Search Results

Search results 1-20 of 1,000. There are more results available, please enhance your search parameters.

• Wersja 7.x - dyskusja

dexPL - - Porozmawiajmy o OGame

Quote from Apofis: “Quote from Ten Keyra: “chodzi. ŻADEN szanujący się flociarz nie leci u aktywnego gracza przez 12h na moona, którego ma zniszczyć. Po to jest ten przepis.. ” Ale czyje to jest zdanie, że nie leci? a może ktoś chce lecieć jego sprawa a w 8 h czy 9 leci? to też sprawa dyskusyjna jest. Kto ma o tym decydować z ilu ukl lecieć 60 to jest dużo? a zwykły atak 24 h ? serio gdzie tu sens i logika powinno być odwrotnie 12 na zwykły atak a 24 gs ale ktoś mądry inaczej sobie wymyślił z du…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Apofis: “Quote from dexPL: “Co do 12h - cóż, rozumiem Arta - musiało być przyjęte coś. Czy to 8h, 12h, 24h czy 48h - wybrał 12h dla niszcz, 24h dla reszty ( ” Jaki sens zwykłe statki 24 h zbyt dużo czasu , a na gs co są wolne tylko 12 h paranoja. ” Nie "zwykłe statki" tylko ZWYKŁE ATAKI (popatrz na zmiany w regulaminie) - ataki nie mogą być dłuższe niż 24h, a niszczenia - 12h "Za spam podglądu uważane są misje: a) wszystkie powyżej 24h na uniwersum z prędkością floty x1. Dla speeduni …

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Apofis: “Quote from dexPL: “Pomijając nowe uni - ten czas spokojnie powinien wystarczyć na prawie każdy lot ok 100 układów gsami (100 ukł na flota 1 - na innych - wyjdzie odpowiednio krócej - ale podobnie także limit ulega skróceniu). I serio - wysyłasz niszczenia na czas dłuższy niz 12h? ” Nie wystarczy, skąd ty takie dane masz? 100 ukł - w 12 h w życiu nie zdążysz60 ukl - to ok 12 h Tu nie chodzi o to czy ktoś wysyła, i z ilu ukl. tylko, po co takie zmiany i komplikowanie? rozumiem …

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Crion: “Quote from Art: “Dodatkowo Obsługa Gry może ukarać konta słabe, których nadal obowiązuje noobprotection, a które zakładane są tylko po to aby uprzykrzyć grę innym użytkownikom. Ocenie podlega każdy wysłany atak bez względu na jego długość i ilość. Karze może podlegać również osoba, która wspomagała takie konta w celu spamowania podglądu innym graczom. ” Czyli rozumiem, że jak jakiś gracz napisze do mnie, że zaczyna grę na uni i prosi o pomoc i ja prześlę mu surę, a on postawi …

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Apofis: “Quote from dexPL: “jak będziesz miał kiedyś spamowany podgląd 24h tak po prostu ze złośliwości - to ” ale 12 h to chyba przesada bo gs są z natury powolne, więc chyba coś nie tak jest sory, rozumiem twój problem ale nie tędy droga, lot gs zajmuje często ok 14 h do kogoś. Dla mnie bezsens. ” Pomijając nowe uni - ten czas spokojnie powinien wystarczyć na prawie każdy lot ok 100 układów gsami (100 ukł na flota 1 - na innych - wyjdzie odpowiednio krócej - ale podobnie także limit…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Apofis: “Spam niszcz Wysyłanie misji niszcz na czas dłuższy niż 12h jest zabroniony. Czy to jest żart? nowy regulamin ” jak będziesz miał kiedyś spamowany podgląd 24h tak po prostu ze złośliwości - to inaczej spojrzysz na takie pseudoataki.

• Klasa Odkrywcy - dyskusja

Quote from H4wk: “Jak to liczysz mi powiedz ... Jak według punktów top1 liczyć ile mogę przywieźć. To coś nowego dla mnie. ” mviv.hebergratuit.net/expe71_prod.htm?i=1 Prędkość wszechświata = eko danego uni (czyli x7) Pamiętaj także, że pionier daje zasoby i anty x2 - więc dorzucając pioniera musisz zwiększyć pojemność statków.

Quote from H4wk: “Dlaczego niby odkrywca jest najlepszy, da najwięcej zysku i jak dzięki niemu szybciej się rozwinę niż jako zbieracz? Wróciłem po 4 latach przerwy i nadal nie wiem co zrobić. ” 1. 10% większe planety - a przecież na nowym uni stawiasz je cały czas. 2. Wysłanie 2 fal dziennie już powinno dać taki zysk jak całodzienny zysk zbieracza (jako falę liczę tak od 4 slotów expa - przez pierwsze 2-3 dni trochę tego nie wykorzystujesz). A fal expów możesz przecież wysyłać dużo więcej ... 3.…

• A sprawdzaliście czasy odpowiedzi serwera? Przecież to można prosto zrobić - F12 i patrzysz na zakładkę Sieć / Network. I będzie jasno w cyferkach porównane (robisz taką samą czynność na Uni X i Uni Y - i pokazujesz - tutaj było 50ms, a tu 500ms). Robisz to z 10 razy dla statystyki i sprawa jest jasna, że to nie są ciasteczka i jednostkowy przypadek - tylko serwer.

Quote from CyrusSwirus: “Takie pytanie mam bo po kilku dobrych latach przerwy zacząłem na Octans i jak dużo osób które miało przerwę i nie wiedziało o co chodzi z klasami nie wybrałem Odkrywcy Poczytałem sobie informację na ten temat na tym forum i zagranicznym dlaczego Odkrywca jest taki niezbalansowany i natknąłem się na wzór: Odkrywca: (1 + 0,5 za bycie Odkrywcą) * prędkość uni * 2 (jeżeli jest dołączony pionier) = na Octans wychodzi 21 Inna klasa: 1 * 2 (jeżeli jest dołączony pionier) = na O…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Danek: “Quote from Muniek: “Po pierwsze mało kto tego chce. ” Czytając ten temat mam inne wrażenie, ale może to kwestia próby . ” Ten co lata na expy militarnie ma łatwy zysk - i wiadomo, że nie chce nerfa. Po co - teraz loguje, wysyła na pozycje 16 i ma spokój. Nie musi obserwować, skanować, szukać celu. A pozostali - powinni być za. Tyle, że połowa nie ma nawet pojęcia, jakie zyski są z expów, a druga połowa ma to gdzieś. Dlatego spokojnie, niech sobie latają - tylko niech nie piszą…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Danek: “Coś dziwnie wygląda ta promocja w tym momencie, czy nie będzie tak, że dużo osób zmieni teraz klasę na odkrywcę, po czym nagle pójdzie nerf? ” Jeszcze będzie promocja -50% ... A nerf - nie spodziewajcie się tak szybko, art jeszcze u dentysty siedzi, niemiaszki nie zdecydowali - a ich programiści przecież muszą to dokładnie przetestować. Więc osobiście nie wierzę, że coś się stanie wcześniej niż 1.07.

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from roermond: “Ale jak ktoś z grubym portwelem nakupuje bosterow 40% to jest fer?W zasadzie też nic nie będzie robił i odskakiwal od reszty w dłuższym okresie czasu.W tej chwili grając odkrywca nie musimy mieć zasobnego portwela tylko czas. ” Kupuj śmiało. Problem w tym, że nawet majac lepsze eko od odkrywcy latającemu na cywilne expy - nie jesteś w stanie mu odskoczyć po prostu zysk z eko (nawet z busterkami 40%) jest obecnie jedynie podstawą - ale w ogólnym zysku - coraz mniejszą części…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from Muniek: “Dzis mnie niestety wyliczono z moon-pz takze @dexPL nie opowiadaj bajek, nie grasz, nie masz pojęcia. ” Wyliczono czyli ktora z tych opcji: - puściłeś expa na 1h, ale z układu z większym flociarzem - olałeś expy i nie odebrales - godzina bez aktywki, więc poleciała wisząca flota i akurat trafiła w expa piratowego Oczywiście zapomniałeś o choćby podstawowej możliwości obrony przed tym plus miałeś gówno-a-nie-flotę - więc ktoś poleciał bez ryzyka podstawki. Zgadłem?

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from 19dawid45: “Quote from sta111siu: “jaki plan? ano taki że ma być aktywność a jaka aktywność taka na poziomie ameby umysłowej tu przepraszam tak grających ” Aktywnośc na uniach się zwiększyła. Dużo aktywnych zarówno odkrywców jak i generałów którzy polują na odkrywców. Więc jakiś sukces jest. A i zbieracze są częściej zwożąc surowce. Na starszych uni dało to rezultat. Ogame żyje ” Na którym uni jeszcze są generałowie szczególnie tacy, co maja jakąś flotę ... no właśnie - chyba tylko na…

• Wersja 7.x - dyskusja

@19dawid45 Zawsze mnie bawi, jak ktoś pisze o ryzyku przy lotach na piratów. I to tak serio mnie to bawi. Widzisz, rzecz w tym, że przy lotach na piratów NIE MA RYZYKA (w dłuższym okresie czasu). Jest to gra liczbowa o wartości oczekiwanej dużo większej od zera (czyli dla niekumatych - zawsze będzie zysk w długim okresie czasu). Prosty przykład - rzucam kostką 1-6. Jak wypadnie 6 - dostajesz 1mln usd. Jak wypadnie 1-5 - tracisz 1000 usd. Rzut powtarzamy 100x dziennie - za każdym razie tracisz / …

• Quote from .Smyk.: “Ja bym to ugryzł z innej strony. Wybaczcie, ale nie czytałem całego tematu, może już podobna propozycja była, ale chce się podzielić moim pomysłem. Problem polega na tym, że największe floty mają największe zyski. Sytuacja stała się na tyle absurdalna, że najlepsi flociarze latają na ekspy i złomują piratów zamiast siać postrach na galach. Może niedługo się pojawi się nowy dział w ST "Starcia na piratach"... Mój pomysł to zwiększyć spalanie statków bojowych w klasie odkrywcy …

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from RolnikSzukaZony: “Quote from 19dawid45: “pokażcie jakiś raport z użycia 500-600 k panca a najlepiej 1 kkk bo ciężko to wyobrazić sobie jaka strata w samym starciu jest ” Dobrze nie pamiętam bo nie ma tych eksp już ale to chyba będzie z 600k pancagyazo.com/8164fe2f8d366ecd1c8de393424ad669 ” Przy czym to jest chyba średni pirat - Event mały (90%): 22-33% pkt strukturalnych naszej floty + 5 Lekkich Myśliwców - Event średni (9%): 44-55% pkt strukturalnych naszej floty + 3 Krążowniki - Eve…

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from 19dawid45: “Quote from RolnikSzukaZony: “Wyślij 600k pancy a zarobisz nawet i na 4.2kkk. ” Przecież w tym składzie to duża strata.. A czarna dziura to już wogóle masakra:) ” Poczytaj discorda ... największa flota jaka lata obecnie to 1kk panc / slot. I właściciel jakoś nie marudzi za bardzo, że dostał czarną dziurę na 1kk panca - bo wie, że w 2 dni to odrobi bez problemu, a po 3-4 dniach - będzie już liczył czysty zysk.

• Wersja 7.x - dyskusja

Quote from kojaczek: “Quote from roermond: “Gram odkrywca i sredni zysk z piratow/obcych to 100kk metalu 50kk krysztalu ze starcia. Jak się nie trafi czarnej dziury to wychodzi to nawet fajnie.Przestalem nawet latać na idlakow. Nie przeszkadza mi to, że ktoś wyciąga dziesięć razy więcej ze starcia. Dla mnie to dodatkowy zysk i to się liczy. Czego tu zazdrość. To tak jak z lokata w banku na 5%, jeden zainwestuje 20tys a drugi 2mln.Mam zazdrościć że ktoś zyska więcej? ” Jakimi flotami trzeba latać…