Ogłoszenie Błędy w FAQ i poradnikach

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • http://board.ogame.pl/board787-gra-i-komunikacja/board526-faq-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania/307567-acs-system-walk-sojuszniczych/
      Punkt 14.


      Oczywiscie GO i jego uzasadnienie jest prawdziwe, ACS na tym samym IP nie dalo by sie zrobic, wlaczyl by sie mulialarm.
      Jednak próbowałem z bratem zrobić ACS, wysłaliśmy już flotę. Nie doszło do ataku, bo oboje zawróciliśmy. Jednak multialarm się nie wlączył, flotę normalnie mogłem wysłać i zaprosić brata do ACS. A przypadku próby zaatakowania planety mojego brata włączył się multialarm.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez genShakal ().

    • Co do tego błedu w FAQ a odpowiedzi GO, rozmawialem z GA sytuacaj wyglada tak ze " system na to zezwala i kar za to nie ma ale lepiej tego nie robic jak ktos juz musi to moze byle bylo z zachowaniem Zasad Gry o dzieleniu kont
      -logowanie 1 -> atak -> zaproszenie -> wylogowanie
      -logowanie 2 -> podjecie zaproszenia"

      czyli pojedyncze logowanie i wykonanie ACSa jest dozwolone ale mimo wszystko dosc podejżane dla GO i moze sluzyc jako jeden z dowodów na multi lub dzielenie. Jesli dwóch graczy gra caly czas na tym samym IP nie powinni latac razem w jednym ACSie(dostana po banie za multi lub dzielenie).
    • Jesli dwóch graczy gra caly czas na tym samym IP nie powinni latac razem w jednym ACSie(dostana po banie za multi lub dzielenie).
      Nawet jeśli mamy przedtem zgłoszone, że będziemy grali na jednym IP? Sprawa wygląda tak, mamy liveboxa TP i 2 komputery z czym na jednym i na drugim komputerze to samo IP. Jednocześnie możemy korzystać ze swoich kont Ogame. Gdy zaczynaliśmy grę zgłosiliśmy GO, że będziemy grali na jednym IP, zgłoszenie to zostało przyjęte. Chciałbym mieć pewność, że mogę z nim robić ACS, lub nie mogę, żeby uniknąć nieprzyjemności związanych z niespodziewanym banem...
    • Jesli dwóch graczy gra caly czas na tym samym IP nie powinni latac razem w jednym ACSie(dostana po banie za multi lub dzielenie).
      Nawet jeśli mamy przedtem zgłoszone, że będziemy grali na jednym IP? Sprawa wygląda tak, mamy liveboxa TP i 2 komputery z czym na jednym i na drugim komputerze to samo IP. Jednocześnie możemy korzystać ze swoich kont Ogame. Gdy zaczynaliśmy grę zgłosiliśmy GO, że będziemy grali na jednym IP, zgłoszenie to zostało przyjęte. Chciałbym mieć pewność, że mogę z nim robić ACS, lub nie mogę, żeby uniknąć nieprzyjemności związanych z niespodziewanym banem...

      2. Multikonta

      Każdy gracz może logować się tylko na jedno konto w danym uniwersum.
      W sytuacji, gdy gracze okazjonalnie, z reguły lub zawsze korzystają ze wspólnego dostępu do internetu np. w szkołach, na uniwersytetach lub w kafejkach internetowych, w tym przypadku należy zgłosić to Operatorowi Gry jeszcze przed rozpoczęciem gry na

      support.ogame.onet.pl/
      Między tymi kontami zabronione są wszelakie kontakty flot, jak również niedozwolone są innego rodzaju wspólne działania.

      Czyli wedlug zasady gry ACS to rodzaj wspolnego dzialania.
      Szukam to czego nie ma :komp:
    • Dziękuję za wyraźną odpowiedź. Proszę o zmianę w FAQ:
      "Jeśli natomiast chodzi o atak związku z graczem z tym samym IP jest to możliwe."
      Może to być przyczyną pomyłki wielu graczy. Mało brakowało, a nieświadomie złamałbym regulamin i otrzymałbym bana wraz z moim bratem. Po raz kolejny sprawdziła się zasada "kto pyta, nie błądzi". Pozdrawiam, Shakal.
    • No tak, napisany w 2006 roku, lecz myślałem, że jest aktualizowany co jakiś czas. Szkoda, że nie mogę robić ACS z bratem, gra staje się po prostu nudniejsza. ;P no cóż.
    • dENiOR napisał(a):

      Co do tego błedu w FAQ a odpowiedzi GO, rozmawialem z GA sytuacaj wyglada tak ze " system na to zezwala i kar za to nie ma ale lepiej tego nie robic jak ktos juz musi to moze byle bylo z zachowaniem Zasad Gry o dzieleniu kont

      Johnson napisał(a):

      Jeszcze popytam dokladnie GA albo GM na ten temat.

      ke? Zdecydujcie się :P

      ===========

      A co do sprawy - bez względu na to jakie będzie stanowisko GA (zawsze było takie, że jest to działanie zabronione, teraz może się zmieniło) w FAQ nie ma przecież błędu. Mówimy o 14 pyt. z FAQ brzmiącym następująco:

      # Czy multialarm działa w ACS?

      i mamy odpowiedź:
      Multialarm oczywiście działa, nie pozwalając zatrzymać się u kogoś z kim się gra na jednym IP. Jeśli natomiast chodzi o atak związku z graczem z tym samym IP jest to możliwe. Nadal jednak nie będzie można zaatakować gracza z tym samym IP nawet dołączając do grupy atakujących.

      Odpowiedź na wskroś prawdziwa i prawidłowa - przy wspólnym ataku ACS multialarm się nie włącza. Atak jest więc technicznie możliwy. A to czy jest dozwolony to już inna sprawa i to określają Zasady Gry które każdy użytkownik musi znać - a nie FAQ. FAQ nie jest od stanowienia zasad. I tutaj wcale jedno drugiemu nie przeczy.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ZAiMeR ().

    • Odpowiedź na wskroś prawdziwa i prawidłowa - przy wspólnym ataku ACS multialarm się nie włącza. Atak jest więc technicznie możliwy. A to czy jest dozwolony to już inna sprawa i to określają Zasady Gry które każdy użytkownik musi znać - a nie FAQ. FAQ nie jest od stanowienia zasad. I tutaj wcale jedno drugiemu nie przeczy.
      No dobrze. Ciekawi mnie jedno, dlaczego taki ASC jest możliwy, skoro jest niedozwolony? Inaczej. Dlaczego nie włącza się multialarm jak przy innych misjach (zatrzymaj, transportuj, atakuj, czy recylkuj pole zniszczeń)? Moim zdaniem niejednego gracza wprowadziło to w błąd i jest przyczyną bana. Pozdrawiam :quasi:
    • genShakal napisał(a):

      dobrze. Ciekawi mnie jedno, dlaczego taki ASC jest możliwy, skoro jest niedozwolony? Inaczej. Dlaczego nie włącza się multialarm jak przy innych misjach (zatrzymaj, transportuj, atakuj, czy recylkuj pole zniszczeń)?

      Kto inny tworzy grę od strony technicznej, kto inny stanowi zasady. Gdyby robiła to jedna osoba - może by i aktywowała multialarm przy atakach ACS. Zresztą, do niedawna Zasady Gry w różnych krajach były kompletnie inne i ustalały je lokalne teamy. A oprogramowanie gry jest jedno, identyczne dla wszystkich.
    • Kto inny tworzy grę od strony technicznej, kto inny stanowi zasady. Gdyby robiła to jedna osoba - może by i aktywowała multialarm przy atakach ACS. Zresztą, do niedawna Zasady Gry w różnych krajach były kompletnie inne i ustalały je lokalne teamy. A oprogramowanie gry jest jedno, identyczne dla wszystkich.
      Okej. Dziękuję.
    • jest tak :
      poz. tech 13
      metal: 4.400.020 powinno być około 3.300.020
      deuter: 4.400.020 powinno być około 3.300.020

      wychodzi mi że to różnica ponad 1 miliona, a takiej nie można już bagatelizować.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kazikc ().

    • Wydaje mi się, że w Wzory jest podany błędny wzór na czas badań (np. dla technologii nadprzestrzennej na poziom 4. wg wzoru wychodzi czas równy 4 h, podczas gdy w rzeczywistości wynosi on 3h).

      O w mordę, dopiero teraz się kapnąłem, że jest to u mnie spowodowane technokratą... Sorki za zamieszanie, wzór jest w porządku.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bercik06 ().

    • Wzór na godzinne wydobycie metalu jest błędny, to samo dotyczy się wzoru na godzinne wydobycie kryształu.
      Jest: 30 * Poziom * 1,1 ^ Poziom - Kopalnia metalu
      Powinno być: 30 * Poziom * 1,1 ^ (Poziom + 1)

      Analogicznie Kopalnia kryształu tylko zamiast 30 z przodu to 20

      Resztę przeglądam.

      P.S. Jest napisane, że na speed uni trzeba uwzględnić czas, ale nie pisze nigdzie, w którym momencie trzeba go podstawić do wzoru.

      SKRUCHA:
      Przepraszam, powyższe wzory są poprawne dla włączonego Geologa. Bez niego wzory zamieszczone na forum też są poprawne.
      Zapomniałem go uwzględnić w moich obliczeniach.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Ciastek77 ().

    • Sprzeczność:

      Art napisał(a):


      4. Bash

      Zabronione jest atakowanie planety lub księżyca więcej niż 6 razy w ciągu 24 godzin. To dotyczy również misji mających na celu zniszczenie księżyca.
      W specjalnych oraz wyszczególnionych uniwersach na forum (board.ogame.pl) możliwa jest zmiana reguły bash lub zniesienie jej.
      Ataki sondami szpiegowskimi lub rakietami międzyplanetarnymi nie zaliczają się do reguł basha.
      Bashing jest dozwolony tylko w przypadku, gdy sojusz gracza jest w stanie wojny z innym sojuszem. Wypowiedzenia wojny musi nastąpić w odpowiednim dziale forum i spełniać wymogi regulaminu.


      Piet-Tia napisał(a):

      Czy jest jakiś limit ataków nałożony na gracza?
      Tak. Każdemu graczowi możesz zaatakować każdą z planet tylko 6 razy w ciągu doby (liczonej od godz. 0.00 do 24.00) [Uwaga, księżyce są liczone tak jak osobna planeta].
      Łamanie tej reguły znane jest jako "bashing" (czyt. reguła "ciągłych atakow").
      UWAGA! Jako atak liczone jest także każde wysłanie z misją Szpieguj floty INNEJ niż same sondy szpiegowskie, nie jest natomiast liczone wysłanie sond z misją Atakuj by utworzyć Pole Zniszczeń (więcej szczegółów: FAQ: Szpiegowanie pyt. 7).
      Ataki rakietowe i ataki z misją "Niszcz" nie są liczone jako atak w sensie reguły basha.
      W przypadku wojny między dwoma sojuszami zasada basha nie obowiązuje.
      Więcej informacji na temat przepisów bashingu znajduje się w punkcie 2.6. Zasad gry.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Macq ().

    • Blad w FAQ Walka punkt 15 jest juz poprawiony :

      FAQ: Walka

      Sama misja niszcz jest wliczana do basha, ale jesli flota lecaca z misja niszcz ulegnie zniszczeniu pod czas walki(obojetnie czy przy bitwie o ksiezyc czy juz przy samym niszczeniu) to wtedy nie wlicza sie taki atak do basha
    • wzór na wydobycie deuteru dla uni 1-66 jest nieprawidłowy !!!
      wzór na produkcje energii z satelit dla uni 1-66 jest nieprawidłowy !!!

      nie zgadza sie stan faktyczny z tym co wychodzi ze wzoru

      jest:

      Energia z satelitów słonecznych dla universów 1-66:
      EnS = ( MaxTempPlanety / 4 + 20 ) * IlośćSatelitów

      powinno być:

      Energia z satelitów słonecznych dla universów 1-66:
      EnS = ( MaxTempPlanety / 3 + 20 ) * IlośćSatelitów


      poprawnego wzoru na wydobycie deuteru na starych uniach nie udało mi sie wyliczyć a jest mi bardzo potrzebny !! czy można to gdzieś znaleźć ??

      wzorów na nowych uniach jeszcze nie sprawdzałem !! nie wiem czy są prawidłowe :/
    • elfi wzór który podałaś sie zgadza, jest prawidłowy, niestety w moim poprzednim poście podany niby prawidłowy wzór na produkcje energii z satelit NIE JEST PRAWIDŁOWY !!! zgadzała sie tylko produkcja dla jednej planety, dla reszty energia liczona jest niestety źle :(

      czy ktoś mógł by podać prawidłowe wzory na :
      - produkcje energii z satelit na starych i nowych uniach
      - produkcje deuteru na nowych uniach
    • Skuti, ale my jesteśmy po redesignie na starych uniwersach, teraz to nie ma znaczenia już.
      Badanie OGame dla Ciebie
      Zaraz poszukam tych satelitek.
      Edit:

      =( max. temp. + 140 ) / 6 - działa dla wszystkich uniwersów. Zaokrąglamy w dół.
      Wzór, który podałam wyżej na wydobycie deuteru również jest prawidłowy dla wszystkich uniwersów. Zaokrąglamy w dół.

      Poprawki w FAQ i Tutorialach
      Multikonto megalomania 1/2 z b4el
      Multikonto 2/2 z Denior


      [22:58] <Witcher> czy Cie szatan opuscil?!