Art

    • COMA
    • Ok to po kolei

      Widze ze nadal drazycie temat: a gdyby bylo jak mnie nie bylo :) Chcecie sie mnei pozbyc ? 8)

      1) Nad tym zbytnio sie jeszcze nie zastanawiałem. Nie jestem przecież sam na tym stanowisku :) Nagash pewnie kogoś by sobie dobrał do towarzystwa :D
      2) W ten cały bałagan jest już wtajemniczony drugi GA Nagash więc z tym także nie było by problemów, jednak jeśli faktycznie by do tego doszło, to owe 'przekazanie władzy' mogło by potrwać kilka dni.
      3) Kiedy zajmowałem to stanowisko w samotności, obejmowałem wszystko: od prostych problemów graczy (bany, odwołania, zespół gry (operatorzy)), teraz z Nagashem staramy dzielić się obowiązkami. On przejął sprawy z rekrutacją nowych członków, ja zajmuje sie opracowywaniem bugów, wprowadzaniu nowy wersji (tłumaczeniu, wprowadzaniu poprawek). Oczywiście sprawy graczy także leżą w zakresie moich obowiązków. Staram się także nadzorować pracę zespołu gry jako całości. Być może jeszcze coś się znajdzie 8)
      Sprawy graczy pochłaniają najwięcej czasu, to jest pewne. Ostatnia plaga to kradzieże kont, szczególnie tych co mają adresy mail na serwisie tlen.pl. Jednak uprawnienia mam porównywalne jak Super Operator Gry, z jedyną różnicą, że ja mogę je nadać albo zabrać 8) Jednak mi jako administratorowi gry przysługuje bezpośredni kontakt z programistami, zgłaszanie awarii serwerów także zgłaszają Administratorzy Gry.

      @iop

      ogame.de powstało pierwsze to fakt. Tam są produkowane nowe wersje gry i rozprzestrzeniane na pozostałe kraje. Część pomysłów jakie się ujawniają na naszym forum także przekazujemy do programistów, jednak to od nich zależy czy zostaną one wykorzystane czy też nie.
      Nad urozmaiceniami w NOWYM universum jeszcze sie zastanawiamy, wbrew oczekiwaniom takie serwery w Niemczech nie mają większego "wzięcia"... moze .pl będzie inne pod tym względem 8) Łączenie flot także nie występuje na wszystkich universach w Niemczech, więc my nie jesteśmy wyjątkiem :P

      @*Dibo*
      Dziekuję za życzenia, co do łączenia flot to jeszcze pomyślimy. Życzeń nie wyjawie :P

      @kmic
      Jak juz napisalem wczesniej, nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. Pozyjemy zobacyzmy 8)
      Tutorial.. dowiem sie :P
      ZODO - Zobowiązanie do Ochorny Danych Osobowych 8)

      @unilord
      Punkty naliczane są w normalny sposób. Tylko czas płynie 4x szybciej. (wydobycie jest 4x wieksze itp)

      @Gorak
      Ja, 8) i jeszcze kilku innych Administratorów z różnych krajów...

      @Dafsio
      Nikt nie oszukuje, bo nie ma tam żadnych zasad 8) Jest tylko specjalna planeta, której nikt nie może zaatakować.. :D

      Community Manager

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Art ().

    • Art napisał
      Ok to pokolei

      Widze ze nadal drazycie temat: a gdyby bylo jak mnie nie bylo :) Chcecie sie mnei pozbyc ? 8)
      @unilord
      Punkty naliczane są w normalny sposób. Tylko czas płynie 4x szybciej. (wydobycie jest 4x wieksze itp)


      1. Nie, wręcz przeciwnie.
      2. A statsy?
    • Top 10:

      1 * ezekiel Write message 1355245
      2 * cetnik Write message No Ally 764530
      3 * delta Write message Schweiz 644105
      4 * 2Mad4U Write message No Ally 628137
      5 + chipset Write message Ogame.TR 580405
      6 Rollcage Write message Schweiz 562196
      7 * Kakke007 Write message TG 531388
      8 + ShivaW Write message OgameEs 459551
      9 Chama Write message No Ally 458516
      10 zwergmars Write message AdB 456265

      gdzie ezekiel to programista ;]

      Community Manager
    • Art napisał
      Top 10:

      1 * ezekiel Write message 1355245
      2 * cetnik Write message No Ally 764530
      3 * delta Write message Schweiz 644105
      4 * 2Mad4U Write message No Ally 628137
      5 + chipset Write message Ogame.TR 580405
      6 Rollcage Write message Schweiz 562196
      7 * Kakke007 Write message TG 531388
      8 + ShivaW Write message OgameEs 459551
      9 Chama Write message No Ally 458516
      10 zwergmars Write message AdB 456265

      gdzie ezekiel to programista ;]


      A ty na którym jesteś miejscu :D?
    • A ja mam pytanie o kontakty z "centralą" w Niemczech :D
      Jaki jest (jeżeli wogóle jest) nasz wpływ na decyzje dotyczące ogame.pl.
      otwieranie nowych UNI, zmiana zasad itd. Wiem, że ostateczne decyzje zależą od Niemców, ale czy są oni otwarci na sugestie i propozycje wychodzące z Polskiej strony. Czy udało się przeforsować, jakiś pomysł któremu początkowo byli niechętni?
      I w końcu, jakie Ci się z nimi układa? Stosunki są bardziej jak między kumplami czy raczej, pracownik-szef?
      Znasz ludzi/ludzia :P którzy stworzyli OGame?

      Pozdrawiam
      Akodo
      2 lata + 2 miesiące.... i czas na emeryturkę
      KLIKNIJ MNIE
      a 95% Twoich problemów zostanie rozwiązanych.
    • Akodo napisał
      A ja mam pytanie o kontakty z "centralą" w Niemczech :D
      Jaki jest (jeżeli wogóle jest) nasz wpływ na decyzje dotyczące ogame.pl.
      otwieranie nowych UNI, zmiana zasad itd. Wiem, że ostateczne decyzje zależą od Niemców, ale czy są oni otwarci na sugestie i propozycje wychodzące z Polskiej strony. Czy udało się przeforsować, jakiś pomysł któremu początkowo byli niechętni?
      I w końcu, jakie Ci się z nimi układa? Stosunki są bardziej jak między kumplami czy raczej, pracownik-szef?
      Znasz ludzi/ludzia :P którzy stworzyli OGame?

      Pozdrawiam
      Akodo


      Otwieranie nowych universów należy do firmy GameForge. To ona sprawdza, czy OGame w Polsce jest jeszcze popularne i czy przynosi firmie zyski :) Jednak mamy wpływ na regulamin, możemy go dopasowywać do polskich realiów, także pod względem zarządzania OGame w Polsce, jesteśmy autonomiczni.
      Najtrudniej przeforsować nowe pomysły 8) np w grze.
      Stosunki na pewno nie są na poziomie pracownik-szef, tylko jest to jeden międzynarodowy zespół, który de facto pracuje nad tym samym :)
      Osobiście nie znam nikogo z firmy GameForge, jednak widziałem większość na zdjęciach 8), oraz mogę z nimi porozmawiać online na ircu.

      Community Manager
    • Ostatnio zarejestrowałem się na ogame.de na uni 20 (zawsze to ciekawsze - o wiele trudniej... brak noobshutzu, obrona na odpadki, brak możliwości budowania magazynu rakiet (przeciwrakiet i rakiet MP) oraz magazynów (nieskończona ilość surowców wydobywanych na planetach).
      W adresie mail dałem polski mail - @wp.pl - czy mogę dostać bana za inną narodowość? Od razu mówię, że jest tam troszkę ponad 3k graczy, gość z 1 miejsca ma ponad 6M pkt a gość z 1500 ok 4k...

      Moje pytanie jest pogrubione :]
    • 1.
      Chopinn napisał
      Panie ART ( sie wyraże bo jestem młody :P ) ma pan tu swoją fotkę albo coś w tym stylu ??


      Ja tez bym cie chetnie zobaczyl :)

      2. Ile czasu spedzasz przy OGame ? (troche bez sensu :P)
      Sadzac po tym ze masz tyle na glowie. Normalny gracz taki jak ja (jezeli dba o swoje konto) spedza na ogame wiekszosc dnia. ( powiedzmy 4-5h [min.] )
      Czy jedzac np. obiad musisz czasami odchodzic od stolu i isc do komputera.
      Nie wyobrazam sobie mnie w twojej roli...chyba bym jakiegos OGamowego swira dostal :)

      3. Ile masz zamiar pozostac na swoim stanowisku (nie zebym cie nie lubil wrecz przeciwnie).

      4. Skad zamilowanie na wiewiorke z ICE AGE ;) Wiem wiem jest polewna :D

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez JAKEER ().

    • @Chopinn i Jakeer

      Mam swoją fotkę 8), ale narazię wolę jej nie udostępniać na forum publicznym ;]

      @TermiFinal

      ogame.de nie banuje już obcokrajowców... jednak nie jestem tego 100% pewny, dowiem się więcej, jak porozmawiam z niemieckim Adm. Gry.

      @Jakeer

      pierwsze pytanie już chyba padło.... min to 4h, jednak często zdarza się, że jest ich o wiele więcej 8)
      Kwestia przyzwyczajenia i rozplanowania czasu :), fakt że na grę pozostaje już go niewiele :P

      3)oczywiście, że zostanę tutaj tak długo jak tylko będę mógł 8)

      4) Jest po prostu świetna :), gdy ją tylko zobaczyłem, od razu mi się spodobała i tak oto jest :P

      Community Manager
    • Ogame.de banuje obcokrajowcuw . Ja z pewna grupa ludzi > Poszlismy na de uni 43 . Bylismy elita polskiego ogame z wakacji :P . uni 14 , 21 , 30 , 7 sami z top 5 msc no i nasz sojusz nazywal sie hussar a txt zew byl po Polsku dostalismy Ultimatum ze kazdy znas dostanie bana jezeli nie dostosujemy sie do niemieckiego jezyka. Mielismy mowic tylko Po niemiecku lub po Angielsku ale jezeli kolo z niemczech nierozumial mogl zglosic to do Go bysmy dostali bana .
      Musilsmy przetlumaczyc wszystko na niemiecki i niewdawac sie w dyskusje zniemcami. Wielu znas odpadlo a laczenie flot jest puzniej malo przydatne tylko alians depot sie przydaje. Zostala z 15 osob trojka sa w top 30 i top 5 :P Gadola-abc , Euron , Wedkarz. rezszta z nas odpadla :] . Niemieckie uni sa na poziomie naszych Polskich. Ale niemcy Graja wiecej w nocy :P

      uni 34 postaw jak najszybciej a jak zamierzasz po nowym roku to tak 2 dni po Sylwku :P wiesz ludzie musza dojsc do siebie :PAle pls jak po nowym roku to daj te uni . Nie zebym byl lamka . Ale mialem przerwe wgraniu i znowu chce grac . A co do txt`u w graj na starym uni to ciezko byc 1 na starych kiedy ludzie juz sie bija po NN% . Da sie ale to jest a wykonalne dla maturzysty :P . Teraz uni 34 ;] i zwalamy sie ekipa tam z Orga i innych Ogame .

      a i pochwala dla tego Go cyrusa kiedys dostalem od niego bana za bash 4 ataki byly 4 atak by 30 kilka minut przed minieciem 24 h . Koles jest dokladny . A to byl moj blad zle wyliczylem czas :p

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez SirGuardian ().

    • Chopinn napisał
      Panie ART ( sie wyraże bo jestem młody :P ) ma pan tu swoją fotkę albo coś w tym stylu ??


      Musisz zrozumieć " pana ART-a", ja też bym się bał pokazywać swoje foty... :) Jeszcze komuś się coś nie spodoba i będzie "ZONK"... Lepiej żeby nie ukazywał swoich zdjęć bo rodziny ludzi grających mogą się mścić.. :)
    • Witam Art sa swieta bozego narodzenia a od Ogame bysmy mogli dostac chodzby Łaczenie flot to nie sprawiedliwe ze uni 1 i uni 5 podajze testuja łaczenie flot kazde uni powinno dac swoja opinnie
      a nikt nie bedzie grał na uni 1 po to by wyprubowac Łaczenie flot to chyba nie problem wczepic jeden budynek do łaczenia flot Art pomysle nad tym i kiedy bedzie Platforma Orbitalna a jak byłem na Ogame.de to tam kazde uni ma Łaczenie Flot



      Dyplomata Sojuszu Ubik
    • Dzięki za odpowiedź, an poprzednie pytania :D

      A jak widzisz swoją przyszłość w TEAMie? Jakis cel który chciałbyś zrealizować, związany z OGAME?

      Czy jest przed Tobą jeszcze możliwość awansu?
      Czy możesz dostac jakieś stanowisko jeszcze wyżej, czy FA to już szczyt tego co można osiągnąć członek Teamu:gra?

      Co uważasz za swój największy sukces, a co za największą porażke, z decyzji jakie podjąłeś od czasu zostania FA?

      Pzodrawiam
      Akodo
      2 lata + 2 miesiące.... i czas na emeryturkę
      KLIKNIJ MNIE
      a 95% Twoich problemów zostanie rozwiązanych.
    • Chyba kazdy dzidzius wie po co jest takie pytanie ;)

      Sprawdza wasz poglad na bezsensowne rzeczy, sprawy :)

      Moze ktos cale podanie pieknie wypelnic a tu walnie jakas denna odpowiedz odrazu mozna poznac kto jaki jest ;)

      ---

      Ostanio kraza plotki :| Przynajmniej sam tak Art napisales ze kradna konta z o2(tlen.pl) sam mam tam konto i w ogame tez podane. Ilu osobom juz podiwanili konto z o2 ? Bo wg. mnie to jeden z najlepszych uslugodawcow darmowych kont pocztowych w Polsce.

      I jeszcze 1 sprawa ... nawet jesli okaze sie ze zmienie sobie ten e-mail czy moge miec koncowke np. jakeer@costam.com ?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez JAKEER ().

    • @Erno

      Łączenie flot jeszcze musi poczekać ;) Może trafi na kolejne universum, ale to nie jest jeszcze pewne.
      Co do platformy orbitalnej, zadnych nowych informacji nie mam.

      @czachor

      Hmm, tutaj ciezko, ale co sobie przypominam z dziwnych powodów to bany buguserow na u31 ;) zerknij w pregierz ;)

      @Akodo
      Moim celem jest usprawnienie pracy tego jednego wielkiego organizmu, jakim jest Team OGame.pl, caly czas nad soba pracujemy, probujemy ustanawiać standardy wg których będziemy pracować, jest to proces czasochłonny, więc myśle, ze to idealny cel dlugofalowy ;)
      Awans... hm o tym nie myslalem 8), mnie stanowisko Adm. Gry odpowiada i jak narazie nie myśle o rozglądaniu się za nową pozycją 8)
      Dla ścisłości skrót to GA, FA to Administrator Forum :)

      Hm, sukces... jesli chodzi o moj osobisty to wlasnie ta funkcja, którą teraz zajmuję, jeśli chodzi o grę, tutaj mógłbym wymienić kilka, jednak jeśli chodzi o ten najwiekszy to hm, mogę pokusic się o stwierdzenie, ze nie bylo jeszcze takiego 8) Jest wiele rzeczy, którymi mógłbym się pochwalić, ale tego jedynego nie jestem jeszcze w stanie wytypowac :P
      Co do porażki.... myślę, że utrata pełnego zaufania graczy do Nas, jest moim największym niepowodzeniem. Jednak staram się cały czas zmienić ten stan rzeczy, być może nadejdzie taki czas, kiedy gracze będą inaczej traktować Operatorów Gry.

      @Neg
      To pytanie wymyślił Opiekun Projektu i to on zna jego historię 8)

      @JAKEER
      Co do poczty na o2.pl.. Nie jestem jeszcze w stanie ocenić, czy to niedbalstwo użytkowników, którzy ustawiają sobie zbyt łatwe podpowiedzi do kont pocztowych, jednak muszę potwierdzić, że praktycznie 80% skradzionych kont miało stały mail na serwisie o2.pl. Nie robię tu antyreklamy tego serwisu (sam mam tam pocztę - prywatną i przez spory okres czasu także ogame-ową) jednak będę ciągle to powtarzał: Gracze stosujcie trudne hasła, trudne podpowiedzi do haseł, nie stosujcie identycznych haseł do skrzynki jak i gry ! TO SĄ PODSTAWY BEZPIECZEŃSTWA jakie możecie sobie zapewnić.
      Możesz mail zmienić na dowolny. Nie ma żadnych restrykcji (no może oprócz onet.pl 8) )

      Community Manager
    • Krótko po otwarciu Universum 1 zostałem wybrany przez Siriusa na moderatora forum działu Pierwsza Pomoc.
      Funkcję zajmowałem przez ok miesiąc (jeśli mnie pamięć nie zawodzi 8) )
      W międzyczasie wysłałem podanie na stanowisko Operatora Gry. Pokonałem innych kandydatów 8) i w grupie przyjętych osób, otrzymałem pozycję na Universum 2, 1 marca 2005 roku.
      Moja praca jako Operator została doceniona i w ramach awansu otrzymałem stanowisko Super Operatora Gry, z historii widzę, że było to 27 kwietnia 2005 roku :)
      W lipcu Opiekun Projektu w Polsce - Ogi - przekazał nam, że będzie potrzebował pomocy - nowego Administratora Gry. Osobiście zasięgnął języka u innych Super Operatorów, Moderatorów, a także swoich niemieckich kolegów.
      Tak oto 12 lipca otrzymałem nominację na Administratora Gry, którym jestem do teraz 8)

      Community Manager