Arsenal Londyn

    • Ale oni lubią człowieka o stany przedzawałowe wprowadzać... Jak tak dalej pojdzie to czwarte miejsce zostanie i liczyc na Bayern w finale.

      Z tego co pamiętam Jagielka nigdzie sie z Evertonu nie ruszył
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • Całkowicie zapomniałem o tym temacie ^^

      Wczorajsza wygrana 3:2 z WBA była dośc fartowna, bo Fulop podarował nam 2 gole. Remis w tym meczu byłby sprawiedliwy, choć to co sędzia zrobił, przy pierwszym golu dla WBA? 2 metrowy spalony i chorągiewka liniowego nie idzie w górę. Dobrze, że chociaż pod koniec sezonu dopisało nam szczęście, a Fulop ma ode mnie beczkę najlepszego i najdroższego piwa :D

      Sezon dziwny, bardzo dziwny, po kilku pierwszych kolejkach byliśmy na miejscu spadkowym, by za pół roku być na 3 miejscu. Gdyby nie tak początek sezonu to śmiem twierdzić, ze Arsenal miałby szansę na mistrzostwo ale niestety jaki początek sezonu był każdy wie. I tak Wenger wyciągnął z tych zawodników wiele w tym sezonie. Pod koniec roku było widać brak Artety, człowieka, który bardzo uspokaja grę, może nie daje nam dużo w ofensywie (choć kilka ważnych bramek strzelił) lecz w defensywie już tak, do tego bardzo fajnie prowadzi naszą grę, która bez niego wygląa nijako, często nie mamy pomysłu na grę.
      Gdyby tak podpisać nowe kontrakty z Robinem, Theo i Songiem, pozbyć się szrotu typu Squillaci, Almunia, Chamakh, Park, Debilson a w ich miejsce kupić jednego dwóch światowej klasy zawodników byłoby świetnie, w razie czego wystawiałoby się młodych zawodników, bo wszak lepiej dawać szansę, młodym, którzy mają szanse na bycie lepszym piłkarzem, niż takim średniakom w podeszłym wieku.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Yann M'Vila i Lukas Podolski juz zaklepani, wiec Wenger stara sie wzmocnic sklad - mam nadzieje, ze na tym sie nie skonczy. Niech pozbedzie sie kilku kalek i byc moze bedzie kasa na kogos jeszcze. Tez jestem zdania, ze gdyby nie tak slaby poczatek, to mozna by powalczyc o mistrzostwo. Moze w nastepnym sezonie sie uda?
    • Yann jeszcze potwierdzony nie jest, ba! Pojawiły się pogłoski, że Arsenal już zakończył z nim negocjacje ale cóż ja tam wierzę w niego do końca. Wenger lubi sprowadzać czernoskórych Francuzów z Francji ;) Do tego jak Rennes nie dostanie sie do Europejskich pucharów to na 100% odejdzie, przydałby się Arsenalowi taki zawodnik, typowy DM, który będzie czyścił wszystko przed stoperami, bo ostatnio Song dają troszkę ciała w grze obronnej.
      Przydałby się jakiś CAM, bo nie wiadomo jak to będzie z Jackiem, który mógłby grać właśnie na tej pozycji.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Podolski, Giroud, ofensywa wzmocniona poważnie. Wydaje mi się, że to niestety oznacza koniec kariery Robina w Arsenalu. Jeśli przejdzie do City pewno będzie się tłumaczył, że widzi tam większe perspektywy, że jego byli koledzy tam są itd. itp. A jak jest i co byłoby główną przyczyną takiego transferu każdy wie.
    • **PIMP** napisał(a):

      Na ta chwile poruszacie sie w swiecie Matrixa i plotek dziennikarskich z ktorych musza zyc gazety. Pojawi sie oficjalne info, to uwierze. =)


      Wenger raczej nie kupuje zawodników jeśli ich nie potrzebuje. Arsenal potrzebował dobrego zmiennika RvP, tymczasem przyszło dwóch klasowych piłkarzy na jego pozycję mogących grać w pierwszym składzie. Obawiam się, że transfer Robina to tylko kwestia czasu. A to czy wybierze City, Real czy Bóg wie kogo jeszcze to już jego indywidualna sprawa.
    • Założyłem się z kumplem o zgrzewkę, że Robin zostanie i innej możliwości jak podpisanie przez niego kontraktu nie widzę.

      [quoteWenger raczej nie kupuje zawodników jeśli ich nie potrzebuje.][/quote]

      Gadasz głupoty.

      Zobaczymy jak się Oli spisze w okresie przygotowawczym, jak widać Wenger nauczony doświadczeniami z poprzedniego sezonu stara się kupować najważneijszych zawodników przez rozpoczęciem okresu przygotowawczego.
      Martwi trochę sytuacja w zarządzie, bo Usmanov mówi, że jak nikt nie chce go tam widzieć to na siłę nie będzie się pchał, szkoda, bo on jedyny może sypnąc troszkę kasy na transfery czy tygodniówki, bo obecny zarząd klub traktuje jak firmę, która ma przynosic wyłącznie zyski.

      Ciekawe jeszcze jak potoczy się sprawa Baca i Jacka. Jeśli nie wyleczą się na początek ezonu co w przypadku Baca jest bardzo możliwe to trzeba będzie w ich miejsce sprowadzić kogoś.

      Niestety Arsenal oddalił się od transfery Yanna M'Villi, podobno chodzi o te ekscesy w szatni Francji na Euro ale wątpię, by Arsene zwaracał na takie coś uwagę, choć Yann przez ostatni raz był zatrzymywany 3 razy przez policję, a chłopak w wywiadach wydaje się taki spokojny ;)

      Co jak co ale okienko już układa się bardzo dobrze, można dodac do tego prawie pewne tansfery Bendtnera, Squillaciego, Parka, i już mamy dużo pozytywów. Oczywiście kontrakt dla Robina i Theo to priorytety, choć jeżeli Theo nie poprawi swojej gry to to będa ostatnie jego sezony w Arsenalu, bo od 2/3 lat nie robi postępów, mam nawet wrażenie, ze jest gorzej niż było.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Gdyby Arsenal pierwsze 10 meczów w poprzednim sezonie grał w takim składzie i z taką formą jak 10 ostatnich to myślę, że Arsenal walczyłby o mistrzostwo do ostatniej kolejki, niestety pierwszych kilka meczów było nieudane, Arsenal znajdował się nawet na 17 miejscu, szkoda, bo gdyby Kanonierzy prezentowali równą forme cały sezon to nikt nie wie jakby się to potoczyło. Standardowo mam nadzieję, ze następny sezon będzie lepszy :D
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Nie było by transferu Giroud gdyby nie było pewne odejście Robina nie w Arsenalu. Gadanie o walce o mistrzostwo jest w Arsenalu od paru lat i jakoś nic z tego nie wychodzi. City( które jeszcze pewnie się wzmocni) United i wzmocniona Chelsea z trenerem Terrym(Di Matteo to jest taki bardziej figurant od nastroju) składy mają za mocne aby Arsenal mógł walczyć o mistrzostwo wiec jeśli chcą jakieś trofeum to zostaje im walka o puchar ligi lub przy szczęściu puchar Angli. Co do gdyby grał - żadna drużyna nie gra równo przez cały sezon a na grę na poziomie walki o mistrzostwo przez cały sezon Arsenal nie ma zawodników.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • a ja dalej ślepo wierze w mój Arsenal :O Oby w tym sezonie odblokował się Gerwazy, Jack i Sagna zeby się wykurowali, i żeby kontuzje omijały zawodników to będzie gitarka. Jeszcze jakiś pomocnik srodkowy ofensywny pomocnik by sie przydał i można o puchary walczyć.
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI
    • Cezarcfc napisał(a):

      Nie było by transferu Giroud gdyby nie było pewne odejście Robina nie w Arsenalu.


      Może weteran Wenger wreszcie zrozumiał, że jeden czy dwóch napastników którzy wprowadzają jakość to za mało na zespół który ma zamiar walczyć? Wydaje mi się, że żaden z tych trzech napastników nie jest ograniczony wyłącznie do pola karnego, co pozwala im swobodnie stosować 4-3-3 z dużą zmiennością pozycji czyli to co Wenger lubi najbardziej. No i zawsze jeden z dwóch nowych zakupów może się nie sprawdzić, więc kupienie dwóch napastników (wiedząc, że tak naprawdę Arsenal przed nimi miał tylko Van Persiego) jest rozsądnym wyjściem. To tylko moja opinia, ale myślę, że to jest też część przekonywania Van Persiego do zostania, bo postawił warunek, bez wzmocnień odejdzie. Dodając do tego Wilsher'a, Song'a i dajmy na to Rosickiego (jeśli utrzyma formę) to przy odrobinie szczęścia może nawet włączą się do tej walki. To wszystko oczywiście teoretycznie na papierze, kontuzje i trud sezonu zweryfikuje ich nazwiska. :) M'Vila byłby niezłym uzupełnieniem nawiasem mówiąc, trzech bardzo ciekawych środkowych pomocników, którzy wiedzą dużo o obronie i o ataku, to byłoby ciekawe zestawienie.
    • M'Villa jako typowy DM, Songa przesunąć bardziej do przody jako rozgrywającego (choć ja go na tej pozycji mimo wszystko nie widzę, chociaż miał bodajże 12 asyst w poprzednim sezonie) No i Wilshere jako CAM i środeczek wygląda bardzo milusio.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Oglądałem kilka meczów Arsenalu w minionym sezonie. Może i Song nie nadaje się na typowego playmaker'a, ale obok takowego byłby czołowym pomocnikiem ligi. Kilka z tych asyst to były majstersztyki :)
      Kupno ofensywnych piłkarzy może mieć dwojaki wydźwięk, albo RVP faktycznie odejdzie, albo Wenger chce mu pokazać, że wydatnie wzmacnia siłę rażenia Arsenalu, by walczyć o wiecej, niż dotychczas.
    • Robin van Persie oficjalnie nie przedłuży kontraktu z Arsenalem. Jako powód podał to że wizja rozwoju klubu Wengera i prezesa jest inna niż jego własna.
      Jednym słowem dopóki kasa się zgadza to trofea w sumie przeszkadzają.
      Kolejny ucieka jak najdalej. Pytanie więc tylko gdzie i kiedy, w sumie Wenger się może postawić i go przetrzymać na siłę przez sezon jak to ma w zwyczaju ;] .
    • canalplus.pl/sport/oferta-sportowa

      głosować panowie (i panie!) na Arsenal-Sunderland bo jak narazie jesteśmy w tyle -_-
      "...Krótko mówiąc, Mort należał do takich osób, które są groźniejsze niż worek grzechotników. Chciał mianowicie zrozumieć logikę praw rządzących wszechświatem..."
      _____________________________________________________________________
      MEMENTO MORI

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mort ().

    • Arsene Wenger: "On już jest w Manchesterze United. Niestety dla nas. Transfer został sfinalizowany w środowe popołudnie. Nigdy nie jest łatwo pożegnać się z piłkarzem o takich umiejętnościach, ale Robin miał jeszcze tylko rok kontraktu i nie zdecydował się na jego przedłużenie".

      Czyli chyba pozostaje już tylko czekać na oficjalne potwierdzenie. Myślałem, że do szejków trafi, a tu zaskoczenie. Jeżeli news okaże się prawdą, to Wenger zrobił dobry interes. Sprzedał kontuzjogennego zawodnika, któremu drugi taki sezon jak 2011/2012 już sie nie przydarzy. Amosfera w zespole też powinna być czystsza. Tylko czekać na pierwszą kolejkę PL :E
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • Ta tyle że sprzedał tez najlepszego zawodnika w zespole więc nie wiem czy to tak dobrze się odbije. Atmosfera może i będzie czystsza bo gwiazdy już żadnej nie ma. Sezon taki jak 2011/2012 może faktycznie już by mu się nie powtórzył ale teraz już nie ma komu Arsenalu do przodu ciągnąć. Wybór jakiego dokonał zaskoczeniem jest na pewno bo takich jak mógłby u szejków pieniędzy w United nie dostał ale widać wybrał większe prawdopodobieństwo sukcesów.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • Jak to żadnej gwiazdy nie ma? A Wojtuś? gwiazdeczka nasza jedyna ;P
      Większe prawdopodobieństwo sukcesów to chyba jednak w MC by miał.. albo w Chelsea.. MU zaczyna się staczać po równi pochyłej i wróżę im los Liverpoolu w ostatnich latach...

      A co do Arsenalu to mam przeczucie, że odkryciem będzie Giroud i z powodzeniem zastąpi RvP ;) ale czas zweryfikuje moje przypuszczenia :)
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • Sprzedanie Robina to dobry pomysł ale fakt, że poszedł do United, jednego z największych wrogów to już coś za co go kibice znienawidzą do końca jego kariery. Nigdy nie wzmacnialiśmy rywali z United.... Robin ławeczka w United czeka ;)

      Robin u are cunt u are cunt nanananannana

      Giroud, Cazorla przychodzą i odchodzi Robin Cunt Persie, więc okienko chyba jak najbardziej na plus. Jest jeszcze Poldi ale jakoś w ten transfer nie wierzę, niby się coś mówi o transferze Songa do Farsy ale jakoś w to nie wierzę ;) Tak samo jak nie wierzyłem w transfer Nasriego do $ity i Robina do United.
      Hyperion ON

      Nick: NotoriousTT
    • Geologist napisał(a):


      Większe prawdopodobieństwo sukcesów to chyba jednak w MC by miał.. albo w Chelsea.. MU zaczyna się staczać po równi pochyłej i wróżę im los Liverpoolu w ostatnich latach...


      Po czym wnioskujesz? Bo o ile się nie mylę to City w ciągu ostatnich 40 lat wygrało 2-3 razy? Chelsea LM wygrało, ale w lidze już sobie nie radzą. United ma cały czas równe sezony w lidze, porażką jedynie było wczesne odpadnięcie z LM. Robin jak widać ma coś więcej w głowie niż tylko kasa.
    • @dragonartur- ty chłopczyku masz chyba jakieś kompleksy na punkcie Barcelony. Czy wszędzie trzeba wciskać słowa typu: farsa, looserpool, sreal itp? żenujący poziom niczym w przedszkolu- choć i ten nie wiem czy nie jest wyższy...

      @^Zaborca63^ moje słowa przede wszystkim zweryfikuje ten sezon. Życzę im jak najlepiej- w końcu liga będzie ciekawsza, ale ten zespół do mnie nie przemawia. MU to nie jest drużyna sprzed lat, gdzie na samą nazwę przeciwnikom kolana się uginały. Teraz to dobry zespół, ale tylko dobry. Brak gwiazd- owszem są nieźli piłkarze, ale większość to typowi wyrobnicy, brakuje artystów. MU jest przede wszystkim niesamowicie równym zespołem, ale brakuje im tego czegoś co pozwala być najlepszym. Na dodatek SAF nie ściąga graczy wybitnych, a tylko dobrych (sory, ale RvP to raczej nie będzie mega wzmocnieniem- poza nazwiskiem wiele już nie wniesie). Obawiam się, że MU czeka w tym sezonie walka o 3-4 miejsce, choć jeśli będzie inaczej to z przyjemnością odwołam swoje słowa ;)

      Pozornie osłabienie Arsenalu może im wyjść na dobre i mam nadzieję, że włączą się do walki o mistrza :D byle tylko kontuzji nie było ;]
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E