Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • A co mają stadiony do kar dla pseudokibiców? Mi w poście wyżej chodziło o to, że mając lepsze i większe stadiony, do tego Euro w bardzo bliskiej przyszłości po prostu muszą coś zrobić, żeby jeszcze bardziej ograniczyć bandyckie wybryki podczas (i po) meczach. Choć ostatnio oczywiście coraz mniej wtargnięć kibiców na murawe podczas meczu itd, to myśle że jednak jeszcze bardziej zaostrzyć prawo to by wypadało. Tak na wszelki wypadek, i żeby zredukować te wybryki do zera
    • Tylko że w UK problemu nie rozwiązano dzięki wieloletnim karom więzienia dla hools'ów, jak chcieliby to widzieć niektórzy ;]

      Tam federacja wymusiła na klubach drastyczne podniesienie cen biletów, przez co trochę inni ludzie zaczęli stanowić większość na trybunach. Psychologia tłumu - ludzie dostosowują się do zachowania większości, a w Anglii większość na trybunach stanowią statusiali panowie z klasy średniej, często z rodzinami. U nas na takich mówi się "popcorny". Dodatkowo obowiązują tam horrendalne grzywny - o ile w PL takie kary chłopakom z osiedla wiszą dość swobodnie (nieskuteczność egzekucji po samą wieczność), o tyle publikę z midclass trzymają w ryzach dość skutecznie.

      Zresztą ustawki i zadymy w Anglii też są, tylko że raczej w niższych ligach.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Zresztą ustawki i zadymy w Anglii też są, tylko że raczej w niższych ligach.

      zdziwiłbys sie ;)
      Co do tego waszego pierdzielenia o hoolsach, bydle itd, to ok. Gdy wprowadzmy 100zl za bilet na jakis ŁKS czy Odre, to nie przyjda ludzie z wyzszych klas spolecznych ktore ''bydłem'' nie są. Dlaczego? Bo watpie czy przecietny Kowalski zarabiajacy 3-4k miesiecznie i ktory ostatni mecz ogladał na MS 2002 nagle zacznie sie interesowac klubem swojego miasta. Przyjda Ci sami fanatycy (czyli wg was bydło), dla których nie licza sie ceny biletów czy inne pierdoły. Poza tym warto rozgraniczyc fanatyka, kibola od bydła. Bo to nie to samo, jak sie tutaj co niektorym ''znawca'' wydaje.
      Poza tym, zapelniajac stadion tylko piknikami, sprawili byscie by piekno na trybunach (oprawy, spiewy, zabawa) znikło. A bez tego wielu, w tym ja nie wyobraza sobie życia. I nie powiecie, ze nie podoba sie wam jak kibice naprawde dopingują swoj klub.
      Trzecia sprawa, ktora warto poruszyc, to zlokalizowac te wasze ''bydło''. Mam tutaj na mysli nic wiecej, jak tylko zobaczyc, ''kibice'' ktorego klubu robia najwiekszy rozpizdziaj na stadionach, wlasnych i cudzych. Bo warto oceniac cala ''kibicowska Polske'' patrzac na wybryki jednego czy 2 klubow. Chyba nie o to tutaj chodzi. A swoją nie wiem co wam przeszkadza fakt, ze grupa ludzi da sobie po mordach (ofc poza stadionem), nie narazajac zdrowia i zycia tych kibiców, ktorzy chca tylko ogladac mecz? Ich sprawa, co robią poza stadionem.
    • i gdzie w polsce załozyc taki system monitoringu jak w anglii?? w polsce nie sa konsekwentni... jak ktos dostaje zakaz stadionowy i ma sie zglaszac na policje to to powinno sie egzekwowac... a nie odpuszczac
    • bacamody napisał(a):

      i gdzie w polsce załozyc taki system monitoringu jak w anglii?? w polsce nie sa konsekwentni... jak ktos dostaje zakaz stadionowy i ma sie zglaszac na policje to to powinno sie egzekwowac... a nie odpuszczac


      napewno na kazdym stadionie gdzie beda odbywac sie mecze ME - z reszta pewnie Fifa oczekuje wypelnienia pewnych standardow bezpieczenstwa, ktore pozwola zniwelowac wszelkie niebezpieczenstwa - w tym wybryki huliganow ;)

      w Poznaniu jest np. kultura - cale rodziny z dziecmi przychodza i o nic nie musza sie wiecej martwic jak dobry wynik Lecha :E
    • Polska jest zacofana.... Fakt ale wiecznie nie bedziemy stac w miejscu, tak mysle przynajmniej.

      Jezeli stadiony rozbuduja sie na te 20/30/40k to jak nie zrobimy nic z tym "bydlem" to bedzie ciezko.

      Ale ostatnio juz jakos chyba ucichlo o tych wybrykach....

      Miejsmy nadzieje ze prawo sie zmieni, beda surowsze kary, zakazy stadionowe, monitoring na meczach, wiecej policji, i zeby pop-corn sprzedawali :)

      Stadiony w polsce sa w bardzo slabym stanie.... Ale buduje sie wiele nowych w warszawie legia ma prawie zrobiony, W poznaniu w tym roku bedzie gotowy stadion na Euro

      W Kilecach, Lubinie, krakowie sa ladne stadiomny ale do czolowki brakuje nam jeszcze wiele



      Zalegalizowac pop-corn!
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Ostatnio mówi sie, że Polacy zarabiają coraz więcej, więc niech dadzą jakieś gigantyczne kary finansowe a towarzystwo sie uspokoi. Cen biletów niech nie podnoszą, u nas to nie wypali. Poza tym wg mnie trzeba wytępić chuligańskie wybryki typu pomeczowe mordobicie itd, a nie np przekleństwa. U nas to już jest głęboko zakorzenione, żeby wytępić te wszystkie przyśpiewki trzebaby usunąć z trybun mw 80% kibiców, a to oczywiście nie przejdzie. Już teraz tylko incydentalnie dochodzi do palenia szalików czy wtargnięć na murawe lub wyrywania krzesełek, ale jeżeli kary za to podniesie sie jeszcze bardziej i co ważniejsze będzie sie je skrupulatnie egzekwować wytnie sie do nogi pseudokibiców na stadionach. I to byłoby dobre
    • wracajac do glownego watku - dzisiaj gral Obraniak w meczu z Liverpoolem. Jak dla mnie bardzo dobry wystep - odbieral pilki Babelowi i Torresowi. Skladne podania i wrzutki - mamy i bedziemy mieli z niego pozytek :E
    • Szczesny chyba za Fabianskiego, bo Tyton ma udany sezon. Mierzejewski pokazal sie z dobrej strony w meczach Polonii i Franz dal mu szanse sie pokazac w reprezentacji. Chociaz ja bym za niego widzial Majewskiego ;) . Bogucki nie wiem co robi na liscie rezerwowych - gra tak slabo i marnuje tyle sytuacji, ze moglby co najwyzej pilki im podawac =) . Sklad mimo wszystko przyzwoity - z Finlandia i Serbia mozemy wygrac ale z Hiszpania to juz pewne baty 8-) .
    • Yamato Damashi napisał(a):

      Warto odkopać temat nawiązując do ostatnich powołań. W zasadzie nie wygląda to źle, wepchnąłbym tam jeszcze Jańczyka i Solomona. Cetnarski? Mierzejewski? Co o nich sądzicie?
      Czemu Majewski jest tylko na ławce? On jako jedyny potrafi huknąć z daleka, a to przy naszej kopaninie się bardzo przyda :P


      Salomon jak dobrze pamiętam przez następne 3 miesiące musi leczyć kontuzje, więc puki co odpada
      Majewski jest co prawda na liscie rezerwowej, ale myśle że napewno zagra w którymś meczu :]
      Zaś Janczyk to taka lepsza wersja Brożka więc tez dałbym mu szanse :) za Nowaka np.
      Co do Boguskiego to chłopak wyglądem przypomina troche Messiego, więc też zostawiłbym go w składzie ^^ . Z resztą jest szybki i zwinny , brak mu jedynie dobrego wykończenia, koncentracji w ostatniej fazie akcji :)
    • Kadra Polski na mecze z Finlandią, Serbią i Hiszpanią:

      bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade)
      obrońcy: Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Kamil Glik (Piast Gliwice), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów).
      pomocnicy: Rafał Murawski (Rubin Kazań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ludovic Obraniak (OSC Lille), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lech Poznań).
      napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Artur Sobiech (Ruch Chorzów).


      Za tego Tytonia można było Szczęsnego.

      Ciekawe jak będzie wyglądała nasza gra, oby nie za dużo kopania się w czoło...
    • piciak napisał(a):

      Za tego Tytonia można było Szczęsnego.

      Ciekawe jak będzie wyglądała nasza gra, oby nie za dużo kopania się w czoło...
      To ja juz wole za Fabianskiego Tytonia jako 2 bramkarza ;) . Tyton rozgrywa swietny sezon w lidze holenderskiej, a Fabian zawala praktycznie kazdy mecz w Arsenalu... Po co nam bramkarz bez formy?
    • Się mocno rozpędziłeś z tym porównaniem Boguskiego do Messiego. No, może z twarzy i fryzury są trochę podobni. Boguski nie jest materiałem na zawodnika któremu można powierzyć ciężar strzelania bramek w reprezentacji. Nie widzę dla niego miejsca w konkurencji z Lewandowskim i Jeleniem. Może rozgrywa lepsze mecze, ale po ostatnim meczu z Legią jak nie trafił do pustej bramki stojąc na środku? Przesada. Oczywiście jest młody, może się ogra, ale nie w polskiej lidze. Jeśli wyjdzie może załapie coś co zrobi z niego wartościowego zawodnika.
    • Jak można powoływać bramkarzy, którzy nic nie grają? Mam nadzieję, że od pierwszych minut w bramce pojawi się Tytoń.
      Reszta ok, brakuje mi tylko Majewskiego... ah, czasy się zmieniły, wiślaków co nie miara ^^ i Małeckiego też nie widzę w reprezentacji,
      on jest taką gwiazdą... za dobry na reprezentacje Polski, powinien grać dla Brazylii!
    • Yamato Damashi napisał(a):

      Się mocno rozpędziłeś z tym porównaniem Boguskiego do Messiego. No, może z twarzy i fryzury są trochę podobni. Boguski nie jest materiałem na zawodnika któremu można powierzyć ciężar strzelania bramek w reprezentacji. Nie widzę dla niego miejsca w konkurencji z Lewandowskim i Jeleniem. Może rozgrywa lepsze mecze, ale po ostatnim meczu z Legią jak nie trafił do pustej bramki stojąc na środku? Przesada. Oczywiście jest młody, może się ogra, ale nie w polskiej lidze. Jeśli wyjdzie może załapie coś co zrobi z niego wartościowego zawodnika.


      26 to młody zawodnik? :|

      heh ta polska tendencja do nazywania zawodników pod 30-stką młodymi ^^
    • A ja myślałem że Boguski ma 20-22 lata, jak 26lat to już kariera za nim:) Kiedy on debiutował w Wiśle i gdzie grał wcześniej?
      Ciekawe jak Polska sobie poradzi z rywalami najciekawszy mecz będzie z Hiszpanią:) Tylko pewnie przyjadą juniorami i nas naklepią;>