Wasze ulubione książki

    • Ostatnio przeczytałem całą trylogię Stalowego Szczura. I muszę przyznać, że czyta się naprawdę ciekawie ;)
      A co do Władcy Pierścieni - podobał mi się, ale nigdy nie dałem się ponieść hura-optymizmowi.
      Najbardziej podobają mi się książki Davida Webera. Pisze świetne s-fi i fantasy.
    • Z ostatnio czytanych książek polecił bym Dysfunkcje Rzeczywistości Petera Hamiltona. Książka będąca space operą z czasem otrzymuje zastrzyk horroru i fantastyki, i muszę powiedzieć że nie wyszło jej to na złe, nie wiem czy autor poradzi sobie z tym melanżem w następnym tomie ale lektura dwóch pierwszych (czy wy też nie macie uczucia że wydawnictwa rżną z nas kasę dzieląc jeden tom z zagranicy na dwa w Polsce?) pozytywnie nastroiła mnie do dalszych. Samo przejść od czystej spase opery do mieszaniny gatunków zostało też dość zgrabnie przeprowadzone. Więc powiem wprost nie jest to dzieło genialne a fanatycznych miłośników space oper może nie przypaść do gustu, jest to jednakże książka dobra i ciekawa.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez BaldwinStark ().

    • Ja jestem fanem Tolkiena, przypadł mi do gustu też Harry Potter. Dawniej podobał mi się Pan Samochodzik, ale to daaawniej. Lubię też dramaty pisane przez Polaków, oczywiście ze wskazaniem na naszych wieszczy - Mickiewicza i Słowackiego.
    • Wiesz jak to jest jakieś słowo przypadnie do gustu to się używa. XD

      Właśnie czytam czwarty tom Campbela "Zaginiona Flota: Waleczny" i może nie jest wysokich lotów, a oni lecą do domu i wciąż nie dolatują . To jednak swoją funkcje miłej rozrywkowej książki o niewygórowanych ambicjach, wykonuje bardzo dobrze. Plusem jak i w poprzednich częściach są starcia flot.
    • Heh, znaczna część Tolkiena.
      Ja też :)
      Poza tym Harry Potter, choć ostatnia część mnie zawiodła, zwłaszcza to kombinowanie z różdżkami, ale ogólnie spoko.

      No i jeszcze "Malowany człowiek" naprawdę ciekawa, polecam :E
    • Ja ostatnio skończyłem czytać cykl powieści fantasy Siergieja Łukjanienki:
      -Nocny Patrol
      -Dzienny Patrol
      -Patrol Zmroku
      -Ostatni Patrol
      Książkom dosyć daleko od Tolkiena, akcja toczy się w nieodległych czasach, więc żadnych elfów i krasnoludów...
      Ale polecam miłośnikom fantasy i nie tylko, bo sam pomysł na przedstawiony w książkach świat, a raczej postaci tam żyjących jest dosyć oryginalny
      i mnie bardzo przypadł do gustu.
    • Ja natomiast czekajac na ostatnia czesc "Legend Diuny"-"Bitwa pod Corrinem" i kontynuacje "Piesni..." -"Taniec ze smokami" wzialem sie za "Oko Jelenia " Pilipiuka i musze przyznac ze calkiem niezle sie to czyta.Mix sredniowiecznej opowiesci z bohaterami z terazniejszego swiata do tego kosmici i morskie potyczki."...jak to u Pilipiuka-karuzela swiatow,epok,losow {...}"Goraco polecam.
    • Ja polecam Sapkowskiego - Wiedźmin jest doskonały, czytałem rok temu i jeszcze żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Poza tym Tolkien i jego Władca Pierścieni. Z kryminałów David Moorell. Czasami sięgam po biografie, a miło wspominam Robin Hooda naszego polskiego autora Tadeusza Kraszewskiego.
    • Lucru zgadzam sie z Toba w zupelnosci.Saga o wiedzminie faktycznie jest cholernie dobra.Tak bardzo wciaga ze warto zagrac w gre na podstawie powiesci Sapkowskiego; "The Witcher"
    • Moja ukochana książka to Harry Potter. Wpadłam w taką manię, że każdą część nawet tą co ma po 500 stron czytałam po 15ście razy. I oczywiście obecność na każdej premierze filmu Harrego . Jako mniejsza dziewczynka miałam bzika na punkcie serii książek Ani z Zielonego Wzgórza. Ogólnie przepadam za przygodowymi, dokumentalnymi i sensacyjnymi i romansami. Chociaż nie pogardzę również dobrym kryminmałem czy horrorem.
    • czytam ogólnie dużo książek ale 5 ulubionych serii i książek to

      1 Wojny Świata Wynurzonego (naprawdę świetna trylogia)

      2 seria Zmierzch (niektórzy mówią że to dla kobiet ale mi się naprawdę podobało)

      3 Trylogia Czarnego Maga (prequel też był niezły a nowa seria Era Pięciorga po pierwszej książce zapowiada się super)

      4 twórczość Tolkiena (głównie Władca pierścieni Hobbit i Dzieci Hurina)

      5 twórczość Kinge (przeczytałem naprawdę dużo tytułów nie będe ich wymieniał)

      Harry Potter i Eragon też był spoko

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez chipsnr1 ().

    • Hej ho! Wiedźmin to najlepsza książka na świecie! A poza tym polecam :

      "Czary i czarty polskie" Juliana Tuwima
      Trylogię sapkowskiego (Narenturm, Bożych bojowników, lux perpetua)
      "młot na czarownice"
      cykl "oko jelenia"
    • Moje ulubione książki to
      1) Herbert A. Werner ,,Żelazne trumny". Jeden z lepszych opisów atmosfery panującej w ostatnich latach hitlerowskiej U-bootwaffe
      2) Andrzej Pilipiuk ,,Czerwona gorączka". Zbiórek opowiadań Pilipiuka, ale nie powiązanych z serią o Jakubie.
      3) Roman Bratny ,, Kolumbowie rocznik '20". Losy młodych ludzi w okupowanej Warszawie w trakcie trwania Powstania Warszawskiego. Natomiast III część opowiada ich losy po II wojnie światowej.
      4) Erich Maria Remarque ,, Na Zachodzie bez zmian". Remarque opisuje okrutną rzeczywistość wojny, oraz głębokie oderwanie od cywilnego życia żołnierzy niemieckich wracających z frontu.
    • Polecę autorami szybciej będzie ;]
      Tolkien-wszystko ;p
      Sapkowski- wiedźmin na prezydenta
      King-wiele pozycji ale szczególnie ,Lśnienie'
      Masterton- łatwa rozrywka ale fajne horrory
      Alister McLean- głównie pozycje dot II Wojny Światowej
      paulo coelho- zwłaszcza Alchemik
      ;]
    • jasiu-83 napisał(a):

      Polecę autorami szybciej będzie ;]
      Tolkien-wszystko ;p
      Sapkowski- wiedźmin na prezydenta
      King-wiele pozycji ale szczególnie ,Lśnienie'
      Masterton- łatwa rozrywka ale fajne horrory
      Alister McLean- głównie pozycje dot II Wojny Światowej
      paulo coelho- zwłaszcza Alchemik
      ;]
      Haha prawie jakbym widział swoje myśli. ;d

      No to z tych tytułów które ja chciałem wymienić to tak:

      J.R.R Tolkien - Władca Pierścieni 1,2,3 + Hobbit, czyli tam i z powrotem. Ogólnie fenomenalne książki, opisy bitew, miejsc, postaci. Coś fenomenalnego. Całość tworzy niepowtarzalny klimat.

      Andrzej Sapkowski - Wiedźmin. Wszystkie 7 (7 tak? Nie mylę się?) części wywarło na mnie takie wrażenie, jak przy żadnej innej książce. Niby nic specjalnego, ale nie wiem co było w tej książce takiego co mnie poruszyło, po prostu ten świat wydał mi się taki...inny, ale piękny.

      David Gemmel - Cała trylogia o Troi. Najlepsza trylogia Mitology Fantastic jaką kiedykolwiek czytałem. Uczciwie polecam ten tytuł jak najbardziej, gdyż książka budzi w człowieku niesamowite emocje. Naprawdę to książka która porusza serce, przeżywa się to co bohaterzy.

      Stephen King. Wszystkie ksiązki mają coś w sobie, co prawda nie każda mi się podoba, ale jest kilka któe były dla mnie naprawdę miła lekturką. Jednak najgenialniejszym jego dziełem jest Lśnienie.

      Paulo Coelho i Coben. Oboje tworzą wspaniałe ksiązki, które dają dużo do myślenia i bardzo wciągają polecam jak najbardziej.

      Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czytałem kiedyś książkę Rzecz o zbłąkanej duszy, chyba Siergiej Sadowa, naprawdę książka pozornie wydaje się prostą, mało interesującą lekturą dla młodzieży, ale kiedy człowiek będzie czytał uważnie doszuka się wielu rzeczy.

      Christopher Paolini - Cała seria Eragon, czyli jak do tej pory 3 tomy, naprawdę którą jak którą ale tą książkę polecam wszystkim fanom fantastyki. Ksiązka napisana przez 16 latka, a napisana tak że porusza serca i nie pozwala się od siebie oderwać.


      Ogólnie jest późno i nie chce mi się myśleć dalej, ale jak coś sobie przypomnę to wam napiszę jeszcze.


      Lubię jeszcze bardzo Homera. ;d