Prosty Poradnik Ekonomisty by Ążej

  • Gra:
  • Prosty Poradnik Ekonomisty by Ążej

    Chyba każdy ekonom patrzy, aby jak najszybciej móc podnieść poziom swoich kopalni w górę. I na tym właśnie myśleniu opiera się mój poradnik.

    Najłatwiej będzie wyjaśnić wszystko na konkretnym przykładzie: chcemy podnieść wszystkie budynki o 1 poziom
    - Kopalnie metalu z poziomu 27 na 28
    - Kopalnie kryształu z poziomu 24 na 25
    - Ekstraktor deuteru z poziomu 22 na 23
    - Elektrownię słoneczną z poziomu 25 na 26

    Łączny koszt tych 4 budynków wynosi
    - 10.789.106 metalu
    - 4.072.373 kryształu

    Jak widać koszt metalu jest około 2,5 razy większy, niż kryształu..
    Stąd prosty wniosek, że nasze kopalnie muszą produkować 2,5 razy więcej metalu od kryształu.

    Najbliższe do potrzebnego nam wydobycia zapewnia eko 27/24/22 (na godzinę: metal 10.639 // kryształ 4.737 // deuter ~2.000)
    Zatem sugeruję trzymać się schematu, gdzie kop. metalu jest o 3 poziomy wyższa od kop. kryształu. I Tym schematem idziemy ciągle do góry ;) A jeśli chodzi o deuter to można samemu kombinować, ale ja zawsze ustawiam go 2 poziomy niżej niż krycha.

    Jeszcze tylko jedna rada jeśli chodzi o energię..
    Jak widać elektrownia słoneczna produkuje zbyt mało energii, aby zasilić te wszystkie kopalnie. Osobiście proponuję budować dodatkowo elektrownię fuzyjną - tak aby wyrównać poziom energii. Gdy jest on wyrównany ustawiamy e. fuzyjną na "0%" i brakującą energię uzupełniamy satelitami.

    Ktoś zapyta po co ta cała zabawa.. A odpowiedź jest bardzo prosta:
    Normalnie korzystamy z energii e. słonecznej i satelit, by nie tracić deuteru.. Jednak może się zdarzyć, że ktoś zniszczy nam satelity. Wtedy uruchamiamy e. fuzyjną i do czasu odbudowy satelit tracimy na wydajności produkcji jedynie trochę deuteru, którą zużywa nam elektrownia fuzyjna. Po odbudowie satelit znowu dajemy ją na "0%" ;)

    Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne.
    Pozdrawiam
    Ążej
    Uni Cosmos ~> POKA SOWE [MNS] ~> [on]
    Uni Quaoar ~> Valar Morghulis
    [NA-SITH] ~> [on]
    Uni Io ~> No Stress [SDRR] ~> ex Top 25 [off]
    Uni 52 ~> Azej [ASGARD] ~> ex Top 12 [off]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Azej ().

  • RE: Poradnik Ekonomisty

    No nareszcie ktos zrobił dobry i łatwy do przeczytania poradnik gratuluje i masz o demnie łapke w góre. A i jeszcze jedno tam zrobiłeś błąd bo wychodzi że tżba wydać 2.5 razy więcej kryształu niz metalu prosił bym o poprawienie

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ojama ().

  • Nie wysilileś się.

    Trochę krótki ten poradnik, a proporcje metal:kryształ myślę, że są już powszechnie znane.

    A z tą fuzyjną: produkuje on tak śmieszne ilości energi (wyłącz sobie tyle produkcji deuteru co potrzebowałaby fuzyjna), że radzę ją budować tylko tym, którzy sobie chcą gdzieś pkt ulokować.
  • Nie zgadzam sie

    Nie moge się zgodic z twoim zdaniem o fuzyjnej ponieważ gdy masz np -120 energi a do elektrowni słonecznej ci dużo brakuje to budujesz elektrownie fuzyjną
  • Wiesz, może do robienia SAMEGO eko to taki schemat się nadaje, jednakże nawet ekonomista musi robić jakieś badania, które kosztują majątek w krysztale i często w deuterze... Poza tym temat ustalający sensowność budowania eko i czasu zwracania się inwestycji już jest - Ekonomia - optymalizacja opłacalności i najszybszy rozwój
    Może jest nieco skomplikowany ale jest i funkcjonuje już od dawna.
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • Defilerek napisał(a)
    Nie wysilileś się.

    Trochę krótki ten poradnik, a proporcje metal:kryształ myślę, że są już powszechnie znane.

    A z tą fuzyjną: produkuje on tak śmieszne ilości energi (wyłącz sobie tyle produkcji deuteru co potrzebowałaby fuzyjna), że radzę ją budować tylko tym, którzy sobie chcą gdzieś pkt ulokować.



    Poradnik miał być krótki i zrozumiały - dla początkujących graczy.
    Nie każdy kto zaczyna grać w ogame zna te proporcje.
    Poza tym spotkałem się na tym forum z wieloma różnymi poradnikami, co jeden to głupszy. Dlatego zdecydowałem się zrobić jeden prosty, krótki i zrozumiały.

    Co do elektrowni fuzyjnej - to jest patent aby nie wstrzymywać produkcji w razie utraty satelit.Jeśli chcesz to nazwać lokatą punktów - ok w pewnym sensie masz racje. Jednak lokata od czasu do czasu bywa użyteczna. Elektrownia fuzyjna na poziomie 13 (tech. energetyczna lvl 12) zasili ekstraktor deuteru na poz. 22. Może to mało, ale przydatne po złomie satelit.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Graveir napisał(a)

    Wiesz, może do robienia SAMEGO eko to taki schemat się nadaje, jednakże nawet ekonomista musi robić jakieś badania, które kosztują majątek w krysztale i często w deuterze... Poza tym temat ustalający sensowność budowania eko i czasu zwracania się inwestycji już jest - Ekonomia - optymalizacja opłacalności i najszybszy rozwój
    Może jest nieco skomplikowany ale jest i funkcjonuje już od dawna.


    Mój poradnik zakłada jak najszybszy rozwój kopalni.
    Ten, który mi dokleiłeś zakłada przewagę kop. metalu nad kryształem o 5-6 poziomów. Nadaje się raczej dla flociarzy (i to kiepskich, bo małe wydobycie kryształu oznacza brak lub małą ilość pancerników).


    Pozdrawiam
    Uni Cosmos ~> POKA SOWE [MNS] ~> [on]
    Uni Quaoar ~> Valar Morghulis
    [NA-SITH] ~> [on]
    Uni Io ~> No Stress [SDRR] ~> ex Top 25 [off]
    Uni 52 ~> Azej [ASGARD] ~> ex Top 12 [off]

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Azej ().

  • RE: Prosty Poradnik Ekonomisty by Ążej

    Pomysł dobry ale to raczej na noobków bo każdy szanujący się PROgame-r o tym wie :] A tak w ogóle to wydaje mi się że gdzieś już widziałem ten temat ?(.Tak czy inaczej porządny pomysł widać że ruszyłeś głową:p
  • RE: Prosty Poradnik Ekonomisty by Ążej

    Tak naprawde to dobry poradnik ale dla niedoświadczonych choc i tak toshiro ze swoim łamie wszytkich ale napewno jeśli ktos się w jego poradniku nie połapie zajzy do twojego bo jest troche jaśniej opisany :D :D :D
  • misiek503 napisał(a)
    Hehehe.
    Czytam już około hmm 50 poradnik.
    Wszystkie zawierają te same wskazówki ale thx za utrwalenie xD
    Trzeba mieć łeb 6 na 9 żeby tak się bawić xD


    dokładnie tak ;;PP
  • wreszcie jakiś jasno napisany poradnik :D

    fajnie go napisałeś bo jest uporządkowany i mało skomplikowany, myślę że spodoba się słabym graczom 8-)

    ale te proporcje to raczej do ciągłego budowania eco :]