Fantasy czyli literatura magii i miecza...

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Skawua napisał(a)
      Kolejna ciekawa pozycja,również z empiku :)

      Brandon Sanderson - Elantris - książka jest o upadku miasta Elantris nazywanego miastem bogów a następnie jego zmartwychwstaniu ;) w sumie to fabuła dosyć oklepana,ale za to dialogi są bardzo dobre :) i całość czyta się całkiem przyjemnie ;)


      Ale to tylko jedna książka? Ile stron? Bo prawdziwa Fantastyka to co najmniej trylogia, a może mają wejść kolejne tomy? Kurczę muszę poszukać jakiś dobrych książek bo sie nudzę.
    • Polecam "Siewcę wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej - "nieco" inne i przy tym bardzo zabawne spojrzenie na niebo, piekło i ich mieszkańców. Lucyfer, Gabriel i reszta, są tu zdecydowanie bardzo ludzcy, a raj na pewno nie jest tak wspaniałym miejscem jak się wydaje ;)
    • Beelzenef napisał(a)
      Polecam "Siewcę wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej - "nieco" inne i przy tym bardzo zabawne spojrzenie na niebo, piekło i ich mieszkańców. Lucyfer, Gabriel i reszta, są tu zdecydowanie bardzo ludzcy, a raj na pewno nie jest tak wspaniałym miejscem jak się wydaje ;)


      To ja Tobie od razu polecam "Zakon Krańca Świata" tej własnie autorki. Choc opowiadania "anielskie" sa absolutnie najlepsze w Jej dorobku.
    • tolkien i sapkowski -zdecydowanie na tak, chociaz jesli chodzi o tego drugiego, to podobal mi sie wiedzmin, ale nowa trylogia juz mniej (ostatniej czesci jeszcze nie czytalam).
      z klasyki polecam jeszcze cykl ziemiomorze ursuli k. le guin. swietna seria.

      generalnie to wole sf niz fantasy, ale to nie w tym temacie :)
    • Sega napisał(a)
      Ale to tylko jedna książka? Ile stron? Bo prawdziwa Fantastyka to co najmniej trylogia, a może mają wejść kolejne tomy?


      To jedna książka,jakieś 600 stron i choć przelotnie przeglądałem stronę autora to nie znalazłem żadnych wzmianek o jej kontynuacji...
    • Fantasy to mój ulubiony gatunek literacki. :D Chciałbym polecić cykl o Mordimerze Jacka Piekary.Bardzo fajne zbiory opowiadań o inkwizytorze i alternatywnej wizji europy średniowiecznej i kościoła.Ogólnie książki polecam. :D
    • Polecam wszystki Sage "Miecz Prawdy" Terry'egp Goodkind'a. Świetne książki fantasy, bardzo wciągające, ciekawa jest tam perspektywa przedstawienia świata magi :) Saga składa się jeszcze z 10 części po ponad 600 stron każda :P Pozderki xD
    • Pokutujący napisał(a)
      Polecam wszystki Sage "Miecz Prawdy" Terry'egp Goodkind'a. Świetne książki fantasy, bardzo wciągające, ciekawa jest tam perspektywa przedstawienia świata magi :) Saga składa się jeszcze z 10 części po ponad 600 stron każda :P Pozderki xD


      Możesz tak lekko przybliżyć treść sagi? Bo się tak rozglądam i nie wiem co by tu kupić :D

      A wie ktoś może kiedy wejdą jakieś nowe książki dobrej fantasy? Ja tylko powiem, że 3 tom Eragona wejdzie w listopadzie, na tą książkę czekam z niecierpliwością.

      POZDRAWIAM
    • To nie takie proste streścić ją xD Jest ona bardziej rozwinięta niż Władca Pierścieni. Ale ogólnie książka opowiada o życiu Rocharda Cyphera, który dostaje od swojego dziadka miecz Prawdy, oręż Poszukiwacza Prawdy, Richard poznaje Spowiedniczkę Kahlan w której się zakochuje, wędrują po magicznym świecie... z każdą stroną czytający coraz bardziej zagłębia się w świat Goodkinga, dowiaduje się coraz więcej rzeczy np, kim są Spowiedniczki :P. Musze przyznać że nie widziałem książki z tak dokładnym opisem świata i postaci, Tolkien może się schować przy tej sadze. Wszystkie części czyta sie z zapartym tchem. POlecam tą sage, naprade warto ją przeczytać.
    • Pokutujący napisał(a)
      Tomów jest narazie 10 przed wakacjami ma wyjść 11 tom :) a co dodatku to jest ale bardzo krótki (100stron?) o rzeczach które działy się przed zdarzeniami z całej serii :)


      Tak, ale czy ten 11 tom będzie ostatnim ?

      Zna ktoś dobrą stronę z książkami po za merlin.pl ?
    • Sega napisał(a)Zna ktoś dobrą stronę z książkami po za merlin.pl ?


      Np. wujek Google,on ma mnóstwo księgarni internetowych ;)



      POlecam tą sage, naprade warto ją przeczytać.


      Jestem w trakcie zamawiania tomu I :) obym się na tym nie przejechał :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Skawua Resurrection ().

    • Ojj nie przejedziesz się na tym :) Jak dla mnie to jedna z lepszych sag Fantasy jakie miałem w rękach (A miałem bardzo duzo). Tak 11 część będzie ostatnia :) Przynamniej autor tak mówi. Pozdrawiam ;)
    • Pozwólcie, że przyłącze się do rozmowy.

      Także uwielbiam literaturę fantasy. Wszystkim użytkownikom polecam książkę A. Nortona "Zguba elfów". Wydana została w 1993 roku, więc dosyć późno, ale jest naprawdę fajna. Są tam elfy (lecz nie takie jak sobie wyobrażacie), ludzie oraz smoki. Ciekawa powieść, choć nie ma jakiejś bardzo wartkiej akcji.
    • Nie wiem czy już było pisane czy nie ale teraz ISA wydaje kolejną część Legendy Drizzta tom 9 XD w nowym wydaniu:) Tak więc osobiście gdy ukończe drugi tom "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza, lece po Drizzta XD
    • może to i nieodpowiedni dział, ale czytał ktoś "Trylogię Husycką" Sapkowskiego? Jeśli tak to o czym to mniej więcej jest, i chciałbym dowiedzieć się jakie wrażenie wywiera książka i czy wciąga, bo mam zamiar kupić, obecnie czytam "Krew Elfów", przedtem przerobiłem zbiory opowiadań o Wiedźminie ;)
    • Pokutujący napisał(a)
      Ojj nie przejedziesz się na tym :) Jak dla mnie to jedna z lepszych sag Fantasy jakie miałem w rękach


      Ehe,historia ciekawa i fajna :) choć fabuła i szczególnie zakończenie troszkę oklepane to jednak intrygi zaistniałe w trakcie całej opowiedzianej historii są dobre :) dialogi takie sobie ale tytuł jako całość czytało mi się bardzo przyjemnie :) polecam ;)


      Zamawiam kolejny tom XD
    • Eszaj napisał(a)
      może to i nieodpowiedni dział, ale czytał ktoś "Trylogię Husycką" Sapkowskiego? Jeśli tak to o czym to mniej więcej jest, i chciałbym dowiedzieć się jakie wrażenie wywiera książka i czy wciąga, bo mam zamiar kupić, obecnie czytam "Krew Elfów", przedtem przerobiłem zbiory opowiadań o Wiedźminie ;)


      najpierw skończ wiedźmina, skoro juz go ruszyłeś. A dzial jak najbardziej odpowiedni.
      Trylogie Husycka czyta sie szybko i przyjemnie ksiazki spokojnie można polecać chyba ze ktoś nie trawi Sapka :? ale sa gusta i gusciki...
      o czym jest za duzo nie zdradzając... powiem tyle przeczytaj to co jest na tylnich okładkach ;)
      Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

      A ty co dziś zrobiłeś dla sesji?
    • Dla mnie powieści fantasy to chyba najlepszy rodzaj książek jaki czytam. Zawsze lepiej sobie poczytać o różnych fantastycznych przygodach niż o ponurym rzeczywistym świecie z jakim na co dzień się spotykamy. Taka podstawa to chyba rzeczywiście ,,Wiedźmin".

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buuu xD ().

    • wandalek napisał(a)
      Fantasy to mój ulubiony gatunek literacki. :D Chciałbym polecić cykl o Mordimerze Jacka Piekary.Bardzo fajne zbiory opowiadań o inkwizytorze i alternatywnej wizji europy średniowiecznej i kościoła.Ogólnie książki polecam. :D


      Tak tak ;]
      Ja także polecam. Ta książka ma to "coś". Na dodatek pisana jest bardzo, ale to bardzo przystępnym, rozwiniętym językiem na wysokim poziomie.
      Dla tych, którzy lubią kontrowersje religijne.
      Ja przeczytałem te książki chyba dlatego, że jestem ciekawskim katolkiem, lubiącym wysłuchiwać poglądów innych.

    • może to i nieodpowiedni dział, ale czytał ktoś "Trylogię Husycką" Sapkowskiego? Jeśli tak to o czym to mniej więcej jest, i chciałbym dowiedzieć się jakie wrażenie wywiera książka i czy wciąga, bo mam zamiar kupić, obecnie czytam "Krew Elfów", przedtem przerobiłem zbiory opowiadań o Wiedźminie ;)




      Ktoś dobrze Ci polecił;] skoncz wiedzmina wpierwiej jeszcze Ci kilka tomików zostało,pozniej zabierz się za tą trylogie,Szczerze to "wiedzmin" bardziej mi się podobał,aczkolwiek ksiazka wciaga i jest straaassznie zabawna:D czasem ubaw po pachy,troche archaizmów się znajdzie ale watpie zeby ktoś miał z nimi problem.Jezeli lubisz choc troche histori to ksiazka w prost dla Ciebie(ja ją kocham)
      Oczywiscie polecam,nie tylko dlatego ze jest poprostu dobra,ale takze zeby wesprzec polska fantastyke:)


      Ja dziś sobie zakupiłem " w kraju niewiernich" Jacusia Dukaja :* z istnie oskarowsą okladką od pana Baginskiego. Zbiór opowiadan


      A teraz do fantasy...gdyby nie ten dział to literatura bylaby dla mnie uboga,to od niej zaczynalem swoje przygody z ksiązkami,to ich przeczytałem najwiecej(no hmm nie liczać tych wszystkich milusich dokumentalno historycznych ksiazek :P ) Fantasy wprowadza czytelnika w cos pieknego,nie do opisania...osobiscie to wole dobrą ksiazke niz gre rpg,mmorpg ^^

      No to tyle:)
      Zachecam do czytania:)
      Jeszcze nigdy tak odległy nie był dla mnie Bóg
      Jescze nigdy tak ogromnie nie zabrakło sił
      By wyrazic jaki ból, by opisać jaki podły czuje wstyd

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez vava22 ().

    • Ogólnie to nie lubię filmów/książek fantasy.
      Wyjątkiem jest mój ulubiony zresztą film Władca Pierścieni: Trylogia.
      Nie wiem dlaczego tak polubiłem ten film, bo jak już napisałem nie przepadam za fantasy. Nie przepadam ale lubie czasem przeczytac przenieść się w inny świat :E
    • takie pytanie. Co z Eragonem i Trylogią Dziedzictwa? wiem że to lipa nie Fantasy ale skoro raz już sie zagłębiłem w historię to chcę jej zakończenia:P co z nową książką?
    • "Saga Ludzi Lodu" Margrid Sandemo godna polecania, ale tylko dla wytrwałych. :P (Ma 50 tomów). Z książek fantasy dla młodzieży: "Ziemiomorze" U. Le Guin, "Kroniki wampirów" A. Rice (tzw. dark fantasy), "Wywiad z wampirem" A. Rice
      Standardowo także "Wiedźmin" A. Sapkowskiego, "Władca Pierścienia" i "Hobbit" J.R.R. Tolkiena, "Eragon" Ch. Paolini'ego.

      Christopher Paolini oficjalnie poinformował, że skończył już prace nad 3 tomem cyklu Dziedzictwo. Premiera w USA już 20 września, a u nas nieco później, czyli 14 listopada 2008 roku.
      Autor zawsze podkreślał, że ta część razem z czwartą miały stanowić jedną całość i dlatego zdecydował, że obie nazwie "Brisingr", tylko że pełny tytuł 4. części to będzie "Brisingr, The Seven Promises of Eragon Shadeslayer and Saphira Bjartskular", czyli tłumacząc "Brisingr, Siedem Obietnic Eragona Cieniobójcy i Saphiry Jasnołuskiej".

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Michaelll ().

    • Bah!Właśnie miałem polecić serię ''Miecz Prawdy'' ale widzę,ze ktoś mnie uprzedził.



      "Saga Ludzi Lodu" Margrid Sandemo godna polecania, ale tylko dla wytrwałych


      Jeszcze do dwudziestych tomów jest ciekawie ale od trzydziestych robi się to takie nudne.....
    • Moja ulubiona seria - "Dziedzictwo" pióra Christophera Paoliniego.
      Krytycy mówią - to już było - czytałem na prawdę bardzo wiele literatury fantasy, również HP czy LOTRA z którymi tę serię porównano ale jak dla mnie nawet lekkie podobieństwa są zupełnie inaczej zaakcentowane. Lektura warta polecenia :]

      Teraz tylko czekać do listopada na 3 tom :P
      1w2
      emerytura zawieszona... again

    • Nathan Rahl napisał(a)
      Bah!Właśnie miałem polecić serię ''Miecz Prawdy'' ale widzę,ze ktoś mnie uprzedził.


      Doszedłem do 5 tomu :) przyjemnie się czyta ale czasami teksty są tak beznadziejnie głupkowate...ale mimo wszystko całość jest lekko strawna ^^

      "Kroniki wampirów" A. Rice


      Trzeba obadać :)
    • Ja ostatnio za namową Przyjaciółki i z braku laku wziąłem do reki Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych" S. Eriksona. I zauwazyłem,iż jakoś poczatkowe posty tego dotyczyły. Jak ja to wziąłem do reki to pierw mi się nie podobało, było jakieś mroczne i mozolne, a teraz cholera nie mogę się doczekać powrotu do domu, bo 3 tomy poszły, a mnie to tak wciągneł,iż masakra. Tu widziałem gdzieś na pierwszych stronach tematu, wypowiedź, że bohaterowie są nieprzewidywalni, i podobnie akcja. Jest to w 100% prawda, lecz to dla mnie czyni tą książkę bardziej ludzką, bez happy endów i innych dziwnych nieprawdopodobnych dyrdymałów, które niekeidy nie maja wiel wspolnego z rzeczywistością, nawet książkową.