Fantasy czyli literatura magii i miecza...

    • drogba87 napisał(a)
      Goodking może za bardzo przeciąga ale i tak jest bardzo dobry


      a pierwsze prawo magii (nie ksiązka tylko literalnie jego treśc) jest jednym z moich ulubionych powiedzonek;)
    • drogba87 napisał(a)
      A czytał ktoś może " Nocny Patrol" Łukjanienki?


      ba. Rosyjska fantastyka jest u mnie tuz za polską.
      a Łukjanienko tuz za Yeskovem.

      a Linię Marzeń? cykl o Głebi? zimne brzegi? spektrum? a jego opowiadania?

      choć cykl patroli jest chyba najlepszy.

      edit: a film ktoś oglądał? nochnoj dozor (straż nocna), na podstawie nonego patrolu jest. jak na filmową adaptacje calkiem neizły. tylko 2 czesc zepsuli... (choć cudne efekty specjalne były, ten samochód jezdzacy po scianie... miód)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Hen Cerbin ().

    • wik112 napisał(a)
      Według mnie najlepsze są przygody Harrego Pottera .
      J.K. Rowling nadaję magii tym książkom. :)


      Jeżeli chcesz poczuć magię czytając książkę to zmień autora ;)
    • Jestem ciekaw czy na prawdę ktoś kiedyś grał w magia i miecz.to jest gra planszowa jedna ze starszych i cenionych przez fanów tej gry.teraz wychodzą jedynie sagi gier rpg z tej strony. np. Ice wind Dale
    • jurii napisał(a)
      Jestem ciekaw czy na prawdę ktoś kiedyś grał w magia i miecz.to jest gra planszowa jedna ze starszych i cenionych przez fanów tej gry.teraz wychodzą jedynie sagi gier rpg z tej strony. np. Ice wind Dale


      a wszystko zaczelo sie od gier fabularnych zreszta neiktore podreczniki mozna by nawet zaliczyc do ksiazek choc raczej slabych jelsi maja one robic za ksiazki ;)
      Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

      A ty co dziś zrobiłeś dla sesji?
    • Originally posted by drogba87
      Nawet bardzo,wcześniej czytałem tylko jakieś krótkie opowiadania w gazetach, ale teraz zaczne kupować książki o tym bohaterze


      Opowiadania w gazetach ? O co dokładniej Ci chodzi ?
    • Originally posted by drogba87
      Np. kiedyś było takie czasopismo FANTASY i tam czasem były opowiadania o Wedrowyczu


      Acha, nie słyszałem nigdy o tym
      Co do samego tematu czytałem prawie wszystkie cykle i polecam.
    • kakalot napisał(a)
      Co sądzicie o serii o Jakubie Wędrowyczu ?


      Niezwykle barwna postać, opowiadania z dużą dawką hunoru i folkloru ;)
      Pamiętam jeszcze te pierwsze w MiM i Portalu, dużo później ukazało się wydanie książkowe.
    • Originally posted by drogba87
      A która książka o tym bohaterze jest według ciebie najlepsza. Mam zamiar coś kupić ale mam problem z wyborem


      Wiesz, gusty i guściki :D

      Ale najbardziej podobało mi się "Weźmisz czarno kure"
    • No to moje ulubione Fantasy:

      - Lifestream
      - Katedra przeznaczenia
      - Excalibur -Legendarne światło
      - Temple of The Ancient
      - Zaginiona mila
      - Labirynt Sai TheB
      - Minerał półcienia
      - Święty Graal
      - Runa starożytnego pióra

      i takie tam wiele innych... na ogół mało znanych autorów... :)
      Ale polecam King'a
    • Klamka Agressiv napisał(a)
      i takie tam wiele innych... na ogół mało znanych autorów... :)


      Co nie oznacza że słabsi od tych bardziej znanych :)


      Ale polecam King'a


      Ja też,choć jak na razie z jego dorobku czytałem tylko całą Mroczną Wieże :]
    • queyas napisał(a)
      kakalot napisał(a)
      Co sądzicie o serii o Jakubie Wędrowyczu ?


      Niezwykle barwna postać, opowiadania z dużą dawką hunoru i folkloru ;)
      Pamiętam jeszcze te pierwsze w MiM i Portalu, dużo później ukazało się wydanie książkowe.


      O tak, książki o Jakubie zawierają zdecydowanie dużą dawkę humoru :)
      Można je polecić wszystkim, starszym i młodszym, choć myślę, że pełne zrozumienie, niektórych sytuacji wymaga całkiem sporej wiedzy historycznej o Polsce jak i świecie.
    • Ostatnio kupiłem za 50groszy na wyprzedaży u nas w gminnej bibliotece książkę Anne Robillard "Szmaragdowi rycerze", mimo swojej wielkie prostoty książka mnie poruszyła, mam nadzieje że zostaną przetłumaczone kolejne części :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Anemic ().

    • Nie wiem być może przeoczyłem, ale chyba nikt z was nie napisał nic o Ursuli Le Guin i jej wspaniałej książce "Czarnoksiężnik z Archipelagu", moim zdaniem jest ona cudowna wręcz, przeczytałem ją już kilka razy i chyba przeczytam następny raz. Przeczytałem również kilka książek Andre Norton, poleciła mi je moja polonistka, były super :) Polecam.
    • klopser napisał(a)
      Nie wiem być może przeoczyłem, ale chyba nikt z was nie napisał nic o Ursuli Le Guin i jej wspaniałej książce "Czarnoksiężnik z Archipelagu", moim zdaniem jest ona cudowna wręcz, przeczytałem ją już kilka razy i chyba przeczytam następny raz. Przeczytałem również kilka książek Andre Norton, poleciła mi je moja polonistka, były super :) Polecam.


      Andre Norton oj ile ja jego ksiazek pzreczytalem prawie od niego zaczynalem, ale czasami wracam do jego ksiazek ;)
      Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!

      A ty co dziś zrobiłeś dla sesji?