Pomysły i Propozycje - Co? Gdzie? Jak?

  • Forum:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Pomysły i Propozycje - Co? Gdzie? Jak?

    Witam,

    Zanim coś napiszesz, przeczytaj...



    Poradnik dla działu Pomysły i Propozycje

    "Postęp jest dziełem niezadowolonych..."


    Spis treści:
    1.Wstęp.
    2. Założenia działu.
    3. Savoir Vivre działu Pomysły i Propozycje.
    4. Omówienie poszczególnych działów.
    5. Pomoc - Co? Jak? Gdzie? U kogo?
    • 5.1. Moderatorzy działu Pomysły i Propozycje.

    6. Ideas Planet Team
    7. Zakończenie


    1. Wstęp.
    Wielu nowych użytkowników próbuję swoich sił w P&P'ie, lecz nie zawsze im to wychodzi. Starają się przelać wytwory swojej wyobraźni na Forum.
    Niestety często nie mają pojęcia jak zrobić dobry projekt co jest powodem wielu ostrych komentarzy, upomnień itp. działań ze strony użytkowników i Moderatorów.
    Dlatego stworzyłem poniższy poradnik. Ma on na celu pomoc Wam, użytkownikom, zarówno nowym jak i starym.





    2. Założenia działu
    Dział jest podzielony na 9 części gdzie możecie zamieszczać swoje projekty, błędy językowe, które znaleźliście w grze, na Forum, na IRC'u, poradniki, własne narzędzia i wiele innych. Pamiętajcie, że wystarczy zastosować się do paru zasad a nasz pomysł może znaleźć się w Galerii.

    "Dzięki pracy nie jesteśmy w niewoli wielkiego tyrana, który się nazywa próżność..." //Maria Dąbrowska





    3. Savoir Vivre działu Pomysły i Propozycje.
    Nie trzeba robić wspaniałych pomysłów żeby być szanowanym w P&P'ie, wystarczy posiadać szacunek do reszty projektantów, użytkowników, członków Ideas Planet Team i do Moderatorów.

    I. Regulamin działu Pomysły i Propozycje - Najważniejszy Regulamin w tym dziale. Uwzględnia istotę działu, jak powinien wyglądać projekt, co można a czego nie. Zawiera również bardzo ważny element - mianowicie Tematy Zakazane czyli pomysły których autorzy będą nagradzani warnem bądź upomnieniem a pomysł będzie trafiał do kosza.

    II.
    Regulamin podforum Poradniki i Narzędzia
    Regulamin podforum Tłumaczenia
    Regulamin podforum Galeria pomysłów

    Wystarczy się stosować do w/w regulaminów a można uniknąć wielu problemów. Również chciałem przypomnieć paru użytkownikom, iż fakt, że są w P&P'ie trochę dłużej od innych to nie znaczy, że to jest ich podwórko.
    Szacunek należy się wszystkim, nie ma równych i równiejszych - wszyscy są na jednym poziomie.
    Dlatego gdy 'zielony' zrobi jakiś projekt, to zamiast wyzywać go od noobów itp. po prostu można mu pomóc. Nikt na tym nie straci a może zyskamy jakiś wspaniały pomysł.

    I taka mała notka dla 'nowych':
    Pamiętaj, że P&P jest działem takim jak inne, więc spamowanie w celu nabicia licznika nie jest tu mile tolerowane. Wystarczy przeczytać cały projekt i napisać swoją własną konstruktywną opinię. Nikomu to nie przeszkodzi a Wam, zaoszczędzi upomnień / warnów...

    Pamiętajcie, że PiP jest dla wszystkich i każdy powinien być traktowany równo, bo po co sobie robić na złość kiedy możemy się wspierać i razem coś osiągnąć? ;)





    4. Omówienie poszczególnych działów.
    Poniżej zamieściłem omówienie poszczególnych działów z jakimi możemy się spotkać w P&P'ie:


    I.
    Ogólne - Wszelakie sugestie odnoszące się do gry jako całości, zasad, forum, IRCa.



    II.
    Flota - Pomysły na statki, flotę i inne latające cuda. Należy pamiętać o Tematach Zakazanych, czyli o zmianie istniejących już statków. Tworzenie statków niszczących wszystko (planety) jest również zakazane, gdyż wtedy gra nie miałaby większego sensu.



    III.
    Technologie - Pomysły na technologie, badania i różne naukowe ścieżki rozwoju.



    IV.
    Budynki - Pomysły na kopalnie, fabryki i różne inne budynki produkcyjne, cywilne, wydobywcze.


    V.
    Obrona - Pomysły na wieżyczki, działa i inne budynki oraz systemy obronne. Tutaj również szczególnie obowiązuje lista Tematów Zakazanych ponieważ, tworzenie dział których praktycznie nic nie zniszczy mija się z celem i psuje frajdę z gry.


    VI.
    Usprawnienia Gry - Pomysły na ulepszenie istniejących rzeczy: statków, technologii, systemu wiadomości lub szukania, podglądu, itp.


    VII.
    Różne - Wszelkie inne pomysły na wprowadzenie nowości do gry. Można tam zamieszczać również pomysły wieloczęściowe czyli takie które składają się z działa, statku, technologi itp.


    VIII.
    Poradniki i Narzędzia - Miejsce, gdzie można zaprezentować swój poradnik lub stworzony przez siebie program czy narzędzie dotyczące OGame. Najciekawsze prace mogą zostać przeniesione do podforum "Poradniki i Narzędzia" w FAQ.

    Regulamin podforum Poradniki i Narzędzia


    IX.
    Tłumaczenia - Wskazówki jak najlepiej "spolszczyć" OGame.pl, czyli wszystkie błędy językowe jakie znaleźliście w grze, na forum. Pamiętajcie, że lepiej jest przeszukać cały dział bądź użyć opcji szukaj (o tym poniżej).

    Regulamin podforum Tłumaczenia



    X.
    Galeria Pomysłów - Umieściłem Galerię na końcu ponieważ to nie jest typowy dział. Jest to dział w którym znajdują się najlepsze z najlepszych pomysłów. Projekty te osiągnęły pewnie standardy i poparcie użytkowników przez co, mają duże szanse na wejście do gry.

    Regulamin podforum Galeria pomysłów





    5. Pomoc - Co? Jak? Gdzie? U kogo?
    Często zdarza się, że nowi nie wiedzą jak zrobić screena, policzyć Punktów Strukturalnych, co to SD lub do kogo napisać o pomoc.


    I. Screeny (obrazki):
    * a! gen - generator screenów - chyba najlepszy program do tworzenia screenów. Powstał przy współpracy Ekąta i jednego z naszych SMOD'ków - Kernela.
    * Poradnik: Zrob własne screeny!


    II. SD, PS itp.
    Poradnik dla tworzącego nowy wątek
    Mechanizm szybkich dział - temat tabu? - link bezpośredni do posta LeeLoo`off

    W pierwszym linku wyjaśnione jest jak dobierać odpowiednie parametry do statku bądź systemu obronnego.
    W drugim linku (dzięki GŚ) wyjaśnione jest co to SD i na jakiej zasadzie działa.



    III. Pomoc - do kogo się zwrócić?

    Zanim wrzucisz projekt na forum, upewnij się czy warto. Czasem nowi mogą nie zrozumieć regulaminu (Nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego nieprzestrzegania) przez co dostają upomnienia, warny a czasem bany.
    Co najlepiej w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej spytać się osób, które będą wiedziały coś więcej na ten temat.



    4.1. Moderatorzy działu Pomysły i Propozycje:



    Tip!
    Szukaj - nie gryzie. Najlepiej wpisywać pojedyncze wyrazy w celu łatwiejszego przeszukiwania forum.




    6. Ideas Planet Team


    !UWAGA!

    Z dniem 08.06.2008r. działalność sekcji IP Team zostaje zawieszona. Przyczyną jest brak zainteresowania projektem ze strony GameForge oraz członków IP Team innych krajów, co praktycznie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie sekcji.

    Źródło: Chcesz wiedzieć co robi IP Team? Zajrzyj tutaj!



    7. Zakończenie

    Dziękuję za przeczytanie całości.
    Prosiłbym o nie pisanie postów nie związanych z samym poradnikiem bądź związane z pomocnikami wszelkie niejasności proszę pisać na PW (link powyżej)


    Ważne!
    Poradnik nie zawiera informacji jak zrobić projekt do działu PiP. Zawiera on natomiast wszystkie wskazówki jak i linki do potrzebnych tematów. Stosując się do powyższego poradnika, możemy uniknąć wielu problemów.




    Jesteś długo w PiP? Posiadasz dużą wiedzę na temat tego działu? Przeczytaj!

    Niedawno powstała lista pomocników jest dla nas, użytkowników.
    Na listę każdy może się dostać lecz musi spełnić parę warunków:
    • Posiadać dużą wiedzę na temat działu PiP,
    • Pokazać, że potrafi się prowadzić dyskusje na poziomie z użytkownikami,
    • Mile widziane własne projekty


    Bycie pomocnikiem nie daje żadnych dodatkowych profitów (rangi itp.), sama pomoc powinna być wystarczającą zapłatą :)
    Wszelkie profity zależą od Teamu Ogame.pl


    Jest już dostateczna ilość Pomocników abym mógł myśleć o okresie próbnym, tzn. okres który będzie przechodził każdy kandydat. W tym okresie musi pokazać, że zna się na PiP ale z zachowaniem kultury osobistej. Do tego, musi uzyskać poparcie min. 3 innych członków + obecnego założyciela [w tym momencie: >Avek^<].

    Wszelkie podania proszę kierować do mnie na PW.

    Schemat podania:

    Kod źródłowy

    1. Nick:
    2. Specjalizacja:
    3. Link do profilu:
    4. Nr. gg: (opcjonalnie)





    "Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana..." //Albert Einstein
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 55 razy, ostatnio przez brak2sensu ().

  • No, niezły poradnik :)

    Parę błędów:


    X.
    Galieria Pomysłów - Umieściłem Galerię na końcu ponieważ to nie jest typowy dział. Jest to dział w którym znajdują się najlepsze z najlepszych pomysłów. Projekty te osiągnęły pewnie standardy i poparcie użytkowników przez co, mają duże szanse na wejście do gry.

    "galeria" chyba

    II.
    Flota - Pomysły na statki, flotę i inne latające cuda. Należy pamiętać o Tematy Zakazane, czyli o zmianie istniejących już statków. Tworzenie statków niszczących wszystko (planety) są również zakazane, gdyż wtedy gra nie miałaby większego sensu.

    Niestylistycznie - "tematach zakazanych".




    II. SD, PS itp.
    Poradnik dla tworzącego nowy wątek - wg. jest tam bardzo dobrze opisane co to jest SD (szybkie działa), PS (punkty strukturalne), jak ustalić cenę, wymagania do naszego projektu.

    Akurat tam wyjaśnienie szybkich dział jest niepoprawne. Dokładna definicja to nie "Szybkie działa to działa, które są w stanie zniszczyć X okrętów wroga, lub jednostek obrony w jednej rundzie" lecz SD to działa, które są w stanie strzelić średnio do x okrętów wroga, lub jednostek obrony podczas jednej rundy. W tym miejscu o SD dałbym linka do Mechanizm szybkich dział - temat tabu? tam jest o wiele lepiej wyjaśniona zasada szybkich dział...

    Edit: Zmiany poprawione - 10/10


    Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DeathStar ().

  • Gwiazda Śmierci napisał(a)
    (...)


    Dzięki za wyłapanie tych dwóch literówek i za ten link.
    Nie wiem czemu nie podkreśliło Galiery ?( ale trudno, może nie zauważyłem...

    Zmiany zostały wprowadzone...


    Zapraszam do dalszego komentowania jak i do wpisywania swoich sugestii odnośnie co tam można jeszcze dodać...
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • RE: Pomysły i Propozycje - co, gdzie, jak?

    .:Cień:. napisał(a)
    I. Screeny (obrazki):
    * a! gen - generator screenów - chyba najlepszy program do tworzenia screenów. Postał przy udziale jednego z naszych SMOD'ków - Kernela.


    Hmm.

    Albo usuń ten tekst o mnie, albo dopisz tam też acc, który ze mną tworzył ten generator.

    Dziękuje.
    Kernel

    Ps. + popraw proszę literówkę.
  • heh...
    Moim zdaniem jest to bardzo, bardzo dobry poradnik.A w szczególności dal nowych użytkowników forum

    A ty nie jesteś nowym użytkownikiem? 8-/

    Co do samego poradnika, wydaje mi się raczej mało potrzebny... ale chyba tylko dla mnie ;) Bardzo przydatny (jak już tu kolega wyżej powiedział) dla "młodych" użytkowników forum :>

    Max!
  • Dodałem listę członków IP Teamu którzy zaoferowali swoją pomoc + specjalizację.

    Póki co to dopiero kompletuję w/w listę.
    Dziękuję Doctorowi Devil za to, że jako pierwszy zaoferował swoją pomoc.

    Lista będzie się powiększać zgodnie ze zgłoszeniami IP Teamu.



    ! UWAGA !

    Mam zamiar też dopisać listę użytkowników którzy chcą pomóc nowym.

    Jeśli ktoś chce zostać dopisany to proszę o wiadomość na PW lub w temacie.
    Schemat:

    Kod źródłowy

    1. Nick:
    2. Specjalizacja:
    3. Link do profilu:



    Edit://
    Dopiszę tylko te osoby które uważam za właściwe.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez brak2sensu ().

  • Dobra robota!
    Takie coś jest naprawdę potrzebne. Strasznie irytujące jest kiedy jakiś żółtodziób od razu wkleja jakiś "pomysł" nie wiedząc tak naprawdę z czym się "je" PiP.

    Poradnik b. dobrze wykonany, zawiera chyba wszystkie potrzebne rzeczy. Powinien znaleźć się wśród głównych poradników zaraz obok "zrób własne screeny".

    Pozdrawiam
  • birtek napisał(a)
    Czy będzie jakaś specjalna ranga dla pomocników? :)

    To nie zależy ode mnie.
    Musiałbym się spytać Jacko, ale szczerze wątpię by się zgodził.
    I chyba nawet znam jego odpowiedź [;

    Takie rangi to plus, ale także wiele minusów ;)

    Chociaż spytać się nie zawadzi ^^


    Edit:// Bzyllu, dziękuję za taką przychylną ocenę ^^
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez brak2sensu ().

  • birtek napisał(a)
    Ranga raczej byłaby potrzebna, np o tytule "Pomocnik PiP".
    To zapytaj się go :)


    Szczerze to nie mam pojęcia po co dodatkowa ranga pomocnik PiP ? Co On by robił ? Przecież mamy IP Tema.

    exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
    Moderator działu Pomysły i Propozycje

    Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
    Lista Tematów Zakazanych
    Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
    Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
  • Hmm... Rangi pewnie nikt nie zrobi nowej, co najwyżej w sygnie można sobie napisać ]:-D Zresztą co on by robił :?
    Bardzo dobrze, że mogą być tacy "opiekunowie", ponieważ tylu już było noobków tworzących sam screen i cześć.
    Może dzięki nim (pomocnikom oczywiście :D) wzrosłyby średnie ich projektów...
    Zgłaszam się, zgłoszenie wysłałem wcześniej na PW.


    Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez DeathStar ().

  • RE: Pomysły i Propozycje - co, gdzie, jak?

    Lord L, taka powinna byc ranga odnośnie pomysłu Devil InSide, ustawiona dla userów pomagających innym jak to w pomyśle opisał Devil :)
    Żeby było wiadomo, kto może pomóc zielonym w projekcie.
    A nuż napiszą do takich odpowiednich osób na PW z pytaniami, i będą wiedzieli do kogo się zwrócic...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez birtek ().

  • RE: Pomysły i Propozycje - co, gdzie, jak?

    birtek napisał(a)
    Lord L, taka powinna byc ranga odnośnie pomysłu Devil InSide, ustawiona dla userów pomagających innym jak to w pomyśle opisał Devil :)
    Żeby było wiadomo, kto może pomóc zielonym w projekcie.
    A nuż napiszą do takich odpowiednich osób na PW z pytaniami, i będą wiedzieli do kogo się zwrócic...

    Z tego co pisał LL, wywnioskowałem, że po części jest to zadanie IP Teamu ;)
    Napisał do Jacko dla czystości sumienia ;)


    Dopisałem kolejne osoby.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • tak jak wcześniej ktoś napisał pomocnik nie jest potrzebny - takie jest moje zdanie :) a co do projektu (poradnika) jest naprawdę świetny :) widać ze sie przyłożyłeś i widać profeskę 10!
  • Graveir napisał(a)
    Jeśli chodzi o rangi to mi nie zależy aczkolwiek byłoby miło ;) Ale prędzej będzie zgoda na jakąś notkę lub grafikę w sygnie :] Ale nie o rangę chodzi tylko o pomaganie ^^


    Chodzi o to żeby "zieloni" (czyt. początkujący) wiedzieli do kogo się zgłosic przed przedstawieniem projektu, i żeby takowe osoby miały jakąś rangę :)
    Żeby było wiadomo kto pomaga zielonym i białym ludzikom w projektach ;)
  • Specjalizacja: Grafik (Posiada dużą bazę obrazków do przeróbki), Matematyk (Wzory), Gra (Zastosowanie danego pomysłu).


    Lol, niezupełnie to miałem na myśli :D

    Grafik - tyle o ile - brak specjalistycznych programów, ale i w paincie da radę robić cuda :) , mam sporą bazę obrazków owszem

    Matematyk - heh trzeba było przebrnąć przez tą wredną analizę i algebrę 1 i 2 - nie polecam, chyba, że ktoś lubi ;) Ale jeśli chodzi o wzory to polecam Cyberdemona - bije mnie na głowę.

    Gra - tutaj chyba większość "starszych" użytkowników ma podobne umiejętności - wiedzą co da się, co trudno, a czego nie da się/ programista nie będzie się chciało robić.
  • misiek_grizli napisał(a)
    (...)

    Nie chciałem wypisywać dokładnie naszych (w tym przypadku Twoich) specjalizacji. Uważam, że można się domyślić o co mi chodzi ^^

    Co do Modów, to oni mają już wystarczająco dużo pracy więc nie zawracajmy im już tak bardzo głowy ;)


    Co do 'gry', to człowiek uczy się całe życie, nieprawdaż? :>


    Jutro dopiszę ry5ia i jeszcze jedną osobę ;)
    -------------------------------------------------------------------

    Osoby dopisane. ^^

    Jacko napisał
    Nie ma takiej możliwości. Nie ustawiamy żadnych rang typu "pomocnik" itp.

    Więc chyba wszystko jasne.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez brak2sensu ().

  • Witam:)

    W związku z PW jaką dostałem od Devil'a, proszę o dopisanie mnie do listy pomocników działu PiP;) Znam się na tworzeniu projektów na tyle dobrze, że chyba mógłbym pomóc nowym PiP =)

    Ps: jak jest to możliwe, proszę o dopisanie koło mojego nicku: "Specjalizacja: Flota, Usprawnienia Gry, Tworzenie FAQ i Symulacji

    Pzdr, JM:>

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Flaaj ().

  • birtek napisał(a)
    (...)

    Wyjaśniłem na PW.

    JumpMaster napisał(a)
    (...)



    Co do samego wpisywania:
    Na początku wpisywałem osoby które znałem z wcześniejszego bytowania w P&P'ie, nie sprawdzając ich umiejętności i sposobu konwersacji / tworzenia projektów.

    Ostatnio pewien użytkownik (za co jestem mu wdzięczny) napisał mi co powinno się wymagać od osób wpisanych na listę (dlatego musiałem usunąć birtka).

    Teraz będę sprawdzał każdą osobę która będzie chciałabyś wpisana...



    Pozdrawiam...
    The Devil InSide :<



    P.S. W razie gdy kogoś nie wpiszę lub usunę, osoba ta otrzyma stosowne PW.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Devil InSide, a co takiego złego ma w sobie birtek?

    Skoro takie info dostałeś, to może napisz w pierwszym poście, co jest wymagane od pomocnika?

    Czyli żeby nie było:

    Nick: JumpMaster
    Specjalizacja: Flota, Usprawnienia gry, Tworzenie FAQ i Symulacji
    Link do profilu: ==>JumpMaster<===

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Flaaj ().

  • JumpMaster napisał(a)
    Devil InSide, a co takiego złego ma w sobie birtek?

    Cytat z mojego PW do birtka (Przerobiony z oryginału jaki dostałem od tego użytkownika)


    Z 21 Twoich projektów, które wyrzuciła opcja szukaj:
    - 14 ma średnią oceny poniżej 7,00.
    Z pozostałych 7:
    - 2 zostały uznane za plagiat i zamknięte.
    - 1 uznany za wielokrotnie powielany.
    - 1 odnośnie błędu OGame, który tak na prawdę był błędem wtyczki foxgame.
    - 1 zamknięty zanim nawet zdążył otrzymać ocenę.

    Zostają 2 w "miarę dobre" tematy (w tym jeden na który GF nigdy nie pójdzie) czyli jakieś 9,5% ze wszystkich.

    Ponadto, dzisiaj także zrobiłeś projekt który okazał się plagiatem.
    Gdy wpisywałem na listę, robiłem to od razu, teraz sprawdzam każdego, więc sam rozumiesz, że nie masz (póki co) potrzebnym umiejętności do pełnienia funkcji Pomocnika.


    Co do wymagań to chyba wiadome :>
    Trzeba 'znać' ten dział ;)

    Zaraz dopiszę kolejną osobę.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • no cóż... ja też kiedyś byłem szalonym "projektantem", lecz wcale się na tworzeniu projektów nie znałem ^^ Pewnie dla tego również moje pomysły miały bardzo słabą ocenę (tak gdzieś poniżej 6.00 :quasi: ) Obecnie już nie mam ochoty na tworzenie projektów, pewnie dla tego, że mam świadomość tego, iż nic z tego nie wyjdzie i ile zrobienie dobrego projektu zajmuje czasu (na mój anihilator poświęciłem ponad 7 godzin, sumując 3 spędzone nad nim dni^^). Obecnie jak robie projekty, staram się je dopracować do końca, i być może dla tego moje projekty sie użytkownikom podobają^^

    Pzdr, JM:>

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Flaaj ().

  • JumpMaster napisał(a)
    (...)

    Gdybym brał pod uwagę tylko projekty które ktoś robił na początku, to na tej liście byłoby sukcesem gdyby była choć jedna osoba ;)

    Nikomu nie mówię nie, ale jednak trzeba się liczyć z pewnymi zasadami.
    Nie wpiszę osoby która sobą nie reprezentuje wystarczającej wiedzy na temat dział lub jest nowa (dostałem chyba z 8 PW od nieznanych mi osób).

    Wystarczy się wykazać a z przyjemnością wpiszę na w/w listę ;)



    Dla osób którym odmówiłem:
    Co Wam przeszkadza pomagać na własną rękę?
    Na tej liście znajdują się osoby które najwięcej sobą reprezentują co nie znaczy, że inni też nie mogą wam pomóc ;)
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Jeszcze raz będą jakiekolwiek pretensje, czemu ja jestem albo mnie nie ma to usunę listę pomocników i będzie po problemie, robicie po woli offtop.

    exSuper moderator działu Gra i Komunikacja
    Moderator działu Pomysły i Propozycje

    Regulamin Działu Pomysły i Propozycje
    Lista Tematów Zakazanych
    Jeśli widzisz nieregulaminowy post użyj przycisk Zgłoś
    Jeśli chcesz coś wyjaśnić, załatwić napisz na
  • Devil InSide napisał(a)
    ...


    Tak tylko się zapytam: Czy mówiąc o osobach, którym odmówiłeś, miałeś na myśli mnie?

    Lord L napisał(a)
    ...


    Mógłbyś wyrazić się jaśniej? Z tego co wiem, nikt się nie skarżył na ciebie... =)

    Pzdr, JM:>
  • Jump, Lordowi nie chodzi akurat o jego osobę, ale o Was (czyt. posty birtka).
    No i w sumie ma rację, bo jedynymi pytaniami są te odnośnie owych pomocników a nie samego poradnika...

    Dlatego prosiłbym Was o pytania związane tylko z w/w poradnikiem a co do pomocników to:
    Kliknij mnie


    Wybaczcie mój offtop.



    P.S. Nie, nie chodziło mi o Ciebie ;)
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez brak2sensu ().