TS Wisła Kraków.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Od kilku dni mówi się, że sprowadzenie na Reymonta prawego obrońcy Petera Singlara nie wzmocni konkurencji na prawej obronie mistrzów Polski. Wszystko z powodu ewentualnego opuszczenia Wisły przez Marcina Baszczyńskiego.

      "Baszczu" zapytany wczoraj o jego zagraniczny transfer nieśmiało stwierdził: - Nic nie wiem na ten temat, po czym odesłał do dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Ten z kolei był obecny na wczorajszym sparingu z Austrią Wiedeń, jednak natychmiast po końcowym gwizdku wraz z trenerem Skorżą pojechał do hotelu i nie był dostępny dla dziennikarzy. Czy więc coś jest na rzeczy z transferem Baszczyńskiego dowiemy się w najbliższym czasie.

      W kontekście pozyskania Marcina Baszczyńskiego wymieniano klub West Bromwich Albion, który w ostatnim sezonie wywalczył awans do Premiership. Jednak dziś szefowie WBA zakupili z SC Heerenveen grającego na prawej obronie 21-letniego Gianniego Zuiverloona. Jeśli więc to West Bromwich było zainteresowane Baszczyńskim, to sprawa jest już raczej nieaktualna.
      Źródło: wislakrakow.com




      przypominam jednak że informacja ma źródło w gazecie "Przegląd Sportowy vel Przekręt Sportowy" ;) komuś chyba zależy na podgrzaniu atmosfery w naszym klubie nie muszę mówić z jakim klubem sympatyzują działacze tej nędznej gazety oczywiście bez urazy dla kibiców ;) i niektórzy już błagają "Baszczu nie odchodź!" ale przypominam tym ludziom że informacja nie ma potwierdzenia w naszym klubie nie muszę przypominać kibicom Wisły jak było na początku rundy wiosennej w Kielcach Cupiał podobno był zniesmaczony remisem z Koroną fajnie tylko że Cupiała w Kielcach... w ogóle nie było bo był za granicą! a oczywiście info o tym napisał nie kto inny jak PS ;) nie ma się czym martwić wątpie w to żeby dla Baszcza, który ma najlepsze lata za sobą była oferta parę lat temu może i tak bo był młody i był reprezentantem Polski raczej jeśli chodzi o oferty to może je mieć Brożek bo Baszczu aż tak nie zachwycał chociaż... :? ale moim zdaniem to kompletna bzdura ktoś chce wprowadzić kibiców Wisły w błąd i wierzy w ich naiwność ale pożyjemy zobaczymy ;)
    • najlepsze info co do transferów w wiślę ( i nie tylko!) na transfery.info..

      A Skorża specjalnie wziął Singlara bo Baszczu nie mając konkretnego rywala na pozycji obijał się:D
    • gratulacje dla Wisełki ;) znowu pojawiają się komentarze że Hapoel Tel-Awiw to słaby zespół ale jest słaby rzeczywiście bo Wisła z nim wygrała jakby przegrała to by ten zespół porównywali co najmniej do Chelsea czy Liverpoolu ;) widać walkę o miejsce w składzie Jirsak póki co najlepszy zawodnik w sparingach i nie wiem po co sprowadzać Gargułę jak mamy tak świetnego zawodnika ;) i nie róbmy paniki bo póki co nie odchodzą fundamenty zespołu Dudka nie był liderem zespołu grał słabo i bardzo dobrze że odszedł, Paulista też rezerwowy był jokerem no cóż chciał więcej kasy to niech gra na Cyprze ;) Matusiaka lepiej pominiemy ;) Kokoszka przegrywał rywalizację z bardzo dobrymi obrońcami jak Cleber czy Głowa ;) a co do bramkarza to nie przekreślajmy Pawełka pamiętam jak bronił podczas finału pucharu Polski tylko sęk w tym że on nie ma konkurencji Pawełek złym bramkarzy nie jest bo to jeden z lepszych bramkarzy w Polsce może nie najlepszy ale na pewno czołówka ;) potrzebuje on konkurencji żeby się bardziej zmobilizować Cebanu to raczej melodia przyszłości ale talent ma ;) "Łobo" po którym tak niektórzy jeżdzą też nie jest zły myśle że w przyszłym sezonie będzie pożytecznym zawodnikiem ;)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Gun Jack ().

    • W trzecim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Austrii Wisła Kraków zremisowała z wielokrotnym mistrzem Danii, FC Kopenhaga.



      Przez kolejne minuty Duńczycy mieli optyczną przewagę, nasi piłkarze otrząsneli się dopiero w drugiej części pierwszej połowy. Wtedy też padło wyrównanie. W polu karnym przewrócony został Rafał Boguski, a Cleber pewnie wykorzystał "jedenastkę". Jeszcze przed przerwą trzy okazje miał Paweł Brożek, jednak nie były to sytuacje stu procentowe.



      Martwi tylko to, że Wisła traci bramkę ze stałego fragmentu gry,a strzela z karnego. Szczerze mówiąc, jak wejdziemy do III Rundy Eliminacji to będę bardzo ździwiony.
    • nie można skazywać Wisły na porażkę nie można tego meczu przegrać w głowach! ;) co do sparingu to FC Kopenhaga jest bardzo dobrym zespołem, który grał w LM i remis to bardzo dobry wynik zobaczmy jacy tam grają zawodnicy ;)

      Na obóz Wisły dotarł Allan Moisés Lalín Pérez. 27-letni napastnik Realu CD Espańa (San Pedro Sula) już w poniedziałek wyleciał z Ameryki Środkowej. Na testach w drużynie mistrza Polski ma spędzić 10 dni.

      Lalín narzekał na działaczy swojego klubu, że nie chcą umożliwić mu wyjazdu do Europy i w rewanżu nie chciał trenować. Do tej pory wystąpił tylko trzy razy w kadrze Hondurasu.

      - To okazja mojego życia, bo w moim wieku rzadko można na takie liczyć. Muszę pójść na całość, by pomyślnie przejść testy - mówił Lalín na lotnisku honduraskim dziennikarzom. - Ten rok jest dla mnie fantastyczny. Dostałem powołanie do kadry i teraz muszą ciężko pracować, by wszystko się ułożyło.

      Honduranin ma aktualny kontrakt z Realem Espańa, ale jego menedżer zapewnia, że łatwo może zmienić klub. Jeśli powiedzie się Lalínowi, być może do Wisły przyjedzie jego młodszy kolega - Henry Josué Martínez.

      źródło: Gazeta.pl , 90minut.pl



      co do tego zawodnika to wierzę w niego i myślę że się sprawdzi będe trzymał kciuki by przyszedł do Wisły i był udanym transferem nie można go odrazu skreślać każdy pamięta chyba skąd Outtara przychodził do Legii też z egzotycznego kraju i okazał się dobrym zawodnikiem ;) w Polsce nie ma dużego wyboru teraz bo tak naprawdę to oprócz Wisły, Legii i Lecha no może jeszcze Groclinu/Polonii nie ma dobrych zespołów i zawodników ;) Wisła potrzebuje sprowadzać zawodników na miarę europejską jaki jest ten zawodnik to się okaże ;) polska piłka jest naprawdę słaba jej rozwój zahamowała korupcja i nieudolność związku piłki nożnej ;) w polskiej piłce dzieje się to samo cały czas ja nie wiem co o tym myśleć niewiadomo nawet które zespoły będą grać Arka niby jest w ekstraklasie a niby w I lidze Znicz był chwilowo w ekstraklasie jest znowu w I lidze i tak jest cały czas! szkoda mi patrzeć jak najlepsi piłkarze odchodzą do zagranicznych lig a potem grzeją ławę nasza liga jest teraz jedną z najsłabszych w Europie nawet cypryjska jest już powoli lepsza od naszej! Ukraińcy choć mają jakieś tam problemy nie mają się czego wstydzić mają dobrą ligę na europejskim poziomie zawodnicy z tego kraju grają w podstawowych składach w silnych klubach Shevchenko był królem strzelców w jednej z najlepszych lig przyczynił się znacznie do wygrania przez Milan pucharu mistrzów a w Polsce? Boruc ratuje naszą reputację choć moim zdaniem powinien zmienić klub Celtic to dobry zespół ale w Celticu o podbiciu Europy może pomarzyć ;) i nie trzeba nam sprowadzać Kallona jakiegoś tylko w naszej lidze powinny grać polskie gwiazdy! niestety tacy zawodnicy wolą siedzieć na ławie albo na trybunach za dobrą kasę w Polsce trzeba zwiększyć zarobki dla tych graczy i zatrzymać ich biznesmeni powinni bardziej zainteresować się footballem jeśli spełnimy te warunki możemy zbudować naprawdę dobrą ligę :)
    • Wisła nigdy nie wejdzie do LM, problem jest taki, że w Europie właściciele klubów dają pieniądze na zawodników, nie boją się ich wydać, a Cupiał tylko pożycza Wiśle. Jestem kibicem Wisełki od małolata i bardzo bym chciał, żeby Wisła weszła do LM, a z tego co obserwuję to nie ma na to szans. Jeszcze do tego ten Bednarz Legionista.

      Trzeba było walczyć o LM za kadencji Kasperczaka, wtedy była jedyna, ale mam nadzieje, że nie ostatnia szansa :)



      Kibice Wisły życzą miłego dnia.
    • bezimienny007 napisał(a)
      Wisła nigdy nie wejdzie do LM, problem jest taki, że w Europie właściciele klubów dają pieniądze na zawodników, nie boją się ich wydać, a Cupiał tylko pożycza Wiśle. Jestem kibicem Wisełki od małolata i bardzo bym chciał, żeby Wisła weszła do LM, a z tego co obserwuję to nie ma na to szans. Jeszcze do tego ten Bednarz Legionista.

      Trzeba było walczyć o LM za kadencji Kasperczaka, wtedy była jedyna, ale mam nadzieje, że nie ostatnia szansa :)



      Kibice Wisły życzą miłego dnia.


      nie liczy się kto z jakim klubem był związany wcześniej Surma też jest naszym wychowankiem a w Legii był kapitanem zespołu ;) przypominam że Platini ma zreformować LM więc Wisła będzie roztawiona w III rundzie el. do Ligi Mistrzów ;) Wilczek mówił że pieniądze za transfer Dudki trzeba rozsądnie wydać i zgadzam się z nim po co wydawać pieniądze ne drewniaków Legia określana przez dziennikarzy jako "król polowania transferowego" wczoraj przegrała aż 6:1 z Basel drużyną z która my dwukrotnie wygrywaliśmy i w europejskich pucharach i w sparingach ;) Wiśle potrzebne są realne wzmocnienia Cupiał zatrudnia odpowiednich ludzi i wie jacy piłkarze są Wiśle potrzebni Cupiał wie doskonale ile w Wiśle piłkarzy którzy się nie sprawdzili i nie chce teraz powtórzyć tego błędu ;) jak już wielokrotnie mówiłem Wisła z tym składem który ma (skład ten wywalczył mistrzostwo ;)) z Beitarem powinna spokojnie wygrać a może w III rundzie trafić na podobny sobie zespół i wejść do fazy grupowej z zespołu nikt oprócz Dudki ważny nie odszedł praktycznie sami rezerwowi tylko w mediach robią z tego wielką sensację ;) mecz się jeszcze nie zaczął a każdy już przekreśla Wisłę bo dziennikarzyki N Sport "Przekrętu Sportowego" czy "GW" już przekreślają Wisłę to i wy przekreślacie nie można tak myśleć trzeba wierzyć w zwycięstwo :)
    • Gun Jack napisał(a)
      nie liczy się kto z jakim klubem był związany wcześniej Surma też jest naszym wychowankiem a w Legii był kapitanem zespołu ;) przypominam że Platini ma zreformować LM więc Wisła będzie roztawiona w III rundzie el. do Ligi Mistrzów ;) Wilczek mówił że pieniądze za transfer Dudki trzeba rozsądnie wydać i zgadzam się z nim po co wydawać pieniądze ne drewniaków Legia określana przez dziennikarzy jako "król polowania transferowego" wczoraj przegrała aż 6:1 z Basel drużyną z która my dwukrotnie wygrywaliśmy i w europejskich pucharach i w sparingach ;) Wiśle potrzebne są realne wzmocnienia Cupiał zatrudnia odpowiednich ludzi i wie jacy piłkarze są Wiśle potrzebni Cupiał wie doskonale ile w Wiśle piłkarzy którzy się nie sprawdzili i nie chce teraz powtórzyć tego błędu ;) jak już wielokrotnie mówiłem Wisła z tym składem który ma (skład ten wywalczył mistrzostwo ;)) z Beitarem powinna spokojnie wygrać a może w III rundzie trafić na podobny sobie zespół i wejść do fazy grupowej z zespołu nikt oprócz Dudki ważny nie odszedł praktycznie sami rezerwowi tylko w mediach robią z tego wielką sensację ;) mecz się jeszcze nie zaczął a każdy już przekreśla Wisłę bo dziennikarzyki N Sport "Przekrętu Sportowego" czy "GW" już przekreślają Wisłę to i wy przekreślacie nie można tak myśleć trzeba wierzyć w zwycięstwo :)


      Ja nie powiedziałem, że przekreślam Wisłę :) A co do Dudki to akurat ja w nim nie widziałem nic ważnego. Za średniego zawodnika wziąć takie pieniądze to jest bardzo dobra inwestycja. Tylko, żeby oni wydali te pieniądze na prawde, bo z tego co widzę to tam jest dużo gadki a zero roboty. Co rundę coś obiecują. Poza tym Oni na LM powinni się zbroić już na początku 2 rundy, żeby ci zawodnicy byli ze sobą ograni, a jest po raz kolejny to samo co widzimy teraz. Ja bardzo wierze w awans do LM i pragne tego z całego serca, ale i tak wiem swoje.

      Pozdro.
    • ja jestem zadowolony z pracy Bednarza bo koleś zna się na tym co robi wreszcie w Wiśle skończyły się czasy kiedy do klubu przychodzili zawodnicy za dużą sumę pieniędzy a później siedzieli na trybunach, byli kontuzjowani albo słabo grali ;) od czasu kiedy Tele-Fonika zainwestowała w Wisłę to przez nasz klub przewinęło się wiele nieudanych transferów wymienię tylko parę bo tych zawodników było naprawdę dużo: Kryszałowicz, Kowalczyk, Paszulewicz, Kaczorowski, Svitlica i wiele innych ;) co do Dawidowskiego to uważam że zasługuje na to żeby dostać tą szansę poprzedni trenerzy (Petrescu, Nawałka) niby stawiali na niego w sparingach wtedy był najlepszym strzelcem a w lidze nie dostał w ogóle szansy a jeśli nawet to tylko parę minut z ławki ;) nie wiem jak wy ale ja się cieszę że wreszcie ktoś dał mu tą szansę pokazania się Skorża zna go doskonale z Amici więc może wreszcie Dawidowski udowodni że pieniądze które wydała na niego Wisła kiedy przychodził i mówiono że będzie następcą Żurawia w jakiejś części się zwrócą ;) kontrakty motywacyjne to bardzo dobra rzecz po co Wisła ma płacić jakimś zawodnikom pieniądze za siedzenie na ławce ?( Kosowski nie chciał podpisać kontraktu na tych warunkach i widać że zależy mu tylko na kasie jeśli zawodnik nie chce podpisać kontraktu na tych warunkach to znaczy że jest słaby i myśli że od razu będzie gwiazdą i grał będzie w podstawowym składzie ;) myślę że Cupiał wreszcie zatrudnił odpowiednich ludzi bo w poprzednich latach nie wiadomo było kto za co odpowiada teraz wreszcie jest normalny zarząd który zmienia na lepsze klub ;) wreszcie Wisła jest zarządzana przez profesjonalistów ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gun Jack ().

    • Ja uważam że zarząd klubu jak na klasę naszego zespołu postępuje bezmyślnie i obojętnie. Wisła ma walczyć o Ligę mistrzów a oni nic nie robią żeby pomóc w tym Skorży. Niby miały być takie transfery a jak się okazuje przed meczem z Beitarem prawdopodobnie nie będzie żadnego. Chyba każdy kibic Wisły czuje zawód do zarządu.
    • Szyszka napisał(a)
      Ja uważam że zarząd klubu jak na klasę naszego zespołu postępuje bezmyślnie i obojętnie. Wisła ma walczyć o Ligę mistrzów a oni nic nie robią żeby pomóc w tym Skorży. Niby miały być takie transfery a jak się okazuje przed meczem z Beitarem prawdopodobnie nie będzie żadnego. Chyba każdy kibic Wisły czuje zawód do zarządu.


      Oczywiście, że tak. Transfery na LM powinni być robione już na początku rundy wiosennej !! Ale nie wiadomo jakie tam układy są, cóż pożyjemy zobaczymy :)
    • tylko że w dzisiejszych czasach polskie kluby chcą dużo za graczy naprawdę przeciętnych ;) dajmy przykład Garguły gość jest słabszy od Jirsaka a kosztuje od niego dwa razy więcej ;) i niektórzy tak bardzo obawiają się Beitaru ale powtarzam to jest drużyna na naszym poziomie i jak najbardziej do przejścia ;) liga izraelska to praktycznie to samo co u nas też dwie, trzy drużyny na europejskim poziomie a reszta to drużyny przeciętne i słabe ;) w Polsce według mnie nie ma graczy naprawdę dobrych pokazało to Euro moim zdaniem Wisła powinna się przyglądnąć chociażby lidze portugalskiej tam jest sporo dobrych i niedrogich graczy właśnie z ligi portugalskiej przybyli do nas Paulista i Cleber Barreto też chociaż on tak naprawdę szansy nie dostał ;) tam są dobre drużyny te spoza czołówki to drużyny na naszym poziomie grają tam zawodnicy lepsi od naszych ligowców ;)
    • Spółka Mieszkaniowa "Salwator" Sp. z o.o. została dziś sponsorem piłkarskiego zespołu Wisły Kraków. Logo firmy pojawi się z tyłu koszulek piłkarzy "Białej Gwiazdy", pod numerami zawodników. Umowa została podpisana na okres jednego roku, z możliwością jej przedłużenia.

      - Zgodnie z obietnicą zaraz po obozie przygotowawczym obiecałem przedstawić nowego sponsora, który będzie pełnił rolę sponsora głównego. Nazwa "Salwator" pojawi się jeszcze na starych koszulkach, ponieważ za niedługo gramy dwa prestiżowe mecze z Liverpoolem i Legią Warszawa - powiedział prezes Wisły Kraków Marek Wilczek.

      Logo nowego współpracownika umieszczono z tyłu trykotu. - Z przodu koszulki pozostanie napis "Telefonika Kable", natomiast z tyłu, pod numerem pojawi się nazwa "Salwator". Umowa została zawarta na sezon 2008/09, do końca czerwca przyszłego roku. Jeżeli obie strony będą zadowolone, oczywiście istnieje możliwość przedłużenia umowy.

      - My jako klub jesteśmy podwójnie zadowoleni. Po pierwsze jest wreszcie od dawna oczekiwany sponsor, a po drugie jest to sponsor krakowski. "Salwator" to firma deweloperska, dobrze znana w Krakowie - cieszy się Wilczek, który nie zdradził jaką kwotę na tej umowie zarobiła "Biała Gwiazda. - Nie będziemy mówić o kwotach, ponieważ dżentelmeni o nich nie rozmawiają.

      - Na wstępie chciałbym bardzo podziękować prezesowi Wilczkowi za to, że udało nam się zwiększyć zakres współpracy pomiędzy spółką mieszkaniową "Salwator", a klubem Wisła Kraków. Od kilku lat byliśmy już partnerem Wisły. Teraz ten zakres został zwiększony - zostaliśmy sponsorem głównym klubu na rok, z opcją przedłużenia na dłużej. Życzę obydwu stronom, aby nasza współpraca przez ten rok układała się na tyle owocnie i korzystnie, żebyśmy rozszerzyli ją także na kolejne lata - przyznał Marcin Rams, prezes firmy "Salwator".

      Przedstawiciel "Salwatoru" poinformował również, że jeżeli obie strony odniosą korzyść, jego firma zastanowi się nad zainwestowaniem w przednią część koszulki. - Jak najbardziej rozważamy ewentualną możliwość zwiększenia naszego zaangażowania w życie klubu, w tym także umieszczenie naszego loga z przodu koszulki. Będzie to uzależnione od tego, jakie efekty przyniesie nasza tegoroczna współpraca.

      - Od zeszłego roku rozmawiamy jeszcze z kilkoma innymi sponsorami. W tej kwestii wiele zależy jednak od tego, jaka firma zostanie sponsorem Ekstraklasy. Jeżeli zostanie nim browar, my nie będziemy mogli mieć browaru. Tak samo jeśli sponsorem zostanie firma budowlana, my nie możemy jej mieć. Już teraz mogę jednak przyznać, że jesienią napis na koszulkach na pewno się nie zmieni - zakończył Marek Wilczek.

      Przypomnijmy, że "Salwator" już w lutym br. został sponsorem tytularnym TS Wisła Kraków i aktywnie włączy się w przebudowę bazy sportowej przy ulicy Reymonta. Będzie także inwestorem przy budowie nowych hoteli
      Źródło: wislaportal.pl




      nareszcie jest jakiś sponsor może sypnie trochę pieniędzy na transfery ;) zaczynają mnie już denerwować te artykuły na temat Wisły w PS i GW chyba nie muszę mówić jakiemu klubowi te gazety są przychylne ;) to wszystko jest bardzo wyolbrzymiane przez te brukowce skąd jacyś dziennikarze wiedzą co się dzieje w gabinecie dyrektora sportowego czy prezesa? być może właśnie trwają negocjacje z jakimś zawodnikiem a dziennikarze zawsze znajdują jakiś pretekst i wypisują brednie czego (bez urazy ;)) nie przekreślają Lecha czy Legii? wiecznie do Wisły coś mają ;) radzę tym dziennikarzom spojrzeć na jedną rzecz: wartość wszystkich obecnych zawodników Wisły jest większa niż wartość połowy drużyn naszej ligi razem wziętych ;) i chcę tutaj powiedzieć coś do wszystkich co cały czas jeżdżą po Cupiale i krytykują go: ten człowiek uratował naszą piłkę przez kompromitacją gdyby nie on być może mielibyśmy dzisiaj mistrza który zdobył tytuł dzięki ustawianiu meczy (absolutnie nie obrażam tutaj zespołów Lecha czy Legii) to dzięki Cupiałowi zdobyliśmy te tytuły mistrzowskie i toczyliśmy wspaniałe boje w PUEFA czy mecze w el. do LM w których dzielnie walczyliśmy do końca ;) temu człowiekowi należy się szacunek że zbudował tak wspaniałą drużynę rozpoznawalną wszędzie ;) to Cupiał kupił graczy pokroju Żurawskiego, Szymkowiaka, Frankowskiego czy innych którzy są lub byli gwiazdami nie tylko ekstraklasy ale i reprezentacji ;) takiego właściciela nie ma chyba żaden klub ile razy pan Cupiał mówił że sprzedał klub a jednak tego nie zrobił! bo bardzo zżył się z tym klubem to jest część jego życia trzeba mu dziękować za to że uratował nasz klub przed bankructwem bo nie wiadomo gdzie by była dzisiaj Wisła gdyby nie pomoc Tele-Foniki ;) ja osobiście mam do pana Cupiała wielki szacunek i mówię: Dziękuje za te wszystkie wspaniałe sezony i za tytuły mistrzowskie oraz że staliśmy się jak na polskie warunki drużyną bardzo silną ;) myślę że prawdziwi kibice to zrozumieją i przyłączą sie do mnie ;) a być właścicielem klubu to też nie taka łatwa rzecz prosto powiedzieć panie Bednarz rób pan transfery! tylko należy pamiętać że w dzisiejszych czasach piłkarze chcą dużej sumy pieniędzy nawet za siedzenie na ławce czy na trybunach ;)

      Pozdrowienia dla wszystkich Wiślaków jestem bardzo szczęśliwy że należę do tej Wielkiej Wiślackiej rodziny i osobiście jestem bardzo dumny że noszę barwy Wisły i Białą Gwiazdę na sercu ;) Pozdrowienia również dla naszych zgód czyli Śląska i Lechii :) Kto mistrzem jest? Oczywiście że nasz TS! :)

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Gun Jack ().

    • Władze klubu ponowiły ofertę w sprawie Nei. Podobno teraz zaoferowali 1mln euro. No aż mi się wierzyć nie chce. Było by dobrze jak by doszło do tego transferu. Bardzo obiecujący zawodnik.
    • Prorash3r napisał(a)
      Jutro Meczyk z Ruchem Co sądzicie o szansach wisły i Rucha ??


      Myślę że mecz będzie zacięty jak wiosną, ale to Wisła wygra. Obstawiam 2-0 dla nas :) Po bramkach Jirsaka i Brożka Pawła.
    • Szyszka napisał(a)
      Prorash3r napisał(a)
      Jutro Meczyk z Ruchem Co sądzicie o szansach wisły i Rucha ??


      Myślę że mecz będzie zacięty jak wiosną, ale to Wisła wygra. Obstawiam 2-0 dla nas :) Po bramkach Jirsaka i Brożka Pawła.


      Hehe^^ osobiście licze na Jirsaka niech udowodni że jest warty kupe kasy za którą wisła go kupiła

      i może broziu zacznie coś wtrafiać :)
    • niestety nic z tego mecz z Ruchem przełożony a miał być to mecz generalny przed LM :( to co się wyprawia teraz to już paranoja a minister sportu w ogóle nie reaguje to jest wstyd że w kraju który organizuje Euro jest taki chaos dlaczego inne kraje poradziły sobie z korupcją a u nas dalej ta korupcja jest i to na wysokim poziomie! w Polsce panuje bezkarność jak to możliwe żeby Wdowczyk dalej pracował z zespołami piłkarskimi przecież ktoś powinien oprócz odebrania licencji która została mu odebrana również nakazać do tego czasu kiedy nie zostanie oczyszczony z zarzutów zakazać wykonywania zawodu przecież korupcja zaczyna się właśnie w niższych ligach! ;)
    • Gun Jack masz rację. Niestety ale to co robi PZPN, te całe wydziały, etc. to jest żenada. Podam to na przykładzie Zagłębia. Przed wczoraj grali w pierwszej lidze, wczoraj ich udział w aferze korupcyjnej został umorzony i mieli startować w Ekstraklasie, a dziś nie stratują ani tu ani tu. X( To jest paranoja. I jeszcze to przełożenie rozgrywek. Całe plany na jutrzejszy dzień padły. Szkoda bo chcieliśmy sprawdzić formę naszych zawodników przed E.LM. Ale to chyba nie tylko kibice ale też cały sztab ze Skorżą na czele.
    • oni za nic mają kibiców w tym roku w ekstraklasie był Znicz Pruszków wczoraj było Zagłębie dzisiaj jest Arka a jutro kto będzie? to jest nie do pomyślenia np. w Premiership kluby które mają grać w danej lidze są o tym wcześniej poinformowane jakoś nigdy nie słyszałem żeby coś takiego w zachodniej lidze się działo nawet we wschodnich ligach jest to wszystko poukładane a u nas jak było tak jest we Włoszech poradzono sobie z korupcją zdegradowano mistrza i zawieszono dożywotnio działaczy i rozdział zamknięty we Włoszech nikt nie pamięta już o korupcji bo sobie z tym szybko poradzono tam zrobiono to w kilka miesięcy u nas już próbują walczyć z korupcją parę lat i dalej jest to samo :( i nie dziwię się że reprezentacja gra tak słabo Leo nic nie zrobi w PZPN nie ma normalnych ludzi cały czas widzimy tych samych Kożmiński i inni to parodia działaczy piłkarskich ;) i jeszcze jeden szczegół Drzewiecki (minister sportu) chce żeby nowym prezesem PZPN był Piechniczek a według mnie to już Listkiewicz jest lepszy bo Piechniczek należy do tego układu który rozdaje karty tu potrzeba nowych, młodych ludzi którzy coś zrobią a wtedy nasza piłka będzie lepsza ;)
    • Mogliby IMO odchudzić Ekstraklasę do 12 zespołów tak aby te najbardziej sporne mogły sobie wypaść tak czy siak, a za korupcję wziąć się bardzo ostro i bez litości


      @Szyszka - fatalny avek&sygna X(
    • Wilczka wrócił z Bułgarii i oczywiście nic z tego nie wynikło. Znów będą się kłócić o głupie 100-200 tys. Euro. Na pewno jest to sporo kasy, ale gdzie są pieniądze które dostaliśmy za Dudkę ? Przynajmniej raz by się postarali i dopięli sprawę na ostatni guzik. Z decyzją czekamy do poniedziałku. Zobaczymy jak się to potoczy. Ja bardzo bym chciał zobaczyć Nei w barwach Wisły.

      @Vul6, nie interesuje mnie twoje zdanie. :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Szyszka ().

    • ^^LoTuS^^ napisał(a)
      Żenada...PZPN chce leczyć korupcje a sam jest skorumpowany....


      ps. Warta Poznań do 1 ligi :P


      to nie jest tylko wina PZPN czy konkretnych ludzi ale także ministerstwa sportu nikt nie reagagował ani nie reaguje na tą korupcję od czasu zatrzymania pierwszych działaczy przez ministerstwo przewinęło się wiele ministrów a nikt nie kiwnął palcem na to co się dzieje w naszej piłce! to jest również wina Trybunału Arbitrażowego PKOL który podjął decyzję o uławskawieniu Zagłębia i Widzewa a będe tu po stronie PZPN bo to WD PZPN podjął tą decyzję o degradacji a Związkowy Trybunał Piłkarski umocnił tą decyzję wtedy gdy Lipiec wprowadzał kuratora większośc lamentowała bo grozi nam zawieszenie drużyn w UEFA a moim zdaniem gdyby wtedy kurator został to być może nasza piłka została by oczyszczona chociaż w jakimś stopniu bo ludzie którzy szkodzili dalej szkodzą naszej piłce! to kpina że Dyskobolia wycofuje się z PUEFA bo coś tam nie pasuje następna kpina to że Cracovia dowiaduje się że zagra w Pucharze Intertoto ledwie przed rozpoczęciem tego turnieju! trzeba coś z tym zrobić Drzewiecki z Ćwiąkalskim udawali wielkich supermenów a korupcja jak była tak jest i będzie nic się nie zmieni ;) a co do Nei to dziennikarze orientacyjnie podają ceny bo oni nie wiedzą o czym rozmawiają prezesi ja liczę że Nei jednak wzmocni naszą drużynę ;)
    • a czy to jest temat o Wiśle Kraków, czy o Polskiej Lidze, jej problemach etc.?
      może lepiej i przejrzyście będzie stworzenie tematu o Polskiej Ekstraklasie :> a nie konieczne zaśmiecanie tego tematu :>
      tortoise
    • znalazłem komentarz użytkownika forum Wisła który tutaj zacytuję ;)

      Deszczowy lipiec Nieustające spekulacje prasowe na temat sytuacji w klubie, niedwuznaczne sygnały trenera Macieja Skorży (36 l.) zmartwionego kolejnymi ubytkami kadrowymi i apelującego do właściciela klubu o wzmocnienia, wreszcie narzekania kibiców zawiedzionych brakiem spodziewanych po mistrzowskim sezonie transferów tak oto wyglądała atmosfera wokół drużyny mistrza Polski Wisły Kraków w czasie letniej przerwy w rozgrywkach i podczas przygotowań do nowego sezonu. Czy właścicielowi Wisły nadal zależy na awansie do Ligi Mistrzów tak bardzo jak kilka lat temu? pytanie często zadawane przez dziennikarzy nurtowało najbardziej krakowskich fanów, którzy po raz kolejny w ostatnich latach uwierzyli w szansę awansu do upragnionej futbolowej elity. Skupimy się raczej na awansie do rundy grupowej Pucharu UEFA jeszcze przed wylosowaniem klasowego Beitaru Jerozolima studził zapały kibiców kapitan Białej Gwiazdy Arkadiusz Głowacki (29 l.). Wierzę w swoją drużynę, ale wzmocnienia są konieczne, muszę mieć szerszą kadrę podkreślał Skorża. Trzy bomby transferowe Bednarza Najbardziej zapracowaną i najbardziej krytykowaną osobą tego lata w klubie był dyrektor sportowy Jacek Bednarz (41 l.). Podczas kiedy zniecierpliwieni kibice zarzucali mu brak fachowości i determinacji, dyrektor, unikając we właściwy sobie sposób medialnego szumu, wykonywał swoją robotę. Bomba nr 1: Tomasz Jodłowiec. O tym, że przyjdzie do Białej Gwiazdy, pisało się już od kilkunastu dni. Po udanym sezonie w Grodzisku wartość rynkowa Jodłowca (23 l.) wzrosła nawet do 600 tys. euro. Tyle jednak żaden polski klub nie zapłaci za obrońcę. Na szczęście dla Wisły Jodłowiec uparł się, że chce opuścić dotychczasowy klub (po sprzedaniu udziałów miejsce Groclinu zajmie w Ekstraklasie nowa Polonia Warszawa), więc Wisłą skorzysta na całym zamieszaniu i zapłaci najwyżej połowę tej kwoty Przekonywaliśmy Tomka, żeby pozostał. Byliśmy w stanie zaoferować mu bardzo dogodne warunki finansowe, a i sportowo klub będzie się na pewno rozwijał, ale chyba go nie zatrzymamy& mówi z nutką goryczy w głosie p.o. rzecznika prasowego Polonii. Jodłowiec to jeden z najzdolniejszych środkowych obrońców młodego pokolenia, a że zna się jeszcze z Grodziska z trenerem Skorżą, to do Krakowa pójdzie z wielką ochotą. Na pewno nie wygra rywalizacji z Głowackim i Cleberem (34 l.), ale ponieważ Wisłę latem opuścili dwaj inni stoperzy: Dariusz Dudka (25 l.) i Adam Kokoszka (22 l.), to szanse na grę (biorąc pod uwagę liczbę meczów w sezonie, ewentualne kartki i kontuzje konkurentów) ma bardzo duże. Bomba nr 2: Aleksandar Popović. Po tym, jak Wisła przegrała z Legią rywalizację o Macieja Iwańskiego (27 l.) i w obliczu astronomicznych cen dyktowanych za innych najbardziej pożądanych polskich środkowych pomocników, Łukasza Gargułę (27 l.) i Radosława Majewskiego (22 l.), dyrektor Bednarz zaczął uważniej penetrować rynek bałkański. Wisła potrzebuje rozgrywającego powtarzają od trzech lat i komentatorzy, i kibice. Również trener Skorża domagał się ofensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, bo choć daje coraz więcej szans Czechowi Tomasowi Jirsakowi (24 l.), to nadal nie nabrał do niego pełnego przekonania. Wybór padł na Aleksandara Popovicia (25 l.), pseudonim& Minister. Rozgrywający i lider Vojvodiny Nowy Sad nosi bowiem to samo imię i nazwisko, co były minister nauki w rządzie republiki serbskiej. Potrafi dowodzić na boisku, więc określenie Minister pasuje. Raz ktoś zażartował i tak zostało, nawet w publikacjach prasowych pojawia się dla odmiany ten pseudonim zapewniał nas dziennikarz sportowej gazety. Posiadający dwa obywatelstwa (oprócz serbskiego także austriackie) zawodnik najwyraźniej wpadł w oko sztabowi Wisły. Cena (1 milion euro) podobno nie wystraszyła krakowskiego klubu. W końcu kogoś takiego szukają pod Wawelem od kilku lat, a marka, jaką zawodnik ma w krajowej lidze (i pozycja w dotychczasowym klubie), nakazuje sądzić, że to transfer nie tylko pozwalający zwiększyć konkurencję w składzie, ale stanowiący zwieńczenie kilkuletnich poszukiwań lidera formacji ofensywnej. Czy dzięki Ministrowi fani Białej Gwiazdy przestaną tak nostalgicznie wspominać Mirosława Szymkowiaka? Bomba nr 3: Martin Kamburov. Po odejściu Jeana Paulisty (31 l.) i nieprzedłużeniu kontraktów z Radosławem Matusiakiem (26 l.) i Nigeryjczykiem Dudu (23 l.) stan liczebny i jakościowy wiślackiego ataku zmalał do rozmiarów od dawna nienotowanych przy Reymonta. Mimo że nowy kontrakt z klubem podpisał król strzelców poprzedniego sezonu Paweł Brożek (25 l.), to zmartwień trenerowi Skorży nie ubyło. Czyniący stałe postępy Rafał Boguski (24 l.) i powracający z wypożyczenia Patryk Małecki (20 l.) będą raczej ustawiani w pomocy, a Andrzej Niedzielan (29 l.) bardzo powoli wraca do formy po ciężkiej kontuzji. W prasie pojawiały się wielkie nazwiska: byłego gracza Interu Mediolan Mohameda Kallona (29 l.) czy wielkiej gwiazdy lat 90. Patricka Kluiverta (32 l.), a klub w tym czasie przegrał jedną z największych batalii tego lata na naszym rynku o Roberta Lewandowskiego (20 l.), który wzmocnił Lecha Poznań Szukamy wysokiego, silnego napastnika przyznał w wywiadzie Bednarz. Ostatnio nawet Wisła zaczęła ćwiczyć wariant gry z jednym napastnikiem, ale Skorża nie jest do tego specjalnie przekonany i chce mieć obok szybkich Brożka i Niedzielana typowego siłacza w polu karnym. Wziął na obóz Grzegorza Kmiecika (24 l.), co z tego, skoro ten w sparingach nie zachwycał. Ale usilne prośby trenera i w tym względzie zostaną spełnione. Na Reymonta trafi 10-krotny reprezentant Bułgarii i 2-krotny król strzelców tamtejszej ligi Martin Kamburov (28 l.). Ostatnio zawodnik miał co prawda gorszą passę, najpierw zdecydował się na lukratywny kontrakt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (klub z Dubaju Al-Ahli), a kiedy wrócił do kraju, to dopadła go kontuzja. Teraz, kiedy jest zdrowy i chce wrócić na piłkarski szczyt, oferta mistrza Polski okazała się atrakcyjna, zwłaszcza że jego dotychczasowy klub Lokomotiw Płowdiw nie należy do krezusów bułgarskiej ekstraklasy, a w ostatnim sezonie zajął dopiero 9. pozycję. To taki czołg w polu karnym rywala, gra głową to jego wielki atut. Swego czasu miał u nas taka samą markę, co Dymitar Berbatow twierdzi menedżer zawodnika, dodając, że w Wisła robi świetny interes. Napastnik ma kosztować ok. 650 tys. euro. Pokerzysta Wszyscy zdążyliśmy już poznać przez te lata Jacka mówi o dyrektorze Wisły jeden ze ściśle współpracujących z nim menedżerów. Zdetonuje te bomby pewnie na pierwszą kolejkę ligową. Zwleka do ostatniej chwili i nie powie nic, zanim nie jest na 100 procent pewien. Przecież nawet objęcie przez siebie funkcji dyrektora w Wiśle potrafił zdementować publicznie na kilkanaście godzin przed złożeniem podpisu. Pokerzysta.


      co sądzicie o tym? czy Bednarz rzeczywiście nas zaskoczy i sprawi niespodziankę ;)?