Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

      Wszystko na temat Polskiej reprezentacji. Komentowanie meczów, wyników i formy naszych kadrowiczów. Co myślicie o Leo Beenhakkerze ?, jak nasi podopieczni spiszą się podczas zbliżających się Mistrzostw Europ w Austrii i Szwajcarii ?

      Polska reprezentacja w rozgrywkach między narodowych:

      Mistrzostwa świata:

      * 1938 (1 runda)
      * 1974 (3 miejsce)
      * 1978 (miejsca 5-8)
      * 1982 (3 miejsce)
      * 1986 (1/8 finału)
      * 2002 (faza grupowa)
      * 2006 (faza grupowa)

      Mistrzostwa Europy:

      * 1960 - 2004 (nie zakwalifikowała się)
      * 2008 (zakwalifikowała się)
      * 2012 (ma prawo startu jako współgospodarz)

      Igrzyska Olimpijskie:

      * 1924 (I runda)
      * 1936 (4 miejsce)
      * 1952 (II runda)
      * 1960 (I runda)
      * 1972 (złoty medal)
      * 1976 (srebrny medal)
      * 1992 (srebrny medal)

      Historyczne mecze:

      Debiut

      * Budapeszt (Węgry) 18 grudnia 1921 Węgry 1:0 Polska (towarzyski)

      Pierwszy mecz w Polsce

      * Kraków (Polska) 14 maja 1922 Polska 0:3 Węgry (towarzyski)

      Pierwsze zwycięstwo

      * Sztokholm (Szwecja) 28 maja 1922 Szwecja 1:2 Polska (towarzyski)

      Pierwszy gol dla Polski

      * Sztokholm (Szwecja) 28 maja 1922 Szwecja 1:2 Polska (towarzyski)
      Józef Klotz w 23 minucie z rzutu karnego (na 0:1)

      Aktualny trener Reprezentacji Polski:

      Leo Beenhakker

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Szyszka ().

    • Właśnie jestem po "widowisku" czyli meczu Polska - Estonia wygranym przez naszą kadrę 2:0. Największe wrażenie na mnie zrobił Tomasz Lisowski lecz nie źle zaprezentował sie także Łukasz Garguła. Jestem pewien że Leo Beenhakker jest trenerem który doprowadzi naszą reprezentacje do sukcesów na arenie międzynarodowej. :|
    • Po meczu Polska Estonia ogladam wlasnie meczyk Barcelona Valencia i powiem ze roznika jest kolosalna. Emocji z pewnoscia wiecej w jednej polowie niz w kilku meczch polskiej reprezentacji. Ale zawsze Polska to Polska tym bardziej ze to nie byla pierwsza 11 naszej kadry :D
    • panowie na polską reprezentacje to nie liczy sie styl tylko wynik bo co z tego że będą pięknie grać jak bańki będo dostawać co prawda piękna gra i wynik idzie w parze ale u nas nie ma wirtuozów piłku tak więc martwmy sie bardziej o ten wynik bo ze stylem to masakra :P
    • wiecie ja nie ogladalem meczu z estonia ale mimo tego jaki czasem styl prezentujemy zawsze jestem za naszymi chlopakami i wierze w nich.miejmy nadzieje ze na zblizajacym sie EURO pokaza to czego nigdy nie widzielismy i ze osiagniemy sukces..bede trzymal za nich kciuki
    • Oglądałem mecz i powiem szczerze- Benhakker to naprawdę cudotwórca. Żaden z poprzednich szkoleniowców nie odważyłby się wystawić takiego składu do meczu oficjalnego reprezentacji :P naprawdę zaryzykował, bo jakby Polska przegrała z Estonią- reputacja Benhakker'a w Polsce i reprezentacji w Europie znacznie by spadła.
    • PeKa napisał(a)
      Oglądałem mecz i powiem szczerze- Benhakker to naprawdę cudotwórca. Żaden z poprzednich szkoleniowców nie odważyłby się wystawić takiego składu do meczu oficjalnego reprezentacji :P naprawdę zaryzykował, bo jakby Polska przegrała z Estonią- reputacja Benhakker'a w Polsce i reprezentacji w Europie znacznie by spadła.


      Dokładnie Bennhakker to trener który ożywił polską piłkę i nie bał się zaryzykować powołać i wpuścić na boisko takich graczy ja Tomasz Zahorski, Kamil Grosicki czy Adam Kokoszka już w eliminacjach.
    • kibicem jestem spory kawal swojego zycia i u zadnego poskiego trenera nie widzialem tak duzej roszady skladu przy tak dobrej jakosci gry..

      naprawde Benchackerowi trzeba zlozyc poklon bo tknol nowego ducha w Polska pilke i az milo patrzec na nasza gre co od lat 70-ch bylo zadkoscia
    • Ja także stwierdzam, że Benhakker jest świetnym trenerem i postawił naszą reprezentacje na nogi i myślę że dzięki niemu powalczymy trochę na tym Euro i osiągniemy jakiś większy sukces. Mam tylko nadzieje że Leo tak szybko nie opuści naszej reprezentacji, bo na pewno dostanie jakieś ciekawe oferty z innych krajów, które na pewno będą bardzo kuszące. Oby został z nami jak najdłużej to będzie dobrze :E
    • cytat:

      Euro 2008 bez gwiazdy Celticu w naszej bramce? Polskim kibicom ciężko nawet sobie coś takiego wyobrazić. Niewykluczone jednak, że Artur Boruc już dziś - na 3 miesiące przed mistrzostwami Europy - zakończy karierę!
      - Przyrzekłem sobie, że jeśli puszczę w jednym meczu 7 goli, to natychmiast skończę grać w piłkę. Poważnie! Tak sobie obiecałem i nie zamierzam się z tego wycofywać - wypalił Boruc niedawno w jednym z wywiadów.

      Dziś jego Celtic zagra z Barceloną, i to na słynnym Camp Nou. Dlatego obawy, że ten czarny scenariusz się spełni, są jak najbardziej uzasadnione. Więcej w "Super Expressie"

      Odważna decyzja. Ale mam nadzieję że nie będzie musiał kończyć już kariery.
    • Andrzej1989 napisał(a)
      cytat:

      Euro 2008 bez gwiazdy Celticu w naszej bramce? Polskim kibicom ciężko nawet sobie coś takiego wyobrazić. Niewykluczone jednak, że Artur Boruc już dziś - na 3 miesiące przed mistrzostwami Europy - zakończy karierę!
      - Przyrzekłem sobie, że jeśli puszczę w jednym meczu 7 goli, to natychmiast skończę grać w piłkę. Poważnie! Tak sobie obiecałem i nie zamierzam się z tego wycofywać - wypalił Boruc niedawno w jednym z wywiadów.

      Dziś jego Celtic zagra z Barceloną, i to na słynnym Camp Nou. Dlatego obawy, że ten czarny scenariusz się spełni, są jak najbardziej uzasadnione. Więcej w "Super Expressie"

      Odważna decyzja. Ale mam nadzieję że nie będzie musiał kończyć już kariery.

      x_x ten mecz był wczoraj, nawet gdyby puścił 7 bramek w meczu to by nie skończył kariery. Można by by powiedzieć ze to prowokacja obmyślona przez Strachana aby Barca sie odkryła :biglol: Wynik meczu znamy ;p

      To co robi teraz Leo to wirtuozeria :) Żaden polski trener nie odważyłby sie robić takie roszady w składzie, i ekspermentowac w ważnych dla nas eliminacjach. Mam nadzieje ze Leo zostanie z nami przynajmniej do EURO 2012 :P
    • mam nadzieję że wreszcie nasi coś osiągną, mają duże szanse wyjść z grupy na ME, żeby tylko się nie "spalili" bo często brakuje im zimnej krwi albo działacze mają swoje super pomysły na przygotowania i rujnują wielomiesięczne przygotowania

      ogólnie mam nadzieje że tym razem pech naszą drużynę opuści daleko zajdą w ausrtii i szwajcarii :)
      WYLECZONY Z OGAME
    • Ludi napisał(a)
      Ja obstawiam 2-0 dla nas, mam nadzieje że Żurawski strzeli bramkę bo cały Kraków na to czeka :D

      Jak dla mnie wynik ok tylko że wątpię w formę Żurawskiego, wymieniłbym go już dawno na tych co strzelają bramki regularnie, np. Wichniarek, oraz szukałbym młodych ''wilków''
    • no niestety ale przegrali :|
      Reprezentacja Polski przegrała 0:3 (0:2) w spotkaniu towarzyskim z USA na stadionie krakowskiej Wisły. W Krakowie nie udał się mały jubileusz Leo Beenhakkerowi, który po raz 25. zasiadł na ławce trenerskiej polskiej reprezentacji.
      Polacy rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem, ale Amerykanie nie dali się zaskoczyć, a akcje Polaków były chaotyczne i brakowało dokładności.

      W 12. minucie po dośrodkowaniu Landona Donovana z rzutu wolnego piłkę do bramki strzeżonej przez Artura Boruca skierował głową Carlos Bocanegra.
      Po strzeleniu bramki Amerykanie często wyprowadzali groźne kontry, ale pod bramką Boruca brakowało im dokładności.

      W 34. minucie, po dośrodkowaniu Donovana z rzutu rożnego bramkę na 2:0 dla gości strzelił Oguchi Onyewu.

      Tuż po przerwie Polacy mogli przegrywać już 0:3, ale sytuacji sam na sam z Borucem nie wykorzystał Donovan, który strzelił obok słupka.

      Po stracie kolejnej bramki Leo Beenhakker dokonał kilku zmian, wprowadzając na boisko m. in. Radosława Matusiaka i Łuaksza Gargułę, ale nie wpłynęło to na poprawę gry Polaków.

      Amerykanie kropkę nad "i" postawili w 73. minucie, kiedy strzałem z rzutu wolnego spoza pola karnego Boruca pokonał Eddie Lewis.
    • hmm - szczerze powiedziawszy to prawie taki wynik obstawiałem (myślałem że będzie 1-3)
      graliśmy po prostu tragicznie. żadnej prawie sytuacji. obrona to w ogóle do wymiany...
    • mówcie co chcecie ale moje zdanie jest takie że Dudce mecz nie wyszedł, co prawda miał jeden strzał który zmusił Howarda do wysiłku ale pozatym ?! straty straty straty

      kolejny, gwiazdor na Cyprze, pan Żurawski.... straty
      pan Brożek, stadion nie pomógł...


      ale i tak cały zespół grał słabo........... ;(
    • Z Sikora byłoby tak samo jak z Matusiakiem :D

      czyli nijak w zasadzie :P


      Matusiak pałęta się po tych wszystkich klubach, a odnaleźć się nie umie...w Wiśle będzie miał możliwości wykazania się i przypomnienia o sobie :)

      Pragnę zauważyć, że dzisiaj grali również mecze nasi grupowi rywale na ME w Austrii i Szwajcarii :)

      oto wyniki:

      Austria - Holandia 3:4 (3:1)
      Bramki: Andreas Ivanschitz (6), Sebastian Proedl (18, 35) - Klaas Jan Huntelaar (37, 86), John Heitinga (67), Jan Vennegoor of Hesselink (83).
      Sędzia: Martin Hannson (Szwecja)
      Widzów: 40 500


      Podobno wspaniały mecz :D
      Widac po ilości goli i po tym, że Austria prowadziła 3:0 :)
      Pełno emocji i dosyć zaskakująca postawa naszego grupowego rywala a zarazem gospodarza tegorocznych ME :]

      Szwajcaria - Niemcy 0:4 (0:1)
      Bramki: Miroslav Klose (23), Mario Gomez (61, 67), Lukas Podolski (89).

      Ten wynik również mnie zaskoczył. Niemcy łatwo ograły Szwajcarię- drugiego organizatora ME... Niemcy dają sygnał, że są obok Włochów najpowazniejszym kandydatem do wygrania ME :D Zaraz będę płakał, że mamy Austrię w grupie na ME a nie Szwajcarię :D

      Szkocja - Chorwacja 1:1 (1:1)
      Bramka: MIller (30) - Kranjcar (10)

      Cenny remis Chorwacji z niezwykle walecznymi Szkotami :D
      Nie oglądałem meczu- to się nie wypowiadam na temat widowiska sportowego :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez PrzemeK^^ ().

    • właśnie skończyłem demolować dom po ''cudownej'' grze naszej reprezentacji.. .

      Niestety oprócz tego że walnęli nam 3 bramy po stalych fragmentach, to USA miało 100% sam na sam, a na dodatek te wyjścia za naszych obroncow przez amerykańskich stajkerów były niezwykle groźne...


      Oprócz Krzynówka, Matusiaka , Boruca i Łobodzińskiego który wziął cieżar gry w II części spotkania reszta chłopaków jest bez formy...

      Ale wierze że będzie dobrze na EURO 2008 .

      Zawsze wierze .
      POLSKA :D :D :D
    • Gun Jack napisał(a)
      mecze towarzyskie są właśnie po to żeby eliminować błędy ;)


      Dokładnie ...


      Leo wyciągnie wnioski i będzie lepiej - to nie Janas by po takim meczu nie zrobić kompletnie nic :)

      ja jestem spokojny

      Za to Niemcy - dla mnie faworyt ME bez dwóch zdań
    • co do Niemców się zgodzę faworyci , no ale mi się wydaje ze oni myśleli ze rozwalą USA na lajcie , tak jak zresztą wszyscy no ale się przejechali ;] oby w kolejnych meczach nie lekceważyli przeciwnika ! :)
    • Nasi rywale dobrze grali Austria wygrywała nawet z Holandią 3:0 ale ostatecznie przegrała 3:4 chorwacja 1:1 chyba zremisowała z szkocją

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .:Imperator Rysz:. ().