Przyklejony Poradnik dla tworzącego nowy wątek

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Poradnik dla tworzącego nowy wątek

      Witam

      Ten temat ma ułatwić wam prezentacje waszych pomysłów odnośnie gry.

      Wielu z was myli się obliczając punkty strukturalne i wasze pomysły, często dobre tracą na dzieńdobry.

      1. Punkty Strukturalne

      Są one niezbędne w danych o flocie i obronie, więc jeśli chcesz zaprezentować pomysł nowego statku lub działa musisz je umieśćić.

      Oblicznie jest bardzo proste.

      Polega na dodaniu kosztów do siebie, ale pamietaj że paliwa (deuteru) nie dodaje się do pkt. strukturalnych. Dla przykładu obliczymy pkt. str. czegoś, co już istnieje np. krążownika:

      popularny krążek kosztuje 20'000 metalu7'000 kryształu 2'000 deuteru

      czyli 20'000 + 7'000 = 27'000 (bez deuteru)

      2. Siła powłoki i siła ataku

      Siłe musisz same sobie wymyślić, ale lepiej zobacz na dział technika w grze i sprawdź inne statki (działa) aby gafy nie strzelić, podobnie jest z szybkością i paliwem ;)

      3. Szybkie działa

      Kolejna ważna rzecz, której lepiej nie pomijać, a jeśli twój pomysł ma ich nie posiadać to wspomnij o tym.

      Tradycyjnie przedstawie to na krążku :)

      Szybkie działa przeciw Sonda szpiegowska: 5
      Szybkie działa przeciw Satelita słoneczny: 5
      Szybkie działa przeciw Lekki myśliwiec: 3
      Szybkie działa przeciw Wyrzutnia rakiet: 10
      Szybkie działa od Gwiazda Śmierci: 33


      Szybkie działa to działa, które są w stanie zniszczyć X okrętów wroga, lub jednostek obrony w jednej rundzie.

      W tym przypadku krążek niszczy 5 sond szpiegowskich, 5 satelitow slonecznych, 3 lekkie mysliwce i 10 wyrzutni rakiet, jednak jedna Gwiazda Śmierci niszczy aż 33 krążowniki ;)

      Więc twój pomysł powinien być o tyle normalny, aby nie był zbyt mocny, ale aby opłacało się go budować.


      4.Wymagania i cena

      Co do wymagań to powinieneś zobaczyć na wymagania innych jednostek, aby nie okazało się, że pozwolić na twój pomysł bedzie mogło grono kilku osób na kilku uniach, oraz czy nie są za małe.

      A co do ceny to ważne aby statek (budynek obrony) był opłacalny, ale nie naruszał równowagi, o której w następnym punkcie.


      5. Równowaga gry

      Pamiętaj o równowadze w grze, jeśli chcesz zamieścić pomysł zastanów się co on daje:
      - słabym graczom, na co im się to przyda, lub czy słabsi gracze powinni posiadać coś co wymyśliłeś
      - dobrym graczą z top 10 (100), czy twój pomysł nie zagwarantuje im nietykalności, czyli czy zbytnio nie ułatwi gry
      - czy twój pomysł nie bedzie oznaczał końca dla istniejącego już innego statku, czyli czy nie bedzie tańszy



      6. Czas budowy

      Raczej nie powinieneś dodawać czasu budowy, bo dla każdego jest inny, bo zależny jest od nanitów, stoczni...zależnie od pomysłu

      7. Opis

      Aby pomysł był ciekawszy powinieneś dodać opis, oraz uzasadnienie, dlaczego twój pomysł jest dobry


      Jeżeli napisałeś(aś) pomysł dobrze z powyższymi podpowiedziami, nie powinien mieć błędów, a to ułatwi ocene i powiększy szanse wejścia go w życie

      POZDRO

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kubiczkos ().

    • RE: Poradnik dla tworzącego nowy wątek

      Pięknie i bardzo przydatne ale ...

      Czy na pewno dobrze zamieściłeś szybkie działa ? Nie wiem jak to z nimi w końcu jest ale sprawa nie jest chyba taka prosta jak w opisie
    • xyzstart - wszystko odnośnie FC* jest dobrze. ;)

      Kubiczkos - dobra robota. :) Myślę, że każdy inteligentny użytkownik przeczyta Twój temat zanim zacznie pisać własny. :P Aby im pomóc przypnę go i własną piersią będę bronić przed odklejeniem. :]

      --------------------

      * Fast Cannons jakby ktoś mnie nie zrozumiał. :D Napisałem tak bo skrót SD/SZD jakoś mi nie pasuje. 8)
    • Świetna robota :D

      Mam jednak uwagę dla zamieszczających nowe tematy.
      Wiem, że nie da się przeczytać całego forum, ale zanim coś wyślecie, przeczytajcie chociaż kilkanaście tematów (nie trzeba całych, - np. tylko pierwsze strony) przy uporządkowaniu wg. ilości wyświetleń (wystarczy kliknąć na odpowiednią nazwę kolumny)

      Najczęściej odwiedzane strony zawierają najciekawsze i wzbudzające najwięcej emocji tematy. Jeżeli któryś z nich mówi o tym co chcecie napisać, po prostu skomentujcie ten pomysł i napiszcie jak wy to widzicie. Wiem że jeżeli tego nie zrobicie, niechybnie dostaniecie komentarz typu "plagiat", "to już było", "skorzystaj s wyszukiwarki zanim coś wyślesz".

      Takie moje 5 groszy :D
    • Mam Prośbe by link do tego tematu był w kazdy pod dziale POMYSŁOW I PROPOZYCJ! by łatwiej mogli go znalesci ostatnio mieliśmy tu oblężenie .....dziwnych pomysłów i zdaje sie że sie nieskończylo. Oraz dodam małą rade każdemu kto chce zamieścić Nowy wątek NIE ROB TEGO nim przeczytasz KILKANAŚCIE tematow z 5 kciukami do gury i na dół.