • I bardzo dobra decyzja. Nigdy za nim nie przepadałem.

      Dziś najważniejszy mecz sezonu. Oby go wygrali bo tak to nie będzie żadnych transferów ;/ Wybiera się ktoś na mecz ?
    • I też sie z tego ciesze bo kto to widzial zeby Mistrz Polski zatrudnial jedynie zawodnikow ktorzy sa dostepni z wolnego transferu bez kwoty odstepnego nie wspominajac nie raz o ich wieku (30-35lat)

      Dzisiaj Wisła może zapewnić sobie awans do 3 Rudny LM a tam pewnie przegra z Barca ale trafi do UEFA gdzie sadze ze bylaby wstanie przy dobrych ukladach gdzies zajsc a no i moze sporo zarobic na awansie

      Ale trzeba tez zauwazyc sytuacje polskiej pilki
      Jesli w tym sezonie zadna Polska druzyna nie awansuje gdzies wyzej w europejskich rozgrywkach czekaja nas kolejne spadki w europejskim rankingu i moze sie okazac ze za rok bd mieli jeszcze mniej druzyn w pucharach... :/
    • Play4Fun napisał(a)
      I też sie z tego ciesze bo kto to widzial zeby Mistrz Polski zatrudnial jedynie zawodnikow ktorzy sa dostepni z wolnego transferu bez kwoty odstepnego nie wspominajac nie raz o ich wieku (30-35lat)

      Dzisiaj Wisła może zapewnić sobie awans do 3 Rudny LM a tam pewnie przegra z Barca ale trafi do UEFA gdzie sadze ze bylaby wstanie przy dobrych ukladach gdzies zajsc a no i moze sporo zarobic na awansie

      Ale trzeba tez zauwazyc sytuacje polskiej pilki
      Jesli w tym sezonie zadna Polska druzyna nie awansuje gdzies wyzej w europejskich rozgrywkach czekaja nas kolejne spadki w europejskim rankingu i moze sie okazac ze za rok bd mieli jeszcze mniej druzyn w pucharach... :/


      W pucharach będzie tyle samo, ale jest możliwość że mistrz będzie grał od pierwszej rundy kwalifikacji ligi mistrzów. A co do transferów to pewnie nic się nie zmieni, bo to nie od Bednarza zależało ile może wydać tylko od Cupiała. A on pewnie nic nie da, albo da tylko że mało ;)
    • No niestety Cupiał jest skąpy i taka jest prawda

      Bardzo żałuje tego że nie udało się Wisły kupić Kicie no ale jak szanowny Pan Cupiał zażądał za nią tyle co za średni klub francuskiej ligi no to nie dziwię się Kicie że kupił FC Nantes chyba
    • Q pokrzepieniu serc, przed starciem, mam nadzieję że Wisła podoła (kac po takiej porażce jest wysoko nieprzyjemny)

      Tekst znaleziony w komentarzach na realmadrid.pl który zamieścił momo18 (nie wiem kto jest autorem):

      Siedzi Valdes w swoim domu, pije piwo pokryjomu,

      Oj jak dowie się Guardiola marna będzie jego dola,

      W ręce pilot, w drugiej Volt, w telewizji Eurosport,

      W nerwach czeka co się stanie, już za chwilę losowanie,

      Strasznie spocił się chłopina, losowanie się zaczyna,

      Już za chwilę się przekona z kim ma zagrać Barcelona,

      Wie już wszystko, wpada w szok, no to zmarnowany rok!

      Już nadzieja wszelka prysła, przecież to krakowska Wisła,

      No a może cud się stanie i powtórzą losowanie?

      Jeśli tak to tej niedzieli pojadę do Composteli,

      Cudu nie ma, trzeba grać, O żesz kurna jego mać!

      Coś wymyślę do cholery, może pójdę na L-4?

      Siedzi, myśli: O mój Boże przecież tam gra Paweł Brożek!

      Jezus Maria, koniec świata, przecież on ma jeszcze brata,

      Tam gra chyba też Cantoro, mieć kłopotów będę sporo,

      Jego słynna lewa noga, toż to czysty dar od Boga,

      Ronaldinho zwiał, ma chłop spokój, tam Baszczyński gra na boku,

      Gość wymiata, wiem co mówię bo widziałem na You Tube'ie,

      Dawidowski i Niedzielan tych się boję jak cholera,

      Obaj świetni, sami wiecie, też czytacie na Onecie,

      A jak Misiek wpadnie z nożem? Będzie ze mną jeszcze gorzej,

      Jak zobaczę jego dres wpadnę w jeszcze większy stres,

      Koniec Volta, teraz Lech, może coś poradzi Ceh,

      Może facet się zlituje i mnie kaskiem poratuje,

      Liczę na jego solidarność, on w końcu do Czech to ma za darmo,

      I choć Zieńczuk ma czerwoną pewnie zagra z Barceloną

      Muszę sprawdzić w polskiej prasie albo spytam go na Naszej Klasie?

      To nie koniec męki mej, w Wiśle zagra słynny Nei,

      Może jednak cud się zdarzy i nie puszczą go Bułgarzy,

      Co dzień modlę się i marzę by potknęli się na Beitarze

      No a w środę w chwili trwogi wstąpię też do synagogi,

      I jak trzeba, a niech stracę 10 euro dam na tacę,

      Pieniądz tutaj nie gra roli, nie chcę wrócić z workiem goli,

      A jak wrócę to nie szkodzi, może pracę znajdę w Łodzi

      Dziś już tego jestem pewien, zawsze chciałem grać w Widzewie,

      Sprząta Valdes swe mieszkanie, wciąż przeżywa losowanie,

      Myje okna, dywan trzepie i wygląda nie najlepiej,

      Nagle pobladł, co się stało? Czy coś mu się przypomniało?

      Tak, przypomniał właśnie sobie, że i Cleber gra w Krakowie,

      Jego mocne uderzenie Victor widział w TVN-ie,

      Jakież bomby on posyła, skąd u niego taka siła?

      A co gorsza obok niego mają Arka Głowackiego,

      I nie warto żyć iluzją, że chłop zmaga się z kontuzją,

      Zresztą czy to korzyść taka, może strzeliłby swojaka?

      Sam pamiętam gol jak trza, Polska - Anglia 1:2,

      A na lewej Junior Diaz, po hiszpańsku krzyczy `wyjazd',

      I choć krzyczy, to nic z tego, bo Hleb nie zna hiszpańskiego,

      W środku Sobolewski Radek, to szczególny jest przypadek,

      On prorokiem jest na pewno, bo odmówił gry na Euro,

      Wynik znał już w zeszłym roku, no i z kadrą dał `se' spokój,

      Cała w tym nadzieja taka, że już nie ma Matusiaka,

      Wielki piłkarz, Radomatu, znany jest całemu światu,

      Łowca bramek, to się wie, w zeszłym roku strzelił dwie,

      Myśli Valdes o zły losie, ja ten mecz to mam już w nosie,

      Kryć nie będę, mówię szczerze, ja w ten awans to nie wierzę,

      Po co przegrać pięć do zera, lepiej oddać walkowera,

      Co to za przyjemność dziatki wciąż wyciągać piłkę z siatki,

      Muszę spytać się Guardioli, może nie grać mi pozwoli.

      Dzwoni Valdes do Messiego by opinię poznać jego,

      Leo jednak nie odbiera, No to dzwoni to trenera

      A niech dowie się Guardiola, że kolegę Messi olał,

      Ten mu mówi z żalem w głosie: Messi zagrał nam na nosie,

      Zapodziała się chłopina, ponoć siedzi sobie w Chinach,

      Zamiast teraz być tu z nami woli pograć z Chińczykami,

      Woli mur podziwiać chiński niż powalczyć z Łobodzińskim,

      Jednak to jest lepszy cwaniak, szybko wyczuł bezsens grania,

      Sytuację pojął w mig, że nie dla nas Champions League,

      Siedzi Valdes załamany, obok leżą dwa dywany,

      Myśli sobie bez Messiego w Polsce szukać nie ma czego,

      Wtem podjeżdża niezła fura, z niej wysiada Lilian Thuram,

      W nie najlepszym on jest stanie, też oglądał losowanie,

      Prawdą jest niestety gorzka, on się bardzo boi Brożka,

      I jest jeszcze sprawa taka, że się boi też Jirsaka,

      Mówi Lilian do Victora: Na mnie chyba przyszła pora,

      Z Wisłą nie gram za cholerę, wolę skończyć już karierę,

      Wolę żyć już na zasiłku niż od Wisły wziąć po tyłku,

      Mecz obstawię ja u buka a niech martwi się Gianluca,

      Catennacio zna jak nikt, grać tak z Wisłą to nie wstyd,

      Dzwoni Valdes do Gianluci, ma w słuchawce dziwne huki,

      Ten jak zwykle nie odbiera, Valdes wściekły jak cholera

      Łatwiej szóstkę trafić z lotto niż połączyć się z Zambrottą,

      Pewnie jego Ericssona znowu pożyczyła żona,

      Albo też już zna wyniki i rozmawiać nie chce z nikim,

      O naturo ty złośliwa z nim dziś nie pogadam chyba,

      Może jednak będzie trzeba o mecz spytać Olka Hleba,

      Może chociaż on odpowie czy jest warto grać w Krakowie?

      I tak dzwoni do każdego, wreszcie trafia na Xaviego,

      Jestem pewien myśli sobie on pomoże nam w Krakowie,

      Euromistrzem w lipcu został, to zadaniu pewnie sprosta,

      Xavi jednak jednym zdaniem tak skwitował losowanie,

      Z Wisłą dajmy sobie spokój, spróbujemy w przyszły roku.
    • Szacuneczek,tekst wymiata :]

      A tu taki mały news :)

      Brazylijczyk Nei będzie dziś Krakowie i podpisze z Wisłą kontrakt - donoszą bułgarskie serwisy internetowe. Napastnik ma pojawić się na meczu z Beitarem.

      Nei przystał według bułgarskich mediów na warunki proponowane przez Wisłę. Tym samym Brazylijczyk zrezygnował z warunków, które początkowo przedstawił klubowi z Reymonta jego menedżer. Ma to być ze strony zawodnika ruch, który pokazuje, że bardzo zależy mu na transferze do Wisły i walce o Ligę Mistrzów.

      Jednocześnie media w Bułgarii zauważają, że jeśli Wisła przejdzie Beitar to zagra z wielką Barceloną. Dla Brazylijczyka nie jest to problemem, gdyż nawet wtedy istnieje jeszcze szansa na pokazanie się w Pucharze UEFA.

      - Wczoraj Nei pożegnał się z kolegami CSKA, którym życzył obrony mistrzowskiego tytułu. Dzisiaj Brazylijczyk pojawi się na meczu Wisły Kraków z Beitarem Jerozolima - pisze sportal.bg.



      I jeszcze dzisiaj wp.pl pisała że zwolniono Bednarza a jego miejsce zajmie Mielcarski :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Skawua Resurrection ().

    • jak narazie Wisła wygrywa 2:o i jest git :P


      a nawet jak odpadnie z Barcą, co jest prawie pewne, to chłopaki i tak się będą cieszyć - będą w UEFA, za sam MECZ z barcą niezależnie od wyniku przewiduję się że Wisła zarobi 4-5 mln euro więc... jst o co walczyć z Beitarem ;P
      You shoot me in a dream, you better wake up and apologize.

    • 4-5 mln, tyle że złotych :P z tego co ja czytałem.

      No i cóż jest 3:0 niby wszystko się może zdarzyć (po szaleńczym tempie wiślacy mogą oklapnąć czy cuś) ale raczej damy radę.
    • Baardzo pozytywne zaskoczenie.

      Diaz troche przypomina z twarzy Ronaldinho, ale gral bardzo fajnie i do tego wykonczyl ciekawe podanie Łobo ^^ Tak jak napisal Bemek punkty do UEFA sa kolejne a WIsla ma wielke szanse na faze grupowa (jakiegokolwiek pucharu :P ). Po tych 2 meczach z Beitarem zaczynam wierzyc ze ten zespol mimo brakow kadrowych jest w stanie powalczyc o cos w pucharach ;) Powoli, ale zaczynam wierzyc :P Boguski swietny ^^ Sprzedajcie go do Poznania :XP:
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • no i jest awans :) Wisła pokazała się z naprawdę świetnej strony tak krytykowany Cantoro strzelił gola Łobo zaliczył świętną asystę ;) a co do zwolnienia Bednarza to "Przegląd Sportowy" znowu miesza ile może szukają wymyślonych informacji żeby podgrzać atmosfere w Wiśle ;)
    • pięknie:) fantastyczna gra od pierwszych minut i ładne bramki:) Szczególnie przypadł mi do gustu wolny w wykoaniu Mauro Cantoro i oczywiście ta piękna asysta przy bodajże 4 bramce:P

      Jakby to Szpaku okreśił: "cacuszko" :)
    • Należy pogratulować Wiślakom fantastycznej gry przeciw Beitarowi wyniak 5-0 sam mowi za siebie. Teraz Wisłę czeka arcytrudna przeprawa z Barcelona... Najważniejsze jest to, iż Wisła zgara conajmniej w pucharze UEFA.
    • Gdy się chce to można wszystko. Oby piłkarze Wisły pokazali taki sam a nawet lepszy futbol w dwumeczu z Barceloną, wtedy może być dobrze. Ogólnie Wisła to najlepszy klub w naszym kraju od kilku lat, tylko na LM ma za mało wzmocnień, ale wszystko jest możliwe.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Rozpruwacz1987 ().

    • Jak widzimy zarząd dobrze robi że nie zgadza się na zamianę miejsca rewanżu. Wisła u siebie rozgromiła Beitar, nasi przeciwnicy wyglądali jak dzieci we mgle, a nawet gdy coś im szło to dostawali kolejną bramkę i znowu musieli się zbierać. Tak jak w pierwszym meczu super grał Boguski, budzi we mnie mnóstwo skojarzeń z Błaszczykowskim. Ktoś kiedyś pisał w plebiscycie na najlepszego piłkarza ligi że Brożek marnuje mnóstwo sytuacji. Po tym co widziałem w obu meczach to wydaje mi się że tak bynajmniej nie jest. Robił takie zamieszanie w szeregach obronnych Beitaru, gole też strzelał, ogólnie zrobił to co do niego należało. Brawa też dla Łobodzińskiego po powrocie z kontuzji, Diaza za zaskakująco dobrą grę, a reszta piłkarzy zagrała po prostu na takim poziomie na jaki ich bez większego problemu stać, kiedy trzeba.
    • No no nawet ładny meczyk :D(tyko nie ma co sie podniecac to byl tylko zdobywca p.kraju i mistrzostwa kraju izraela jesli chcemy do LM awansowac to dla nas powinien byc spacerek z takimi zespołami) tylko cos sie za bardzo Boguskim podniecacie samolub w 1 meczy mogl podac do kogos z Wisly i by byla bramka raczej w 2 meczu cos za bardzo kiwał ale mniejsza z tym teraz zobaczymy ile Wisla jest warta w meczu z Barca ;o
    • no mecz był dobry, ale szczerze powiedziawszy znowu aż taki zachwycający nie był ;)
      dobrze taktycznie to rozegrali, ale siłowo to pod koniec już coponiektórzy padli...

      zobaczymy i ocenimy realną siłę i wartość zespołu w meczu z Barceloną. bardzo bym chciał by polski klub w końcu zagrał w tej lidze mistrzów. no ale jeśli nie - to Wisła ma szanse z taką grą pokazać się w UEFA..
      pożyjemy zobaczymy ;)