Real Madryt

    • bardziej zdenerwował go wyraz niezadowolenia na twarzy Posh, pokazanego przed kamerami

      No, może różowo nie było, ale nie wiem skąd wyszperałeś ten tekst (zacytowany fragment wystarczy, nie muszę chyba dodawać co o nim sądzę :P) ale wygląda on na typowo plotkarskie gadanie byle o czymś gadać.
      No nic, pożyjemy, zobaczymy, mi się nie wydaje żeby nadmiar kandydatów na lidera oznaczał wielkie problemy.

    • Trochę wiary panowie. W reprezentacji Hiszpanii są sami liderzy, woły pociągowe swoich zespołów jak Silva, Villa, Torres, Xavi, Iniesta. Grają ze sobą pięknie i nikt nie zastanawia się czy ktoś z nich nie obrazi się. Są drużyną i chcą wygrać.

      Tak samo Kaka i CR7 będą musieli współpracować (aczkolwiek ich współpraca będzie się raczej ograniczać do minimum ponieważ skrzydłowi to zazwyczaj sępy które za wszelką cenę muszą dojść do linii bocznej pola karnego żeby dorzucić piłkę.)

      Powinno być dobrze. Jednak nie ma co gdybać, poczekajmy do początku sezonu :)
    • CR to typowy drybler , który sam lubi kończyć akcję, Kaka lubi grać zespołowo, potrafi pociągnąć zespół stąd ta moja niepewność co do dobrej współpracy tych zawodników :>
    • Zaborca - a Rooney nie "lubi grać zespołowo" nie "potrafi pociągnąć zespół" ? Nie oglądałem go zbyt często, ale wydaje mi się że nie jest sępem tylko walczakiem, a jakoś sobie poukładał grę z Ronaldo.

      Zresztą, w Realu jest już jeden sęp - Robben. Z tego typu sępami jest ten problem, że kiedy wychodzą im dryblingi i nietuzinkowe zagrania, zakończone strzałem i zdobyciem gola, to wszyscy ich kochają. Jednak kiedy coś nie idzie, gdy nic nie wychodzi i drużyna przegrywa (mecz z Liverpoolem kiedy Robben uważany za największą nadzieję w tamtym momencie zaczął za każdym razem dryblować i schodzić do środka, próbując strzelać - zawsze ten sam schemat i zawsze zakończony niepowodzeniem) to nagle wszyscy zaczynają zrzucać winę na nich. Dlatego mieć takiego sępa w składzie zawsze oznacza pewne ryzyko, więc muszę się zgodzić z Twoimi obawami że Ronaldo może nie wypalić, ale z drugiej strony medalu wiadomo też, że jeśli jednak wypali to będzie świetnie :P

      EDIT:
      Byłbym zapomniał: kontrakt z Realem na kolejny rok przedłużył Dudek. Mnie to cieszy, jest to klasowy bramkarz który w kluczowym momencie pewnie nie zawiedzie, a jako zmiennik niezniszczalnego Casillasa jest niemal wymarzony (może lepszy by był jakiś młodziak, który w cieniu wielkiego piłkarza by się powoli ogrywał, ale w sumie wtedy szybko zacząłby być niezadowolony że gra tylko w kilku meczach w sezonie, a Iker ma dopiero 28 lat i mam nadzieję że jeszcze z 6-7 sezonów pogra na najwyższym poziomie)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez vul6 ().

    • Ledwo 3 piłkarzy, z których 2 będzie kreować grę Realu. Trudno, żeby szybko sie zgrali i stworzyli kolektyw, więc trochę martwić się o Królewskich trzeba. Jednak w tym sezonie nie mają wyboru - LM musi być w końcu ich :]
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • Co innego martwić się (wszyscy się martwimy, bo wiemy że to może nie wypalić) a co innego wieszczyć szybki upadek i zagładę co prorokują sezonowi i małoletni kibice Barcy (nie mylić z tymi prawdziwymi, którzy też coś tam przebąkują, ale to naturalne. Ja też przecież rok temu po meczu Wisły z Barcą uważałem że Guardiola wyleci szybko, a sezon nie będzie zbyt udany :P)
    • Trwają wielkie zakupy w Realu Madryt. "Królewscy" pozyskali właśnie kolejną wielką gwiazdę światowego futbolu. Mowa o Francuzie Karimie Benzemie - tak przynajmniej twierdzi dziennik "Marca"

      no to wow :)
      kto kolejny?
    • Marka to brukowiec, podobno już zdementowano ten "pewny" transfer.

      W najbliższych dniach ma się jednak jakiś transfer odbyć, tak zapowiedział Perez. Moim zdaniem największe szanse są że będzie to Arbeloa, jeśli nie on to może w końcu ten zapowiadany Alonso.

      Gdyby miało się okazać że chodzi o Benzemę/Riberiego to będę zaskoczony.

      Obecnie uważam że Real potrzebuje przede wszystkim wzmocnienia lewej obrony i być może ataku.
    • Pieniądze to nie problem - Real jest obecnie zadłużony na 500-600 mln euro, kilkadziesiąt w tę czy w tamtę to pikuś :P

      A tak serio, to nie do końca wiem po co defensywny pomocnik. W ataku będzie grał Higuain z kimś, za nimi Kaka, na skrzydle Ronaldo, na defensywnej pomocy Lass. Czyli z przodu potrzebny jest jeszcze ten "ktoś" do ataku i zostaje jedno miejsce wolne. "Ktoś" to inny temat, ale na to wolne miejsce można zawsze wystawić Gago, Sneijdera czy Robbena - przecież żaden z tych piłkarzy nie został jeszcze sprzedany, a mają potencjał i tani nie byli.
    • Benzema to fenomen i wszędzie będzie mistrzem. On ma dopiero 21 lat, w Realu taki przesyt, a to podobno jeszcze nie koniec. Młode chłopaki typu Benzema (nawet z tak ogromnym talentem) powinni po kolei pokonywać szczeble kariery. Myślę, że Real to trochę za wcześnie dla niego. Z drugiej jednak strony nie mam żadnych wątpliwości, że sobie poradzi.

      XD
      Witamy w rodzinie ^^
    • Hoho, a więc jednak :D Niespodzianka :P

      Atak mamy, jeśli dojdzie jeszcze Arbeloa czy ktoś inny na lewą obronę to będzie oznaczało dla mnie że zakupy zakończone i przyszły sezon zapowiada się smakowicie.

      Teraz czas na wyprzedaż...
    • Dziwne jest, że klub który od parunastu lat jest na przemian mistrzem i vc-mistrzem nazywacie klubem gdzie ktoś się zmarnuje. Do szczęścia brakuje LM, ale to chyba da się wygrać.

      Ribery potwierdził, że nie przedłużył kontraktu z Bayernem i chcę iść do Realu i nigdzie indziej. Wyłożą na niego kasę w tym okienku czy myślicie o następnym :)?
    • Utarł się taki stereotyp że piłkarze się marnują w Realu, mi się nie wydaje żeby jakoś wyjątkowo ten klub marnował talenty. Wspomniany Robinho, Raul (!!!), Ramos (w zeszłym sezonie zniżka formy, ale chyba nie wynika to z tego że gra w Realu, a nie gdzieś indziej?), Casillas (!!!), Higuain itp. to przykłady kiedy piłkarz z młodego talentu przekształcał się powoli w gwiazdę. Dlaczego Benzema ma się zamrnować grając u boku Kaki i Krystyny oraz ucząc się od Raula - tego nie wiem.

      A co do Riberiego - świetny piłkarz, ale nie wiem czy potrzebny. Real i bez niego powinien dać radę, a z nim to już odczułbym zdecydowanie przesyt. Ale z tego co słyszę bardzo zależy mu na grze w Realu - miał powiedzieć że chce przejść tylko do Madrytu i nie przedłużył kontraktu, a nawet chodzą ploty że się buntuje na treningach. Cieszy mnie że taki piłkarz marzy o grze w białej koszulce, ale ciekawi mnie czy wynika to z tego że Real dziś to nieco inny Real niż 2 miesiące temu? Na realmadryt.pl czytałem jak to wszyscy transferowani w tym okienku mówią że od dziecka marzyli o grze w Realu, jak przekonywali swoich prezesów żeby ich puścili itp. ale zastanawiam się ile w tym jest prawdy a ile grania pod publiczkę.

      No cóż, tak czy siak Madryt jest dziś na ustach wszystkich, a ja nie mogę już się doczekać początku nadchodzącego sezonu.
    • Real niesamowicie szaleje w tym okienku. Benzema był dla mnie zaskoczeniem, ale dobrze, że go kupili, bardzo lubię tego piłkarza. Ribery pewnie przejdzie jeszcze w to lato. Dobrze, że kupili Raula Albiola, bo obrona zawsze była ich najsłabszą stroną.
      Co do gadania, że całe życie marzyli. No niby co innego mają powiedzieć :P
      Co do szkółki i młodych talentów to niestety Barca raczej am lepszą .
    • vul6 napisał(a):


      Cieszy mnie że taki piłkarz marzy o grze w białej koszulce, ale ciekawi mnie czy wynika to z tego że Real dziś to nieco inny Real niż 2 miesiące temu? Na realmadryt.pl czytałem jak to wszyscy transferowani w tym okienku mówią że od dziecka marzyli o grze w Realu, jak przekonywali swoich prezesów żeby ich puścili itp. ale zastanawiam się ile w tym jest prawdy a ile grania pod publiczkę.


      Damashi ma racje

      kibicuje Realowi od ponad 10 latu
      jestem trochę starszy od Beznemy, ale troche młodszy do C.Ronlado
      wyobrazam sobie, ze to nie musi byc gra pod publiczke
      ich dziecinstwo - wypadalo w tym samym okresie co moje
      naoglądałem się wspaniałej gry Realu Madryt, zwłaszcza w Lidze Mistrzów
      każdy dzieciak wtedy się tym zachwycał - każdy zapewne chciał grac w Realu :)

      jednym ta mania Realu została, innym sezonowcom przeszła

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Black Grucha ().

    • Real w tym oknie transferowym dokonał strasznie kosztownych transferów , mam nadzieje że te koszta , przeniosą się na wyniki w Madrycie ;) Pora żeby Królewscy wkońcu przebili się przez tą 1/8 Ligi Mistrzów
    • C.Ronaldo po raz pierwszy wystąpi w sparingu z irlandzkim klubem Cumann Peile Ruagair ( ktoś to zna ? xD). Szkoda tylko że nie zagra Kaka który dostał wolne po Pucharze Konfederacji :( .
    • Pierwsza połowa z Shamrock Rovers - grają nawet ładnie ale pamiętajmy z kim grają :P 0-0
      1-0 po ładnym golu Benzemy w końcówce. Przez cały mecz brakowało dobrego wykańczania akcji, ale Królewscy sporo grali "piłką" i gdyby nie "obrona Częstochowy" pewnie mecz byłby ładniejszy.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez vul6 ().

    • hmmm obrona czestochowy powiadasz? wykonana przez bardzo przecietna, jesli nie slaba druzyne? takich jak shamrock rovers real z nowymi nabytkami powinien wbic kilka goli... bo jak to wyglada ze real w skladzie o wartosci kilkuset milionow euro ledwo radzi sobie z irlandzkim slabeuszem skoro druzyny angielskie bombarduja mistrzow poszczegolnych krajow azji po 5:0, 8:2? pieniadze same nie graja.

      jest pogloska ze holenderska kolonia pilkarzy (drenthe, huntelaar, v. nisterloy, v.d.vaart, sneider, robben i inni) nie zostanie w calosci wyprzedana. ponoc pelegrini znalazl miejsce w skladzie dla dwoch ostatnich w razie gdyby nie udalo sie sciagnac ribery'ego z bayernu