Search Results

Search results 1-20 of 511.

• OKA - Dyskusje

cokolwiek - - OGame'owy Kalendarz Adwentowy

@Starrk ty nie tłumacz gościowi - bo jeszcze zaraz zacznie wnioskować o blokady na google - skoro większość odpowiedzi da się znaleźć w 20-30 sec wpisując pytanie w google I ma rację - zbanować google za podpowiedzi Pytanie o arta - uznawać odpowiedzi tylko graczy z udokumentowanym stażem od tamtego czasu. Pytania o uni (jak to obecne) - jak nie grałeś na tym uni albo wcześniejszym - odpowiedź się nie liczy - bo jest pewnie z google (ew. tolerancja 2 lata - do fuzji). A pytanie o początek ogame …

• Wersja 7.x - dyskusja

cokolwiek - - Porozmawiajmy o OGame

Quote from silver88: “ale to oznacza, że GF sra na sporą część graczy ( w sumie nie wiem jakie są statystyki - ilu ludzi gra na nowych uni a ilu na takich powyżej pół roku?) - obstawiam że jest jednak przewaga w prawą stronę. Tak czy siak, konkurs nie jest zrównoważony, tylko premiuje kogoś, kto zaczyna (nic zaskakującego - potencjalnie z takiego gościa GF ma najwięcej kasy). ” Nie zgodzę się - konkurs mega premiuje starych graczy - bo wartość nagrody zależy od poziomu posiadanego badania / budy…

• Quote from Toadie: “Kwestia jest tego typu, że da się w teorii zrobić więcej niż raz spadającego moona przy odpowiednio długo stacjonujących flotach. Wiadomo, że takie coś byłoby raczej możliwe tylko przy ustawkach, ale jednak teoretycznie się powinno dać. Uznaliśmy, że to wszystko jest po prostu zbyt niejednoznaczne, więc żeby nie było niedomówień, zdecydowaliśmy o zamianie pytania. ” Ale wiecie, że patrząc w ten sposób można wiele pytań odrzucić. Np wykorzystując błędy gry. Albo wykorzystując …

• OKA: Dzień 3

cokolwiek - - Pytania

8 (+ Odkrywca :D)

• OKA: Dzień 1

cokolwiek - - Pytania

Odpowiedź akceptowana (do konkursu) - 3.10.2002. Odpowiedź prawidłowa: na pewno przed 3.10.2002

• A jakie ma znaczenie złom z obrony czy prędkość floty? Skoro znów top3 będzie rywalizować na wydaną kasę i zakupy pakietów? Prędkość eko - owszem, ma wielkie znaczenie, bo oznacza więcej metalu z jednego pakietu. Inna sprawa, że GF się bardzo cieszy z tego - skoro z jednego uni zgarnęli tyle kasy, co z wcześniejszych kilku łącznie. Brawo dla nich

• Wersja 7.x - dyskusja

Wiedziałem, że na Q jest niebiesko - ale że aż tak - to nigdy bym nie powiedział. Dla mnie to jednak jakiś szok. @powyginany drucik Wiesz już jak wyszło zdjęcie banów w połączeniu z cmentarzem? Konto może legalnie wrócić na dowolne uni i już bez bana? Jeżeli tak - to cudo nic tylko pogratulować GF profesjonalnego podejścia

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from NowyLolek: “Quote from cokolwiek: “@memento-mori Trochę gorzej niż była turcja - ale i tak się opłaca. Ok. 2x więcej anty dostajesz. Więc nawet jak wliczysz utratę eko z 3 dni (ban za vpn) to i tak "kilka" pakietów więcej dostaniesz. Oczywiście to ma sens jak kupujesz za mimimum 300-500 pln. ” Znowu teoretyk się wypowiada....Pakiet 1,3kk anty w Turcji wychodził poniżej 80 złotych, a w Brazylii 120? W Polsce za stówkę masz 600k anty. Oczywiście ma to sens za każdym razem. ” Czyli napis…

• Wersja 7.x - dyskusja

@memento-mori Trochę gorzej niż była turcja - ale i tak się opłaca. Ok. 2x więcej anty dostajesz. Więc nawet jak wliczysz utratę eko z 3 dni (ban za vpn) to i tak "kilka" pakietów więcej dostaniesz. Oczywiście to ma sens jak kupujesz za mimimum 300-500 pln.

• Wersja 7.x - dyskusja

@powyginany drucik Opłaca się, ale tylko metal. Wszystko dzięki pięknej promo na tanszy pakiet metalu. Dziękujcie GF za to - I tak, są uni gdzie po trzech tygodniach ktoś ma więcej pktów niż ludzie po 10 latach gry (także topka uni). Wszystko to dzięki wizytom w brazylijskich kurortach i karcie Visa. @buleon Event nie będzie problemem, chyba, że będzie powtarzany co miesiąc. Wtedy się okaże, że i event zaczyna dawać chore przyrosty (w napędach i kopalniach).

• Budynki eko na księżycu

cokolwiek - - Gra

Quote from I am back: “Quote from cokolwiek: “Obecnie nie działa (tzn jak ostatnio sprawdzałem). ” Gdzie sprawadzales? Tzn. na jakim uni skoro ponoc nigdzie nie masz konta w grze?Quote from cokolwiek: “Jak lecisz z planety - to uwzględnia dok kosmiczny. ” Ktos lata z planety? ” 1. Gdzie napisałem, że działa dzis? Napisałem, że jak ostatnio sprawdzałem. Wtedy jeszcze miałem konto i to nawet generał - właśnie do testów. 2. Lecisz z planety - będzie większe pole wrakowe (czyli to przy ataku generał…

cokolwiek - - Gra

Quote from Starrk: “a w jakim celu dok na księżycu, skoro dok na planecie liczy się i dla planety i dla księżyca właśnie? ” Dok wtedy działałby także przy ataku generała i zwiększałby pole wrakowe - tak jak to pierwotnie planowano. Obecnie nie działa (tzn jak ostatnio sprawdzałem). Tzn pole działa - ale liczy jak dla lvl 1. Jak lecisz z planety - to uwzględnia dok kosmiczny.

cokolwiek - - Gra

Quote from CzarnyPan: “ja raczej postulowałbym fabrykę nanitów na moonie dla generała w celu podniesienia atrakcyjności tej klasy ” Raczej umożliwieie boudowy doku kosmicznego na moonie - skoro chcecie dawać bonusy generałowi. A przy okazji rozwiązanie jednego błędu istniejącego od 13.12.2019. Ale ja tam się nie znam, może i wasze nanity ważniejsze. Nie wiem po co, ale wy wiecie.

• Rynek - dyskusje

Quote from Void: “Ten kalkulator prawdopodobieństwa znalezienia statków na ekspedycji jest fajny, ale to i tak będą śladowe ilości. Przecież nigdy nie skompletujesz jakiejś rozsądnej ilości rozpruwaczy grając kimś innym. A odkrywca pewnie i tak ma boost do znalezionej floty. Jako zbieracz może 2 razy dostałem rozpruwacze i były to pojedyncze sztuki. ” Bonus odkrywcy działa na zasoby i znalezioną flotę. Ew. możesz bonusem nazwać także mniejszą szansę na piratów (plus dla odkrywców cywilnych) Bonu…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from buleon: “Nagrody są przede wszystkim bardzo nierównomierne i chyba w GF coś im w kosztach nie gra. Przedmiot zmiany klasy to 500 k anty, sztab na tydzień jest znacznie tańszy. No cóż, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. ” Pamiętaj, że to jest serwer testowy. I gdyby GF była mądra w kwestiach testów to by to wykorzystała do sprawdzenia wszystkich możliwych rodzajów nagród. Nie patrzeć na opłacalność, tylko chodzi o pokrycie ścieżek testowych. Na miejscu GF zrobiłbym tak, aby mieć rodzaj…

• Wersja 7.x - dyskusja

Wszystkie te nowe zadania mają tylko jedno na celu - MUSISZ mieć wykupiony sztab. W sumie nawet bez sensu aby wykonywać jakieś zadania - powinni tylko sprawdzać sztab i ostatnie zakupy anty. Taki sam efekt.

• Quote from NowyLolek: “Znowu szybkie uni robicie? Bo na tukanie hajs się zgadza i boicie się, że na takim X2 lud za mało na anty wyda? ” Jakie to ma znaczenie - skoro obecnie rozwijasz konto kupując zasoby. Prędkość floty praktycznie nie ma znaczenia - możesz mieć top1 nawet nie latając. Jedyna różnica w tym, że na powolnym uni może być mniejsza mobilizacja, aby otworzyć portfel. Tak czy inaczej - już na święta będzie nowe uni - abyście mieli gdzie wydawać prezenty gwiazkowe od dziadków. Takiej …

• Top 10 władowanej kasy w gierke

cokolwiek - - DiD Tucana

Quote from BlackLatteCoffee: “Długi ten ban 24h i gościu gra dalej Lubię to ” Czyli vpn / obrażanie-przeklenstwa albo naruszenie zasady 6s. Jak pisałem - takie konto w jednym jest dobre - nikt nie będzie ryzykował tam pushu na jakieś nędzne 2-3kkk zasobów. Bo po co. Więc poza oszukiwaniem z urlopem w Brazylii - ten sposób gry jest uczciwy - i taki pozostanie. W odróżnieniu od flociarzy nabijających top na flotach znajomych czy kupionych. A to, że GF przez swoje działania (i szczerze - raczej nie…

cokolwiek - - DiD Tucana

Quote from BlackLatteCoffee: “Gościu już na banie ale top 2 urósł do 500mln ” Ja bym powiedział, że to pewnie wkalkulowane w sposób gry. Szybki wypad do Brazylii po anty, kupujesz jej dużo - potem za to paczki metalu. I tak zyskasz dużo więcej niż te 3 dni bana za VPN. Oczywiście ban może być za coś innego - np 6 sec, bash. W każdym razie patrząc na dzisiejsze p2win - jak dużo inwestujesz kasy w anty to nie ma kompletnie sensu ryzykować banem konta za jakieś nędzne pushe. Przecież u niego jedna …

cokolwiek - - DiD Tucana

Quote from bobro: “Czy można to jakoś inaczej wytłumaczyć niż miliardami władowanej antymaterii? ” Można - wykorzystaniem jakiegoś bugu. GF co chwila daje takie możliwości ale przecież nad uni czuwają GO i SGO - więc to jest także zakładanie, że oni nie wiedzą, co się dzieje ... W tym przypadku jednak jest to zwykłe korzystanie z legalnego anty (ew. wspomagane wizytą w brazylijskim kurorcie - obecnie są lepsze niż tureckie) - co widać choćby po mega rozwiniętych kopalniach metalu. Samonapędzając…