Ogłoszenie Błędy w FAQ i poradnikach

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Aha, ale tam nie pisało nic o zaokrąglani właśnie tej części, no chyba że ja nie zauważyłem.

      Robię pewien programik, na razie w Excelu aby ładnie wszytko rozkorzenić później może we flashu. Prawie jak inne ogame kalkulatory, ale ten będzie inny xD

      =(ZAOKR.W.DÓŁ(G7 / 4;1)+20)*I7 - tak wygląda formuła w excelu i w końcu wyświetla 720 xD

      Dzięki za pomoc.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Balka ().

    • Drogowskaz OGame

      W drogowskazie niektóre odnośniki nie działają, np. Hydepark czy Wojny - muszę klikać w ich Regulamin, a później z Forum OGame.pl » Z życia Uniwersów » Wojny » klikać link Wojny. Jest to trochę denerwujące, a często korzystam z drogowskazu, aby szybciej poruszać się po forum.
    • RE: Błąd .

      NAWIGATOR.1 napisał(a):

      Kosciej napisał(a):

      O ile się nie byle nie ma już czegoś takiego jak "A" w galaktyce.
      Powinno być [o ile się nie mylę]


      Toż to post sprzed prawie 2 lat... I tylko zwykła literówka. Ale zaraz poprawie. (Żeby nie było :D )

      Poza tym temat nazywa się błądy w FAQ i poradnikach, a nie postach zwykłych userów. (Na tym forum co drugi ma jakiś błąd - temat w ciągu tygodnia miałby z 50 stron)
      Taki mały, taki duży może czytać FAQ

      LUDZIE! BYNAJMNIEJ TO NIE TO SAMO CO PRZYNAJMNIEJ!
    • "Aktualnie największe planety będzie można skolonizować na pozycjach 4-12, wobec aktualnych pozycji 4/5/6."

      Powinno być :"Aktualnie największe planety będzie można skolonizować na pozycjach 4-12. Zamiast aktualnych kolosów pozycji 4/5/6, tę rolę spełniają teraz planety na pozycji 7/8/9"

      Wniosek taki, że nie ma równomiernego prawdopodobieństwa. FAQ wprowadza troszkę w błąd.
    • Zgłoszę to jako błąd;

      Wzory do wyliczenia wydobycia deuteru i energii uzyskiwanej z satelity nie odnoszą się do nowych uniwersów. Skoro powstały już trzy nowe uni to może ktoś również uzupełni wzory dla tych uni?
    • Koszt metalu i deuteru jest źle wyliczony w tabelce astrofizyki przy poziomie 13 - 1 885 726 x 1.75 to 3 300 021 a w tabelce jest 4 400 020.
      Powinno być tak jak tutaj chociaż i tak zauważyłem że w grze jest chyba zaokrąglenie do stu podczas gdy w tabelce jest zaokrąglanie do całości - tzw. w tabelce koszt astrofizyki na 6lvl to 65 652 metalu podczas gdy w grze jest 65 700.
    • Mam takie pytanka zwiazane ze zworami:

      Wzor na godzinna produkcje deuteru jest chyba bledny. Jakkolwiek bym nie liczyl zawsze wynik jest odmienny od tego co pokazuje mi w danych surowcow. Ponadto we wzorze powinna byc raczej nie maksymalna temperatura planety ale minimalna.

      Rowniez wzor na energie z satelitow slonecznych liczy zupelnie cos innego niz wyswietlana ilosc energii w ustawieniach surowcow. Podobnie jest jesli spojrzec w zakladce surowce/satelita sloneczny na to co pokazuje opis satelity. Dla przykladu podam ze mam planete na 10 pozycji. Opis satelity mowi ze na tej pozycji jeden satelita produkuje 33 energii. Kiedy jednak pomnoze ilosc satelitow przez 33 wynik jest sporo odmienny od liczby w zakladce ustawiania surowcow.

      W obu przypadkach we wzorach wystepuje parametr temperatura planety. Czy to temperatura planet jest powodem bledow? Dodam jeszcze ze posiadam geologa i technokrate ale to chyba nie moze wplywac na wyniki wzorow.

      Pozdrawiam ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez marcepan81 ().

    • marcepan81 napisał(a):

      Ponadto we wzorze powinna byc raczej nie maksymalna temperatura planety ale minimalna.

      Nie. Powinna być maksymalna nie minimalna, tam nie ma błędu. Należy jednak pamiętać, że wzory dotyczą starych universów 1-66.

      Na nowych uni wzór wygląda najprawdopodobniej tak:
      WytwDeut = (10*Poziom*1.1^Poziom)*(-0.002*(MinTemp+MaxTemp)+1.36)
      Tyle, że nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony. Ale nad aktualizacją FAQ pomyślimy.
    • Wzór na energię z satelit na nowych uni powinien być
      Energia z satelit= (Średnia Temp. Planety +160)/6 (zaokrąglane w dół)

      PS: @down:Tak, również pozdrawiam ^^

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Exe19 ().

    • Dzieki za odpowiedz zaraz sprawdze ;)

      PS

      Czy to ten sam Exe19 z ktorym gralem w sojuszu AcesHigh? Jesli tak to pozdrawiam :)

      EDIT:

      No sprawdzilem. Dzieki wielkie wzorki sa OK. XD Tylko jedno ale: wzor na energie satelity liczymy zaokraglajac wynik w dol. Kiedy jednak mamy technokrate i zwiekszamy produkcje energii o 10% musimy wynik ten pozostawic niezaokraglony podczas mnozenia razy ilosc satelit. Podam przyklad.

      Planeta o temperaturze od -17 do +23 stopni. Srednia arytmetyczna (-17+23)/2 = 3. Ze wzoru EneSat = (3+160)/6 = 27,16666...7. Zaokraglone do 27 daje nam nasza energie satelity. Dodajemy 10% od technokraty 27 * 1,1 = 29,7. Jesli teraz zaokraglimy do 29 i pomnozymy przez ilosc satelit (np. 51) dostaniemy wynik 1479. Wynik jest zly. Jesli zostawimy 29,7 * 51 = 1514,7. I tu wyglada na to ze trzeba zaokraglic w GORE bo ja mam na tej planecie 1515 energii z satelitow slonecznych. Bardzo bym prosil aby ktos jeszcze sprawdzil ten wzor i to z technokrata na pokadzie :)
      Pozdrawiam.

      EDIT:
      Sprawdzilem wreszcie. Wszystko liczymym normalnie. Zaokraglamy wynik koncowy po pomnozeniu energii satelity * ilosc satelit slonecznych wedlug normalnych zasad: od 0.1 do 0.4 w dol a od 0.5 do 0.9 w gore. Tylko wowczas sie zgadza. ^^

      Post był edytowany 7 razy, ostatnio przez marcepan81 ().

    • Czy wszystko jest w porządku z przyznawaniem moonów??

      Dobiłem prawie do 20 prób i kulki nie ma. Nikt z dwóch graczy jakim robiłem próby też nie dostał kulki stąd moje pytanie żaden z moonów jakie mam nie potrzebował tyle prób oczywiście próby idą na 20 % chodzi o u60

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pawel p ().

    • Po 20 próbach wciąż jest ponad 1% (0,8^20=1,153%) ,że moona nie dostaniesz... Czyli większe prawdopodobieństwo jest tego że po 20 próbach na 20% nie dostaniesz moona, niż po 1 próbie na 1% dostaniesz. A skoro są tacy farciarze, którzy po 1 próbie na 1% dostają moona to muszą być pechowcy co po 20 próbach na 20% nie dostają.
    • W świetle rozmów w temacie: Szansa - ekspedycja

      powinno się ze wzorów przy ekspedycji wykreślić ten fragment:

      Kod źródłowy

      1. 1. Im dłużej trwa ekspedycja, tym wieksze ilości surowców lub statków ma szansę zdobyć gracz.


      Faktycznie - jeśli nie wykreślić to przynajmniej zmodyfikować. Poprawię. Dziękujemy za zgłoszenie.
      //ZAiMeR
    • Wzory

      "Godzinne wytwarzanie energii"
      brak informacji że wynik w dół zaokrąglany
      (pod każdym niebieskim napisem jest taka informacja)

      =====

      Regulamin działu Starcia Tytanów

      3. (...) znaleźc ;)

      =====

      Regulamin działu Starcia Tytanów
      "W sytuacji bitwy nierozstrzygniętej RW może zostać opublikowany przez stronę, która w wiadomości z gry ma mniejsze straty. Nie bierzemy pod uwagę zbiórki złomu czy faktu, że obrona w części się odbudowuje."

      ~ Faq ST ~

      Gracz: Czy przy wyliczaniu strat liczy sie cała zniszczona obrona?
      Moderator: Nie, do strat obrońcy liczy sie tylko 30% z posiadanej przed walka obrony, ponieważ ~70% sie odbudowuje.

      =====

      Tabela Kar

      "Podszywanie się pod GO/SGO/GA "
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • Może nie w temacie ale jak poprawki to prosiłbym o wpisanie aktualnych przeliczników handlowych bo oferty są naprawdę różne i do końca nie wiadomo jakiego minimum i maximu można się trzymać żeby nie otrzymać pusha.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez -bambino- ().

    • FAQ: Budowanie
      Pkt. 17
      Nie mam magazynu metalu a właśnie za chwilę dostanę transport z taką ilością metalu, że będę go miał więcej niż 100k. Czy ta nadmiarowa ilość metalu zniknie?
      Na planecie można przechowywać dowolne ilości surowców (nadmiarowe ilości nie znikają). W sytuacji kiedy danego surowca będzie więcej niż dopuszcza to pojemność magazynów zostanie wstrzymane jego wydobycie (na poziomie zerowym magazynu, czyli niejako przy braku tego budynku, pojemność wynosi 100k). Wydobycie zostanie wznowione w chwili zbudowania magazynu dla tego surowca lub gdy dany surowiec zostanie na coś wydany w takiej ilości, żeby było go mniej niż maksymalna pojemność magazynu. (Uwaga: magazyny w żaden sposób nie chronią surowców, buduje się je tylko po to by zwiększyć maksymalną liczbę danego surowca, która może być przechowywana na planecie)

      Po wprowadzeniu nowych magazynów ze 100k na zerowym poziomie zrobiło się 10k.
    • Rzeczowy błąd powodujący utratę dorobku wielu lat pracy !!!!!

      Link:


      [font=&quot]http://board.ogame.onet.pl/index.php?page=Thread&threadID=174477[/font]
      Ten zapis wprowadza graczy w błąd i powoduje ogromne szkody w grze:





      Gwiazda Śmierci niszczy
      księżyc.


      Jest możliwe, że księżyc zostanie całkowicie usunięty z widoku galaktyki.
      Wszystkie budynki znajdujące się na księżycu zostaną zniszczone i NIE utworzą
      pola zniszczeń (PZ). Jeśli flota właściciela księżyca jest w drodze powrotnej
      na ów księżyc, a podczas lotu zostanie on zniszczony, to flota otrzyma jako
      nowy cel planetę. Wszelkie inne floty, których celem był zniszczony księżyc,
      zostają zawrócone.



      Co oznacza termin floty zawrócone?
      Zawrócenie floty to lot z powrotem trwający tyle samo czasu ile flota leciała.
      To wprowadza graczy w błąd, gdyż floty znikają i pojawiają się o 1:15 na pozycji startowej - to nie jest "zawrócenie".
      Tym bardziej, że to dziwne znikanie obsługa gry traktuje jako "mechanizm gry" a wiedzą o nim tylko nieliczni gracze - pojawia ponoć w dyskusjach w jakimś klubie flociarza, ale od 2 dni nie mogę go znaleźć, nawet przez wyszukiwarkę. Jeżeli w grze mechanizm działa inaczej niż to jest opisane w Poradniku Gry, to traktuję to jako błąd w grze i proszę o naprawianie szkód wyrządzonych wprowadzaniem graczy w błąd przez ten zapis i tracących floty likwidowane o 1:15 przez nielicznych wtajemniczonych buguserów. Inaczej ta gra przestaje być grą a staje się platformą oszustw.
    • Astrofizyka: Błędne wymagania w FAQ

      Nie wiem, gdzie to dokładnie zamieścić.
      Kiedyś pytałem o koszty Astrofizyki i dostałem tego linka:

      FAQ: Zmiany i nowości w OGame v1.0 Redesign
      Chodzi o koszty Astrofizyki.



      W tej tabelce Astrofizyka na 13 lev kosztuje:
      * Metal 4,4Mln
      * Kryształ 6,6Mln
      * Deuter 4,4Mln

      Natomiast gdy zbadałem na 12 lev i chciałem załączyć 13 lev, to koszty wynoszą:

      Astrofizyka
      Wymagania dla poziomu 13:

      * Metal 3,3Mln
      * Kryształ 6,6Mln
      * Deuter 3,3Mln

      Czyli o 1,1Mln Metalu i 1,1Mln Deuteru taniej.

      Nie wiem jak jest z innymi poziomami, ale raczej też jest błędnie podane w FAQ.

      Przeniesione do odpowiedniego tematu. Błąd jest mi znany i będzie poprawiany. elfi
      102 ST U44 - 144.582%

      17 ST U67 - 133.945%


      PB SOLO - 29.042%

      PB ACS - 23.820%


      Głupotę leczy się książką.
      Ignorancję strzelbą i szpadlem...
    • Witam

      może gdzieś już o tym informowano a może to nikogo zwyczajnie nie wzrusza ale:

      koszt Astrofizyki jest na U1 jeszcze inny
      na 11 lvl aktualnie 4,096Mln / 8,192Mln / 4,096Mln

      co się dalej nie zgadza ani z info na ten temat
      FAQ: Zmiany i nowości w OGame v1.0 Redesign

      ani z tym co wcześniej już zgłaszano.

      Gdzieś chyba poza tym komuś umknął fakt, że jak to wejdzie po ankiecie to dojście do lvl 15 (komplet 9 planet) przy aktualnych cenach zajmie 1rok
      a piszę z poziomu 7 MSBN tak więc coś jest całkiem nie tak, jak się ktoś złapie na przestawce to na skutek tej "nieścisłości" zamiast się wybadać w miesiąc w rok nie zdoła.
      Może o tej drugiej sprawie to gdzieś indziej powinienem napisać ale cóż niezgodność jest niezgodnością.


      Toshiro

      ______________________
      Denior: Bład znany juz, spojrz 3 posty wyzej. Z tego co wiem Elfi przygotowala juz nowa grafike z poprawionymi kosztami astrofizyki.
    • Oto cytat z FAQ, dotyczący ACS:
      "Jeśli natomiast chodzi o atak związku z graczem z tym samym IP jest to możliwe."
      Postanowiłem jednak upewnić się i zapytać samego GO. Moje zapytanie:
      "Temat zapytania: ACS między graczami grającymi na jednym IP.

      Opis zapytania/problemu: Czy jest dozwolone wykonywanie ACS pomiędzy graczami grającymi na tym samym IP? Mamy zgłoszoną grę na jednym IP, czy w przypadku wykonywania ACS nie włączy się Multialarm?"
      Odpowiedź GO:
      "2. Multikonta

      Każdy gracz może logować się tylko na jedno konto w danym uniwersum.
      W sytuacji, gdy gracze okazjonalnie, z reguły lub zawsze korzystają ze wspólnego dostępu do internetu np. w szkołach, na uniwersytetach lub w kafejkach internetowych, w tym przypadku należy zgłosić to Operatorowi Gry jeszcze przed rozpoczęciem gry na

      support.ogame.onet.pl/
      Między tymi kontami zabronione są wszelakie kontakty flot, jak również niedozwolone są innego rodzaju wspólne działania. "
      Może ktoś mi wyjaśnić o co tutaj chodzi? 0_o Czy jest w końcu dozwolony ten ACS między graczami grającymi na jednym komputerze (na jednym IP)? Proszę o szybką odpowiedź.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez genShakal ().

    • Oto cytat z FAQ, dotyczący ACS:

      Quoted
      "Jeśli natomiast chodzi o atak związku z graczem z tym samym IP jest to możliwe."
      Moglbys dac link do posta gdzie pojawia sie taki zdanie? Bo szukalem przy pomocy opcji "szukaj" i nigdzie nie ma takowego procz twojego zgloszenia.
      [ciach - nie prawda to była;)]