Wasze ulubione książki

    • =Mała Mi= napisał(a)
      Ostatnio przeczytalam kilka ksiazek Grahama Mastertona i z czystym serduszkiem moge polecic:
      *Bezsenni
      *Sfinks
      *Dom szkieletów
      *Pogromca wampirów.

      Ksiazki maja naprawde porazajacy niesamowity klimat. Niektore opisy scen sa naprawde drastyczne wiec nie wyobrazam sobie filmow na podstawie tych ksiazek...


      Tak Masterton powala. Mam całą bibliografię. Do twojej listy dodałbym jeszcze wszystkich wojowników nocy i czarnego anioła.

      u3 - top 80 [B.u.S.] - off
      u50 - top 26 [B.u.S.] - off
      Draco - top 40 [B.u.S.] - off
      electra - top 182 [B.u.S.] - off
    • methael napisał(a)
      =Mała Mi= napisał(a)
      Ostatnio przeczytalam kilka ksiazek Grahama Mastertona i z czystym serduszkiem moge polecic:
      *Bezsenni
      *Sfinks
      *Dom szkieletów
      *Pogromca wampirów.

      Ksiazki maja naprawde porazajacy niesamowity klimat. Niektore opisy scen sa naprawde drastyczne wiec nie wyobrazam sobie filmow na podstawie tych ksiazek...


      Tak Masterton powala. Mam całą bibliografię. Do twojej listy dodałbym jeszcze wszystkich wojowników nocy i czarnego anioła.
      :DZapewne czytaliście też dwa poradniki jego autorstwa "Potęga seksu"i jeśli dobrze pamiętam "Magia seksu".Jest autorytetem w tej dziedzinie. ]:-DPolecam,interesująca i pouczająca lektura ]:-D
    • - "Nieznośna lekkość bytu" - Kundera
      - "Pachnidło" Suskind
      - "Czarownica z Portobello" - Coelho
      - "Władca pierscieni", "Dzieci Hurina", "Silmarillion", "Niedokończone opowieści" - Tolkien
      - "Łagodna" - Dostojewski
      - "Medaliony" - Nałkowska
    • OSIRIS napisał(a)
      - "Nieznośna lekkość bytu" - Kundera
      - "Pachnidło" Suskind
      - "Czarownica z Portobello" - Coelho
      - "Władca pierscieni", "Dzieci Hurina", "Silmarillion", "Niedokończone opowieści" - Tolkien
      - "Łagodna" - Dostojewski
      - "Medaliony" - Nałkowska

      jak podobał Ci się styl Kundery to polecam "życie jest gdzie indziej" a Dostojewskiego "idiote" :> "łagodną" chce czytać niedługo, brat mi mówi że dobre opowiadanie :>
    • Mi Harry Potter wszystkie części, Władca Pierścienia też cały i Hobbit.


      Ps.Pilnie szukam konta na Plemiona.pl najlepiej 9 świat, w zamian mogę dać konta na Ogame Rumuńskim uni2 Top340 lub Ogame Bułgarskim uni1 Top300. Kontakt PW lub GG 9423469.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Klon ().

    • RE: Wasze ulubione książki

      sir plonk napisał(a)
      Belit napisał(a)
      1. "Zapach szkła" - A. Ziemiański

      Faktycznie niezłe:]
      Belit napisał(a)
      5. "Nocarz", "Renegat" - M. Kozak

      A nie uważasz że Nocarz i Renegat to książki zbyt, hmm...przewidywalne? Po przeczytaniu pierwszego tomu można spokojnie powiedzieć co będzie w drugim.


      Hym.. Przewidywalne? Fakt. Ale chyba zgodzisz się, że przyjemnie się czyta?
    • "Renegat" mnie jakoś nie zachwycił specjalnie. Porównałbym to to "Kłamcy"...lekkie, tak żeby sobie usiąść na klopie i czytać :P

      "Zapach szła" hmmm ciekawe to było nie powiem...ale co zauważyłem Ziemiański ma taką tendencję do spłycania końcówki. Taka sytuacja miała miejsce w "Achai"...pierwszy tom wspaniały, mnóstwo pomysłów, intryga się zacieśnia, fajne sytuacje itp...nietypowe podejście do niektórych kwestii, drugi tom to przedłużenie pierwszego, wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, a trzeci tom...no cóż doczytałem do połowy, bo mnie zwyczajnie znudził.
    • czytał ktos z was cykl "Honor Harrington" Davida Webera? jesli nie to goraco polecam, czyta sie bardzo lekko, realia osadzone sa w dalekiej przyszlosci, a glownym temetam mloda Pani Kapitan marynarki wojennej gwiezdnego królestwa Manticore walczacego z Ludowa Republika Haven. mamy garsc zywo opisanych gwiezdnych bitew, statkow, strategii, uzbrojenia......

      zatem ten cykl to prawdziwa gradka dla nas pasjonatów Ogame :D
    • hmmm ja jeszcze nie miałam stycznosci z tym cyklem...
      ale lubie sobie dobre ksiazki poczytac...
      uwazasz ze warto sie zabrac za ta lekturke ? :>

      i co tam jeszcze jest ciekawego oprocz zywo opisanych giazdnych bitew ? :>
      ciekawa maja fabule ksiazki z tego cyklu ? jakies zaskakujace zwroty acji moze :>
      bo ja bardzo lubie takie ksiazki ktore czytam cale noce bo oderwac sie od nich nie moge... :>

      i jako iz nie jestem wielka pasjonatka ogame, czy jest szansa ze dla nie ten cykl rowniez okaze sie prawdziwa gratka ?
      "The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more,
      that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds..."

      Soczysta różoffa Truskawka Króliczka ;*

      Multikonto 1/2
      Lady Claire/khartvin

    • fajnie sie to czyta, jestem na 5 tomie a wypozyczylem 2 tyg temu 1 :D

      fabuła dość rozwinięta :D masz watki militarne, polityczne, moralne no i milosne - czyli to co kobiety lubieja najbardziej :)


      wiadomo jednak ze ona zawsze przezyje skora sa nastepne tomy :) co jednak nie przeszkadza, bo i tak ciagle sie zastanawiam jak czytam jak jej sie uda osiagnac zamiezony cel :)
      odsylam Cie na wipipedie
      Honor Harrington - PL
      Honor Harrington - ENG

      ten cykl napisal David Weber, a on zawsze pisze zaje**scie :D

      dobtm cyklem jest 4 tomowa trylogia ( w zamiezeniu) cykl "MArsz" gdzie gwiezdny ksiaze rozbija sie z plutonem marines na zacofanej planecie, przebija sie przez bush do jedynej bazy na planecie walczac z czterorekimi tubylcami :D,
      jezdzac przy tym na czyms jak dinozaur :)

      pozdro
    • widzę że wiele osób czyta fantastykę więc poleca ulubionych autorów:)

      harry harison- od niego zaczynałem:)

      terry pratchet - nigdy mi się nie znudzi Swiat Dysku

      orson scot card -naprawdę fajne cykle książek które czyta się z przyjemnościa:)

      cliford s simak-twarde sf

      philip k dick-psyhodelia sf

      william gibson- to w końcu on wymyślił internet i możliwości jakie on daje:)cyberpunk w najlepszym wydaniu:)

      brian w aldis

      kirył bułyczow

      roger zelazny, gordon r dickson,timothy zahn,robert shekley

      andrzej pilipiuk-lubię się pośmiać

      sapkowski, dębski i nie wiem kto jeszcze...
    • a moje ulubione to:

      David Edding -> The Belgariad
      The Malloreon ( oprócz dwóch ostanich ksiązek z tej seri -> zawsze ktoś przedemna je wypożyczy)
      Robin Hobb -> Trylogia Skrytobójcy
      Terry Prachett -> Świat Dysku ( wszystko co wyszło do tej popry po polsku) + Dobry Omen
      Margit Sandemo -> cała 82 tomowa Trylogia ]:-D ( Saga o Ludziach Lodu, Czarnoksiężniku i królestwie Światła -> całość na własność 1 najlepsze wydanie)
      J.R.R.Tolkien ( Władca Pierścieni)
      Andrzej Pilipiuk -> zagadka Kuby Rozpruwacza ( a zwłaszcza Jakub Wędrowicz i siedmiu krasnoludów i Wesoły szpital)
      oczywiście HP bez 7 tomu
      Dziady -> całość
      Mistrz i Małgorzata
      Rozmowy z Katem -> całość polecam przeczytać a nie tylko fragmenty jak sie czyta w szkole
      a nie wiem czemu nie mogę przebrnąć przez Sapkowskiego :/
      jeżeli gdzieś zrobiłam błąd to przepraszam ( mam już tyle lat ze dyslekcja mnie nie usprawiedliwia).

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vampi23 ().

    • Savcy napisał(a)
      widzę że wiele osób czyta fantastykę więc poleca ulubionych autorów:)

      harry harison- od niego zaczynałem:)

      terry pratchet - nigdy mi się nie znudzi Swiat Dysku

      orson scot card -naprawdę fajne cykle książek które czyta się z przyjemnościa:)

      cliford s simak-twarde sf

      philip k dick-psyhodelia sf

      william gibson- to w końcu on wymyślił internet i możliwości jakie on daje:)cyberpunk w najlepszym wydaniu:)

      brian w aldis

      kirył bułyczow

      roger zelazny, gordon r dickson,timothy zahn,robert shekley

      andrzej pilipiuk-lubię się pośmiać

      sapkowski, dębski i nie wiem kto jeszcze...
      Dodałbym jeszcze : Arthur C Clarke,Robert Silverberg.Frank Herbert,Marek Oramus,Janusz W.Zajdel i Kurt Vonnegut. :)
    • Właśnie sobie przeczytałem książkę pod tytułem "Ostatni powiernik pierścienia" Kiryła Jeskowa. Książka ukazuję wojnę o śródziemie od strony Mordoru. Książka na prawdę godna przeczytania.

      PS. Zabieram się za "Strażniczkę istnień" F. Kresa:P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Belit ().

    • trzeba się zabrać za te wszystkie wyliczanki. takie wyliczanki to tylko w spamie mają miejsce, i jeżeli tak będzie dalej to tam ten temat wyląduje

      niestety nie mam czasu czytać książek dla przyjemności. ale jak juz czytam to nie są to takie zwykłe ksiazki opisujące jakieś historie, opowiadania, etc. wolę czytać ksiązki reporterskie, z felietonami. np książki J. Clarksona. bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat rzeczy codziennych, opatrzone swoistym angielskim humorem, cietym językiem z którego słynie autor. świat pokazany w trochę innym świetle.


      więc - czy tak trudno jest napisać podobny post ?! podyskutować trochę, powymieniać się własnymi spostrzeżeniami ?! Tortoise
    • Tortoise napisał(a)

      więc - czy tak trudno jest napisać podobny post ?! podyskutować trochę, powymieniać się własnymi spostrzeżeniami ?! Tortoise

      z wymienionych ksiązek 7/10 to jest harry potter lub władca pierścieni więc sorry ale o czym tu dyskutować...
      już pojechałem raz harrego pottera, to zasłonili sie wszyscy powiedzonkiem: o gustach sie nie dyskutuje o_o
      no cóż

      / to nie chodzi o to jakie książki są wymieniane i w jakich ilościach - tylko, że jest brak uzasadnienia :>
      jak chcesz ze mna podyskutować to na pw zapraszam albo na Irca na kanał pomocy
      Tortoise
    • Harry to dobra i ciekawa książka, ale moge spokojnie wymienic multum o wiele wiele lepszych. No i wkurzające jest to, ze zawsze dobro wygrywa xD

      Władcy Pierscieni będe bronił rekami i nogami, przecież to jest cudo !!

      A wogole to ostatnio czytałem fajna książke, ale tylko dla fanów muzyki Rockowej. Chodzi mi o "Młot Bogów" czyli ksiazke poswiecona zespołowi Led Zeppelin. Polecam.
    • Harry to faktycznie dobra książka,która fajnie się czyta
      a ja polecam trylogię Skrytobójca napisaną przez Robin Hobb...jest naprawdę godna uwagi a polubić powinni ją szczególnie Ci rozmiłowani w fantasy...