Przyklejony O zdrowiu słów kilka...

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Al Ganonim, świetny temat!
      Sam zauważyłem wyraźne pogorszenie swojego wzroku w szkole. Miejsce od roku dokladnie to samo, a nie moge rozczytać tablic informacyjnych nad tablica - tak wydedykowałem, że trzeba iść do okulisty... ;)


    • Fajny artykuł, ale co do wzroku, zapomnieliście wspomnieć o prawidłowych ustawieniach monitora, zwłaszcza LCD, a to sprawa podstawowa przy dłuższym korzystaniu z komputera. Może jakieś uzupełnienie, choć to materiał na osobny temat ;)
    • Napiszcie prosze jakiś artykuł o zawałach i udarach...

      Zwłaszcza o sposobach zapobiegania lub leczeniu domowymi sposobami już po zawale lub udarze... Wiem, ze jakieś sposoby by sie znalazły, ale nie zawsze to co pisza w internecie jest sprawdzone... Może ktoś sięo tym uczył albo coś...

      Byłabym bardzo wdzięczna.
    • SSDD Azawakh MM napisał(a)
      Napiszcie prosze jakiś artykuł o zawałach i udarach...

      Zwłaszcza o sposobach zapobiegania lub leczeniu domowymi sposobami już po zawale lub udarze... Wiem, ze jakieś sposoby by sie znalazły, ale nie zawsze to co pisza w internecie jest sprawdzone... Może ktoś sięo tym uczył albo coś...

      Byłabym bardzo wdzięczna.


      ale zawał przy komputerze??
      czy to nie lekka przesada??
    • piszesz o uzależnieniu od internetu 70 % graczy w ogame jest uzależniona od tego ^^ a z tą kawą na ból głowy to jest dobry sposób boli rano głowa po ciężkiej nocy w ogame pijesz małą kawę i jedziesz dalej ^^
    • Ja trochę czasu siedzę na kompie ale oczy mnie nigdy nie bolą.
      Jeśli ktoś ma takie problemy to porponuje sobie włączyć światło.
      Ale jak coś dłużej posiedzę to głowa mnie zaczyna boleć jak zejde z kompa.
    • Ten artykuł powinien zostać obowiązkową lekturą przed wejście na forum -.o

      Co do mnie to na szczęście nie mam czasu zbytnio na kompa, tylko weekendy dłużej przesiaduję ^^
      Tak to się eee 'uczę' xF i gram w kosza więc hasło: ruch to zdrowie, jest on.

      Ciekawe czy Zaimer to przeczyta [;
      Tylko martwi walczą uczciwie.



      OG.Origin Representative PL
    • Devil InSide napisał(a)
      Ciekawe czy Zaimer to przeczyta [;

      Zaimer wychodzi czasem z psem wiec tragicznie nie jest jeszcze :P
      Forum jak forum, przynajmniej jakaś wymiana zdań (dyskusja) następuje..
      a znam szaleńców co siedza 18h na dobe klikajac w podgląd albo skanując całe 9 galaktyk... :quasi: to jest dopiero chore...
    • Weber napisał(a)
      Al Ganonim, świetny temat!
      Sam zauważyłem wyraźne pogorszenie swojego wzroku w szkole. Miejsce od roku dokladnie to samo, a nie moge rozczytać tablic informacyjnych nad tablica - tak wydedykowałem, że trzeba iść do okulisty... ;)


      Też tak miałem od OGame ale jak zmieniłem monitor na LCD to się polepszyło.
      Proponuje OGame'owiczą zmienić monitor i mimo tego mniej siedzieć :)
    • Mhm to ja sie podziele moim problemem :)
      od okolo roku strasznie mnie bola kolana... myslalem ze to przez to ze mam plaskostopie wiec kupilem specjalne wkladki.. niebolaly mnie kolana przez 2 tygodnie i znowu zaczely... wie ktos co moze byc problemem..jak to leczyc? a do doktora raczej nie pojde bo norwescy lekarze sa do bani ze tak sie wyraze ^^
    • Jeśli szybko rośniesz, to typowym dla Twojego wieku jest pewien zespół, który objawia się niewystarczającym wypełnieniem kości w miejscach, gdzie przyczepiony jest miesień czworogłowy uda. Przy każdym obciążeniu kolan mięsien nadwyręża nieuformowany "języczek kostny" znajdujący sie tuż pod kolanem, co w wyniku daje ból i wrazenie ucisku. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza, który przepisze lekarstwo i zabiegi rehabilitacyjne + serię zabiegów jonoforezy. Niestety, odpada jakikolwiek wysiniłek fizyczny, który wiąże sie z obciążaniem kolan. Ja straciłem przez to dwa lata roweru i biegania :/.
    • Ja mam strasznie dziwną przypadłość. Otóż od paru lat ( nie potrafię powiedzieć dokładnie ) mam problemy z łydką.

      Gdy muszę gdzieś iść, jakiś spacer czy coś w tym stylu, po dłuższym chodzeniu zaczyna mi dokuczać ostry ból w lewej łydce. Czego to może być następstwo?
      Zaznaczam iż nigdy nie miałem w żaden sposób uszkodzonej tej nogi
      Beta for life baby !
    • Lekarz poradzi najlepiej ;)
      Pytanie: czy rozciągasz jakkolwiek łydkę - kiedykolwiek przed spacerem? Może to ścięgna, które nierozciągnietę mają tendencję do kurczy.
      Zasięgnij porady lekarza.
    • SeV napisał(a)
      Ja mam strasznie dziwną przypadłość. Otóż od paru lat ( nie potrafię powiedzieć dokładnie ) mam problemy z łydką.

      Gdy muszę gdzieś iść, jakiś spacer czy coś w tym stylu, po dłuższym chodzeniu zaczyna mi dokuczać ostry ból w lewej łydce. Czego to może być następstwo?
      Zaznaczam iż nigdy nie miałem w żaden sposób uszkodzonej tej nogi


      Radziłbym udać się na badanie EMG :) sprawdzili by co i jak z mięśniem.
      Ja mam podobnie tylko , że z stopą.
      Sie sehen mich rodeln
      Sie hassen ... XD