TS Wisła Kraków.

    • Black Grucha napisał(a):

      *ThoR* napisał(a):

      @L3szczyk: Mieliśmy jechać do Lubina, bo tam jest najbliższy stadion, który spełnia wymogi.


      lol
      człowieku z Lubina do Krakowa jest ponad 300km ;p
      chciałeś chyba powiedzieć że to jeden z niewielu stadionów gdzie was przyjmą :)
      bo np do Kielc macie dosyć blisko, jest tam świetny choć niewielki stadion - ale tam jesteście niemile widziani :P


      lol
      człowieku jak nie jesteś w temacie to nie zaprzeczaj ;p
      jako dowód poniższy cytat :)

      W praktyce oznacza to, że Wisła swego rywala w 4. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej podejmie na stadionie w... Lubinie. Niestety, wymogi UEFA w tym etapie rozgrywek są już dość mocno zaostrzone. Do 3. rundy można występować na obiekcie kategorii drugiej, z kolei w 4. rundzie stadion musi mieć kategorię trzecią. Stadiony tego typu muszą mieć zapewnione m.in. minimum 750 miejsc VIP-owskich (w tym 200 dla przyjezdnych), przestrzeń pracy dla mediów o wielkości 150 m2, podesty dla kamer o wielkości 10 m2, minimum 25 stanowisk dla komentatorów radiowych i telewizyjnych czy sala konferencyjna na minimum 75 miejsc siedzących. Takich warunków nie spełnia ani stadion Hutnika, ani ten w Sosnowcu, ani żaden w promieniu 200 kilometrów.

      (więcej info - wislakrakow.com)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez *ThoR* ().

    • Amazon850 napisał(a):

      ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,ti…d,12565505,wiadomosc.html

      i chyba koniec gwiazdorowania się zapowiada


      Podobno Manuel Jimenez złożył swoja aplikację i jest to równie ciekawa opcja jak i powrót Dana Petrescu.Jest jeszcze Argentyńczyk Diego Simeone ale on jest chyba za drogi.


      Ogólnie to media strasznie mieszają i ciężko wyłowić coś konkretnego.Oby nowy trener został wybrany jak najszybciej.
    • Skawua Resurrection napisał(a):

      Ogólnie to media strasznie mieszają i ciężko wyłowić coś konkretnego.Oby nowy trener został wybrany jak najszybciej.
      Media się łapią byle czego, tylko by coś napisać.

      Dziś przed konferencją Ochalik powiedział: „Klub szuka trenera bez pośpiechu. W dniu złożenia dymisji przez trenera Henryka Kasperczaka nie byliśmy po rozmowach z żadnym trenerem. Rozmowy z przyszłym trenerem są pilnie strzeżone i są sekretem. Wszystkie spekulacje i wszystkie nazwiska, która do tej pory pojawiły się w mediach są nieprawdziwe i są strzałami kulą w płot”.

      Oczywiście pamiętając sytuację z Wilkiem nie należy mu wierzyć, ale rozchodzi mi się o to, że media nie mają się po prostu czego łapać, więc sobie tworzą własne fantazje.


      Skawua Resurrection napisał(a):

      Podobno Manuel Jimenez złożył swoja aplikację i jest to równie ciekawa opcja jak i powrót Dana Petrescu.Jest jeszcze Argentyńczyk Diego Simeone ale on jest chyba za drogi.
      Podobno nie chcą oszczędzać na trenerze - cieszyłbym się i z tego, i z tego, ale preferowałbym Petrescu, bo on już zna ten klub i wie czego naszym grajkom brakuje.


      Kursy na landbrokes.com wyglądają mniej więcej tak na tą chwilę:

      Wiktor Goncharenko 7.00
      Diego Simeone 3.50
      Henrik Larsson 13.00
      Czeslaw Michniewicz 10.00
      Rafal Ulatowski 11.00
      Gheorghe Hagi 16.00
      Rudolf Assauer 11.00
      Tomasz Kulawik 16.00
      Werner Liczka 13.00
      Dan Petrescu 3.50
      Gurban Gurbanov 21.00
      Jerzy Engel 51.00
      Dragomir Okuka 51.00
      Dariusz Wdowczyk 151.00
      Diego Armando Maradona 401.00

      Jeszcze wczoraj bodajże było 6.00 na Petrescu i Simeone.
    • **PIMP** napisał(a):

      *ThoR* napisał(a):

      edit:
      @PIMP, Redyplomowany
      tak z ciekawości, ile biletów dostaliście na Widzew? Cała pula wykorzystana?
      Dostalismy 800 biletow i tyle tez bylo osob w Lodzi.

      U nas tak samo, 800 biletów poszło w 1,5 dnia.
      Skoro już jesteśmy w tym temacie. Kilka zdań o Sobolu:
      W dniu wczorajszym nasz kapitan po raz kolejny powiedział "tak" kibicowskim inicjatywom. Najpierw na rzecz dzieci z domu dziecka ofiarował swą najnowszą koszulkę meczową, a następnie reprezentantom SKWK przekazał 63 zł, dla fana Białej Gwiazdy, który mocno udziela się kibicowsko, a którego akurat w tym momencie nie stać na opłacenie wyjazdu do Łodzi.

      (więcej - skwk.pl)
    • "Jesteśmy bandą nieodpowiedzialnych ludzi, a nie piłkarzy." komentarz Żurawskiego po meczu z Ruchem

      Co do meczu - padaka .Żadnej składnej akcji,żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika , zero ambicji -można by tak długo wymieniać .
    • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:0 (2:0)
      1:0 Krzysztof Nykiel 21 min
      2:0 Gabor Straka 31 min

      Żółte kartki: Grodzicki (Ruch) - Paljić (Wisła)
      Sędzia: Michał Mularczyk (Łódź)

      Wisła: Pawełek 3 - Czikosz 2 - dziś słabo, co nie skreśla tego, że dotychczas grał dobrze, jeden mecz każdemu może "nie wyjść" (79. Łobodziński grał za krótko żeby ocenić) , Kowalski 1, Cleber 3, Diaz 3 - Kirm 3 (63. Boguski 2), Sobolewski 2, Rado 4 - więcej takich zawodników z ME! nie rozumiem czemu został zmieniony... (46. Paljić 3 - z niego coś może być jak się dobrze wpasuje ), Małecki 4 - Rios 3,5 - zgra się z drużyną i będzie na prawdę dobry, Żurawski 2

      Pozwoliłem sobie wstawić oceny w skali 1-6.

      Teraz science-fiction:
      2-1 Rzut karny powinien być za faul na Riosie w pierwszej połowie. JAK SĘDZIOWIE NIE GWIŻDŻĄ TAKICH RZECZY TO CO BĘDĄ GWIZDAĆ?!
      2-2 Niewiele zabrakło Rios wykorzystałby sam na sam w drugiej.
      2-3 Główka Żurawskiego po stałym fragmencie - też zabrakło szczęścia.

      Podsumowując gramy teraz to samo co rok temu tylko, że teraz nie ma Marcelo, który z byle wrzutki mógł strzelić gola.
      Kowalski to jest totalne dno, ale o tym wszyscy już wiemy od dawna.
      (nie próbuję pokazać, że powinniśmy byli wygrać! chodzi mi o to, że jest tak samo jak wcześniej tylko wtedy udawało się strzelać gole i wszyscy byli happy)
      Co do meczu - padaka .Żadnej składnej akcji,żadnego zagrożenia pod bramką przeciwnika , zero ambicji -można by tak długo wymieniać .

      Oglądałeś ten sam mecz co ja?
      WKURZA MNIE TO jak brak umiejętności tych pajacyków tłumaczy się tym, że nie mają ambicji... myślisz, że (przykładowo) Kowalski się nie stara? Co on poradzi na to, że jest drewniany, że nie nadaje się na ten poziom gry... ?!

      Ja dziś widziałem momentami Wisłę walczącą. Nie muszą wygrywać byleby tylko walczyli. Przez cały mecz.
      Wiem, że grali żenująco słabo.

      Teraz do Łodzi! 8-)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez *ThoR* ().

    • im jest potrzebny trener taki ja Dan Petrescu
      pogonić te gwiazdy do roboty, więcej młodych wilków by się przydało, co by gwiazdeczki na oczy przejrzały
      trzymam kciuki, żeby Dan chciał wrócić


      a z Łodzi tylko worek przywieziecie :XP:

      a może taki jak w Widzewie system wypłat: mają płacone za zwycięstwa u siebie i remisy z Legią, Wisłą i Lechem, oraz za remisy i zwycięstwa na wyjeździe
      nie ma wyników nie ma kasy, trza się starać ]:-D
    • Amazon850 napisał(a):

      im jest potrzebny trener taki ja Dan Petrescu
      pogonić te gwiazdy do roboty, więcej młodych wilków by się przydało

      Więcej młodych wilków jak Kowalski oraz Małecki superstar i Wisła sięgnie tam, gdzie sięga nasza kadra.

      A tak obiektywnie patrząc, to wciąż personalnie mają bardzo mocny skład,, i o ile uda im się zrekonstruować defensywę (stoper i boczny obrońca! ale nie tacy z łapanki za darmo tylko potrafiący grać, a to kosztuje) to śmiało mogą powalczyć o majstra.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Wisła po tych klęskach w LE jeszcze się nie podniosła - i raczej ciężko bd jak się nie strzela bramek ..
      Sytuacje jako takie były, lecz na posterunku stał bramkarz Ruchu ..

      Może w końcu nadejdą lepsze chwile dla Wisełki - chodź jak widzimy narazie nic ciekawego nie pokazali ..
      Powodzenia w kolejnym meczu :D
    • Thorgoth napisał(a):


      A tak obiektywnie patrząc, to wciąż personalnie mają bardzo mocny skład,, i o ile uda im się zrekonstruować defensywę (stoper i boczny obrońca! ale nie tacy z łapanki za darmo tylko potrafiący grać, a to kosztuje) to śmiało mogą powalczyć o majstra.


      E tam kosztuje najlepszy jak dotąd obrońca w polskiej lidze trafił się Wiśle za darmo tylko że taki los na loterii to się wygrywa raz na 10 lat.

      Co do obecnej sytuacji to drużyna jest w rozsypce i potrzeba naprawde dobrego trenera i kasy żeby coś w tym zmienić ale nawet jak taki trener się znajdzie to efekty jego pracy mogą pojawić się najwcześniej na wiosnę ( oczywiście o ile Cupiał go wcześniej nie wywali) no i w zimowym oknie trza by pozyskać naprawde wartościowych obrońców.
    • Manuel Jimenez na 99% w Wiśle!
      Udało nam się ustalić, że Manuel Jimenez dziś około 18 spodziewany jest w Krakowie, gdzie jutro podpisze kontrakt z Wisłą Kraków. Były szkoleniowiec Sevilli podpisze z klubem 2 letni kontrakt z opcją przedłużenie na kolejne dwa lata. Hiszpan poprowadzi z ławki trenerskiej zespół w Łodzi, gdzie krakowianie zagrają z Widzewem.

      Istnieje jeszcze minimalna szansa, że do Krakowa wróci Dan Patrescu (jest tańszy o 150 tysięcy euro), ale Rumun porozumiał się z dotychczasowym klubem i raczej Wiśle odmówi. Konferencja jest zaplanowana jutro w godzinach 14:00 - 16:00

      (więcej - tsw.com.pl)

      Jak dla mnie obojętne czy Dan czy Manu - jest to doskonały krok w przód i oby się sprawdziło 8-)
    • „Wybraliśmy dwóch, trzech kandydatów i mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaprezentujemy nowego trenera pierwszego zespołu Wisły Kraków” – powiedział w rozmowie z nami prezes Bogdan Basałaj.

      „Zdaję sobie sprawę z tego, że kibice niecierpliwie oczekują na wiadomość, kto zostanie nowym trenerem pierwszej drużyny Wisły Kraków” – mówił prezes klubu. „Proszę ich jednak o jeszcze trochę cierpliwości” – dodał.

      „Jestem już po rozmowach z kilkoma kandydatami. Z każdym z nich, tak jak informowałem na początku poszukiwań nowego szkoleniowca, przeprowadzałem wielogodzinne rozmowy. W związku z tym mogę zapewnić, że wybór, którego dokonamy, będzie przemyślany i najlepszy z możliwych. Przez to jednak ogłoszenie nazwiska nowego trenera nieco się opóźni” – podkreślił Bogdan Basałaj.

      W najbliższym meczu ligowym z Widzewem Łódź zespół Białej Gwiazdy poprowadzi jeszcze trener Tomasz Kulawik.

      ... & ...

      Wczoraj doszło do spotkania między prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim a prezesem Wisły Bogdanem Basałajem w sprawie stadionu. Strony uzgodniły plan stopniowego "wchodzenia" Wisły na budowany obiekt przy Reymonta 22. W czwartek mamy poznać szczegóły.

      Podczas dzisiejszej audycji Radia Kraków, prezydent Majchrowski poinformował, że w czwartek odbędzie się konferencja prasowa, na której wreszcie dowiemy się, kiedy i w jakim stopniu będzie można wreszcie skorzystać z nowego obiektu Białej Gwiazdy. Wcześniej ani Wisła, ani miasto nie zamierzają zdradzać szczegółów porozumienia.

      Majchrowski zapytany, czy aktualna jest wizja, by pierwszy mecz przy Reymonta 22 rozegrany został na przełomie października i listopada stwierdził: - Ta informacja nie do końca jest aktualna. Pierwszy mecz zostanie rozegrany wcześniej.
      Nie wiadomo tylko, czy prezydent miał na myśli mecz Wisły czy też wrześniowy reprezentacji Polski z Australią. Mówi się jednak, że Wisła będzie mogła zagrać przy Reymonta 22 w meczu 6. kolejki z Koroną Kielce (18-19 września) zajmując trybunę wschodnią i być może południową.

      Prezydent Krakowa nie chce się też wypowiadać na temat konsekwencji wobec biura architektonicznego za zepsuty projekt oraz ogromne opóźnienia w jego oddawaniu (wg ostatnich informacji biuro wciąż nie dostarczyło projektów zagospodarowania trybuny zachodniej!). - Zobaczymy, w tej chwili to są takie jeszcze "badania". Skończmy najpierw z całością, byśmy mieli zamknięty stadion, a później będziemy zajmowali się sprawami prawnymi - mówi Majchrowski przypominając, że rozpatrując prace biura architektonicznego należy pamiętać stadion musiał być przeprojektowany z 22 tys na 33 tys. widzów.


      *ThoR* napisał(a):

      Manuel Jimenez na 99% w Wiśle!
      Chyba to już nieaktualne...
    • tyle, ze jest taka sprawa, ze jest on powiazany z roznymi agentami. mi to osobiscie nie przeszkadza, poki beda przychodzic porzadni gracze. ale znajac zycie bedzie jeden niewypal, pojdzie nagonka na niego i wyleci z klubu....


      a co do tego dyrketora... mam nadzieje, ze uda sie mu sciagnac kogos za nasze zbuntowane gwiazdeczki. najchetniej pozegnalbym juz polowe pierwszego skladu....
    • Robert Patrick Maaskant został trenerem Wisły Kraków. Holender, który do wczoraj prowadził zespół holenderskiej Eredivisie NAC Breda, podpisał z Białą Gwiazdą dwuletnią umowę. Nowy szkoleniowiec zostanie zaprezentowany w poniedziałek o godzinie 12:00. Tego samego dnia poprowadzi pierwszy trening z drużyną Wisły. - poinformowała oficjalna strona Wisły Kraków.



      Ciekawe, ciekawe... Osobiście pierwsze słysze te nazwisko.
    • Powiem szczerze - padaly konkretne nazwiska, a wyszlo takie cos... Ja osobiscie jestem zwiedziony. Napewno lepiej dla polskiej pilki bylo gdyby zatrudnili bylego trenera Sevilli FC. ;) Czas zweryfikuje go.
    • Amazon850 napisał(a):

      a z Łodzi tylko worek przywieziecie :XP:

      A w tym worku 3 punkty :lol:
      Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
      0:1 Dragan Paljić 34 min

      Żółte kartki: Rios, Czikosz, Cleber
      Czerwona kartka: Czikosz

      Wisła: Jovanic - Czikosz, Cleber, Bunoza, Diaz - Małecki (85. Brożek Paweł), Wilk, Jirsak, Paljic (63. Brożek Piotr) - Rios (73. Boguski), Żurawski

      Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)
      Widzów: 8000

      Wynik cieszy. Podoba mi się, że walczyli! Właśnie o to chodzi żeby nawet faulować, byle by zostawiać zdrowie na boisku. Nie taki Widzew straszny jak się wydawało.

      Ave Wisła!

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez *ThoR* ().

    • Subiektywna opinia ze stronki Widzewa.
      Wiślacy natomiast zaprezentowali się na prawdę solidnie. Z pewnością dużo lepiej niż przed dwoma tygodniami Lech. Krakowianie dopingowali swój zespół praktycznie przez cały mecz. Faktem jest, że na sektorze "D" byli niemal niesłyszalni, ale tego raczej można się spodziewać nie tylko po Wiśle, ale po większosći polskich ekip. Osoby oglądające spotkanie z trybun położonych bliżej przyjezdnych stwierdziły jednak, że Wiślacy to najlepsza od lat ekipa, jaka zjechała do Łodzi w ostatnim czasie.

      więcej widzewtomy.pl

      8-)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez *ThoR* ().

    • Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1 (1:1)

      1:0 Patryk Małecki 20 min
      1:1 Clemens Matawu 43 min
      2:1 Maciej Żurawski 53 min

      Skład: Mariusz Pawełek - Erik Czikosz, Cleber Guedes de Lima, Gordan Bunoza, Junior Diaz - Patryk Małecki (73 min - Rafał Boguski), Tomas Jirsak (66 min - Cezary Wilk), Radosław Sobolewski, Dragan Paljić (83 min - Piotr Brożek) - Andres Rios, Maciej Żurawski.

      > > > Skrót meczowy < < <

      Co do samego meczu to nie ma co się rozpisywać - wynik cieszy, gra już nie tak bardzo, ale to są dopiero początki.

      Następny mecz, a właściwie sparing, z Resovią Rzeszów 4 września o godzinie 13 - mecz odbędzie z okazji... 105 rocznicy powstania klubu z Rzeszowa.
      Nie wiem po jaką cholerę zgodzono się na ten sparing - nie od dziś wiadomo, że Resovia fałszuje swoją historię.